Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ


Recommended Posts

Καλησπερα σας κοριτσια.....

εχω μια απορια ,εδω και 4 μηνες μετραω την θερμοκρασια καθε πρωι,πιστευω πως εχω βρει τις γονιμες μερες μου,αλλα δεν ξερω ποτε πρεπει να ερθω σε επαφη,οταν πεσει η θερμοκρασια η οταν ανεβει.εχω ακουσει επισης οτι καλο ειναι να ερχομαστε σε επαφη λιγο πριν ανεβει η θερμοκρασια{γιατι οταν ανεβει η θερμοκρασια δειχνει οτι γινεται ωορρηξια},δεν ξερω τι να δοκιμασω,εσεις εχετε προσπαθησει με αυτη τη μεθοδο?σας ευχαριστω πολυ!!!

περιμενω με αγωνια!!!ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Magdalina μου γειά σου.. Σε επαφή πρέπει να έρχεσαι όταν η θερμοκρασία είναι πεσμένη, πριν ανέβει, όταν πλέον ανέβει σημαίνει οτι πλέον έγινε η ωορρηξία, για αυτό και ανεβαίνει η θερμοκρασία. Και αφού εσύ κρατάς θερμοδιάγραμμα 4 μήνες τώρα, πάνω κάτω ξέρεις ποιες είναι οι γόνιμες ημέρες, οι ημέρες δηλαδή που είναι πεσμένη η θερμοκρασία. Οπότε εκείνες τις ημέρες να προσπαθείς. Καμιά φορά η θερμοκρασία ανεβαίνει ακόμα και 2 μέρες μετά την ωορρηξία, δηλαδή δεν γίνεται αυτόματα την ίδια στιγμή. Επικεντρώσου λοιπόν στις προσπάθειες τις ημέρες που είναι οι πιο χαμηλές θερμοκρασίες πριν την οριστική αύξηση της...

Και καλή επιτυχία... σου εύχομαι σύντομα να έχεις καλά νέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalina ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΚΡΙΒΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.Η redmb7 ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΣ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...