Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Λαμπρινη ευχαριστω πολυ για να δουμε πως θα ερθουν τα πραγματα....το βρηκα το σιτε θα μπω να δω τι γινεται!φιλια στα μικρα σου...

capy περιμενουμε νεα σου ευχομαι ολα να εχουν παει τελεια με πολλα γερα γονιμοποιημενα εμβρυακια φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

prasini γι αυτο που ρωτας δεν ξερω ισως μια αλλη κοπελα γνωριζει να σου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια μου!

rosaki χαιρομαι που ολα πανε οπως πρεπει!αντε κοριτσακι μου και κοντευεις να δεις την μπουμπου σου!

capy με το καλο και απο μενα και σου ευχομαι να γονιμοποιηθουν ολα τα εμβρυακια σου!περιμενουμε νεα!

prasini και σε σενα κοριτσακι μου να πανε ολα καλα με την αποξεση!δεν ειναι τιποτα,θα ριξεις εναν υπνακο και οταν θα ξυπνησεις θα εχει φυγει το πολυποδακι!!!περιμενουμε τα νεα σου!

 

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!φυσικα και στην ωρα τους ! :-)  με το καλο!

morouli Να σαι καλα - απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!

καλημερα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! θα επανελθω με νεοτερα και ελπιζω ευχαριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιααα!!!!

Χθες δεν μπόρεσα να μπω να σας γράψω τα νέα μου γτ ήμουν πολύ ζαλισμένη απο την νάρκωση!Αλλού πατούσα κ αλλού βρισκόμουν!Πήραμε κ 12 αυγουλάκια,δεν είχα καθόλου αίμα κ απο πόνο λιγότερο απο της περιόδου!Τελικά έγινε στο Διαβαλκανικό θεσσαλονίκης κ όλο το προσωπικό ήτανε υπέροχο!Ο άντρας μου λίγο ξύνισε που η εμβρυολόγος είναι νέα αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν παίζει ρόλο....Όταν συνήλθα μας μίλησε η εμβρυολόγος κ μας είπε πως το σπέρμα δεν ήτανε πολύ καλό οπότε θα γίνει μικρογονιμοποίηση.Αυτό για να είμαι απόλυτα ειλικρινής μου φάνηκε πολύ ύποπτο γτ το σπέρμα του ήτανε άψογο λίγες μέρες πριν!Αχ το ξέρω πως παραλογίζομαι αλλά πολλά περνάνε απο το μυαλό μου!

Σήμερα το πρωί με πήρε τηλ η εμβρυολόγος κ μου είπε πως δυστυχώς μόνο τα 4 γονιμοποιήθηκαν....Απογοητεύτηκα ρε κορίτσια...Μόνο 4?Ακόμα κ ο γιατρός περίμενε περισσότερα!Φυσικά μετά απο αυτό το τηλεφώνημα η ψυχολογία μου έπεσε στα πατώματα κ περάσανε άλλες χίλιες σκέψεις απο το μυαλό μου...

Όπως καταλαβαίνετε δεν έχουμε περιθώρια να περιμένουμε για βλαστοκύστες κ την Παρασκευή θα γίνει η εμβρυομεταφορά.(αν πάνε όλα καλά με τα 4 γονιμοποιημένα)

Πάντως όταν διάβασα τα μνμτα σας κορίτσια συγκινήθηκα τόσο πολύ!Σας ευχαριστώ όλες για τις υπέροχες ευχές σας!Είστε φοβερές κ σας εύχομαι η ζωή να σας φέρει τις μεγαλύτερες χαρές!

natasa Πώς πήγε ο υπέρηχος?Συνεχίζω ασπράδια,ανάλατα,μοσχάρι κ πολύ νερό!

rose Πώς νιώθεις σήμερα?με το καλό να έρθει η μικρούλα!

morouli σου εύχομαι να γεννήσεις φυσιολογικά αλλά πάνω απ όλα να έχεις μια εύκολη γέννα!Το ίδιο κ εσένα rose!

mardio Περαστικούλια κ στις 3 σας!Είστε καλύτερα σήμερα?

daphne πώς είναι το δάχτυλό σου?περαστικά να είναι κ με το καλό η εμβρυομεταφορά!!!Άντε να φουσκώνουμε σιγά σιγά!!!

candycrash να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

koritsaki mou μακάρι οι ορμονικές να είναι τέλειες κ να ξεκινήσεις κ εσύ!Καλή αρχή!!!!

labrini με το καλό οι ετοιμασίες για την βάφτηση!Φαντάζομαι χαρά που θα έχεις!

santaloxylo μου σου εύχομαι να έχεις θετικότατο τεστ!!!

prasini καλή επιτυχία για αύριο!Δεν είναι τπτ πάντως,μην ανησυχείς!Εγώ για την κατακράτηση κ σύμφωνα με τις συμβουλές των κοριτσιών απο δω μέσα τρώω ανάλατα,πίνω πάνω απο 1.5 λίτρο νερό,τρώω μοσχαράκι κ πολλά ασπράδια αυγών!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας κ πάλι ευχαριστώ για όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην πεφτεις!!!!Κι ενα να ηταν θα ερθει...οκ σιγουρα θελαμε περισσοτερα αλλα τι σκας;;αλλες τα καταφεραν μονο με 2!!!!!μια χαρα θα ναι κι για σενα...μερα των ερωτευμενων λοιπον η μεταφορα...ευχομαι ενα εκατομμμυριο καρδουλες κι αστερακια να ερθουν στα ονειρα σας εκεινη την ημερα και να γινουν ολα πραγματικοτητα...!!!!!!φιλια σε ολες κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μου καλε μια χαρα ειναι και τα 4 καθολου ευκαταφρονητος αριθμος και δε νομιζω να στα βαλει και τα 4 την Παρασκευη ειναι πολλα αν και δε ξερω την ηλικια σου γιατι παιζει ρολο σε αυτο.και μεχρι μεθαυριο θα χει μεγαλωσει η κυτταρικη τους διαιρεση και ολα θα πανε αψογα.

Του αντρα σου δε του αρεσε η εμβρυολογος γιατι του θιξε το σπερμα νομιζω...ειναι το ευαισθητο σημειο τους...νεες ειδικοτητες ειναι αυτες λογικο δεν ειναι να συνανταμε και νεους ανθρωπους;;;

Θετικη σκεψη εισαι ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο.

Prasini καλη επιτυχια για αυριο.Τα glucophage μου ταχε δωσει και μενα λογω πολυκυστικων να φτιαξει ο κυκλος αλλα δε με βοηθησαν το αγχος μου δεν αφηνε οχι κυκλο να φτιαχτει ουτε τετραγωνο!!!

Ξεμπερδεψε με την επεμβασουλα με το καλο και προχωρατε στο επομενοβημα.

Εγω ατονια και αμυγδαλες τεραστιες...

Τα κοριτσια η μια πυρετο και η αλλη super active μας εχει τρελλανει!!! Γλωσσου.....πα πα πα δεν ηταν δικα μου τα ωαρια σας το λεω....for sure...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ολο κοντευω λεω αλλα ακομα δεν βλεπω να ερχεται χιχιχιχι αυτες οι τελευταιες εβδομαδες τελεικα δεν περνανε γρηγορα γιατι καθε μερα περιμενουμε ενα σημαδι που δεν ερχεται και ανυπομονουμε....

πρασινη σε ευχαριστω πολυ!!!!ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι...

capy μια χαρα τα 4 με το καλο η εμβρυομεταφορα...να μην πεφτει η ψυχολογια σου γιατι τωρα πρεπει να εισαι ηρεμη και αισιοδοξη αλλιως πως θα υποδεχτεις τα εμβρυακια σου?αληθεια ποσα θα σου βαλουν εχετε συζητησει?ετσι μπραβο συνεχισε να τρως αυτα και ολα θα πανε καλα....σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου....

εγω αυτες τις μερες ειμαι μια στα καλα μου μια στα χαλια μου ολη την ημερα...πλησιαζει ο καιρος και ειναι δυσκολα αλλα υπομονη κανω!!!βασικα κουραστηκα θελω να βγει να την δω ανυπομονω οπως ολοι μας φυσικα,ειμαστε ολοι στην τσιτα χιιχιχι ετοιμασου και εσυ σε λιγο καιρο να μας λες τα ευχαριστα ;) φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μια χαρα είναι 4 κουκλα μου όλα καλα θα πανε θα δεις εδώ εγω δεν ειχα ωαρια με το τσιγκελι 3 βαζαμε και τα καταφερα να μεινω 2 φορες, μην αγχωνεσαι και μην απογοητεύεσαι να νιώθεις πολύ τυχερη γιατι εισαι! φιλια πολλα

Rose εφτασε η μεγαλη στιγμη σε νιωθω ετσι ήμουν πριν 4 μηνες αν ειδες την ιστορια μου χαλαρα και όλα θα γονουν όπως πρεπει η μικρη θα είναι υγιεστατη και κουκλα όπως η μαμα της.

Prasini ελπίζω όλα να πηγαν καλα!

Mardio ετσι ε? οι κουκλες σε εχουν τρελλανει τι ωραια που είναι όμως!!! περαστικα σας κι εμεις εχουμε 38 ο μπεμπουλης μου από χθες βραδυ και το παλευει η καρδουλα μου μονος του από το λαιμοδακι του και τα φλέματα ειπε ο γιατρος καναμε και εμβολιο την Δευτερα και του δωσαμε και καταλαβε. Την Τριτη εχει γενεθλια η μεγαλη κλεινει τα 4 κορίτσια είναι απιστευτο πως περναει ο καιρος, υπομονη να εχετε και ουτε θα καταλάβετε ποτε θα γινετε μανουλες.!

Morouli με το καλο κουκλιτσα μου με ένα πονο μην αγχωνεσαι ευκολα θα γεννησεις όπως κι αν ερθει.

Νατασσακ κοντευεις κι εσυ τι καλα τα κουκλακια σου που θα γεννήσεις? πολλα φιλια.

Daphne μου ετοιμάζεσαι για εμβρυομεταφορα?με το καλο γλυκεια μου ηρθε η σειρα σου να γινεις επιτελους μαμα αυτό να λες. ΦΡΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥ σε ολες.

Φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip διάβασα την ιστορία τοκετού σου και πολύ μου άρεσε όπως τα περιγράφεις.. αν και δεν έχω γεννήσει ποτέ νομίζω κάπως έτσι θα σκεφτόμουν και γω ;)

santaloxilo για τις επαφές ό,τι σας είπε ο γιατρός τότε! καλή επιτυχία!

capy Θα σε μαλώσω! άλλες μαζεύουν 1-1 ωάρια, και στα 3 κάνουν εμβρυομεταφορά και μένουν έγκυες και εσύ που έχεις 4 με τη μία μου γκρινιάζεις? για να μη σου πω για ένα μόνο.. οπότε υπομονή ως την παρασκευή που θα πάρετε τα εμβρυάκια σπίτι. Όλα μπορούν να γίνουν!

Mardio περαστικά!

rose θα μας ενημερώσεις όταν γεννήσεις οκ??!

 

Εμένα το δάκτυλο ξεπρήζεται αργάααα αργάαα και περίοδος πουθενά! τι να πω! αλλά αυτή τη φορά λέω ας έρθει όποτε θέλει.. εγώ είμαι εδώ και περιμένω..

 

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Πόσο μα πόσο τυχερή είμαι που σας έχω έστω κ απο δώ!Είστε το στήριγμά μου,κανείς άλλος δεν μπορεί να με καταλάβει όπως εσείς γτ όλες μας περάσαμε κ περνάμε παρόμοιες φάσεις!

santaloxylo μου δεν το είχα σκεφτεί οτι Παρασκευή είναι ημέρα των ερωτευμένων!Χι χι!Λες να μου κάνει το καλύτερο δώρο της ζωής μου ο Άγιος Βαλεντίνος?

MARDIO ΜΟΥ είμαι 33,5 κ σκεφτόμαστε αν όλα πάνε καλά να βάλουμε 3.Αχ φαντάζομαι πόση πλάκα έχουν τα κοριτσάκια σου!Περαστικούλια σας...Πάρε καμιά βιταμίνη C κ πιές χαμομήλι...εμένα αυτό με βοηθούσε με την αμυγδαλίτιδα(ως που την αφαίρεσα κ παθαίνω πλέον φαρυγγίτιδες!!!!)

rose γλυκιά μου μάλλον της αρέσει η "φωλίτσα" που της έχεις προσφέρει τόσους μήνες κ δεν λέει να βγεί!Θα την πάρεις σύντομα αγκαλίτσα!

labrini μου περαστικά στον μικρούλη σου!

Το πόσα φάρμακα πέρνω δεν λέγεται!Ενέσεις proluton κάθε 3 ημέρες κ στο ενδιάμεσο utrogestan κολπικά πρωί-μεσημέρι-βράδυ.Αντιβίωση zinadol για 4 μέρες,Salospir κάθε μέρα,φολικό κ ρινικούς ψεκασμούς με avamis για την θρομβοφιλία!Αυτά τα λίγα!

κ πάλι σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ΟΛΕΣ σας!!!

Φιλάκιααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne μου υπομονή με την περίοδο κ περαστικά κ πάλι!Έχεις απόλυτο δίκιο,απλά δεν το περίμενα κ έπεσα ψυχολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

candycrash κοριτσάκι το είδε ο γιατρός,ε; Άντε να αρχίσει και να κλωτσάει εκεί να δεις χαρές. Ηρέμησες και με την εξέταση.

Αχ βρε Mardio κι εσύ όλο τον τσιγκλάς τον αντρούλη σου, αλλά αυτός βράχος! Πως και δεν θέλει το διάδοχο; Βέβαια οι κόρες θα τον έχουνε σαν πασά! Πως πάτε με τις ιώσεις; Είσαι καθόλου καλύτερα;

Rosaki ζόρικες οι τελευταίες μέρες, αλλά όλες θα θέλαμε να είμαστε στη θέση σου! Φαντάζεσαι να γεννήσεις του Αγ. Βαλεντίνου;; Το μωρό της αγάπης!

Milina έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό. Καλύτερα έτσι παρά να σε φορτώνει με φάρμακα και μετά να μη  προχωράει. Αν σου δώσει κι άλλη αναβολή τότε ψάξτο περισσότερο!

Santaloxilo η ανταπόκριση ήταν άμεση βλέπω; Έστειλες τα ρουχαλάκια στην κοπέλα από το χωριό σου; Δεν χάνεις τίποτα πάντως να ανοίξεις ένα ποστάκι γιατί πολλές κοπέλες μπορεί να μην τα χρειάζονται πλέον και να μην ξέρουν τι να τα κάνουν.

Morouli τι κάνει το... μωρούλι σου; Πότε θα πας να το ξαναδείς;

Natasa δε νομίζω οτι υπάρχει βιντεάκι γέννας που να δεις και να... ενθουσιαστείς! Μόνο στις ταινίες είναι ωραιοποιημένες. Το άγχος σου πιστεύω είναι μόνο για τώρα γιατί εκείνη την ώρα θα σκέφτεσαι μόνο οτι τα μωράκια σου είναι έτοιμα να έρθουν στην αγκαλιά σου! Εγώ έχω φίλη που γέννησε δίδυμα φυσιολογικά, αλλά αυτή είχε πολύ ανοιχτή λεκάνη. Φαντάζομαι οτι κι αυτό βοηθάει.

Daphne ήρθαν οι "επισκέψεις"; Μου φαίνεται οτι η Παρασκευή θα είναι σημαδιακή μέρα για πολλές!

Labrini κι εσείς αρρωστούλικα; Τα έχει ο χειμώνας αυτά! Εμένα η δουλειά μου έχει να κάνει με παιδιά και είναι όλη την ώρα φρουτ φρουτ με τις μύτες και γκούχου γκούχου! Δεν θα την γλιτώσω μου φαίνεται!

Koritsaki mou έκανες τις ορμονικές; Πότε θα ξέρεις για τη συνέχεια;

Prasini καλή επιτυχία με την απόξεση! Τίποτα δεν είναι! Νομίζω οτι με τα glucophage πρέπει να αποφεύγεις το αλάτι και τη ζάχαρη, αλλά ρώτα και το γιατρό σου.

Capy όταν είχα δει κι εγώ νέα σε ηλικία εμβρυολόγο είχα παραξενευτεί, αλλά απ'οτι έχω καταλάβει στα περισσότερα κέντρα έτσι είναι. Τα 4 λογικά μου ακούγονται. Εμένα από τα 16 είχαν γονιμοποιηθεί τα 6 και είχαν γίνει βλαστοκύστες. Ωστόσο όπως βλέπεις μωράκι δεν έχω. Οι αριθμοί δεν λένε τίποτα. Το ένα το καλό θέλουμε. Μια χαρά θα τα πας. Όσο για βλαστοκύστες ή μη, υπάρχουν διάφορες απόψεις,οπότε να έχεις θετική ενέργεια για την Παρασκευή!! Τώρα που οι δυο εγκυμονούσες μας θα γεννήσουν πρέπει να παίρνουν άλλες σειρά!

 

Σε ενδοκρινολόγο θα πάω. Να δούμε μήπως υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να λάβουμε υπόψη στην επόμενη προσπάθεια. Μετά από τόσους γιατρούς που έχουμε και τόσες ειδικότητες, θα μπορώ να καταλάβω αν θα μπορέσει να με βοηθήσει ή όχι. Κι εγώ είμαι στην ουρά για να αδιαθετήσω, αλλά τίποτα ακόμα. Κοντεύω 1 1/2 μήνα από το χειρουργείο. Όσο δεν μου έρχεται δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα για τη συνέχεια...

 

Κοριτσάκια μου σας φιλώ όλες και ανυπομονώ να διαβάσω τα νεάκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κόυκλες μου!!!

Εμεις πηγαμε στον γιατρο εχτες και ειδαμε τον μπεμπακο μας!!!!! Ολα πανε καλα, μεγαλωνει το μικρο μας και ο γιατρος ειναι πολυ ευχαριστημενος, θα κανω και την αιματος παλι και σε τρεις εβδομαδες παλι θα το δουμε. Ο πλακουντας ευτυχως εχει ανεβει!!!! Ουφ

Capy μου φυσικα και τα ποσα προχωρησαν δεν παιζουν καμια σημασια! Να ευχαριστεις το σωμα σου που εδωσε και που φυσικα οσα προχωρησαν να ειναι δυνατα και υγειεις. Οπως ειπε λαι η Λαμπρινη με το τσιγκελι τα βγαζαμε, και εγω για να καταφερω να μαζεψω τεσσερα εκανα εξι μηνες και παλι απο την αρχη αλους 4-5-6 μηνες!! Ναι εισαι τυχερη και απολαυσε το. Καλη επιτυχια και πολυ καλως να τα δεχτεις!!

Prasini κοπελα μου αυτους τους δυο μηνες φροντισε να ηρεμησεις απο το αγχος να φροντισεις τον οργανισμο σου να εχει ισοροπια και να προετιμαστεις για τα turbo ωαριακια σου!!!!! Ολα θα πανε καλα ειναι σιγουρο!!!

Santaloxilo ερε γλεντια που θα κανεις Σ/Κ/Δ μωρε ριξε και ενα Παρασκευη του ερωτα!!!!! Και τσουπ το μπεμπακι εεεεεερχεταιιι!!!!

Milina μονο με υπομονη θα καταφερεις πολλα. Μην βιαζεσαι και ολα θα γινουν στην ωρα τους!!!

Daphne αχ αυτο το δαχτυλακι, ειχες γερο χτυπημα τελικα, περαστικα σου και θα ερθει και η περιοδος απο το αγχος ειναι, ηρεμησε!!!!

Rosaki μου αχαχ κουκλιτσα μου και εγω αγωνια εχω μαζι σου αφου νομιζω οτι θα γεννησω εγω και δεν θελει να βγει χαχαχα, τι ταυτιση ποια!!! Εσω ετοιμη εσυ και θα ερθει, παντως εμεις θα το καταλαβουμε αν δεν προλαβεις να μας ενημερωσεις!!! Με το καλο και εναν πονο που λενε οι γιαγιαδες μας!!

Νατασσα και σε εσενα το ιδιο φυσικα.. Αααααα μωρακια ερχονταιιιιιιιι!!!! Με το καλο κουκλα μου!

Κοριτσακι μου εσυ;;; Τι εγινε, κατι εχασα κατι ξεχασα; Που εισαι πως εισαι;;;

Fifoulina μου ξερω πως νιωθεις, μου θυμιζεις εμενα πριν εναμισι χρονο.απογοητευμενη και νιωθω οτι κατι λειπει απο το παζλ μεχρι που μπαινω στο mammy μετα απο καιρο και διαβαζω μια νεα κοπελα να ειναι καλα. Τοτε ηταν 5 μηνων. Δυσκολευτηκε να πιασει παιδι οπου αναφερει καπου μια ειδικοτητα γιατρου την οποια ουτε ειχα υποψην οτι πρεπει να μπει στην λιστα των γιατρων που πρεπει να μας παρακολουθει στην φαση που ειμαστε αλλα και γενικοτερα στην ζωη μας. Ο Ανοσοβιολογος!!!!

Της μιλησα λοιπον προσωπικα μου εδωσε το τηλ και τον επισκευτηκα! Αυτο το καματι ελειπε απο το παζλ μου!!!

Εγω ως γνωστο ειχα θεμα με την ελειψη ωαριων αλλα και την ποιότητα τους! Βρηκαμε λοιπον οτι καο ενδομητριο ηθελε λιγη δουλιτσα και φυσικα το "Σπερμα" δεν εφτανε μονο ο ουρολογος!!! Εφτιαξε το σπερμα του αντρα μου, με βοηθησε ψυχολογικα να δεχτω το σοβαρο προβλημα ως κατι που θα ξεπερασω οχι θα διορθωσω και να μαι σημερα!!!! Ενταξει δεν μου χαιδεψε το κεφαλι σε καμια περιπτωση αλλα με εκανε ποιο δυνατη και ηξερα τι πρεπει να κανω! Χρειαζομαστε ανθρωπους γιατρους σε αυτον τον δυσκολο δρομο που βαδιζουμε.

Εγω ευχαριστω αυτην την μανουλα πλεον που με ενημερωσε και τους υπεροχους γιατρους μου που ηταν και ειναι γυρω μου!

Αυτα, τα πα παλι μαζεμενα. Φιλια σε ολες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!!

Κορίτσια αύριο η εμβρυομεταφορά!!!!Μου είπε κατα τις 9:15 να πιώ 2 ποτήρια νερό,να μην πάω τουαλέτα κ στις 10 θα μου βάλουνε τα εμβρυάκια μας!Θέλει λέει να είναι γεμάτη η κύστη!Το γτ δεν ξέρω βέβαια,θα το ρωτήσω αύριο!Φαντάζομαι οι παλαιότερες ξέρετε!Απλά μου έκανε εντύπωση γτ στους υπερήχους ως τώρα ο γιατρός ήθελε άδεια την κύστη μου...Επίσης μου είπε πως αμέσως μετά την εμβρυομεταφορά θα πάω τουαλέτα.Το ξέρω πως είναι χαζό αυτό που σκέφτηκα αλλά δεν θα ήτανε καλύτερα να κρατιόμουνα λίγη ώρα?Φοβάμαι μην μου φύγουνε!χι χι χι!

Απο τα 4 μου είπε πως τα 3 είναι τα καλύτερα που θα εμφυτεύσουμε κ το 4ο είναι πιό αδύναμο,οπότε θα συζητήσουμε αύριο τι θα το κάνουμε....

Σας ευχαριστώ όλες για τα όμορφά σας λόγια, πραγματικά είστε υπέροχες όλες κ χαίρομαι τόσο πολύ που τα λέμε κ μαθαίνω τα νέα σας!

Φιλάκια πολλάααααααααααααααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω να πω πολλα!

περιμενω με αγωνια τις ορμονικες!λογικα σε κανενα μισαωρο θα ξερω!

capy οπως σου ειπαν και τα κοριτσια η ποιοτητα παιζει ρολο και οχι η ποσοτητα!εμεις εχουμε 4 και θελουμε 1!με το καλο αυριο η εμβρυομεταφορα!

prasini καλη επιτυχια με την αποξεση και περιμενουμε τα νεα σου!

πολλα φιλακια σε ολα τα κοριτσια και θα προσπαθησω να τα πουμε με ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!

capy μου θυμιζεις εμενα και το αγχος μου με την τουαλετα! Εμενα πριν την εμβρυομεταφορα δεν μου ειχαν πει ότι θελουν γεματη την κυστη μου και μεχρι να γινει ειχα παει απ το αγχος μου 4 φορες στην τουαλετα για να μη χρειαστεί να παω μετα και μου¨"πεσουν". Αφου και για τη μεγαλη αναγκη δεν πηγαινα 3 μερες απ το φοβο μου αλλα τελικα αυτό δεν εχει καμια σχεση γιατι το πιασαμε το μωρακι μας. Το ιδιο ευχομαι και για εσας μεσα απ την καρδια μου!!!!!!!!!!!!! ένα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

rose  κοντευει η ωρα! Όλα να πανε καλα και συντομα να εχεις το μωρακι σου αγκαλια!

 

Εγω περιμενω πως και πως να νιώσω την πρωτη κλοτσια. Φοβάμαι μηπως ολο μπερδευομαι και νομιζω ότι είναι κατι άλλο και όχι το μωρακι και δεν το καταλαβω ποτε! Αντε να δουμε με τα χαζοαγχη μου!!! Φιλια σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy με εκανες και γελασα...εκει που τα τοποθετουν δεν μπορει να φυγουν..απο καρδιας ευχομαι καλη επιτυχια αυριο...με το καλο να γινει κι αυτο και κατι μου λεει πως θα γινεις διπλομανουλα..πολλα πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy μου καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα τα εμβρυακια δε φευγουν ετσι ευκολα!θελει γεματη την κυστη γιατι ετσι βλεπει καλυτερα στον υπερηχο που θα τα τοποθετησει!καλη επιτυχια για αυριο κοριτσακι μου και περιμενουμε τα νεα σου! [smilie=sign19.gif][smilie=sign17.gif]

εγω κοριτσια μου παιρνω τις εξετασεις και μου ηρθε ενα ψιλοεγκεφαλικο γιατι η fsh ειναι στο οριο αλλα τελικα ο γιατρος ειπε οτι προχωραμε κανονικα!θα κανω το βραχυ πρωτοκολο και ξεκινησα απο σημερα και την τριτη παλι ορμονικες και το απογευμα ραντεβου!

prasini ολα καλα κοριτσακι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μου πως πήγε;Τα κατούρησες τα έμβρυα;;;;Βρε τι ακούω...τι πλάθει το μυαλουδάκι σου!!!Και γω είχα πιει πολλά νερά και μετά θυμάμαι μου βαλαν ένα σωληνάκι σα καθετήρα.Και τους λέω όταν τελειώσαμε να πάω τώρα για τσίσα δε κρατιέμαι άλλο και μου λέει ο θείος μου μα κατούρησες ήδη βρε χαζούλα και μου δείχνει το σακουλάκι...τέτοια πίεση ένιωθα από το σφίξιμο που ακόμα ένιωθα ότι ήθελα να κατουρήσω.

Αντε καλή ξεκούραση τώρα και κλωσσάμε λέμε!!!

Prasini τι νέα,πως πήγε;

Koritsaki mou αφού ο γιατρός σου λέει οκ ξεκινάτε με αισιοδοξία...

Candycrash πολύ νωρίς άρχισες να αναζητάς κλωτσιές...είναι ήσυχη κοράκλα αυτή δε θα ζορίζει τη μαμά της...αρκετά τη ζόρισε μέχρι να ρθει...και γω 22 εβδομάδων τις κατάλαβα πάντως μετά τη β επιπέδου.

Φιφουλίνα γερά και όχι πολλά κολλητηλίκια με τους μαθητές τους μπουκωμένους...

Morouli πολύ ωραία η εμπειρία σου για την ανοσοβιολόγο πως την είπες προτείνω να τη βγάλεις νέο θέμα έξω να το δουν κι άλλες κοπέλες.ότι μπορεί να μάθει η μια από την άλλη χρήσιμο είναι.

Εγω καλύτερα δεν έχω πυρετό αλλά αποστεώθηκα με την ασητεία και την έλλειψη νερού και ζαλίζομαι που και που.Ηρθα δουλειά σήμερα.Τα κορίτσια αναρρώνουν σπίτι με τη γιαγιά για μια ακόμα μέρα για καλό και για κακό.

Να σφιχταγκαλιάσετε τους Βαλεντίνους σας το βράδι και να ενώσετε τα όνειρα σας....

η Rose εξαφανιζολ...ύποπτο;;;Μίλησε καμιά;Έχει το τηλέφωνο της καμιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημερα !! Χαθηκα παλι αλλα εχω μεινει χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ εδω και μια βδομαδα.. Τους εχουμε πει να μας το φτιαξουν κ ολο θα κανουν οσο πιο συντομα μπορουν και ακομα τους περιμενουμε.. Τελικα νευριασε κ ο αντρας μου γιατι τους ειπε 100 φορες η γυναικα μου ειναι εγκυος μπορει να συμβει κατι απο στιγμη σε στιγμη και ολο δικαιολογιες του ελεγαν ε και για το γαμωτο τους αλλαξε..Τωρα να δουμε ποτε θα ερθει η καινουρια εταιρεια.. Το θεμα ειναι οτι ειμαι χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ..

Rosaki χαιρομαι που διαβαζω οτι ολα πανε καλα και παρα παρα πολυ συντομα θα κρατας επιτελους την μπεμπουλα σου αγκαλιτσα!! Απ οτι διαβαζω η MARDIO λεει οτι εχεις εξαφανιστει αρα μηπως εχει συμβει το ευχαριστο;;! Οταν μπορεσεις μπες καποια στιγμη να μας πεις (να δω εγω ποτε θα το διαβασω.. )

CAPY καλη εμβρυομρταφορα ευχομαι να πηγαν ολα τελεια!! Με το καλο να γαντζωθουν τα εμβρυακια γερα γερα στην κοιλιτσα σου !! Ξεκουραση τωρα και ηρεμια!!

Koritsaki mou αφου ο γιατρος εκρινε οτι μπορειτε να ξεκινησετε μην αγχωνεσαι πια! Καλη αρχη ευχομαι με πολυ θετικη ενεργεια και σκεψη ! Ολα θα παμε καλα τελεια!!

Prasini να εισαι ηρεμη αυτο το διαστημα πριν αρχισετε και χαλαρη.. Ολα θα πανε καλα Ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια..

Δαφνη μου περαστικα με το δαχτυλακι σου ευχομαι ηδη να εισαι καλυτερα! Εχω ψιλομπερδευτει λιγακι.. Εχω καιρο να μπω και τα εμπλεξα λιγακι εσυ τωρα ετοιμαζεσαι για την εμβρυομεταφορα; Αν ναι με το καλο!! Ολα να πανε τελεια!

Λαμπρινη μου καλες ετοιμασιες για την βαφτιση τον Σεπτεμβρη! Περαστικουλια στον μπεμπακο σου ευχομαι να ειναι ηδη καλα!! Κ επειδη μαλλον μεχρι την Τριτη ισως να μην μπορεσω να μπω να σου πω απο τωρα να χαιρεσαι την κορουλα σου που θα εχει τα γεννεθλια της!!  Να τα 1000λιασει να ειναι παντα γερη τυχερη και ευτυχισμενη!! Στο ΛΗΤΩ θα γεννησω και με καισαρικη.. Στενοχωρηθηκα λιγακι αφου και τα δυο μωρακια ειναι με το κεφαλακι κατω.. Ασε που την τρεμω την καισαρικη..

Fifoulina πως εισαι κοριτσακι μου τι κανεις;; Εγω σπιτακι μου πια προσπαθω οσο πιο πολυ να ξεκουραζομαι να μην εχουμε κανενα απροοπτο..Μακαρι να πιασουμε τις 34 βδομαδες που θελει ο γιατρος και να τις ξεπερασουμε.. Δεν ξερω αν αυτο που λες με την ανοιχτη λεκανη παιζει καποιο ρολο αν κ το εχω ακουσει πολλες φορες..Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ανοιχτη λεκανη..

Mardio περαστικα σου κοπελα μου κ στα κοριτσακια σου επισης. Να ειναι συντομα εντελως καλα και να σε τρελλενουν παρεουλα!! Μακαρι να μπορεσει και η ΜΙΚΑ να μπει συντομα. Την σκεφτομαστε ολες..

Morouliι τι κανεις εσυ και ο μπεμπακος σου;;

 

Εγω κοριτσια πηγα στο γιατρο οπως σας ειχα πει. Δοξα το Θεο τα μικρακια μας ειναι μια χαρα αλλα η μπεμπουλα εχει κατεβει και αλλο χαμηλα τοσο που καμια φορα οταν την νιωθω να κουνιεται φοβαμαι μην βγει!! Ο γιατρος τελικα αποφασισε καισαρικη με επισκληριδιο (στο οικονομικο δεν μου ζητησε τιποτα παραπανω) για μην ταλαιπωρηθει λεει το δευτερο μωρακι.. Στενοχωρηθηκα γιατι εχουν και τα δυο το κεφαλακι κατω και ηλπιζα σε φυσιολογικο και αφηστε που φοβαμαι παρα παρα πολυ την καισαρικη.. Την Δευτερα θα κανω δυο ενεσουλες για τα πνευμονακια τους και την επομενη Δευτερα αλλες δυο. Στις 26 του μηνα εχουμε doppler κυησης.. O γιατρος λεει οτι ολα καλα θα πανε το μονο που τον ανησυχει ειναι οτι η μπεμπουλα μας κατεβηκε και αλλο χαμηλα και μην μας κανει καμια εκπληξη..! Αυτα τα νεα μου ελπιζω να μην σας κουρασα..

 

Κοριτσια πολλα πολλα φιλια σε ολες συγνωμη αν δεν αναφερθηκα σε καποια και ευχομαι να μπορεσω να σας διαβασω οσο πιο συντομα γινεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου και ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ!!

σας ευχαριστω για τις ευχες σας!

capy μου τι εγινε κοριτσακι μου?πως εισαι?ολα καλα?

prasini εκανες την αποξεση?πως νιωθεις?

natasaki τωρα που εισαι σπιτι να μην κανεις τιποτα και οσο μπορεις ξαπλα!και στην αδελφη μου ειχαν παρει κανονικα θεση αλλα ο γιατρος τις προτεινε καισαρικη για να μην ταλαιπωρηθει το δευτερο γιατι και μας η μπουμπου ηταν πολυ χαμηλα!η αδελφη μου γεννησε 36+1 με ραντεβου!κανε τις ενεσουλες να εισαι σιγουρη και οσο μπορεις ξεκουραση μα εχεις φτασει στην τελικη ευθεια!

rosaki μου που εισαι?λες να εχουμε σημερα το ευχαριστο γεγονος?μεχρι στιγμης σημερα μιας φιλης μου της εκαναν προταση γαμου με μονοπετρο,η κορη του αφεντικου μου παντρευτηκε με πολιτικο και αυτο που μενει ειναι να ακουσω γεννητουρια!!

mardio ευτυχως που σου περασε αλλα να τρως μην εχουμε αλλα!

 

να περασετε καλα με τους αγαπημενους σας!!μερικα τρυφερα λογια και ενα φιλακι ειναι υπερ αρκετα(για οσες δεν μπορουν παραπανω χιχιχι)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες σας κοριτσια! περασατε καλα χθες?

Koritsaki  - την εκανα την αποξεση,δεν ενιωσα τιποτα αφου ηταν ολικη ναρκωση αλλα ψυχολογικα ειμαι λιγο πεσμενη.τη δευτερα θα βγουν τα αποτελεσματα της βιοψιας αλλα συνηθως ειναι αρνητικα.απλα νιωθω οτι δε θα τα καταφερω ποτε να γινω μανουλααααααα. το ξερω οτι η ψυχολογια ειναι το παν,αλλα ..... που πουλανε να αγορασω?

natasa

αντε ολα καλα με τα μικρα σου!χαιρομαι!!!!! αντε και με ιντερνετ συντομα!

Mardio περαστικουλια και να τρωςςςς

candycrash ευχομαι συντομα να νιωσεις την κλωτσια!!!!!!!!!!!

capy πως πηγε η εμβρυομεταφορα?  πες μου λιγο τη διαδικασια γιατι δεν εχω ιδεα...πως γινεται η εμβρυομεταφορα?κ  ποσο κοστιζει?

rose?????? εχουμε ευχαριστα?

Santaloxylo εσυ ολα καλα????? εχουν αναστεναξει τα κρεβατια???χαχα

συγνωμη αν ξεχασα καποια  - αλλα σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prasinoula μουυυυυυ μην πεφτεις κοπελα μου, μην το κανεις αυτο, θυμησε μου ποσο καιρο προσπαθειτε;

Κανε υπομονη και ολα θα γινουν, πιστεψε το!!!!!

Καλαμηρα δεν ειπα. Καλημεραααα

Mardio περαστικακαι φαεεεεεε πολυ να φας!

Santaloxilo χαχαχα εσπασαν οι ταβλες;;;

Rosaki ααααααχ μαλλον κανεις αγκαλιτσες με την μπεμπουλα σουυυυυυυυ!!!!

Νατασσα μου λιγο υπομονη κοπελα μου μην ελευθερωου απο το αγχος για να παρεις οσες περισσοτερο μπορεις μερες και τσουπ το αγοροκοριτσο ερχετε!!!! Ο μπεμπακος μου ειναι πολυ καλα! Εχει συνεχεια το δαχτυλο στο στομα. Βυζανιαρικο θα μου βγει χαχαχα, να το εχει ο Θεος καλα το μικρο μου!!!!

Ειναι πολυ νωρις που τα σκεφτομαι αλλα κοριτσια θα βαλω μπρος για το επομενο αμεσως, σκεφτομαι αν μου το επιτρεψει ο γιατρος μου στο 6μηνο να ξεκινησω πρωτα ο Θεος!

Λαμπρινη να σου ζησει η μικρουλα σου και περαστικα στο αντρακι σου!!!

Βαβτιση εν οψη ακουω, τελεια!!!!

Capy καλο κλοσημα κοπελα μου, ηρεμα και απολαυσε το μεχρι την χοριακη. Ειναι ακομη και αυτη η αναμονη κατι το μοναδικο ανεξαρτητου αποτελεσματος!!! Εεεερχονταιιιιιι τα μικρουλια σου!!! Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Candycrash πλησιαζεις για να φας την πρωτη, αααα και εγω την περιμενω αλλα εχω ακομη καιρο!!!!

Daphne που εισαι; Πως εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...