Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Βλέπω η κακοκαιρία μας έχει κλείσει μέσα! Morouli τα λέω στην prasini για να τα ακούω κι εγώ! Πόσο εύκολα μας βγαίνει η αισιοδοξία προς τους άλλους, αλλά όταν πρόκειται για τον εαυτό μας τα βλέπουμε όλα μαύρα;!; Εγώ κάνω μεγάλη προσπάθεια να ανέβω γιατί έχω πέσει πάρα πολύ. Ίσως όταν αδιαθετήσω (για πρώτη φορά μετά το χειρουργείο) με βοηθήσει στο να μπω σε μια σειρά γιατί τώρα μπορεί και λόγω ορμονών να είμαι πεσμένη. Κι εγώ χαίρομαι να ακούω ιστορίες με αίσιο τέλος, ιδίως από κοπέλες που ταλαιπωρήθηκαν, γιατί μου δίνει ελπίδα οτι θα περάσω κι εγώ στην απέναντι όχθη. Εγώ τελευταία έχω αρχίσει να πιστεύω οτι το Α και το Ω είναι η ψυχολογία και δεν εννοώ απλά να μην στεναχωριόμαστε ή να είμαστε αισιόδοξες, αλλά να βάλουμε την ανεμελιά και το γέλιο στη ζωή μας. Να ξυπνάμε με χαμόγελο και να "καλοπιάνουμε" τον εαυτό μας ο,τι κι αν σημαίνει αυτό για την καθεμιά: από το να χουζουρέψουμε 10' παραπάνω το πρωί μέχρι το να αδιαφορήσουμε για τη σκόνη που έχει το τραπεζάκι. Όσο για τα κιλά, απενοχοποιηθείτε βρε κορίτσια. Δεν λέω να κάνετε καταχρήσεις, αλλά πιστεύω πως περισσότερο στρες μας προκαλεί η ιδέα οτι φάγαμε πατατάκια, παρά τα πατατάκια καθαυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΛΟΧΑ

κι επο μενα...τι κανετε κοριτσακια?????Fifoulina γω αν πω πως δεν με προβληματιζουν τα κιλα θα πω ψεματα....χαχαχα αλλα δεν μπορω να κανω κι αλλιως..λοιπον ξεκινω με ευχαριστα...χτες αρραβωνιαστηκε ενας ξαδερφος του καλου μου..Ηταν παντρεμενος για χρονια αλλα δεν ειχαν κανει παιδι γιατι οπως μας ανακοινωνε οπου στεκοταν και βρισκοταν η πρωην γυναικα του ειχε αδυνατο σπερμα κτλ.Να μη σας τα πολυλογω χωρισανε...εκεινη εφυγε να κανει οικογενεια ειπε κι εκεινος εμειενε μονος..τους τελευταιους 6 μηνες ειχε σχεση με μια πολυ καλη κοπελα(απο το χωριο τους που τη ξερουμε)και ωωωω τι θαυμα εμεινε εγκυος!!!!!!Η πρωην η οποια μενει κι αυτη στο ιδιο χωριο κι ειναι παντρεμενη και χωρις παιδια θα πρεπει να μεινε αφωνη....Ολα γινονται για καποιο λογο τελικα....η ζωη μας το αποδεικνυει...εγω αυριο θα παω μαλλον στο γιατρο...και λογικα τελος εβδομαδας παμε παλι..αυτη τη φορα δεν θα μετρησω μερες ουτε γιορτες ξεγιορτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo τι ομορφα νεα! Αυτο ειναι το καλο με το σπερμα οτι μπορει για λιγο καιρο να ξαποσταινει αλλα μετα παλι προς τη δοξα τραβα! Τελικα ο Θεος ξερει ποτε να δινει τα θαυματα. Ισως με την πρωην του να μη στεριωνε ειτε ειχαν παιδι ειτε οχι οποτε ειναι καλυτερα ετσι!

 

Να ρωτησω κατι βρε κοριτσια; Μου εχει ζητησει ο γιατρις μου να κανω εξεταση για κολπικο μυκοπλασμα και σε οσα μικροβιολογικα ειχα παει δεν την εκαναν γιατι ειναι λεει επικυνδινη για την εγκυμοσυνη. Βρηκα τελικα ενα ιατρειο που την κανει αλλα τωρα εχω τρομαξει. Την εχει κανει καμια σας να μου πει; Απ οσο ξερω το μυκοπλασμα ειναι σεξουαλικως μεταδιδομενο και η πιθανοτητα να το εχω κολλησει ειναι μηδαμινη οποτε δεν ξερω αν πρεπει να παρω το ρισκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια!

Ελπιζω όλες να είστε καλά!Απο την Παρασκευη κάνω ενεσούλες κ σήμερα στις 16:00 θα πάω στον γιατρό να με εξετάσει!Μακάρι όλα να είναι καλάααα...ανυπομονώ τρελά!!!

Πήγα κ στην διατροφολόγο σήμερα κ αύριο ξεκινάω διατροφή για να απαλλαχτώ απο το φούσκωμα κ τα περιττά κιλά!μου είπε πως έχω απίστευτη κατακράτηση νερού!θα δούμε τα αποτελέσματα σε 2 εβδομάδες!

MARDIO ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κ για το κουράγιο που μας δίνεις!

santaloxylo  καλή αρχή με την προσπάθειά σου κ εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!

Η πεθερά σου λογικό είναι να ρωτάει η γυναίκα απο την στιγμή που δεν ξέρει,οπότε μην δίνεις σημασία!Ευτυχώς οι γονείς κ τα πεθερικά μου ποτέ δεν μας έχουνε πει τπτ αλλά επιλέξαμε να τους ενημερώσουμε γτ τους νιώθω πολύ κοντά μου.Η συμπαράστησή τους είναι απίστευτη,ειδικά απο την πεθερά μου.Βέβαια πιστεύω οτι αυτό οφείλεται στο γεγονός οτι δυσκολεύτηκε κ αυτή να κάνει παιδιά κ η πεθερά της είχε απαράδεκτη συμπεριφορά!Γέννησε τον άντρα μου μετά απο 5 αποβολές το '79 ,1900 γραμμάρια μετά απο πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη κ μετά απο 4 χρόνια έμεινε πάλι έγκυος κ έιχε μια τέλεια εγκυμοσύνη με την κουνιαδούλα μου!

morouli ευχαριστώ κ εσένα κ να ξέρεις πως χαιρόμαστε όλες μας με την χαρά σου!

rose αύριο θα μάθεις πότε θα κάνεις αγκαλίτσες με το μωράκι σου?

natasa ευχαριστώ για τις ευχές σου!Πότε σκοπεύεις να σταματήσεις απο την δουλειά?μήπως κουράζεσαι κορίτσι μου?

prasini μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου!να δεις που όλα θα πάνε καλά!Εχω κάνει απόξεση μετά απο αποβολή κ πόνεσα όσο κ στην περίοδο μου με ελάχιστο αιματάκι.Μετά απο αυτό θα συνεχίσεις δυναμικά τον αγώνα σου κ απαλλαγμένη απο τα εμπόδια!Σκέψου θετικά!

MIKA μου σε σκέφτομαι αν κ δεν σε ξέρω καθημερινά...

fifoulina χαίρομαι που είσαι κοντά μας!

koritsaki mou καλή αρχή κ σε σένα κούκλα μου!Μακάρι όλα να μας πάνε καλά!

 

Αχ κορίτσια τέτοια αγωνία ούτε στα πρώτα ραντεβού δεν είχα!Ευχάριστη αγωνία ομως!!!

 

Σας φιλώ!!!    [smilie=icon_sunny.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy capy τι ειδε ο Γιαπωνεζος;;;Ξεπροβαλε κανα αυγο;;

Candycrash ουσιαστικα κολπικη καλλιεργεια θες να κανεις σε μικροβιολογικο εργαςτηριο δεν ειναι καποια ειδικη εξεταση.Δε νομιζω να βλαπτει αφου περνουν υγρα απο το κολπο με ενα ξυλακι η μητρα που ειναι το μωρο ειναι πιο ψηλα.

Εχω κανει πολλες καλλιεργειες ςτη προσπαθεια για παιδι οποτε ειχαμε αποκλεισει μικροβια και δε μου ζητηθηκε να κανω ςτη διαρκεια της εγκυμοςυνης.ειχα κοιταχτει πριν για ουρεοπλασμα μυκοπλασμα χλαμυδια και ολα τα σχετικα.

Μη φοβασαι για να σε εστειλε και ο γιατρος δεν εχει φοβο.καλα αποτελεσματα..

Καλε μη με ευχαριστειτε χαρα μου που μπορω να βοηθησω με την εμπειρια μου στο κεφαλαιο εξωσωματικη εγκυμοσυνη μητροτητα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα ...τι κανετε κοριτσακια;;;Μικα να ξερες ποσο σε εχω στο μυαλο μου.....

capy τι νεα ;;

rose πως εισαι εν αναμονη;;;;

candycrass ασε το ιντερνετ και ρωτα τον για το  αγχος σου...ειμαι σιγουρη οτι κατι θα ξερει που την κανεις την καλλιεργεια...κι εγω εκει κατω κοντευω να γινω ο καλυτερος νεος αγροτης εχω κανει καλλιεργειες και καλλιεργειες...χαχαχαχα

μορουλι σε ευχαριστω για τη δυναμη που μου δινεις...ολα καλα εσυ;;;;;;;

koritsaki moy σε τι φαση ειμαστε;;;ολα καλα;;;

fiffoulina, οπως τα λες ειναι...ανεβαινουμε ψυχολογικα και ολα καλα θα πανε

ολες οι αλλες που ειστε τι κανετε;;;

 

Λοιπον τα νεα μου (σας ευχαριστω για την ανοχη σας αλλη μια φορα...)καταρχας ηρεμησαμε πολυ μεσα στο σπιτι μετα απο πολυ συζητηση....Χτες πηγα στο γιατρο...ειδα το ενα αυγουλακι μου το φυσικο να ναι 13αρι(το επιασα που λενε το 13αρι)την 7η μερα..που λογικα σημαινει Δευτερα ωορυξια...αποφασισαμε με το γιατρο μου να μην κανω σπερματεγχυση...μου ειπε πως αφου ειναι ενα και σε φυσικο κυκλο να ηρεμισω ενα μηνα και βλεπουμε...μου εδωσα τα σικλακουρ για να φτιαξει το ενδομητριο και θα ξαναπαω την Πεμπτη...το πιο πιθανον ειναι πρεγνυλ και επαφες...κατσαμε 1,5 ωρα εκει...ειδαμε ξανα ολες τις εξετασεις μας...μου ειπε οτι εδειξε το φακελο μας και σε εναν αλλο γιατρο(ο οποιος οταν εκανα σπερματεγχυση αν θυμαστε ηταν εκει διπλα και ειπε με αυτο  το σπερμα μενει εγκυος οποια ειναι μεσα στο Ρεα αυτη τη στιγμη)και απεφανθησαν κι οι 2 οτι δεν εχουμε κανενα μα κανενα προβλημα...μαλιστα μου ειπε οτι ο αλλος του ειπε οτι θα με αφηνε κανα εξαμηνο ακομα να το παλεψω φυσικα..κι υστερα θα με εστελνε ισως για καμια υστεροσκοπιση αν και οπως ειπε ο γιατρος μου δεν νομιζει να δειξει κατι...Για αλλη μια φορα συζητησαμε το θεμα αποστασης.Ο συζυγος μου λογο δουλειας λειπει πολυ ..στα 2,5 αυτα χρονια που ειμαστε μαζι και παντρεμενοι ουσιαστικα αν μαζεψεις κολλητα τους μηνες βγαινει 1,5 χρονος και ουτε...εμενα βεβαια ακομα δεν με εχει πεισει..παντως μου εκανε μια μεγαλη αγκαλια οταν πηγα για εξεταση και μου αρχισε τα κλασικα ..μην στεναχωριεσαι εγκυος θα μεινεις κτλ...ξυπνησα λιγο καλυτερα σημερα...θα κανουμε φυσικες επαφες..οχι οτι εχω ελπιδα αλλα θα ναι σαν ενας μηνας αναπαυλας και ευχαριστησης και ξανα προς τη δοξα τραβα....φιλια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!
Εγώ μετά από 20 μέρες με arvecap για καταστολή, ακόμη να αδιαθετήσω!
Ο γιατρός μου έδωσε τελικά outrogestan για 5 μέρες και αναμένουμε.
Τελικά Koritsaki mou εκεί που λέγαμε ότι θα ξεκινήσω νωρίτερα μάλλον
μετά από σένα με βλέπω :) όχι ότι έχει καμιά σημασία... αυτό που έχω μάθει
όλα αυτά τα χρόνια που προσπαθώ είναι η υπομονή.. και πιστέψτε με ήμουν
αρκετά ανυπόμονο άτομο.. αλλά είδα ότι δεν μπορείς να πιέζεις κάποιες
καταστάσεις.. οπότε επιμένω και υπομένω...

 

 

..παντως μου εκανε μια μεγαλη αγκαλια οταν πηγα για εξεταση και μου αρχισε τα κλασικα ..μην στεναχωριεσαι εγκυος θα μεινεις κτλ...

Εμένα ο γιατρός μου είναι πολύ τυπικός και δεν του παίρνεις κουβέντα ενθαρρυντική.. στην αρχή δεν είχα θέμα.. αλλά τώρα τελευταία θα ήθελα ένα "ψυχολογικό" σπρώξιμο... μπράβο του που συμπεριφέρεται έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσιααα!!!

χθες πήγα στον γιατρό κ μέτρησε 10 αυγά!!!βέβαια μόνο τρία απο δεξιά κ τρία απο αριστερά είναι μεγάλα,τα άλλα είναι μικρότερα!απο χθες ξεκίνησα κ ενέσεις orgalutran.μου εξήγησε πως αυτο το φάρμακο είναι ανταγωνιστές για να ωριμάσουνε όλα μαζί τα ωάρια!Αύριο θα κάνω πάλι αιματολογικές κ απόγευμα θα πάω για επανεξέταση.Μακάρι όλα να πάνε καλά!

santaloxylo κάνε τρελίτσες αυτόν τον μήνα κ απόλαυσέ το!!!

MARDΙO μου κάνω αυγοπαραγωγή!!!

daphne μου κ εμένα μου άργησε πολύ η περίοδος αυτού του μήνα!Υπομονή κοριτσάκι μου...!θα ρθεί!

Φιλιά σε όλες κ καλημέραααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,

Santaloxilo μια χαρα τα διαβαζω τα νεα σου. Ωραια λοιπον βουρ για τρελιτσες αγκαλιτσες και προς θεου να ευχαριστηθεις τον αντρουλη σου και τις στιγμες σας και οχι το μυαλο σου στο εαν και λες. Αν δεν απολαυσεις αυτο που κανεις θα σε μαλωσω!!!! Αν ειναι να ερθει ετσι θα ερθει!!!!

Daphne δεν πειραζει κοπελα μου σημασια εχει οτι θα ξεκινησεις τι σημερα τι αυριο, καλη επιτυχια!!!

Capy ολα να πανε υπεροχα σου ευχομαι!

Μελουσες μανουλς σε ετοιμοτητα, ε ε ερχονται τα μπεμπακια σας!!!!!!!!!!

Εγω πηγα σημερα στον γιατρο γιατι εχω απο εχτες πονακια περιόδου κ τραβηγματακια, καναμε υπερηχο κολπικο. Λοιπον το μωρο καλα ο τραχηλος καλος ο πλακουντας λιγο χαμηλα γι αυτο και τα πονακια με πιεζει αλλα αυτο δεν τον ανησυχει. Μου εδωσε μαγνησιο κ ξανα utro κολπικα που μολις πριν λιγες μερες τα σταματησα αλλα δεν πειραζει!

Μανουλες πειτε μου κατι, ποτε πρεπει να αρχισω να ετοιμαζω το δωματιο μπεμπε κτλ;;;

Mardio μανουλομανουλο καλα εισαι;;;; Για πες για πες!!! Πως ειναι η Μικα;

Rose αντε λιγο εμεινε, πες μας!

Fifoulina που εισαι;

Κοριτσακι σε φιλω!!

Candycrash !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ μετά από 20 μέρες με arvecap για καταστολή, ακόμη να αδιαθετήσω!

Ο γιατρός μου έδωσε τελικά outrogestan για 5 μέρες και αναμένουμε.

Τελικά Koritsaki mou εκεί που λέγαμε ότι θα ξεκινήσω νωρίτερα μάλλον

μετά από σένα με βλέπω :) όχι ότι έχει καμιά σημασία... αυτό που έχω μάθει

όλα αυτά τα χρόνια που προσπαθώ είναι η υπομονή.. και πιστέψτε με ήμουν

αρκετά ανυπόμονο άτομο.. αλλά είδα ότι δεν μπορείς να πιέζεις κάποιες

καταστάσεις.. οπότε επιμένω και υπομένω...

 

 

Εμένα ο γιατρός μου είναι πολύ τυπικός και δεν του παίρνεις κουβέντα ενθαρρυντική.. στην αρχή δεν είχα θέμα.. αλλά τώρα τελευταία θα ήθελα ένα "ψυχολογικό" σπρώξιμο... μπράβο του που συμπεριφέρεται έτσι!

Δαφνουλα μου ειχα χρονια μια γυναικα γυναικολογο ακουνητη αγελαστη και παγοκωλωνα...οταν πηγα σε αυτο το γιατρο με κερδισε αυτο ακριβως..και μαλιστα ολες οσες περιμενουμε στο θαλαμο αυτο λεμε..και στο νετ το ιδιο...ειναι ψυχουλα...να φανταστεις εχει τυχει σε γνωστη μου που εχει τον ιδιο γιατρο να πρεπει κατα την εγκυμοσυνη της να κανει ενα χειρουργειο στην Αγγλια(που αφορουσε το μωρο)πηγε με δικα του εξοδα ο γιατρος και κοιμηθηκε στην καρεκλα διπλα της για να δωσει το ιδτορικο της(ειχε ταλαιπωτηθει πολυ για μωρο)και για συμπαρασταση...ειναι μικρος σε γλικια καμια 45...εχει κανει σπουδες στην Αμερικη και εχει την Αμερικανικη νοοτροπια...χτες του ειπα μεσα στη συζητηση μηπως να κανω υστεροσκοπηση και με μουτζωσε..κανονικα μπροστα στον αντρα μου...μου λεει για πες γιατρες μου τι αλλο πρεπει να κανεις;;;;;και γελουσε..μετα μου ειπε να κανω λωβοτομη μπας και ησυχασει κι αυτος κι εγω γιατι ολα στο κεφαλι μου ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα santaloxilo γελασα με το γιατρο σου εκανα τη μουντζα εικονα...

Μπραβο του...συνηθως οι γιατροι ειναι ολιγολογοι...

Μωρουλι μιλησα σημερα με Μικα προσπαθει να το χωνεψει το περασε ωραια στο Μαρακι καλα τα μπεμπουλια.Δε μπορει να μπει στο mammy καποιο προβλημα με κωδικους της βγαζει.θα το ψαξει μου πε.

Capy ακου τη δικη μου αυγουλομαζωξη: 40 ωαρια περιπου παραγωγη ωοληψια πηραν τα 11 προχωρησαν τα 9 τα 5 σε μεγαλυτερη κυτταρικη διαιρεση τα 2 οι διδυμουλες μου τα 3 μαςπεριμενουν!!!

Στα χναρια μου να τραβηξεις κοπελια στο ευχομαι απο καρδιας!!

Φιλια ςτις υπολοιπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, Mardio 40ααααααα ουτε στο ονειρο μου, και πραγματικα θα ηθελα παρα πολυ να μπορουσα να δω ποτε εαν και σε ποια ηλικια ειχα τοσα; Το ειχα πει στον γιατρο μου και ειχε μεινει αφωνος. Ε ναι οι πιθανοτητες να μαζευεις και να εχεις και αποθηκη ειναι πολ μεγαλες. Capy ευχομαι πραγματικα να βαδισεις στα χναρια της και εσυ και ολες οι κοπελες που προσπαθουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιααα!!

MARDIO 40??????? κ νόμιζα πως είχα κάνει πολλά!!!!χα χα χα!!!!morouli ευχαριστω πολυ!σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Θα πάω για να δώσω αιματάκι σε λίγο κ στις 4 έχω ραντεβού με τον γιατρό!

Φιλιά σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσιαααα!!!

λαλουνα ετσι πιστεψε το και θα ερθει,ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι και η τελευταια φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ οσο προλαβαινω πριν γεννησω :P

Νατασα υπομονη γιατι ετσι θα ειναι απο εδω και περα ειδικα εσυ που εχεις διδυμα ειναι ακομα πιο δυσκολα ολα αλλα χαλαλι τους αρκει να ειναι καλα τα μωρακια σωστα?

μορουλι πολυ καλα τα λες συμφωνω απολυτα ειναι λογια τοσο αληθινα γιατι ολες μας τα εχουμε περασει αυτα!!!!τι κανει ο μπεμπης? ;)

κοριτσια ολες οσες προσπαθειτε ενα τεραστιο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ με την θετικη μας ενεργεια να πανε ολα σουπερ....δεν απογοητευομαστε και επιμενουμε για να ερθουν τα μωρουλια!!!!

ΜΙΚΑ οποτε μπορεσεις να μπεις μαμμυ εδω ειμαστε εμεις,να προσεχεις πολυ!

 

λοιπον τα δικα μας νεα απο τον καρδιοτακογραφο ειναι καλα η μικρη εχει κατεβει και αναμενουμε....κιλα δεν κοιταξε αυτη τη φορα αλλα την Δευτερα θα ξαναπω και θα ρωτησω την μαια αν μπορουμε να δουμε ποσο εχει φτασει...μου εβαλε χερι απο κατω και ειχα λιγο καφε και αιματακι αλλα ειπε ειναι λογω της εξετασης να μην ανησυχω εφοσον δεν ποναω...οποτε κοριτσια ετσι θα το παω μεχρι τελος του μηνα που ειναι η πητ μου μεχρι να δουμε καποιο σημαδι τοκετου...

ανυπομονω να γεννησω γιατι δεν αντεχω και πολυ πλεον εχω βαρυνει και ειναι δυσκολα τα πραγματα,αξιες οι διδυμομανουλες πως αντεχουν!!!!!η μητροτητα κρυβει μεσα μας παααρα πολυ δυναμη που ουτε καν φανταζομαστε οτι εχουμε...

αυτα απο εμας να προσεχετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

santaloxilo μια χαρα το βλεπω!να ξεφυγεις λιγο απο το προγραμμα και να αφεθεις στον αντρουλη σου και ποτε δεν ξερεις!εχουμε πει οτι πολυ βασικο ειναι η ψυχολογια!

daphne μου 5 μερες πανω κατω δεν πειραζει!και εγω ειμαι αρκετα ανυπομονη αλλα οπως λες και εσυ εχω μαθει να περιμενω γιατι και μενα μου εχουν τυχει διαφορα που με εχουν παει πισω κατα καιρους!και εγω περιμενω την ακατανομαστη αυτες τις μερες!αντε λοιπον να μας ερθει για τελευταια φορα και να κανει να μας ξαναρθει κανενα χρονο!περιμενω τα νεα σου!

capy μια χαρα μου ακουγεται το μαζεμα των αβγων!περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο σημερα!

morouli  μια χαρα ειναι ολα λοιπον!αυτο με τον πλακουντα αφου δεν τον ανησυχει ειναι πολυ καλο!παρε τα φαρμακια σου και θα πανε ολα καλα!

mardio  μπραβο βρε θηριο !40!!εχεις και παγωτινια,μια χαρα!

rosaki μπραβο κοριτσακι μου,σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου με ενα πονο!!θα περιμενουμε νεα!

prasini  τι κανεις κοριτσακι μου?

natasaki ακομα δουλευεις?

ΜΙΚΑ μου σε περιμενουμε...

 

κοριτσια μου εμενα ο γιατρος μου ειναι απιστευτος ανθρωπος!τον γνωρισα μετα που εχασα το κοριτσακι μου και με εχει βοηθησει παρα πολυ!παρολο που ειναι μακρια στον ΑΓ.Νικολαο και εγω μενω Ηρακλειο δεν τον αλλαζω με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιαααα!!!!

Επέστρεψα απο τον γιατρό  κ σήμερα μέτρησε 13 αυγουλάκια!Βγήκανε κ οι αιματολογικές LH 8.12 k E2 640.Καλές λέει πως είναι!

Συνεχίζω κανονικά ενεσούλες pregnyl k orgalutran κ τα ξαναλέμε την παρασκευή με αιματολογικές κ υπέρηχο!

Αχ βρε κορίτσια εξπέρ έχω γίνει στις ενέσεις!Ποια?Εγω!Που ούτε ήθελα να τις βλέπω!

Ο δικός μου ο γιατρός μπορεί να μην είναι πολύ ομιλητικός αλλά είναι πολύ απλός κ ταπεινός άνθρωπος.Έχει ανοίξει ιατρεία Κυριακές,γιορτές,αργίες για μένα κ πολλές φορέσ είναι κ ο ψυχολόγος μου.Παλαιότερα ήμουν τόσο απελπισμένη ως που να μπω στον δρόμο της υποβοηθούμενης που έκλαιγα στο γραφείο του με τις ώρες κ αυτός με παρηγορούσε,μου μίλαγε με λογική κ με καθησύχαζε παρόλο που έχει πολυ κόσμο κ είναι κ απο τους γνωστούς της θεσσαλονίκης!

Όπως κ να'χει όμως αυτό που με ενδιαφέρει στην τελική είναι να με βοηθήσει να αποκτήσω παιδάκια!

rose μου πολύ χαίρομαι για σένα!Με το καλό να υποδεχτείς την μικρούλα σου!

koritsaki mou μακάρι να σου έρθει γρήγορα κ να μην ξανάρθει για 1 χρόνο όπως λες κ εσύ!!!

Κοριτσάκια μου σας φιλώ όλες!!!  [smilie=thumbsup.gi:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

40 αυγουλάκια κορίτσια αλλά δεν ήταν όλα καλά  μόνο τα 11 ηταν για αυγουλομάζωξη.Τα υπόλοιπα ήταν κυστικά...τζούφια..ατιμες πολυκυστικές...

capy περίφημα!!!Αντε να δουμε και την Παρασκευή..ενδομήτριο μετράει φαντάζομαι ο γιατρός σου παίζει και αυτό το ρόλο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

MARDIO μου πρώτα το ενδομήτριο μετράει!Προς το παρόν όλα καλά,κ μακάρι να συνεχίσουν έτσι!Βρε ας ήτανε κ λιγότερα, αρκεί να γίνει η δουλειά μας!

 

Χθες ξεχάστηκα κ έβαλα λίγο αλάτι στο φαγητό (ενώ η διατροφολόγος μου είπε να το αποφύγω λόγω κατακράτησης υγρών).

Σήμερα τρόμαξα με τα μούτρα μου στον καθρέφτη!Πρήξιμο απίστευτο στα χέρια κ στο πρόσωπο!Τα δάχτυλά μου σαν λουκανικάκια είναι!Φυσικά το αλάτι εξαφανίστηκε!Το έβαλα σε άσχετο ντουλαπάκι για να μην ξεχαστώ κ ξαναβάλω!

Σας φιλώ όλες!!!!   [smilie=icon_sunny.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Lallouna τι έδειξε η υστεροσκόπηση; Σας έδωσε το πράσινο φως για να ξεκινήσετε ο γιατρός;

Santaloxilo μπράβο στο γιατρό σου που σας στηρίζει. Γιατί ένας από τους ρόλους του γιατρού - ιδίως όταν πρόκειται για εξωσωματική - είναι να ξεμπλοκάρει το ζευγάρι και να δίνει λύσεις. Ίσως γι'αυτό είχες και τον εκνευρισμό γιατί ήταν όλα πολύ μπερδεμένα μέσα σου.

Natasa μου βελτιώθηκε καθόλου η κατάσταση ή ακόμα μετράς προβατάκια; Φαντάζομαι οτι σταμάτησες από τη δουλειά...

Prasini πως είσαι; Ξεπέρασες το αρχικό σοκ. Έκανες την απόξεση ή όχι ακόμη;

Candycrash τι κάνεις κοπέλα μου; Έκανες την εξέταση για το μυκόπλασμα; Εγώ θα σου έλεγα το αντίθετο από αυτό που σου είπαν στο μικροβιολογικό. Απ'όσα ξέρω το να έχεις κάποιο μικρόβιο είναι πολύ πιο επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη και αφού ο γιατρός σου θέλει να την κάνεις, καλύτερα να τον ακούσεις!

Capy ξεκίνησες με τη διαιτολόγο; Πρώτη φορά ακούω για 40! Κάπου εκεί δήλαδη βρίσκονται τα μωράκια σου! Με το καλό κοπέλα μου! Την Παρασκευή θα σου προγραμματίσει την ωοληψία;

Daphne αδιαθέτησες ή όχι ακόμη; Κι εγώ κάνω υπομονή, αλλά κάποιες στιγμές δεν αντέχω γιατί μέσα σε αυτά τα 5 χρόνια προσπάθειων έχουν συμβεί τα μύρια όσα. Τουλάχιστον με τον άντρα μου το παλεύουμε και πάντα ψάχνουμε τι είναι αυτό που μπορεί να μας βοηθήσει (εξετάσεις κλπ) γιατί κι οι γιατροί πολλές φορές δεν το ψάχνουν καλά.

Morouli ηρέμησες από τα πονάκια; Τα φάρμακα τόσα χρόνια τα έχουμε κάνει καραμέλες, αλλά αφού πρόκειται για το μπεμπέ είναι χαρά να τα παίρνουμε!

Rose φαντάζομαι πόσο άβολα θα νιώθεις! Τουλάχιστον κοιμάσαι τα βράδια ή δυσκολεύεσαι; Το τέλος του μήνα ακούγεται πολύ μακρινό! Δεν σου είπε οτι με τα συμπτώματα που έχεις μάλλον θα γεννήσεις νωρίτερα; Θα ξαναπάς ή θα περιμένεις μέχρι να δεις κάτι;

Koritsaki mou ολόκληρη μετανάστευση κάνεις για να πας στο γυναικολόγο, αλλά το σημαντικό είναι να νιώθεις εσύ καλά! Θα κάνεις το σύντομο πρωτόκολλο αυτή τη φορά;

 

Εγώ είμαι σε φάση τσιτωμένη και τα έχω με όλους και όλα (ο αντρούλης μου την έχει γλιτώσει βέβαια). Ίσως σε μενα είναι και ορμονικό γιατί περιμένω να αδιαθετήσω. Πέρασε ένας μήνας από το χειρουργείο και έχω κάποια σημάδια οτι μπορεί να μου έρθει. Όχι τίποτε άλλο, να μου έρθει για να μπορέσω να κλείσω αυτό το κεφάλαιο (τουλάχιστον σωματικά) για να μπορέσω να συνεχίσω! Έχει πάει καμιά κοπέλα σε ενδοκρινολόγο; Αξίζει να το ψάξω ή θα μου βρει ένα σωρό θέματα που μπορεί και καλά να επηρεάζουν και τσάμπα θα κάνω ένα σωρό εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fifoulina εγω είχα πάει σε ενδοκρινολόγο γιατί λόγω πολυκυστικών είχα υποψία για αντίσταση στη γλυκόζη  με έβαλε και έκανα αιματολογικές για να δούμε τις 3 βασικές ορμόνες που σχετίζονται με το θυροειδή Τ3-4-5 δε τα θυμάμαι και καλά και μου κανε και έναν υπέρηχο των αδένων.Δεν είχα τίποτα ηταν και οι εξετάσεις καλές οπότε δεν το ψαξα παραπάνω.Μέσα στα τόσα που ψάχνεις δε θα το θεωρούσα πάντως υπερβολή να κάνεις και εκεί μια επίσκεψη σου φεύγει η ιδέα βρε αδερφέ...

 

Capy καταρχήν υπάρχει αλάτι ειδικό στο super με λιγότερο νάτριο κάπως έτσι ψάξτο αν δε μπορείς να τα φας ανάλατα.Επειδή και συ κάνεις πολλά ωάρια όπως φαίνεται από την ημέρα της ωοληψιας θα στα πει και ο γιατρός σου δηλαδή ξεκίνα 7-8 ασπράδια αυγών βραστών την ημέρα,κόκκινο κρέας,άφθονα νερά μην έχουμε τα "καλά" της Rose....

 Εγω το ακολούθησα πιστά και παρόλο το τυμπανισμό τη γλύτωσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιαααα!!!

fifoulina μου πολύ χαίρομαι που διάβασα νέα σου!Ξεκίνησα με την διαιτολόγο κ προς το παρόν αντέχω!!!Εγώ έκανα 13 αυγουλάκια,40 είχε κάνει η MARDIO μας!!!Ωοληψία Δευτέρα ή Τρίτη!

Άντε να σου ρθει η περίοδος κ να προχωρίσεις μπροστά κούκλα μου!Όλα καλά θα πάνε,αρκεί να έχεις υπομονή κ επιμονή!

Απο ορμονικές εξετάσεις αν θυμάμαι καλά έκανα Τ3 Τ4 κ κατι 'αλλες που έχουν να κάνουν με τον θυροειδή.

MARDIO μου θα ρωτήσω την διατροφολόγο μου για το αλάτι!Ευχαριστώ πολυ!Τι θα μου πει ο γιατρός δηλαδή?Δεν το ήξερα αυτό με τα ασπράδια κ το κρέας.Έχει να κάνει με την υπερδιέγερση?

Το μόνο που μου ανέφερε είναι πως αν πάθω κάτι τέτοιο θα πάρουμε τα ωάρια σ'αυτόν τον κύκλο κ τον επόμενο θα γίνει η εμβρυομεταφορά!Αχ ας μην το πάθω αυτό!Ανυπομονώ να γεμίσει η μήτρα μου με μωράκια!!!

Περιμένουμε νέα κ απο τις υπόλοιπες!

Φιλακιαααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!

capy μια χαρα !αυξηθηκανε τα αυγουλακια!περιμενουμε τα αυριανα νεα!εγω την τελευταια φορα που εκανα τις ενεσεις και μετα την εμβρυομεταφορα προσεχα το αλατι και τη ζαχαρη και ουτε πρηστηκα ουτε πηρα κιλα!μακαρι να μας ξεχασει για πολλους μηνες η ακατανομαστη!

fifoulina καλα κανετε και το ψαχνετε παραπανω γιατι ολως λες οι γιατροι δε σου λενε και πολλα! αντε κοριτσακι μου να αδιαθετησεις για να μπεις σε ενα προγραμμα.εγω σε ενδοκρινολογο δεν εχω παει και δεν ξερω!

 

κοριτσακια μου φιλακια σε ολες!παω να κανω ενα ντουζακι να ξεκουραστω!καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τα 13 πολύ καλά είναι capy! Μπερδεύτηκα με τα νούμερα τόσες που είμαστε! Εγώ στην πρώτη προσπάθεια είχα βγάλει 16 και έπαθα υπερδιέγερση. Μάλιστα είχα μείνει και στο νοσοκομείο για 15 μέρες. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω! Έχω όμως την εντύπωση πως το παθαίνεις μετά την ωοληψία, οπότε δε νομίζω οτι η κατακράτηση σου οφείλεται εκεί.

Εσύ Mardio έχεις κατεψυγμένα, ε; Σκέφτεσαι να τα χρησιμοποιήσεις;

Θα πάρω το ντοσιέ με τις εξετάσεις μου (μην πω εγκυκλοπαίδεια!) για να τσεκάρω τι έχω κάνει από αυτά τα ενδοκρινολογικά Τ που μου λέτε. Σε τόσους και τόσους γιατρούς έχουμε πάει, τι είναι ακόμα ένας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι μπράβο fifoulina....

Κατεψυγμένα έχουμε 3 άντρα βολικό δεν έχουμε...έχει φρικάρει με τα δίδυμα και έκλεισε το κεφάλαιο πατέρας γι αυτόν λέει!!

Τον ψήνω αλλά με το ψηστήρι θα μείνω είναι κάθετος...

Αν και η Μικα μου πε ούτε υπογραφή χρειάζεται από το σύζυγο ούτε τίποτα τώρα που έβαλε τα κατεψυγμένα της.Οπότε άμα σας πω μια ωραία πρωία ότι πήγα Αθήνα alone ένα ταξιδάκι μη παραξευνευτείτε....Αστειεύομαι αυτές είναι κοινές αποφάσεις του ζευγαριού...Εγώ πάντως θέλω πολύ ένα μωρό τώρα μετά σε λίγα χρόνια που θα χουν μπει και οι κόρες στα διαβάσματα δε ξέρω αν θα χω αντοχές...

 

Capy εγώ προτείνω λοιπόν από την ωοληψία και μετά να προσθέσεις στη διατροφή σου τα ασπράδια και το μοσχάρι επειδή ακριβώς είναι πολλά τα ωάρια.Καλύτερα η πρόληψη.Εμένα πάντως τότε με βοήθησαν.

Καλή επιτυχία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo μια φιλη μου 40 ετων προσπαθουσε 3 χρονια με τον αντρα της και δεν καταφερναν να κανουν παιδακι. Αποφασισαν λοιπον να ξεκινησουν εξωσωματικη, πηραν τα απαραίτητα φυλλαδια από το γιατρο, ενημερωθηκαν για όλα και 1 μηνα πριν ξεκινησουν τη διαδικασια εμεινε εγκυος φυσιολογικα επειδή της εφυγε το αγχος!Αφου ο γιατρος σας εχει πει ότι κανεις σας δεν παρουσιαζει πρόβλημα μαλλον είναι το αγχος που το εμποδιζει!Το ξερω ότι είναι δυσκολο να το αποβαλεις αλλα κανε μια προσπαθεια γιατι όταν κατι μας γινεται εμμονη μας νοιαζει μονο ο προορισμος και δεν απολαμβανουμε το ταξιδι!!!

capy μια χαρα είναι τα ωαρια σου. Κι εμενα από την ωοληψια 14 μου πηραν, γονιμοποιηθηκαν τα 9, βαλαμε τα τρια, επιασε το ένα και από τα υπολοιπα 6 αντεξαν 2 μεχρι την 5 ημερα οποτε τα καταψύξαμε. Υπερδιεγερση επαθα κι εγω αλλα μετα την εμβρυομεταφορα και ο γιατρος μου ειχε συστησει πολλα ασπράδια αυγων και κοκκινο κρεας. Ηταν δυσκολα γιατι ποναγα τοσο που δεν μπορουσα ουτε στο κρεβατι να ξαπλωσω αλλα τελος καλο όλα καλα και τωρα εχω το μωρακι μου που μεγαλωνει μεσα μου!

rose κοντευεις!2 βδομαδουλες μονο και θα γινεις μανουλα!Σου ευχομαι να πανε όλα καλα με τον τοκετο και να μπεις μετα να μας πεις την εμπειρια σου γιατι καποιες αγχωνόμαστε από τωρα γι αυτή την μερα!

mardio κι εγω σκέφτομαι τα κατεψυγμένα μας και λεω ότι δικα μας είναι κι αυτά, οποτε γιατι να μην τους δωσουμε μια ευκαιρια να γεννηθουν και να γινουν ανθρωπάκια από κυτταρακια που είναι τωρα. Βεβαια πολύ νωρις τα σκέφτομαι γιατι ακομα δεν εχω γεννησει το πρωτο μωρακι μας αλλα τεσπα.

 

Τελικα την εκανα την εξεταση και δεν ηταν τιποτα. Ουτε κολποδιαστολεα δεν μου βαλε κι ετσι δεν καταλαβα τιποτα. Τωρα είμαι εν αναμονη των αποτελεσματων. Εχθες πηγαμε στο γιαρο κ ειδαμε το μωρακι μας! Εκανε τουμπες μεσα στην κοιλια μου αλλα ακομα δεν ενιωθα τιποτα. Ανυπομονο να το νιώσω αλλα μου ειπε ο γιατρος ότι εχω ακομα 3βδομαδες μεχρι να γινει αυτό. Μας ειπε και το φυλο κατά 80% κοριτσακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...