Μετάβαση σε περιεχόμενο

anxos gia kaisariki


Recommended Posts

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε καθόλου, δεν είναι τίποτα απόλυτος και εγώ καισαρική έκανα και δεν κατάλαβα τίποτα από πόνους ούτε μετά!!! Και σηκώθηκα και την ίδια μέρα!!! Απλά είναι λίγο σπαστικό το πρώτο 24ωρο, με τον καθετήρα και ότι δεν μπορείς να περπατήσεις με ευκολία. Απογοητευτικά όταν μου είπε ο γιατρός ότι πάμε για καισαρική ήμουν να σκάσω, αλλά τελικά κατάλαβα ότι δεν είναι τίποτα!!!.

Απλά δεν ένιωσα γέννα, κοιμήθηκα και ξύπνησα με ένα μωρό στην αγκαλιά.

Ελευθερία μου μην αγχώνεσαι καθόλου το μωράκι σου να βγει με το καλό και ας βγει όπως θέλει. Θα το δεις το μωράκι σου θα βγει ροδαλό και όμορφο γιατί δεν θα έχει πιεστεί για να βγει. Θα δεις την διαφορά με τα αλλά παιδία που έχουν γεννηθεί φυσιολογικά.

Φιλάκια πολλά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ Αγγελική μου, με το καλό να έρθει, γερός να είναι και ας έρθει όπως θέλει!! Δεν θα τον πιέσουμε κιολας!! :laugh:

Να χαιρεσαι την γλυκιά σου την μπεμπούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ Αγγελική μου, με το καλό να έρθει, γερός να είναι και ας έρθει όπως θέλει!! Δεν θα τον πιέσουμε κιολας!! :laugh:

Να χαιρεσαι την γλυκιά σου την μπεμπούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,

ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΣΟΚ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΑΛΛΑ..

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,

ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΣΟΚ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΑΛΛΑ..

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία αυτό είναι αλήθεια για τα αντισώματα. Όπως επίσης τα μωρά που γεννιούνται με καισαρική μπορεί να παρουν καποιο μικροβιο στο χειρουργειο. Εμενα το μωρο μου δυστυχως ειναι απο τα λιγα που το επαθε... Ακόμη έχω διαβάσει ότι τα μωρά πρέπει να περάσουν το σοκ της γέννας. Ό,τι και να λέμε όμως αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να πάθει κάτι το μωρο με τον φυσιολογικό τοκετό, εννοείται δεν το διακινδυνεύεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία αυτό είναι αλήθεια για τα αντισώματα. Όπως επίσης τα μωρά που γεννιούνται με καισαρική μπορεί να παρουν καποιο μικροβιο στο χειρουργειο. Εμενα το μωρο μου δυστυχως ειναι απο τα λιγα που το επαθε... Ακόμη έχω διαβάσει ότι τα μωρά πρέπει να περάσουν το σοκ της γέννας. Ό,τι και να λέμε όμως αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να πάθει κάτι το μωρο με τον φυσιολογικό τοκετό, εννοείται δεν το διακινδυνεύεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και εγώ καισαρική έκανα και πραγματικά δεν είναι τίποτα …δεν πόνεσα καθόλου, έπαιρνα 2-3 μέρες παυσίπονα και μετά τίποτα και δόξα το θεό 19 μήνες μετά δεν με ενόχλησε η τομή καθόλου…ήμουν παρόν γιατί είχα μόνο επισκληρίδο και καταλάβαινα τα πάντα ……όταν έσπασαν τα νερά μου ……..όταν πάτησαν την κοιλιά μου για να βγεί το αντράκι μου, ένιωσα την κοιλιά μου να ιδιάζει …όλα τα άκουγα και τα καταλάβαινα, μιλούσα με την μαία και με τον γιατρό……..

Και το καλύτερο με το που γεννήθηκε τον πείρα αγκαλίτσα αμέσως με τα αίματα ….. ήταν όλα τέλεια και πάνω από όλα μετράει η υγεία του παιδιού ……….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και εγώ καισαρική έκανα και πραγματικά δεν είναι τίποτα …δεν πόνεσα καθόλου, έπαιρνα 2-3 μέρες παυσίπονα και μετά τίποτα και δόξα το θεό 19 μήνες μετά δεν με ενόχλησε η τομή καθόλου…ήμουν παρόν γιατί είχα μόνο επισκληρίδο και καταλάβαινα τα πάντα ……όταν έσπασαν τα νερά μου ……..όταν πάτησαν την κοιλιά μου για να βγεί το αντράκι μου, ένιωσα την κοιλιά μου να ιδιάζει …όλα τα άκουγα και τα καταλάβαινα, μιλούσα με την μαία και με τον γιατρό……..

Και το καλύτερο με το που γεννήθηκε τον πείρα αγκαλίτσα αμέσως με τα αίματα ….. ήταν όλα τέλεια και πάνω από όλα μετράει η υγεία του παιδιού ……….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω με καισαρικη γεννησα..

Οντως δεν ειναι τιποτα..

Εγω γεννησα Παρασκευη και το Σαββατο το μεσημερι λουστηκα στην κλινικη σκυμμενη στην μπανιερα!!Οι μαιες επαθαν σοκ!!!:laugh:

Υπαρχει πονος φυσικα αλλα αντεχεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω με καισαρικη γεννησα..

Οντως δεν ειναι τιποτα..

Εγω γεννησα Παρασκευη και το Σαββατο το μεσημερι λουστηκα στην κλινικη σκυμμενη στην μπανιερα!!Οι μαιες επαθαν σοκ!!!:laugh:

Υπαρχει πονος φυσικα αλλα αντεχεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΩΡΕΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΒΟΛΕΥΕΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΠΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΣΠΡΩΞΕ ΟΥΤΕ ΦΩΝΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΛΑ.ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΩΡΕΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΒΟΛΕΥΕΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΠΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΣΠΡΩΞΕ ΟΥΤΕ ΦΩΝΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΛΑ.ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

γλυκεια μου ποσο σε νιωθω...εγω γεννησα πριν 20 μηνες με καισαρικη τομη....το ηξερα βεβαια νωριτερα οτι θα κανω μαλλον καισαρικη.μολις πηγα μου βαλανε τεχνιτοθς πονους...ετρεμα ,αφου δεν με πιασανε οι πονοι πηγαμε στο χειρουργειο...εγω εκανα ολικη αναισθησια...μολις ξυπνησα ενιωθα πολυ καλα.φαντασου στις 12 βγηκα απο το χειρουργειο και στις 2 περπατουσα στους διαδρομους...δεν πονεσα καθολου..10 παιδια εκανα ετσι...μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου τζεφ ναι βαζουν καθετηρα απο τη στιγμη που πας για το χειρουργειο.δεν θα ελεγα οτι ειναι επωδυνο...στον βγαζουν απο τη στιγμη που πας μονη σου τουαλετα..μην σε αγχωνει καθολουαυτο..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

:) :) :) Kai egw gennisa me kaisariki eixa poli anxos alla meta molis ksipnisa ponousa alla eixa dipla m ton antra m k tou travousa sinexeia to afti apo tn pono.

itan wrea omws gt meta m fenotan periergo olo ayto p ezisa!!!!!

:) :) :) :) :) :) :) :) :)

:P :P :P :P :P :P :P :P :P

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ 37+3 ΗΜΕΡΕΣ (ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ)ΝΩΡΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;ΑΝ ΚΑΙ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ(1)ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω, όταν μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να κάνω καισαρική, κλάμα κακό δεν μπορούσα να συνέλθω δεν ήθελα με τίποτα να κάνω, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ, δεν κατάλαβα πόνους ούτε πριν ούτε μετά. Ο καθετήρας δεν με ένοιαξε καθόλου, ούτε τσούξιμο ούτε πόνος, με το που με πήγαν στον δωμάτιο ένιωθα έτοιμη να περπατήσω, μου είπαν να περάσουν 2 ώρες. Έρχονταν οι νοσοκόμες να μου βάλουν παυσίπονο και τους έδιωχνα (υπόθετο). Έκανα ολική νάρκωση γιατί ο γιατρός μου είναι κατά της επισκληρίδιου νάρκωσης. Το μόνο σπαστικό ήταν ότι όλοι έτρωγαν και εγώ όχι, να βλέπεις πίτες, σουβλάκια κτλ και να μην μπορείς να τα φας και να σου λένε εσύ θρέφεσαι από το όρο! :woohoo:

Μην φοβάσαι θα δεις, τίποτα δεν είναι!!!!

Να βγει το παιδί σου με το καλό να λες και τίποτα άλλο.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

Geia sas koritsia egw persi stis 22/7/08 gennisa me kaisariki ton gio mou eimai 19 etwn.. oxi oti eixa kapio provlima apla to 8eorisa po asfales gia to mwro.....

twra vriskome idi sto 5o mina egkimosinis sto deftero paidi k pali kaisariki kai na fantastite poso sintoma einai i mia genna me tin alli 22/7/08 gennisa to 1o kai 31/12/09 genaw to 2o..

min anxoneste ka8olou gia tin kaisariki oti 8elete steilte mmou minima

filakia....

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...