Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημερα κοιλιτσες!τι κανετε?εγω χτες πηρα μια τρομαρα,την κυριακη ειχα πονους κ χτες ξυπνησα το πρωι μες τον ιδρωτα κ με συσπασεις και το μωρο να χτυπα δυνατα,παει λεω κατι επαθα.δεν πηγα δουλεια πηγα κατευθειαν στο γιατρο με ειδε κ οκ ολα καλα το μωρο λεει καλη θεση δεν βλεπει κατι ανησυχητικο.ηταν αυτες οι μπραξτον, θαχεις μου λεει απο δω κ περα τετοια.εγω παλι απο την τρομαρα μου ξαναρχισα το μαγνησιο.niki τελειος κ ο γιος!ολοκληρωθηκε τωρα η οικογενεια σας ναστε παντα καλα κ ευτυχισμενοι!!fun κ γω αυτο ακουσα στον παπαδακη λογω το οτι μειωθηκαν οι εργοδοτικες εισφορες λεει κοβονται καποια επιδοματα.μεσα κ της μητροτητας κ οπου υπαρχει καπνος.. εκτος κ αν το λεν οπως κανουν μας πλασαρουν τα χειροτερα σεναρια για δεχτουμε καποια κ να λεμε κ δοξα το θεο!katerina ωραια μια χαρα παει η μπεμπουλα σου.σημ θα παω να δω κ την δικια μου!εμενα ο γιατρος για ντοπλερ μουπε δεν χρειαζεται εκτος αν θελω εγω να κανω.το λεει μονο οταν βλεπει οτι δεν αναπτυσσεται σωστα το μωρο.natalia ειπα δεν τρωω πολυ αλλα γουρουνιες κανω!! :) κατι κρουασανακια κατι σοκολατες κατι γλυκα κ δεν συμμαζευεται!!τωρα που πατε κ για παγωτα!αμαν!stallitsa μπαινεις στον ενατο αντε με το καλο!πολυ λιγο εμεινε!dorothy υπομονη σε λιγο θα κρατας το μωρακι σου αγκαλια κ θα μας λες εμπειριες!maria μπορει να ετυχε πρωτα απολα για να παρεις σωστη πιεση πρεπει να μην εχεις φαει καποιο διαστημα πριν νασαι καθιστη καποια λεπτα κ σε μια συγκεκριμενη θεση.ακομα κ η ομηλια η η βαθιαν αναπνοη μπορει να επηρεασει.εστι λεν οι οδηγιες στο δικο μου πιεσομετρο :) aurora υπομονη να σκεφτεσαι την μπεμπα σου πανω απολα!thagia πολυ καλα τα αποτελεσματα!μπραβο!οντως τιναι η πρωτη κορδελα?oneiraki ευχομαι να μην χρειαστει αντιβιωση πολλα υγρα θελει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια! Καλό μήνα να έχουμε!!!! ΜΑΡΑΚΙ ναι μια χαρά η μπεμπούλα μας! Το βάρος της φυσιολογικό! Σευχαριστώ ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου!!! Ναι ηρέμησα που γύρισε! KRYST η εξέταση doppler είναι απαραίτητη πια. Δεν χρειάζεται να δουν ότι υπάρχει πρόβλημα για να γίνει γίνεται για να δούμε ότι όλα είναι νορμάλ. Απλά ο γιατρός μου είναι πολύ προσεκτικός και της λεπτομέρειας οπότε έκανα δύο. Η μία στις 29 εβδομάδες και η τελευταία στις 34. Βέβαια ο κάθε γιατρός έχει τις απόψεις του και εμείς ακολουθούμε ότι λέει ο γιατρός μας! FUN μην αγχώνεσαι θα γυρίσει όπως γύρισε και η δική μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! ΚΑλό μήνα και προσέχετε μη σας κοροιδέψουν σήμερα! Τι κάνετε;;;; 

Κατερινακι συγχαρητήρια που πήγανε όλα καλά, κι εμένα ο μπεμπούλης κάπου εκεί πρέπει να πήγε το βάρος του τώρα κι ανησυχούσα ότι είναι μικρούλης! 

Με αυτο το παγωτο μου ανοιξε κι εμενα η όρεξη τωρα! Χθες μας φερανε πόσες παστες και τις εστειλα κατευθειαν με τον αντρα μου στο μαγαζι να τις κερασει εκει για να μην εχω τον πειρασμο  μες στα ποδια μου!

Fun θα γυρίσει και το δικό σου μωράκι, μερικά γυρνάνε και τελευταία στιγμή!! Μην ανησυχείς!!

Κορίτσια η κορδέλα είναι το καρδιοτοκογράφημα  (δεν ξέρω κι αν το λέω σωστά). Δεν έχω κάνει ακόμη κανένα από την επόμενη εβδομάδα που μπαίνω στον μήνα μου θα κάνω κάθε βδομάδα μου είπε ο γιατρός μαζί με υπέρηχο για να ελέγχουμε υγρό και πλακούντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα!

Μπραβο στη μπεμπουλα Κατερινα!Ετοιμαζεται δυναμικα για την εξοδο!Αλλαγξ πητ εννοουσα οτι ως τωρα την εβγαζαν οι γιατροι μας απο την τελευταια περιοδο.Στον ενατο αναλογα με το βαρος του μωρου (και τραχηλο κτλ) σου λενε πιστευω θα γεννησεις σε τοσες μερες πχ.Εγω λεω θα γεννησω 10 μερες πριν,μουχει κατσει!

Fun μου θα γυρισει μην αγχωνεσαι,καποια μωρακια θελουν το χρονο τους.Χαλλλλαρααααα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!

Υπομονη κανω..να πανε ολα καλααα!!!!!!!!!! θελω να δω πως θα ειναι το μωρακι μου!

Για το επιδομα μητροτητας δεν νομιζω να ηταν μεσα στο πολυνομοσχεδιο απο οτι διαβασα!  Το καρδιοτακογραφημα δειχνει τις συστολες της μητρας και πως αντιδρα το μωρακι με βασει αυτες,ποσους παλμους ανεβαζει και δειχνει επισης αν στο επομενο 24ωρο εισαι σε κατασταση να γεννησεις! 3 φορες το εχω κανει και την Πεμπτη παμε για την τέταρτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνα!!! Προσοχή στα ψεματάκια!!! [smilie=tongue3.gif] Kryst σήμερα που θα πας στο γιατρό να μας φέρεις καλά νέα!! Εμένα Aurora μου έχει κάτσει στο μυαλό ότι θα γεννήσω την εβδομάδα μετά το Πάσχα..δηλαδή 20-27 του μήνα!! Dorothy για το επίδομα μητρότητας θα συμφωνήσω μαζί σου επειδή κ εγώ δεν το διάβασα πουθενά!! Άσχετο αλλά εδώ στην Αθήνα που μένεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι βρε κορίτσια μου έχει κάτσει ότι θα φτάσει η ΠΗΤ και δε θα γεννιεται με τιποτα! Δεν ξέρω γιατι, σαν προαίσθημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia μη λες τετοια!Ιδια μερα ειμαστε,με λιγες ωρες διαφορα,θα σε παρασυρω μαζι μου!!! :-D

Κοιλιτσες μου εγω περιμενω 11/4 να μπω στο μηνα μου και ελπιζω να εχουμε ηρεμησει απο γιατρους και στενοχωριες και τοτε θα το ριξουμε στις βολτες και στο σεξ!(εκτος απροοπτου φυσικα)

Ντοροθυ η μανα μου οταν πλησιαζαν οι μερες της χοροπηδουσε λεει μες στο σπιτι...!Και γεννησε μεσα σε δυο μερες...!Ανορθοδοξο εντελως!Φαε καυτερα και αν την παλευεις βαλε τον αντρα κατω...κυριολεκτικα  :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora πολύ ωραία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όσο για το σεξ εμένα η γυναικολόγος μου είπε ότι από την Δευτέρα που θα μπω στον 9ο να περπατάω μια ώρα την ημέρα κ να κάνω κ σεξ όσο μπορώ!! Thagia μην το σκέφτεσαι έτσι!! Όλα θα πάνε καλά!! Θα κάνω εγώ την αρχή που μπαίνω πρώτη στο μήνα κ θα ακολουθήσετε κ εσείς!! Θα πάρω το tablet στο μαιευτήριο για να κάνω δημοσίευση όταν γεννήσω..χαχαχαχαχα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Το βράδυ δεν μπορω να κοιμηθώ με τπτ!!Ολο γυρναω γύρω γυρω.Κατερινακι μου μια χαρά η μπεμπα σας,μπράβο :-D Εγώ έκανα ενα doppler στην 31η και θα κάνω άλλο ενα στην 36η εβδομαδα.Kryst μου ευτυχώς που όλα είναι καλα με το μπεμπακι σου,πόνους εχω και εγώ αρκετούς και κάποιους εντονους αρκετά.Fun και εγώ το εχω ακούσει οτι το μωρό μπορεί να γυρίσει ακομα και την τελευταια στιγμη.Dorothy υπομονή πολυ σύντομα θα δεις το μωρακι σου :-D Εγω κορίτσια εχω ανχωθει μην έρθει πιο νωρίς ο μπεμπης και δεν έχω προλάβει να του ετοιμασω τα πράγματα του,αλλά πιστεύω είναι πιο πολυ ανχος παρα προαίσθημα.Επίσεις το μωρο μου εχει γίνει νυχτόβιο και το ακούω πολυ λιγοτερο την μέρα και είμαι συνέχεια μεσα στο ανχος :-( Aurora τέλεια η ροζ μπουγάδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.ολα καλα διαβασα.μπραβο κοιλιτσες μου:-)

Ελπιζω να μην το κοψουν το επιδομα γιατι στηριζομαστε κ σ'αυτο πολυ.

Thagia δεν τις εστελνες προς τα δω τις παστουλες?:-)

Εκανα το καρδιοτοκογραφημα,μια χαρα ηταν,αλλα αυτο το μισαωρο δεν εκανα καμια συσπαση ωστε να το δουν στο μηχανημα,εκανα με το που μπηκα στο αμαξι.

Κοριτσια μου εδωσε ο γυναικολογος σε συνεννοηση με την μαια να κανω ενεσεις κορτιζονης 4 μεσα σε δυο μερες κ αλλες δυο μετα απο μια εβδομαδα.μου ειπε για παν ενδεχομενο.

Αλλα εγω φοβαμαι πολυ μ'αυτα.με ξεναγησε κ στις αιθουσες τοκετων στο Ιασω,ειδα τις ετοιμογεννες, αυτες που γεννησαν κ ηταν στην ανανηψη κ τελος κ καλυτερο τα πρωταπριλατικα νεογεννητα που ηταν στην θερμοκοιτιδα.

Αχ τρελαθηκα ηταν μικρουλια κ τελεια.με το babylino μονο.

Θελω κ εγω:-)

Ανυπομονω:-)

Επισης στο καταστημα βρεφικων μου ειπε μια κοπελα οτι τις πρωτες 40 μερες να μην του φοραμε φορμακια αλλα κατι σαν φορεμα πουγκι οπως αυτα του μαιευτηριου, για να μπει σιγα σιγα το μωρο στο καινουργιο περιβαλλον.να ειναι δηλ τα ποδαρακια του ελευθερα οπως κ στην μητρα.

Κ ανεξαρτητα απ'την εποχη που γενναμε πρεπει οπωσδηποτε να εχει κουβερτουλα πικε κ οχι παπλωμα η κουβερτα χοντρη για τον πρωτο χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μη φοβασαι τις ενεσεις,θα ετοιμασουν τους πνευμονες του μωρου γρηγορα!Να υποθεσω αν συνεχισει η πιεση θα πατε για καισαρικη;;Θα μας προλαβεις ολες;;Ολα για καλο οπως κι αν παει σου ευχομαι τα καλυτερα και χωρις αγχος!

Ονειρακι κι εμενα εχουν μειωθει οι κινησεις και φυσικα οταν ειμαι απασχολημενη δεν καταλαβαινω καμια κινηση.Μην ανησυχεις,δε θα τον κυνηγας απτα μπουζουκια απο νωρις!  :-p

Σταλιτσα αντε να μπεις στον ενατο να ακολουθησουμε!Και καλες επιδοσεις....!

Βαλτε καμια φωτοοοοοοο θα σκασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oneiraki κ εμενα το βραδυ κανει πιο εντονα την εμφανιση του!! Μην ανησυχείς για το αν ερθει νωριτερα! Αλλωστε κ νωριτερα να ερθει τα μωρα αγαπη κ φροντίδα θέλουν κ ας μην εχεις τα πράγματα!!!! Μαρια ολα θα πανε καλα! Να είσαι αισιοδοξη!! Aurora εγω ξεχασα να βγαλω φωτογραφια οταν επλυνε η μαμα μου τα ρουχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειπαμε κατι.το μονο που μου ειπε ειναι οτι θελει να ειναι σιγουρος.θα τον ξαναρωτησω στις 16/4 που θα παω για το ντοπλερ κ θα κανουμε την πρωτη δοση.

Ελπιζω να μην σας προλαβω ολες κ να γεννησω οσο πιο αργα γινεται στην πητ μου.

Διαβασα το πολυνομοσχεδιο(τους τιτλους) κ δεν ειχε κατι για το επιδομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν απλωσω μπουγάδα θα βάλω και εγω φωτο :-D :-D σε καμία 10αρια μέρες ελπιζω αλλιως μετα το Πάσχα,πφφφφ μακρυά ειναι :-p :-P Νυχτοπουλια τα παιδιά μας :-p :-P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα,δεν ειναι αναγκη ναναι φωτο μπουγαδα.Ας ειναι ενα ρουχο,το δωματιο,μια κουνια,ενα καροτσι,κατι... Εγω σκεπασα την κουνια γιατι θα βαψουμε δυο τοιχους που ξεβαψαν απτη χλωρινη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έβγαλαν κάποια ρουχακια φωτο αλλά δεν με αφήνει να την ανεβασω γτ λέει είναι μεγάλη,γι αυτό ανεβαζω την προίκα μας.Την φωτο την πήρα απο το site του μαγαζιού που την αγορασαμε. post-18699-0-97224600-1396370806_thumb.j

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-D :-D Φορμακια δεν έχουμε πολλά ακομα,μονο 1 :-p :-P Αύριο το πρωι θα πάω για τις εξετασεις και μετα λαϊκή να δω και για κουρτινα για το δωμάτιο του μικρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...