Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχα οντως πολυ καλο!κ γω maria εχω πολυ αφου αλλαζω 4-5 φορες τη μερα!ρωτησα τον γιατρο την προηγουμενη βδομ να μου δωσει κατι αλλα μουπε αν δεν εχω φαγουρα η κνησμο δεν χρειαζεται.με το καλο να δειτε τη μπεμπα σας αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Kryst εγώ είμαι η επόμενη που γεννάω αλλά να δω πότε θα αποφασίσει ο μπέμπης να κάνει την εμφάνιση του!!!! :-) Σήμερα είχε πολύ ωραία μέρα στην Αθήνα!! Περπάτησα το πρωί και το απόγευμα!! Από πόνους άρχισαν πριν λίγο....άντε να δούμε!!!!! Εν το μεταξύ έχω και αιμοροίδες κ με έχουν πεθάνει!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Σταλιτσα διπλος ο πονος ε;Τι να κανεις βρε κοριτσι,υπομονη!Κατι αλοιφες που υπαρχουν ισως βοηθανε.

Κι εγω εχω γιατρο σημερα.Αν και ξερω,θα μου πει παλι οτι αργουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό μήνα! Κλέβω ίντερνετ από ένα γείτονα που το έχει ξεκλείδωτο! Ναναι καλά ο άνθρωπος! Εμείς μετακομίσαμε την τετάρτη και χθες τακτοποιούσαμε το σπίτι. Τα περισσότερα έγιναν. Κουραστήκαμε πολύ αλλά ευτυχώς είχαμε και αρκετη βοήθεια! Σήμερα με πονάει η μέση μου και ψιλοξεκουράζομαι. Χαίρομαι που δεν θα χρειαστεί να σας αποχωριστώ! Χαίρομαι που είστε όλες καλά και νιώθω ανακούφιση που προλάβαμε να τακτοποιηθούμε! Ήταν πολύ δύσκολη η φάση αυτή αλλά τέλος καλό όλα καλά! Τουλάχιστον η μπέμπα μας θα βρει ένα σχεδόν έτοιμο σπίτι! Σήμερα έχουμε ραντεβού στο γιατρό. Ελπίζω το βράδυ να μπορέσω να μπω να σας πω νέα. Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!! Καλό μήνα!!! Εύχομαι να είναι για όλες μας ο ομορφότερος και ο τελειότερος μήνας της ζωής μας!!

Τι κάνετε;;;;; Εμείς ήμασταν χθες από το πρωί μέχρι το βράδυ στις εξοχές...! Πολλές ώρες στο πόδι και πολύυυυ φαγητό, όλοι εμένα τάιζαν! Έκανα το μπανάκι το βράδυ και λέω αν δεν γεννήσω και μετά τη σημερινή μέρα δεν θα γεννήσω πότε, αλλά μπααααα δεν γέννησα! Ούτε καν πονάκι σήμερα! Βολεύτηκαν τα καμάρια μας μου φαίνεται!!

Κατερινάκι τι καλά που τακτοποιηθήκατε, θα βρεις πάλι τους ρυθμούς σου!!!! Χαιρόμαστε κι εμείς που δε θα σε χάσουμε!

Aurora περιμένουμε νέα από τον γιατρό!!! Άντε βρε κορίτσια μπήκε ο Μάης και δεν είχαμε γεννητούρια!

Σταλίτσα οι αιμορροΐδες πρέπει να πονάνε άσχημα.. Υπομονή τελειώνουν οι μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Aurora και Κατερίνα να μας φερετε καλά νεα!!! Aurora υπάρχουν αλοιφες αλλα δεν κανουν τιποτα!!! Εχω δοκιμάσει τα παντα!! Thagia οι αιμοροιδες οχι απλα πονανε αλλα υποφερω!!!!!!! Χθες βραδυ κορίτσια διπλωθηκα απο πονο περιοδου κ μεσης!!! Με επιασε κατα τις 12 ανα 40 λεπτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες.ήρθα να κάνω την χαζή ερώτηση μου αλλά θα σκάσω μέχρι να πάω στον γυναικολόγο.απο χτες ακούω συνέχεια θορύβους απ'την κοιλίτσα μου,σαν αέρια.υπάρχει περίπτωση να αερίζονται τα έμβρυα στην κοιλιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia μου έχω κ την μαμά μου εδώ κ μου είπε σύμφωνα με τους πόνους που είχα ότι σε 3 μέρες το πολύ θα ξεκινήσει ο τοκετός..σύμφωνα με αυτά που ξέρει από τις δικές της εγκυμοσύνες!! Άντε να δούμε!! Μαρία μου δεν το γνωρίζω αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου.Εμείς χτες περασαμε όμορφα,ήρθαν οι κουμπάροι μας και φαγαμε και μετα πήγαμε για καφέ στην θαλασσα.Και εγω θέλω να γεννησω!!Ειδικα στις 10 του μήνα που έχουμε και επετειο με το αγοράκι μου θα ειναι το πιο τέλειο δώρο!!Stalitsa υπομονη,εγώ υποφερω με τα χέρια μου που μουδιάζουν και πονανε πολυ!Μαρακι μου λογικά τα εντερα σου ακους.Stalitsa άντε κανε την αρχή να πάρουμε σειρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε σταλιτσα ετοιμασου.. θα περιμενουμε με αγωνια , να μας λες λεπτομερειες για να ξερουμε οταν ερθει η σειρα μας! Για τις σιχαμενες τις αιμοροιδες εγω σωθηκα με παγο κ σπαθολαδο

Κατερινα καλα που τα προλαβατε ολα κ εχεις και ιντερνετ..θα μας ελειπες...

Aurora εχεις ακομα λιγο..

κι εγω δεν μπορω να πιστεψω οτι εμειναν μονο 20 μερες... θα μου λειψει η κοιλιτσα... η θεση στο λεωφορειο η προτεραιοτγτα στο σουπερ μαρκετ κ την τραπςζα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παθει σοκ.... Η μπεμπα 3650!Και τοκετος ουτε με το κυαλι!Θα παρει τουλαχιστον μια εβδομαδα ακομα,ο τραχηλος ειναι πισω ακομα και συσπαση καμια στο nst.Επισης η μπεμπα χορευει σαν ναναι σε πλατεια,κανενα σημαδι δυσφοριας.Αν δε γεννησω ως την πητ θα με αφησει μια εβδομαδα ακομα ειπε.Οσο για το πως θα γεννησω φυσιολογικα παιδι 4 κιλα,μου ειπε ψηλη εισαι θα τα καταφερεις.... Με το στομα ανοιχτο εγω,να χασκω σαν τον κροκοδειλο...

Μαρια και Κατερινα περιμενουμε νεα...

Σταλιτσα πως εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κ εγω.2330 η μπεμπα μια χαρα λεει ο γυναικολογος.μας προγραμματισε προκληση για να κοψουμε την ενεση μια μερα πριν.μεταξυ μας θα ηθελα να βγει η μπεμπα νωριτερα απο μονη της:-).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κ εγω.2330 η μπεμπα μια χαρα λεει ο γυναικολογος.μας προγραμματισε προκληση για να κοψουμε την ενεση μια μερα πριν.μεταξυ μας θα ηθελα να βγει η μπεμπα νωριτερα απο μονη της :-).

Περπατημα,βαριες δουλειες σπιτι και σεξ... (εγω απεχω και απτα τρια....)

Οπως και ναχει θαχεις σε λιγο τη μπεμπα αγκαλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μιλάμε για νταρτντανομωρό έτσι;;;;;;;;;; Άντε με το καλό να έρθει!!

Εγώ κάνω και τα τρία που είπες αλλά κι ο δικός μου βολεμένος φαίνεται να είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Δεν ανηκω στην παρεα σας μιας κ γεννησα τον Φεβρουαριο αλλα πολυ συγκινουμαι οταν σας διαβαζω με τις αγωνιες που εχετε κ την ανυπομονησια. Οσες γεννησατε να σας ζησουν τα αγγελουδια σας κ να τα χαρειτε οπως θελετε κ οσες περιμενετε, με το καλο, η αναμονη αξιζει οσο τιποτα τον κοπο! Χαρειτε την κοιλιτσα σας οσο προλαβαινετε γιατι μετα δεν θα ειστε εσεις το επικεντρο!! χαχαχα. Και μην αγχωνεστε (ειπε το τερας ψυχραιμιας) ολα καλα θα πανε!!!! Α! Και οταν με το καλο γεννησετε απολαυστε την ηρεμια κ την ξεκουραση του μαιευτηριου γιατι μετα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora θα συμφωνήσω με τη Thagia!! Νταρντανομωρο!!!! Οπως κ να εχει θα βγει που θα παει!! Οσο για τα πονακια εχω αρκετά!! Ελπιζω μέχρι Δευτέρα που είναι να με ξαναδεί η γιατρος να εχω γεννησει!! Μαρια ολα καλα με το μωρακι σου! Για ποτε λετε να κάνετε προκληση;; Jokots σε ευχαριστούμε για τις συμβουλές σου!! Να σου ζησει το παιδακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεω ναρχισω ναγοραζω τετραδια αντι για φορμακια... Το σιγουρο ειναι οτι δε θα φοβομαστε να την κρατησουμε μη "σπασει" οπως λενε πολλοι γονεις...

Jokots ευχαριστουμε πολυ!Να χαιρεσαι το μωρακι σου!!

Σταλιτσα σου ευχομαι ναρθει γρηγορα!Κι εγω Δευτερα θα ξαναπαω γιατρο αλλα μας βλεπω να πινουμε καφε....

(Ξεχασα να σας πω οτι καθε φορα που η μικρη σπρωχνει και προσπαθει να εμπεδωσει το κεφαλακι της εγω πεταγομαι,νιωθω σαν τσιμπημα χαμηλα μπροστα και οχι προς τον κολπο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες... πηγαμε εχθες στον γιατρο. 2800 το αστερι μου, μπηκα και στην 39η σημερα αλλα ο τραχηλος καμιααααα μεταβολη. Θαμε ξαναδει λεει την αλλη Παρασκευη. Αντε να δουμε... Η μαμα μου παντως λεει οτι σιγα μην ειχα τοκετο αφου ακομα επερνα μαγνησιο...λογικο ακουγεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Aurora κ εγω νιωθω αυτο που λες!!! Μαρακι μεγαλωσε το μωρακι σας!! Εγω κορίτσια χθες βράδυ έκλαιγα στα καλα καθούμενα! Ανησυχω για το μωρο ποτε θα ερθει, για τον τοκετό κ ενα σωρο τέτοια θέματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Aurora αυτο ειναι μωρο! Εμενα ετσι μαρεσουν στρουμπουλα και αφρατα! Ελπιζω να μην εχεις παρει ρουχακια 00

Stalitsa μου ειναι λογικο να εχεις αγχος! Σκεψου οτι τωρα οτι εγινε εγινε και τομωρακι πρεπει να βγει με τον εναν η τον αλλο τροπο! Να ειναι γερα και εμεις δυνατες να τα μεγαλωσουμε και να τα χαρουμε! Και φυσικα να ξερεις οτι ολα αυτα ειναι ορμονικα και μετα την γεννα παλι παρτυ θα κανουν οι ορμονες μας οποτε παλι κλαματα θα εχουμε...

Μαρακι εντυπωση μου κανει που σου εδινε μαγνησιο . Τωρα στο εκοψε? Μπορει να εχεις αμεσα αποτελεσματα .

Jokots να σου ζησει το μωρακι..καθε συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη!

Μαρια πες μας για την προκληση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Fun μου εχω καποια 0 και 1 που τα βλεπω να μενουν στο συρταρι... Κι εμενα μαρεσουν τα αφρατα μωρακια αλλα η εξοδος της με προβληματιζει!...

Σταλιτσα μου μη στενοχωριεσαι,στην πραγματικοτητα ειναι καλο που θαρθουν τα μωρακια μας τελευταια στιγμη.Θαναι γερα,πεινασμενα και λιγοτερο γκρινιαρικα!Κι αυτες οι ορμονες πια,μας εχουν τσακισει!

Εχει παρα πολυ κρυο και αερα σημερα,χαλια μαυρα!

Μαρακι στην αναμονη κι εσυ ε;Θα γινουν συχνοτερες οι συσπασεις τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
    • Μπορεί! Τι να πω ..πάντα είχα χαμηλή αιμοσφαιρίνη.. για να δούμε και την τιμή..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...