Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!

koritsaki mou,daphne,couando τι κανετε?

Diaz το αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο(μαιευτικό) ουσιαστικά είναι αυτοάνοσο κ το αίμα μου έχει την τάση να κάνει θρόμβους.η αντίστοιχη αιματολογική είναι η anti β2 IgM. σ'αυτό το σύνδρομο οφείλονται πολλές φορές οι αποβολές 1ου 3μήνου κ η υπογονιμότητα.Ξεκινάω τον Ιούνιο με το καλό κ 1 μήνα πριν θα κάνω υστεροσκόπηση.θα πάρω σαλοσπίρ,ηπαρίνη κ κορτιζόνη.τα NK βγήκανε καλά κ αυτή την φορά!αυτό σημαίνει οτι δεν χρειάζομαι αντιπατρικά?Εσύ πόσα αυγουλάκια έχεις?πότε με το καλό η ωοληψία?ξάπλα έμεινα 3-4 μέρες κ μετά μαγείρεμα κ ξάπλες πάλι ως την χοριακή!

Άρτεμις για θρομβοφιλία ξέρω αλλά για αιμορροφιλία δεν έχω ιδέα.πιστεύω πως ένας καλός αιματολόγος θα σε βοηθήσει απίστευτα!αν έμενες θεσ/νίκη θα σου πρότεινα την δική μου!

katerina επιτροπές γινονται μόνο αθήνα προς το παρόν.πάρε τηλ κ ρώτα τι χρειάζεται για την περίπτωσή σου

stellina επιτέλους!καλή αρχή να έχετε!

Φράουλα μας έλειψες!να μπαίνεις πιό συχνά!κατάτμηση κάναμε εμείς κ ήτανε καλή παρόλο που καπνίζει κ πίνει!οι βιταμίνες με αντιοξειδωτικά θα σας βοηθήσουνε πολύ!εμείς πήραμε τις profertil.

santaloxilo πώς πάνε οι εργασίες στο σπίτι?

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε?Άντε να δηλωνουμε το παρόν μία μία!!!

Εγώ κορίτσια πονάω πολύ κ έχω καθυστέρηση 6 μέρες.(τεστ αρνητικό).οποτε κατα τις 3 σήμερα θα πάω στον γιατρό μου να με δει κ θα του μιλήσω για την απόφασή μας να αλλάξουμε εξωσωματικό λόγω εμβρυολόγων...ελπίζω να το πάρει καλά γτ αυτός θέλω να με παρακολουθεί αν μείνω έγκυος,είναι πολύ καλός!

Αυτά απο μένα!Σας φιλώ όοοοολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!

Οι φρεσκοευγκυούλες μας πως πάνε; Κοριτσάκι μου και Δάφνη σήμερα πάτε για να ακούσετε καρδούλες; Με το καλό!

Cuandaki εσείς έχετε ακούσει ε; 

Morouli και Mika αύριο πάτε για β' επιπέδου; Θα περιμένουμε νέα σας! Όλα καλά να πάνε.

Άρτεμις θα περιμένουμε νέα σου από το γιατρό! Ο άντρας σου πότε θα κάνει την εξέταση για να έχετε το οκ;

Αγαπάκι πότε πας για χοριακή; Όλα καλά να πάνε! ++++++++++++

Μιλίνα εσύ σε τι φάση είσαι; Ξέρεις πότε θα κάνεις την εμβρυομεταφορά;

Φραουλίτσα μου δεν έχει χρειαστεί και σε μας να γίνει κατάτμηση και δεν ξέρω πολλά, αν κι εμάς το πρόβλημα επικεντρώνεται στο σπέρμα και το για το λόγο αυτό με μικρογονιμοποίηση δεν γονιμοποιούνται όλα τα ωάριά μου, αλλά δεδομένης της προηγούμενης εγκυμοσύνης δεν μας είπε ο γιατρός να κάνουμε περισσότερες εξετάσεις. Πότε με το καλό λέτε να προσπαθήσετε;

Στελλίνα καλή αρχή σας εύχομαι! Μακάρι να πάει καλά η προσπάθειά σας. Ειλικρινά σας το εύχομαι γιατί αυτό που κάνεις είναι μοναδικό! Καλη επιτυχία! Τη παρασκευή θα ξέρω αν θα την κάνουμε Σάββατο ή Δευτέρα. 

Capy μου αφού έχεις βρει το πρόβλημα θα βρεθεί και η λύση. Ακολούθησε τις οδηγίες, σκέψου θετικά κάνε και το σταυρό σου κι όλα θα πάνε καλά! Στο εύχομαι τον Ιούνιο να έχεις το ++++++++++++ αποτέλεσμα! Για την ώρα εμείς έχουμε μετρήσει 13 αυγουλάκια, ας είναι καλά και φτάνουν. Παρόλο που παίρνω την ίδια δόση και τα ίδια φάρμακα η ανταπόκριση αυτή τη φορά είναι καλύτερη. Για να δούμε! Στη ωοληψία θα ξέρουμε καλύτερα!

Μαρδιό μου δυστυχώς μόνο ένα κατεψυγμένο εμβρυάκι μας έχει μείνει αλλά είπαμε να πάμε σε διέγερση γιατί δεν ξέραμε καν αν θα ξεπάγωνε καλά. Αν ήταν δύο θα το έκανα αλλά με ένα είπα να μην απογοητευτώ. Αν και μου είχαν πάρει 11 μόνο τα 7 γονιμοποιήθηκαν τα 3 βάλαμε τότε κι από τα 4 μόνο 1 άντεξε για κατάψυξη. Τώρα πάμε λίγο καλύτερα, ευελπιστώ να έχουν τουλάχιστον το ίδιο αποτέλεσμα ή και καλύτερο...χιχιχιχι! 

Καλά χθες ούτε καλό μήνα δεν σας είπα... ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ σε όλες με πολλά κι ευχάριστα νέα! Μακάρι οι άγιες μέρες του Πάσχα να φέρουν νέα μωράκια σε όλες μας!  :ympray:  :ympray:  :ympray:

Σανταλόξυλο άσε τους μαστόρους και πιάσε τον άντρα σου!  :-p 

Φιλιά πολλά σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μας πει αύριο η γυναικολόγος ποια είναι η βιολόγος με την οποία συνεργάζεται και θα την κάνει άμεσα  :-* 

13 αυγουλάκια εεεε ... ουαου!!!  [smilie=blob10.gif] 

καλο μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μας πει αύριο η γυναικολόγος ποια είναι η βιολόγος με την οποία συνεργάζεται και θα την κάνει άμεσα  :-* 

13 αυγουλάκια εεεε ... ουαου!!!  [smilie=blob10.gif] 

καλο μήνα!!!

Κάτσε να δούμε τι θα μείνει!!! Αλλά όπως έχω ξαναπεί ένα και καλό θέλουμε για να έρθει το θαυματάκι μας! Τώρα αν έρθουν και δύο... καλά ας είναι και με χαρά θα τα περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, μπήκατε ποτέ σε διαδικασία να κόψετε τον καφέ ή κάποια άλλη διατροφική συνήθεια προκειμένου να έχετε επιτυχία στη σύλληψη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα με πήρε ο γιατρός μου το πρωί και μου λέει δεν πάς να κάνεις μια ανάλυση σήμερα.... μπορεί και να δείξει... και τελικά πήγα και έχω χοριακή 43!!!!!! Εβαλα βλαστοκύστες την προηγούμενη Τετάρτη στις 26/03 και σήμερα έδειξε! Θα την επαναλάβω την Παρασκευή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπάκι συγχαρητηρια κοριτσακι μου γλυκο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!εμεις ολα καλα με το σπιτι εχουμε ακομα δρομο για τη μετακομιση ...αλλωστε ειμαστε σε επιπεδο οικοδομης!!!!!!χαχα κατα τα αλλα χαιρομαι που διαβαζω τα νεα σας ...δεν μπαινω συχνα αλλα σας διαβάζω!!!!Σας φιλώωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι όλες μας να αποκτήσουμε τα μωράκια μας και να παίρνουμε τόσο μεγάλη χαρα! 

 

Εγώ κορίτσια από συμπτώματα μόνο πόνο στο στήθος και κάτω αριστερά στην κοιλιά λίγα πονάκια και λίγη κόπωση. Η Παναγία βοήθησε. Ξάπλα ήμουνα τις πρώτες τρεις μέρες και μετά και βόλτες και εκδρομές και καφέδες! 

 

Ο γιατρός πάντως μιλά για διδυμάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxylo σε ευχαριστώ πολύ!!! Και στα δικά σου σύντομα! Πάντως να σας πω ότι έβαλα και τη ζώνη της Παναγίας. 

 

Νομίζω η επιτυχία στην εξωσωματική είναι πολύ καλά έμβρυα και πολύ καλό ενδομήτριο. Ο γιατρός ήταν σίγουρος για την εγκυμοσύνη. Προτιμάτε βλαστοκύστες αν γίνεται και να είναι σίγουροι οι γιατροί για το ενδομήτριο. 

 

Πολλά φιλιά σε όλες! Σας ευχαριστώ για την παρέα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπάκι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!  [smilie=blob10.gif]  [smilie=blob3.gif]  [smilie=blob5.gif] Με το καλό το/τα μωράκια!!! Μπράβο κορίτσι μου! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Για τόσο σύντομα από την εμβρυομεταφορά μια χαρά έδειξε η χοριακή σου! Για το ενδομήτριο που λες κι εγώ το πιστεύω ότι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Θυμάμαι πόσο ήταν το δικό σου; Δεν ξέρεις πάντως πόσο με ενθαρρύνεις όταν μου λες ότι έκατσες μόνο 3 μέρες, γιατί κι εγώ δεν θα μπορέσω να μείνω παραπάνω από 5-6 μέρες κάτω. 

Τι ωραία που μπήκε αυτός ο μήνας!!! Πάμε δυνατά!

 

Σανταλόξυλο είπαμε καλή κι η οικοδομή αλλά μην ξεχνάς το βράδυ τον αντρούλη σου! Σε ποια φάση είστε; Μπράβο σας που έχετε μπει σε αυτή τη διαδικασία... θέλει γερά νεύρα με τους μαστόρους.

 

Άρτεμις προσωπικά δεν πίνω αλκοόλ ούτε καφέ, δεν καπνίζω και γενικά κάνω υγιεινή διατροφή. Ωστόσο θεωρώ ότι δεν παίζει ρόλο αν γίνεται κάτι με μέτρο. Πχ να πιες ένα καφέ τη μέρα δε νομίζω να εμποδίζει κάτι. Μόνο για το κάπνισμα είμαι πολύ κατά πέρα από τη σύλληψη για λόγους υγείας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agapaki συγχαρητηρια!!! Ολα να πανε καλα...καλε απο τωρα θα φυγεις και μας ευχαριστεις για τη παρεα;;; κατσε στη παρεα μας φανταρε που λεει και το ασμα!!

Capy με το καλο τον Ιουνιο λοιπον να χετε πληρη επιγνωση των αιματολογικων και του τι χρειαζεται για να το χειριστειτε οσο το δυνατον καλυτερα.

Diazaki ξανα μανα δηλαδη οι ενεσεις ε; τι να κανεις ετσι οπως ειχε η κατασταση.αυτο το ενα θα το ξεπαγωσετε η δε θα μπειτε καν στη διαδικασια; με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρδιό μου δεν θα το ξεπαγώσουμε... θα χρησιμοποιήσουμε φρέσκια παραγωγή!! χαχαχαχα! Τι να κάνουμε δεν γινόταν αλλιώς, αλλά οκ δεν παραπονιέμαι, δόξα το θεό όλα καλά μας έχουν έρθει ως τώρα (φτου φτου φτου). Ας έχει αποτέλεσμα όπως την προηγούμενη φορά και δεν πειράζει ας μείνει πάλι ένα στο ψυγείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz και Mardio, σας ευχαριστώ!!!! Οχι καλέ δεν θα πάω πουθενά! Ποιου άλλου θα λέω τις ανησυχίες μου! Θα διπλασιαστεί η χοριακή, είναι ένα ή δύο, θα είναι καλά???!!!! 

 

Το ενδομήτριο μου 2 μέρες πριν την εμβρυομεταφορά ήταν 11,5 και με τρεις γραμμούλες. Μετά κατά την εμβρυομεταφορά ήταν ακόμη πιο παχύ μου είπε ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diaz μου τελειωσαμε σοβα πρωτο χερι υδραυλικα ηλεκτρολογικα ψευτοκασες μαρμαρα και αυτες τις μερες θα γινει η μαρμαροσκονη στο σοβα...μετα θα περαστουν τα καλοριφερ και μετα(αν μας μεινει κανα φραγκο)θα συνεχισουμε με τα υπολοιπα...εχω ηδη παραγειλει πορτες εσωτερικες εξωτερικα κουφωματα ηλιακο θερμανση κουζινα....εχουμε πολυ δουλεια ακομα αλλα τελειωσε η βρωμικη δουλεια.....ηταν μια παλια μονοκατοικια του αντρα μου που την ξηλωσαμε ολη(μονος του)την ξεσοβαντισε (μονος του)εχτισε μαζι με ενα μαστορα τους τοιχους μεσα τους καινουριους κτλ και μετα ανελαβαν οι μαστοροι..αν εξαιρεσεις τους ηλεκτρολογους με τους οποιους προσψπικα δεν μιλιεμαι πια γιατι μου καναν τα νευρα συρματοσχοινο ολοι οι αλλοι δοξα το θεο ηταν πολλοι καλοι....αα και τα καγκελα τα παρειγγειλα και θα περαστουν μεσα στο σαββατοκυριακο...μπηκε και η βαση του ηλιακου και ξεκιναει η μονωση αυριο της ταρατσας...αυτα...μετα την επομενη εβδομαδα σταματουν ολα γιατι φευγει ο καλος μου με τη δουλεια οποτε ξανα απο Ιουνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Σανταλόξυλο είπαμε να μπλέξετε με μαστόρους.... εσείς το παρακάνατε!!! Άσε που τους έχεις κι όλους μαζί! Χαράς το κουράγιο σου! Μπράβο και στον αντρούλη σου για την προσωπική δουλειά που ρίχνει! Με το καλό να το τελειώσετε και κυρίως να το γεμίσετε με πολλά μωράκια! Το ίδιο λέγαμε κι εμείς όταν ετοιμάζαμε το σπίτι μας (γιατί τότε είχαμε μάθει ότι είχαμε πρόβλημα) και ευτυχώς ο Θεούλης μας άκουσε κι έστειλε το αγοράκι μας και γέμισε. Τώρα ελπίζουμε να το γεμίσουμε περισσότερο! Γι΄αυτό σου λέω συνέχεια "να το γεμίσετε μωράκια"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν σου πω οτι απο ολα τα δωματια χαζευω το παιδικο.....ειναι τοσο φωτινο και μεγαλο και λεω μακαρι να γεμισει....μακαρι για ολες να ερθει οτι επιθυμουμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agapaki συγχαρητήριαααα!!!!!!!!!μπράβο κορίτσι μου!πολ/υ χάρηκα!τώρα ξεκούραση κ ηρεμία!

santaloxilo κ εμείς περάσαμε την φάση της ολικής ανακαίνισης τον πριν 2 χρόνια κ τα νεύρα μας είχανε σπάσει.μαλώνανε μεταξύ τους τα συνεργεία κτλ.πάντως μην τσιγκουνευτείτε να τα σκάσετε σε υδραυλικό γτ εμείς μετά είχαμε πολλά θέματα!Άξιζε τον κόπο πάντως!!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Το μεσημέρι πήγα στον γιατρό κ με εξέτασε,το ενδομήτριο λεπτό λέει οπότε θα αργήσει λίγο να μου έρθει η περίοδος.αύριο θα κάνω LH.E2,FSH κ προλακτίνη κ βλέπουμε.Δυστυχώς είχε πολλή δουλειά κ δεν μπόρεσα να του μιλήσω για την αλλαγή του κέντρου εξωσωματικής...Ελπίζω με τα αποτελέσματα να μου δωθεί η ευκαιρία....

Νιώθω τόοοοσο κουρασμένη απο τους πόνους...σέρνομαι κ συνεχώς νυστάζω.Μιλάμε για τρελές ξάπλες!!!!

Φιλάκια σε όοοολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!

Συγχαρητηριαα αγαπακι!!!! Να χεις μια τελειομηνη ηρεμη εγυμοσυνη κοπελα μου!!!

Ακομη δ θυμαμαι τα ονοματα σας..θαβτα μαθω ομως..

Στελινα πολυ μεγαλειωδες αυτο που κανετε!!! Μπραβο κ στην αδερφουλα σου!!!!Ολα να πανε καλα και θα πανε!!!

Diaz κ μενα 12 μου ειχαν παρει!! Ο Αλεξανδρος μου ειναι παγωτακι λαχταριστο!!!!!

Εγκυουλες πως ειστε??

Τοσο καιρο απουσα απο τα φορουμ εχω ξεχασει να γραφω κ να θυμαμαι καλε..ολο πανω κατω εμαι να βλεοω τι γραφετε..Αγαπακι εγω φοραγα το σκοινακιντης Αγ Ειρηνης μεχρι πριν το τοκετο!!

Capy εφοσον βγηκαν καλα τα ΝΚ κ δεν εχετε αλλο θεμα που να χρειαζεσε αντιπατρικα δ νομιζω οτι υπαρχει λογος να κανεις..βεβαια ο γιατρος αρμοδιος..εγω. σας εγραψα για τη ρεσβερατρολη που ναι απλη βιταμινη κ με βοηθησε..ρωτησε τον αν θες..

Κοριτσια εχει κανει καμιας σας προσπαθεια στο Ρεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!

Ανεμωνη λυπαμαι πολυ!δες τι εφταιξε που απεβαλες και οταν εισαι ετοιμη ξανα προσπαθησε!ευχομαι η επομενη να ειναι κ η τελευταια...

levou με το καλο η καινουργια προσπαθεια,αν το επιθυμεις κ εσυ ευχομαι κ με δυο μωρακια αυτη τη φορα!!!

stellina πως να ξεχασω αυτο το ποστ αφου εδω μεσα τοσα χρονια ειχα την συμπαρασταση κ την κατανοηση που ζητουσα,ειπα εδω ανηκω κ το εννοω!!!ευχαριστω για τα φιλια στο μπεμπακι μου ηδη καθε μερα της δινω ενα σωρο δεν την χορταινω χιχιχι

capy με το καλο οτι κανεις απο εδω κ περα!

αγαπακι συγχαρητηρια μια τελειομηνη κ υγιη εγκυμοσυνη να εχεις!!!φορουσα κ εγω την ζωνη της Παναγιας κ την εβγαλα εφοσον γεννησα...να μην την βγαλεις μεχρι να γεννησεις θα σας προστατευει η Παναγιτσα!!

Κατερινα τι ονομα ειχες πριν στο μαμμυ...εμενα με θυμασαι?

diaz θα ερθει κ το αδερφακι υπομονη κ καλη αρχη να εχεις!!!

σανταλοξυλο με το καλο να τελειωσετε το σπιτακι σας κ να γεμισει με φωνουλες των παιδιων σας συντομα!!!!

cuando,Μικα,morouli,κοριτσακι μου τι μου κανετε?τα μωρακια καλα?

mardio φιλακια στις μικρες σου..χαιρομαι που εισαι τοσο ενεργο μελος :)

αν ξεχασα καμια συγχωρεστε με αλλα πραγματικα γιναμε τοσες πολλες που χανω την μπαλα.....

εμεις ειμαστε καλα η μικρη ποναει λιγοτερο ευτυχως...τα βραδια κοιμαται 3ωρα κ ευελπιστω οσο μεγαλωνει να μεγαλωσει κ ο υπνος χιχιχι την ημερα δεν πολυ κοιμαται στο πορτ μπεμπε θελει αγκαλια γιατι τοτε ποναει πιο πολυ!εχουμε ξεκινησει τις βολτουλες κ μας αρεσει πολυ,βεβαια ειχε μαθει απο την κοιλια ολο γυρνουσα δεν εβαζα κωλο κατω χαχαχα

εχει αρχισει να καταλαβαινει τωρα χαμογελαει οταν της μιλαμε κ εμεις οπως καταλαβαινετε λιωνουμε :P

ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο εμας με ολη μας την θετικη ενεργεια κ αγαπη να πανε ολα καλα για ολες σας!!!!

φιλια πολλα!!!!!!!! :x@};- @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Δεν έχω γράψει τόσο καιρό γιατί τη Δευτέρα το πρωί πριν πάω στη δουλειά είδα αίμα φρίκαρα! πολύ αίμα, αλλά ευτυχώς μόνο το πρωί... την υπόλοιπη μέρα είχα αραια΄και που ροζ, ο γιατρός μου είπε ξάπλα και γω ..ξάπλα σε αναμμένα κάρβουνα! την Τρίτη είχα δεν είχα, το ίδιο και την Τετάρτη αλλά χθες το απόγευμα πήγαμε στο γιατρό και ακούσαμε καρδούλα τελικά και ηρέμησα! το τι σενάρια είχα κάνει στο μεσοδιάστημα δεν το συζητώ! τελικά μου είπε πως δεν έχω αποκόληση αλλά το αίμα οφειλόταν στην προσπάθεια του εμβρύου να γατζωθεί.. τι να πω! πάντως έχω άδεια για 2 εβδομάδες (και το σκεφτόμουν αν είμαι υπερβολική αλλά μετά αναθεώρησα γιατί τόσα χρόνια στη δουλειά δεν έχω πάρει όυτε μία αναρρωτική ενώ οι άλλοι... το ξεσκίζουν και μετά από 2 αποβολές δεν θέλω να το ρισκάρω..) Αναγκαστικά το είπα και στους γονείς και τώρα έχω εδώ τη μαμά φουλ τάιμ για μαγείρεμα και ντάντεμα ;)

 

Διαβάζω τα νέα σας από το κινητό αλλά μου είναι αδύνατο να γράψω από εκεί.. καλώσήρθατε τα νέα-παλιά μέλη (κατερινα ;) )και καλή επιτυχία στα κορίτσια που ξεκινούν νέα προσπάθεια...

 

Επειδή μπορεί όμως να έχω χάσει λίγο την μπάλα με το πινακάκι, βοηθήστε να το διορθώσουμε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!. Φυσικα κ σε θυμαμαι. Rose25!!!!

Nα σα ζησει η μπουμπουκα να ναι παντα γερη και τυχερη!!!!!

Δαφνη μου εννοειτε ανναρωτικες οσι χρειαζεσαι μη το σκεφτεσαι καθολου!!Οταν προσπαθει να γαντζωθει καλα το εμβρυο μπορει να φερει κ αιματακι.,Ολα θα πανε καλα!!

...katerina... rose μου ηταν κ πριν!!

Ποσο χαιρομαι που 5 χρονια μετα αυτο το ποστακι που ανοιξα υπαρχει ακομη!!!!!!!!!!!

Αρτεμις τι εγινε με το γιατρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Δαφνη με κατατρομαξες!!!!!!!rOSE τι κανει η μπεμπουλα;;;οι αλλες πως ειστε;;λοιπον τα νεα μου...πηγα χτες στο ΡΕΑ που θα ηταν ο γιατρος μου(ναι ναι ο κλασικος)για μια ειδικη περιπτωση χειρουργιου ειπε που ειχε και μαζι του κι αλλοι 3 γυναικολογοι μεγαλυτερης ηλικιας...μου ειπε λοιπον αν εχω χρονο να περασω για να δουν ολοι μαζι οτι εξετασεις εχω κανει ως σημερα..τα πηγα λοιπον και εγω και τα ειδαν...οι 2/4 μου ειπαν οτι πολυ πιθανον την τελευταια φορα να εγινε προσπαθεια συλληψης και να απετυχε γιατι οι μερες δειχνουν μια καθυστερηση που δεν μπορει να συμβει ουτε απο τα φαρμακα ουτε απο τιποτα ...συμφωνησαν και οι 4 οτι δεν ειναι ωρα ακομα για εξωσωματικη γιατι δεν φαινεται λογος...μου ειπαν οτι αν μεχρι τον Οκτωβρη δε μεινω επομενο βημα ειναι η λαπαροσκοπηση αν και δεν νομιζουν να δειξει κατι..τελος μου ειπαν να κανω εξετασεις θρομβοφιλιας για να το εχουμε κι αυτο στο νου μας...ειναι γεγονος οτι εχω ενα θεμα με την πηκτικοτητα του αιματος μου...το ξερω γιατι ειμαι αιμοδοτρια και εχουν βρει πολλες τιμες σε εξειδικευμενες εξετασεις...η αληθεια ειναι πως γυρισα σπιτι πιο ηρεμη...α καναμε και υπερηχο και ειδαμε μια αυγουλα 17 χιλ η οποια θα σκασει μαλλον Κυριακη...δεν θα κανουμε καμια παρεμβαση ουτε με πρεγνυλ ..μου ειπαν χαλαρα το ΣΚ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΚΑΤΩ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ...ερχομαι λοιπον να σας ρωτησω 2 πραγματα...που κανατε εξεταση θρομβοφιλιας και το κοστος;;;αν εχετε κανει καποιες.....επισης λεω να τους ακουσω και να περιμενω ως Οκτωβρη ...α να σας πω οτι ενας ειπε(και το γραφω γιατι μονο που δεν εβαλα τα κλαματα)οτι υπαρχει ενα 15 τοις 100 ζευγαριων που χωρις εμφανη λογο δεν θα κανουν ποτε παιδια...ειναι η ανεξηγητη υπογονιμοτητα που δεν πιανει καμια θεραπια....τελος να αναφερω οτι εγω ρωτησα αν υπαρχει περιπτωση ο μεταξυ μας συνδιασμος να εχει προβλημα και μου ειπαν οτι σε καποια ζευγαρια το ωαριο σκοτωνει το σπερματοζωαριο ή η μητρα δεν θυμαμαι και κανεις κατι "πατρικα ...δεν θυμαμαι πως τα ειπε"ειπαμε να μην τα κανω ακομα....ουφ...ξεγνοιασα λιγο..ξερω ακουγεται χαζομαρα αλλα πηρα μια ανασα οταν εφευγα λεω τι στο καλο να κανουν ολοι λαθος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?δε σας εγραψα και εχω χαθει με τα μηνυματακια σας!

 

agapaki συγχαρητηρια κοριτσακι μου και σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

 

santaloxilo ειδες που ολα ειναι καλα?εκμεταλευσου τον αντρουλη σου και μεχρι τον οκτωβριο κανεις δεν ξερει τι θα γινει!!ευχομαι να σου φυγει το αγχος και να τα καταφερετε!!οσο για το σπιτι σε καταλαβαινω γιατι και εμεις φτιαξαμε σπιτι και ο αντρουλησ μου με ενα φιλο μας εκαναν πολλα πραγματα μονοι τους!!

 

daphne μου στην αρxη φοβηθηκα με αυτα που διαβαζα αλλα χαρηκα πολλη που ολα ειναι καλα και ακουσατε καρδουλα!!

μη ξεθαρρεψεις,θα εισαι φρονιμη ε?

 

rosaki Μου τα στα μωρακια αρεσει η βολτα!το βλεπω απο τα δικα μας,οταν ειναι βολτα ειναι μια χαρα μετα γκρινιαζουν!! θα της περασουν και τα πονακια και θα ειναι μια χαρα!!να μου τη φιλησεις!!

 

stellina καλη αρχη και στην αδελφουλα σου και σε σενα με τις ενεσεις και τα φαρμακα!!

 

εγω κοριτσια πηγα στο γιατρο και ακουσαμε καρδουλα στο ενα!το αλλο μαλλον δε θα τα καταφερει γιατι δεν ακουσαμε καρδουλα και φαινεται λιγο πισω στην αναπτυξη!τι να πω βρε κοριτσια στεναχωρεθηκα γιατι τι ιδιο ειχε γινει και την πρωτη φορα!την αλλη εβδομαδα θα ξερουμε!

 

στις κοπελες που δεν αναφερθηκα παω να δω το φαγητο και επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...