Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΜΑΣ !


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια :kiss:

Δεν ξερω αν υπαρχει ηδη αντιστοιχο θεμα (αν υπαρχει ζητω συγνωμη) αλλα σκεφτηκα να φτιαξω αυτο το "στεκι" οπου θα μπορουμε να συζηταμε για την καθημερινοτητα μας :)

Εγκυμοσυνη, παιδια, δουλεια, αγχη, αγωνιες, χαρες και οτι αλλο περιλαμβανεται στα καθημερινα μας... τρεχαματα!

Εγω ειμαι εγκυος στο τριτο παιδακι και ειμαι αυτη τη στιγμη στη 14η εβδομαδα!!

Σημερα για παραδειγμα ειναι απο τις μερες που βαριεμαι απιστευτα!!!

Βαριεμαι τα παντα ομως!!! Να δουλεψω, να ασχοληθω με το σπιτι, να μαγειρεψω ...

Ισως ειναι ορμονικο, ισως παλι να φταιει η αγωνια για την μεθαυριανη εξεταση ληψη τροφοβλαστης...:S

Περιμενω πως και πως να γυρισουν τα ζουζουνια μου απο το σχολειο, να δωσουμε μια ωραιοτατη παραγγελια σε ντελιβερη :blush: και ν΄αραξουμε ολοι μαζι... :)

Ας μαζευτουμε να γινουμε μια μεγααααλη χαρουμενη παρεα, να κουβεντιαζουμε τα καθημερινα μας "προβληματακια", να ακουμε γνωμες και συμβουλες, να ανταλασουμε αποψεις και γενικα... να περναμε ευχαριστα!!

Φιλια πολλα σε ολες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

ΕΓΩ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ

ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ(ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ Κ ΣΕ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ).ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ

ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ

ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ ΜΟΥ!!

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΩΡΑΙΑ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ !!

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια εμεις πριν λιγο γυρισαμε απο το μαθημα κολυμβησης και τωρα ετοιμαζουμε φαι και περιμενουμε τον μπαμπα μας να γυρισει απο την δουλεια!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Λιζα

ωραια ιδεα;)

Ας εγκαινιασουμε λοιπον το στεκι μας.

Τι ωραια που θα μεγαλωσει κι αλλο η οικογενεια σας:cheer: :cheer:

Κι εμεις τωρα προσπαθουμε για το δευτερο...

Μακαρι να προλαβω να κανω και τριτο:kiss:

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ ΜΕΡΑ!!!

ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗ ΜΑΙΑ,

ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ..

ΜΕΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΟ

ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΨΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ..

ΜΕΤΑ ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ, ΕΦΑΓΑ, ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ

ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑ..

ΓΥΡΙΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΝΩ..ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!

ΛΙΖΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ..

ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ..

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΓΙΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! :kiss:

βλεπω, πως λιγο πολυ η μερα μας ηταν αρκετα γεματη σημερα...

εγω ενω το πρωι ημουν σχεδον σε νιρβανα, το απογευμα αρχισαν τα τρεχαματα, με φροντιστηρια των παιδιων, ορθοδοντικο, κατι ψωνια στο σουπερ... τωρα μαζευτηκα!

Γιωτακι, καλα να περασετε σημερα και παντα ετσι ευτυχισμενοι... συντομα και με νεο μελος μια μπουμπου!!

Γλυκα σου ευχομαι συντομα και τη δευτερη εγκυμοσυνη σου...

Marianda, εσυ παλι καλα, μαγειρεψες!

Εμεις με κοτοπουλο σουβλακια και σαλατα τη βγαλαμε! :)

Βabyboom... τι ειπε ο γιατρος ???

Ολα καλα με τη ζουζουνε ε ?? :)

Αληθεια, πως κανετε επισυναψη εικονες κλπ ??? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω απ'την αλλη ολη μερα επλενα κ σιδερωνα. Τελειωσα και τα τελευταια του μπεμπη. Τωρα μενει μονο να ερθει στον κοσμο..Αντε γιατι αυτη η πλατη μου μ'εχει πεθανει..Λες και κουβαλαω ενα τσουβαλι αμμο νιωθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Papaki, με το καλο να ερθει ο μπεμπης και οι πονοι στην πλατη θα ειναι μια μακρινη αναμνηση...

τωρα που το θυμαμαι, εγω και στις δυο εγκυμοσυνες και ειδικα τον τελευταιο μηνα ενιωθα οτι η πλατη μου και η μεση μου ειχαν ανοιξει στα δυο!!! :S

κοριτσια να σας πω να γελασετε...

πριν ειδα εντονο φως στο σαλονι, ενω ημουν σιγουρη οτι μονο τα λαμπακια απο το δεντρο ειχα αφησει αναμμενα!

τελικα τι ηταν ???

ο γειτονας στην απεναντι πολυκατοικια, εχει βαλει στο μπαλκονι του την Αρτα και τα Γιαννενα απο διαφορα φωτεινα χριστουγεννιατικα!

αστερια, αγ. βασιληδες, ολοκληρη φατνη μεγαλη,τους τρεις μαγους σε φυσικο μεγεθος και μια σκαλα φωτειζομενη και αυτη, ενα ελαφι με εκατονταδες λαμπακια... μιλαμε φωτισε ολη η γειτονια!!!

ειπαμε ρε παιδια, αλλα οχι και ετσι!!! :ohmy:

το σαλονι μου αυτη τη στιγμη ειναι λες και εχει προβολεις γηπεδου!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω θα σας περιγραψω την ημέρα μου,και μακαρι να εχω τον χρονο καθε βραδυ να κανω μια περιγραφη!

Το πρωι πηγα τα 3 μεγαλυτερα κοριτσακια μου στο σχολειο.Εκανα γρηγορα τις δουλιτσες μου,μαγειρεψα το γιουβετσακι μου και αργοτερα οταν ξυπνησε και η μικρη μου,την πηρα και πηγαμε στην παιδικη χαρα.Παιξαμε ,γελασαμε και γυρισαμε σπιτακι μας.Μπηκα στην παρεουλα σας για λιγο.Μετα παλι παρεα με την μπουμπου μου,πηγαμε να παρουμε τα κοριτσακια μας απ το σχολειο.Γυρισαμε,φαγαμε ,βαλαμε την μικρη για υπνο και διαβασαμε.Το απογευματακι πηρα τα διδυμακια μου και πηγαμε στο mall για ψωνια:) .Τωρα ολες βρισκονται στα κρεβατακια τους και εγω χαλαρωνω με τον αντρουλη μου,που συγκεκριμενα τωρα φτιαχνει μια ομελετα να φαμε!

Ελπιζω να ειμαι εντως θεματος...Πολυ ωραιο ποστ,μπραβο lisaki!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:dry: δυο πλυντηρια δυο φαγητα και μια απιστευτη μελαγχολια... Βολτα τα μπουμπουκια μου και επειτα σιδερο για να ξεμπερδευω συν ολα τα υπολοιπα και ακομα μελαγχολια.....Μου ειπαν οτι θα τοξεπερασω οτι δεν κανω αλλα παιδια αλλα ειδα την εγκυο φιλη μου και καλα να να γυναικα και τησ ειπα να κανει και αυτα που δεν μπορω να κανω εγω......Συγγνωμη αν σας το χαλασα..........
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΛΙΖΑΚΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΣΑ ΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: .... ΜΟΙΡΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΜΟΥ:P :P ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΛΙΓΑΚΙ:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Χρυσανθη, μπραβο σου κοπελα μου και ειλικρινα και εγω σε θαυμαζω!!!!

Να σου ζησουν οι αγγελουδινες σου!!!

Moira, ειμαι σιγουρη οτι "ποναει" πολυ, αλλα καπου πρεπει να σκεφτομαστε και θετικα..

Εχεις ηδη δυο παιδακια και μερικες φορες με οσα ακουμε και βλεπουμε γυρω μας ειναι να λεμε "Δοξα τω Θεω"...

Φωτεινη... και εγω στην αρχη γελουσα με τα κατορθωματα του γειτονα, αλλα στην πορεια εκνευριστηκα!

Δεν κλεινω το παντζουρι του σαλονιου, αλλα χθες το βραδυ δεν αντεξα!!!

Ηταν απελπισια... Λες και ειχαμε βαλει στο σαλονι μας, φωτορυθμικα!!

Το βραδυ θα βγαλω φωτο το μπαλκονι του με το κινητο μου και θα προσπαθησω να σας την επισυναψω εδω... αν μου πει καποια πως γινεται γιατι ειμαι ολιγον τι ασχετη :blush:

Σημερα ειμαι αραχτη στο σπιτι γιατι ο μεγαλος ο γιος (Β΄Γυμνασιου) οπου να ΄ναι θα επιστρεψει λογο καταληψης στο σχολειο του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πρωι δουλεια..

το μεσημερι σπιτι λιγο υπνο,πολυ φαι:P :P

κ το απογευμα ξανα δουλεια..

αυτα σε καθημερινη βαση:)

πολυ ταβερνα,καφε κ σινεμα επισης:blink:

αααααα κ παρεμπιπτοντως οσες δεν εχετε δει τον ηλια του 16ου τρεεεεεξτε..ειναι σουπερ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο θέμα ………

Εμάς η καθημερινότητα ( Δευτέρας – Παρασκευής ) είναι η εξής ….το πρωί ξυπνώ 7 και κάτι, μαζί μου κάποιες φορές και ο Χρήστος…..Δουλειά δουλειά…….. στο σπίτι 5-6 το απόγευμα …..παιχνίδια τραγούδια και γέλια μέχρι 9 και κάτι που κάνουμε μπάνιο και ύπνο ….μετά ή σίδερο και καμιά δουλειά ή χαλάρωση, καναπέ και mammyland ………….τέλος ύπνο …τα ίδια και σήμερα ……

Τα Σαββατοκύριακα τα λατρεύω γιατί είμαι όλη μέρα με το παιδάκι μου και τον άντρα μου :)

Κορίτσια με τα 2 και 3!!! παιδάκια πώς τα καταφέρνετε ?:huh: εγώ που δουλεύω μου φαίνετε βουνό το δεύτερο :unsure: !!!!!! αχ και θέλω τόσο να κάνω και άλλο …….. Μπράβο σας :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο μένα. Η δική μου ημέρα ξεκινάει στις 8 το πρωί , ετοιμάζομαι για το γραφείο, τρώω πρωινό, έρχεται στις 8:30 η κοπέλα που προσέχει την Εύα κ φεύγω εγώ. Η Εύα τις περισσότερες φορές κοιμάται όταν εγώ φεύγω. Γυρίζω σπίτι στις 13:30 (δουλεύω ημιαπασχόληση). Ταίζω την Ευούλα μου γύρω στις 14:30 κάνουμε ντουζάκι ή μπανάκι κ πέφτουμε για ύπνο κ οι 2. Στις 16:30 έρχεται ο άντρας μου κ τρώμε μαζί ενώ η Εύα ακόμη κοιμάται. Το απόγευμα συνήθως πηγαίνουμε στη μαμά μου για καφέ ή σε μια φίλη που έχει κ εκείνη ένα κοριτσάκι στην ηλικία της Εύας για να παίξουν ή σε κανένα παιδότοπο, ή αν έχει πολύ κρύο μένουμε σπίτι κ παίζουμε.Το βραδάκι θα μαγειρέψω για την επόμενη μέρα, θα κάνω καμιά δουλίτσα , θα βάλω την Εύα στις 22:30 για ύπνο κ ή θα συνεχίσω τις δουλειές ή θα χαλαρώσω με τον αντρούλη μου. Τα Σαββατοκύριακά μας είναι πολύ ωραία. Ξυπνάμε όλοι μαζί οικογενειακώς, παίζουμε στο κρεβάτι, τρώμε πρωινό, κ συνώθως κατεβαίνουμε στο κέντρο για ψώνια κ βόλτες. Τα μεσημέρια τρώμε στη μαμά μου κ τα απογεύματα πάλι βόλτες κ δουλειές , ανάλογα. Στα ενδιάμεσα φυσικά ειδικά στο γραφείο όταν δεν έχει δουλειά θα μπω στο mammy κ στο facebook να μάθω τα νέα σας γιατί έχετε γίνει κι εσείς μέρος της ζωής κ της καθημερινότητάς μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα κοριτσια, λιγο πολυ η καθημερινοτητα μας ειναι ενα τρεξιμο!!!

Eldo, οντως ειναι δυσκολο αλλα παντα υπαρχει η λυση! :)

Και πιο δυσκολο γινεται οταν τα παιδια μεγαλωνουν (μου το λεγανε και δεν το πιστευα)

Εκει ξεκινανε και αλλα τρεχαματα...

Σχολεια, διαβασματα, φροντιστηρια, εξωσχολικες δραστηριοτητες...

Μερικες φορες νιωθω οτι το 24ωρο δεν μου φτανει!!!!!

Στο μεταξυ, οσο περναει η ωρα, τοσο πιο πολυ αγχωνομαι για την αυριανη εξεταση...

Ας πανε τουλαχιστον ολα καλα και χαλαλι της η αγωνια, η στεναχωρια και η ταλαιπωρια... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φασολαδα ε ???

πριν μια εβδομαδα, την Τεταρτη συγκεκριμενα, ειχα φτιαξει και εγω!

την εφαγα με τοση λαχταρα που δεν περιγραφεται!!!!

το βραδυ ομως... ειδα το Χαρο με τα ματια μου...

πονοι στο στομαχι, καουρες και ασταματητα εμετους...

ορκιστηκα μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης μου να μην ξαναφαω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια λειστε μου μια απορια, η Μοιρα τελικα εχει παιδια? γιατι στο τσατ μας ειχε πει οτι δεν εχει και τωρα προσπαθει πρωτη φορα. λιγο περιεργο δεν ειναι? :angry: μπορει να κανω και λαθος και εκεινη να ηταν moira με μικρα γραμματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda, εγω ειμαι πολυ λιγο καιρο στην παρεα οποτε δεν μπορω να γνωριζω...

αλλα απ΄οτι καταλαβα απο το ποστακι, θεωρησα οτι εχει ηδη παιδακια αλλα δεν μπορει να κανει αλλα...

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΙΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΤΑΙ?

ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΞΥΠΜΑΩ ΣΤΙΣ 7 (ΔΕΥΤΕΡΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ).

ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ!

ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9 ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ(ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΡΕΧΩ)!

ΤΕΛΙΩΝΩ 4 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΟΥΟΥΡ ΣΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΜΟΥ,ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΩΣ ΤΙΣ 9-10 ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ!

ΜΕΤΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΣΑΒ/ΚΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΑΟΛΑΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕
    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...