Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Αλεξανδρα τι ειχε σκεφτει η μικρη για το σχολειο οτι θα την αφηνες εκει ε αφου τωρα θα βλεπει οτι καθε μερα επιστρεφει στο σπιτι δεν θα εχει προβλημα, μολις δεθει πιο πολυ καιψω κανενα παιδακι τοτε ειναι που θα θελει να μενει και περισσοτερο. Παστα φλωρα εφτιαχνε η νονα μου σε σημειο να μας τηγφφερνει μερα ταψια και ποσο να φαωε και μεις.

Αννα μαρια εινα ψοντως πολυ γλυκας ο Αντρικος με ολα οσα σου λεει και κανει! Ωραια το εχεις σκεφτει με το κατηχητικο ετσι αυτη την λιγο διαφορετικη προσεγγυση.

Κατρινα δεν τις βαζω εγω εργασιες απο τον παιδικο τους δινουν μια συνηθως καθε βδομαδα, και περσυ που ηταν στο προνηπιο εφερνε και γραφαμε τα νουμερα, τα αντιστοιχουσε με σχεδια και τετοια. Απλα σκεφηκα οτι για να μαθει το μ επρεπε να το γραφει απο πανω πολλες φορες και ετσι τις εφτιαξα καποια με τελιτσες. Πολυ κρυο σας εβαλε και εδω ειναι τωρα δυο μερες που αλλαξε παλι ο καιρος.

Βαω δοξα το Θεο που ολα ειναι καλα, δεν φανταζεσαι ποσο περιμενα τα νεα σας, ολα καλα μπραβο μπραβο, και μπραβο που καταφερες να την ηρεμησεις γιατι παρολο που εινα μικρουλα σιγουρα ολα τα εχι ακομα πολυ καλα αποτυπωμενα μεσα στο μυαλο της. Α μονο ψηλο ζευγαρι δεν μας λες και οι δυο στο 1,65 ειμαστε.

Καλη συνεχεια στην μερα σας κουκλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Τι κανετε κοριτσακια μου? Χανομαι αλλα ολο τρεχω και μονο απο κινητο μπαινω στο ιντερντετ. Επιτελους καταφερα να τελειωσα τις αξιολογησεις μου και αρκετη δουλεια του σχολειου. Σημερα θα κάνω κι αλλα αφου πρωτα συγυρισω κλπ. Φετος αρχισα να κουραζομαι νωρις...Ειδικα αυτη την βδομαδα τα παιξα!! Κατα τα αλλα καλα. Ο Στεφανακος ειναι καλα, μονο πού και πού είναι βραχνιασμενος. Στο σχολειο ειναι πολύ καλος μαλιστα χθες μου ελεγε το μαθημα της βδομαδας. Μου ελεγε οτι το φθινοπωρο φυσα αερας και πεφτουν τα φυλλα την αυλη! Μου ελεγε και κατι τραγουδακια, το ένα στα αγγλικα!! Κ εγω καμαρωνω η κουκουβάγια!! Α και μου ελεγε τα φρουτα του φθινοπωρου και οτι με το σταφυλι φτιαχνουμε κρασι!! Οσο μεγαλώνουν και μαθαινουν πραγματα μας τρελλαινουν περισσοτερο!!!

Αννα Μαρία διαβαζα για την νευρολογο που εγραψες και επαθα πλακα...δεν παει καλα η γυναικα! Για τη μαθητρια σου τωρα τι να πω? Περιπτωσαρα...κριμα γιατι σιγουρα χρειαζεται μεγαλη ψυχολογικη στηριξη.

Πηγατε για το φορο? Σε εμας δεν ηρθε ακόμη χαρτι.

Κ για την περιοδο που λες πανω κατω ετσι ειμαι κ εγω. Εχω 2-3 μερες λιγο καφε ή ρόζ κ μετα αιμα. Πολύ σπαστικο...

Βάσω μου πώς είναι η μικρή? Η αληθεια ειναι πως δεν καταλαβα τι έχει ή δεν θυμάμαι για το νευρολογο. Χαιρομαι που πήγαν ολα καλα. Διαβασα για τον σταυρο και συγκινηθηκα. Ολα καλα απο εδω και περα κοπέλα μου, να ηρεμησει κι η Ιωαννα σου.

Ανθή μου πήγε ο Πανούλης σχολείο? Σιγά ιγά θα συνηθισει και θα του αρεσει κιολας. Η μικρή σε ξενυχτά ακόμα ε?

Καγκουρακι τι κάνετε εσείς ? Η Αγγελικούλα αρχισε τις δραστηριοτητες? Τι καλα...Ειδατε και το σπορακι? Πώς περναει ο καιρος ε? Οπουν να'ναι ερχεται κ το τριτο! Αρχισατε και κολύμπι? Κ εγω θελω τοσα να κανω στον μικρο αλλα δεν βγαινω οικονομικά. Τωρα σκεφτομαι απο τον επομενο μηνα να τον γραψω για baby swimming. Του ρονου θελω να τον παρω στο ποδοσφαιρο. ΕΝα προγραμμα που εχει και μαθαινουν βασικά πολλά πραγματα μεχρι και αγγλικα!

Χριστινα μου κ εσύ έχει πολύ τρέξιμο ε? Αυτοι οι διαλόγοι των μικρών μας ειναι τελειοι!! Ευτυχως που τα παει καλα στον παιδικο κ ο δικος σου. Παντως κοιμαται οντως αργά ο Δημητρης για μεσημερι. Εμενα κοιμαται στον παδικο μια ωρα στις 1-2. Γυρω στις 2:30 τον παιρνω κ παμε σπτι. Στις 9 ομως ειναι τεζα χιχιχι Περαστικά στον μπαμπά σου.

Κατερινα μου μπραβο στα αγορια σου...παντα να σε κανουν τοσο περηφανη! Παντως στις φωτος εισαι μια κουκλα!!!

Αλεξάνδρα μου περαστικά στην Κωνσταντίνα σου,..Θα συνηθισει.. Ο Στεφανος κλαιει μονο αν τυχει καμια μερα να τον παρω εγω σχολειο κ συμβαινει σπανια γιατι φευγω πολύ νωρις απο το σπιτι. Αλλα πριν κοιμηθει το βραδυ που του λεω οτι θα πας σχολειο, θα παιξεις με τους φιλους σου κλπ και μετα θα γυρισει η μαμα απο την δουλεια και θα σε παρει παντα μου λεει οχι μαμα να πας δουλεια!!!

Σας αφηνω γιατι ο Στεφανος ανοιξε το ψυγειο και φωναζει θελω τυρι!!!! χαχα Φιλιά σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια σας γραφω απο κινητο. ο πατερας μου ακομα εντατικη καρδια τελικα και οπως φαινεται σο.αρα.εγω με ουρολοιμωξη πολυ πονο και αιμα.ο δημητρης καλυτερα αν κι ακομα εχει πολυ μπουκωμα και μυξααα.σας αφηνω γιατι αυτο το πληκτρολογιι μου εχει σπασει τ α νευρα δεκα λεπτα γραφω πεντε γραμμες.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου σας διαβαζω αλλα τρεχω πανικοβλητη πρωτον ο αντρας μου την περασμενη κυριακη πηγε για μπαλα κ επαθε μια ωραιοτατη θλαση σοβαρη αρκετα σε ολο το ποδι οποτε τον εχω τεζα ολη μερα σε ενα κρεβατι γιατι ο γιατρος του πε πληρη ακινησια κ ξεκουραση αλλο που δεν ηθελε το καμαρι μου κ δεν κουναει δαχτυλο αρα εκτος απο ολα τα αλλα κανω κ την αποκλειστικη νοσοκομα γκρρρρ κ σοφερ γιατι αυτες τις μερες ολο καπου πρεπει να παμε κ εκτος δουλειας κ ολο οδηγω οι γαμπες μου εχουν γινει πετρα απο ορθοστασια χλμ κ οδηγηση σνιγφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης τεταρτη πεθανε ο μπαμπας του στρατου του καλυτερου μου φιλου κ μαζι με ολα τα αλλα ειχα κ κηδεια στρεσαριστηκα αρκετα κ στεναχωρεθηκα κ τελικα αδιαθετησα 4 μερες νωριτερα αρα το μπεμπε μαλλον η διαδικασια για μπεμπε παρατεινεται φυσα φυσα καγκουρακι μου!!!

καλε για 8 κιλα μιλας εγω ειχα βαλει 22 κοντα κ παλι δεν με ενοιαζε καθολου ειναι μια περιοδος που πρεπει να κανεις οσα σε ευχαριστουν περισσοτερο κοριτσακι μου για να σαι καλα κ εσυ κ το μωρακι σου..

μπραβω κ για τις απειρες δραστηριοτητες των παιδιων σου σε καμαρωνω φτου φτου

βασουλα μου γλυκια ολα καλα τα αποτελεσματα μπραβω ολο στο μυαλο μου σε εχω ακομα κ φιλες μου που τους εχω πει για σενα ρωτανε κ προσευχονται απο θετικη ενεργεια αλλο τιποτα σου στελνουμε συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια κ κατηχητικο α κοριτσι πολυταλαντο ολα κι εσυ τα προλαβαινεις μπραβω εγω παλι ακριβως τι κανεις στο κατηχητικο δεν ξερω μονο οτι εχει σχεση με εκκλησια αρα θα μου αρεσε οσο για τα μικρα μαθητακια νομιζω δε θα χεις κανενα θεμα αυτα ειναι ακομα γλυκουλια σε σχεση με τους αλλους μαθητες σου αρκει να βρεις τα κουμπια τους..

ο αντρικος σου οβτως ειναι γλυκας κ εγω με το δικο μου το καμαρι ερωτα εχω πια τον εχω κατσιασει στα φιλια μιλαμε ειναι κ πολυ χαδιαρης ολη την ωρα αυτοκολλητοι ειμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε χριστινακι μου γλυκο σας πηρε κ σας σηκωσε μωρε περστικα κ γρηγορα ευχομαι...

διαβασα κ την ιστορια ειναι τελεια βεβαια τις αλλες δεν τις εχω διαβασει αρα εχω χασει επεισοδια που μπορω να βρω κ τα πριν οπως κ να χει μου αρεσε πολυ γραφεις πολυ ομορφα στο χω ξαναπει

για τον αντρουλη λογικο να ειστε καπως με ενα καρο προβληματα δεν βλεπεστε κιολας αστα πως μας εχουν καταντησει ...

θετικες σκεψεις κ ολα θα φτιαξουν υγεια να χουμε πανω απο ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι μου κ εγω δεν ειχα παρατηρησει ποτε το χερακι του βασιλη τις γραμμουλες σκεψου αλλα συμφωνω με το καγκουρακι χρειαζονται πολλα μαζι γεγονοτα για να πεις οτι καποιος εχει καποιο προβλημα μη διαβαζεις πολλα κ τρελαινεσαι ο παιδιατρος ξερει καλυτερα παρτο απλα σαν διαφορετικοτητα κ μοναδικοτητα κ ως εκει μη χανεις ομορφες στιγμες ανησυχωντας να σου ζησει τοα γγελουδι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου περαστικά στον μπαμπά σου Ευχομαι να πάνε όλα καλα. Κι εγω με ουρολοίμωξη είμαι και μολις μου ήρθε κ περιοδος γκρρρρρ

Μαγδα περαστικά στον άρχοντα σου!! χιχι Αλλο που δεν ηθελε να τον προσεχεις περισσότερο!!

Εγώ συγυρισα, καθαρισα γενικώς και τωρα χαλαρώνω!! Το Καλοκαιρι παντρευεται η κολλητη μου απο καστορια και θα την παντρέψω εγω. Μου ειπε ότι η κουμπάρα πληρώνει δισκοπότηρα, στέφανα και νομιζει και την λαμπάδα. Κατερινα εσύ που εισαι σε αυτά τα μέρη εχω κατι άλλο? Αγχωθηκα! Ειπα να τα παιρνω σιγα σιγα για να καταφέρω να τα πάρωόπως θελω. Θα εχω και τα εισιτηρια μας οποτε δεν θελω να μου ερθουν ολα μαζεμενα...Κατα τα αλλα ειμαι πολύ ενθουσιασμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμείς καλά, δόξα τω Θεώ! Το απογευματάκι λέω να πάω τα παιδιά καμιά βόλτα με τη μαμά μου γιατί ο άντρας μου θέλει να δει έναν αγώνα....ΓΚΡΡΡΡΡ...Δεν πειράζει.Περνάω καλά και με τη μαμά. Κατερινάκι μου, η Αγγελικούλα που γεννήθηκε στα τέλη του 2009 είναι μικρούλα ακόμα και για το προνήπιο και της βάζουν να μαθαίνει πράγματα που μαθαίνουν τα παιδάκια στο νήπιο. Προτείνω λοιπόν να μην την πιέζεις ΚΑΘΟΛΟΥ. Άμα δεν θέλει να γράψει πχ το μ ή δυσανασχετεί ή δεν τα καταφέρνει, να την αφήνεις για να μην πάρει και με στραβό μάτι το διάβασμα. Εγώ προσπαθώ κάποιες μέρες να μάθω στον Πάνο να γράφει το όνομά του και άλλα τέτοια, αλλά όταν τον δω ότι κουράζεται ή δυσανασχετεί τον αφήνω και δεν τον πιέζω. Για το καφεδάκι μάλλον είναι καλύτερο να αφήσουμε τα μωρά στις μαμάδες μας. Αυτή την εβδομάδα πρέπει να τρέξω για κάποιες εξετάσεις αλλά από την επόμενη θα είμαι ελεύθερη. Θα κοιτάξω λοιπόν πότε η μαμά θα μου πει ΟΚ και θα σε ενημερώσω. Βλέπεις τρώει το λούκι και κάθε απόγευμα και έτσι πρέπει να την πετύχω στις καλές της! Κατερινάκι Νο 2, δεν σταματάς ΠΟΤΕ να μας ανοίγεις την όρεξη με τα καλούδια που φτιάχνεις! Απορώ που είστε όλοι αδύνατοι στην οικογένεια!!!!!!!! Βασούλα δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ χάρηκα με τα νέα της Ιωάννας. Μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα!!!! Χριστινάκι μου, δεν ξέρω τι να πω....Υπομονή και περαστικά σε όλους σας...Εύχομαι ο μπαμπάκας σου να επιστρέψει σύντομα στο σπίτι του γερός και δυνατός! Αλεξάνδρα είδες που συνήθισε η Κωνσταντίνα; Τα παιδάκια θέλουν τον χρόνο τους! Κάθε μέρα θα είναι και καλύτερα τα πράγματα! Άννα Μαρία ο προπονητής ασχολείται αρκετά με τον Πάνο αλλά έχει και πολλά άλλα παιδάκια η ομάδα. Δεν φταίει αυτός που παίρνουν παιδιά από 3 διαφορετικές χρονιές. Αποφάσισα να τον πηγαίνω κανονικά αφού περνάει όμορφα. Αν δω ότι δεν υπάρχει βελτίωση τότε θα ψαχτώ με κάποια άλλη δραστηριότητα στην οποία θα έχει περισσότερο ταλέντο. Εκείνος πάντως λέει ότι του αρέσει πολύ το ποδόσφαιρο και ότι περνάει πολύ καλά. Τι να πω; Αρχή είναι ακόμα. Μαράκι χάθηκες...Μεγάλωσε πολύ το αντράκι σου! Λέει και κάνει πολλά πραγματάκια! Τον θυμάμαι μωράκι και τώρα είναι παιδάκι! Να μου τον φιλήσεις. Μάγδα δεν έχω χειρότερο από το να αρρωσταίνει ο άντρας μου. Δράμα. Υπομονή λοιπόν και μέχρι να γίνει καλά....τρεχάτε ποδαράκια μου! Κρίμα για τον μπαμπά του κολλητού σου..... Σίγουρα κάτι θα έχω ξεχάσει να σχολιάσει αλλά βιάζομαι για να τελειώσω το μήνυμα πριν ξυπνήσει η Αλεξάνδρα. Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου κ εγω βολτα θελω αλλα ο κουτσος συζηξ αδυνατει κ δε λεει να τον παρατησω μονο αν κ πολυ θα θελα χαχα

για το ποδοσφαιρο αφου του αρεσει μη το σκεφτεσαι καθολου επισης θελει χρονο καλε τωρα ξεκινησε που να τα ξερει το καψερο

ο βασιλης σεκος ηδη να δω τι ωρα θα ξυπνησει το πρωι παναγια μου!!!

Εγω εχω τρελο αιμα αυτη τη φορα μιλαμε μπλιαχ

μαρακι κ εγω μετα τη δουλεια πλακωσα το σπιτι κ τωρα εχω πεσει σεκος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη που πεταγομαι απο το ενα θεμα στο αλλο αλλα τα ξαναδιαβαζω αρπαχτα για να σχολιασω

τα λεοπαρ βρακια ηταν για γελια ως δακρυων φιλεναδα αννα μαρια αντε βαλε κ συ το μασαζοκαλσον κ βουρ για οργια χαχα

καγκουρακι μου μην αγχωνεσαι ειναι πολυ μικρα για γραμματακια νομιζω η δασκαλα μου πε στο σπιτι να παιζω μονο με β γιατι ηταν αρκετα ποιο προχωρημενος κ θα βαριεται με οσα τα αλλα παιδακια θα μαθαινουν εγω του χα μαθει να αναγνωριζει την αλφαβητα αλλα παιζοντας οποτε οταν αρχισαν το α πολυ ωρα στο σχολειο ο δικος μου της ειπε εγω τα ξερω ολα να παιξω καλυτερα; Οποτε στο σπιτι εγω τον αφησα πολυ χαλαααααρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου σας επιασαν τα κρυα ε μπρρρ εγω ειμαι του καλοκαιριου δε θελω χειμωνα γκρρρρ

μπραβω τα αντρακια σου που τα παν καλα ασε για δραστηριοτητες κοριτσακι οοιο να πρωτοπας που κ με τι λεφτα ...ψαξε αν εχει στο δημο σας κατι δωρεαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας πολυλογούδες!

Πωπω, ένα κατεβατό είχα να διαβάσω! Φυσικά σας διάβαζα συνέχεια, αλλά για να σχολιάσω πρέπει να τα ξαναδώ όλα.

Που λέτε, εμείς καλά, ο Αντρέας κλασικά σκανταλιάρης!

Σήμερα έκανα το πρώτο μάθημα στο Κατηχητικό. Είχα πέντε κοριτσάκια και νομίζω τους άρεσε. Εμένα μου άρεσε πάντως! Ήταν και μια μαμά μαζί μας, και βοηθούσε. Στο τέλος παίξαμε και τα χρώματα, ένα παιχνίδι όπου ο αρχηγός λέει ένα χρώμα και πρέπει όλοι οι παίκτες να βρουν οτιδήποτε στο χώρο που έχει αυτό το χρώμα και να το ακουμπήσουν αλλιώς χάνω. Ο αρχηγός ήμουν εγώ, και τους είπα ότι όποια χάσει, παίρνει τη θέση μου και μπαίνω εγώ στο παιχνίδι, αλλά ήταν πολύ καλές και δεν έχαναν κι έτσι δεν έπαιξα κι εγώ γκρρρρ.... (Ήταν απ' τα αγαπημένα μου παιχνίδια!)

Κάνοντας, πάντως, μάθημα σε τόσο μικρά παιδάκια, κατάλαβα απόλυτα ποιο είναι το επίπεδο των μαθητών μου: ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!

Αύριο είναι η γιορτή του άντρα μου και θα έρθουν ένας φίλος του με τη γυναίκα του και το μωρό τους το μεσημέρι για φαγητό. Θα φτιάξω ταβά, ένα φαγητό σε γάστρα, που γίνεται με αρνί ή κατσίκι (εγώ θα το κάνω με κατσίκι), πατάτες, πάρα πολλά κρεμμύδια, ντομάτα, και κύμινο. Υπάρχει και άλλη εκδοχή, με ρύζι, αλλά εγώ θα φτιάξω αυτό με τα κρεμμύδια.

Καγκουράκι εγώ αν έμενα έγκυος όταν ήταν ο Αντρέας όσο και ο Νικόλας τώρα, θα ξεκινούσα κι εγώ στα 52-53 κιλά. Από τότε, όμως, που σταμάτησα το θηλασμό, όλο παίρνω... Το κανονικό μου βάρος είναι τα 55, αλλά τώρα έφτασα τα 58 γκρρρρ... Αλλά δε μου φταίει κανείς. Χτες φέραμε λουκουμάδες στο σχολείο και πρέπει να έφαγα καμιά πενηνταριά. Ήταν κάτι μικρούτσικοι βέβαια...

Η λογική του γιατρού σου λίγο μπακαλίστικη μου φαίνεται, αλλά κι εμένα θα μου ταίριαζε απόλυτα! :)

Μια χαρά η Αγγελικούλα με τις δραστηριότητές της! Αλλά για τη γραφή, θα συμφωνήσω με την Ανθή και τα άλλα κορίτσια: είναι πάρα πολύ μικρή και δεν υπάρχει λόγος να μάθει από τώρα να γράφει, αφού δε φαίνεται να ενθουσιάζεται κιόλας. Μια χαρά θα μάθει να γράφει, όταν έρθει η ώρα!

Ο Αντρέας είναι τρεις μέρες τώρα που ξυπνάει όλο και πιο αργά. Προχτές στις εξήμιση, χτες στις εφτά παρά τέταρτο και σήμερα ξύπνησε έξι και δέκα και ξανακοιμήθηκε από μόνος του αμέσως, μέχρι τις εφτά. Οκ, δεν είναι και μεσημέρι, αλλά είναι μια πρόοδος!

Εγώ πάντως δεν τα καταφέρνω να ξανακοιμάμαι πάντα, γιατί κάνουν πάρα πολλή φασαρία οι άντρες.

Κατερίνα δεν τον λες και παιδάκι τον παπά! Καλά, το Κατηχητικό δεν είναι "φροντιστήριο" για τα θρησκευτικά! :) Πώς είναι τα βιβλία των Θρησκευτικών του δημοτικού; Γενικώς τα βιβλία, των περισσότερων μαθημάτων, είναι προβληματικά. Είναι στη λογική του "όλο και λιγότερα" και τελικά δε βγάζεις άκρη.

Ο Αντρέας όλα τα ζυμαρικά νούνια τα λέει. Προχτές εννοούσε τα λαζάνια, και σήμερα το κριθαράκι! Μετά πήρε ένα βιβλιαράκι με παιδικά παιχνίδια από τα μακαρόνια Μέλισσα και έλεγε "νούνια με κιμά"!

Βάσω τι τραβάει η Ιωαννούλα... :( Ελπίζω να μη χρειαστεί να κάνετε άλλες εξετάσεις. Πολύ καλά κάνατε που δε δεχτήκατε να τη ναρκώσουν. Τι είναι το παιδί, όλο αναισθητικά; Αφού υποτίθεται όταν κάνεις νάρκωση, δεν πρέπει να κάνεις ξανά μέχρι να περάσει κάποιο διάστημα.

Το Κατηχητικό δεν έχει καμία σχέση με το σχολείο! Το κάνω Σάββατο απόγευμα.

Μαρία πού χάθηκες κι εσύ;

Δουλειές ε; Κι εγώ έκανα δουλειές, αφού θα έχουμε αύριο τραπέζι, παρ' όλο που σαββατοκύριακα δε θέλω να κάνω. Καλά, μου έλεγε χτες μια μαθήτριά μου που είναι 47 χρονών, ότι μέχρι πριν μερικά χρόνια δε σφουγγάριζε ποτέ με σφουγγαρίστρα, αλλά στα γόνατα με πετσέτα, γιατί πίστευε ότι μόνο έτσι καθαρίζει το πάτωμα, και έκανε λέει κάθε βδομάδα γενική όλο το σπίτι, έβγαζε τα έπιπλα έξω, καθάριζε ΟΛΑ τα ντουλάπια της κουζίνας, αυτό κάθε βδομάδα έτσι; Ε, τελικά έκανε εγχείριση δύο σπονδύλους, μετά άλλους δύο και της είπε ο γιατρός ότι την επόμενη φορά θα πάνε στον αυχένα, και τρόμαξε και ηρέμησε λίγο, αλλά λέει, στην αρχή έπαθε κατάθλιψη που δεν μπορούσε να κάνει δουλειές. Δεν πάει καλά ο κόσμος...

Για το φόρο να πάτε, για να προλάβετε την έκπτωση. Έδωσαν είκοσι μέρες παράταση και είναι κρίμα να πληρώσετε το 10%. Πηγαίνετε με το κοτσιάνι του σπιτιού και θα σας βρουν αυτοί πόσα θα δώσετε.

Καλά, ο Στεφανάκος έχει μάθει πάρα πολλά πράγματα!

Ο Αντρέας χτες άνοιξε το συρτάρι μου και πήρε δύο κουτάκια ατρίξ, ένα μεγάλο κι ένα μικρότερο και μου δίνει το μεγάλο και μου λέει "μεγκάλο" και το μικρό και μου λέει "μικό". Απορώ πού τα μαθαίνει όλα αυτά!

Με το καλό ο γάμος. Εμάς πάντως στο γάμο μας η κουμπάροι δεν μας πήραν τίποτα, μόνο ο κουμπάρος πλήρωσε την εκκλησία.

Χριστίνα δεν έχω λόγια, όλα πάνω σας;;;;; Αμάν, πώς έπαθες την ουρολοίμωξη;;; Περαστικά σε όλους εύχομαι...

Μάγδα περαστικά στο σύζυγο. Τώρα φαντάζομαι θα είδες πώς είναι με δύο παιδιά ε; :)

Συλληπητήρια στο φίλο σου...

Στο κατηχητικό κάνουμε για το Χριστό, τους αγίους, κ.λπ. Επειδή είναι πολύ μικρά τα παιδάκια, δεν μπορούμε να μιλήσουμε για δογματικά θέματα, θέματα ηθικής, κ.λπ. Απλά και λίγα, σαν παραμυθάκια.

Δεν το σκέφτηκα να φορέσω το μασαζοκαλσόν για όργια... Χμ... Πολύ κίνκι μου ακούγεται! Πάντως, όταν το κάναμε, το τιγρέ βρακί φορούσε, χαχα!

Καλά, τέλεια η εκδρομή που πήγαν με το νηπιαγωγείο ο Βασιλάκης! Πώς να μην ξετρελαθεί; :)

Κι εγώ στην περίοδο πλημμυρίζω...

Ανθή αφού περνάει καλά ο Πανούλης γιατί να μην πηγαίνει στο ποδόσφαιρο, ακόμα κι αν δεν είναι πολύ καλός; Δε θα γίνει και Ρονάλντο! Φτάνει να του αρέσει. Γιατί κι εγώ έχω καεί με δραστηριότητες που μισούσα, βλ. μπαλέτο, κολύμπι, γυμναστήριο...

Φαντάζομαι σεντόναρο άπλωσα, αλλά είχα τόσα να σχολιάσω. Δεν τολμώ να κοιτάξω πόσο βγήκε!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!!

ξεκινησα με τον Νικολα baby swimming δεν ξερω αν ενθουσιαστηκε εγω παντως το χαρηκα πολυ και ενιωθα τοσο αναλαφρη μεσα στο νερο. Ο νικολας δεν γκρινιαζε αλλα νομιζω κρυωνε λιγακι γιατι λογω καποιου προβληματος το νερο ηταν κατα δυο βαθμους χαμηλωτερο απ οσο πρεπει. Για το νερο μου ειχε παραπονεθει και η Αγγελικη το πρωι αλλα μου ειπαν οτι ηταν ηδη εκει ο μηχανικος και το επιδιορθωναν. Μου εκανε εντυπωση που κατα την διαρκεια του μαθηματος ηταν εκει παρων διπλα στην πισινα και γιατρος νοσηλευτης κατι τετοιο τελος παντων, που δεν το ειχα ξανασυναντησει. Θα πηγαινουμε καθε σαββατο και αλλη μια φορα μεσα στην βδομαδα.

Μαρακι σε χασαμε αλλα λογικο με την δουλεια να μην μενει πολυς χρονος. Τι ωραια που στα λεει ετσι ο στεφανακος και μενα μου ελεγε για τα σταφυλια και τον τρυγο, για τα φυλλα που πεφτουν, για τα συννεφα που συναντιουνται και γινεται βροχη και καταιγιδα και βλεπω ποσα πραγματα μαθαινουν και πως εμπλουτιζουν το λεξιλογιο τους. Αυτες ειναι οι υποχρεωσεις του κουμπαρου και αν θες και μπορεις και ο στολισμος της εκκλησιας, συνηθως τον μοιραζονται οι κουμπαροι με το ζευγαρι.

Χριστινα περαστικα και σε σενα, ποιο κακο ματι σας εχει δει βρε παιδι μου. Ευχομαι και ο μπαμπας σου να βγει γρηγορα απο την εντατικη γερος.

Μαγδα περαστικα στον αντρα σου, αλλο που δεν θελουν να τους εχεις στα ωπα ωπα. συλληπητηρια και στον φιλο σου. Τι τελεια εκδρομη πουτα πηγαν τα μικρουλια.

Ανθη αφου του αρεσει και περναει καλα θα συνηθισει στο ποδοσφαιρο, σιγουρα θα μπουν σε καποιο προγραμμα με τον καιρο και οι προπονητες συνηθως ενδιαφερονται για ολα τα παιδακια και προσεχουν τα πιο μικρουλια. Θα περιμενω να μου πεις για να βρεθουμε και θα αφησω και εγω στην μαμα μου τον Νικολα.

Αννα Μαρια απολαυση λοιπον οι μικρες μαθητριες σου!!! Να χαιρεσαι τον αντρα σου αυριο, πολυχρονος και να ειστε μαζι και ευτυχισμενοι. Να περασετε επισης πολυ πολυ ομορφα με τους καλεσμενους σας. Αναρωτιεσαι που μαθαινει τοσα πραγματα ο αντρεας ειναι σφουγγαρια σε αυτη την ηλικια δεν αφηνουν τιπτα να πεσει κατω ολα τα παρακολουθουν τα συνδυαζουν στο μυαλουδακι τους και τσουπ τα ξεφουρνιζουν την καταλληλη ωρα.

Δεν διαφωνω μαζι σας για το γραψιμο και εγω δεν θελω να την πιεζω για να μην παρει την ολη διαδικασια στραβα. Θα μιλησω και με την δασκαλα της, και το αλλο που με μπερδεψε ειναι η σειρα που τα μαθαινουν, εκτος αν γραφουν και αλλα στο σχολειο και δεν μου τα λεει ολα. Δηλαδη μαθαν το α και το ο και μετα το β και το μ που ειναι απο τα πιο δυσκολα, θα μπορουσαν δηλαδη να μαθουν το τ το π το ν.... Παντως περσυ ειχε μαθει τους αριθμους και καποια γραμματα κεφαλαια και να γραφει το ονομα της.

Για τις δραστηριοτητες των παιδιων εχει δικιο η Μαγδα αν ειναι του δημου ειναι αρκετα πιο οικονομικες και συνηθως ευνοουνται οι τριτεκνοι, οι ανεργοι, οσοι εχουν χαμηλο εισοδημα. Εγω στην γυμναστικη που την παω ειναι του δημου και δεν πληρωνω τιποτα επειδη εχω την καρτα ανεργιας και απο γεναρη θα ειμαστε και τριτεκνοι πρωτα ο Θεος. Επισης στην πισινα ειναι 45€ και τα δυο παιδια και αν δεκτουν την καρτα μου θα ειναι 26€ ταδυο παιδια.

Αυτα αυριο εχω στο προγραμμα δουλειες στο σπιτι το πρωι για να στρωσουμε και μεσα στη βδομαδα, το μεσημερι θα φαμε στην μαμα μου οποτε παλι γλιτωσα το μαγειρεμα και το απογευμα θα συναντηθουμε με την καρολινα οικογενειακως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Να'μαι ξανά! Πήγαμε στο λούνα παρκ τα μικράκια μου και πέρασαν όμορφα και τα δύο! Την Αλεξάνδρα την κρατούσα από το χεράκι και όταν πήγαινε να κάτσει κάτω της έλεγα ότι είναι βρώμικα και με άκουγε! Την άφησα και ελεύθερη να πιάνεται απ'ό,τι έβρισκε για να πηγαίνει εκεί που θέλει! Έκανε και αυτοκινητάκι με τον αδερφό της. Όχι αυτά που παίρνουν κέρμα, αλλά αυτά που κινούνται σε γραμμές και πηγαίνουν σε ανηφόρες και κατηφόρες! Κατενθουσιάστηκε! Τράβηξα και βιντεάκι αλλά το κινητό μου κόλλησε την ώρα που ήταν να πατήσω στοπ και δυστυχώς το βιντεάκι χάθηκε. Ο Πανούλης επίσης το καταχάρηκε! Δύο φορές του άλλαξα φανέλα από τον ιδρώτα. Γυρίσαμε πίσω στις 11. Άννα Μαρία τα κατάφερες και με τα μικρούλια στο κατηχητικό! Είδες που ανησυχούσες; Εντωμεταξύ πριν λίγο διάβασα ένα άρθρο που πρότεινε κάποια πράγματα στους γονείς για να καλλιεργήσουν κάποιες δεξιότητες τα παιδιά τους. Μία από τις προτάσεις λοιπόν ήταν το παιχνίδι με τα χρώματα! Είσαι πολύ μπροστά! Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Τα έχει πάρει με μεγάλη αγάπη τα τιγρέ σόβρακα! Χάρη σε αυτά θα πιαστεί και ο δεύτερος γιος! Να με θυμηθείς! (Σου λέω για γιο γιατί ξέρω ότι αγόρι θες πάλι). Κατερινάκι ωραία που βρεθήκατε με την Καρολίνα. Παρεμπιπτόντως έχω να σας δω πολύ καιρό και τις δύο...Μου λείψατε! Είναι πράγματι λιγο περίεργο που τους μαθαίνουν ανακατεμένα τα γράμματα και ξεκινούν από τα δύσκολα. Ίσως όμως να συμβαίνει αυτό που λες. Μάλλον κάνουν στο σχολείο τα άλλα. Ρώτα. Και τον Νικόλα σε ανοιχτό κολυμβητήριο τον πας για το baby swimming;;;; Χειμερινός κολυμβητής θα γίνει ο γιόκας σου! Πολύ καλά είναι τα λεφτά που δίνεις! Μάγδα μου, τι κάνει ο τραυματίας ποδοσφαίρου; Εύχομαι να γίνει σύντομα καλά για να βγεις κι εσύ τις βολτούλες σου. Να σου πω την αμαρτία μου, έχω παρατήσει τον σύζυγο άρρωστο για να βγω βόλτα με τα παιδάκια μου. Χιχιχιχιχιχιχιχιχι. Δεν άντεχα...Αυτάααα!!!Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Χρόνια μας πολλά!

Εμείς πήγαμε εκκλησία, ο Αντρέας κλασικά μας έβγαλε το λάδι, και τώρα πήγε στους γονείς μου, για να κάνουμε εμείς τις δουλίτσες μας.

Καγκουράκι μπορεί όντως να κρύωνε ο Νικόλας και γι' αυτό να μην του άρεσε πολύ. Σιγά σιγά θα συνηθίσει, αφού άλλωστε το καλοκαίρι του άρεσε η θάλασσα.

Ανθή τέλεια περάσατε, χιχι! Ζηλεύω! Ο Αντρέας δεν ακούει ποτέ, κλαψ...

Όσο για το παιχνίδι με τα χρώματα, μάλλον η κατηχήτριά μου ήταν πολύ μπροστά, αφού το παίζαμε στο Κατηχητικό όταν ήμουν ακόμα στο Δημοτικό! Παίζαμε και ένα άλλο παιχνίδι, τις Φωλιές, όπου ο αρχηγός λέει έναν αριθμό και τα παιδιά πρέπει να κάνουν ομάδα με άτομα όσα ο αριθμός που είπε ο αρχηγός. Είναι πολύ ωραίο παιχνίδι, αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει με τόσο λίγα παιδιά ή με τόσο μικρούλια. Ένα άλλο που παίζαμε ήταν το Ξηρά-Θάλασσα-Αέρας, που τραβάς μια γραμμή, ορίζεις τη ξηρά και τη θάλασσα από τις δύο μεριές τις γραμμής, και ο αέρας είναι η γραμμή. Όποιος μπερδευτεί και πατήσει σε λάθος περιοχή χάνει. Παίζαμε κι άλλα, τώρα δεν μπορώ να τα γράψω, α, ένα απ' τα αγαπημένα μου είναι το "Γέρο-γέρο βασιλιά", που κάποιος είναι ο βασιλιάς και τα παιδιά κάνουν με παντομίμα μια δουλειά και πρέπει αυτός να καταλάβει ποια δουλειά είναι. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο ομαδικό παιχνίδι για κοριτσάκια προσχολικής και πρώτης σχολικής ηλικίας;

Σας φιλώ, τρέχω να φτιάξω τον ταβά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Ερημιές σήμερα βλέπω...

Εγώ είμαι ένα ερείπιο αυτή τη στιγμή... Απ' τις εξήμιση είμαι στο πόδι και δεν ξεκουράστηκα καθόλου... Το πρωί είπα να ξυπνήσω τον άντρα μου λίγο νωρίτερα, μου λέει "όχι, στις οκτώ σου είπα να με ξυπνήσεις". Στις οκτώ, όμως, ούτως ή άλλως ετοιμαστήκαμε για να πάμε εκκλησία. Μετά το απόγευμα, έπλυνε πιάτα, καθάρισε το φούρνο και μου λέει "τώρα θα ξεκουραστώ". Αυτό μέχρι που κοιμήθηκε ο Αντρέας έτσι; Του λέω "καλά, δηλαδή ότι πεις είναι νόμος; Αν σου πω εγώ 'αύριο ξύπνα με στις έντεκα', αυτό είναι και τελείωσε, θα σηκωθείς εσύ στις έξι που θα ξυπνήσει ο μικρός και θα με ξυπνήσεις εμένα στις έντεκα;". "Όχι", μου λέει, "εσύ είσαι μάνα". Αυτές οι ατάκες είναι της μάνας του, κι άμα του το πω, μου λέει "τι ανακατεύεις τώρα τη μάνα μου στη συζήτηση;". Εγώ την ανακατεύω; Μόνη της ανακατεύεται...

Τέλος πάντων, το τραπέζι μας πήγε πολύ καλά, αν και είχαμε περιπέτειες. Έβαλα τον ταβά στη γάστρα, τον βάζω στο φούρνο κι έκανα συμμαζέματα και κάτι τελευταίες καθαριότητες. Οπότε σε κάποια φάση, κατέβασε πάρα πολύ ζουμί το φαγητό και ξεχείλισε... Τρέξαν τα ζουμιά στο φούρνο, κάηκαν κι άρχισαν να βγάζουν καπνούς. Πλέον δεν μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε το φούρνο μας, γιατί ήθελε τρίψιμο να φύγουν τα καμένα, κι αυτό έπρεπε να γίνει αφού κρυώσει. Χρόνος δεν υπήρχε, εμένα έσπασαν τα νεύρα μου, λέω στον άντρα μου "πέτα το και πήγαινε πάρε φαγητό απ' έξω". Ευτυχώς αυτός ήταν πιο ψύχραιμος και πήγε στους γείτονες και τους ρώτησε αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το φούρνο τους. Ευτυχώς αυτοί δεν έψηναν κάτι, κι έτσι το ψήσαμε σ' αυτούς! Τηγάνισε ο άντρας μου και λουκάνικα χωριάτικα κρασάτα και χαλούμι, έφτιαξα μαρουλοσαλάτα, είχαμε και ελιές πράσινες που τις αγοράζω και τις βάζω σε πήλινο σκεύος με σκόρδο, κόλιανδρο, φέτες λεμονιού και λάδι και γίνονται τέλειες και σκορδαλιά αγοραστή που είναι, όμως, σαν σπιτική. Έφτιαξε κι η μάνα μου μια κρέμα με σαβαγιάρ, κρέμα ζαχαροπλαστικής και ροδάκινα κομπόστα που αρέσει πολύ στον άντρα μου, μας έφεραν κι ένα γαλακτομπούρεκο, καταλαβαίνετε... Πάλι δίαιτα κάναμε...

Εν τω μεταξύ ο Αντρέας δεν κοιμήθηκε καθόλου όλη μέρα, μόνο στο αυτοκίνητο δέκα λεπτά που τον έφερε ο άντρας μου απ' τη μάνα μου. Πάει να τον αλλάξει για να κοιμηθεί, ξύπνησε κι αυτό ήταν. Δεν ξανακοιμήθηκε. Όλη την ώρα έπαιζε με τον "Μάιο", δηλαδή τον Μάριο, το οκτώ μηνών αγοράκι των φίλων μας. Δηλαδή τι έπαιζε, του έδινε παιχνίδια, έπινε νερό κι ήθελε να τον ποτίσει κι αυτόν, γενικώς ασχολούνταν μαζί του. Μετά όταν φύγανε έκλαιγε με μαύρο δάκρυ. Όταν δε θέλει να φύγει κάποιος, δείχνει ένα σημείο, συνήθως κάποιο καναπέ, και λέει το όνομα αυτού που φεύγει και "εκεί", π.χ. "μαμά εκεί", "μπαμπάς εκεί", δηλαδή κάτσε εκεί και μη φύγεις!

Σήμερα του έβαζα διάφορες εικόνες στο google και τα έβρισκε όλα. Του έβαλα βουνά και μου λέει "βουνό", του έβαλα δέντρα και μου λέει "έντζο" (έτσι το λέει), λουλούδια, ήλιο, τα βρήκε. Του βάζω τον Χριστό, μου λέει "Τιτούη" (Χριστούλης), του βάζω την Παναγία μου λέει "Πίτσα" (Παναγίτσα), του βάζω τον άγιο Αντρέα, τον δείχνει και φωνάζει ενθουσιασμένος "Αντέα! Αντέα!", και μετά βλέπει από δίπλα την εκκλησία του αγίου Αντρέα στην Πάτρα και μου λέει "Κία! Κία! (έτσι λέει την εκκλησία) μεγκάλη κία"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα τι κανετε κοριτσαρες μου ρεπαρω αλλα εχω αμανατι τον συζηγο κουτσο κ ετσι ειναι ολο μαγκυ κ μαγκυ γκρρρ

νεα τρελη ησυχια δεν καναμε απολυτως τιποτα βαρεθηκα άλλα ξεκουραστηκα κιολας εκανα κ ολες τις δουλειιες κ ρουχα

αννα μαρια ασε με αντρες δε βγαζεις ακρη

δε λες που του κοψε κ πηγε το φαι στους γειτονες ωραια φαγητα μου τρεξαν τα σαλια

εμενα μου χει κοπει τον τελευταιο καιρο η ορεξη ισως κ λογω κουρασης ουτε να φαω θελω μονο υπνο θελωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου μεγαλωνουν τα παιδακια μας πολυ γρηγορα αστα

ρε συ δε παγωσαν τα πιτσιρικακια με δυο βαθμους κατω..

Κουμπαροι νομιζω στεφανα δισκο πληρωνουν εκκλησια εμενα μου κανε κ μισο στολισμο νομιζω αυτα

ανθη μου κ εγω θελω λουνα παρκ τελεια

παω για μαγειρεμα γιουβετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα μαρια ωραιες δραστηριοτητες για το κατηχητικο!σε εκκλησια κανετε το μαθημα τσι?στη λαρνακα?αχ τι γλυκος ο Αντρεας!εμας η Ιωαννα κανει τεραστιο θεμα οταν φυγει ο μπαμπας μου!αν ερθει και τη δει κι ερθει η ωρα να φυγει εχουμε δραματα!πραγματκα!του εχει τεραστια αδυναμια,απιστευτο!κι αυτος ομως της δειχνει την αδυναμια του,ειδικα μετα το ατυχημα την εχει μη βρεξει και μη σταξει!τον λυγισε ολη αυτη η περιπετεια,λεει οτι αυτο το μωρο του χει διαλυσει το ειναι του, τον εκανε λεει να νιωσει τοσο εντονα συναισθηματα!

Καγκουρακι παγωσε ο νικολακης?του αρεσε ομως?ενδιαφερον ακουγεται το baby swimming!

Μαγδουλα συλληπητηρια για το πατερα του κολλητου σου!απ το αγχος σου ρθε νωριτερα η περιοδος!δεν πειραζει! βουρ για το 2ο γιοκα αυτο το μηνα!λες να πεις και συ του αντρα σου να παρει κανα τιγρε μποξερακι αν δουμε και πετυχει γιο η Αννα Μαρια?ισως ειναι η συνταγη επιτυχιας:-)

Ανθη μου περασατε ωραια στο λουνα παρκ?ενθουσιαστηε και η μικρη!την εβαλες με τον Πανο στα αυτοκινητακια?εχει καιρο να παρουμε και μεις τη μικρη λουνα παρκ η παιγνιδοτοπο αλλα με τον τραυματισμο ειπαμε να το αφησουμε για πιο μετα!

Το σαββατο ηρθε η δασκαλα της με μια μαμα ενος συμμαθητη της να τη δουνε!ενθουσιαστηε πολυ με τη δασκαλα της!ετρεχε απ τη χαρα της και φωναζε ΠΟΠΗ ΠΟΠΗ και την κραταγε συνεχεια απ το χερι να παοξουν και να την ξεναγησει στο σπιτι μας!

Σημερα την πηραμε για το εμβολιο της γριππης!την επιασε και μια μανια αρνησης με το γαλα αλλο πραγμα!το βραδυ δεν θελει να το πινει!το ειπα στον γιατρο και μου πε αν δεν το θελει να μην το πιει!μου λεει πριν τα 18 δεν πρεπει να πιεζεις τα παιδια να τρωνε!χαχα!μου λεει τα παιδια που καταπιεζονται για να φανε γινονται η απο αντιδραση πετσι και κοκκαλο η παχυσαρξα!χαχα!μου λεει αν θες να εχεις ενα μωρο εξυπνο με πρωτοβουλιες και αυτοπεποιθηση πρεπει να το αφηνεις να σου δειχνει οτι πεινα!μονο που εγω αν αφησω την Ιωαννα να ζητησει απο μονη της φαγητο, δεν θα φαει ποτε!χεχε

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εδω και εγω πολυ κουρασμενη και λιγο στα down μου σημερα.

Χθες συναντηθηκαμε με την καρολινα, καλα ηταν αν και εχουν πολυ ενταση οι μικρες μας οταν παιζουν μαζι και πρεπει να εισαι συνεχως απο πανω τους. Τα μικρα καλα ηταν ετρεχαν και αυτα μαζι με τις μεγαλες. Σημερα ηρθε σπιτι μας μια αλλη φιλη μου που εχει διδυμα κοριτσακια 18 μηνων και πολυ τις χαρηκα τις μικρουλες με τον Νικολα, η Αγγελικη βαριοταν λιγο μαζι τους αλλα μετα βρηκαμε τροπο και επαιξαν μαζι. Ηταν και αυτες της ορειβασιας οπως ο δικος μου. Στο τελος τους φτιαχνει το γαλα και με το που βλεπει μπιμπερο ο Νικολας ηθελε και αυτος του βαζω 100 ml, οι μικρες αδειασαν απο 300ml η καθε μια ο δικος μου ουτε 20 δεν ηπιε το μπιμπερο ομως το ειχε στο στομα σαν καραμουζα.

Αυτα τα νεα μας αυριο τα δικα σας φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι! Εγώ είμαι σχολείο και τώρα έχω το μοναδικό μου κενό και είπα να καθίσω να σας γράψω.

Που λέτε, ο Αντρέας έχει αρχίσει να κάνει προτάσεις με τέσσερις λέξεις. Χτες μου είπε "κεβάτι ζικόμου ιτοΐα αβάζω" δηλαδή "κρεβάτι δικό μου ιστορία διαβάζω"!!! Όλη μέρα δε βάζει γλώσσα μέσα του!

Μάγδα πώς είναι ο άντρας σου; Τι σπαστικό να σε τρέχει συνέχεια...

Βάσω το κατηχητικό το κάνουμε στην αίθουσα κάτω από την εκκλησία. Στη Λάρνακα εννοείται, σιγά μην ξενιτευόμουν και για το κατηχητικό!

Συμφωνώ για το τάισμα των μωρών. Εμάς ο Αντρέας αυτές τις μέρες δεν πολυθέλει τα φρούτα. Τρώει συνήθως καμιά μπανάνα όταν βλέπει μικρό Νικόλα ή ρόδι ή σταφίδες αν τρώω κι εγώ.

Καγκουράκι κι εμένα ο Αντρέας άρχισε τις ορειβασίες. Ανεβαίνει στον καναπέ από το πλάι, από εκεί που είναι το μπράτσο δηλαδή, και μετά κατεβαίνει πάλι από εκεί...

Στο Νικόλα τι γάλα έδωσες; Σκόνη; Κοίτα, κι ο Αντρέας όχι μόνο ξένο γάλα δεν ήθελε, αλλά ούτε μπιμπερό, αλλά από κάποια φάση και μετά, χωρίς πίεση, ήπιε δικό μου γάλα από το μπιμπερό, και μετά ήπιε και το κατσικίσιο λες και δε συμβαίνει τίποτα.

Σας φιλώ κόρες, θα τα ξαναπούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
    • Χαχαχαχα εντάξει δηλαδή αν αντέξεις μέχρι της 5/6 τι να πω μπράβο για την υπομονή σου εγω δεν θα άντεχα με τίποτα κορίτσι μου να περιμένω 😂
    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...