Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΧΥΟΥ ΟΙ ΠΗΤ???


Recommended Posts

Μανουλες help!! σε ολα τα site που μπηκα να υπολογισω την ΠΗΤ αλλα και ο υπερηχος Β επιπεδου μου βγαλανε 3/2/09 με τελευταια εμμηνο ρυση 29/4/08. Αλλα η γυναικολογος μου ειπε οτι η ΠΗΤ μου ειναι 9/2/09 γιατι προσθεσε 10 μερες απο τις 29/4. Ρε κοριτσια..πειτε οσες γεννησατε, ποτε ειχατε την τελευταια εμμηνο ρυση και τελικα ποτε γεννησατε για να δω τι να πιστεψω?:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala mhn trelenese etsi xalarose :P ta programata sta sait dinoun thn pithanh hmeromhnia me bash ton kuklo pou exeis balei kai upologizoun panta 14 meres apo thn periodo .esu mporei na mhn epiases epanw stis 14 meres na eixais pio meta ooreksia kai o giatros sou na to blepei .pantos exoume polu kontinh hmeromhnia egw 27/4/08 kai 2/2 mou to bgazoun oloi akoma kai o giatrros .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 ola nomizo einai sxetika...pano kato se leei o giatros k to psilostantar lene kathorizetai ap to megalo iperixo..emena o giatros me egose pit 23-02 k o megalos iperixos 20-2 k leei o giatros mou oti metraei ayti tou megalou iperixou...a teleutaia mou periodos itan 16-5

/...elpizo na boithisa kapos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι καλε.οι γιατροι μετρανε με βαση την τελευταια περιοδο.οι μικροβιολογοι με βαση την ημερομηνια συλληψης.και οι υπερηχοι β επιπεδου.εγω τελευταια περιοδο ειχα 12 ιουνιου και ο γιατρος μου ειχε δωσει την 20 μαρτιου για ημερομηνια γεννας.τελικα γεννησα την ημερομηνια που μου εδωσε ο γιατρος.γεννησα με καισαρικη γιατι ο μικρος ηταν πολυ ψηλα.δεν νομιζω οτι θα υπαρξει προβλημα.με το καλο....:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A! kai mhn mperdeuese me thn hmerominia pou leei gia thn anaptiksh tou mwrou.px ston yperixo mporei na deis oti to mwro h einai h anaptiksh tou gia 32 eudomadwn h einai gia 30 .auto einai kati alo kai den prosdiorizei thn hmera toketou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα 5 μερες πανω 5 μερες κατω δεν ειναι πολλες αλλα νομιζω οτι οταν θα κοντευω και οι ωρες θα μου φαινονται ατελειωτες!!!;) :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι απο θεσσαλονικη ειμαι αλλα μενω κιλκις εδω και ενα χρονο γιατι απο δω ειναι ο αντρας μου. Γενναω ομως Γενικη Κλινικη. Ποιον γιατρο εχεις? Την δικια μου τη λενε Χριστοπουλου Χριστινα και εχει το ιατρειο της Μητρ. Ιωσιφ με Τσιμισκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μην αγχώνεσαι για αυτό! Ας έρθει το μωράκι σου όποτε θέλει!!!!

Εμένα στην 1η εγκυμοσύνη μου είχαν δώσει Π.Η.Τ. 12 /7/1997 και γέννησα .....25/6/1997!! (όλα πήγαν καλά και το μωράκι ήταν υγιέστατο)

Στην 2η εγκυμοσύνη μου δώσαν Π.Η.Τ. 17/7/2008 και γέννησα 25/6/2008!!!

(όλα πήγαν τέλεια και το μωρό υγιέστατο)....

Γέννησα και τα δύο κοριτσάκια μου 25/6 !!!!!!!! Ήταν και οι δύο βιαστικές!!!

Με το καλό να έρθει και το δικό σας και να σου πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli μου και εγώ με καισαρική γέννησα και τις δύο!! Την ημερομηνία όμως δεν την επέλεξα εγώ αλλά οι κόρες μου, που ήταν.... βιαστικές!!!

Γεννήθηκαν και οι δύο νωρίτερα από την ημερομηνία που είχαμε υπολογίσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια 2 γεννεθλια σε μια μερα..thouli μου δεν ξερω πως θα το κανονισω. Απο τη μια λεω να παω στο πατρικο μου τις τελευταιες μερες αλλα απο την αλλη δεν ξερω ποιες θα ειναι αυτες οι μερες. Και δεν εχει και ιντερνετ..πως θα περασει η μερα!!!! Ασε που ολο το Κιλκις στη θεσσαλονικη ερχεται για να γεννησει και προλαβαινουν. Να μαι εγω τοσο ατυχη!!! 1 ωρα ειναι το πολυ με την κινηση μεσα μεχρι την γενικη κλινικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύμφωνα με το γιατρό μου είχα ΠΗΤ 16/12/07 και οι εμβρυολόγοι που μου έκαναν α' και β' επιπέδου μου έδωσαν ΠΗΤ 11/12/07. Και 11/12/07 το πρωί γέννησα φυσιολογικά;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry pou einai allo to thema alla den kratithika bre silia pws ta kataferes etsi!! den to exw ksanaakousei poli mou arese!! na tis xerese kai tis dyo na einai kalotyxes panta.. papaki kai se esena kalh leytergia eyxomai symfwno me mia kopela pou sou eipe pws ola einai sxetika mporei na parei kai olo ton mhna apo ton 9o alla mporei kai 1 hmera mono.. me enan pono!! na eisai kala:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παπακι και εγω γενικη γενναω πητ 21/2 αλλα ρε κουκλα ελα στους δικους σου μην μας κανει κανα χειμωνα ξαφνικα και εχει παγο στους δρομους ...ετσι ετρεχε η ξαδερφη απο το χωριο που μεσα στα χιονια για να ερθει Θεσσαλονικη και παραλιγο να το βγαλει στο αμαξι το μωρο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια ειχα πητ 25/3 και γεννησα 1/3 μολις μπηκα στο μηνα μου σε 4 μερες και γεννησα και μια χαρα και το μωρακι μου ηταν μια χαρα στην υγεια του .......αλλα εχω ακουσει και κοπελες που γεννησαν ακριβως στην ημερομηνια τωρα ξερω γω τι να πω οταν ειναι η ωρα του θα βγει δεν κοιταει ημερομηνιες!1!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki και εγώ τις ίδιες ημερομηνίες έχω σχεδόν. ΤΠ 28/4/08 και ΠΗΤ 2/2/09. Αλλά όλα είναι σχετικά κορίτσι μου. Στην κόρη μου είχα ΠΗΤ 26/10/06 και ήρθε με σπάσιμο νερών 25/9/06. Και δεν κατέβαινε κιόλας και μας ταλαιπώρησε 17 ώρες. Ευτυχώς γέννησα φυσιολογικά (μάγκας ο γιατρός).

Γιαυτό σου λέω, μην αγχώνεσαι. Οτι ημερομηνία και να σου έχουν δώσει, όποτε θέλει το μωρό θα έρθει.

Αντε, μέρες μετράμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 me to kalo sou euxomai!!!!egw eixa ΠΗΤ 28/9/2008 alla o mpempulis irthe 3/9/2008....opote asta min ta skeftesai...opote thelei auto tha erthei oute ta site oute o giatros...autoi sto peripou tha sou poune kai skepsou oti eixa teleytaia periodo 21/12/2007

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...