Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Σταλιτσα ευχομαι να πανε ολα καλα κ να τελειωνεις με αυτη την ιστορια γιατι ερχεται χειμωνας κ θα δυσκολευεσαι με τα παπουτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια! Δεν προλαβαίνω να γράψω στην καθεμιά ξεχωριστά θα το κάνω αργότερα. Ευχαριστώ που με καθησυχάσατε σχετικά με την περίοδο! Εχθές κάναμε εμβόλιο κ η μπέμπα μου έκανε πυρετό τη νύχτα 38,4. Την είχα αγκαλίτσα κ θήλαζε το πουλάκι μου. Ελπίζω σήμερα να μην ξανανεβάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Αχ ρε Κταερινάκι ταλαιπωρείται η γλυκούλα. Τα περάσαμε και εμείς την προηγούμενη φορά αλλά το πιο πιθανό είναι να κρατήσει μια μέρα ο πυρετός. Να της κάνεις χλιαρά μπανάκια συνέχεια, εγώ μάλιστα για να μην μπαίνει αμέσως σε χλιαρο νερό το έκανα λίγο πιο ζεστο και σταδιακά το πάγωνα γιατί με τον πυρετό καίνε και είναι σοκ αμέσως στο χλιαρό. Και εμείς κάναμε χθες το εμβόλιο αλλά αυτή την φορά προς το παρόν δεν έχουμε κάποια παρενέργεια. Kryst κάναμε της Μηνιγγίτιδας και το πόσιμο. Κατά τ' άλλα η παιδίατρος μας βρήκε μια χαρά και τα ουλάκια μας πολύ πρησμένα, έτοιμα να σκάσει δοντάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυστ ευχαριστω.Κανε υπομονη βρε κοριτσι μου ,ξερω ειναι πολυ δυσκολο να ειμαστε μακρια απο τα μωρα μας αλλα θα το συνηθισουμε ειμαι σιγουρη.Τουλαχισυον το αφηνεις σε δικο σου ανθρωπο.Κ εμενα κανει πρασινα κακα χωρις βλεννη κ παρατηρησα οτι αλλαξανε χρωμα (κιτρινο)τωρα που ξεκινησαμε κρεμα.Αντε να σκασει κ το δικο σας δοντακι.Επιασες καθολου τα ουλακια της να δεισ πως ειναι.Οσες θα κανετε εμβολιο ευχομαι να μην επηρεασει τα μωρακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? Σήμερα έλεγα να πάω βόλτα με τον μικρό αλλά ο καιρός μας τα χάλασε!!! Τελικά το εμβόλιο αυτή την φορά δεν τον πείραξε καθόλου, πάλι καλά! Κατερινάκι η μπέμπα πως είναι της έπεσε ο πυρετός? Σήμερα ξεκινάμε και εμείς κρεμούλα!!! Έχω περιέργια για το πως θα αντιδράσει. Κορίτσια που ξεκινήσατε τώρα τις κρεμούλες πως τα πάτε, είναι εύκολο ή κάνετε αγώνα για να φάνε? Επίσης με τι κουταλάκι τα ταίζετε με σιλικόνης ή πλαστικό? Εμένα μου είπε η παιδίατρος σιλικόνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες κ μωρακια.Μαρεσει αυτος ο καιρος τον ειχα επιθυμησει.Ετυχως Ναταλια ολα καλα με το εμβολιο.Με την κρεμα εμεις ακομα μαθαινουμε το κουταλι αλλα εχουμε καταφερει κ τρωμε ενα ολοκληρο γευμα χωρις συμπληρωμα με γαλα.Θελει υπομονη κ κολπα να γελαει κ να τρωει οχι να το βλεπει δυσαρεστα.Ειναι μια προκληση για τα μωρακια ο απογαλακτισμος.Αμα σου την βγαζει εξω δεν π[αει να πει οτι δεν την θελει αλλα ειναι οι κινησεις θυλαασμου που κανει η γλωσσιτσα του.Καλη αρχη στο αγορι σου.Κατερινα η μπεμπα οκ?Σταλιτσα το δαχτυλο?Εμας κοριτσια μας ερεθισε η πανα το πουλακι  του κ κανουμε κομπρεσες με χαμομηλι.Φιλακια σε ολους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κ επειδη μου την σπανε αυτα τα κουταλακια μερικες φορες του δινω κ με δικο μας.Δεν νομιζω να πειραζει καπου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!Ναταλία μου καλή επιτυχία με την κρεμούλα σας σήμερα....!Κατερίνα η μπεμπούλα σου πώς είναι μετά το εμβόλιο;Εμείς την επόμενη εβδομάδα θα πάμε.....Προετοιμάζομαι ψυχολογικά!Ελπίζω να μην έχουμε παρενέργειες.Θανάσης μου περαστικά στο αντράκι σου!Βάζεις και κρεμούλα ή μόνο χαμομηλάκι;;Σταλίτσα τί έγινε με το δάχτυλό σου,πήρες αντιβίωση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πήγα χθες κ με είδε μία γιατρος κ μου είπε ότι έπθα φλεγμονή σε μεγάλο βαθμό στο δάκτυλο!! Δεν έχω νύχι μέσα στο κρέας όπως νόμιζα αλλά ο πόνος είναι επειδή μέσα στο δέρμα περιμετικά του δακτύλου έχει πολύ πύον..παίρνω ceclor αντιβίωση αλλά κ προβιοτικά επειδή θηλάζω. Θα το κάνω πλύσεις με μπεταντίν 2 φορές τη μέρα κ θα το καθαρίζω με οξυζενέ κ μετά θα βάζω κ αλοιφή. Αύριο θα πάω να το ξαναδεί...φανταστείτε πόσο χάλια είναι!! εγώ το άφησα η χαζή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Η μπέμπα μου συνήλθε απτο εμβόλιο κ είναι μια χαρά τώρα! Με την κρεμούλα τα πάμε ωραία! Κλείσαμε δέκα μέρες με κρεμούλα. Κατέληξα στην φρεζιλάκ. Τρώει με κουταλάκι σιλικόνης της chicco. Νομίζω ότι είναι καλύτερο το κουταλάκι σιλικόνης γιατί είναι μαλακό και δεν κινδυνεύει να τραυματιστεί στα ούλα. Θανάσης δεν είναι τίποτα! Μάλλον συγκαματάκι θαναι! Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Θανάσης μου το χαμομηλάκι είναι πραγματικά φάρμακο θα δείς διαφορά σύντομα οπότε μην ανησυχείς καθόλου! Περαστικούλια! Petaloudaki είναι θέμα τα εμβόλια κάθε μήνα αλλά μην ανησυχεις συνέρχονται γρήγορα οι ψυχούλες. Εύχομαι με το καλό το εμβόλιο χωρίς παρενέργειες!!! Stalitsa φαντάζομαι πόσο θα πονάς, πολύ σε έχει ταλαπωρήσει αυτό το δάχτυλο, ελπίζω με την αντιβίωσει να συνέλθεις γρήγορα! Περαστικά! Katerina τέλεια που συνήλθε η μικρούλα! Και εγώ φρεζυλακ του έδωσα σήμερα και του άρεσε πολύ η κρεμούλα, τις κατάπινε την μια πίσω από την άλλη τις κουταλιές δεν περίμενα να σας πω την αλήθεια τέτοια αντίδραση. Αφου όταν του έδωσα τις κουταλίτσες που έπρεπε άπλωνε τα χεράκια του και ζητιάνευε!!χαχα Και εγώ της κικο πήρα και είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ξέρετε τι μου τι δίνει στην κρέμα; όταν βάζεις τη δοσολογία κρέμας-νερού που λέει στο κουτί είναι σαν νερό! Θα μου πείτε βάλε παραπάνω σκόνη! Έβαλα 2 κουταλιές παραπάνω έπηξε αλλά μετά από λίγο ξανανερουλιάζει! Κάνω κάτι λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κ'ανετε?τι τέλειος καιρός.Κατερίνα και σε εμένα το έκανε η νεστλέ και πήρα γιώτης και δεν το κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Πολύ κρύο!!!! Εμείς σήμερα στρώσαμε τα χαλιά στο σπίτι κ είναι πολύ ωραία!! Άντε να έρθουν κ τα Χριστούγεννα να στολίσουμε δεντράκι!! :-) Εμένα το πόδι μου κάπως καλύτερα είναι!! Εσείς τι κάνετε?? Τα μωράκια σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή εβδομάδα! Τι κάνετε εσείς και τα μωράκια; Εμείς το σκ τρέχαμε απτον έναν εορτάζοντα στον άλλον! Να χαίρεστε τους Δημήτρηδες και τις Δήμητρες σας! Η μπέμπα μας είναι καλά, τρώμε την κρεμούλα μας και σήμερα θα φάμε πορτοκαλάκι- μηλαράκι για πρώτη φορά! Όσο πάει και ζωηρεύει, όλη μέρα παίζει και γελάει! Είναι φοβερά τρυφερό παιδί και όλο μας χαιδευει με τα γλυκά της χεράκια. Χθες κοιμήθηκε με τον υπνόσακο και δεν αντέδρασε! Ευτυχώς γιατί έχει κρύο πια! Σταλίτσα και γω θέλω να στρώσουμε μεστη βδομάδα και περιμένουμε τις γιορτές πως και πως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!καλη εβδομαδα!το σκ μας τα χαλασε εδω ο καιρος ηταν βροχερος κ δεν βγηκαμε βολτουλες.ελπιζω αυριο που δεν θα δουλευω να ναι καλυτερος.χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν!!τεταρτη παμε για εμβολιο και θα μας πει ο γιατρος με τι θα ξεκινησουμε κ μεις απο κρεμουλες.ειμαι πολυ περιεργη πως θα αντιδρασει κ η δικια μου η μπεμπουλα αν κ νομιζω θελει να αρχισει γιατι οποτε τρωμε μας κοιτα εντονα!!αλλα συνεχιζει ναναι ποτε πρασινα τα κακακια της ποτε διαρροια 7 φορες εκανε χτες παλι αμαν!!κοριτσια με θερμανση τι κανετε?εμας δεν εχει η πολυκατοικια κ ειμαστε με κλιματιστικο αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι κ οτι καλυτερο.katerina ζεστενοταν με το υπνοσακο?εγω δυο μερες που την εβαλα ξημερωματα μου φανηκε κρυα η μυτουλα.βεβ δεν τον πολυσυμπαθει γιατι δεν μπορει να σηκωσει ελευθερα τα ποδαρακια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Καλή εβδομάδα και αν χαίρεστε τους εορτάζοντες!!! Τι καλό παιδάκι που είναι το κοριτσάκι σας Κατερίνα μου, να χαίρεστε τη μπουμπού σας!!! Και εμάς μας χαιδεύει, μας ζουλάει και μας ψαχουλεύει με τα χεράκια του και λιώνουμε!!! Καλή αρχή και στα φρούτα, αν και την βλέπω να γλύφει το κουταλάκι. :-) Όσο για την κρεμούλα εμένα δεν μου νερουλιάζει καθόλου η Φρεζυλακ, μήπως να δοκιμάσεις να βάλεις νερό με το μάτι δηλαδή πρώτα η σκόνη και μετά το νεράκι? Ο μικρός κορίτσια το τι παιχνίδι κάνει στο bouncer δεν περιγράφεται έχει τρελαθεί!! Θα σας ανεβάσω φώτο στην πριβε ομαδούλα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυστ εμείς έχουμε φυσικό αέριο αλλά δεν έχουμε ανάψει ακόμα! Θα σε συμβούλευα να αγοράσετε μία σόμπα για έξτρα ζεστασιά ειδικά για όταν την κάνετε μπανάκι! Της φοράω ολόσωμη φορμίτσα φλις με φανελάκι από μέσα και μετά την βάζω στον υπνόσακο και είναι ζεστούλα! Αν τα κάνεις όλα αυτά και σου κρυώνει ρίξε και μια κουβερτούλα στα ποδαράκια! Ευχαριστώ Ναταλία μου όλες να τα χαιρόμαστε τα παιδάκια μας! Ναβαι γερά! Μόνο αυτό μετράει! Τώρα αυτό κάνω με την κρέμα! Ρίχνω πρώτα τη σκόνη κ μετά το νερό! Παίρνει 90ml ενώ στο πακέτο γράφει 125ml!!! Συμβουλή της Νίκης που τάισε πρώτη κρέμα τα δίδυμα! Μπορείς να μου στείλεις στο φβ το site που αγοράσατε το bouncer να το δω μήπως πάρω και για την μπεμπούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!Έβαλε κρυο πολυ! Όλη μέρα κουκουλωμενοι με την κουβέρτα είμαστε με τον μικρο! Πηραμε κ εμεις υπνοσακο αλλά δεν ξέρω αν θα τον χρησιμοποιησω γιατι κοιμομαστε όλοι μαζί κ φοβάμαι ότο θα ζεσταθεί πολυ το μωρο! Εμείς σε 10 μέρες θα πάμε παιδίατρο και θα μιλήσουμε για στερεές αν και εχω ενα πλανο στο μυαλό μου κ την προηγούμενη φορά που του το είπα συμφώνησε.Χθες το μωρό μου ανέβασε πυρετό 38,5 το εκανα ενα μπανακι κ ευτυχώς έπεσε τελείως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Χάθηκα γιατί βοηθάω τον άντρα μου στο μαγαζι τα πρωινά και δεν προλαβαινω να κάνω τιποτα μετα στο σπίτι. Σήμερα ευτυχώς έχει παγωνιά και δεν πήγα!!

Κατερινάκι με το καλό και τα φρουτάκια!! Χαίρομαι που σας βόλεψε κι εσας ο υπνόσακος!! 

Σταλίτσα περαστικά με το νυχάκι! Εύχομαι να στρώσει γρήγορα..

Κρυστ μακάρι εκεί σε σας να έχει καλό καιρό και να περάσετε ωραία στο ρεπόσ ου. Εδώ δυστυχώς μόνο που δεν χιονίζει...

ΝΑταλία θέλω και γω να δω τι είναι αυτό, ιδέα δεν έχω η άσχετη!!

Εμείς στερεές τελικά αφού κλείσουμε και τον έκτο. Είχαμε μικροεπεισόδιο με αιματάκι στα κακά και τώρα κάνω αποχή από κρυφά κ φανερά γαλακτομικά και θα καθυστερησουμε τις στερεες. Αίμα δεν ξαναείδα αλλά οι βλεννίτσες (συγγνωμη) καλά κρατούν!!

Χθες είχαμε επετειο ενός χρόνου έγγαμου βίου, βγήκαμε ρομαντικό ραντεβουδάκι με τον αντρούλη μου και περάσαμε ωραία!! Επίσης βγαλαμε κι εμεις το πρώτο μας δοντακι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια εσείς που κάνετε αποχή.. Ονειράκι κ aurora νομίζω, τι στο καλό τρώτε;;;;;;;;;;;;; ολα έχουν μέσα κάτι από γάλα και λιμοκτονω ρε παιδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Θάγια μου ευτυχισμένη επέτειο να έχετε!!!! Να είστε πάντα αγαπημένοι κ με πολλά παιδάκια!!! :-) Εμείς από θέρμανση έχουμε πετρέλαιο κ πάλι καλά είναι αυτόνομη κ το ανάβουμε όποτε θέλουμε!! Κατερίνα μου αυτό μετα χεράκια το κάνει κ ο δικός μας κ λιώνω η μάνα!!!!!!!! Ονειράκι μου πάλι καλά δεν ήταν τίποτα!! Εμείς Τετάρτη έχουμε το εμβόλιο κ θα μιλήσουμε με τον παιδίατρο με τι θα ξεκινήσουμε στερεές κ πότε..την Πέμπτη δίνω εξετάσεις τα σήματα γαι το δίπλωμα αυτοκινήτου κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...