Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσάκια μου, γεννησα κι εγώ..


Recommended Posts

Αχ κορίτσια μου, πως με συγκινήσατε δεν φαντάζεστε, σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ για τις ευχές σας! Ευχομαι στην καθε μια ξεχωριστά ότι επιθυμεί να χαιρεστε οι μανούλες τα παιδάκια σας και οι εγκυούλες με το καλό κ με εναν πόνο τα παιδάκια σας!

Το παιδάκι μου ειναι ενα τόσο γλυκό πλασματάκι, έχω τρελαθεί για τα καλά, περιμένω κάθε στιγμή πως και πως να περάσει η ώρα και να ξυπνήσει για να τον θηλάσω να δώ την φατσούλα του, τα ματάκια του..

Λοιπον γεννηθήκαμε 2870, ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό, τις πρώτες μέρες δεν είχα γάλα όπως είναι φυσικό και εχασε τα 180 γραμμάρια και πήγε στα 2700.. Εμφάνισε λίγο ίκτερο (εμφανίζεται λέει στα 9 απο τα 10 αγόρια) και οι παιδίατροι πρότειναν να του δώσω ξένο γάλα για να καταπολεμηθεί ο ίκτερος. Του έδωσα. :unsure: Πήρε τα πάνω του αμέσως κ έτσι βγήκαμε κανονικά απο το μαιευτήριο. 6 ημερών τον πηγα στην δική μου την παιδίατρο και είχε φτάσει τα 2900 :) . Και η δική μου παιδίατρος μου σύστησε μικτή διατροφή για τις πρώτες 20 μέρες λόγω του ικτερου. Τώρα τον θηλάζω κάθε φορά για ενα 20λεπτο και μετά του δίνω και συμπλήρωμα..

Να σας πω τώρα για την γέννα, ήμουν στο Ιασώ απο τις 2 το μεσημέρι κ μου κάνανε πρόκληση. Οι πόνοι ε, ήταν έτσί όπως όλες περιγράφετε, ήθελα να ξεράσω (ευτυχώς ήμουν νηστική) και ο πόνος ειναι μια τεράστια πίεση που αισθάνεσαι κάτω και μπροστά και πίσω, τρομερή πίεση όμως και όσο περνάει η ώρα κρατάει τόσο πολύ αυτός ο πόνος κ δεν χαλάρωνα καθόλου πια στο τέλος.. Στις 7 το πρωί ζήτησα επισκληρίδιο δεν άντεχα άλλο ασε που είχαμε αποφασίσει πλέον να πάμε για καισαρική γιατι το παιδι μου ταλαιπωρήθηκε παρα πολύ κ ετρεμε η ψυχή μου μην γίνει τιποτα μη αναστρέψιμο..

Παιδια!!! Μου ερχόταν σταλήθεια να φιλήσω τον γιατρό που μου έκανε την επισκληρίδιο.. Παιδια τι πράγμα ήταν αυτό? Δεν το πίστευα! Μου λεει ο γιατρός σε κανα 10λεπτο θα σε πιάσει αλλα εμένα μεπιασε σε ενα λεπτό!! Δεν πόνεσα καθόλου κατα την εφαρμογή της επισκληριδίου. Πραγματικά αγία επισκληρίδιος!! Μπήκα χειρουργείο στις 8 παρα τέταρτο και 8 κ 20 είχα γεννήσει!! Καταλαβαίνεις τα πάντα στην καισαρική, που σε κόβουν που σου παιρνουν το παιδι, απλά δεν πονάς.

Μολις τον βγάλανε μου τον φέρανε στο στήθος, έκλαιγα και του έλεγα εσυ εισαι βρε που ήσουν μέσα στην κοιλίτσα μου? και εκείνος άπλωσε το χεράκι του και μου έπιασε την μύτη!! Αχ Θεέ μου!!!!!

Πραγματικά κορίτσια ότι και να λέμε, αν δεν το ζήσεις αυτό το πράγμα δεν μπορείς σε καμια περίπτωση να καταλάβεις το μεγαλείο της στιγμής! Σας το εύχομαι σε όποια δεν το έχει ζήσει.

Θα επανέλθω να σας πω για την καισαρική και γιατι με εκνέυρισε τόσο πολύ καθώς θα σας πω και για το

Ιασώ.

Ελπι μου να σου ζήσει το μωράκι σου και σενα, ήμασταν σίγουρα μαζί στο Ιασώ 2 μέρες. Εγώ ήμουν σε 6κλινο στο 622.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι Θούλι μου, αν τους πεις αποκλειστικο θηλασμό δεν τους δίνουν ξένο. Το ταίζεις εσυ το μωρό σου απο το πρωτόγαλα που έχεις. Δεν χορταίνει το μωρό αλλά του φτάνει και του περισσέυει θρεπτικά γιατι ειναι πολύ πλούσιο. Αν εμφανίσει ικτερο σου λένε να του δώσεις ξένο γιατι πρεπει να χορταίνει, να ειναι γεμάτο το στομάχι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία μου τι μωρό ειναι αυτό????? Χριστε΄μου ειναι απίστευτος !!

ΦΤΟΥ-ΦΤΟΥ !

Να σου ζήσει κοπέλα μου....φαντάζομαι οτι θα είχες πολλές καούρες με τόσο μαλλί ε?????? χα χα

Είνα καταπληκτικός....για πές...πως ειναι? ύσηχο? σε κατουράει κ σενα όταν το αλλάζεις?

Αντε να βγεί κ ο δικός μου γιός να μου λυθούν οι απορίες....

Να τον χαίρεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!

ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ:P

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΟΥΡΕΣ!!

ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΓΩ, ΔΙΝΟΥΝ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ!!!!!

ΣΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!!ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΙΚΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ!!ΜΟΝΟ ΣΟΛΑΡΙΟΥΜ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν προλαβαίνουμε να αλλάζουμε ρούχα!! Κάθε φορά που τον αλλάζω κατουράει και βρέχονται και τα ρουχάκια του!! Εχει πολύ πλάκα!

Εχει τα μάτια του πατέρα του στο σχήμα, στο χρώμα ακόμη δεν ξέρουμε.. ελπίζω ακόμη.. :laugh:

Αλλά νομίζω ότι γενικά το μουτράκι του μοιάζει και σε μένα.. θα δούμε, ειναι πολύ μικρός ακόμη..

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου, και σεις αντε με το καλό!!

Κρασί για τον ίκτερο ε? Ε ρε και να μην το ξέρω πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!Να είναι πάντα γερό και καλότυχο!

......Είναι κουκλί! Απίστευτο μαλλάκι!...

...Καλή ανάρρωση σε σένα!...

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Κ Ο Υ Κ Λ Ο Σ. ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙ ΠΟΛΥ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΛΛΙ, ΣΚΙΖΕΙ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΙΣΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Δεν προλαβαίνουμε να αλλάζουμε ρούχα!! Κάθε φορά που τον αλλάζω κατουράει και βρέχονται και τα ρουχάκια του!!

Ωραίος ο μικρούλης σου Ελευθερία και πάλι να σου ζήσει. Με πολλά μαλλάκια και μένα και τα δυο μου παιδιά γεννήθηκαν με πολλά μαλλιά!!

όσον αφορά στο πιπί του να μην πηγαίνει παντού και ειδικά πάνω σου! :laugh: υπάρχει ένας τρόπος που μου είπε η μαία μου όταν γεννήθηκε ο γιος μου, είναι ο εξής: όταν βάζεις την πάνα να βάζεις το πουλάκι του προς τα κάτω έτσι ώστε όταν βγάζεις την πάνα και κάνει τσίσα να μην πάνε παντού τριγύρω...!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχχχχ ελευθερια...τι ειναι αυτο το πιτσιρικι που βλεπω!!! Τρελλαινομαι. Πολυ μαρεσουν τα μικρουλικα μωρακια. Ειναι τοσο τσαχπινικα για ζουλιγμα. Το μισο κιλο πρεπει να ειναι στο μαλλι παντως!!!:woohoo: ραστα θα τα κανει σε λιγο!!! ΚΑΙ ΓΩ ΣΕΛΩΩΩΩΩ:silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Αχ κορίτσια μου, πως με συγκινήσατε δεν φαντάζεστε, σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ για τις ευχές σας! Ευχομαι στην καθε μια ξεχωριστά ότι επιθυμεί να χαιρεστε οι μανούλες τα παιδάκια σας και οι εγκυούλες με το καλό κ με εναν πόνο τα παιδάκια σας!

Το παιδάκι μου ειναι ενα τόσο γλυκό πλασματάκι, έχω τρελαθεί για τα καλά, περιμένω κάθε στιγμή πως και πως να περάσει η ώρα και να ξυπνήσει για να τον θηλάσω να δώ την φατσούλα του, τα ματάκια του..

Λοιπον γεννηθήκαμε 2870, ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό, τις πρώτες μέρες δεν είχα γάλα όπως είναι φυσικό και εχασε τα 180 γραμμάρια και πήγε στα 2700.. Εμφάνισε λίγο ίκτερο (εμφανίζεται λέει στα 9 απο τα 10 αγόρια) και οι παιδίατροι πρότειναν να του δώσω ξένο γάλα για να καταπολεμηθεί ο ίκτερος. Του έδωσα. :unsure: Πήρε τα πάνω του αμέσως κ έτσι βγήκαμε κανονικά απο το μαιευτήριο. 6 ημερών τον πηγα στην δική μου την παιδίατρο και είχε φτάσει τα 2900 :) . Και η δική μου παιδίατρος μου σύστησε μικτή διατροφή για τις πρώτες 20 μέρες λόγω του ικτερου. Τώρα τον θηλάζω κάθε φορά για ενα 20λεπτο και μετά του δίνω και συμπλήρωμα..

Να σας πω τώρα για την γέννα, ήμουν στο Ιασώ απο τις 2 το μεσημέρι κ μου κάνανε πρόκληση. Οι πόνοι ε, ήταν έτσί όπως όλες περιγράφετε, ήθελα να ξεράσω (ευτυχώς ήμουν νηστική) και ο πόνος ειναι μια τεράστια πίεση που αισθάνεσαι κάτω και μπροστά και πίσω, τρομερή πίεση όμως και όσο περνάει η ώρα κρατάει τόσο πολύ αυτός ο πόνος κ δεν χαλάρωνα καθόλου πια στο τέλος.. Στις 7 το πρωί ζήτησα επισκληρίδιο δεν άντεχα άλλο ασε που είχαμε αποφασίσει πλέον να πάμε για καισαρική γιατι το παιδι μου ταλαιπωρήθηκε παρα πολύ κ ετρεμε η ψυχή μου μην γίνει τιποτα μη αναστρέψιμο..

Παιδια!!! Μου ερχόταν σταλήθεια να φιλήσω τον γιατρό που μου έκανε την επισκληρίδιο.. Παιδια τι πράγμα ήταν αυτό? Δεν το πίστευα! Μου λεει ο γιατρός σε κανα 10λεπτο θα σε πιάσει αλλα εμένα μεπιασε σε ενα λεπτό!! Δεν πόνεσα καθόλου κατα την εφαρμογή της επισκληριδίου. Πραγματικά αγία επισκληρίδιος!! Μπήκα χειρουργείο στις 8 παρα τέταρτο και 8 κ 20 είχα γεννήσει!! Καταλαβαίνεις τα πάντα στην καισαρική, που σε κόβουν που σου παιρνουν το παιδι, απλά δεν πονάς.

Μολις τον βγάλανε μου τον φέρανε στο στήθος, έκλαιγα και του έλεγα εσυ εισαι βρε που ήσουν μέσα στην κοιλίτσα μου? και εκείνος άπλωσε το χεράκι του και μου έπιασε την μύτη!! Αχ Θεέ μου!!!!!

Πραγματικά κορίτσια ότι και να λέμε, αν δεν το ζήσεις αυτό το πράγμα δεν μπορείς σε καμια περίπτωση να καταλάβεις το μεγαλείο της στιγμής! Σας το εύχομαι σε όποια δεν το έχει ζήσει.

Θα επανέλθω να σας πω για την καισαρική και γιατι με εκνέυρισε τόσο πολύ καθώς θα σας πω και για το

Ιασώ.

Ελπι μου να σου ζήσει το μωράκι σου και σενα, ήμασταν σίγουρα μαζί στο Ιασώ 2 μέρες. Εγώ ήμουν σε 6κλινο στο 622.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!

AX ΒΡΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ...........

ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΣΤΟ 616 ...........

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΣΩ.

ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΤΟΝ ΜΗΤΡΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΗ ΦΕΡΝΟΝΤΑΣ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΜΑΖΙ ΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΙΕΚΡΙΝΑ ΜΙΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ....

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ ΣΑΣ!!!

ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΜΑΛΛΑΚΙ...

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΚΛΑΚΙ..

ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ

ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΓΕΝΝΑΩ ΚΑΙ

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ..

ΧΑΜΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Ε;;;;

ΑΧ ΑΧ ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ...

ΠΩΠΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ...ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleu8eria mou na sou zhsei!!!

swstos kouklos !!!

gero k kalotyxo na einai!!!

ax poso se katalavainw!!!

k egw kaisarikg me episklhridio gennhsa,sthn arxh ola kala...

alla meta einai to maniki!!!!

telos kalo,ola kala do3a to 8eo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleutheria mou na soy zeisei o giokas sou, poly xarika pou gennisesw kai pou o mikroulis sou einai kala! kai egw tin thilazw apoklistika kai perienw akoma tin stigmi poy tha prepei na faei einai monadiko to synesthima pou niwtheis otan to thilazeis.

koritsia egv pantos me tin kesariki den katalava tipota oliki ekana omos filakia'

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ελευθερία μου, αν και σου έχω ευχηθεί για τον μπεμπούλη σου, όσες ευχές και να σου δώσω δεν είναι αρκετές για αυτή την υπέροχη φατσούλα...Είναι τέλειος ο πριγκιπάς σου...Για πολλά φιλιά....Να σου ζήσει βρε κοριτσάκι μου...

Τώρα αν σου πω για τα μαλλιά του, ξέρω ότι δε θα πρωτοτυπήσω...Το ακούς συνέχεια...

Όσο για την περιγραφούλα σου, με συγκίνησες κι εμένα...Άντε τώρα περιμένουμε πληροφορίες για το Ιασώ, γιατί κι εγώ εκεί θα γεννήσω το κοριτσάκι μου σε λίγους μήνες...

Φιλάκια πολλά και να το χαίρεστε το αντράκι σας!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια μου, σας ευχαριστώ παρα πολύ για τις ευχες σας!

Για το Ιασώ να σας πω, εγώ είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένη. Εντάξει οι μαίες που ειναι εκεί κάποιες ειναι πολυ καλές και κάποιες ειναι αδιάφορες πράγματι.. Αλλα εντάξει λογικό το βρίσκω και αυτό.

Ηταν μερικές που ήταν πολύ εξυπηρετικές κ φιλικές κ άλλες που είχαν το στιλάκι - έχω μια βαρεμάρα.. -

Εμένα δεν με βοήθησε καμια για τον θηλασμό αλλά δεν το ζήτησα για να είμαι ειλικρίνής. Ερχόταν όμως μια κοπέλα όταν είχαμε τα μωράκια και ρωτούσε αν θέλει καμία βοήθεια με τον θηλασμό. Εμένα οι θηλές μου ειναι και εισέχουσες και χρησιμοποιούσα θηλές απο σιλικόνη. Τις είχα μόνιμα μέσα στο πυρεξάκι του, μου τις αποστειρώνανε και μου τις φέρνανε με το μωρό μου μαζί.

Τώρα για την καισαρική αυτό που με ενόχλησε τρομερά ήταν η επόμενη μέρα.. Γεννησα Παρασκευή πρωί και την Παρασκευή είχα ακόμη την επίδραση απο την επισκληρίδιο και γενικά ήμουν λίγο σαν φυτό.. Το βράδυ ήρθε μια νοσοκόμα μου λέει να σας κάνω την δόση σας την παυσίπονη.. Λέω δεν χρειάζεται δεν πονάω.. Οκ δεν την έκανα.. Την άλλη μέρα!! Αισθανόμουν ότι με πάτησε νταλίκα! Αυτό ομως που πραγματικά με πείραξε ήταν ότι ήμουν 2 μέρες με καθετήρα και ορο και δεν μπορούσα να πιάσω το παιδι μου.. Δεν μπορούσα να κουνηθώ, προσπαθούσα να πιάσω το παιδι μου να το θηλάσω και γέμιζε με αίμα ο ορός.. σιχτιρ αυτές οι 2 μέρες ήταν χάλια, εκλαιγα συνεχεια..

Την τρίτη μέρα που μου βγάλανε τους ορούς και τον καθετήρα ένιωθα άλλος άνθρωπος. Ενιωσα ότι ελευθερώθηκα μπορούσα να κουνηθώ και να απολάυσω το μωρό μου!! Τελος καλό όλα καλά!

Σήμερα είμαστε 25 ημερών.. εχουμε βάλει 900 γραμμάρια απο την μέρα που βγήκαμε απο το μαιευτήριο :woohoo:

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία μου ειναι κούκλος ο γιός σου...πραγματικά....Ελπίζω να του έχεις ματάκια κ τέτοια...απ οτι βλέπω θα παρει τα μάτια σου...ετσι δεν ειναι?

Ταλαιπωρήθηκες μωρε αλλά τωρα δεν ειναι τέλεια? Αχ θέλω κ εγώ να γεννήσω !!!!!!!!!!!!

Τα καταφέρνεις? Είναι δύσκολά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...