Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλημερα!

Καλο μηνα κοριτσια!

Αννα Μαρια συγχαρητηρια για τη διακριση!πρεπει να ναι πολυ ενδιαφερον το διηγημα για να ερθεις δευτερη μεσα απο τοσους διαγωνιζομενους!μπραβο σου παντως!εγω δεν το εχω καθολου τη συγγραφη!χαχα!

Καγκουρακι περαστικα στα αγορακια σου!μαλλον αυτος ο τριημερος πυρετος ειναι που δεν εκδηλωνει αλλα συμπτωματα!περαστικα να ειναι!εστω και ενα μωρο να πηγαινει σχολειο τα αλλα κολλανε αυτοματα!ουφ!ειδες ο Γιωργος εστω και τοσο μικρουλη καταλαβε πως αφιερωσες ωρα αποκλειστικα γι αυτο!

Μαγδουλα οντως πολυ καλος ο παιδικος σταθμος που παει ο Βασιλακος!κι εμας κανουν πολλες κατασκευες, πχ προχθες εφτιαξαν στεφανι μαγιατικο πανω σε χαρτονι, το Πασχα εφτιαξαν με πηλο λαγουδακι που το μπογιατισαν εξω και μεσα εβαλαν αυγουλακια που τα εφτιαξαν με χαρτονι, στις 25 Μαρτιου εφτιαξαν Ελληνικη Σημαια, την 1η Απριλιου εφτιαξαν Κυπριακη σημαια!ειναι ολα πολυ ομορφα!

Εμας χτες ηταν αργια μιας και γιορταζουμε την Εργατικη Πρωτομαγια!το απογευμα πηραμε τη μικρη με τη μαμα μου και τη θεια μου παιδοτοπο αλλα μας βγηκε ξινο γιατι η μικρη αρχισε να πονα την κοιλια της και να κλαιει!τελικα πριν παμε της εστυψα πορτοκαλι σε χυμο και τον ηπιε!την πειραξε φαινεται γιατι εκαμε 3 εμετους και εβγαζε το χυμο!τελικα φυγαμε, περασαμε λιγο απ τη γιαγια μου και στην επιστροφη την πηγα απ το γιατρο, δεν φαινοταν κατι ιδιαιτερο απλα λιγο ενοχλημενο το στομαχι της, ουτε διαρροιες ουτε πυρετο προς το παρον και δεν ξανακανε εμετο!την πηρα σχολειο μιας και απ το απογευμα χτες δεν ξαναεκανε εμετο!ψες κοιμηθηκε μια χαρα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία αν και φοβομουν πως θα περνουσαμε δυσκολο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε!

Καλό μήνα, ξέχασα να ευχηθώ!

Χτες γύρισε ο άντρας μου, όλα καλά, δεν ταλαιπωρήθηκε στο ταξίδι, προσγειώθηκε στην Πάφο, ήρθε Λάρνακα με το λεωφορείο που τον άφησε στο αεροδρόμιο και πήγαμε με τον Αντρέα και τον πήραμε. 

Ο Αντρέας, ενώ τόσες μέρες δεν έλεγε τίποτα για τον μπαμπά του, και πολλές φορές δεν πήγαινε καν να του μιλήσει στο τηλέφωνο, χτες ενθουσιάστηκε και όλη την ώρα ήθελε να είναι δίπλα του! 

Όταν πήγαμε σπίτι, ο άντρας μου κατέβηκε να πάρει τις βαλίτσες απ' το αμάξι, κι εμείς βγήκαμε στη βεράντα. Εκείνη την ώρα επέστρεφαν η κοπέλα που φροντίζει τον παππού που μένει στο διπλανό σπίτι, που είναι απ' τη Σρι Λάνκα (η κοπέλα, όχι ο παππούς), μαζί με τις φίλες της, που είχαν πάει ποδηλατάδα. Τις χαιρετάμε απ' το μπαλκόνι, και μία από αυτές άρχισε να μιλάει στον Αντρέα με σπασμένα ελληνικά. Ο Αντρέας της απαντούσε και σε κάποια φάση της λέει "αυτό είναι το αμάξι μας. Α! Κι αυτός είναι ο μπαμπάς μου!".

Εν τω μεταξύ, τώρα ο Αντρέας έχει αναπτυχθεί πολύ λεκτικά. Ξέρει πάρα πολλά τραγουδάκια και ποιηματάκια, κάποια ολόκληρα, κάποια αποσπάσματα, παρακολουθεί κινούμενα σχέδια και σχολιάζει και συμμετέχει, ενώ εφευρίσκει και δικά του παιχνίδια. Π.χ. λέει συλλαβιστά τη λέξη "απαγορεύεται" και το τελευταίο -ται το τραβάει και λέει "α-πα-γο-έ-υε-ταιιιιιιιι.... εεεεεεεε.... λειο", και με το -ται που σέρνει, βγάζει τη λέξη "τέλειο"! 

Έχει, όμως, ζωηρέψει και πάρα πολύ. 

Τη Δευτέρα θα πάει στον παιδικό σταθμό πρώτη φορά! Για να δούμε... Μου είπαν να τον πάμε την ώρα της αυλής, για να μην τον κλείσουμε σε μια τάξη απ' την πρώτη μέρα. 

Μάγδα, κάτι μας έγραφες χτες, αλλά έβγαιναν περίεργα σύμβολα.

Βάσω κι εγώ χτες ήπια φρέσκο χυμό και νομίζω με πείραξε. Προηγουμένως είχα φάει ένα γλυκό που μας κέρασε μια μαθήτρια που γέννησε. Μιλάμε, γέννησε την Κυριακή, και ήρθε την Τετάρτ στο σχολείο μες στην τρελή χαρά, όχι για μάθημα, βέβαια, απλά για να μας κεράσει και να πάρει εξεταστέα ύλη. Τι σου είναι η φυσική γέννα ε; Χτες με έπιασε η λαιμαργία και το έφαγα όλο γιατί μου φάνηκε μικρό, μετά ήπια και το χυμό, και έγινε το στομάχι μου χάλια. Κάθε λίγο με έπιανε η κοιλιά μου κι έτρεχα στην τουαλέτα... 

Πώς πάει η εγκυμοσύνη; Πόσο είσαι τώρα; Πότε έχεις ΠΗΤ; Κοντά με την Ιωάννα φαντάζομαι.

Σας αφήνω κορίτσια, τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα να σας πω: μου έδειξε ο άντρας μου φωτογραφίες από τη βάφτιση. Ήταν όλα πολύ ωραία (εκτός από την πεθερά μου :P) αλλά ρε κορίτσια, το καημένο το παιδάκι, όπως σας ξαναείπα το είχαν ακούρευτο, κι ενώ δεν είχε πολύ πυκνό μαλλί, ήταν πάρα πολύ μακρύ, με αποτέλεσμα να είναι όλο μες στα μούτρα του και δεν έβλεπε τίποτα. Μιλάμε, έβλεπες δυο μάτια, δυο μάγουλα και ένα μαλλί. Σε όλες τις φωτογραφίες φαινόταν εκνευρισμένο και δυσφορούσε το κακόμοιρο... Ευτυχώς το κούρεψαν μετά τη βάφτιση και ξαλάφρωσε. Έλεος πια με τις χαζο-προλήψεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια καλως τα δεκτηκατε:)

Με την εγκυμοσυνη ταλαιπωρουμαι με συμπτωματα αλλα κατα τα αλλα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία ολα καλα!

ΠΗΤ εχω 23/11/2014!αλλα επειδη θα κανουμε καισαρικη μαλλον θα γεννησω λιγο νωριτερα!στην Ιωαννα ειχα ενα μηνα αργοτερα ΠΗΤ δηλαδη 23/12/2011 αλλα γεννησα με καισαρικη 06/12/2011.

Με το καλο να παει και ο Αντρεας σχολειο!θα προσαρμοστει ευκολα πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, ένα μήνα πριν την ΠΗΤ της Ιωάννας δηλαδή! 

Ακούστε φάση με τον Αντρέα: έστρωνα το κρεβάτι μου, κι όπως έριξα την κουβέρτα απ' την αντίθετη μεριά που στεκόμουν, χτυπάει η κουβέρτα σε μια κορνίζα που έχει ο άντρας μου στο κομοδίνο του, πέφτει η κορνίζα πάνω στο διακόπτη του αμπαζούρ που επίσης βρίσκεται στο κομοδίνο και ανάβει η λάμπα! Το βλέπει ο Αντρέας και μου λέει "ω! Γιατί το άναψες;". Του λέω "έγινε κατά λάθος Αντρέα μου, έπεσε η κορνίζα πάνω στη λάμπα και άναψε". Και ο Αντρέας συνεχίζει: "ήταν ατύχημα. Συνώμη λάμπα"!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο κοριτσια απο την ωρα θα καταλαβατε πρωτον εχω υπερενταση κ αύπνια κ δευτερον ο χρονος μου ειναι τοσο περιορισμενος που μονο μεταμεσονυχτια βρισκω χρονο πια γκκρρρ

Χτες εβαζα σχεδιακια με λουλουδια σε μενα φαινονται αλλα προφανως λιγω κντ σνιφφ

Πρωτομαγια ηταν παρα πολυ ομορφα πηγαμε αλεποχωρι ψησαμε κ φαγαμε εξω μαζεψαμε λουλουδια κ καναμε στεφανακια παιξαν τα πιτσιρικια κουσκουσεψαν κ οι μεγαλοι ειμασταν πολλα νεα ζευγαρια κ ηταν πολυ ευχαριστα

Το βραδυ γυρησα κ πεσαμε ξεροι

Σημερα τρεχω δουλεια δουλειες κ τουμπαλιν

Εκανα κ ολο το σιδερο ευτυχως να ναι καλα το μικρο μου που το χα συντροφια κ ουτε που καταλαβα τρια πλυντηρια κ βαλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑσουλα με το καλο το ζουζουνακι σου ολα μια χαρα θα πανε βρε

Αχ μωρε η ιωαννουλα την πειραξε το πορτοκαλι αφου δε ξσνακανε παλι καλα το κουκλακι σου

Αννα μαρια παντα αξιος ο συζηγος σου

Ομορφα ολα εκτος απο τη πεθερα.... Πολυ γελασα

Ο αντρικος εχει αυξημενη νοημοσυνη ακου παιχνιδι που σκεφτηκε ο ατιμος

Αννα μαρια μου ειναι αναλογα κ η γεννα

εγω με καισαρικη κ πρωτη μερα εφερνα βολτες σε ολο το νοσοκομειο κ οταν βγηκα δε απο το νοσοκομειο στο σπιτι ημουν σαν την σβουρα απλα ποναγαν τα ραμματα οταν εβηχα η γελαγα δυνατα δε με κουρασε καθολου η καισαρικη λες κ δε γεννησα

Βεβαια ειμαι κ λιγο αναισθητουλα στον πονο κ σε τετοια.

Κ ο βας ζητα συγνωμη σε αντικειμενα κ μαλιστα λεει κ

1000 συγνωμη κ γελαω κ θυμωνει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι σνθρωποι που μας αγαπουν βρισκουν παντα τροπο να υπαρχουν συνεχεια μεσα στη ζωη μας..!

Το διαβασα καπου κ μου αρεσε

Ονειρα γλυκα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμείς μια χαρούλα. Έχω πολλή διόρθωση βέβαια, αλλά σε λίγο καιρό τελειώνει το βάσανο αυτό. Ήδη έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε για τις καλοκαιρινές διακοπούλες.

Ο Πανούλης είναι ένα κανονικό αγριμάκι μέσα στο σπίτι. Έξω όχι ,ευτυχώς. Η Αλεξάνδρα είναι μια ζουζούνα που κάθε μέρα μας τρελαίνει με όλα αυτά που κάνει και λέει. Συνεννοούμαστε πλέον κανονικότατα.

Άλλα νεάκια δεν έχω...

 

Άννα Μαρία, φοβερός ο Αντρέας! Απίστευτα πράγματα λέει!!! Πάντα άξιος ο άντρας σου! Γέλασα κι εγώ που είπες πως ήταν όλα τέλεια εκτός από την πεθερά σου. Πλησιάζει και ο καιρός σου να γεννήσεις! Απίστευτο μου φαίνεται πόσο γρήγορα περνά ο καιρός.

 

Μαγδούλα, μια χαρούλα περάσατε την Πρωτομαγιά! Χαίρονται και τα παιδάκια και οι μεγάλοι στην εξοχή. Ακόμα και το σίδερο σου φαίνεται ευχάριστο όταν έχεις παρέα το αντράκι σου ε;; Έρωτας μεγάλος! Ωραίο αυτό που έγραψες με τους ανθρώπους που μας αγαπούν.

 

Κατερινάκι, τι κάνει ο Γιωργάκης σου; Ελπίζω να είναι απύρετο το μωράκι σου το γλυκό. Το πρόγραμμα στο φροντιστήριο θα είναι φουλ μέχρι τέλη Μαΐου και μετά θα έχω και κάποια μαθηματάκια μέχρι τέλη Ιουνίου περίπου. Θα το κανονίσουμε οπωσδήποτε το καφεδάκι. Μου έλειψες φιλενάδα!

 

Βασούλα, ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκε πολύ από τους εμετούς η Ιωάννα σου. Εσύ πώς τα πας;; Φούσκωσε καθόλου η κοιλίτσα; Πότε είπαμε έχεις την αυχενική;

 

Κατερίνα, Αλεξάνδρα, Χριστίνα πού είστε; Περιμένουμε τα νέα σας.

 

Κορίτσια, έχουμε ομαδούλα;;;

 

Αυτά και για σήμερα. Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κόρες!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, δηλαδή εγώ νιώθω πολύ κουρασμένη σήμερα. Όχι ακριβώς κουρασμένη, αλλά έχω πολλές ζαλάδες, μάλλον επειδή το πρωί σηκωθήκαμε και πήγαμε εκκλησία και δεν κοιμήθηκα καλά. Μετά την εκκλησία, βέβαια, ξανάπεσα, αλλά κοιμήθηκα ελάχιστα, γιατί οι άντρες έκαναν πολλή φασαρία. 

Χτες είχαμε εκδήλωση στο Κατηχητικό, επειδή οι μεγάλες θα έχουν εξετάσεις και διαγωνίσματα, είπαν να τελειώσουν με το Κατηχητικό από τώρα. Εμείς θα συνεχίσουμε όλο το Μάιο, αφού οι μικρές δεν έχουν ούτε εξετάσεις, ούτε διαγωνίσματα. Έτσι, μαζευτήκαμε όλες και όλοι, ήρθε ο ιερέας και μας μίλησε, κεραστήκαμε, πήραμε δώρα, κ.λπ. Το είχαν κανονίσει, όμως, πάρα πολύ νωρίς, από τις τρεις το μεσημέρι... 

Όταν έφυγαν οι μεγάλες, εμείς μείναμε και παίξαμε. Τους είχα οργανώσει διάφορα παιχνίδια, αγώνες με δεμένο πόδι (ατομικά και ζευγάρια), κουταλοδρομίες με παιχνιδάκι στο κουτάλι αντί για αβγό, μη σπάσουν και κάνα δόντι, αγώνες κουτσό, αγώνες με αντικείμενα στο κεφάλι, και διάφορα άλλα. Δεν είχαν και τόση επιτυχία, όμως, γιατί οι μικρές άρχιζαν τα κλασικά τους, "αυτό εμένα δε μου αρέσει", "δεν παίζω", "αφού δεν παίζουν αυτές, δεν παίζω ούτε εγώ", η άλλη άρχισε να παίζει με το κινητό, τέλος πάντων, άρχισαν και τους μικροτσακωμούς, τελικά σε κάποια φάση μία κρατούσε την μπάλα και δεν την έδινε, πάει η άλλη να της την πάρει, τη ρίχνει κάτω, χτυπάει, βάζει τα κλάματα, πάω να την παρηγορήσω, μετά αρχίζει να κλαίει αυτή που τη χτύπησε, μισή ώρα να της περάσει, καταλαβαίνετε... Τελικά, συνεννοήθηκαν όλες, με έβαλαν να κλείσω τα μάτια μου και κρύφτηκαν ακριβώς από πίσω μου, για να ψάξω και καλά να τις βρω. Μόλις άνοιξα τα μάτια μου, έκανα ότι δεν είχα ιδέα που είναι, απομακρύνθηκα, και καλά ψάχνοντάς τις, και βγήκαν όλες μαζί απ' την κρυψώνα φωνάζοντας με ενθουσιασμό!

Μετά γύρισα σπίτι, πήγαμε τον Αντρέα στην παιδική χαρά, όπου έκανε ΜΟΝΟ τσουλήθρα, σνομπάροντας όλα τα άλλα παιχνίδια. Στην αρχή φοβόταν και ήθελε να τον κρατάμε απ' τα χέρια, αλλά μετά του πέρασε και αφέθηκε κι έκανε μόνος του. Φεύγοντας, περάσαμε από την παγωταρία και φάγαμε όλοι από ένα παγωτό. Πήραμε πρώτη φορά και στον Αντρέα μια μπάλα παγωτό βανίλια σε ποτηράκι, αλλά όπως το έτρωγε πάγωνε και τον έπιαναν ρίγη. Τελικά, του δίναμε εμείς πολύ λίγο στη μύτη του κουταλιού, κι έφαγαν από μισό με τον άντρα μου. Τελικά είδα ότι είχε ανακοίνωση ότι πουλάνε και μισές μπάλες για παιδιά, αλλά το είδαμε μετά που πήραμε την μπάλα του Αντρέα. 

Το βράδι πήγα σε ένα φιλολογικό μνημόσυνο ενός θεολόγου που πέθανε πριν δύο χρόνια. Ευτυχώς συνάντησα εκεί μια φίλη μου και καθίσαμε μαζί. Ήταν πάρα πολύ ωραία εκδήλωση, αλλά άργησε πολύ να τελειώσει. Πήγε σχεδόν δέκα να γυρίσω σπίτι... 

Σήμερα δεν κάναμε τίποτα, το πρωί όπως σας είπα εκκλησία, μετά εγώ ξάπλωσα, σηκώθηκα, μαγειρέψαμε με τον Αντρέα μπριάμ με κοτόπουλο και κολοκυθάκια με τ' αβγά για μεζέ, φάγαμε, και ο άντρας μου δήλωσε ότι πάει να ξαπλώσει. Εν τω μεταξύ, ο Αντρέας δεν κάθισε στο τραπέζι, και τον τάιζα όπως έπαιζε. Ενώ έδειχνε να του αρέσει πολύ το φαγητό και έτρωγε με όρεξη, σε κάποια φάση, μόλις έβαλε την μπουκιά στο στόμα του, έδειξε να αναγουλιάζει και έκανε εμετό. Το ίδιο έπαθε και την περασμένη Κυριακή το βράδι, όταν ήμασταν στους γονείς μου και έτρωγε πάλι κοτόπουλο ψητό με πατάτες και σαλάτα. Ίσως, επειδή είναι στεγνό το κοτόπουλο να του κάθεται στο λαιμό και να το βγάζει μ' αυτόν τον τρόπο, δεν ξέρω. Πάντως, δεν του το έδινα σκέτο, ήταν με το μπριάμ, δηλαδή πατάτες, κολοκυθάκια και φρέσκια ντομάτα και γιαούρτι, που ο ίδιος απαίτησε να βάλουμε στο πιάτο του. Μου κάνει εντύπωση, όμως, ότι έκανε δύο φορές εμετό με κοτόπουλο...

Μάγδα μια χαρά περάσατε την Πρωτομαγιά.

Εμένα με έπιασε αίσθηση φωλιάσματος και κάθισα κι έκανα μια λίστα με όλες τις δουλειές που πρέπει να κάνουν ο άντρας μου και η γυναίκα που θα φέρω! :P :P :P

Εγώ με την καισαρική ταλαιπωρήθηκα αρκετά. Σηκώθηκα, βέβαια, τη δεύτερη μέρα, αφού η καισαρική έγινε στις τρεις το μεσημέρι, και μέχρι να συνέλθω από την ολική νάρκωση πήγε τουλάχιστον εφτάμιση. Μετά πονούσα πολύ στα ράμματα, τα οποία με τραβούσαν με τρόπο ανατριχιαστικό. Τις πρώτες μέρες που γυρίσαμε σπίτι δυσκολευόμουν πολύ. Για να θηλάσω τον Αντρέα το βράδι που ξυπνούσε, έπρεπε να σηκωθεί ο άντρας μου, να τον αλλάξει και να μου τον δώσει. Βασικά, αυτό ήταν το κύριο πρόβλημα που είχα, οι πόνοι από τις ραφές. Πάντως, έχω ακούσει και πολύ χειρότερες περιπτώσεις ανάρρωσης από καισαρική από τη δική μου... 

Ανθή εμάς ο Αντρέας είναι αγριμάκι και μέσα και έξω... 

Έχουμε ομάδα καλέ, "Το μυστικό καφενεδάκι". Μπες στις ομάδες, πάνω ψηλά και θα τη βρεις!

Ρε κορίτσια, για δώστε συμβουλές για το κόψιμο της πάνας. Σκεφτόμαστε να το αρχίσουμε σιγά-σιγά. Φυσικά, η μάνα μου με έχει πρήξει ότι θα έπρεπε ήδη να είχαμε αρχίσει, μη σας πω ότι θεωρεί ότι θα έπρεπε να του την είχα κόψει από πέρσι το καλοκαίρι... Έλεος... Τώρα, όμως, από αυτό το μήνα σκεφτόμαστε να αρχίσουμε την εκπαίδευση, γιατί έχουμε και ένα θέμα με το σύγκαμα. Έχει πάρει από φόβο το άλλαγμα, γιατί συγκάηκε μερικές φορές που έκανε κακά που δε μύριζαν και δεν τα είπε, και τώρα δεν τα λέει ποτέ, ούτε και παραδέχεται αν τον ρωτήσουμε αν έκανε... Έτσι, κάθε τρεις και λίγο είναι συγκαμένος...

Σας φιλώ και τα ξαναλέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου ξεπεταχτηκε και η Αλεξανδρα ε?πως περνα ο καιρος!ηδη σκεφτεστε και για τις διακοπες του καλοκαιριου....που λετε να πατε?και μεις λεμε να πάμε πρωτα Ο ΘΕΟΣ αλλα δεν ξερω και πως θα ειμαι ως τοτε κι αν καταφερουμε να παμε!

Αννα Μαρια ισως ειναι αυτο που λες επειδη ειναι στεγνο το κοτοπουλο να αναγουλιαζει!εμας η Ιωαννα τις τελευταιες μερες λεει τα κακα και πριν τα κανει!παλια τα ελεγε οταν εκανε και μετα!θελω και γω να της κοψω την πανα σιγα σιγα!

Μαγδουλα μου πως εισαι?τι ωραια γνωμικα εβαλες....!ποια θα ανοιξει το καλοκαιριατικο θεματακι?γιατι οπως λεει και η Αννα Μαρια μειναμε στη βροχη και τη σοκολατα!

Εμεις το Σαββατο λαχταρησαμε.....πηγαμε στα βαφτισια του μωρου του κουνιαδου μου!το εστιατοριο ηταν σε κεντρικο δρομο βασικα και δεν υπηρχε κατι να εμποδιζει τα παιδια να βγουν προς τα εξω!ειχαμε τα ματια μας δεκατεσσερα στη μικρη!σε μια φαση καθοταν μπροστα μας μαζι με αλλα παιδακια και ηρθε μια θεια του αντρα μου να μας μιλησει....ωσπου να απαντησω στην ερωτηση της αν ειμαι καλα και πως παω η μικρη εξαφανιστηκε!αμεσως ετρεξα και γω και η μαμα μου δεν τη βρισκαμε στο εστιατοριο...πλεον εγω πανικοβληθηκα επαθα σοκ ετρεχα σαν τρελη και γλιστρησα και επεσα κατω βεβαια απλα γονατισα γιατι προλαβα και πιαστηκα να μην πεσω κατω τελειως και κτυπησω!ο αντρας μου καπνιζε εξω και μας ειδε καταλαβε τι εγινε ετρεχε κι αυτος αλλα τελικα τη βρηκε η συννηφαδα μου ερχοταν απ τα βαθη του εστιατοριου που ηταν η κουζινα και ηταν τρομαγμενη!χαθηκε και δεν ηξερε να επιστρεψει πισω!μολις την επιασα της θυμωσα παρα πολυ γιατι και εγω επαθα σοκ!εμεινε μεσα στην αμαξουλα για λιγη ωρα αλλα μετα κατεβηκε και ετρεχε παλι αλλα συνεχως την τρεχαμε απο πισω!μετα αγχωθηκα που επεσα και κατω αλλα ευτυχως δεν κτυπησα στην κοιλια απλα γονατισα αλλιως θα ειχαμε τρεξιματα!και στη πρωτη εγκυμοσυνη επεσα αν θυμαστε που με ριξε ο σκυλος αλλα δεν εγινε κατι χειροτερο!ευτυχως!Ουφ πλεον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου,καλο μηνα να εχουμε

επιτελους ειμαι πρωι στο σπιτι και χαλαρωνω,την προηγουμενη βδομαδα που λετε πηγα κανονικα για δουλεια επειδη δεν εχουν ατομα να μας αντικαταστησουν βρισκουν και κανουν,μας ειπαν οτι χρωσταμε τις μερες που καθισαμε το Πασχα και πρεπει να τις αναπληρωσουμε γκρινιαξαμε λιγο αλλα δωσαμε τοπο στην οργη αφου ηταν και μια μερα αργια καθισαμε την Παρασκευη που περασε μας περνει η υπευθυνη τηλεφωνο και τι μας λεει -Σας παρακαλω,δεν σας το επιβαλλω να μεινετε κι αυτη τη βδομαδα επειδη δεν εχουμε ατομα και μπλα μπλα ...και καντε το για την διευθυντρια σας και εισται οι μονες που δεν δεχτηκατε γιατι το ζητησαν και σε αλλους παιδικους , λες και η διευθυντρια μας εκανε κατι για μας,δεν ξερω αν το ειχα αναφερει οταν ξεκινησα τη δουλεια ειχα ζητησει να πηγαινω στις 8 για να πηγαινω τα παιδια σχολειο και να μην φερνω την πεθερα μου για μιση ωρα αλλα αυτοι μου το αρνηθηκαν και μου ειπαν οτι δεν γινεται αν ηθελα να επαιρνα τα παιδια μου μαζι εκει απο τις 7 και τεταρτο που πηγαινα και να τα πηγαινα στο σχολειο μετα φυσικα δεν το εκανα ερχοταν η πεθερα μου τελοσπαντων θελω να πω πως εμενα δεν μου εκαναν ουτε μια εξυπηρετηση και δεν ελειψα ουτε μια μερα στους πεντες μηνες αυτοι τωρα μας λενε τα δικα τους ,η αλλη κοπελα που εχει εκει την κορη της συμφωνησε να πηγαινει για μια ωρα καθε μερα για να καθαριζει....ο αντρας μου βαζει υποψηφιοτητα για προεδρος στο χωριο σας το ειπα;αν βγει θα ερθει παλι Κοζανη για δουλεια ειμαστε πολυ αγχωμενοι παντως......

 

Αννα Μαρια εμενα μου ταιριαζει απολυτα ο τιτλος του ποστ μας ,δεν εχει σταματησει να βρεχει τοσο καιρο καθε μερα ομως σαπισαμε γκρρρρρ και η θεμροκρασια πολυ πεσμενη ακομη χειμωνιατικα μπουφαν φοραμε ,ακομα και την πρωτομαγια το πρωι ειχε λιακαδα και ζεστη ειμασταν με τα κοντομανικα αλλα το μεσημερι επιασε μια καταιγιδα μας τα χαλασε...συγχαρητηρια για το διηγημα σου θα παω να το διαβασω μετα ,παντα αξιος ο αντρας σου γιατι καλε ηταν χαλια μονο η πεθερα σου για δωσε περιγραφη...κι εγω θελω να ξεκινησω γενικη σιγα σιγα θα αρχισω να καθαριζω τα ντουλαπια της κουζινας πρωτα απο μεσα χαλαρα και βλεπουμε πως βαριεμαι δε λεγεται αναλαμπη μου ειχες γραψει καποια στιγμη για πλυντηριο πιατων εχω αλλα δεν το βαζω συχνα καιει πολυ ρευμα και με τα χαρατσια που εχουμε πληρωνουμε πολλα ,οπως επεισης εχω και στεγνωτηριο ρουχων κι αυτο επισης δεν το πολυβαζω δεν θελω να επιβαρυνω κι αλλο το λογαριασμο ηδη μας ερχονται παρα πολλα ....τι ωραια τα παιχνιδια που εκανες στο κατηχητητικο μπραβο σου ,εγω μετα τις γεννες σηκωνομουν αμεσως εχω ακουσει γυναικες που γεννησαν με καισαρικη και υπεφεραν πολυ,για την πανα θα τον εχεις με το βρακακι και θα τον βαζεις συχνα στην τουαλετα ή στο γιογιο ή εξω οπως βολευει μην περιμενεις αμεσως θα κατουρησει πανω του αρκετες φορες εφοδιασου με πολλα βρακακια και αλλαζε τον συνεχεια να τον ρωτας συχνα αν θελει να κατουρησει και φυσικα επιβραβευση ξερεις,εγω τους ελεγα να ποτισουμε τα χορταρακια,τα δεντρακια κτλ οταν ειμασταν εξω,να γεμισουμε την τουαλετα ,τα πατησουμε το καζανακι λιγο να το δει σαν παιχνιδακι μεχρι να καταλαβει τι πρεπει να κανει μην απελπιστεις θελει αρκετη προσπαθεια κι οχι φωνες .λες να τον πειραξε το κοτοπουλο κοψτο σε μικροτερα κομματια την αλλη φορα ...

 

Ανθη μου πως ειναι τα παιδακια σου;αρχισες να σκεφτεσαι τις διακοπες ε;εγω ακομα δεν τολμω μας κανει χαλια καιρο και δεν εχω διαθεση καθολου,ο Δημητρης με ρωταει συνεχεια ποτε θα παμε θαλασσσα ο καημενουλης .....

 

Βασω αμαν ρε κοριτσι ολο λαχταρες εισαι,παλι καλα την βρηκατε αμεσως,κι εγω ειχα πεσει οταν ημουν εγκυος στον Νικο στις αρχες κιολας αλλα δεν επαθα τιποτα....

 

Κατερινακι πως ειναι τα αρρωστουλια σου;αναρωσατε;

 

Μαγδουλα τι ομορφα πραγματα μας γραφεις;τι κανει ο κουκλος σου;

 

Μαρινα ειχες γραψει για θεμα γενεθλιων εγω συνηθως εχω καποιο θεμα στην τουρτα που αρεσει στα παιδια τους ρωταω τι θελουν αφου ειναι μεγαλα πια,οταν ηταν μικρα εφτιαχνα διαφορα τοτε δεν ηξερα να κανω με ζαχαροπαστα κι εφτιαχνα με σαντυγι ,θα την παραγγειλεις ή θα την φτιαξεις μονη σου;αν του αρεσει καποιος παιδικος ηρωας καντο ετσι ,σε πιατακια κτλ δεν τα συνδιαζα παντα οτι εβρισκα επαιρνα ,μια χρονια ειχα κανει πινιατα αλλα πιστευω οτι ειναι για μεγαλυτερα παιδακια εκτος αν οι καλεσμενοι σου εχουν μεγαλυτερα δες εδω http://www.pamebolta.gr/%CE%B4%CF%81%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82/%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CF%86%CF%84%CE%B9%CE%AC%CE%BE%CF%89-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CE%AC%CF%84%CE%B1 μερικες φορες προσαρμοζω και τα μεζεδακια αναλογα το θεμα πχ οταν ειχα φτιαξει τουρτα μπομπ σφουγγαρακη ειχα φτιαξει σαλιγκαρακια,καβουροπατι και  αστερακια σντιτσελ δες http://www.sintagespareas.gr/forum/13-parti-genethlion/594085-ta-7a-genethlia-tou-nikola-me-ton-bomp-sfouggaraki αν βγεις στο φορουμ εχω βαλει και αλλα παρτυ μας οπου λεει katerina78 εγω ειμαι,ποτε ειναι τα γενεθλια του;στις 18 ειναι και του Νικου αλλα λογω εκλογων θα τα κανω πιο μετα

 

Αλεξανδρα που χαθηκες,θελω να σε ρωτησω καποια πραγματα για το μπλογκ σου θελω να φτιαξω για να βαζω τα πλεκτα μου

 

Χριτινακι χαθηκες κι εσυ,τι κανει  Δημητρακης ,εσεις καλα; καιρο εχουμε να μιλησουμε

 

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες θα γραφω πιο συχνα τωρα πιστευω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Πριν λίγο πήγαμε τον Αντρέα σχολείο! Από χτες το βράδι έλεγε ότι θέλει να πάει "τον Ματιαούλη" (στον Μανιταρούλη) και σε κάποια φάση μου είπε "σέλω να πάω τον Ματιαούλη ΑΜΕΣΩΣ!" Τώρα ήταν ενθουσιασμένος, δεν κρατιόταν, μόλις φτάσαμε χτυπούσε τα τζάμια κι έλεγε "άντε μάμα, άνοιτσε την πότα", και όταν κατεβήκαμε άρπαξε την καγκελόπορτα και την κουνούσε να την ανοίξει. Τα παιδάκια ήταν έξω στην αυλή κι έπαιζαν, του άνοιξε η δασκάλα, του είπε καλημέρα και της αντευχήθηκε, και κατευθείαν μπήκε σ' ένα παιχνίδι-σπιτάκι, χωρίς να μας δώσει άλλη σημασία. Έτσι φύγαμε και μέχρι τώρα δεν έχουν πάρει κανένα τηλέφωνο. Αρχικά είχαμε πει να τον αφήσουμε μισή ώρα, αλλά αφού τον είδε έτσι, μας είπε να τον αφήσουμε σαρανταπέντε λεπτά. Κατά τις έντεκα θα πάμε να τον πάρουμε, και είμαι σίγουρη ότι θα κλαίει γιατί δε θα θέλει να φύγει!

Βάσω πωπω, τι πάθατε κι εσείς... Ευτυχώς που τελικά όλα πήγαν καλά!

Κατερίνα δηλαδή σας βάζουν να δουλεύετε χωρίς να πληρώνεστε, απλά απ' την καλή σας την καρδιά; Χμ... Κοίτα, κι εμείς στο σχολείο μπορεί να κάνουμε ένα σωρό πράγματα που δεν προβλέπονται, αλλά τα κάνουμε στα πλαίσια της εργασίας μας, και πληρωνόμαστε ούτως ή άλλως. Εγώ δεν ξέρω αν θα δεχόμουν να πάω να δουλεύω απλήρωτη. 

Καλή επιτυχία στον άντρα σου!

Εμείς εδώ έχουμε καλοκαίρι πάντως. Έχει πολλή ζέστη, γύρω στους 24-27 βαθμούς και φέτος γενικώς δεν έβρεξε πολύ... Το βράδι κάνει λίγο ψυχρούλα, δηλαδή πέφτει στους 18-19 βαθμούς! Από προχτές καταργήσαμε και την κουβέρτα γιατί σκάγαμε. Στον Αντρέα φορούσαμε αμάνικο ζιπουνάκι και μακρυμάνικο φορμάκι, αλλά είδα ότι σε λίγο γινόταν μούσκεμα, ενώ ξυπνούσε πάρα πολύ νωρίς το πρωί, έτσι του φοράμε πλέον ένα μακρυμάνικο ζιπουνάκι και από κάτω παντελόνι πυτζάμας, χωρίς κάλτσες εννοείται, και κοιμάται μια χαρά.

Σήμερα πάντως έχει πάρα πολλή σκόνη η ατμόσφαιρα, είναι λες και έχει συννεφιά. Ήλιος δε φαίνεται πουθενά πάντως.

Για την πεθερά πλάκα έκανα καλέ, ήταν αρκετά καλοβαλμένη στη βάπτιση!

Δεν έχεις κι άδικο για το πλυντήριο πιάτων και το στεγνωτήριο. Ο διευθυντής μας έχουν στεγνωτήριο, και λέει του έρχεται το ρεύμα 400-500 ευρώ και περισσότερο ακόμη το χειμώνα...

Ευχαριστώ για τις συμβουλές για την πάνα! Τώρα που θα πηγαίνει, όμως, και νηπιαγωγείο, πώς θα το κάνουμε; Καλά, εννοείται θα συνεννοηθούμε και μ' αυτούς που έχουν και πολλή πείρα!

Τι τέλειο το παρτάκι που είχες κάνει στο Νίκο! 

Ακούστε ατάκες ο Αντρέας: Τις προάλλες φόρεσε μια φόρμα που πάνω είχε ένα αυτοκινητάκι και μου λέει "ω, είναι χάλια το αυτοκίνητό μου". Του λέω "εντάξει, θα το πάμε στο μηχανικό" και μου απαντά "μα είναι φωτογιαφία, πώς θα πάει τον μηχανικό;"! Προχτές κάτι έκανε και του λέω "είσαι μαγκάκι;" και μου απαντά "όχι, δεν είμαι ο Μακάκης (υποκοριστικό του μπαμπά του), είμαι ο Αντέας". 

Εν τω μεταξύ κάθε μέρα μαθαίνει κι ένα καινούριο τραγουδάκι. Μέχρι τώρα ξέρει όλο το Φεγγαράκι μου λαμπρό, το Αχ κουνελάκι, τον Άγιο Κήρυκο, το Να ζήσεις Αντρέα, το οποίο μάλιστα λέει και στον πληθυντικό (να ζήσεις Αντέηδες και χγιόνιες πολλές), από μόνος του, χωρίς να του πούμε τίποτα εμείς, και το Χριστός Ανέστη, ενώ ξέρει στίχους από το Ήταν ένα μικρό καράβι, το Λύκε λύκε είσ' εδώ; το Κοκοράκι και την πρώτη στροφή από τον ύμνο της ΕΟΚΑ, που το λέει "Ήταν πγιώτη Απγιλίου της ΕΟΝΑΣ η αχή, που ακούστηκε την Κύπγιο η φωνή του Διγενή". Τα περισσότερα από αυτά τα έχει ακούσει μερικές φορές από εμάς ή από τα Ζουζούνια, τα έπιασε και τα λέει και μόνος του! 

Σας αφήνω, γιατί σε λίγα λεπτά θα πρέπει να πάμε να τον πάρουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά τον αφήσαμε μία ώρα.

Πήγαμε να τον πάρουμε, τον βρήκαμε στην τάξη να πλένει τα χεράκια του και να έχει ενταχθεί πλήρως! Εννοείται δεν ήθελε να φύγει, αλλά ευτυχώς δεν έκανε σκηνές! Δε μας ζήτησε ούτε μία φορά μας είπε η δασκάλα του!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφουλες μου να μαι κ εγω γυρησα απο δουλειτσα κ εφτιαξα ενα κεκακι με το παπακι μου να χουμε με το καφεδακι συνοδευτικο

Του αρεσει πολυ να φτιαχνουμε παρεα γλυκακια κ ειναι οντως χρησιμος σαν βοηθος

Κατα τα αλλα σαββατο ησυχια ταξη κ ασφαλεια δουλειες πολλες μπλιαχ

Χτες το απογευμα πηγαμε φλοισβο αγαπημενος προορισμος εμενα κ του βασιλη βλεπω θαλασσα πρασινο κ ο μικρος κουνιες ηρθαν κ η αδερφη μου κ μετα πηγαμε για φαγητο φαληρο

Αυτα εν ολιγοις τα νεακια μου του σκ κ τα σημερινα

Βασουλα μου τη λαχταρα περασες καλε στην κατασταση σου εμας χτες η μικρη της ινα εκσφενδονιστηκε απο το πλαι της τσουλιθρας κ την επιασα ατον αερΑ με το ενα χερι απο τη δυναμη κ τη βιαστικη κινηση εκανα φουσκαλα αλλα την επιασα παρα τριχα μιλαμε να σκαγε κατω

Οταν ημουν εγκυος ειχα κατεβει 3 σκαλια με τον κωλο της εξωπορτας ημουν κ στο μηνα μου ο αντρας μου ειχε παθει παρακρουση απο το αγχος εγω για το παιδι ανησυχουσα αλλα ολα οκ ευτυχως κ σεις τελος καλο ολα καλα

Αννα μαρια μου καλη αρχη στο σχολειο ημουν σιγουρη για τον αντρικο τετοιο παιδι θαυματακι θα απολαυσει εκει

Για τον εμετο ασε λιγο καιρο κ ξαναδωσε να δεις αν τριτωσει κατι παιζει η με κοτοπουλο η με υφη φαγητου

Για πΑνα εγω ειχα παμπερ που ανεβοκατεβαιναν κ τον εβαζα καθε λιγο κακα τσισα τα λεγε απο νωρις κ προλαβαινα

Κακα δεν ειχαμε ποτε ατυχημα κ ευτυχως ειμαι κ πολυ σιχασιαρα τσισα στην αρχη μας φευγαν λιγα κ τρεχαμε μετα το μαθε αναλογα στο παιδακι ειναι σιγα σιγα με υπομονη ειδικα για τα κακα καναμε παρτυ τοσος χορος για ενα χ...ιμο δεν εχει ξαναγινει χαχα

Ο β ειναι πολυ βιαστικος εχει δυο βδομαδας που κατουρα ολομοναχος ορθιος κ χωρις εκπαιδευση απλα ειδε λεει το μπαμπα στο σχολειο τα βαζουν καθιστα ενημερωσε κ θα σε βοηθησουν κ εκει εμεις τα χαμε κοψει οταν ξεκινησε ηταν αλλωστε πολυ μεγαλος τριων αρχισε σχολειο εμενα ηταν τριων κ τα χε κοψει ηδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου προχθες φοραγα το πλεχτο σου παλι ειναι φανταστικο μιλαμε

Για δουλεια δεν ξερω κ εγω δε νομιζω να πηγαινα αν δεν με εξυπηρετησεις δεν θα το κανω κ εγω ξερω ψυχρο αλλα ετσι οπως μας καταντησαν ετσι παει εχεις κ τρια παιδια σπιτι στην τελικη που θελουν τον χρονο σου..

Εσυ ξερεις βεβαια καλυτερα..

Να μου φιλησεις τα αντρακια σου!!

Ανθουλι μου αντρακι ο πανουλης κ εγω κοιτω το βασιλη κ δε πιστευω πως ειναι δικος μου

Ωρες ωρες πως μεγαλωνουν τα ατιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διακοπες φετος διαλεγω εγω ψηνομαι για σαντορινη η ροδο θα δειξει καλα να μαστε κ ολα θα γινουν

Τα στιχακια τα διαβασα κ μου αρεσαν πολυ κ ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας..

Θα ξαναμπω παω να λιωσω σοκολατα να καλυψω το κεικ

Οι αντρες παιζουν πανω κ απολαμβανω για λιγο ηρεμια

Φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εγώ έχω λίγα νευράκια. Σήμερα κρατούσε η πεθερά μου τα παιδιά. Η γυναίκα μου σιδέρωσε δε λέω, το σπίτι όμως ήταν βομβαρδισμένο.... Χίλιες φορές να μην είχε σιδερώσει και να έβρισκα ένα τακτοποιημένο σπίτι. Με το που γυρνάω, χωρίς να βγάλω ρούχα, χωρίς να πάω τουαλέτα, ξάπλωσα με τον Πάνο για να κοιμηθεί και μετά άρχισα να τακτοποιώ. Την Αλεξάνδρα εννοείται πως δεν πρόλαβα να την κάνω μπάνιο. Την άλλαξα, της έφτιαξα το γάλα, της το έδωσα αλλά δεν την πήρε ο ύπνος αμέσως όπως γίνεται κάθε βράδυ. Ξέρετε γιατί;;; Γιατί κοιμήθηκε όσο δούλευα ενώ έχω πει να μην την κοιμίζουν γιατί μετά πάει 12+ για να κοιμηθεί..Η διόρθωση με περίμενε, όπως και άπλυτα πιάτα και πολλά άλλα. Τώρα που τα ξανασκέφτομαι όλα αυτά, δεν έχω λίγα νευράκια αλλά πολλά!!!! Τέλος πάντων.

 

Άννα Μαρία, μπράβο στον Αντρίκο σου που προσαρμόστηκε τόσο εύκολα στον παιδικό! Τέλειος! Επίσης, οι ατάκες του δείχνουν ότι είναι ένα πανέξυπνο παιδάκι. Για το κόψιμο της πάνας θα σε καθοδηγήσει ο Αντρέας. Κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό. Εγώ με τον Πάνο ήμουν πολύ τυχερή γιατί έκοψε πανεύκολα και με τη μία ακόμα και τη βραδινή πάνα. Ελάχιστα ατυχήματα είχαμε. Την έκοψε 2 χρονών και 4 μηνών. Έβλεπε και την ανιψιά μου που είναι μεγαλύτερη και βοήθησε πολύ και αυτό. Το κάθε παιδάκι κόβει την πάνα όταν είναι έτοιμο και αν δεν είναι, ό,τι και να κάνουμε εμείς, δεν γίνεται τίποτα. Σκέφτομαι κι εγώ να κάνω μια προσπάθεια με την μικρή το καλοκαίρι, αλλά δεν νομίζω ότι θα υπάρξει θετικό αποτέλεσμα.

 

Μαγδούλα, κέικ με σοκολάτα άκουσα και δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου. Μιαμ μιαμ.. Κάνω και μια διαιτούλα για να χάσω ένα κιλάκι που μου έχει μείνει και πεινάω...Ο καιρός περνά πολύ γρήγορα, πράγματι.. Τόσο γρήγορα που έχω αρχίσει να αγχώνομαι...

 

Κατερίνα μου, σταμάτησες τη δουλίτσα ε;; Ευκαιρία να ξεκουραστείς κι εσύ λίγο τα πρωινά. Μπράβο σου πάντως που πήγες να δουλέψεις χωρίς χρήματα.

Βρέχει συνέχεια και στην Αθήνα, αλλά ευτυχώς δεν έχουμε χαμηλές θερμοκρασίες. Ούτε υψηλές βέβαια. Τις διακοπές θα τις σκεφτόμουν ακόμα και αν χιόνιζε..χαχαχαχαχαχα.

 

Τι έπαθες βρε Βασουλάκι μου;; Λαχτάρησες και με το Ιωαννάκι και με το πέσιμο. Ευτυχώς, τέλος καλό, όλα καλά!!!Έτσι είναι και τα δύο τα παιδιά μου. Εξαφανίζονται από κοντά μου σε χρόνο dt. Βλέπω άλλα παιδάκια που δεν απομακρύνονται ποτέ από τη μαμά τους και μου κάνει τρομερή εντύπωση...

Διακοπές θα πάμε στη Ρόδο και στην Κεφαλλονιά. Μακάρι να μη γίνει μόνο κανένας σεισμός...Δεν έχω δει ποτέ την Κεφαλλονιά και θέλω πολύ! Έχω ακούσει τα καλύτερα.

 

Αυτά κοριτσάρες μου. Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Κατερινακι μου χωρις αμοιβη και γω δυσκολα θα δουλευα!αν ειναι δυνατον...αυτους μια μικρη ευκολια τους ζητησες και δε σε διευκολυναν και συ να δουλεψεις χωρις πληρωμη για την διευθυντρια?οι πλειστοι εργοδοτες τωρα με την κριση εκμεταλλευονται τους εργαζομενους!και δω στην Κυπρο αυτο γινεται!

Αννα Μαρια αμεσως προσαρμοστηκε ο Αντρεας!μπραβο!σημερα θα μεινει περισσοτερη ωρα?οσο για τις ατακες του ...καταπληκτικος!

Ανθη χαμος στο σπιτι...!ο συζυγος δεν μπορει να κοιμησει τον Πανουλη να μπορεις να ξεκουραστεις και συ λιγο?αχ και γω εκνευριζομαι οταν ειναι της διαλυσης το σπιτι και ατακτοποιητο!προτιμω να το χω συγυρισμενο και να χω στοιβες σιδερο παρα να τα βλεπω ολα ασυγυριστα!δεν μπορω....!

Μαγδουλα θελω και γω κεικ σοκολατας....!χαχα!οσο και προλαβες τη μικρη απ την τσουληθρα!αμαν!ολο λαχταρες ειναι αυτα τα παιδια!απιστευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...