Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΤΥΠΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ ΕΜΒΡΥΟΥ


Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα είμαι η Ελευθερία και επιτέλους θα γίνω και εγώ μανούλα. Είμαι στη 16η εβδομάδα και μέχρι στιγμής δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα. Έχω όμως μια απορία βρε κορίτσια και θα ήθελα την βοήθεια σας:οι κτύποι της καρδούλας του μωρού μου είναι 172 το λεπτό.Επειδή ακόμη δεν ξέρουμε το φύλο του μου έχουν πει πως όταν είναι κοριτσάκι οι κτύποι είναι περίπου όσο είναι και στο δικό μου και όταν είναι αγοράκι είναι μέχρι τους 150 παλμούς.Εσείς θεμάστε πόσους κτύπους είχε το δικό σας μωράκι?Λέτε να ισχύει ή απλά είναι λόγια? Το ξέρω πως η ερώτηση μου μπορεί να φαίνεται χαζή αλλά αγωνιώ πάρα πολύ για το φύλο του μωρού μου.

Σας ευχαριστώ,

Ελευθερία.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία όντως έρευνες έχουν δείξει ότι όταν η καρδούλα του εμβρύου είναι περισσότεροι ότι είναι κορίτσι. Βέβαια αυτό δεν είναι εξακριβωμένο. Επίσης λένε ότι αν έχεις αναγούλες ή η κοιλιά σου είναι στρογγυλή, τότε πάλι είναι κοριτσάκι. Πάνω-Κάτω ο γιατρός σου μπορεί να καταλάβει, ένα 80%, σίγουρη θα είσαι στον μεγάλο υπέρηχο. Όπως και να έχει, να είναι γερό πρώτα και όσο για το φύλο οι περισσότερες συνήθως γυναίκες προαισθάνονται τί μωράκι έχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι λενε αλλα δεν ισχυει...και μενα ηταν πολλοι οι κτυποι νομιζα οτι θα εχω κοριτσακι αλλα τελικα ηταν αγορακι..οποτε μην πιστευεις σε ολα οσα ακους....οτι και να εχεις να ερθει καλα και γεματο υγεια...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou riaki kai apo mena..

katarxin na po oti to na akous tous xtupous tis kardias enos morou einai oti sugklonistikotero exo zisei!!oxi ego, apla imoun mazi me mia fili otan ekane ton proto tis iperixo..

auto pou les isxuei.o giatros tis eixe pei apo to deytero mina oti kata pasa pithanotita tha xei agori..to katalave apo tous xtupous..kai ontos etsi itan!!tis times den tis gnorizo omos.

euxomai na xeis mia teleia egkumosuni me ena ygiestato ki eytyxismeno moraki!!!

filia.

line_line_typew3_beg_d_typew11_time_1141794000_text_646520735c27616c6c617a6f206d6520746f2078727573616669206f6c6f7520746f75206b6f736d6f75212121.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Σίγουρα εύχομαι να είναι γερό το μωράκι μου και όλα τα μωράκια του κόσμου απλά αγωνιώ.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ.ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΧΕΙΣ ΦΑΕΙ ΚΑΤΙ ΓΛΥΚΟ ΟΠΟΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 170 ΣΦΥΞΕΙΣ.ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ..

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΜΟΥΣ ΗΤΑΝ "ΑΓΟΡΙΣΤΙΚΟΙ",

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ (ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ) ΘΑ ΕΙΝΑΙ

ΑΓΟΡΙ,

ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΕΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΣΙΓΟΥΡΑ,

ΗΘΕΛΑ ΑΛΜΥΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΛΥΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ,

Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΠΑΛΙ ΑΓΟΡΙ,

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΙ..

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ;;;;;; ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΙΙΙΙΙ!!! ΧΙΧΙΧΙ!!!

ΑΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ...

ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ..

ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΚΑΝ..

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ..

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ

ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ..ΕΣΥ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΜΟΝΟ

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ..

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Τ ΑΓΟΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΧΤΗΠΟΥΣ ΚΑΡΔΙΑΣ!ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΝΑ ΝΑΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην εβδομαδα σου ,ειχαμε και εμεις 175 παλμους ...και ναι,κι εμενα ο γιατρος μου ειχε πει πως ειναι πολυ οποτε παιζει να ειναι και κοριτσακι.....τελικα ομως ,ειναι αγορακι!οποτε μην ψαχνεις.....θα δεις οταν ερθει η ωρα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...