Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε να κάνω τεστ εγκυμοσυνης?


Recommended Posts

an diavaseis k tis odhgies 8a deis

oti gia na leitourghsei to xapi meta apo 2-3 meres

sou erxetai aimoragia!!!!

emena toulaxiston etsi mou synevh otan to phra!!

kalutera na kaneis mia xoriakh gia pio egyra apotelesmata!!

alla na episkeu8eis k ton giatro sou!!

kalh epityxia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fay24 όπως και να΄χει

θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις άμμεσα με τον γιατρό σου...

Αιμοράγια 3 μέρες , για ποιον από όλους τους λόγους;

Δεν θα ήθελες να ξέρεις;

Κάνε και την χοριακή εάν το αποφασίσεις, την Δευτέρα αλλά κάνε και ένα

τηλεφωνάκι στον γιατρό.

Είχες την εγκρυσή του για να πάρεις το χάπι;;;

Γνωρίζω ότι δεν δίδεται σε όλες τις περιπτώσεις...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ... ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού η εγκυμοσύνη είναι επιθυμητή, γιατί πήρες το χάπι της επόμενης ημέρας?Δεν ξέρω πόσο καλό θα είναι να είσαι έγκυος και να μην έχει πιάσει το χάπι, γιατί απ'ότι ξέρω τα χάπια αυτά είναι πάρα πολύ δυνατά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fei24 κανε το τεστ και μετα βουρ στο γυναικολογο, μια φιλη μου που πηρε το χαπι ειχε και αυτη αιμοραγια και χαλασε και ο κυκλος της για λιγο και της εδωσε ο γυναικολογος καποια θεραπεια, γιαυτο αν δεν εισαι εγκυος που σου ευχομαι να εισαι μπορει να εχει χαλασει ο κυκλο σου γιαυτο τεστ και μετα στο γιατρο, σου ευχομαι τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'ότι μου έχουν πεί, με την χρήση του χαπιού αυτού αλλάζει ο κύκλος.Λογικά πρέπει να το γράφει στις οδηγίες ( άν τις έχεις κρατήσει).Εγώ σου εύχομαι ότι καλύτερο για σένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fay μου σε νιώθουμε,

αλλά εφόσον σκοπεύετε να παντρευτήτε

δεν είναι ότι καλύτερο να δηλητηριάζεις με τέτοιες ουσίες

τον οργανισμό σου...

Καλύτερα να είσαστε πιο προσεκτικοί

παρά να στεναχωριέσαι και να αναρωτιέσαι για το "αν και πως"...

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να συμβουλεύεσαι

πάντα τον γιατρό σου!

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν στο λέω για να σε επικρίνω...Προσθεού...Απλά επειδή έγραψες ότι είναι επιθυμητή εγκυμοσύνη και ξέρω ότι όλα αυτά τα φάρμακα δημιουργούν παρενέργειες σε μία ενδεχόμενη εγκυμοσύνη...Δεν υπάρχει λόγος απολογίας, απλά μου έκανε εντύπωση....Συγγνώμη άν άθελα μου σε στεναχώρησα και πάλι σου εύχομαι ότι καλύτερο για σένα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μενα!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, αν ξέρετε...

Την εξέταση την αιματολογική πότε μπορώ να την κάνω? Πρέπει να έχω καθυστήρηση η μπορώ να την κάνω και μερικές μέρες πριν (οταν λέω μερικές, εννοώ 4-5 μέρες πριν την κανονική περίοδο)

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗ Η ΟΡΜΟΝΗ(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ ΤΟ ΛΕΩ).ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

γεια σας κοριτσια ειμαι νεα στο φορουμ!!!!καλως σας βρηκα!!!!

Φαιη, εισαι εγκυος τελικα?

σε ρωταω γιατι και εγω ειχα παρει το χαπι της επομενης μερας και ειμαι 7 εβδομαδων εγκυος. Μαλλον πεσαμε σε ελαττωματικη παρτιδα....

επισης ξερει καποιο κοριτσι εαν διακινδυνευει το εμβρυο απο το χαπι που ειχα παρει??//

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Μετά την έκτρωση και μετά την αποβολή αισθανόμουν ακριβώς έτσι!!! Θα ηρεμήσεις κάποια στιγμή κι όταν έρθει το ουράνιο τόξο θα τα βλέπεις λίγο ομορφότερα τα πράγματα!! Σου στέλνω γλυκό φιλί κορίτσι μου... Εγώ τη βλέπω τη διαφορά στην πάνω φωτογραφία... Άντε να κάνεις μια χοριακή τη Δευτέρα να δούμε τα θετικά σου νέα!!! Κορίτσι μου εγώ γενικά όποτε είχα υποψία έκανα χοριακή μετά την καθυστέρηση! Περίμενε μέχρι τη Δευτέρα και πήγαινε για μια χοριακή! Έτσι μπράβο!!! Κλώσσα τώρα μέχρι να ηρεμήσει το μπεμπίνι σου!!! 
    • Την μαμα μου Ροδούλα την φωνάζουμε  δεν μου αρέσει και πολύ είναι η αλήθεια Την έλεγα την μαμα μου (πριν παντρευτώ) δεν μου αρέσει το όνομα σου δεν θα το δώσω αν κάνω κορίτσι 😂 .. έλεγε δεν έχω τέτοια θέματα παιδί μου εγω να διαλέξεις ένα άλλο όνομα που να σου αρέσει γιατί και εμένα δεν μου αρέσει αυτό το όνομα .. και ακόμα μου λέει δηλαδή να μην το βάλω 😂 αλλα τελικά αποφασίσαμε πως θα το δώσουμε..  εσενα πως την λένε την μαμα σου ;
    • Κορίτσι μου και εγώ σε αυτό ακριβώς κατέληξα γιατί όταν είχα μπει να διαβάσω τι εστί σύνδρομο turner. Και στην δική μου περίπτωση είναι ότι έχασα το μωράκι μου 2 μέρες πριν πάω να κάνω την pappA οπότε φαντάζομαι ότι ο Θεός ήξερε για ποιο λόγο μου το πήρε.. 🥺🥺🥺 Επίσης ο τωρινός μου γιατρός όταν του είπα το ιστορικό μου είπε ότι ξέρει περιπτώσεις με αυτό το σύνδρομο και δεν είναι τόσο τραγικά με όσα γράφουν στο ίντερνετ, σίγουρα όμως υπάρχουν πολλά θέματα Υγείας.  @Mpourmpoulo εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να κρατήσεις 🌈 σου αγκαλιά ❤️❤️  
    • Πως τη λένε τη μαμά σου;;; Είναι απ' τ' αγαπημένα μου ονόματα απο παλιά! Και είχα σκεφτεί απο πολύ μικρή ηλικία ότι δε θέλω να βγάλω τα ονόματα των γονιών και είχα σκεφτεί τα ονόματα για όλες τις περιπτώσεις!!!
    • Αληθώς Ανέστη!!! Περασαμε καλά, τίποτα ιδιαίτερο απλά σπιτι οικογενειακά και μερικές βόλτες να δούμε φίλους που είχαμε καιρό ν δούμε.  Εγω όπως έγραψα και στην άλλη συζήτηση είμαι ξάπλα απ το απόγευμα γιατί έκανα μαγκιές με τις ντουλάπες και έχω κάτι τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά.  εσείς πως περάσατε;;; Πήγατε πουθενά; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...