Μετάβαση σε περιεχόμενο

με θυμαστε;;;


Recommended Posts

ειχα γραψει πριν λιγους μηνες εδω!!!

εχω κανει 3 εξωσωματικες 2 αποτυχημενες και η τριτη και η τελευταια θετικη...ειμαι 15 εβδομαδων και 5 ημερων!!ειχα καποια προβληματακια στην αρχη αλλα δοξα το θεο ειμαι πολυ καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι νεο μελος αρα δεν θα σε ξερω!Δεν πειραζει.θα σου συστηθω τωρα.Ειμαι η Μαριζα,34 ετων απο Αθηνα.Εχω ενα αγορακι,τον Μιλτακο μου,1,5 ετων και διανυω την 17 εβδ διδυμης κυησης!Με το καλο το μωρακι σου που περασες τοσα για να το αποκτησεις!Φιλακια στην κοιλιτσα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για τα ευχάριστα νέα σου! Να σου πάνε όλα καλά και σύντομα να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου!Να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaber πως δεν σε θυμομαστε???????:) :)

Αχ μπραβο κοριτσακι μου μπραβο!!!

Πολυ χαιρομαι για σενα!!!

Να προσεχεις και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου μια τελεια συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!!!

Φιλια πολλα!!!:kiss: :kiss:

1362294dlrrgpns9m.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ mariaber ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΥΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΤΕ ΓΟΥΡΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΩΟΛΗΨΙΑ :lol: :silly: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ

ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ!!!!

ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΘΑΡΡΟΣ ΚΑΙ ΟΣΑ

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια!Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο...Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ σε γνωρίζω mariaber αλλά χαίρομαι πολύ για τα νέα σου, δινεις ελπίδα σε όλες μας. Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Χωρίς να θέλω να είμαι συνωμοσιολόγος, είναι τυχαίο πιστεύετε που η πλειοψηφία των γυναικών μένουν έγκυοι όχι στην πρώτη, όχι στη δεύτερη αλλά στην τρίτη εξωσωματική; (έχω πολλά, πάρα πολλά παραδείγματα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xara12 έγραψε:

Ούτε εγώ σε γνωρίζω mariaber αλλά χαίρομαι πολύ για τα νέα σου, δινεις ελπίδα σε όλες μας. Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Χωρίς να θέλω να είμαι συνωμοσιολόγος, είναι τυχαίο πιστεύετε που η πλειοψηφία των γυναικών μένουν έγκυοι όχι στην πρώτη, όχι στη δεύτερη αλλά στην τρίτη εξωσωματική; (έχω πολλά, πάρα πολλά παραδείγματα)

Το έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό Χαρά και φρικάρω με τη σκέψη. 'Ομως σκέφτομαι από την άλλη τα κέντρα εξωσωματικής δεν θέλουν την καλή διαφήμιση της επιτυχίας με την πρώτη προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αναρωτιέμαι, melissa, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι τα ποσοστά επιτυχίας ενός κέντρου γονιμοποίησης επηρρεάζονται από το αν πέτυχε με την πρώτη ή την τρίτη. Εννοώ ότι διαφημίζουν γενικά τα ποσοστά επιτυχίας τους και όχι αν έγινε με την πρώτη (εγώ τουλάχιστον δεν θα ζήταγα ποτέ για ένα κέντρο αυτή τη διευκρίνηση αλλά μπορεί να κάνω λάθος και άλλοι να το ρωτάνε).

Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται επί σκοπού για να βγάλουν χρήματα ή αν απλώς τις πρώτες 2 φορές πειραματίζονται με λίγα ωράρια για να αποφύγουν την πολλαπλή κύηση (γιατί δεν είναι το επιθυμητό αποτέλεσμα) και όταν δουν ότι δεν πέτυχε τοποθετούν περισσότερα για να έχουν πιο σίγουρη επιτυχία. Πάντως και στατιστικά να το δεις έτσι γίνεται.

Το σίγουρο είναι ότι στις μέρες μας αν δεν έχεις ένα γερό κομπόδεμα, παιδιά δεν κάνεις (αν δεν είσαι τυχερός να τα κάνεις με φυσικό τρόπο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΜΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σίγουρο είναι Χαρά μου πως η ειδικότητα της γυναικολογίας δυστυχώς είναι σε μεγάλο ποσοστό εμπόριο. Θα σου πω σύντομα μια ιστορία: το 2002 ανακαλυψα πως έχω HPV. Τρόμαξα πάρα πολύ γιατί φοβήθηκα για καρκίνο του τραχήλου (δεν ήξερα και πολλά πράγματα για αυτό τότε). Πήγα σε 3 γυναικολόγους, ένας εξ αυτών καθηγητής πανεπιστημίου και γνωστός από τηλεοράσεις κ.λ.π. Οι δύο μου είπανε μη αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα και δε χρειάζεται να κάνεις καμία θεραπεία και πολλώ δε επέμβαση. Ο κύριος καθηγητής όμως με παρέπεμψε κατευθείαν σε επέμβαση κόστους 1.000€. Δεν ξέρω πώς κράτησα την ψυχραιμία μου και δεν το έκανα. Ένα χρόνο μετά σε τεστ ΠΑΠ ο ιός είχε εξασθενήσει και τώρα πια δεν υπάρχει τίποτα (είμαι πάντα βεβαίως φορέας αλλά δε νοσώ)...Συγνώμη για την πολυλογία αλλά νομίζω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μου εγω εχω ενα κοριτσακι απο εξωσωματικη και πετυχε με την πρωτη!!Οπως και σε αλλες κοπελες εδω μεσα..Αλλα και σε αλλες που γνωριζω εκτος mammyland..

Σε καμια περιπτωση δεν θεωρω πως γινεται σκοπιμα να μην πετυχει με την πρωτη η δευτερη φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΧΓΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!! ΣΟΥ ΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ. ;) ;ΜΠΡΑΒΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...