Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

ΜΑΖΙ γραφαμεε εχθες σωσω μαλλον

 

μπραβο σπου ειστε καλα

απαπα αυτος ο καιρος ειναι θανατος

 

ναι ρε συ εχω αποθηλασει εδω και 1,5 μηνα

πολυ φυσικα δεν δυσκολευτηκα καθολου πραγματικα

η βαφτιση θα γινει 18 Μαιου

τα εχω σχεδον ολα ετοιμα

τα βαφτηστικα ρουχα της μικρης εχω να παρω μονο και μετα μενουν τα δικα μας ντυσιματα και τελος ουσιαστηκα

 

σημερα καλα 

εχει γενεθλια ο αντρας

εφτιαξα τουρτα και σουφλε μακαρονια για σημερα

 

πωπω δεν θα μου πηγαινε η καρδια να εχω το μωρο στη φυλακη βρε βαγκ πωπω

κΛ εκανες με τις κουκλες δοξα το θεο τα παιδια μας εχουν και με το παραπΝΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα!

 

μπράβο σου βαγκ, που αντιμετοπίζεις έτσι τα παιδάκια...

πόσο ταλαιπωρημένα είναι αυτά τα πλασματάκια...

 

κορίτσια, για να μην παρεξηγηθώ...

κι εγώ προέρχομαι από μία οικογένεια που οι γονείς ήταν απόφοιτοι δημοτικού και τα οικονομικά της δεν ήταν ανθηρά...

οι γονείς μου, όμως, είχαν κοινωνική μόρφωση και μας μεγάλωσαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

δεν την έχουν όλοι, όμως...

 

έχετε δίκιο για τα πλουσιόπαιδα.

αλλά, στην Κύπρο, τα πλουσιόπαιδα πηγαίνουν σε ιδιωτικά σχολεία.

 

κορίτσια, δεν το περίμενα ποτέ ότι θα αγχωθώ τόσο πολύ για την πεθερά μου.

μάλλον, την αγαπάω κατά βάθος... χαχαχα!

 

αλλά συνεχίζει να πονάει πάρα πολύ γιατί τα κόκαλά της έχουν πληγές.

 

γιορτάζετε σήμερα;

εγώ δε θα συναντηθώ καθόλου με τον Π.

δουλεύει απογευματινός.

 

σωσώ θέλω να δοκιμάσω το παστέλι σου.

μου άρεσε η ιδέα που έβαλες λιναρόσπορο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερίζω τις Βαλεντίνες του postakiou...

Είμαι απύρετη επέστρεψα δουλειά πρώτη μέρα,αδυναμια νιώθω αλλά την έβγαλα την μέρα.Εγω μια καρδούλα σοκολατόπιτα λέω να την προμηθευτώ για το βράδι να τη μοιραστούμε στο καναπέ με αντρούλη!χα χα

Marker να τον χαίρεσαι τον αντρούλη!

Και δω πρέπει να ναι έτσι ζόρικα τα πράγματα με το bulling που λέτε βλέπω συνέχεια αφίσες αυτή τη περίοδο να κυκλοφορούν ντοκιμαντέρ σε δημοτικό θέατρο προβάλλονται για ενημέρωση οπότε θα ναι θέμα,δεν έχω φίλες με παιδιά δημοτικού για να ακούσω εμπειρίες.Είμαι σε διχασμό ακόμα αν θα τις χωρίσω στη πρώτη απο τη μια είναι πολύ δεμένες όπου πάνε χέρι χέρι τις μάθαμε να πηγαίνουν από την άλλη η μια είναι πίσω και την επισκιάζει η άλλη.Ότι μου πουν οι ειδικοι (λογοθεραπευτής-εργοθεραπευτής) θα εφαρμόσω όταν έρθει εκείνη η ώρα και ας είναι και η κούραση μου διπλή.Το καλύτερο για το παιδί.

Και μεις θα κάνουμε αίτηση για δημόσιο νηπιαγωγείο φέτος Vag αν μας τα πάρουν σαν προνήπια και επειδή θέλουμε την Παιδαγωγική Ακαδημία που είναι πρότυπο και ολοήμερο αλλά είναι στο κέντρο μας είπαν ότι δικαιούμαι να κάνω αίτηση παρόλο που δεν είναι το σπίτι μας εκεί επειδή είναι η δουλειά μου στο κέντρο στο δημαρχείο.Μήπως και σας η δουλειά σας είναι στο Λαγκαδά;Και υπεύθυνη δήλωση με λογαριασμό δεη κάποιου επό εκεί που να λέει ότι φιλοξενώ τα παιδιά για να πηγαίνουν σχολείο τους παλιά γινόταν δεκτή τώρα δε ξέρω....

Νανά ευτυχώς η πεθερά δεν ήταν τίποτα χειρότερο...καλή ανάρρωση..

Βάλε μας καμιά φώτο με τις δημιουργίες μας ή στείλε μας στα mail.Χρυσοχέρα!

Μαριλού και ο δικός μου ο άντρας antiromantic αλλά μουρμούρα του μουρμούρα του έρχεται στα ίσα του και παίρνει το δωράκι τους σε γενέθλια και επετείους....Τι να τους κάνουμε όπως λέει και αυτός έτσι με γνώρισες έτσι με παντρεύτηκες!!

Σωσω δε μας είπες δουλευεις διπλοβάρδια σήμερα τελικά;

Σας φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...εμεις καλα...

καλε νανα δε παρεξηγεισαι..προς θεου..

πραγματικα τι μας περιμενει στο σχολειο..

ο θανατος σου η ζωη μου..

χρονια πολλα κ ...στους ανθοπωληδες σημερα..

γι αυτους ειναι η δολυεια..

αηδιες..

να χαιρεσαι τον αντρα σου μαρκερ..

βηχει ο ενας μαρκερ,ε;;

ελπιζω να μην ειναι τιποτα..η αρετη με μυξα παλι..ελεος!

αυριο το πρωι γενεθλια,,μετα αν εχει καλο καιρο ταβερνα,μετα καρναβαλια εδω στον αη γιαννη αν εχει παλι καλο καιρο..κ το απογ σε 2 φιλη να δει ο λευτ τον υπολογιστη της..

καλα δε ξερω αν θα τα αντεξω ολα..

εκανα κατι καπκεικ κ κατι μπισκοτα για τα αυριαναν γενεθλια..θα σας βαλω φωτο..

καλα δεν ειμαι κ μαριλου αλλα τα καταφερνω!

εφαγα σημερα 5 καπκεκι και κατι σοκολατες..

ειμαι να σκασω σε λιγο..

ο λευτ ειναι για καφε με 1 φιλο..

ταπ αιδια κοιμουντια!κυρικαη ξανα δουλειυω..μαρκερ αληθεια ετσι κανουν στο σχολειο;;

ε νανα θα του την φιλας την εκπληξη για σημερα του αντρα σου..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετω τις μυξιαροοικογενειες!

 

ΜΑρκερ πολυχρονος ο αντρας,σαν τα ψηλα βουνα να ζησει με υγεια και καλα μυαλα!

 

ρε Σωσω πλακα με κανεις; πως τα προλαβαινεις ολα... απορω ωρες ωρες στ'αληθεια!

 

ΜΑρντιο περαστηκα και σε σενα... καλο θα ειναι να σας παρουν σε προτυπο σχολειο... μακαρι.

η κουνιαδα μου επιδη ο γιος της ηταν πολυ καλος μαθητης και δεχοταν κοροϊδιες κλπ στο δημοτικο, σε σχολειο της Πυλαιας που ειναι απο τις ευπορες ανατολικες περιοχες... εδωσε εξετασεις και περασε να παει στο πρυτυπο σχολειο που ανηκει στο πανεπιστημιο, ολοι οι καθηγητες εχουν μεταπτυχιακο και αφου οι μαθητες επιλεγονται με εξετασεις, φανταστειτε επιπεδο...

 

οσο για την ημερα...

στην ταξη της Μαριαννας εκανανμανταλακι με καρδουλα απο πανω, για να θυμισουν στους μπαμπαδες να πουν χρονια πολλα στις μαμαδες... πονεμενες οι δασκαλες!;

ενας συμμαθητης της την ειπε οτι θελει να την παντρευτει αλλα η δικια μου τον εστειλε αδιαβαστο!

τετοια μερα χυλοπιτα;;;;; τον δολιο...

 

ο αντρας ηθελε να με παρει λουλουδι, αλλα ολο το πρωι ημασταν μαζι και τωρα πηγε για μασαζακι στο φιλο του τον φυσιοθεραπευτη γιατι ειναι χαλια η μια πλευρα του αυχαινα του... 2 ενεσεις μυοχαλαρωτικες του εκανα χθες και μια σημερα και ακομα ουτε να γυρησει μπορει...

 

αυριο δουλεια..

καλο σ/κ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ παλι..θα σκασωαπ οτο φαγητο..ουφ!

πηγαμε το πρωι στα γενεθλια οντως,μετα ταβεςρνα..κωλοπιασιδι ρε γαμωτο..τεσπα..

μετα το απογ σε 1 φιλη..

και γυρισαμε 8 η ωρα..κομματια!::

η αρετη κοιμηθηκε μονο  μιση ωρα ολη μερα..

αυριο απογ..λεω να την πεσω!!

καλε ενεσεις ο χρηστος να στανιαρει;;τοσο χαλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεπο το σ/κ;

 

εμεις το απογευμα γυρισαμε παντου!

ξεκινησαμε απο την παραλια του Λ.Πυργου...

ταχα την παρεδωσαν στον κοσμο μετα απο τοοοσο καιρο εργα...

μονο το μπροστα μερος διπλα στη θαλασσα... τα παρκα με τα παγκακια ακομα με καγκελα... ποτε θα τα τελειωσουν;

σε μερικα σημεια πισσα σκοταδι...

το πιο αστειο ειναι οτι βαλανε οπως ειναι γωνια η παραλια, 2 γραμμες κοκκινα φωτα σα.. σημαδουρες να τα πεις... φαινονται σιγουρα απο μακρυα... αλλα... κοκκινα... ειμαστε μπου....λο αλλα πρεπει να το δειχνουμε απο μακρυα;

ας εβαζαν αλλο χρωμα... μπλε ας πουμε.... ελληνικο...

τα μικρα μας εσπασαν τα νευρα που γκρνιαζαν οτι κουραστηκαν να περπατανε..

ετσι πηγαμε Cosmos. εκει τρεχανε παντου σαν τρελα!

εκει δεν κουραστηκαν... μια βολτα σωστη μην κανουμε...

εκει εχει απο χθες μεχρι 1-3 εκδηλωσεις για το φαγητο...

μαγειρευουν απο διαφορα εστιατορια και δοκιμαζεις, αν προλαβεις, εχει επιδηξη μπαρ τεντερ και δοκιμαζεις κοκτέιλ, φέις πέιντιγκ για μικρα, και επιδηξη καποέιρα...

πολυ κοσμο!

 

σπιτι μπανιο γαλα υπνο...

και ο αντρας ηδη κοιμαται διπλα μου στον καναπε γιατι και το μεσημερι ηθελε να παει στην ΔΕΘ που εχει Infacoma, για να δει για πελλετ και τετοια... φωφησε...

 

ελπιζω να ξυπνησουν αυριο να παμε εκκλησια...

 

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσεις οπως παντα στις βολτες Σωσω!

γιατι ετσι ρε συ η μεγαλη;

αν την ειχες δηλαδη ολο μεσα στο σπιτι τι θα εκανε;;;

 

αν θες πες τον αντρα σου να βαλει στο μπλογκ και μια αλλη, παλιοτερη σειρα της disney, εκπαιδευτικη, σαν τον Τζέικ και τους πειρατες, λεγεται οι μικροι Αινστάιν και ειναι πιο κουλτουρε, με κλασσικη μουσικη, και κλασσικους ζωγραφους.

οι δικοι μου εχουν κολησει τις τελευταιες μερες...

εβαλα εναν συναδελφο να κατεβασει και να μου γραψει ενα dvd Τζέικ και πειρατες και ενα μικροι Αινστάιν να τα δωσω στις δασκλαες της ΜΑριαννας να τους τα βαζουν. ασ βλεπουν αυτα που ειναι εκπαιδευτικα παρα οτι αλλη βλακεια...

 

φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελουμε και μεις μικρους Αινσταιν Λευτερη ακους;;;; ωραιο ακουγεται...και κανα ντοκιμαντερ με ζωα της ζουγκλας σε παιδικη version αν εχετε.μου ζητανε εμενα να δουνε πως ειναι τα ζωα που βλεπουν στα παραμυθια.εχω national geographic αποεφημεριδες dvd αλλα πολυ αγρια να το πω πολυ εκπαιδευτικα ψαχνω να εχει το παιδικο στοιχειο.αν καταλβατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

οι μικροί Αινστάιν είναι πολύ ωραίο παιδικό γιατί είναι σα να κάνει μουσική προπαίδεια στο παιδί.

 

ήρθε συνεργείο για να δώσουμε αίμα.

αλλά επειδή θηλάζω και ακόμη δεν πέρασε ένας χρόνος από τότε που γέννησα, δε με άφησαν να δώσω.

 

βαγκ, εμείς κουβαλάμε καρότσι και για τον Α.

κ τώρα που θα έρθουμε Ελλάδα, σκέφτομαι τι να κάνω.

να του το πάρω ή όχι;

από τη μια λέω όχι για να μην έχουμε χίλια πράγματα να κουβαλάμε...

αλλά από την άλλη, θα βαριέται να περπατάει και θα μας κουράζει με τη μουρμούρα του αλλά και τα κοκαλάκια μας θα πονέσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχει κανενας συγγενης σας στη Δραμα καροτσι που να μην το χρειαζεται πια;

για να μην κουβαλατε τοσο ταξιδι.

μολις ειδαμε καιρο για αυριο στο Euronews και στη ΛΕυκοσια ελεγε 22!!!!!

καλα και εδω, Θεσσαλονικη 19, Αθηνα 18!

τι καλα!

αλλα παει... τρελαθηκε ο καιρος...

εδειχνε ρεπορταζ απο Σαουδικη Αραβια που χιονισε χθες!!!!

οι ανθρωποι ξεχυθηκαν στα βουνα και εβγαζαν φωτο, εκαναν χιονανθρωπους και τα παιδια το επιαναν σα να μην ηξεραν τι ειναι!

 

ΜΑρντιο και εμενα αν και μ'αρεσουν τα ντοκυμαντερ, τα βρησκω ωρες ωρες σκληρα και για μενα!

δηλαδη δε μπορω να βλεπω απο μια μανα να τις σκοτωνουν ή να τρωνε τα μικρα της και να τη βλεπεις να γλυφει ολο στοργη το αψυχο κουφαρι του....

εχω κατι dvd νασιοναλ τζεογκραφικ με χειμερινους και θερινους ολυμπιακους αγωνες που παιρνουν μερος διαφορα ζωα!

ετσι βγαινει ποιο τρεχει πιο γρηγορα, ποιο πηδαει, πιο μακρυα, πιο ψηλα κλπ....

 

οταν με το καλο ερθει η Σωσω θυμησε μου να της τα δωσω να τα γραψει.

 

χθες το απογευμα που ο αντρας ηταν δουλεια τα εβαλα να κανουμε χειροτεχνεια.

εκτυπωσα απο ιντερνετ (αν χτυπησετε στις εικονες το γκουγκλ, χαρταετος, θα τα βγαλει) τον χαρταετο της αλφαβητας!

στη μια σελιδα ειναι ο χαρταετος και εχει και αλλες με τα κεφαλαια και τα μικρα γραμματα σε τριγωνακια. τα εκτυπωσα σε χρωματιστα χαρτια, τα κοψαμε, κολησα απο αλλο χρωμα λωριδα χαρτι για ουρα και εκει πανω τους εβαλα να κολανε τα γραμματα με τη σειρα και αριστερα τα κεφαλαια δεξια τα μικρα!

τους εβαλα και με κορδελα σκουλαρικια, και για να το κρατανε... εγιναν τελειοι!

το πρωι τους πηγαν δωρα στις δασκαλες...

ενθουσιαστηκαν! τα εδειξαν και στις αλλες ταξεις και τον κρεμασε ο καθενας στην ταξη του!

οταν πηγε ο αντρας να πληρωσει ελεγε η διευθυντρια... μακαρι ολοι οι γονεις να ασχολουνται ετσι με τα παιδια τους τα σ/κ...

καμαρι ο αντρας....

καντε το και εσεις... ειναι και επικαιρο...

 

το απογευμα πηγαμε με την κουμπαρα μου που ηρθαν απο Αθηνα βολτα στο Κοσμος...

αλλα το μπεμπακι που το αφησε στη μαμα της βαλαντωσε στο κλαμμα και εφυγαν αρων αρων... αλλα οταν βτασανε κοιμοταν!!!!!!

τσαμπα φυγανε...

 

κατα τα αλλα... στο ασχετο... ενω λεγαμε ειναι καλα ο ΣΠυρος πριν το μπανιο αρχισε να ποναει στο αφτι!!!!!

ελεος!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

 

βαγκ, το καρότσι θα το χρειαζόμαστε και στο ταξίδι.

θα έχουμε βαλίτσες και θα έχουμε και μωρά να κουβαλάμε στην αγκαλιά;

οπότε δεν το γλιτώνουμε.

 

πολύ όμορφο αυτό που έφτιαξες με τα παιδιά.

 

εμεί είμαστε καλεσμένοι στο σχολείο του Α αύριο.

θα δούμε πώς εργάζονται στις ελεύθερες δραστηριότητες τους και θα μπορούμε να συμμετέχουμε κι εμείς.

ανυπομονώ η αλήθεια είναι...

πώς μου αρέσουν κάτι τέτοια... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia  κ απο μενα...

οι μικροι αινσταιν ειναι εδω κ καιρο στο μπλοκ του λευτ..

τους βλεπουμε κ μειες..

ωπωπω...θα κουβαλς καροτσι;;μανικι αλλα οκ!

ποτε ερχεστε ελλαδα;;

εγω καλα..

γυρισα απο νυχτα στη δουλεια..

κοιμηθηκα 2 ωρες μονο..

πηγα περασα καθετηρα σε  1 παππου..του αντρα της μαριλου..

με πηγε κ με εφερε..

εκανα κ 1 δοση σαπουνια με γιαουρτι κ εκανα αμυγδαλογαλο να το κανω κ αυτο σαπουνι..αυριο ρεπο..λεμε να κατεβουμε κεντρο ολοι μαζι..εκτος μαρθας που θα ειναι σχολειο..

εννοειται πηγαμε βολτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια;

 

βρε νανα γιατι να σε παρεξηγησουμε

τι κανετε εσεις γενικως καλα;

δεν μας εχεις πει

οι θεραπειες τελειωσαν; 

πολλες φορες αυτοι οι γιατροι τσαμπα μας αχωνουν ρε γμτ

μου εχει τυχει και σε μενα 2 φορες να μου πουν οτι εχω καρκινο μαλλον χαχαχα το θυμαμαι και γελαω τωρα αλλα τοτε τρεχαμ σαν τρελλοι

αφου ειναι καλα η γυναικα ολα καλα

κοιτα να δεις εδω ξενος ιναι και στεναχωριεσαι οτνα ακους κατι κακο  τωρα στον δικο σου ανθρωπο μην το συζητας

 

υχαριστω για τις ευχες

 

βαγκ θα προσπαθησω να το βρω τον χαρταετο θελω και εγω να το κανω

ειδα και απο την κουμπαρα ενα τελιο αεροστατο

 

μαρντ εμενα ο αντρας με πριζει αν τους βαλουμε σε διαφορετικες ταξεις για να αποκτησουν διαφορετικα ενδιαφεροντα αλλα δεν μπορω πραγματικα νιωθω τρελλη ανασφαλια οταν ειναι χωρια , με το ζορι χω παει 3-4 φορες μονο του τον ενα παιδικο εαν ειναι αρρωστος ο αλλος

τωρα τι να πω

εαν δουμε τιποτα κουλο δεν ξερω αλλα δεν νομιζω - μεχρι στιγμης μια χαρα τα πανε

μικρους αινσταιν βλεπουν πολυ και τα δικα μας - τρελενονται

 

 

εμεις εδω μι χαρα

τρεχουμε πυρετοδως να τελειωσουμε τα της βαφτισης τωρα πυο εχουμε χρηματα  και χρονο και απο τις 2 πλευρες 

ο μπεμπης ξαφνηκα μεσα σε μια μερα μπουσουλαει σφαιρα , αφηνει χερια και στεκεται μονος του για μερικα δευτερολεπτα και εχει γινει ανθρωπακι - δειχενι οτι καταλαβεινει τι του λεω , τσαντιζεται , φωναζει

μιλαμε τρομερη αλλαγη απο το σαββατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ, για ποιες θεραπείες ρωτάς;

μπερδεύτηκα...

 

η πεθερά ακόμη πονάει.

ο φυσιοθεραπευτής της είπε ότι αρχές του Μάρτη θα δει βελτίωση...

 

σήμερα πήγαμε στο σχολείο του Α και παίηαμε στις ελεύθερες δραστηριότητες.

το θέμα τους ήταν το βιβλίο.

εμείς, φυτέψαμε ένα λουλούδι σε μια γλάστρα, κάνεμ κολλητική και φτιάξαμε ένα δάσος με ζώα και δέντρα που είχαν φτιάξει τα παιδάκια την προηγούμενη μέρα.

ήταν πολλή όμορφη στιγμή.

στην αρχή ντρεπότανε ο δικός μου αλλά μετά χαλάρωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο νανα που περάσατε όμορφα.

για του μικρού τις θεραπείες λέω. Εκεί είχα μείνει ότι έκανε θεραπείες.μπορει να είχες γράψει και να μην θυμάμαι

ο αγγελος θα φάει και εμάς κορίτσια.μιλαμε πεινάει το πολύ ανα 3ωρο. Ειδικά το απογευμα.

εγώ κάνω δίαιτα πρεπεινα χάσω 10κιλα δεν το συζηταω. Κομμένα όλα. 2η μέρα σήμερα, για να δω

τη δίαιτα του δεν τρώω.

το πρωί καφέ

μεσημέρι ότι έχω απογευμα κάνα καροτο

βραδυ καμια σαλάτα ή γιαούρτι. Κομμεν τα ψωμιά και τα γλυκά.

για να δω πόσο θα αντέξω.

χωρίς γλυκά εννοώ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανεις διαιτα μαρκερ;;

μακαρι να τα καταφερεις...γιατι εγω...χεστα !!παλι τα ιδια..

τεσπα!

εμεις καλα..η μαρθα με 37 δεκατα δλδ..ο λευτ με δεκατακ πονανε τα κοκαλα του..εγω καλσικα μονο βηχα..

που σε ειχαν πει καρκινο ρε συ;

αυριο δουλευω πρωι κ νυχτα..το απογ θα παμε καρναβαλια η παρεα ...και παρασκ η γιορτη του σχολειου τηες μαρθας..

αι να δουμε!

εκανα μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο γιασ αυριο..

για ολους..μπουσουλαει ο σκατιαρης μαρκερ,ε;;χαχα!!

τοσο πολυ τρωει;;

ποσα κιλα ειναι καλε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω βρε σωσω δουλευεις ετσι και θα βγεις κιολας; χαρα στο κουραγιο σου

 

για τον καρκινο που λες 

η 1η ηταν για πνευμονικη εμβολη ή καρκινο του πνεμονα που ειχα παει για το γνωστα βροχικα που παθαινω σε νοσοκομειο γιατι δεν παιρνουσαν ουτε με αντιβιωσηκαι μου εκαναν αξονικη 

η 2η με τον καρκινο των φωνητικων χορδων που δεν περνουσε ουτε με αντιβωση ουτε με κορτιζονη και τελικα περασε με την ενδοφεβια αντιβιωση οταν γεννησα

απο καρκινο θα παω ειναι σιγουρο δλδ τωρα απο ποιον οι γνωμες διίστανται

 

ξερω γω καμαι 10αρια κιλα περιπου φανταζομαι πρεπει να ειναι

 

ειναι τωρα το καρναβαλι;

μπραβο που θα κανετε γιορτη

φυσικα εμεις τιποτα

 

περαστηκα στον λευτερη

και μακαρι να μην ειναι τιποτα της μαρθας

 

κριμα βρε σωσω για τη διαιτα πραγματικα

ησουν το ειδαλμα μου σε αυτο μαζι με τη Φροσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!

Μαρκερ τι βλακειες λες που μαντεψες και απο τι θα πας ανατριχιασα βραδιατικο!!αι κουνησου απο τη θεση σου γερη κςι δυνατη να σαι να μεγαλωνεις ωραια τα καμαρια σου!!

Γραψε μας τα της βαπτισης ποτε ειναι τι ετοιμασιες κανεις...

Vag θα τον ψαξω το χαρταετο ακουγεται υπεροχος και επικαιρος αν και δεν εχω χρωματιστα χαρτια αγορασμενα...και πηγαμε ςημερα jumbo αλλα πηρα χαρτονια για δαχτυλομπογιες που τους αρεσουν.

Νανα δε πειραζει για την αιμοδοσια την επομενη φορα.καλε για τον Ανθιμο θες καροτσι;;;4.5 χρονων χωραει σε καροτσι η για το Μαριο ηθελες να γραψεις και μπερδευτηκες;

Ποτε ερχεστε Ελλαδα;

Για τις φυσικοθεραπειες για το κεφαλακι του Μαριου μαλλον θυμοταν η marker αν συνεχιζετε;

Ωραια που σας καλεσαν για κατι διαδραστικο στο σχολειο θα το χαρηκαν τα παιδια.Και πηρες αδεια να πας;

Σωσω περαςτικα σας μας πηρε και μας ςηκωσε...καλο κουραγιο για αυριο...εμας ζητησαν να τα στειλουμε ντυμενα αυριο θα ψησουν στο σχολειο.ειπαν να μη στειλουμε τιποτα αλλα εφτιαξα ενα ταψακι κοτομπουκιες πηραμε και σερπαντινες για τη ταξη δε μου πηγαινε με αδεια χερια..θα ντυθουμε πεταλουδιτσες μεταποιησα τις στολες της γιορτης των Χριστουγεννων και ειναι γλυκες!!

Ευχαριςτουμε για τους Αινσταιν θα το κατεβασω αυριο κιολας δεν εχω δει ποτε να δω περι τινος προκειται...

Μαριλου απουσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως μαρκερ την ξεκινησα απο αρχη του χρονου τη διαιτα σου φερμουαρ και μετα απο 2 εβδομαδες που ξεκουνηθηκε ο οργανιςμος αρχισα να βλεπω διαφορα.θελω 7 κιλα να χασω και εχασα ηδη τα 4 με τη διατροφη που λες οχι γλυκα οχι ψωμοειδη.μονο ςκληρα μετρα πιανουν σε μενα δεν ειμαι για ημιμετρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπηκα στα γρηγορα να δω τι κανετε...

εμεις... επιδυνωση...

γενικα ακουω οτι στην περιοχη πολλα παιδια αρρωστα με πολλες μερες πυρετο και ακροαστικα και πολλα καταληγουν σε πνευμονιες!

η παιδιατρος μας ειπε οτι το ΚΕΕΛΠΝΟ εδωσε εντολη με το παραμικρο να ξεκινανε αντιβιωση γιατι ειναι Η1Ν1!

ε, μαλλον και η Μαριαννα αυτο εχει... χθες που την πηγαμε γιατρο, μετα απο 24ωρο σχεδον πυρετο, ειχε λιγα ακροαστικα αλλα η εικονα της ηταν καλη και ειπε να περιμενουμε για αντιβιωση... ειπε να την παμε και σημερα... ενω ολη μερα ειχε δεκατα με το που γυρισε απο τη γιατρο.... 39! εκει την ειδε και οτι δεν μειωθηκαν τα ακροαστικα παρα τις μασκες και το νεφελοποιητη, οποτε... κλαριτεν αντιβιωση αμεσα!

τωρα ενω πηρε αλγκοφρεν στις 9 τρεμει παλι και ανεβαζει... περιμενω να περασει λιγο η ωρα να φαει κατι να την ξαναδωσουμε αντιπυρετικο... στις 10:30 πηρε και αντιβιωση...

περιμενουμε ποτε θακολησει και ο ΣΠυρος...

 

χαιρετω... ξυπνησε παλι,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

 

αν εννοείς τις φυσιοθεραπέιες... ναι, τέλειωσαςν.

5- 6 είχαμε κάνει.

 

για τον Α λέω το καρότσι.

μια χαρά χωράει.

κι από το να τον κρατάμε στην αγκαλιά μας, προτιμούμε κι εμείς το καρότσι.

 

το Πάσχα θα έρθουμε Ελλάδα.

 

καθυστέρησα μια ώρα να πάω στη δουλειά.

μας υπογράφει ο προϊστάμενος ότι είναι οκ και δεν παίρνουμε από την άδειά μας.

 

μάρκερ, εγώ το θυμάμαι για τον καρκίνο που σου είχαν πει στην εγκυομσύνη...

είχα αγχωθεί η αλήθεια είναι...

 

σήμερα θα πάνε θέατρο και μετά θα φάνε σουβλάκια στο σχολείο.

 

σήμερα το πρωί που τους πήγαινα στο σχολείο, τους είδα να κάθονται στα καρεκλάκια τους και να πιάνονται χεράκι...

πόσο τους χάρηκα...

το σχολίασα θετικά και μου λέει ο Α... "μαμά, όταν ο Μ είναι όλη μέρα στη Φρόσω... πεθυμίζω τον"

χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera 

 

αρχικα περαστηκα βρε βαγκουλα

ουτε εσεις ειχατε κανει αντιγριπικό;

δεν πειραζει ας παρουν αντιβιωση απο το να χετε αλλα

 

εμας ο Στελιος 2 εβδ τιγκα στην πρασινη μυξα και φλεματακι πρασινο αλλα ουτε πυρετο ουτε βροχικα

θα τον παω μαλλον αυριο να τον δει 

 

ελα βρε μαρντ μες τη ω ειναι και αυτα - δεν με στεναχωρουν εμενα

μπραβο για τα κιλα , φτου φτου μακαρι να κρατησεις ετσι

δαχτυλομπογιες ε; σε βλεπω πολυ θαρραλέα χαχα

 

ναι νανα για τις φυσικοθερ. λεω

αφου καθετε στο καροτσι μην το συζητας

εαν ησουν πιο κοντα θα σου εδινα το διδυμοκαροτσο , δεν υπαρχει κανεις να σου δανείσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 μου λέει ο Α... "μαμά, όταν ο Μ είναι όλη μέρα στη Φρόσω... πεθυμίζω τον"

χαχαχα!

 

Αχ λιώνω για αυτά τα Κυπριακά ειδικά από στόμα μικρού παιδιού η ντοπιολαλιά είναι ευχάριστα διασκεδαστική.Εσένα που είσαι από Ελλάδα δε σου φαίνεται περίεργο να μιλάει το παιδί σου έτσι;Μάλλον θα το χεις συνηθίσει τόσο καιρό από το περίγυρο...Λιώνω σου λέω....

Εγω το μάζεψα το διδυμοκάροτσο από το καλοκαίρι γι αυτό μου φάνηκε περίεργο να κάθεται ακόμα ο Ανθιμούλης.Ηταν ασήκωτο δε το κανα κουμάντο στα πεζοδρόμια 8 κιλά το καρότσι  12 η μια και 15 η άλλη με τίποτα δεν ανεβοκατέβαινε.Αλλά μας είπε και η λογοθεραπεύτρια να περπατάει η Χρυσάνθη να μην επαναπαύεται,δεν το θέλε η άλλη με τίποτα.

Μπράβο για το προιστάμενο που σε κάλυψε.Εγω ήμουν άρρωστη την προηγούμενη βδομάδα δεν ήρθα στο δήμο 4 μέρες.Παω να καταθέσω το χαρτί γιατρού μετά για την αναρρωτική και άκουσον άκουσον τι μου είπαν....δε δικαιούμαι λέει να αρρωστήσω τους πρώτους 6 μήνες από την πρόσληψη και ή θα μου τις κόψουν αυτές τις μέρες ή θα τις πάρω άδεια.Προτίμησα φυσικά να τις πάρω άδεια την οποία άδεια λέει τα 2 πρώτα χρόνια που είμαι δόκιμη δε τη δικαιούμαι ολόκληρη από τη πρώτη μέρα του χρόνου αλλά κλείνει πχ ο Ιανουάριος δικαιούμαι 2 μέρες κλείνει ο Φεβρουάριος άλλες 2.Τα καινούρια της Τρόικας μέτρα είναι λέει αυτά μου δειξε και το φεκ γιατί πήγα στη τμηματάρχη μισθοδοσίας δεν μου άρεσε έτσι όπως μου τα λεγαν στο γραφείο προσωπικού...

Εντωμεταξύ εμείς την εβδομάδα της Καθαράς Δευτέρας πάμε Αθήνα στα πεθερικά γιατί και 7/3 είναι αργία εδώ η ενσωμάτωση οπότε έβγαινε μόνο 3 μέρες άδεια και θα λείψουμε 10 με τα ΣΚ.Να δω πως θα μου τη δώσουν που ήδη τις 4 μέρες Γενάρη Φλεβάρη τις έχασα άρρωστη...

 

Vag περαστικά τα δικά μας τα καλά και σεις...Και μένα πρώτη φορά η Χρυσανθούλα μου σε αυτή την ίωση πρώτα είχε ένα τρέμουλο και μετά ανέβαζε πυρετό.3 μέρες κράτησε.Αφού τρόμαξα και ενώ την είχε δει ο γιατρός τον πήρα μόνο και μόνο για να αναφέρω το τρέμουλο.Και μας μας έδωσε αντιβίωση γιατί είχε και τα αυτιά,παραπονιόταν.

αρα δεν αποκλειεται να ταν και μας h1n1...

Σήμερα ντύθηκαν καρναβαλάκια θα ψήσουν σχολείο λέει,εστειλα κοτομπουκιές και σερπαντίνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...