Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Σανταλοξυλο λογικα η διαδικασια τωρα θα εχει τελειωσει και το σπερμα του αντρουλη σου θα είναι καθ οδον για να συναντησει τα ωαρια σου! Σου ευχομαι να γινει η συναντηση και το "ραντεβού" να είναι επιτυχημενο! Μην αγχωθείς καθολου τωρα. Ξερει η φυση τη δουλεια της και με τη βοηθεια του Θεου όλα είναι εφικτα!!!!! Καλη επιτυχια και ένα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα
Μολις μπηκα και ετρεξα να σας γραψω Λοιπον,μπορει πριν τη σπερματεγχυση να πηγαν ολα στραβα κι αναποδα ,στην σπερματεγχυση ομως  ολα πηγαν κατ ευχην..καταρχας το σπερμα μας ηταν παρα πολυ καλο(μια ανησυχια την ειχαμε καθοτι 7 μερες ηταν η αποχη..μετα την επεξεργασια ειχαμε 100 εκατομυρια ανα ml..τα κινουμενα ηταν το 75 τοις 100..Οταν βγηκε ο γιατρος μου να πει στον αντρα μου πως πηγαμε και του εδωσε το σπερμοδιαγραμμα ηταν κι αλλοι 2 γιατροι που καναν σπερματεγχυσεις εκεινη την ωρα ζητησαν να δουν το σπερμοδιαγραμμα.Τον χτυπουσαν στην πλατη και του ελεγαν μπραβο χαχαχαχαχα.τα ωαρια μου μια χαρα κι αυτα αν και ο γιατρος πιστευει πως απο τα 2 ουσιαστικα παιζουμε με το ενα καθως το αλλο δεν θα προλαβει λογω πρεγνυλ να φτασει στο μεγεθος που θελουμε...το ενα το καλο ηταν 23,5 χιλιοστα και το ενδομητριο μια χαρα...περασε το σωληνακι πολυ ευκολα(και μαλιστα ο γιατρος σχολιασε πως δεν βλεπει καμια στενωση )μπηκε ευκολα χωρις μανουβρες και δεν χαθηκε ουτε σταγονα υλικου οπως μου ειπε... και τωρα πια ειναι θεμα θεου...τι να πω...την ωρα της σπερματεγχυσης μου ειπε θα κανεις οτι σου λεω..ακινητη παρε ανασα κτλ και καποια στιγμη μου λεει  "και τωρα προσευχομαστε κι οι 2" ...προσευχηθηκα με ολη την καρδια και ειπα μεσα μου αν ειναι θελημα θεου καλωσ ορισες μωρακι μας!!!!Το ιδιο κι οαντρας μου εξω..η επιστημη εκανε οτι μπορουσε τωρα πια ειναι θελημα θεου...σε επαφη μου ειπε να μην ερθουμε καθως θελουμε δυνατο σπερμα και για τη Δευτερα ...αυτα απο μενα..τη δευτερα θα κανω δευτερη μπας και προλαβω το δευτερο ωαριο...σας φιλω...σας ευχαριστω για την ενθαρυνση ολους τους μηνες μα κυριως τις 2 τελευταιες μερες που θα τρελαοινομουν αν δεν εισαστε κι εσεις να μου μιλησετε με τη φωνη της λογικης.. θα σας κρατω ενημερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο santaloxilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ολα κατ' ευχην !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo χαιρομαι που ολα πηγαν τελεια!!τωρα θετικη σκεψη και οσο λιγοτερο το σκεφτεσαι τοσο το καλυτερο!!

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πετυχεις!!να ξερεις οτι δε μας κουρασες καθολου,εξαλλου γι αυτο ειναι οι φιλες!!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα σανταλοξυλο μου αρεσουν οι υπολογισμοι σου καθως και οι συνειρμοι με τις μερες που περιμενεις και ημερομηνιες!κι εγω το εκανα αυτο για να βλεπω κατα ποσο μπορουσα να περιμενω κατι θετικο..Νομιζω οτι ολα φαινονται καλα,πολυ καλους οιωνους βλεπω!!το αυγο σκαει συνηθως 36 ωρες μετα την ενεση αλλα μπορει και λιγο αργοτερα..οποτε ο γιατρος θελει να ναι καλυμμενος..μπορει κατι να προλαβει με τη δευτερη αν δε γινει στην πρωτη!ελπιζω ολα καλα να πηγαν σημερα και τη μερα της επετειου σας να χετε το καλυτερο δωρο!!καντο και χαλαρωσε σκεψου θετικα και ο,τι γινει!!δωσε στον εαυτο σου ενα περιθωριο οτι πχ θα εκανες μεχρι τρεις..και σου ευχομαι να κανεις μονο μια!!!!απλα για να εισαι πιο χαλαρη και να μην εστιασεις πολυ σε αυτην!κοιτα να περασεις καλα αυτες τις 14 μερες να γελασεις πολυ και να κανεις ομορφα πραγματα..καλη τυχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε; εχω μερες να μπω να διαβασω νεα σας..εχουμε στο σπιτι φιλοξενουμενους απο την προηγουμενη βδομαδα κ δεν ειμαι στιγμη μονη καθως κ στη δουλεια εχει ερθει νεα κοπελα που θα με αντικαταστησει μεχρι να επιστερεψω κ πρεπει να της μαθω τα παντα οποτε ουτε απο εκει περισευει χρονος για να σας διαβασω  [smilie=sad7.gif]

Santaloxylo διαβασα τα νεα σου κ χαιρομαι πολυ που μετα την τοση αγωνια σου ολα τελικα πηγαν πολυ καλα!Με το καλο τη Δευτερα να κανεις και την δευετερη και ευχομαι συντομα να μας γραφεις και τα ευχαριστα!! 

fifoulina μου μην σε ανησυχει που η μια σαλπιγγα επρεπε να αφαιρεθει..Ξερω κοπελα που με μια εμεινε εγκυος φυσιολογικα δυο φορες! Σημασια εχει οτι εισαι καλα στην υγεια σου και οταν κ οποτε αισθανθεις ετοιμη  θα ξαναπροσπαθησεις κ τοτε ολα ολα θα πανε τελεια!

Rosaki πως εισαι περασε το κρυωμα; Η μπουμου σου;;

Koritsaki mou τι κανεις εκανες τον υπερηχο;

MIKA απ οτι διαβαζω εσυ μυαλουδακι δεν βαζεις!! Τι το ηεθελες βρε να τρεχεις στα σουπερ μαρκετ και να κουραζεσαι;; Ξεκουραση αμεσως και προσοχη!! Τωρα φανταζομαι θα εισαι καλυτερα;;

morouli πως εισαι τι κανεις;;

MARDIO ξετρελαθηκα που η κορουλα σου αντι να νοιαστει για το δωρο την ενοιαζε απο που μπηκε ο αι βασιλης χαχα!!

Ηθελα να αναφερθω στην καθεμια σας χωριστα αλλα μολις μπηκαν ολοι στο σπιτι κ πρπει να κλεισω..

Φιλια πολλα σε ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια, natasa ολα καλα μια χαρα ειμαι, ξεκινησα και δουλιτσα αλλα ηρεμα.

Santaloxilo μπραβο κοπελα μου, ειδες που τα ξαφνικα μερικες φορες ειναι τα καλυτερα; Που ξερεις ισως να ειναι το μπεμπακι σας στον δρομο για τις 25/1. Ερχεται!!!!! Το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου και την καρδουλα του μικρουλι μου. Ενα Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και απο μας. Ετσι να φυσηξει γκαστροαερακι που λεμε οι παλιες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα από μια αρρωστη εγκυουλα...Μολις εφυγε το συναχι, ξεκινησε ο λαιμος. Δεν μπορω να καταπιω. Τρωω μελι κανενα κουταλακι και τσαι με μελι κ λεμονι το αηδιασα πια. Μια δειχνω καλυτερα μια ποναει. Μαλλον θα πιω ένα ντεπον παλι...Καθόμαστε με τη Μαρια μου στο δωματιο μου και παιζουμε. Ο μπαμπας μας δουλεια..σε λιγο σχολαει να με βοηθησει να την κανουμε μπανιο. Κοριτσια όπως σας ειχα πει πειναω πιο πολύ σε σχεση με την προηγουμενη εγκυμοσυνη...πειναω πολύ. Αποφασισα να τρωω όχι βλακείες αλλα πιο καλα γευματα. και στα ενδιάμεσα φρουτα.Santaloxilo καλη επιτυχια φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!mardio μου αρεσε η απορια της κορης σου , ποια ηταν η Δημητρα? ακου από που μπηκε ο Αγιο Βασιλης, πολύ γελασα. Σας αφηνω να δω Σκαρμουτσοστο Mega.Φιλια σε ολες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo και γω 25/1 εκανα εμβρυομεταφορα! Γιορταζει ο Γρηγορης και η Μαργαριτα αυτη τη μερα.θυμαμαι στην αναμονη μεχρι να σηκωθω που μου τα βαλαν ηξερα οτι ηταν δυο και ειδα ςτη Μενεγακη που ελεγε για τη γιορτη και ελεγα αν ειναι ενα κι ενα ( γιατι αν πιασουν το χα η ςιγουρο τρομαρα μου) θα τους εδινα αυτα τα ονοματα.

Καλη επιτυχια θα σας κανει το καλυτερο δωρο το σπορι!

Νατασα εσενα ειπαμε ειναι ενα κι ενα; πως εισαι; ποτε θα σταματησεις απο δουλεια;

Μικα περαστικα τα παμε κιολας φυλαξου...εγω να δεις πεινα που ειχα...ετρωγα βραδι μια μακαροναδα και ξυπνουσα χαραματα απο τη πεινα.δεν ειχα και βλαψιμια να συγκρατηθω λιγο εξου και τα 16 κιλα που εβαλα.καλο ειναι να προσεξεις ομως γιατι τα επιπλεον τα ςτοιβαζουμε εμεις και δε φευγουν τα ατιμα..

Ο θειος μου ελεγε σε μια μονη κυηση μεχρι 9 κιλα να βαλεις ειναι το ιδανικο στα διδυμα μεχρι 12. Μετα τον πεμπτο μπαινουν τα πολλα...σωστη διατροφη θελει αλλα μη στερεισαι.

Κοριτσακι μου αληθεια εσυ σε τι φαση εισαι;

Rosaki και λοιπες φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια σανταλοξυλο νομιζω οτι δεν θα μπορουσε να ναι πιο καλα!!!χαιρομαι πολυ!!με το καλο να μας ανακοινωσεις ευχαριστα!!χαμος θα γινει τωρα εκει μεσα σου χεχε με τοσα πολλα σπερματακια!παρτυ γιουχου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα! έχει υπέροχες μέρες τελευταία για να μας ανεβάζουν τη διάθεση!

 

Ακούς santaloxylo? δεν γίνεται εσύ που εισαι αισιόδοξο άτομο να πέφτεις! όλα καλά θα πάνε! αντε!

Εγώ μιλάω αύριο με το γιατρό για να ξεκινήσω arvecap και στον επόμενο κύκλο εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα.. δεν το σκέφτομαι... και όταν το σκέφτομαι είμαι ..κουλ... αλλά όταν το παρασκέφτομαι, αρχίζω και λέω πως αφού είναι χάλια η κατάτμηση, πόσο καλύτερη θα ήταν τότε, και ότι δε θα κάτσει και αναρωτιέμαι πότε να κάνω.. μεθεπόμενη εξωσωματική! Παράνοια!!!

Εν τω μεταξύ, ο σύζυγος δεν έχει θεωρήσει βιβλιάριο υγείας (κάτι δεν είχε αποδόσει ο εργοδότης του πέρσι) και μας πάει πίσω το χειρουργείο κιρσοκύλης.. τέσπα..

 

koritsaki mou πότε ξεκινάς?

ΜΙΚΑ, είπαμε, συχνές γαργάρες με σόδα, λεμόνι και νερό για τον πονόλαιμο!

prasini καλώς ήρθε και από μένα!

fifoulina πώς τα πας? σε σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...πρεπει να δοθηκαν οι δινονται μαχες ακομα....χαχα 

daphne_b μου αυτο που εμενα μου εκανε εντυπωση ειναι ποσα ζευγαρια ειμαστε εκει εξω...ο οροφος ηταν υπογονομιτητας και γινοταν και εξωσωματικες και σπερματεγχυσεις..ο χαμος απο ζευγαρια...Καποια στιγμη βγαινει ενας γιατρος απο μια εξωσωματικη και ελεγε στον συζυγο ποσο δυσκολα πηγαν ολα γιατι εμποδιζε μια κυστη κτλ..εγω φυσικα αρχισαν να κλαιω..τρεχαν τα ματια μου βασικα γιατι σκεφτομουν την κοπελα μεσα.Γυριζει λοιπον ο γιατρος και του λεει"τα θαυματα λεγονται θαυματα γιατι γινονται στα δυσκολα"στα ευκολα ειναι καθημερινοτητα....πιστη προσευχη και ολα θα πανε καλα...και το σκεφτομουν μετα κοιταζοντας ολο αυτο τυον κοσμο(κι εκεινοι εμενα με κοιτουσαν και σκαγαμε και κανα χαμογελο οι γυναικες μεταξυ μας μιας και ξεραμε τι σκεφτεται και νιωθει η καθεμια)Οποτε κοριτσακι οχι δεν θα σκεφτεσαι τι θα παει λαθος σε μας πηγαν ολα πριν..ολα ομως..αρκει να σου πω πως ο αντρας μου το βραδυ πριν ανεβασε 38,5 ..εκεινη την ωρα ομωα πηγαν καλα..και να μην πηγαιναν ομωα παλι θα ελπιζεις...και δεν θα λες την αλλη φορα..θα ελπιζεισ στα μωρακια σου εκεινης της φορας...εμεις οπως σας ειπα λεγαμε ταυτοχρονα κι εγω κι ο αντρας μου καλως ορισες μωρακι μας...αν θελεις να ερθεις ελα εμεις σε περιμενουμε...ετσι κι εσυ...φιλια 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάει και η δευτερη...σε 12 μερες θα ξερουμε..ολα πηγαν καλα και σημερα..σπερμα πολυ καλο για 2 ημερων και ενα ωαριο που δεν ειχε σκασει ακομα..το πρωτο το μεγαλο ηταν αφαντο και απο οτι μου ειπε ο γιατρος εσκασε κανονικα και μακαρι να πετυχαμε με την πρωτη σπερματεγχυση..η δευτερη εγινε για το δευτερο που ακομα δεν ειχε σπασει...τωρα κλασικα utrogestan απο αυριο πρωι βραδυ για 12 μερες και ciclacour απο Παρασκευη μεχρι την τελευταια μερα που θα παιρνω ουτροτζεσταν και μια ασπιρινουλα παιδικη την ημερα...σε 12 μερες ειπε χοριακη..πεφτει Σαββατο οπως ακριβως το υπολογιζα....στην απετειο μας...ελπιζω να ναι τυχερο....

Κι επειδη σας επρηξα με τα δικα μου εσεις τι κανετε;;οι εγκυουλες μας πως ειναι;;;τα υπολοιπα κοριτσακια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σανταλοξυλο ολα πηγαν πολυ καλα ειδες που ανυσηχουσες?τωρα ολες οι εγκυουλες να βαλουμε τα δυνατα μας φυσηματα να πανε ολα καλα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ΜΙΚΑ και εσυ κρυωμενη ε?περαστικα σου και να προσεχεις...

mardio kai cuando φιλακια πολλα!!!

Νατασα ολα καλα εμεις αυριο παμε να δουμε την μπεμπουλα μας...το κρυωμα ακομα να περασει αλλα ευτυχως το ελεγχω :P βγηκαν και τα αποτελεσματα απο την καλλιεργεια ουρων που εκανα και ευτυχως ηταν ολα καλα!

μορουλι μου πως εισαι?τι κανει το μπεμπεδακι?

Δαφνη θα ερθουν ολα στην ωρα τους μην σκεφτεσαι τιποτα...ποσα κοστιζει η επεμβαση και χρειαζεται το βιβλιαριο?εμεις τοτε το ειχαμε κανει σε δημοσιο νοσοκομειο και ηταν δωρεαν απλα ειχαμε δωσει απο μονοι μας φακελακι ενα μικροποσο.

κοριτσακι μου εσυ τι κανεις?

οι υπολοιπες πως ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε;

Santaloxylo μπραβο ολα πηγαν τελεια!! Μακαρι κ με την βοηθεια του Θεου στην επετειο σας να εχετε το πιο ομορφο δωρο!! Ενα μεγαλο φουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουοουουουουουου και απο εμας!!

Rosaki με το καλο να δειτε αυριο την μπουμπου σας και να μας πεις τα νεα μετα!! Περαστικα σου για το κρυωμα αντε να σου περασει επιτελους!! Εμεις ειδαμε τα μικρακια στις 7 Ιανουαριου δοξα το Θεο μια χαρα μας βρηκε ο γιατρος! Τωρα εχω στις 27 εναν υπερηχο για μετρηση μηκος τραχηλου της μητρας γιατι ειναι διδυμακια μην εχουμε κανενα απροοπτο.. Μακαρι να ειναι κ απο εκει ολα καλα..

Mardio τι κανεις κοπελα μου; 16 κιλακια πηρες στην εγκυμοσυνη ε; Πολλα ειναι;; Εγω μεχρι τωρα εχω παρει 7 κιλα κ σε μια εβδομαδα κλεινω τον 6ο..

Μαλλον θα πρεπει να προσεχω περισσοτερο απο εδω και περα.. Ναι εχω ενα αγορακι και ενα κοριτσακι!! Αν και στην αρχη μας ειχαν πει δυο αγορακια!! Να σε ρωτησω εσυ ειχες κανει υπερηχο για μετρηση μηκος τραχηλου της μητρας;

Δαφνη χαλαρωσε και να σκεφτεσαι θετικα! Οπως πολυ σωστα γραφει κ η rose ολα θα ερθουν και ολα θα γινουν στην ωρα τους..Εσυ να εισαι ηρεμη χαλαρη να σκεφτεσαι πολυ πολυ θετικα και οχι να κανονιζεις απο τωρα την μεθεπομενη εξωσωματικη!!!! Ολα θα πανε καλα!

Koritsaki mou που εισα; τι κανεις;

Fifoulina εσυ πως εισαι; Σε εχω στο μυαλο μου..

 

Φιλια πολλα πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια !!!!!!!!santaloxilo το πιο ομορφο δωρο θα το παρεις στην επετειο σας!!!!!!!!!!!!Ξεκουραση κ θετικη σκεψη!!!!!!!!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ! Rose την παλευω καλυτερα είμαι αλλα εχω λιγο μπουκωμενη μυτη.....αμα δεν παρεις φαρμακα τελικα αργει να μας περασει...Νατασα εμενα στην αυχενικη θα μου μετρησει τον τραχηλο.....με κολπικο υπερηχο γιενται καλυτερα. Θα το κανουμε κ αυτό τι να γινει. Εμενα από χθες εχω ταχυκαρδίες πανε 100 οι παλμοι μου σε ηρεμια. Ευτυχως όμως η πιεση μου είναι στο 10 η μεγαλη κ στο 6 η μικρη στα καλυτερα ....τηλ στο γιατρο είναι φυσιολογικο λεει κ ηρεμησα.Εχουμε καποια θεματακια υγειας με τη μαμα μου κ δεν είμαι στα πανω μου. Φιλια σε ολες θα τα πουμε συντομα. Φιφουλινακι εισαι καλα?πολλα φιλια!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια santaloxilo ολα πηγαν κατ ευχην...ευχομαι να πεσε και το δευτερο ωαριακι στην ωρα του για περισσοτερες πιθανοτητες!!! Παρολο που σου χω πει δε την πολυπαω την σπερματεγχυση εσυ μας τα περιεγραψες τοσο αναλυτικα πως εγιναν τα πραγματα και ο γιατρος σου ακουγεται να τα δε με σχολαστικοτητα που εχω θετικο προαισθημα για σενα!! Μακαρι να μουν εγκυουλα να φυσηξω και γω...

Νατασα απο την 28η εβδομαδα αρχισα να χω θεματα με το τραχηλο.αρχισε να κονταινει.τον μετρουσαμε καθε εβδομαδα με κολπικο υπερηχο.ωσπου στη 36 εξαλειφθηκε τελειως και γεννησα.δεν εχω καταλαβει ομως αν συμβαινει απο το διπλο βαρος η απο κουραση η ειναι η ηταν να συμβει και συνεβει.παντως αν το ξαναζουσα και ηξερα θα κανα περιδεση απο νωρις να μην το διακινδυνευω μετα αλλα δε μου χε αναφερει τιποτα ο γιατρος.

Μια χαρα εισαι στα κιλακια αψογα! Τα πας περιφημα..

Μικα μου σε εχασα.μονη στη δουλεια απο σημερα και κεφαλι καζανι το σκ λεω αρρωστουλα δε θα πανε πουθενα δε πηρα η γαιδουρα να δω πως εισαι.θα σε παρω αυριο να μου πεις τα της μαμας..

Daphne γερα με τσαμπουκα!!

Φιφουλινα where are you? To koritsaki mou?

Rose ποτε εχεις πητ; μου φαινεται η βαλιτσα πρεπει να γεμιζει σιγα σιγα...σε ποιο νοσοκομειο θα γεννησεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; Εχω μια απορια ή μαλλον μια ανησυχια. Ειμαι 13 εβδ και 4 ημερων και χθες το βραδυ ενιωθα ελαφρα πονακια περιοδου χαμηλα στην κοιλια. Πηρα το γιατρο και με ανησυχησε γιατι μου ειπε ότι μπορει να είναι επειδή αλλαζει ο μηνας, η από το βηχα που εχω ή από οτιδήποτε και όταν τον ρωτησα αν είναι αυτά τα πονακια επικινδυνα για το εμβρυο μου ειπε ότι μπορει να οδηγησουν μεχρι αποβολή [smilie=sad5.gif] και να παρω μαγνησιο, μπουσκοπαν και σιροπι για το βηχα. Όπως καταλαβαίνετε τρελαθηκα απ το φοβο μου!!!!!!!! Σημερα το απόγευμα θα παω για έναν υπερηχο να δω αν είναι όλα καλα. Ειχε καμια από σας τετοια πονακια και μετα τον τριτο μηνα; Εγω ειχα και πιο πριν αλλα επειδή δεν ειχα κλεισει τον τριτο δεν ανησυχουσα γιατι ειχα ακουσει ότι πολλες κοπελες εχουν μεχρι τον τριτο τετοια πονακια! Φοβάμαι πολύ μηπως είναι κατι κακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνέχεια τα είχα εγώ αυτά,σα κράμπες περιόδου δεν εννοείς;όπως όταν περιμένουμε περίοδο;Είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα για να χωρέσει το έμβρυο.Δεν συμβαίνει μόνο το πρώτο τρίμηνο συνέχεια μεγαλώνει.Σκέψου είναι η μήτρα μας όσο ένα πορτοκάλι και πρέπει να φτάσει να χωρέσει ένα μωρό που τελειόμηνο θα ζυγίζει και 3+ κιλά...

Αδικα σε άγχωσε αλλά αφού τον κανόνισες τον υπέρηχο πήγαινε μια βόλτα να χαιρετηστείτε με το σπορί.

Γενικά πάντως εγώ είχα οδηγίες ότι έχω να το αντιμετωπίζω με παυσίπονα στην εγκυμοσύνη πχ πονοκέφαλο δυνατό είχα μου λεγα πάρε depon,δυσπεψία είχα μου λεγε πάρε malox.Γενικά αρχή του γιατρού μου ήταν να αντιμετωπίζω το πόνο παρά να ζορίζομαι και να ζορίζω και τα έμβρυα.

Ρώτα τον τι σιρόπι να πάρεις για το βήχα αν δεν έχει υποχωρήσει ακόμα.Υπάρχουν και φυτικά δε ξέρω αν κάνουν δουλειά όμως.Περαστικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

candycrash να μην αγχωνεσαι ειναι φυσιολογικο στο λενε και τα κοριτσια που το εχουν περασει κι εγω απο την εγκυμοσυνη της αδερφης μου που περνανε συνεχεια το γιατρό...ΜARDIO σε ευχαριστω πολυ...η αληθεια ειναι πως ο γιατρος ηταν πολυ προσεκτικος σε ολα και μας ξεαγχωσε πολύ...τωρα ειναι θελημα θεου..αν ειναι να γινει θα γινει..τωρα περιμενουμε...11 και σημερα...προαισθηματα κτλ δεν εχω μονο την ελπιδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxylo καλη επιτυχια να ευχηθω και παλι και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου στην επετειο σας να εχετε το πιο ομορφο δωρο του κοσμου!! Φουουουουουουουουοουουουουουουουουουουουοουουουουουουουουουοουουουουουουουουουουουοουυουουουου!!

Candycrash πονακια περιοδου εγω εχω παντα οταν αλλαζω μηνα δεν ειναι πολυ δυνατα αλλα υπαρχουν..Δεν νομιζω οτι ειναι κατι ανησυχητικο αλλα αφου θα πας και για υπερηχο ακομα καλυτερα να σου φυγει και το αγχος..Επισης εγω παιρνω και ργω μαγνησιο  3 χαπακια την ημερα τωρα..

MARDIO μιλησα με το γιατρο μου για κατι εξετασεις που εκανα και επι την ευκαιρια τον ρωτησα και για το πως θα γινει η μετρηση τραχηλου και μου ειπε οχι κολπικα γιατι δεν θελει να με αγγιξει κανεις εκει!! Του ειπα οτι διαβασα οτι ενδοκολπικα ειναι καλυτερα αλλα επιμενει οχι.. τωρα τι να πω εγω;; Λες να εχει τους λογους του που δεν θελει;;

Τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε;; Ειστε καλα;;

 

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινα να γραψω!

santaloxilo  πολυ χαιρομαι που πηγαν ολα καλα και τις δυο φορες!!τωρα προσεχε και οτι ειναι να γινει θα γινει!!σου ευχομαι την ημερα που εχετε επετειο νζ πζρεις το καλυτερο δωρο!

rosaki τι εγινε με τον υπερυχο?θα περιμενω τα νεα σου!!

natasaki  μου τι καλα που ειναι ζευγαρακι!!μερικοι γιατροι δεν κανουν κολπικο υπερηχο αλλα και της αδελφης μου με τα διδυμακια μετα τον εβδομο της εκανε συνεχεια κολπικο για να βλεπει τον τραχηλο! 

candycrash  εκανες υπερηχο?τι σου ειπε ο γιατρος? μπες να μας πεις!!

ΜΙΚΑ  πως εισαι σημερα?εισαι καλυτερα?

daphne  πως παει κοριτσακι μου?λες να ειμαστε μαζι τον αλλο μηνα η εσυ θα ξεκινησεις νωριτερα?

 

εγω κοριτσια μου εκανα ορμονικες εξετασεις και ειναι καλες!το σαββατο που θα παω στο γιατρο θα δουμε τι θα μου πει!θα μου κανει και υπερηχο!αν τον αλλο μηνα οι ορμονικες θα ειναι καλες ξεκιναω!!

 

φιλακια σε ολα τα κοριτσια και πιο πολλα σε αυτα που δεν ανεφερα!!καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!

fifoulinaki τι κανεις κοριτσακι μου?πως εισαι?να ξερεις οτι σε σκεφτομαι!χθες ειχα φοβερο πονοκεφαλο και ενω ηθελα να σου γραψω το ξεχασα.μη με παρεξηγειτε φταει και η ηλικια!!

μια αγκαλιτσα απο μενα!

 

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...