Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωμήτριο


Recommended Posts

Στο πρωτο εξωμητριο..μια μερα μετα το τεστ ειχα ενα οξυ πονο λιγο αιματακι..οκ τυχαινει..μια μερα πριν τον υπερηχο ξυπνησα με φρικτους πονους..οταν πηφα για υπερηχο εδεθξε το εξωμητριο..κ η καρδουλα χτυπουσε ..οι γιατροι εμειναν..ενας ηχος χαραγμενος στη ψυχη μου!!

Στο δευτερο εξωμητριο.. με δεκα μερες καθυστερηση χοριακη 450.. το υποψιαστηκα αμεσως..ομως λεω οκ ισως να κανω λαθος..στις 4 μερες ειχαν ενα πονο στο ισχιο απο την σαλπιγγα που χε μεινει..πηγα μαιευτηριο δ φαινοταν τπτ ..χοριακη 650.. πολυ χαμηλη..εμεινα μια μερα βγηκα κ σε δυο μερες ξυπνησα με πονο κ επιβεβαιωθηκε κ το δευτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια, μετά από αφαίρεση σάλπιγγας πότε ομαλοποιήθηκε ο κύκλος σας; Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω για 3η φορά, αλλά ήδη έχει αργήσει πάνω από 10 μέρες. Λέτε ακόμα να οφείλεται στην αφαίρεση ή να είναι ορμονολογικό; Επίσης, το dvd της λαπαροσκόπησης το είδατε; Θέλω να το δω, αλλά δεν ξέρω αν δείχνει κάτι που θα σταναχωρηθώ (δηλ. το έμβρυο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίτσα μου κι εγώ μετά το εξωμήτριο χρειάστηκαν 3-4 μήνες να φτιάξει η περίοδος ως προς τη ροή κυρίως, γιατί ερχόταν παραδόξως στην ώρα της. Μην αγχώνεσαι όμως πολύ παράγοντες όπως πίεση και άγχος μπορεί να προκαλέσουν καθυστέρηση. DVD εγώ δεν έχω αλλά και να είχα δε νομίζω να έβαζα τον εαυτό μου σε αυτή την επώδυνη διαδικασία για να το δω. Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά στο τέλος θα δεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 years later...

Καλησπερα σας

Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε αν κανεις σαλπιγγογραφεια κ δειξει το αποτελεσμα χωρις εικονα υδροσαλπιγγα κ οτι το σκιαγραφικο ειχε κανονικη εξοδο στη περιτοναικη κοιλοτητα σημαινει οτι ειναι διαβατη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας

Ηθελα να ρωτησω πριν 2 μηνες ειχα εξωμητριο εκανα αφαιρεση και δεξιας σαλπιγγας και μετα απο αυτο εξεταση σαλπιγγογραφια και ολα ενταξει.ειναι διαβατη η αριστερη μου.ειμαι 34 χρονων και μετα απο εξετασεις βρεθηκε η αμη μου χαμηλη ο.50.ομως απο υπερηχο που κανω φαινεται να εχω ωοθυλακια και στις δυο ωοθηκες μου

Μπορει να με βοηθησει καποια αν αυτο θα ειναι προβλημα να μην μεινω εγκυος ενω η σαλπιγγα ειναι καλη η επειδη εχω χαμηλη αμη να δημιουργηθηκε εξωμητριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η maraki 89 είπε:

Καλησπερα σας

Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε αν κανεις σαλπιγγογραφεια κ δειξει το αποτελεσμα χωρις εικονα υδροσαλπιγγα κ οτι το σκιαγραφικο ειχε κανονικη εξοδο στη περιτοναικη κοιλοτητα σημαινει οτι ειναι διαβατη?

Καλημέρα δεν θυμάμαι πως ακριβώς το έγραφαν στη δική μου σαλπιγγογραφια αλλά ναι νομίζω ότι αυτό σημαίνει όταν την έκανες δεν σου είπα τι είδαν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα δεν θυμάμαι πως ακριβώς το έγραφαν στη δική μου σαλπιγγογραφια αλλά ναι νομίζω ότι αυτό σημαίνει όταν την έκανες δεν σου είπα τι είδαν;;

Την ειδε ο γιατρος μου και τηλεφωνικα μου ειπε οτι ειναι διαβατη

Πριν δυο μηνες ειχα εξωμητριο γιαυτο κ εκανα σαμπιγγογραφεια και εδειξε η μια που μ εχει μεινει οτι ειναι διαβατη

Η αμη που εκανα μου βγηκε 0.49.υπαρχει περιπτωση γιαυτο να ειχα εξωμητριο?απο τον υπερηχο που εκανα ολα ηταν καλα μετα το χειρουργειο και εχω και ωοθηλακια και στις δυο ωοθηκες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα δεν θυμάμαι πως ακριβώς το έγραφαν στη δική μου σαλπιγγογραφια αλλά ναι νομίζω ότι αυτό σημαίνει όταν την έκανες δεν σου είπα τι είδαν;;

Ξεχασα να αναφερω επισης ειμαι 34 χρονων και ολα τα υπολοιπα δειχνουν οτι ειμαι ενταξει και ο υπερηχος και η σαλπιγγογραφεια

Απλα φοβαμαι μηπως επειδη ειναι χαμηλη η αμη γιαυτο επαθα αυτο που επαθα.να σημειωθει οτι εμεινα εγκυος με μια προσπαθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η maraki 89 είπε:

Την ειδε ο γιατρος μου και τηλεφωνικα μου ειπε οτι ειναι διαβατη

Πριν δυο μηνες ειχα εξωμητριο γιαυτο κ εκανα σαμπιγγογραφεια και εδειξε η μια που μ εχει μεινει οτι ειναι διαβατη

Η αμη που εκανα μου βγηκε 0.49.υπαρχει περιπτωση γιαυτο να ειχα εξωμητριο?απο τον υπερηχο που εκανα ολα ηταν καλα μετα το χειρουργειο και εχω και ωοθηλακια και στις δυο ωοθηκες μου

Καλημέρα γιατρός δεν είμαι απλά δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση η ΑΜΗ με τις σάλπιγγες αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το 0.49 ενώ όπως λες στον υπέρηχο φαίνονται αποθέματα τις υπόλοιπες ορμονολογικες fsh lh E2 τις έχεις κάνει;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα γιατρός δεν είμαι απλά δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση η ΑΜΗ με τις σάλπιγγες αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το 0.49 ενώ όπως λες στον υπέρηχο φαίνονται αποθέματα τις υπόλοιπες ορμονολογικες fsh lh E2 τις έχεις κάνει;

 

Θα της κανω την 3 μερα του κυκλου μου.μου ειπε ο γιατρος ναι πως δεν εχει σχεση η αμη με το εξωμητριο.και πως η σαλπιγγα μου ειναι μια χαρα και να βαλουμε μπροστα.απλα φοβαμαι μηπως επειδη η αμη ειναι χαμηλη δε τα καταφερω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα γιατρός δεν είμαι απλά δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση η ΑΜΗ με τις σάλπιγγες αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το 0.49 ενώ όπως λες στον υπέρηχο φαίνονται αποθέματα τις υπόλοιπες ορμονολογικες fsh lh E2 τις έχεις κάνει;

 

Επισης ειχα κανει την Ε2 και ηταν καλη σε ασχετη στιγμη περιοδου ημουν σε φαση ωορηξιας δηλαδη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...