Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα !!Να χαίρεστε τους εορτάζοντες!!Κι εδώ αυτές τις μέρες έχει πολύ κρύο και βρέχει συχνά.Μακάρι αύριο να έχει καλό καιρό για να πάμε βολτούλα....Εμείς σε λίγες μέρες πάμε στην παιδίατρο για το εμβόλιο,θα ρωτήσω και για κρεμούλα ......Αυτές τις μέρες η μπεμπούλα έχει τρομερή ανησυχία και εκνευρισμό .Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, ίσως είναι και τα ούλα της που την ενοχλούν.Πάντως ότι πέσει στα χεράκια της το μασουλάει με μανία(χα!χα!).Κι εμείς θα στρώσουμε χαλιά αυτήν την εβδομάδα και κοιτάμε και για παιδικό χαλί.Περιμένω κι εγώ τα Χριστούγεννα πώς και πώς!!!!Τα πρώτα Χριστούγεννα με τα μωράκια μας!!!!

Κατερινάκι χαδιάρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Thagia δεν τρώμε απο έξω σχεδον τπτ,πρεπει να μπεις στην κουζίνα με την αποχή.Επίσεις μαζί με τα γαλακτοκομικά καλο είναι να κόψεις κ σόγια κ μοσχάρι γιατι συνήθως κάνουν διασταυρωμενη αλλεργία.Θα σου στείλω στο fb διάφορα link κτλ που θα σε βοηθήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μπεμπούλα σου!!Καλή αρχή και με τα φρουτάκια!Kryst καλή αρχή και σε σας με τις κρεμούλες.Ναταλία είμαι κι εγώ περίεργη να δώ αυτό το παιχνίδι....Στείλε φωτό να το δούμε.Φαντάζομαι τί γέλια θα κάνει το αντράκι σου!!Ονειράκι περαστικά στο ζουζούνι σου.Thagia και η μπέμπα μου τις τελευταίες μέρες έχει βλεννίτσες αλλά η παιδίατρος μου είπε ότι δεν πειράζει, αίμα να μην έχει.Τί να πω ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του....Σταλίτσα καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petaloudaki και εγώ στην αρχή μονο βλεννες εβλεπα και το έλεγα!!! μου έλεγε δεν πειράζει!! όταν είδα αίμα κ αλλαξα παιδίατρο μου είπε οτι αν είχα ξεκινήσει αποχή απο τοτε το παιδί θα ειχε στρώσει!Τώρα κάνω αποχή απο γαλακτοκομικα,σόγια,μοσχαρι,χοιρινό,αυγό και μπανάνα και το μωρό δεν εχει στρώσει ακόμα!!! εμένα με την αλλεργία μου έκανε και έντονη ΓΟΠ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oneiraki περαστικά στον ροκ σταρ!!! :-) Με μπανάκια θα είναι μια χαρα μην ανυσηχείς! Thagia να είστε πάντα ευτυχισμένοι και ενωμένοι με τον αντρούλη σου! Πολύ δύσκολο αυτό με την αποχη των γαλακτομικών ρε κορίτσια, μπράβο σας όμως που το παλεύετε. Κάλή επιτυχιά Stalitsa για την Πέμπτη να είσαι καλά διαβασμένη! :-) Κορίτσια αυτό είναι το παιχνιδάκι μας

http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=35935

Θα βάλω τωρα και φωτο στην πριβε ομαδούλα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειράκι ευχαριστώ, μου φαίνεται ήρθε η ώρα να αλλάξω κι εγώ παιδίατρο!!!!Νευρίασα τώρα.....!!!Θα αρχίσω κι εγώ αποχή από αυτές τις τροφές.Ναραλία τέλειο το παιχνίδι, το διασκεδάζει πολύ το ζουζουνάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petaloudaki μην κανεις αποχή απο όλες τις τροφές που κάνω εγω! Μόνο απο γαλακτοκομικά φανερά και κρυφα,σογια και μοσχαρι,η αποχή θέλει τουλαχιστον 1 μήνα για να εχει αποτελεσμα.θελει 15 μέρες για να φύγει η πρωτεινη απο το δικο σου σωμα και 15 μέρες για να φύγει απο του μωρού!Εκτός απο βλεννες βλέπεις κάτι άλλο στο μωρο??Γοπ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλ κοριτσια οι βλενες στα ς μωρακια ειναι απο αλλεργια?η δικη μου εχει καν μηνα πουναι ετσι αλλα δεν θηλαζω της δινω υποαλλεργικο γαλα αλλα συνεχιζει.ο παιδιατρος μουπε οτι μαλλον δεν μπορει να χωνεψει το γαλα γιαυτο.ειχαμε κ μεις γοπ αλλα οποτε τολεγα μηπως ειναι δυσανεκτικο μουλεγε οχι κ τωρα μου δινει υποαλλεργικο.μπραβο παντως στο κουραγιο σας!!ποσες κενωσεις εχουν τα δικα σας μωρακια?καλη επιτυχια stalitsa με το διπλωμα.κ γω πρεπει καποια στιγμη αλλα να δουμε τωρα ποτε.petaloydaki κ η δικια μου εχει τρελλη γκρινια τελευται κ κλαιει πολυ!κ καθε μεσημερι την κοιμιζω κ μετα 30λεπτα ξυπναει με κλαματα!!η καημενουλα μου κ δεν ξερω απο που ποναει τωρα η κοιλιτσα? τα δοντια?ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natalia τι καλο!!απο που το πηρες κ ποσο?οντως το διασκεδαζει πολυ!!ολο γελια!!θανασης να σας ζησει!τωρα τοδα  πολυ ςραιες φωτο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.Καλή αρχή σε όσες θα ξεκινήσετε κρεμούλες κ πραγματικά είναι πού δύσκολο αυτό με την αποχή.Τι τρώτε καλέ κορίτσια μάλλον τίποτα.Θάγια εύχομαι να είστε πάντα ευτυχισμένοι.Σταλίτσα καλή επιτυχία.Κρύστ γιατί δεν επισκέπτεσαι κάποιον άλλο παιδίατρο(κάποας φίλης σου)εγώ τα έχω πάρει με τους παιδιατρους, ο καθενας λέει τα δικά του.Ονειράκι περαστικά.Εμείς ξεκινήσαμε μήλο κ  δεν του πολυ άρεσε μάλλον τον ξίνισε πήρε μια φάτσα λες κ του έδωσα λεμονι.Ασε που δεν μπορω να το λιώσω τ με τίποτα πήγα σήμερα κ πήρα καινουριο μπλέντερ κ μου λέει η υπάλληλος θα σου το κάνει αλοιφή για να δουμε θα το κάνει η θα το πετάξω στον τοίχο να το κάνω εγώ αλοιφή.Εμένα κορίτσια τσιρίζει του πήρα και πάρκο και προσπαθεί να σκαρφαλώσει πιάνετε απο το διχτυ κ προσπαθει να σηκωθει πολυ πλακα.Α! μας αρεσει κ πολυ να ρουφαμε τα μάγουλα της μαμας.Κρυστ ευχαριστώ.

Πολύ κρύο οντως εμεις έχουμε καλοριφέρ αυτόνομη θερμανση αλλά ακόμα δεν ανοίξαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανάσης μου δεν είναι δύσκολη η αποχή και παλι εχεις επιλογές απλα δεν τρως τπτ απο εξω που εδώ που τα λέμε είναι κ σαβουρα ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλα τι κανετε?δεν προλαβαινω να απαντησω σε ολες αλλα σας διαβαζω και βλεπω κρεμουλες φρουτακια και ολα τα καλα!αντε καλη αρχη λοιπον!συμβουλη πρωτη.αν δε σας αρεσει ο παιδιατρος...αλλαξτε τον!!!δεν ειναι μια σχεση που μια φορα θα τον δουμε και τελος!!τα παιδια μας θα μεγαλωνουν μαζι του οποτε ψαχνουμε τον καταλληλο!!συμβουλη δευτερη.φρουτα σε μουλτι η΄μιξερ δε θα γινουν ποτε κρεμα κανονικη.τριφτης κοριτσακια οπως παλια!!!εγω μετα την πρωτη δευτερη μερα δουλευω τριφτη και βρηκα την υγεια μου!!!φιλακια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειράκι αυτό θα κάνω , έχεις δίκιο.Να δώ και πώς θα πάει.Ευκαιρία να κόψω και καμιά βλακεία που τρώω!!!Κάθε φορά που τρώει αν την ξαπλώσω αμέσως βγάζει γουλιές, αν όμως την έχω αγκαλιά σε όρθια στάση για ένα 20λεπτο είναι μια χαρά, είναι αυτό ΓΟΠ;;;;Επίσης 3 φίλες μου που τα μωρά τους είχαν το ίδιο θέμα το έψαξαν πολύ....Έκαναν αποχή και κάποια τεστ αλλεργίας και τελικά δεν βρήκαν άκρη.Λίγο καιρό μετά τις στερεές ως δια μαγείας σταμάτησαν και οι βλέννες γι αυτό και ηρέμησα κάπως κι εγώ αλλά έκανα λάθος η χαζή!!!!Kryst και η μπέμπα μου ακριβώς το ίδιο κάνει αυτές τις μέρες με τον ύπνο και έχω την αίσθηση ότι είναι απο τα ούλα της.....Υπομονή μέχρι να σκάσουν τα δοντάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη κ τριφτη χρησιμοποιησα στο πιο ψιλο που κοβει αλλα τιποτα ζουμι εβγαλε το μηλο αλλα ακομα ηταν κομματακια πολυ ψιλα σαν ινες βεβαια αλλα εγω που το δοκιμασα επρεπε να το μασησω.αυριο θα δοκιμασω το μπλεντερ κ θα σας πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Χρόνια πολλά!!! Ονειράκι γιατί ανέβασε πυρετό η ψυχούλα; Τώρα είναι καλά; Περαστικά του! Thagia να ζήσετε ευτυχισμένοι και να χαίρεστε το παιδάκι σας! Υπομονή με την αποχή! Σταλίτσα καλή επιτυχία! Άντε για να με πας καμιά βόλτα! Πετακουδάκι λογικά γκρινιάζει απτα ούλα! Βάζε στα ουλάκια κρεμούλα φρεζιντερμ τα ανακουφιζει και ειναι ειδική. Ναταλάκι σε αυτή τη φωτο είναι ένα ρηλάξ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυστ η δικιά μου κάνει κακάκια 2 φορές τη μέρα! Νίκη συμφωνώ! Δεν πρέπει να κολλάμε με τον παιδίατρο αν κάτι δεν μας αρέσει πάμε στον επόμενο! Θανάσης μου και γω στο μπλέντερ κάνω τη φρουτόκρεμα αλλά επειδή είναι μόνο μήλο πορτοκάλι βγαίνει σαν χυμός! Γιαυτό προσθέτω μία κουραλιά προψημένο ρυζάλευρο και πήζει για να μπορεί να το φάει. Σήμερα θα βάλω και αχλαδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petaloudaki εμενα ο μικρός δεν έβγαζε γουλιες κ ξαφνικά αρχισε να βγάζει οταν τον σηκωνα,ουταν τον ξαπλωνα,όταν τον άλλαζα! εσύ ξέρεις το μωρο σου και τις διαφορές που βλέπεις σε αυτό! εμείς με την αποχή δεν βγάζουμε σχεδόν καθόλου γουλιες πια! επίσεις οι βλεννες μπορεί να είναι και απο μυξες!Στα λέω να τα τσεκαρεις όλα για να μην κανεις τσαμπα αποχή.Οντως με τις στερεές μπορεί να στρωσουν οι βλεννες! Ναταλία μου κούκλος ο μικρός!ναι κατερινακι δεν ξανά ανέβασε πυρετό,είναι μια χαρα ευτυχώς :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!Πώς περάσατε σήμερα;Εμείς τελικά πήγαμε βολτούλα αν και είχε λίγο κρύο, ευτυχώς όμως δεν έβρεξε.Κατερίνα θα πάω να την πάρω την κρεμούλα , δεν το ήξερα, μακάρι να την ανακουφίσει!Ονειράκι ευχαριστώ για τις πληροφορίες , θα τα τσεκάρω όλα και μετά βλέπουμε .....Εύχομαι πάντως να σταματήσουν οι βλεννίτσες στα μπεμπάκια μετά τις στερεές!!!Kryst η μπεμπούλα μου κάνει κακάκια 1-2 φορές την ημέρα, σπάνια 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΥΣΤ για κακα μηωσου πω εγω καλύτερα !ο καθενας μπορει κ 4 φορές την ημέρα!!!ο μπέμπης καμια φορα κ περισσοτερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς κακά κάνουμε μια φορά την ημέρα Και εμείς κορίτσια κάνουμε γουλιές και με Ar γάλα βέβαια όχι σε κάθε γεύμα, συνήθως κάνει όταν μετά το γάλα κινείται συνέχεια και δεν κάθεται ήσυχος. Για παράδειγμα δεν κάνει όταν τον ξαπλώνω ή αν είναι ήρεμος. Η παιδίατρος μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να σταματήσουν εντελώς με τις στερεές. Επίσης για να γίνει κρεμούλα το μήλο χρειάζεται να βάζουμε λίγο βρασμένο νεράκι στο μπλέντερ,όταν μπαίνει όμως το αχλάδι επειδή είναι πιο ζουμερό ίσως δεν χρειάζεται, θα το δείτε με το μάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...