Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, ο Αντρέας κοιμάται, και νωρίς το απόγευμα λέμε να πάμε σ' ένα πανηγυράκι που διοργανώνει το σχολείο που πηγαίνει η κόρη μιας φίλης μου. 

Χτες το απόγευμα πήγα Κατηχητικό και κάναμε ένα σούπερ κολλάζ! Κολλήσαμε και αληθινά φύλλα, τώρα δεν ξέρω πόσα θα μείνουν κολλημένα, πάντως ήταν καταπληκτικό! 

Επιστρέφοντας σπίτι, με χτύπησε μία από πίσω, όπως ήμουν στο φανάρι. Ευτυχώς μόλις που με ακούμπησε, κατέβηκα και είδα και δεν υπήρχε καμία ζημιά και της έκανα νόημα "εντάξει" κι ετοιμάστηκα να φύγω, αλλά λέω "κάτσε μη φανεί τίποτα στην πορεία" και πήρα το τηλέφωνό της. Ευτυχώς δε χρειάστηκε, γιατί το αμάξι δεν έπαθε ούτε γρατσουνιά. 

Σήμερα το πρωί πήγαμε εκκλησία, μετά κλασικά ο Αντρέας στους γονείς μου, κι εγώ έφαγα κάτι και κοιμήθηκα κανένα δίωρο. 

Σήμερα το πρωί μου έστειλαν και το αφιέρωμα στους νικητές του διαγωνισμού στο ηλεκτρονικό περιοδικό του οργανισμού που διοργάνωσε το διαγωνισμό διηγήματος. Σας βάζω το λινκ αν θέλετε να ρίξετε μια ματιά: http://artmag.gr/articles/interviews/interviews-artists/item/5762-interview-of-winners-logotexnis-awards-2014

Μετά πήγαμε στους γονείς μου για φαγητό, κλασικά. 

Ουφ, πήρα τη γυναίκα που έλεγα να φέρω για το σπίτι, και μου είπε ότι βρήκε δουλειά και δεν πηγαίνει τώρα σε σπίτια. Προτιμούσα αυτήν, γιατί την ξέρουμε, κι όσο να 'ναι, θα ένιωθα πιο άνετα. Είναι και η οικιακή βοηθός της θείας μου, αλλά όταν έψαχνε οικιακή βοηθό η κουμπάρα μου και πήρα τη θεία μου, μου είπε απαξιωτικά ότι δεν πηγαίνει σε σπίτια, και δεν έχει χρόνο, κι αν πήγαινε σε σπίτια, θα πήγαινε και στη μάνα μου, ενώ ξέρουμε ότι πηγαίνει τουλάχιστον σε τρεις άλλες συγγενείς και τους καθαρίζει... Τέλος πάντων, ελπίζω να βρω κάποια, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω μόνη μου κάποιες δουλειές. 

Έχω και τη μάνα μου να με πρήζει "πρέπει ν' αρχίσεις να ετοιμάζεσαι", "το σπίτι σου είναι σα σταύλος", και άλλα τέτοια ωραία. Οκ, είναι σίγουρα ακατάστατο από τα παιχνίδια του μωρού, αλλά άλλο αυτό, κι άλλο σταύλος. Μου λέει "όχι, δεν εννοώ ακατάστατο, είναι όλο σκόνη". Οκ, δεν είναι και τόσο βρώμικο σίγουρα, αλλά σόρι κιόλας που δεν μπορώ να κάθομαι όλη μέρα να καθαρίζω. Και στο κάτω-κάτω, αν έκανα όλη μέρα τη χαρωπή νοικοκυρούλα, ούτε δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά θα είχα, ούτε σε διαγωνισμούς θα κέρδιζα, αλλά θα είχα την ηθική ικανοποίηση ότι έχω καθαρό σπίτι. Γκρρρ... Τα νεύρα μου... 

Τέλος πάντων. Εσείς πού χαθήκατε όλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας διαβαζω καθημερινα αλλα καποιες μερες ξεκινω να γραψω κ ολο κατι τυχαινει γκρρρ

Παρασκευη κλασικα δουλεια δουλειες

Σαββατο δουλευα κ ηρθε απο τη δουλεια στο σχολασμα η κουμπαρα μου πηγαμε τζαμπο κ μετα κους κους σπιτι μου

Σημερα ηρθαμε καισαριανη στα πεθερικα μου εχει ερθει κ η οικογενεια του αδερφου του αντρα μου κ η γιαγια κ μια θεια του αντρα μου φαγαμε ολοι παρεα

Εμεις πηγαμε κ ηπιαμε παραλληλα με τη ψηφο κ ενα καφεδακι οι δυο μας με τη βανα μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου λες καλε;;;

Αννα μαρια μου εγω θα λεγα στη μαμα σου παντως αν τα θεωρεις βρωμικα βαλε ενα χερακι να τα καθαρισουμε...εχεις παιδι εντος κ εκτος κοιλιας πλακα μας κανει;;

Κ εγω εφερνα μια τελεια κ καθαριζε αλλα μετακομισε κ αλλη αγνωστη δε θελω ειμαι κ περιεργη ενω η βασιλικη με ηξερε κ τα κανε οπως ακριβως ηθελα..παντως μια δυο φορες το μηνα ειναι οτι καλυτερο μια καλη γενικη αν εχεις βοηθεια.,

Κ εγω ειμαι διαρκως non stop κ δεν αντεχω καθολου αφου η κουμπαρα μου με λυπηθηκε που ειδε μια μερα μονο απο τη ζωη μου κ μου λεγε πως αντεχω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα η μάνα μου δυστυχώς δεν μπορεί να βοηθήσει, είναι και μεγάλη, κοντεύει τα 69 και έχει κι αυτή διάφορα προβλήματα υγείας. Βοηθάει όσο μπορεί, π.χ. κάνει το σίδερο, τις προάλλες ήρθε για να φτιάξουμε τη ντουλάπα του Αντρέα, αλλά περισσότερο δεν μπορεί. Οκ, δεν έχω απαιτήσεις, αλλά τουλάχιστον ας μην ανοίγει το στόμα της να λέει χοντράδες. Τουλάχιστον τουαλέτες και κουζίνα τα κάνω κάθε τόσο με ξύδια και ντετόλ. Αν τώρα έχουν και λίγη σκόνη τα έπιπλα, δεν έγινε και τίποτα. 

Εγώ δεν είμαι και τόσο περίεργη, αλλά νιώθω λίγο άσχημα να φέρω μια άγνωστη να μου καθαρίζει τα ντουλάπια. Πού να ξέρω αν είναι καλή, γρήγορη, τίμια; Ουφ... 

Πριν την εγκυμοσύνη μου, έκανα μια μίνι γενική μια φορά το μήνα, όχι, βέβαια, ντουλάπια, αλλά μετακινούσα έπιπλα, κατέβαζα βιβλία, κ.λπ. Τώρα φυσικά, μόνο τα βασικά μπορώ να κάνω, και κάποιες φορές, ούτε κι αυτά.

Εγώ non stop δεν μπορώ να είμαι με τίποτα. 

Μ' εμένα και την κουμπάρα μου συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο: η κουμπάρα μου είναι non stop γιατί έχει δύο παιδιά κι ένα σκύλο, δηλαδή έχει τους γονείς της που είναι σαν παιδιά, κι ένα σκύλο... Η μάνα της, όπως σας έχω πει με εγκεφαλικό, ο πατέρας με αλτσχάιμερ, έχουν κι ένα σκυλάκι, κάτι γάτες, κάτι πουλιά, σπίτι τεράστιο, βεράντες, μεγάλη αυλή, οι γονείς δε δέχονται να φέρει γυναίκα, η θεία της που μπορεί να βοηθά προτιμά να σκουπίζει τους δρόμους (άλλος κάλλος κι αυτός...), και δουλεύει κιόλας. Απορώ πώς αντέχει η κοπέλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια τρελα θα ταν το κολαζ με φυλλα

Καλα η αχατιστια καποιων δεν υπαρχει πχ της μαθητριας σου!!καλα η μαμα σου δε μπορουσε να ταισει εστω ενα αυγο το παιδι;;;

Ανθουλι πεθανα με το γιο σου που ξερει τι προτιμα το αισθημα χαχαχα

Κ ο β τρελα ερωτυλος μου χει βγει..

Καλα η αυπνια εσενα σε εχει διαλυσει μωρε...

Κ εγω γκρινιαζω κ μετα μετανιωνω γιατι τα χω ολα κ δε πρεπει να μαι αχαριστη απλα καποιες φορες μου βγαινει αυθορμητα χαχα

Εγω παλι δενομαι με πραγματα κραταω χαρτακια κ πραγματα που μετα απο καιρο με πανε στο παρελθον μου αρεσει αυτο το αισθημα της αναπολησης...

Με ρουχα γενικα δικα μου ουτε του β δε δενομαι τα χω κρατησει για το δευτερο μετα θα τα χαρισω ολα να τα αξιοποιησει καποιος που τα χρειαζεται καρεκλακια παρκα ριλαξ αποστηρ θηλαστρα τα χα δωςει στην αδερφη μου οταν γεννησε

Σε λιγο θα παμε για δευτερο καφε κ τα μικρα κουνιες να απολαυσουν εχει σουπερ μερα για βολτες...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια τοτε πες τη μανουλα αφου δε μπορει να βοηθα να κανει τα στραβα ματια στη σκονιτσα..

Εμενα σημερα θα βγαλει λεει τα χαλια ο συζηγος κ θα φερει το τραπεζι κ παλι στο σαλονι το χα βγαλει για τον β να χει απλα

Τα τελευταια δυο χρονια το χα αποθηκη

Λυσαξε ο αντρας μου μεγαλωσε το παιδι κ εσυ το θελες το τραπεζι να στο αγορασω (οντως εγω το θελα σαν τρελη αυτο το τραπεζακι κ γενικα αμα θελω κατι στανταρ θα μου το παρει οποτε εκει δεν εχω επιχειρηματα)κ αντε να το απολαυσουμε κτλ ελπιζω μη σκοτωνεται ο μικρος στα τζαμια κ στις γωνιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου εμενα με αντιπροσωπευει πολυ το θεματακι που λες να ανοιξεις

Καφεδες θαλασσες καλοκαιρι ολα αυτα

Καφε πινω ενα τη μερα στανταρ

εγκυμοσυνη θηλασμο δεν επινα

η επινα ντεκαφ η καφε μΑνιταριου δεν μπορω το πρωι χωρις καφε ειναι η συνηθεια μου..

Κ αμα στον δινουν κ ετοιμο λιωνω...!

Ειμαι στο διπλο πεθερας με κελυ κ βασιλη κοιμουνται το τι κλωτσια εχω φαει στη μεση που μαι δε λεγεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα τελικά χτες του έδωσε κοτόπουλο, πληγούρι και ντομάτα. Απλά ήταν για να γκρινιάξει... 

Το ίδιο και με τη σκόνη... 

Εμείς ένα χαλί έχουμε, αλλά πρέπει να πάει καθαριστήριο, κι είπαμε να ρωτήσει σε 1-2 να δούμε τι προσφορές έχουν. Το χαλί του Αντρέα που είναι μικρότερο, θα το πλύνει αυτός. 

Ουφ, εγώ για τα καλοκαιρινά αγχώνομαι... Είναι μεγάλο ζόρι. Κανονικά, όποτε αλλάζω τα ρούχα, βγάζω τα πάντα από ντουλάπια και συρτάρια και τα καθαρίζω με οινόπνευμα. Τώρα μάλλον μόνο τα ράφια που θα αλλάξω θα καθαρίσω και μακάρι να τα καταφέρω κι αυτά...

Εμείς τα τραπεζάκια στο καθιστικό τα έχουμε, δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα. Άλλωστε, είναι αρκετά μεγάλο το σαλόνι και έχει χώρο και παίζει. 

Καφές μανιταριού;;;;; Τι είναι αυτό καλέ;;;; Πρώτη φορά το ακούω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα αυτο το τραπεζι εινΑι τεραστιο ανοιγει για να φας προς τα πανω με μηχανισμους εχει συρταρια κ τζαμακια απο πανω οποτε ηταν επικινδινο για παιδι τον πρωτο καιρο μετα μου αρεσε χωρις αυτο που ταν αλανα το σαλονι κ εμεινε αποθηκη το τραπεζι ως σημερα αλλα μαλλον τελος η αλανα σημερα χαχα

Καφες απο μανιταρι στην κυπρο ειναι πολυ γνωστος η κυπρια φιλη μου μου τους φερνει απο κυπρο.κ ειναι υγειινος για θηλαζουσες τον κανεις κ νες κ φραπε εχει ιδιαιτερη γευση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα ευτυχώς! 

Μια γιαγιά ήτανε, και μου είπε ότι πήγε να τη χτυπήσει ο δίπλα και προσπαθώντας να τον αποφύγει, χτύπησε εμένα. Τώρα δεν κατάλαβα τι συνδυασμός είναι αυτός, αλλά τέλος πάντων, τέλος καλό, όλα καλά! Μου είπε ότι, ό,τι πρόβλημα υπάρχει θα το αναλάβει, αλλά δε χρειάστηκε ευτυχώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου καλα αποτελεσματα νομιζω εχετε βαλει υποψηφιοτητα ο συζηγος σου ;;

Εμας η θεια του αντρα μου

Μου δωσαν ετοιμο κ το φακελο χαχα

Γιατι εγω δε σκαμπαζω καθολου απο αυτα

Γυρναω κ της κανω σε ψηφισα αλλα τι κομμα ψηφισα;;

Πεθαναν στα γελια

Ολοι μαυρα χαλια ειναι δεν ελπιζω σε αλλαγες

Αυτη η θεια εβαλε για να στηριξει ενα συμμαθητη της που βαλε αυτος για δημαρχος κ ειναι οντως καλος οικογενειαρχης

ανθρωπος

Η θεια εχει πολλους γνωστους αρα ισως του φανει χρησιμη ειναι αυτη που εκανε αφαιρεσει στηθους αλλα παει πολυ καλα ευτυχως ειναι παρα πολυ καλη γυναικα κ μεσα σε ολα εχει τρια παιδια δουλεια φροντιζει μανα με αλτσχαιμερ τη παραδεχομαι.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εβγαλα τα καλοκαιρινα βασιλη κ λιγα δικα μου ο αντρας μου τα βγαζει μονος γενικα εγω τα χω ολα στις ντουλαπες κ απλα τα βαζω τα πανω κατω

Αυτη τη δουλεια τη βαριεμαι κ οτι εχει σχεση με ρουχα κ σιδερο..

Τα μωρουδιακα ετοιμασε με ειδικο σαπουνακι κ τα αλλα σιγα σιγα..

Τα χαλια εχω αρκετα δυο πολυ μεγαλα σαλονι τραπεζαρια κ ενα ποιο μικρο κουζινα κ στην κρεβατοκαμαρα μας εχω δυο σαν διαδρομους τα δινω σε καθαριστηριο ειναι μεταξωτα κ δε πλενονται με λαστιχο δυστυχως αλλα δεν ειναι τραγικο το κοστος κ στα φυλανε κιολας

Του βασιλη το παιδικο το πλενει ο β με πιεστικο κ γινεται κουκλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα κι εγώ βαριέμαι ό,τι έχει να κάνει με ρούχα, και κυρίως να τα αγοράζω, χαχα! 

Ευκολία είναι να τα έχεις όλα έξω. Εγώ τα έχω σε σακούλες στον αποθηκευτικό χώρο πάνω απ' τη ντουλάπα και πρέπει κάθε φορά να τα βγάζω και να βάζω σε σακούλες αυτά που δε χρησιμοποιούμε.

Τα μωρουδιακά να τα πλύνω, νόου πρόμπλεμ, αλλά πού να τα βάλω; Πρέπει να αδειάσει η ντουλάπα του Αντρέα, να μπουν ράφια, να τοποθετηθούν τα ρούχα του στα ράφια για να αδειάσει η συρταριέρα, και να μπουν εκεί τα μωρουδιακά. Αλλιώς δε γίνεται... 

Το σύμβολο που έβαλες εγώ το βλέπω έτσι:

....!
Κ 
....! 

Επειδή μπορεί να σου το βγάζει σαν σύμβολο, εγώ αυτό που βλέπω είναι: αποσιωποιητικά, θαυμαστικό, αλλαγή γραμμής, Κ, αλλαγή γραμμής, αποσιωποιητικά, θαυμαστικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει η κουνιαδα που διαβαζει τη βαφτηστηρα μου τρεις ωρες βρε τι μας περιμενει!!!!

Ξεχασα να σας πω η δασκαλα παρασκευη μου πε οτι ο βασιλης ζωηρεψε..

Να τα μας το σκαθαρι που ξεπεταχτηκε κιολας!!

Οχι να ναι ατακτος αλλα εγινε ποιο ζωηρος στο παιχνιδι

Για να δω θα ρωτησω τεταρτη να δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, Μάγδα, πριν τα μισά απ' όσα έγραφες μου έβγαζε!

Πήγαμε στο πανηγυράκι, ωραία ήταν, αλλά ο Αντρέας δεν κάθισε δευτερόλεπτο. Πάμε να δούμε που παίζανε μπάλα, έκατσε περίπου πέντε δευτερόλεπτα. Πάμε να δούμε τους αγώνες με τηλεκατευθυνόμενα αυτοκινητάκια, ήθελε να μπει μέσα στην πίστα, έτρεχε πάνω-κάτω, κι όταν βαρέθηκε, βγήκε απ' την αίθουσα και έτρεχε όπου έβρισκε. Να δούμε το πρόγραμμα που παρουσίαζαν τα παιδιά του σχολείου, ούτε γι' αστείο. Πήρε ο άντρας μου σουβλάκια να φάει, έτρεχε πάλι πάνω-κάτω, και κάθε τόσο ερχόταν για να φάει λίγη πίτα. Εννοείται ότι την περισσότερη ώρα τον κυνηγούσε ο άντρας μου, εγώ για πολύ λίγο τον κυνήγησα, αλλά και πάλι, νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη. Ο Αντρέας πάντως, πέρασε πολύ ωραία, και μετά έλεγε όλη την ώρα "θέλω πάλι να πάω εκεί". 

Καλά, ακούστε φάση: ο Αντρέας έχει ένα παιχνίδι, τον κύριο Πατάτα. Βγάζει το μουστάκι του, το βάζει στο κεφάλι του κυρίου Πατάτα σα λειρί, και μου λέει "κοίτα, είναι κόκορας"! 

Ακούστε και χτεσινή ατάκα: του ετοιμάζω ψωμί με μυζήθρα και μαρμελάδα φράουλα που φριάξαμε τις προάλλες, και μου λέει "μμμ, είναι απόλαση η μαμεάζα"!!! 

Ουφ, πονάει η κοιλιά μου τώρα, το μεσημέρι στους γονείς μου φάγαμε μακαρόνια με κιμά και σουτζουκάκια και νομίζω με πείραξαν τα σουτζουκάκια... Ήταν να φτιάξει λαζάνια, αλλά χάλασε ο φούρνος της, της λέω να κάνει μακαρόνια με κιμά κι έφτιαξε και σουτζουκάκια (τα είχε στην κατάψυξη) και μου λέει "ε, τι, φαγητό είναι τα μακαρόνια με κιμά; Σκέτα μακαρόνια με κιμά θα τρώγαμε;". Έλεος... Αφήστε που τα κάνει όοοοολα με χοιρινό κιμά και δε μου αρέσουν καθόλου... Μας έβαλε και σουτζουκάκια για το βράδι, αλλά δε νομίζω να φάει κανείς. 

Για να φανταστείτε, εγώ μοσχάρι έφαγα για πρώτη φορά όταν πήγα φοιτήτρια στη Θεσσαλονίκη! Προηγουμένως, ούτε που ήξερα τη γεύση του... 

Κατερίνα τι έγινε με τον άντρα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Αντρέας: φωνάζω τον άντρα μου να μας φτιάξει τοστ. Πάει ο Αντρέας από κει, του λέει ο άντρας μου "πάμε στη μαμά να της φτιάξουμε τοστ, γιατί πεινάει κι αυτή κι η Γεωργία". "Κι εγώ πεινάω" λέει ο Αντρέας και συνεχίζει "κι η μαμά πεινάει και η Γεωργία πεινάει". Έρχεται σ' εμένα. "Πεινάει η Γεωγία. Για να δω... (μου σηκώνει τη μπλούζα) Μμμμμ... Πεινάει πολύ"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα πέρασα μια όμορφη μέρα! Πρώτα απ' όλα κοιμήθηκα καλά! Μπορεί να κοιμήθηκα στις 4 το πρωί, αλλά ξύπνησα στη μία και μισή το μεσημέρι!!! Η άλλη έκπληξη της ημέρας: Ξυπνάω, ανοίγω το παντζούρι και τι να δω;; Ο άντρας μου άπλωνε ρούχα..... ΕΜΕΙΝΑ. Φαίνεται πως έπιασε τόπο η γκρίνια μου! Μακάρι να επαναληφθεί. Πήρε τα παιδιά, τα πήγε στις κούνιες, τακτοποίησα το σπίτι και πήγα να τους βρω. Πήγαμε να ψηφίσουμε και μετά βολτούλα στα Σπάτα. Φάγαμε και πήγαμε τα παιδιά σε ανοιχτό παιδότοπο. Ωραία ήταν, αν και τα φτύσαμε λίγο γιατί η Αλεξάνδρα θέλει πολύ κυνήγι.. Το βραδάκι διόρθωσα και τώρα χαλαρώνω. Ξενερώνω απίστευτα που σε λίγο καιρό δουλειά γιοκ... ΔΕΝ ΘΕΛΩ.... Θέλω τη δουλίτσα μου και ας έχω διόρθωση...Τέλος πάντων. Θα αρχίσω ξανά γυμναστήριο. Ελπίζω τουλάχιστον να μου κρατά η μαμά μου τα παιδιά για να πηγαίνω. Δυο μέρες τώρα έφαγα πολύ και πήρα ξανά 1 κιλό. Από αύριο το ράβω πάλι.

 

Άννα Μαρία, οι μαμάδες είναι για να γκρινιάζουν. Και η δικιά μου είναι απίστευτα γκρινιάρα... Δεν παλεύεται ώρες ώρες η γκρίνια της. Τι να κάνω όμως που την έχω ανάγκη...Δεν λέω και πολλά...χαχαχαχαχαχα. Η μαθήτριά σου πολύυυυ αχάριστη. Έχουμε γεμίσει αχάριστους ανθρώπους.

Ο Αντρίκος λέει απίστευτα πράγματα! Είναι πανέξυπνος! Πάνω από την ηλικία του!

 

Μαγδούλα, ζωήρεψε ο Βασιλάκης; Ε αγοράκι είναι. Λογικό να είναι κάποιες φορές ζωηρούλης.

Τέρμα το σαλόνι αλάνα ε;; Χαχαχαχαχαχα. Έχει δίκιο ο αντρούλης σου. Αφού τον έβαλες να σου αγοράσει το τραπεζάκι, θέλει να το βάλει στη θέση του!

Απόλαυσες καφεδάκια σήμερα!

Δεν ήταν και πολύ συνειδητοποιημένη η ψήφος σου σήμερα ε;; Χαχαχαχαχαχα. Έτσι και αλλιώς, δεν υπάρχει κάποιος αξιόλογος υποψήφιος.

 

Μαρίνα, πολύ καλό σημάδι που η καθυστέρηση καλά κρατεί! Κάνε κανένα τεστάκι ή ακόμα καλύτερα μια χοριακή για να μας πεις τα νέα!

 

Κατερινάκι, πώς τα πήγε ο αντρούλης σου;

 

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...