Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Διάβασα αυτό σήμερα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας..

 

Τι μπορείς να πεις σε μια γυναίκα που απέβαλε...:  http://www.imommy.gr/egkimosini/psychologia/article/3085/logia-agaphs-se-mia-gynaika-poy-apebale/

 

Τα highlights είναι:

1. Μην της πείτε ότι ένα άλλο μωρό θα βελτιώσει τα πράγματα

2. Μην προσπαθείτε να βρείτε λόγους και αιτίες

3. Μην της λέτε ότι πρέπει να είναι ευγνώμων για ό,τι ήδη έχει

4. Απλά ακούστε την

5. Να είστε ειλικρινείς μαζί της

6. Κάντε την να νιώθει ασφαλής

 

μακάρι να μπορούσα να το στείλω και στους γύρω μου όταν περνούσα τέτοιες καταστάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερααααα !

Τοτε τι ειναι αυτο που νιωθω μεσα στην κοιλια να με γαργαλαει; Δεν ποναω καθολου και πολλες φορες τα βραδυα δεν κοιμαμαι καλα, κατι με ενοχλει με ανησυχει δεν ξερω. Εχτες παλι στριφιγυριζα. Συμβαινει;

Santaloxilo το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα μην δινεις σημασια σε συμπτωματα εγω σε ολες ειχα τα ιδια και φυσικα ηταν τα χαπια, οποτε σε αυτην δεν εδινα καμια σημασια! Περιμενε και απλα απολαυσε την αναμονη! Καντην γλυκεια και οχι εκνευριστικη! Το στηθος μου σε ολες τουμπανο και αυτην την φορα καθολου, γι αυτο μην ασχολεισαι. Το Σαββατο ειναι κοντα!!!! Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Prasini εγω με φαρμακα εβγαζα 1 οποτε γι αυτο και πηγαινα με φυσικο να μην επιβαρυνω τον οργανισμο μου γιατι παλι και φυσικο ενα εβγαζα. Σκεψου λοιπον ποσες σαν εμενα χρειαστηκαμε μηνες να μαζεψουμε τουλαχιστον τεσσερα. Κανε τον σταυρο σου και δεξου οτι σου δινει το σωμα σου με αγαπη και καλη ανταμωση να εχουν!!!!

Rose η αληθεια ειναι πως δεν μου αρεσει που ειμαι στην δουλεια γιατι η κριση εχει χτυπησει για τα καλα και δεν μ αρεσει το κλιμα ασε που αργουν να μας πληρωσουν!

Μικα, Daphne, Candy, Natasa φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!

natasaki  με το καλο να μετρησεις τον τραχηλο για να ηρεμησεις!να μην επηρεαζεσαι απο οτι διαβαζεις γιατι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!

prasini δυο ωαριακια ειναι μια χαρα!οσο για το χταποδακι που ανεφερες ακριβως το ιδιο περναω και εγω τωρα.το βασικο ειναι να διορθωσουμε τα τυχον προβληματα γιατι ετσι εχιυμε περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχουμε! 

rosaki περαστικα στον αντρουλη σου και προσεχε μην κολλησεις!!

ΜΙΚΑ πλησιαζουν οι μερες να δεις τα μωρουλινια σου!

daphne περαστικα σου και ευχομαι καλα αποτελεσματα στον αντρουλη σου που θα κανει την επεμβαση!

santoloxilo  να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και μη ψαχνεις για συμπτωματα.οτι να γινει θα γινει!!

morouli  Μου εσυ μην κουραζεσαι και αστους να λενε!μας βρισκουν σε αναγκη και μας εκμεταλλευονται!

candycrash αυτα τα μαθηματα ειναι πολυ καλα!καλα κανεις και θελεις να παρακολουθησεις!

mardio ταλαιπωρηθηκες αλλα αξειζε τον κοπο!

fifoulinaki  σε σκεφτομαι...

labrini,jannolino τι κανετε?τι κανουν τα μωρουλια σας?

 

κοριτσια μου εγω πηγα στο γιατρο και ενω ολα ηταν καλα,ειδαν στον υπερηχο κατι που μπορει να ειναι απο τιποτα μεχρι πολυποδακι!μου ηρθε ξαφνικο γιατι το σεπτεμβριο εκανα υστεροσκοπηση!

θα ξαναπαω την πεμπτη που θα εχει μεγαλωσει το ενδομητριο και θα μπορουν να πουν τι ειναι.αν ειναι χταποδακι θα κανω αποξεση!!τι να πω το ενα εμποδιο μετα τοα αλλο.ελπιζω τελικα να μην ειναι τιποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou ελπιζω οτι ειναι να δειξουν ο υπερηχος μας την επομενη εβδομαδα (με πολυποδα ή χωρις) να ειναι για καλο.και συντομα με τα μωρακια μας και εμεις. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια..αυριο ειναι η δική μου γιορτη...για αυτο σας ειπα πως ο Γεναρης για μας ειναι σημαντικος μηνας..ελπιζω τοσο ο αντρας μου οσο κι εγω να παρουμε το δωρο μας στις 25 στην επετειο μας...να βαλουν και οι 3 αγιοι το χερι τους..οτι ειναι να γινει θα γινειή μαλλον εγινε...εχετε δικαιο..τι το ψαχνω;;ετσι κι αλλιως αν ειμαι εγκυος ειμαι ηδη...δεν αλλαζει κατι απο εδω και μπρος...εν αναμονη του Σαββατου λοιπον φυσιξτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ελπιζω ΜΙΚΑ το ενστικρο σου να βγει αληθινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

daphne_b ποσο δικιο εχεις με το θεμα της αποβολης.Ετυχε στη συνυφαδα μου σε 2 συνεχωμενες εγκυμοσυνες και πραγματικα δεν ηξερα τι  να της πω  για να την κανω να νιωσει καλυτερα. Εχει ηδη 3 παιδακια με τον αντρα της και ολοι της ελεγαν οτι τουλαχιστον εχει ζησει το θαυμα 3 φορες και δεν πειραζει αλλα νομιζω οτι αυτο δεν την παρηγορουσε ιδιαιτερα.

 

koritsaki mou kai prasini ευχομαι καμια απο σας να μην εχει πολυποδα και συντομα να μεινετε εγκυουλες

 

Και μια ερωτηση για ολα τα κοριτσια. Τρελιτσες κανετε στην εγκυμοσυνη; Ο αντρας μου φοβαται να μ αγγιξει αλλα εγω θελω τοσο πολυ που βλεπω ολο σεξουλιαρικα ονειρα μετα συγχωρησεως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, ετοιμαζομαι για δουλεια, βαρετο,

Santaloxilo πολυχρονη κοπελα μου να χερεσαι και τον αντρουλη σου δεν στο ειπα εχτες.

Rosaki μου φοβερο ολοι για αγορακι με εχουν τι ειναι και αυτο. Πλακα θα εχει , καλα εσυ πεφτεις και μεσα ρε παιδι μου!!!!

Την Πεμπτη θα κανουμε υπερηχο, αυχενικη ποτε θα κανω;

Fifoulina ευχομαι να εισαι συντομα καλα, μην χαμηλωνεις το κεφαλι!!!!

Candycrash ξεκινησες να εχεις ορεξεις; Εγω ουτε που το σκεφτομαι, φοβαμαι ακομη τοσο πολυ που δεν παιζει στο μυαλο μου ασε που ειμαι περισσοτερο απο πριν σε αδυναμια νυσταζω τοσο που βαριεμαι να συκωσω το δαχτυλο, δεν θα πω οτι μου αρεσει αυτο αλλα δεν εχω ορεξη ουτε να φαω ουτε να περπατησω ουτε τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρωι ειδαμε σε υπερηχο τα δυο μου ωαρια και δυστυχως και τον πολυποδα.!

ειπαμε με το γιατρο οτι αφου ηδη ειχα τρυπηθει τοσες φορες για προκληση ωορρηξιας αυτο το μηνα και εχω εστω και 2 ωαρια να το προσπαθησουμε με σπερματεγχυση την τεταρτη .μου ειπε αν θελω να παμε και φυσικα με επαφη  - αλλα προτιμησαμε τη σπερματεγχυση μπας και αυξησουμε τις λιγοστες μας πιθανοτητες.βεβαια αφου εχω πολυποδα ειναι αρκετα δυσκολο να πιασω αλλα τι να πω? ας ειναι θελημα θεου.

αν δε μεινω εγκυος θα κανω αποξεση.

φυσηξτε ρε κοριτσια ολες μαζι μπας και γινει κατι καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΜΕ ολη τη δυναμη της ψυχής μου με το καλό...που θα την κάνεις και πόσο θα σου κοστισει;;;να ελπιζεις γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα γινει...να σαι θετικη(και στα λέω εγώ αυτά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo μου κατ αρχην ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ για την γιορτη σου! με το καλο τα ευχαριστα νεα στις 25!ηρθε το αερακι απο το φυσηγμα σου!!!!!!!!!! μακαρι να πανε ολα καλα και κατ ευχην,.Να ναι θελημα θεου. Θα την κανω στην κλινικη του γιατρου μου εδω στο νησι.την αλλη φορα  - που εκανα μου ειχε παρει 100 για τον καθαρισμο του σπερματος και 100 ο γιατρος μου.ειναι πολυ καλος και νιωθω οτι δεν κοιταει τα χρηματα ουτε τις ωρες που θα ερθει.Εχει ερθει ανημερα χριστουγεννα,σαββατοκυριακο για να κανουμε μονο υπερηχο και να με δει.Νομιζω οτι απο αυτο το θεμα ειμαι τυχερη ειδικα σε νησι που βρισκομαι.Εσυ αν θυμαμαι καλα εισαι αθηνα.Εγω τα τελευταια χρονια εχω ερθει στο νησι οποτε δε με συμφερει οικονομικα να με παρακολουθουσε ο γιατρος μου που ειχα  στην αθηνα.Εσυ που την εκανες αληθεια?και ποσο σου πηρε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια, εχει κανει καμια σας εξεταση κυστικη ινωση; Εγω εκανα πριν 10 μερες και σημερα εμαθα τι ειναι και τρομοκρατηθηκα. Ειναι μια αρωστια να το πω, η οποια συμβαινει μια στις πολλες δεν ξερω το ποσοστο το οποιο αν βγει θετικο στην μητερα την κανει και ο πατερας που αν ειναι και εκει θετικο σιγουρα τα πραγματα ειναι σκουρα.,εχω τρομοκρατηθει. Λοιπον αν βγει θετικο το παιδι παρουσιαζει προβλημα στους πνευμονες απο την αρχη της κυησης και τα χρονια της ζωης του ειναι απο 20 εως 30. Τα εχω παιξει απο την ωρα που το εμαθα και ακομη η δικη μου δεν εχει βγει απαντηση. Αν ειχα αγωνια μεχριντην Πεμπτη να δω το μωρο μου φανταστειτε τωρα πως ειμαι!!!!!

Με ενημερωσε ενας φιλος που ειδα σημερα και η γυναικα του ειναι εγκυος στο 2ο παιδακι τους και ειναι θετικη η μανα. Τωρα την εκανε και εκεινος και περιμενουν τα αποτελεσματα. Στο πρωτο τους παιδακι δεν την εκαναν.

Τα χω παιξει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli δεν εχω ιδεα τι ειναι και η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω ξανακουσει.αλλα μην αγχωνεσαι.θα ειναι απλα προληπτικο για να αποκλεισουν πιθανοτητες οπως ολες οι εξετασεις κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.μη σκεφτεσαι αρνητικα χωρις καν να εχεις βγει εσυ καν θετικη. ο γιατρος σου τι σου ειπε οταν την εκανες? γιατι δεν τον παιρνεις ενα τηλεφωνο να σου εξηγησει και να ηρεμησεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli ψυχραιμια πρωτα θα δουμε το προβλημα και μετα θα βρουμε τη λυση..μην αγχωνεσαι...

prasini σε κεντρο το εκανα και οι 2 μαζι(εκανα 2 μαζι σε 2 μερες )βγηκαν 430 με μεσα υπερηχους απο τη 2η μερα και τη χοριακη του Σαββατου...φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα τηλ να μαθω αν εχουν παρει τις απαντησεις αλλα ακομη οχι. Μαλλον αυριο η μεθαυριο θελουν 10 μετες μου το ειχαν πει. Τελος παντων μου ειπε να μην ανησυχω και ολα θα πανε καλα. Τιποτα εγω θα περιμενω μεχρι την Πεμπτη αλλα η αγωνια μου θα υπαρχει μεχρι να παρω τα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου. Η μανουλα μου είναι νοσοκομειο από την Πρασκευη. Ειμαι χαλια.....προσπαθω να είμαι ηρεμη αλλα κλαιω καποιες στιγμες. Χθες δεν κρατηθηκα και πηγα και νοσοκομειο , ένα λετπο την ειδα και βγηκα αμεσως.Σκέφτομαι να μιλησω με τον γιατρο μου την Πεμπτη που θα παω . ΑΝ μη κακο συμβει το μοιραιο....τι θα κανω ,πως θα αντιδράσω ,τι μπορει να παθω δεν ξερω δεν είμαι καλα προσπαθω να ξεχνιέμαι με τη Μαρια και να σκέφτομαι τα μωράκια μου.Μωρουλι την εκανα και γω για την κυστικη και βγηκε ανρητικη ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ! Καλα εκανες και την εκανε καλες απαντησεις! Οι φιλοι σας ειχαν ιστορικο στην οικογενεια τους? Εάν βγει κ ο αντρας θετικος πρεπει να κανουν αμνιο. Μακαρι όλα να πανε καλα και σε αυτην την εγκυουλα!Η παλιο-ιωση περασε θελω να σας πω...15 μερες μου κρατησε. Φιλια σε ολες !!!!!!!!!!!!!Mardio  πολυχρονη και ευτυχισμενη, στα 100!!!!!!!!!!! Να χαιρεσαι την υπεροχη οικογενεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε Μικακι τι να σου πω κοπελα μου !!! Ευχομαι να ειναι περαστικα και ολα να πανεβκαλα. Γιατι σε εχει πιασει τετοιος φοβος για το μηραιο κοπελα μου; Τοσο σοβαρα ειναι τα πραγματα; Οπως και να εχει μην βαζεις το κακο στο νου σου! Ολα ναπανε κατ ευχην κουκλιτσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιαααα!!!χάθηκα γτ φιλοξενούσα την κολλητή μου που ήρθε να με δεί απο την Κωνσταντινούπολη!!!χαρά που έκανααα!!!Αυτές τισ μέρες ετοιμάζομαι να αδιαθετήσω,να πάω πάλι στον γιατρό μου,να κανουμε υπέρηχο κ αιματολογικές....Ελπίζω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά κ να μπορέσω να ξεκινήσω την εξωσωματική!

Rose με το καλό κοριτσάκι μου!όλα να πάνε τέλεια κ να κρατήσεις την μπεμπούλα σου στην αγκαλίτσα σου!!!

morouli σκέψου το μώράκι σου κ μην δίνεισ σημασία σε κανέναν κ σε τπτ στη δουλειά!

koritsaki mou σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να μην υπάρχει πολύποδας...

fifoulina σε σκέφτομαι πολυ συχνά κ σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια μέσα απο την καρδια μου...

natasa τι κάνουνε τα μωράκια σου?

ΜΙΚΑ μου περαστικά στη μανούλα σου,προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου κ να σκέφτεσαι θετικα!

santaloxilo μου χρόνια σου πολλά κ εύχομαι να έχεισ μεγάααααααααααααλη χοριακη στισ 25!!!(εμείς έχουμε επέτειο σήμερα!!!!)

candycrash εγώ θα σου πρότεινα να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν επιτρέπεται το σεξ κ αν πει ναι.....βουρ στο ψητο!!!

MARDIO τι κάνεις?τα κοριτσάκια σου?

labrini όλα καλά?φαντάζομαι τρέχεις με τα μικρά σου!

daphne καλή επιτυχία στην επέμβαση του αντρούλη σου!όλα να πάνε άψογα!

prasini καλή επιτυχίαααααααα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

prasini μη χανεις τις ελπιδες σου γιατι κανει καλο η ανεβασμενη ψυχολογια!ειναι βαβαια πιο δυσκολο με τον πολυποδα αλλα κανεις δεν ξερει!!αν δεν μεινεις με τη σπερματεγχυση θα αφαιρεσεις τον πολυποδα και μετα θα προχωρησεις χωρις εμποδια!!

 

και εγω μιλησα με το γυναικολογο μου και κοιταξε τον υπερηχο που ειχα κανει τελος του χρονου και μου ειπε οτι δεν εχω τιποτα!τωρα αν το εβγαλα μεσα σε τοσο λιγο διαστημα τοτε τι να πει.γινεται αλλα ειναι πολυ σπανιο! την πεμπτη θα δουμε!

 

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στους "Πρωταγωνιστές"  του Σταύρου Θεοδωράκη είχε μια εκπομπή ολόκληρη για την κυστική ίνωση δείτε το link

 

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.prwtagwnistes&id=1816

 

αλλά σαν την κυστική ίνωση υπάρχουν χιλιάδες άλλες ασθένειες που για να κάνεις όλες τις εξετάσεις για να δείς αν είσαι φορέας ή όχι θες μια περιουσία...

 

Μια άλλη περίπτωση είναι το SMA

 

http://www.giatinioanna.com/p/sma.html

 

εμείς δεν κάναμε καμμία από τις παραπάνω εξετάσεις  μόνο έλεγχο θρομβοφιλίας και dna (προ εγκυμοσύνης)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με την κυστική ίνωση δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε βάζουν να την ελέγξεις όταν είσαι ήδη έγκυος! για να έχεις ένα άγχος παραπάνω?? εγώ δεν πρόλαβα να την κάνω στην αυχενική (αφού απέβαλα τελικά) αλλά την έκανα μετά και ήταν αρνητική.. επίσης υπάρχουν και ένα σωρό μεταλλάξης της ίνωσης και το πακέτο έλεγχου είναι διαφορετικό (από 50 ευρώ για να ελέγξεις την βασική μετάλλαξη μέχρι 1000 για να ελέγξεις το 95% των μεταλλάξεων!) Εγώ είχα κάνει το "απλό" πακέτο" αλλά λέω να κάνω και το πιο ..advanded των 200 ευρώ, τώρα, πριν την εξωσωματική.. αφού κάνουμε που κάνουμε εξωσωματική, αν έχουμε και οι 2 ας κάνουμε έναν προεμφυτευτικό, όχι να τα βρίσκουμε στην πορεία... τι να πω με αυτούς τους γιατρούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

Κοριτσακια καλα αποτελεσματα σε ολες τι; εξετασεις...κοριτσια εγω δεν αντεξα κι εκανα τεστ το σελφ κλιαρ που θεωρητικα θα εδειχνε και ηταν αρνητικο οπως και το περιμενα...να σας πω την αληθεια ουτε εκλαψα ουτε στεναχωρεθηκα τοσο οσο θα περιμενα καθως ημουν σιγουρη πως δεν θα μαι το ενιωθα το ηξερα...τωρα απλα σκεφτομαι ποτε θα ξαναπροσπαθησω...δεν σας κρυβω οτι με κουρασε πολυ ολο αυτο..τελος παντων  ευχομαι καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν φιλια πολλα και για αλλη μια φορα σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxylo μου δεν ειναι λιγο νωρις για να δειξει το τεστ? μην αποθαρρυνεσαι ακομα -δεν ξερεις ποτε τι μπορει να δειξει η χοριακη σου! και μη χανεις το κουραγιο σου.ξερω οτι εχεις κουραστει ,οπως ολες μας αλλα στην περιπτωση μας μπορει να ειναι μακρινο το ταξιδι αλλα αξιζει ο κοπος για να φτασεις στον προορισμο .

 

mika ελπιζω να ειναι περαστικα για τη μαμα σου και προσπαθησε να μη στεναχωριεσαι πολυ.

 

ρε κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω κατι ,γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα! οταν ολοι γνωστοι,αγνωστοι,φιλοι,συγγενεις ερχονται και σας ρωτανε την κλασικη ερωτηση ποτε θα κανετε ενα παιδακι???????????????????????? τι απαντατε?  γιατι μεχρι στιγμης απεφευγα να απαντησω και δε με πειραζε,μετα με νευριαζε και τωρα εχει αρχιζει και με στεναχωρει καθε φορα που με ρωταει κανεις και με φερνει και σε δυσκολη θεση.εσεις γενικα εχετε πει στον κυκλο σας οι δυσκολευεστε να τεκνοποιησετε και οτι προσπαθειτε?και πως απαντατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santalixilo και γω πολυ νωρις το βρισκω μια βδομαδα μετα την τελευταια σπερματεγχυση να ανεβηκε αρκετα η ορμονη για να την ανιχνευσει το τεστ.περιμενε ως το Σαββατο.

Prasini εγω ελεγα σε οποιον με ρωτουσε οτι προσπαθουμε ολοι ξερουν ποσο τρελα εχω με τα μωρα οποτε αν ελεγα οτι δε θελουμε ακομα οπως λενε πολλοι θα καταλαβαιναν οτι ελεγα ψεμματα ενω ετσι ολοι μπραβο μου ελεγαν που προσπαθουσα και ευχονταν καλη επιτυχια!! αλλα και εξωσωματικη που εκανα δε το κρυψα ποτε.δεν εβγαλα και ντελλαλη αλλα οποιος με ρωτουσε για τα διδυμα αν ειναι φυσιολογικα η απο εξωσωματικη ελεγα την αληθεια και τη λεω..νομιζω εχουν αλλαξει τοσο οι εποχες που δε θα σε σχολιασει καποιος κακοπροαιρετα γι αυτο ολοι και καποιον εχουν στον οικογενειακο περιγυρο με δυσκολιες συλληψης.το αγχος που δεν ερχοταν μωρο το χα απο μοννη μου δε περιμενα τον περιγυρο να με αγχωσει.απο το πρωτο μηνα που παντρευτηκα ηθελα μωρο και απο το πρωτο μηνα πιστευα πως ημουν εγκυος φυσικα.2 χρονια εσπαγα τα μουτρα μου με τεστ και αρνητικες χοριακες.αυτα δε τα λεγα σε κανεναν εννοειται ουτε γονεις.οταν αποφασησαμε για την εξω τους το ανακοινωσαμε οτι υπηρχε προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...