Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημερα κοριτσαρες και ζουζουνακια

Περαστικα σου Ονειρακι

Ολα καλα στο γιατρο εχθες

Η μπεμπα μας ειναι 1050γρ.   χιχιχιχιχι

Για τα κιλα μου ειπε οκ αλλα θελει να μην βαλω πανω απο 3 απο εδω και περα οχι για καποιον αλλο λογο

αλλα για μενα ,  για να μπορεσω να επανελθω γρηγορα

Doppler εμενα κανει καθε φορα που παμε γιατι μου ειπε οτι δεν του στοιχιζει και κατι να το κανει...

Την ωρα δλδ που κανουμε τον υπερηχο κανει και τις μετρησης doppler

Τωρα τα μονα που εχω να κανω ειναι μια αιματολογικη και καμπυλη ζαχαρου (καθαρα προληπτικα) σε ενα μηνα, λιγο πριν μπω στον 9ο

Αντε σημερα ερχονται και τα επιπλακιαααααααααααααααααααααααααααααααα     γιουυυυυυυυυυππιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι  [smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια! ΣΤΑΛΙΤΣΑ άντε καλά φαγοπότια!!! χαχαχα! ΟΝΕΙΡΑΚΙ περαστικά σου και υπομονή!! Είδες πώς μεγάλωσε ο μπέμπης σου? ΜΑΡΑΚΙ μπράβο για την μπεμπούλα και με το καλό να σας έρθουν τα πράγματα! Κορίτσια έχετε αποφασίσει σε τι δωμάτιο θα μείνετε (μονόκλινο, δίκλινο, τρίκλινο, τετράκλινο, εξάκλινο)? Έχω αρχίσει και το ψάχνω. Οικονομικά μπορώ να επιλέξω ανάμεσα σε 2κλινο και 3κλινο αλλά δεν ξέρω ακόμη. Εσείς τι λέτε? Επίσης ποιες από εσάς θα πάρετε μαία? Εννοώ έξτρα που έρχεται σπίτι και σου δείχνει κάποια πράγματα και είναι αποκλειστικά δική σου πριν κατά τη διάρκεια και μετά τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες και μπεμπακια!!!! Μαρακι μου μεγαλωσε το μωρακι σου!! Ολα καλα! Με το καλο να έρθουν τα πραγματακια σας!! Κατερίνα μου εγω τρικλινο θα επιλεξω καθαρα για οικονομικους λογους..οσο για τη μαια δεν το εχω σκεφτεί..θα δω... Σημερα πηγα να παρω βεβαιωση κυοφοριας απο το νοσοκομείο Αλεξανδρα κ αγανακτησα..2 ώρες περιμενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα! Stalitsa έτσι μπράβο! Θέλω δυναμικό ξεκίνημα με μπισκότα σοκολάτας την επόμενη φορά στο σεμινάριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι περαστικα γρηγορα,φανταζομαι τι τραβηξες,αντε να τελειωσει εδω.Συγχαρητηρια και για το μπεμπη,το φτασατε το κιλο,μεγαλωσε!

Μαρακι και η μπεμπουλα σου ολοκληρο κοριτσακι τωρα!Καλως να σας ερθουν τα επιπλακια!

Κι εγω για δικλινο η τρικλυνο λεω.Μαια εχει ο γιατρος μου και κανει λιγα μαθηματα πριν τον τοκετο.Στο τελος παιρνει 300€,δεν μπορω να της δωσω κι αλλα για ναρθει μετα σπιτι.Μοναχουλα μου,ολα μαζι με τη μπεμπα θα τα μαθουμε και θα τα κανουμε πρωτη φορα,εγω κι αυτη και ο καλος μου οταν ερχεται απτη δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλημέρα! Stalitsa τέλεια νέα! Oneiraki περαστικά, είσαι καλύτερα σήμερα? Maraki τι ωραία που θα έρθουν τα πραγματάκια της μπέμπας σήμερα, με γειά! Τι ωραία που μεγαλώνουν τα μπεμπάκια μας. Katerina μια από τα ίδια είμαι ανάμεσα σε 2κλινο και 3κλινο. Και εμένα η μαία που συνεργάζεται με τον γιατρό θα με βοηθήσει με κάποια μαθήματα πριν το τοκετό, μετά θα πάρω την βοήθεια της μαμάς και πεθεράς. :-)   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

 

ονειρακι πως εισαι σημερα;

περαστικα σου!!!!

 

Μαρακι με το καλο να ερθουν τα πραγματα του μωρου σας...

 

Εγω 3κλινο θα επιλεξω, δεν υπαρχει δυνατοτητα για αλλο, αλλα δε με χαλαει, δυο βραδυα εξαλλου θα μεινω αν ολα ειναι καλα!!

Κατερινα εγω απο την αρχη επελεξα να εχω μαια η οποια θα παρει 400€ για 6 μαθηματα, για τον τοκετο, για επισκεψεις στο μαιευτηριο και για επισκεψη στο σπιτι μετα τη γεννα :)

Αυριο εχουμε το δευτερο μας μαθημα και ανυπονονω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, δεν σας κρύβω οτι απο την ωρα που είδα το μπεμπακι μου είμαι πολυ καλυτερα.Ο γιατρός μου ειπε να το αντιμετωπίσουμε με καλη ενυδάτωση και μετα αν επιμένει η ουρολημωξη να πάρω αντιβιωση.Και εμείς για 3κλινο οικονομικό λεμε,μαία δεν θα έχω αλλά σκέφτομαι να έχω rooming-in και να μαθω όσα μπορω εκεί με τις μαίες του νοσοκομείου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειράκι εύχομαι να το αντιμετωπίσεις γρήγορα και να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ!! Σε 2 ωρίτσες θα πάμε να δούμε τον γιο μας!! Ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

Τελικα δεν ηρθαν σημερα τα επιπλακια γιατι αρρωστησε αυτος που θα τα εφερνε

και δεν θελει να ερθει μη με κολλησει

παλι καλα που σκευτεται λογικα

Τωρα μου ειπαν για την Τεταρτη

Μαια δεν θα εχω και μαλλον θα ειμαι σε 3κλινο που ειναι ετσι κι αλλιως πολυ μεγαλα στο genesis οποτε οκ

ολα να πανε καλα ονειρακι :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου μολις γύρισα απο τη γιατρο! Ο μπεμπουλης μας μεγαλωσε!!! Ψηλωσε κ αλλο!!!!! Τωρα θα ξαναπαω σε 2 εβδομάδες!!! Εχει γυρισει προς τα κατω με το κεφαλακι του! Ανυπομονει να βγει μαλλον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ μωρέ το ψηλό μου το αγόρι!!Και ο δικός μου με το κεφάλι κάτω είναι,βσκ σε ολους τους υπερήχους είναι με το κεφάλι κάτω,ελπίζω να μην γυρίσει τελευταία στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa μεγαλωσε και ο δικος σου μπεμπης και βιαζεται;;Να περιμενει πες του!Θαρθει γρηγορα η ωρα!

Η δικια μου παρολο που βαραινει δε βιαζεται καθολου.... Οριζοντια ξαπλα ηταν ακουμπισμενη στο χερακι της...κυρια... Βολευτηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι κι εσενα;;;Και η Τhagia ειχε πει το ιδιο.Αμαν αμαν λες αληθεια να τη βρισκει η μπεμπα στη ζεστη και να λεει που να βγαινω τωρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora πιστεύω οτι ακόμα γυρνάνε ευκολα,τώρα βέβαια δεν ξέρω να σου πω,αλλά μην ανχωνεσαι έχουμε ακόμα καιρο να γυρίσει η μπουμπουκα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στο babyspace άνοιξαν οι παραγγελίες για το δώρο στη μέλλουσα μαμά,αν σας ενδιαφέρει μπειτε παραγγειλτε το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!! 

Περαστικά σου Ονειράκι κι ευχαριστούμε που μας ενημερώνεις για τα δωράκια! Εγώ έστειλα τα στοιχεία μου!

Σταλίτσα όσο πιο πολύ μείνει τόσο πιο καλά!! Κι εμένα έχει πάρει θεσούλα  αλλά μην αγχώνεσαι Aurora είναι αρκετά νωρίς πιστεύω! Κι αφού είναι οριζόντια δεν ειναι πολύ δύσκολο να γυρίσει! 

Μαράκι μεγάλωσε κι η μπεμπούλα σου!! Κι εγώ τόσα κιλά περιθώριο έχω ακόμη κι ο καιρός είναι πολύς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι ειναι λιγο μεγαλυτερος απ το κανονικο... Thagia σιγουρα οσο μενει ειναι καλυτερα!! Θα δουμε!! Σε ευχαριστούμε Ονειρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! ΣΤΑΛΙΤΣΑ τι καλά που είδες τον μπεμπάκο σου? Σου είπαν το βάρος του? Και μένα η μπέμπα μου ήταν με το κεφαλάκι κάτω στην doppler τώρα δεν ξέρω πως θα είναι θα μάθω την τετάρτη που θα πάμε στο γιατρό. Υπάρχει κορίτσια τρόπος να καταλαβαίνουμε που είναι το κεφαλάκι τους ανάλογα με το που μας κλωτσάνε? ΟΝΕΙΡΑΚΙ η ουρολοίμωξη θέλει πολύ νερό όσο περισσότερο πίνεις τόσο πιο σύντομα θα σου περάσει και βοηθούν πολύ οι πλύσεις με χαμομηλάκι! ΜΑΡΑΚΙ καλύτερα που δεν ήρθε αφού ήταν άρρωστος! Έτσι και αλλιώς έχεις πολύ χρόνο μπροστά σου! AURORA ευτυχώς γεννάμε άνοιξη αλλιώς δεν θα άφηναν με τίποτα τη ζέστη τα μπεμπάκια! THAGIA εσύ πότε θα ξαναπάς στο γιατρό σου? SORARI  με το καλό το doppler!!! ΝΑΤΑΛΙΑ καλό είναι που θα σε βοηθήσει η μαία του γιατρού σου! ΜΑΡΙΕΛΑ καλό μάθημα με τη μαία σου και περιμένουμε να μας δώσεις καμιά συμβουλή απαυτά που θα μάθεις! Εγώ κορίτσια δε νομίζω να πάρω μαία και για δωμάτιο ακόμη δεν έχω αποφασίσει θα το συζητήσω και με το γιατρό και βλέπουμε! Άκουσα στην τηλεόραση ότι θα κόψουν τελείως το επίδομα μητρότητας! Αν είναι ποτέ δυνατόν! Ελπίζω να προλάβετε να το πάρετε όσες το δικαιούστε πριν το σταματήσουν εντελώς. Εγώ χθες το βράδυ είχε πονόκοιλο και ανησύχησα λίγο αλλά σήμερα είμαι καλύτερα. Η μπέμπα κλωτσάει όλο και πιο δυνατά πια! Δεν σας είπα πως στο σεμινάριο που πήγαμε με την ΣΟΦΑΡΗ και τη ΣΤΑΛΙΤΣΑ μας είπε η μαία πως πρέπει να κοιμόμαστε μόνο απτην αριστερή πλευρά γιατί αν ξαπλώνουμε απτην δεξιά κλείνουμε μία αορτή αν θυμάμαι καλά πως το είπε και έτσι κόβετε ο οξυγόνο που πηγαίνει στο μωράκι. Θα ρωτήσω και το γιατρό μου γιαυτό πριν σας το επιβεβαιώσω αλλά προσέχετε όσο μπορείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σταλίτσα σου ειπαν οτι επειδη ειναι λίγο μεγαλυτερος πρέπει να γεννησεις νωρίτερα?Ονειράκι εισαι καθόλου καλύτερα?Εχω ακούσει οτι η ουρολοίμωξη ειναι αρκετα συνηθισμένη στις εγκυμοσυνες! Κι εγω μαια δεν θα πάρω.. Ελπίζω να τα καταφέρω! Και μαλλον θα παω σε δίκλινο στον Αγιο Λουκα.. Ειναι καλες οι τιμες και οι μαιες μου φανηκαν πολυ εξυπηρετικες και εμπειρες!Μακαρι να με βοηθησουν και με τον θηλασμο.Μαλιστα αυτες το ανεφεραν το θεμα του θηλασμου και ηταν πολυ προθυμες να με βοηθησουν..

Κατερίνα αυτο με την αορτή μας το ειπαν κι εμας σε σεμιναριο και νομιζω οτι το εχω παθει κιολας... Βεβαια εμας μας ειπαν οτι το καταλαβαινεις και μολις γυρισεις απο την αριστερη πλευρα σταματαει το προβλημα.. Εγω νομιζω το επαθα ενω κοιμομουν ανασκελα και ξυπνησα με πονο και σαν να κοβεται και σε εμενα η ανασα και μολις γυρισα στην αριστερη μου πλευρα αμεσως ενιωσα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,Κατερινακι δεν νομιζω οτι μπορούμε να καταλάβουμε που είναι τα μωρακια μας,εγώ νιώθω τις κινήσεις του παντού,δεξια αριστερά πανω κάτω πλαγιά,πραγματικα δεν ξέρω τι κανει :-p :-P Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον είμαι καλυτερα,απο θέμα πόνου τουλάχιστον. Όσο για τον υπνο εγώ δεν βολευομαι συνέχεια αριστερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Κατερίνα βαρος δεν μου ειπε..στο doppler θα μαθω στις 11 του μηνα..ρωτησα τη γιατρό για τη δεξια πλευρα κ ισχυει! Μου ειπε να ξαπλωνω δεξια αν θελω αλλα οταν το μωρο αρχιζει κ κουνιεται να αλλαζω θεση. Fun σίγουρα θα ξερω πιο μετα για το αν γεννησω νωρίτερα!! Ονειρακι εγω γενικα δεν κοιμάμαι εύκολα πλεον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...