Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μεγαλο κεφαλακι...


Recommended Posts

Σημερα που πηγα να δω την μπουμπου μου - ολα καλα ευτυχως- στον υπερηχο.

Το μονο που με προβληματισε ηταν το κεφαλακι της που μας βγαινει αντι για 26 εβδομαδων 27. . . :( Η γιατρος δεν ανησυχει γιατι λεει οτι ειναι συνηθες αλλα εγω κλασσικη χαζομαμα ανησυχω...Σας ετυχε?

Η κοιλιακη της χωρα και τα ποδια της ειναι 24 και 26 εβδομαδων-μονο στο κεφαλακι ειμαστε...μεγαλες.

Ετσι για το χιουμορ- εμοιασε του μπαμπα της που ειναι Ποντιος ή να ανησυχω....?:P

Οχι τιποτα αλλο τελικα θα παω να τον αγορασω τον υπερηχο...θα τον εχω στο σπιτι..:unsure:

Thanks!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μην ανησυχεις για τιποτα!Ειναι εντελως φυσιολογικο!

Την Τεταρτη που πηγα στο γιατρο ημουν 29η+4 το κεφαλακι βγηκε 31η+0

τα ποδια 30η και η κοιλιτσα 28η+3!Ολα αυτα αλλαζουν βδομαδα με βδομαδα!

Συγκεκριμενα τα ποδια της μπεμπας μου στην προηγουμενη επισκεψη την 27η+4 βγαιναν 29η+2!Οι τιμες κυμαινονται σε φυσιολογικα πλαισια και δεν σημαινει οτι το μικρο σου θα εχει μεγαλο κεφαλι!Την επομενη φορα θα δεις διαφορετικες τιμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου, μην ανησυχεις κοπελα μου!! αφου σε καθησυχασε η γιατρος σου, ολα καλα!!!:)

μαλλον το νινακι σας... εχει πολυ μυαλο, θα βγει πανεξυπνο!!!;)

μη στεναχωριεσαι και στεναχωριεται και το μωρουλι χωρις λογο!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΙΩ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΗΨΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΚΑΘΟΤΙ ΠΟΝΤΙΟΣ :woohoo: :woohoo: ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΑΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΥΤΗ Η ΚΕΦΑΛΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ:P... ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΧΑΖΟΜΑΜΑ:):) :) :) ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.... ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω παντα το κεφαλακι τους ειναι λιγο μεγαλυτερο σε σχεση με το σωμα.οσο περναει ο καιρος η διαφορα μειωνεται αλλα ακομη κι οταν γεννηθει αναλογικα το κεφαλι ειναι μεγαλυτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας αφού ο γιατρός σου δεν σου είπε τίποτα...Και εμένα ο μικρός μου έβγαινε σε όλους τους υπερήχους με μεγάλο κεφάλι, αλλά όταν γεννήθηκε βγήκε ένα φυσιολογικό παιδάκι!!!!!!Και τώρα η μπέμπα βγαίνει με μικρή κοιλίτσα...Αυτές οι αποκλίσεις είπαμε ότι υπάρχουν στον υπέρηχο...Εμένα απο το μέσο όρο έβγαλε την μικρή να έχει υπερηχογραφική ηλικία 26+5 και ηλικία με βάση ΤΕΡ 27+1 και όταν ρώτησα μου είπε ότι είναι ένα φυσιολογικότατο μωρό!!!!

Στον γιό μου αντιθέτως μου έβγαζαν υπερηχογραφική ηλικία 29+6 και με βάση ΤΕΡ 28+5...Θα δείς ότι στον επόμενο υπέρηχο οι αποκλίσεις πάλι θα έχουν αλλάξει...Μέχρι τώρα δεν έχω δεί υπέρηχο που να συμπέφτουν οι ημερομηνίες.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

min stenaxoriese katholou ma katholou!!

ego na fantastei mou bgazane ta podarakia 2 + mhnes mikrotera....den mporo na sou perigrapso pos gurnousa kathe fora apo ton giatro! TELIKA to moro gennithike kai einai mia xara kai ta podarakia tou mia xara. Ta mixanimata kai oi metriseis pezoune...ego pantos an kano deutero den tha kano uperixous para mono ton megalo!! Nomizo ola auta einai uperboles giauto na xerese autin thn omorfi fasi ths zois sou xoris na ta skeftese auta.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...