Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

morouli ευχαριστω .,προσπαθω να κανω υπομονη αλλα εχω κουραστει ψυχολογικα!!!

με θεραπειες και με βοηθεια γιατρου ειμαστε 1.5 χρονο,αλλα φυσικα το παλευουμε πολλα χρονια ,τουλαχιστον 3-4 .

εσυ  - δεν ξερω την ιστορια σου - πως με το καλο εμεινες εγκυος? μετα απο ποσο καιρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Κορίτσια!!!

Σας γράφω απο το κινητό γτ είμαι ξαπλωμένη!όλα καλά πήγανε.βάλαμε 3 έμβρυα κ το 4ο δεν εξελίχτηκεοπως το περιμέναμε οπότε δεν μπήκε κατάψυξη!μας τα δείχνανε σε φωτο ένα ένα πριν την μεταφορά κ ο άντρας μου ξαφνικα λέει μπορώ να ξαναδώ το 2ο?τον κοιτάξαμε όλοι με απορία κ τι λέει?αυτό το 2ο μου μοιάζει!!!!ο χαζουλης μου!μετά ξάπλωσα,κ ρώτησα τον γιατρό ποτέ θα κανω πιπι γτ έσκασα!μου είπε να παω πριν ξεκινήσουμε γτ δεν ήθελε να είμαι σφιγμένη!Μετά πάλι ξάπλα μου εβαλε τον κολποδιαστολεα,1 σωληνακι κ η νοσοκόμα έκανε υπέρηχο εξωτερικό.τοτε είδα μια σταγονιτσα που φωσφοριζε στη μήτρα μου.μου είπανε πωςαυτα είναι τα εμβρυακια μου κ μετά έμεινα ξαπλωμένη για 1 ώρα.τωρα συνεχίζω ενεσεις,utrogestan,salospir k avamis κ στις 26 η χοριακη!γενικά είπανε να είμαι ξαπλωμένη όσο μπορώ τις πρωτες 4 μέρες κ μετά ήπια δραστηριότητα.

για μια ακομη φορα σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ τη συμπαράστασή σας!

Koritsaki mou τι φάρμακα θα πάρεις?candycrash με το καλό σύντομα να νιωσεις το μωράκι σου!

Santaloxylo ευχαριστώ κ πάλι!ποτέ με το καλό θα κάνεις τεστακι?

MARDIO μου φάε,πάρε βιταμίνες να νιώσεις καλύτερα!

natasa μου με το καλό να έρθουνε τα μπεμπακια σου!ξεκουρασου όσο μπορείς!

Daphne μου τι νέα?

rose έχουμε γεννητουρια?αχ μακάρι κοπέλα μου όλα καλά!

fifoulina τι κάνεις?

MIKA μου σε σκεφτόμαστε

Prasini κοιτα να αναρρώσεις κ θα έρθει σύντομα ο καιρός να γίνουμε όλες μανουλες!παραπάνω εγραψα πως έγινε η εμβρυομεταφορά!το ποσό ήτανε κανονικά στα 2850 για μικρογονιμοποίηση αλλά ο γιατρός μου τελικά μας ζήτησε λιγότερα!

Morouli πόσογλυκας είναι ο μικρούλης με το δάχτυλο στο στόμα!στις πόσες εβδομάδες είσαι?

ξέχασα να σας πω πως σήμερα νιώθω ελαφρύ πόνο στην κοιλιά μου,μαλλον από τα φάρμακα κ συνεχώς χουζουρευω στο κρεβάτι μας!έχω λιώσει με τόσα φάρμακα!

Σας φιλώ όλες κορίτσια μου γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy κατσε ξαπλα και υπομονη.τωρα το σωμα σου και η φυση θα κανει τη δουλεια της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με το καλο τα ευχαριστα κοριτσακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιδεα δεν εχω ποτε θα κανω ..λογικα στις 16 μερες μετα την πρεγνυλ αλλα δεν θα μετρησω..θα το αφησω μεχρι να δω σοβαρη καθυστερηση...Capy moυπομονη και ξαπλα....μετραμε ολες αναποδα για σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις με πηρε ο γιατρος μου οτι βγηκε η βιοψια.ειχα 2 πολυποδακια μου ειπε,αλλα καλοηθεις.

santaloxylo χαλαρωσε και καλυτερα να μη μετρας ...κατσε και απολαυσε τις στιγμες με τον αντρουλη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy ξαπλα διαβασμα υπνο ονειρα καλες θετικες σκεψεις ηρεμια ασπραδια κρεας ευτυχια κατουρημα κτλ και μην ψαξεις για συμπτωματα. Ολα τα πονακια η ενοχλησεις ειναι απο τα φαρμακα. Ολα κουκλιτσα μου να πανε καλα!!!!! Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Ειμαι 15 εβδομαδων γλυκια μου.

Καλη αναμονη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ morouli μου!με το καλό να νιώσεις το μωράκι σου!φανταζομαιθα είναι υπέροχο συναίσθημα!έχει φουσκώσει η κοιλίτσα σου?

Εγώ ρε κορίτσια έχω τοοοοσα νευρακια!όλα μου φταίνε κ κλαίω με το παραμικρό επειδή είμαι κλεισμένη στο σπίτι κ λογω φαρμάκων φαντάζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy ετσι ειναι δυστυχως η υποβοηθουμενη γονιμοποιηση εχει αρκετο φαρμακομανι και πριν και μετα την εμφυτευση.εςυ που εχεις και τη θρομβοφιλια ενας λογος παραπανω.αξιζει ομως

..κατσε εκει στο κρεβατακι 4 μερες και μετα χαλαρα και γβ ετσι εκανα.

Daphne ξεπρηστηκε το δαχτυλο ηρθε περιοδος;

Prasini μπραβο πολυ καλα νεα ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο να σκεφτεσαι και να μη πεφτεις.

Εμεις αναρρωσαμε οικογενειακως ντοπαρισμενοι βεβαια ολοι με τις αντιβιωσεις μας και βγηκαμε μια βολτουλα να απολαυσουμε καφεδακι και χυμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mardio ευχαριστώ.μακάρι να πάνε όλα κατ ευχήν και σύντομα

capy υπομονή - άσε το χρόνο και το θεό να κάνει το θαυματάκι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο prasini ολα καλα!!!! Καλη αρχη κοπελα μου. Θετικη σκεψη και αθσιοδοξια!!!!

Mardio αντε περασε καθ αυτο! Πηγατε και την βολτα των ερωτευμενων, σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εγώ ακόμα δεν έχω αδιαθετήσει. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι;;;

Μου φαίνεται οτι την Rose δεν την επισκέφτηκε μόνο ο Άγιος Βαλεντίνος χτες, αλλά και ο πελαργός! Έχει μέρες να μπει. Αχ, ανυπομονώ να μας πει τα ευχάριστα!

morouli αυτό που έχω καταλάβει τόσα χρόνια είναι οτι δεν πρέπει να τα περιμένουμε όλα από τους γιατρούς, αλλά να ψαχνόμαστε και μόνες μας και να βοηθάει η μία την άλλη. Έχω έχω κάνει πολλά βήματα εμπρός συζητώντας με κοπέλες που περνάμε παρόμοιες καταστάσεις. Την ειδικότητα του ανοσοβιολόγου ομολογώ πως δεν την είχα ακούσει, αλλά θα το ψάξω. Σε ευχαριστώ!!

koritsaki mou καλή αρχή! Μη μασάς και άσε πίσω το παρελθόν. Τις ενέσεις τελικά τις βρήκες ή τις αγόρασες (sorry αλλά δεν θυμάμαι); Σου είχα πει οτι θα σου έδινα τις δικές μου, αλλά δυστυχώς θα τις ξαναχρειαστώ. Σνιφ...

Mardio τώρα που είναι Σαββατοκύριακο είναι ευκαιρία να αναρρώσεις. Πάρε πάντως και καμιά βιταμίνη γιατί σίγουρα θα έχεις εξαντληθεί. Η ΜΙΚΑ τί έκανε; Κατάφερε να ξανασυνδεθεί; Θα έχει πολύ υλικό να διαβάσει!

Natasa ξεκούραση, ξεκούραση, ξεκούραση. Κάθε μέρα είναι πολύτιμη για τα μωράκια σου. Κάνε τις ενεσούλες για καλό και για κακό. Κοντεύεις κι εσύ, τέλεια!

Prasini λογικό είναι να απογοητευόμαστε, να θυμώνουμε, να κλεινόμαστε και όλα τα συναφή. μην το βάζεις κάτω όμως. Τώρα που έκανες την απόξεση το έδαφος θα είναι πιο πρόσφορο!

Capy άρχισες το κλώσημα,ε; Τα φάρμακα σε κάνουν να νιώθεις έτσι. Μην δίνεις σημασία. Προσπάθησε να ξεχνιέσαι όσο μπορείς με διάβασμα, τηλεόραση, mammy. Έχεις πάρει άδεια ή δεν δουλεύεις; Ο άντρας σου ήδη καμαρώνει! Που να γεννηθούν κιόλας! Μια χαρά θα τα πας. Σίγουρα θα πετύχει. Η πρώτη σου δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fifoulina ακριβως οπως τα λες ειναι, και εγω ετσι εκανα, θυμαμαι οταν ξεκινησα ποσο πελαγωμενη ημουν, ο γιατρος σου λεει αυτα που σου λεει αλλα δεν ξερω για ποιο λογο δεν δινουν παραπανω πληροφοριες για αλλες ειδικοτητες. Ο λογος που αναφερθηκα στον βιολογο ηταν ακριβως το ερεθισμα που μου εδωσες εσυ. Μου ειρθε αμεσως στο μυαλο να δωσω μια πληροφορια που πιστεψα πως ειναι χρησιμη. Το καλο εδω μεσα ειναι οτι περα του αν εμεινα εγκυος και τα καταφερα η ειρθε η περιοδος η δεν ηρθε ειναι να δινουμε πληροφοριες. Παλι θυμαμαι πριν 3 χρονια ή η Rose ή η levou που εγινε προσφατα μανουλα χρειαστηκε να κανει επεμβαση ο αντρας της σε ουρολογο και ελεγε διαφορα σχετικα με το προβλημα, ηταν μια πληροφορια που ο τοτε γιατρος μου ουτε καν σκεφτηκε η ηθελε να μας δωσει για τον αντρα μου. Ετσι το ψαξαμε μονοι μας!

Θα χαρω πολυ να βοηθησω και οραγματικα ευχομαι το ολο προβλημα ολων να ειναι τοσο ευκολο να λυθει χωρις εμποδια και στεναχωριες!

Καλημεραααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!

prasini ειδες που δε εινα τιποτα?ξερω πως νιωθεις αλλα παρτο αλλιως και σου το λεω μεσα απο την καρδια μου γιατι μονο ετσι θα προχωρησεις!πηρες τα αποτελεσματα και ειναι αρνητικα οποτε προχωρα δυναμικα!αυτο δες το σαν κατι που εγινε και αφου τωρα ειναι ολα καλα θα σε παει πιο κοντα στο ονειρο!μανουλα θα γινεις!!!

capy με το καλο να γαντζωθουν τα εμβρυακια σου και να μην το κουνησουν απο εκει για τους επομενους 9 μηνες!αχ μωρε ο αντρουλης σου!!εγω το βρηκα πολυ συγκινητικο και τρυφερο!τωρα ξαπλα και να απασχολεις το μυαλο σου με πραγματα που σε ευχαριστουν και μη ψαχνεις συμπτωματα!

rosaki μου λες τωρα να κρατας την μπουμπου σας αγκαλια?

mardio τι καλα που σας περασε το κρυωμα!πως [ερασατε στη βολτουλα σας?

morouli μου οπως λες και εσυ κατι μπορει να σου πουν η κατι να διαβασεις και να βρεις τη λυση σε κατι που μπορει να σε απασχολει!και εγω εχω μαθει πολλα πραγματατα που δεν ειχα ιδεα!

fifoulinaki μου καλα κανεις και το ψαχνεις το θεμα!εγω τα φαρμακα τα βρηκα αλλα οσο πανε τα πραγματα στενευουν με τις απεργιες του εοππυ!αν οι κ οπελες δεν παιρνουν φαρμακα πως θα δινουν?αχ δεν ξερω τι θα γινει αν δεν τα καταφερω και αυτη τη φορα!κοριτσακι μου και μονο που το ειπες για τα φαρμακα μου φτανει!εσυ τα ειχες πληρωσει η ειχες περασει απο επιτροπη?που θα παει θα ερθει και η ακατανομαστη!

natasoula τι κανεις?ελπιζω να ξεκουραζεσαι!!

daphne μου ξεπρηστηκε το δαχτυλο σου?

MIKA μου πως εισαι κοριτσακι μου?

santaloxilo μην ασχολησε με ημερομηνιες!!χαλαρα!!! 

labrinip τι κανει ο μικρουλης?

jannolino μου τι κανετε?μπες να μαε πεις τα νεα σου!!!

levou,cuando χαθηκατε βρε κοριτσια...

 

κοριτσια μου ενω ειμαι χαρουμενη που ξεκινησα, αυτες οι μερες ειναι πολυ δυσκολες γιατι περυσι τετοιες μερες εχασα το κοριτσακι μου και σαν και σημερα γεννησα!βεβαια καθε μερα το σκεφτομαι αλλα οπως και να το κανεις,κανεις διαφορες σκεψεις που σε γυριζουν πισω!!

να περασετε μια υπεροχη κυριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι το εγινε με το κοριτσακι σου; Συγχωρεσε με αλλα δεν ξερω την ιστορια σου!!!

Ρε γαμωτο η καθε μια μας εχει μια ιστορια εναν πονο!!! Λυπαμαι ρε κοριτσακι και μονο που σου συνεβει και ας μην ξερω ολη την ιστορια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπέρα! Σας ευχαριστω που με σκεφτεστε....περασα δυσκολα και περναω...δεν μπορω να το πιστεψω ακομα πως η αγαπημενη μου μανουλα δεν θα είναι πια ποτε μαζι μας. Μονο ο χρονος μπορει να με ηρεμησει...δεν ξερω...θα δειξει...ΗΜαρια μου καλα είναι, και τα μικρα θα παμε στις 27 να τα δουμε. Εχω αγωνια δεν περναν οι μερες. Παρακολουθώ εάν κλωτσανε αλλα ακομα τιποτα το ιδιαιτερο....θα προσπαθήσω να σας διαβασω σιγα σιγα....μου λειψατε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou κάποιες ημερομηνίες μένουν βαθιά χαραγμένες μέσα μας. Λυπάμαι πολύ που το πέρασες αυτό. Τώρα που έκλεισε ένας χρόνος, ανασκουμπώσου και πάρε δύναμη για τη συνέχεια!

ΜΙΚΑ μου είναι δύσκολο για σενα το καταλαβαίνω, αλλά να παίρνεις δύναμη από το θαύμα που βρίσκεται μέσα σου! Η μανούλα σου πάντα θα υπάρχει, δεν χάνονται έτσι οι άνθρωποι, απλά τώρα υπάρχει σε άλλη μορφή. Άντε να έρθει η 27/02 να δεις τα ανθρωπάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα και σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση!

morouli μου θα σου πω στα γρηγορα οτι περυσι στις 11/2 επαθα στα καλα καθουμενα ολικη ριξη υμενων και μετα απο 5 μερες στις 16/2 γεννησα με φυσιολογικο τοτετο το κοριτσακι μου στην 22η εβδομαδα μετα απο εξωσωματικη!απο εκει και μετα εχω κανει 2 σπερμετεγχυσεις και μια ακομα εξωσωματικη χωρις αποτελεσμα!τωρα παω για την τριτη και ελπιζω και τυχερη!

fifoulina μου να εισαι καλα και ευχομαι τα καλυτερα και για σενα!

ΜΙΚΑ πραγματικα ειναι παρα πολυ δυσκολο και σε καταλαβαινουμε ολες!υπομονη και με το καλο να δεις τα μωρακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σας ευχαριστώ όλες για τις όμορφες ευχές σας!μακάρι όλα να πανε καλα!

Prasini μου χαίρομαι που πήγανε όλα καλα.τώρα η μήτρα σου θα είναι καρπερη!

Santaloxylo μου ευχαριστωωωω!

MARDIO δυναμωσες?

Daphne μου τι κάνεις?

Fifoulina αδιαθετησες?ο γιατρός τι σου είπε?εγώ δεν δουλεύω από περυσι παραμονή πρωτοχρονιάς που με απολυσανε χωρίς προειδοποίηση!είμαι γεωπόνος αλλά προς το παρόν βοηθάω οταν μπορώ τον άντρα μου σε άσχετη επιχείρηση.εσυ?εργάζεσαι?επίσης είναι η πρώτη μου εξωσωματική κ ελπίζω κ τελευταία!

Rose μου ανυπομονουμε να ακουσουμε τα νεα σου!σε φαντάζομαι αγκαλίτσα με την μικρή σου!

natasa πως τα περνάς?

Koritsaki mou καλή συνεχεια κ σε σένα!λυπάμαι γι αυτό που πέρασες κοριτσι μου...όλα θα πανε καλα από δω κ πέρα!!!!

MIKA επιτέλους!μας ελειψες πολύ!υπομονή κοριτσι μου,με τον χρόνο θα καταλαγιάσει ο πόνος κ θα μείνουνε οι αναμνήσεις...με το καλό ο υπερηχος στις 27!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Καθομαι στην αυλη μου και λιάζομαι, εχει υπεροχη ανοιξιατικη μερα και μου φτιαχνει λιγο τη διαθεση....Η Μαρια πηγε να ξαπλωσουν με το μπαμπα της και γω ανοιξα ολο το κατω σπιτι να αεριστει. Κανει τοση ζεστη που εβαλα και καπελο...χαχχαχαχα.Ας ξεκινησω με την capy που κλωσάει τα μωρουλινια της! Με το καλο και μια θετικη χοριακηηηηηηηηηηηηηη! Να προσεχεις! Και γω και τις δυο φορες μετα την εμβρυομεταφορα ειχα φοβο όταν πηγαινα τουαλετα εκει στο κεντρο μη φυγουν τα εμβρυακια. Αλλα αυτά είναι καλα προστετευμενα εκει.Milina με το καλο να ξεκινήσεις και συ και γρηγορα να εχουμε τα ευχαριστα νεα σου! Prasini περυσι 15/2 εκανα και γω υστεροσκοπηση με ολικη ναρκωση και μετα μπορουσα να προσπαθήσω σε 2 με 3 κυκλους αλλα με διαφορα προβλήματα πηγαμε πια Νοεμβριο. Santaloxylo καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας!!!!Candycrash περιμενεις και συ τις κλωτσιες ε? Και γω το ιδιο...κάθε βραδυ ξαπλωνω και χαιδευω την κοιλιτσα...κατι συλαμβανω αλλα πολύ μικρο....αντε ας ξεκινησουν πια!Morouli ο μαγκας σου κλωτσαει ε? μπραβο στο αγορι μας!Νατασα δεν μπορουσες να το συζητήσεις λιγο εάν μπορουσες για φ.τ.? με ξενερωνει προσωπικα η ιδεα της καισαρικης...είναι τοσο μαγικες οι στιγμες αχ Παναγια μου θελω φ.τ. και να γεννησω ευκολα όπως τη φιλη μου τη mardio. Εάν είναι απολυτη αναγκη συμφωνω να γινοντε καισαρικες αλλα αυτό το προγραμματισμενο με στεναχωρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου με το καλο η νεα προσπαθεια και συντομα με μια υψηλη χοριακη!!!!!!!!!!!!!!! Φανταζομαι δυσκολα θα μαζευοντε τα φαρμακα με το συστημα που επικρατει στη χωρα μας..Fifoulinaki και Mardio τα ειπαμε και τηλεφωνικα!!!Λαμπρινη πολυχρονη η κορουλα σου να την χαιρεσαι και να την καμαρωνεις παντα! Περαστικα σας με τις ιωσουλες και με το καλο η βαπτιση σας!Rose μαλλον θα εχεις γεννησει τωρα και θα εχεις αγκαλιτσα την μπεμπουλα σου, περιμενουμε νεακια σας. Πιστευω να μην ξεχασα καμια...και αν εγινε και αυτό συγχωρεστε με ειμαστε πολλες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MIKA πολυ χαρηκα που σε ειδα μεσα...ειλικρινα δεν ξερω τι να πω περαν του οτι ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος..τετριμένο το ξερω αλλα ειναι αληθεια...περιμενουμε νεα απο τα μπεμπακια..

capy πως εισαι πως νιωθεις;;;

οι αλλες ολες καλα;;;

FIFOULINA  ΜΆΖΕΨΑ 2 ΚΟΥΤΕς ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΑ....σας φιλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Εγώ τελικά δεν αδιαθέτησα αλλά σήμερα που πήγα για υπέρηχο ο γιατρός μου είπε πως δεν έχω ενδομήτριο, οπότε δε θα αδιαθετήσω, οπότε ας ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε ενδομήτριο για την εμβρυομεταφορά (και ο Θεός βοηθος! αυτό το λέω εγώ όχι ο ντόκτορ...) Τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσουμε και να αδιαθετήσω και μου είπε οχι, έ γιατρός είναι κάτι θα ξέρει υποθέτω...  ουφ... τώρα δηλαδή ξεκινάω πάλι.. περίεργο μου φαίνεται μετά από 3 απανωτές σε ένα χρόνο, τώρα 8 μήνες μετά ξεκινάω ξανά.. είναι και οι μέρες, που 1η Μάρτη πέρσι απέβαλα και είμαι κάπως... και εκτός από αυτά έχω και τρελό πήξιμο στη δουλειά και γυρνάω αργά και πτώμα... όλα τρέλα! (btw το δάκτυλο τώρα ξεπρήστηκε! όλα τα 'χε η Μαριωρή...)

 

Rose περιμένουμε νέα σου!!!!

capy περιμένουμε τα πρώτα ευχάριστα του 2014! 26/2 για χοριακή ε? σε 9 μέρες.. δεν είναι πολύ... υπομονή!

Mardio ανάρρωσες πλήρως?

natasa K για πότε λέει ο γιατρός σου να σκάσουν μύτη τα μπεμπέ? ή είναι νωρίς ακόμη?

prasini έλα να ανεβαίνουμε!  φεύγουν τα εμπόδια και ανοίγει ο δρόμος για το μωράκι!

morouli σε καταλαβαίνω που λες βουρ και για το επόμενο.. και γω έτσι σκέφτομαι (που δεν έχω καν ένα αλλά όοοοταν έρθει, θα πάω για άλλο στο καπάκι! :) )

santaloxilo πότε έκανες pregnyl? δεν έχουν περάσει 14 μέρες??

fifoulina πόσο καιρό μετά σου είπε ο γιατρός σου ότι θα αδιαθετήσεις? νομίζω 1-2 μήνες είναι ανεκτό όριο...

koritsaki mou νομίζω συγχρονιστήκαμε :) (άντε να συγχρονιστούν και τα μπεμπέ μαζί μας :) ) εγώ αν όλα πάνε καλά, θα κάνω εμβρυομεταφορά λίγο μετά την Κ.Δευτέρα

ΜΙΚΑ τι να σου πω.. ό,τι και να σου πω είναι λίγο... μόνο τα μωράκια σου σκέψου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κορίτσια.Θα ηθελα να παρεμβω στη συζητηση σας και συγχωρεστε με γι'αυτο,αλλα σημερα εφαγα γερη κατραπακιά........Εκανα υστεροσαλπιγγογραφια και βρεθηκε ότι εχω μονοκερη μητρα......το σοκ μου μεγαλο.....η άλλη η μοναδικη σαλπιγγα μερικως διαβατη.ο γιατρος μου μου ειπε να κανουμε υστεροσκοπηση μη τυχον και υπαρχει διάφραγμα και μετα βλέπουμε,αν και νομιζω πως μονο η εξωσωματικη μας μενει,αν μενει καποια πιθανοτητα και αν μπορω να κανω και εγω ποτε παιδακι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...