Μετάβαση σε περιεχόμενο

προωρος τοκετος?


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια,ποναω παλι...πολυ χαμηλα στην κοιλιτσα κ η μεση μου,επισης νομιζω οτι εχω αυξημενα κολπικα υγρα.ειναι σημαδια τοκετου?τρομαζω γιατι τρεις διαφορετικοι γιατροι μου ειπαν οτι μπορει να γεννησω προωρα..Ειμαι 34+1 εβδομαδων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταματανε για λιγο κ αρχιζουν ξανα...περισσοτερο διαρκει ο πονος κ λιγοτερο η παυση.Νιωθω σαν να με πιεζει χαμηλα ο μπεμπης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρε τηλ το γιατρό σου και μην αγχώνεσαι καθόλου...

Και να είναι η ώρα σου να γεννήσεις δεν θα συμβεί από τη μια στιγμή στην άλλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ αν γεννησω σε αυτη την εβδομαδα θα ειναι καλα το μωρο μου?δεν ειναι πολυ νωρις?:( Φοβαμαι παρα πολυ..Ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ον Μιλάμε αυθαίρετα αφού δεν γνωρίζουμε αν πρόκειται για οδύνες τοκετού

2ον Τόσες κοπέλες είχαν πρόωρους τοκετούς εδώ μέσα και τα μωράκια τους ειναι υγιέστατα. Καλό είναι βέβαια να μην συμβαίνει αλλά και όταν συμβαίνει αντιμετωπίζεται.

Γι' αυτό λοιπόν μη στεναχωριέσαι! Ακόμα να πάρεις το γιατρό σου να του πεις για τα πονάκια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περιμενω λιγο ακομα να δω αν θα κανει δουλεια το πρε-παρ κ αν συνεχιστει ο πονος θα παρω τηλ.Μισο χαπι τι να κανει βεβαια αλλα ο καρδιολογος μου εχει απαγορευσει παραπανω δοση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agaph mou mhn anisixeis an einai na erthei tora me to kalo na erthei den einai prooro me thn kakh enia einai ola eteima mesa tou gia na einai kala an gennithei tora.xalarose giati mporei o ponos na entinete kai apo ton fobo sou.pare thl ton giato sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα χθες μιλουσα με το γιατρο μου για το ποια βδομαδα σε κατοχυρωνει για γεννα .Μου ειπε οτι πρωτος στοχος ειναι η 30 εβδομαδα και οτι αν φτασει στην 34 το μωρο πιθανα δε θα εχει κανενα απολυτως προβλημα.Το ιδιο λεει και το βιβλιο που εχω .Στην 34 εβδομαδα οι πνευμονες εχουν ολοκληρωθει και αν ειναι 2,5 κιλα περιπου το μωρακι πιθανα θα μπει για πολυ λιγο θερμοκοιτιδα. Ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mag πάρε τηλ τον γιατρό σου,χωρίς δεύτερη σκέψη.

Εγώ γέννησα 34η εβδομάδα,2250 η μικρή μου.

Εαν πρόκειται να γεννήσεις,να προλάβει τουλάχιστον να σου κάνει ένεση για τα πνευμόνια του μωρού κ να μην χρειαστεί να νοσηλευτεί στη μονάδα νεογνών.

Χωρίς άγχος κ πανικό,ετοιμάσου κ ΠΑΡΕ το γιατρό σου.

Θα αναμένουμε νέα σου κ όλα μια χαρά θα πάνε.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mag21 αχ κοπελα μου αυτα τα ειχα και εγω απο την 24 βδομαδα! και εγω ετσι πονουσα και η μεση και κατω και πισεη και απο ολα! Το καλυτερο ειναι να παρεις τον γιατρο σου να το ενημερωσεις και να μετρας καθε ποσο ερχοντε και φευγουν οι πονοι. Εγω πρεπαρ δεν πηρα ουτε για αστειο λογο προβληματος αλλεργειας.. Δεν ξερω τι εκανες αλλα ευχομαι ολα να πηγαν καλα! 24 βδομαδα παντως ειναι καλα μην φοβασαι και να γεννηθει το μωρακι μια χαρα θαναι! Ο Θεος μαζι σου.

dev364pp___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου δεν ξερω τι ηταν αυτοι οι πονοι αλλα σιγουρα δεν ηταν πονοι γεννας...ο μπεμπης ειναι ακομα στην κοιλιτσα μου....Δεν ησυχαζω ομως γιατι σχεδον μερα παρα μερα εχω πονους που μερικες φορες με τρομοκρατουν κ λεω γενναω (ειδικα οταν ειναι πονοι περιοδου)..!!Ισως να ειναι το πρε-παρ που βοηθαει αλλα δεν το παιρνω συστηματικα,δεν ξερω τι να υποθεσω...μπορει επειδη μου ειπαν για προωρο τοκετο να το ψαχνω κ να φοβαμαι περισσοτερο απ'οτι χρειαζεται.rinoula μου μερικες μερες μεινανε κ το μωρακι σου θα σε κανει να τα ξεχασεις ολα....Κ αντριαννα μου ειναι καλα η μπεμπουλα σου ε?το ευχομαι απο την καρδια μου παντως!την εβαλαν σε θερμοκοιτιδα?κ αν ναι για ποσο καιρο?Συγνωμη αν σας κουρασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAG21 ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ. ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΤΣΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ. ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΟΝΟΥΣ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ. ΒΑΘΙΕΣ ΑΝΑΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Adda γεια σου κ απο μενα,εχεις δικιο αλλα ανησυχω τοσο γιατι εχω πολλες πιθανοτητες για προωρο..πρεπει να ηρεμησω ομως γιατι οσο κ να αγχωνομαι οτι ειναι να γινει θα γινει(αυτο το ξεχναω οταν ποναω...)τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...