Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ευχαριστουμε για τις ευχες!μπηκαμε κ μεις στον 9!maria οντως κ γω ανυπομονω με το καλο ναρθουν τα μωρακια μας!!αφου σημ  πηρα κ τηλ στο νοσοκομειο τι θα χρειαστω κ μουπε:παμπερς,ρουχαλακια,μπιμπερο,μπουρνουζακια για το μωρο,πανες για μενα.. αυτα τα λιγα. :) stalitsa λες να εμφανιστει 1μαγια?!ευχομαι να παν ολα φυσιολογικα και να μην χρειαστεις προκληση.οι συσπασεις εχουν σταματησει κ σε μενα απο τοτε που σταματησα τη δουλεια.τυχαιο?!αλλα ο γιατρος μουπε μεχρι 1μαγια να παρω μαγνησιο γιατι ειδε σκληρη την κοιλια μου.πονακια  χαμηλα κ στη μεση εχω  κ γω  κ συχνουρια επισης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό 9ο κοριτσακια μου :-D Stalitsa λίγο έμεινε και θα κρατας το μωρακι σου αγκαλιά :-D :-D Άντε να παίρνουμε σειρα :-D :-D Εγώ σήμερα σιδερωσα και εφτιαξα κάποια ρουχαλακια του μωρού στην θέση τους, έβαλα και κάποια πραγματα στην βαλίτσα μου :-D εδώ ακόμα βέβαια 1-2 πλυντήρια για το μωρο.Στον βεροπουλο εχει τα libbero -50% πήρα και τα κουπονια και πήρα 4 πακέτα με πάνες νο2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!

Ονειρακι ωραιες οι προετοιμασιες ε;;

Σταλιτσα αρχισαν οι πονοι;;Κι εγω επεμενα εδω και δυο μηνες οτι θα γεννησω Πρωτομαγια αλλα η μπεμπα εχει αλλη γνωμη!... 

Ολες καλα σημερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου!!!!! Σημερα ξυπνησα κ δεν ειχα τοσους πόνους....ο μπέμπης ειναι πολυ κινητικος!!!! Οπότε στην αναμονη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Είμαι η katerina-prokopis απλά για κάποιο λόγο παρόλο που έβαζα το σωστό κωδικό δεν μπορούσα να μπω στο φόρουμ και αναγκάστηκα να φτιάξω καινούργιο. Σήμερα μετακομίζουμε οπότε για 3-4 εβδομάδες δεν θα έχουμε ίντερνετ στο σπίτι. Όπως καταλαβαίνεται όταν θα τα ξαναπούμε θα έχουμε γεννήσει η περισσότερες και κάποιες θα κοντεύετε! Θέλω να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ που κάνατε αυτούς τους όμορφους μα συνάμα και δύσκολους μήνες να περάσουν γρήγορα, που μοιραστήκατε μαζί μου κομμάτια του εαυτού σας, που με συμβουλέψατε όταν το χρειαζόμουν και φυσικά που ήσασταν τόσο καλή παρέα! Εύχομαι να συνεχίσουμε να τα λέμε και μετά τις γέννες μας! Κορίτσια μου γλυκά σας εύχομαι με έναν πόνο να έρθουν τα μωράκια σας στον κόσμο, να είστε πάντα ευτυχισμένες με τις οικογένειες σας και να έχετε πάντα υγεία και αγάπη!!! Ίσως αν έρθω ξανά στο μαγαζί αυτές τις μέρες να καταφέρω να σας ξαναγράψω! Αν όχι να προσέχετε! Θα σας σκέφτομαι και θα σας στέλνω θετική ενέργεια!! Φιλάκια πολλά στις κοιλίτσες σας και θα τα πούμε όσο πιο σύντομα γίνεται!!!!

[smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Είμαι η katerina-prokopis απλά για κάποιο λόγο παρόλο που έβαζα το σωστό κωδικό δεν μπορούσα να μπω στο φόρουμ και αναγκάστηκα να φτιάξω καινούργιο. Σήμερα μετακομίζουμε οπότε για 3-4 εβδομάδες δεν θα έχουμε ίντερνετ στο σπίτι. Όπως καταλαβαίνεται όταν θα τα ξαναπούμε θα έχουμε γεννήσει η περισσότερες και κάποιες θα κοντεύετε! Θέλω να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ που κάνατε αυτούς τους όμορφους μα συνάμα και δύσκολους μήνες να περάσουν γρήγορα, που μοιραστήκατε μαζί μου κομμάτια του εαυτού σας, που με συμβουλέψατε όταν το χρειαζόμουν και φυσικά που ήσασταν τόσο καλή παρέα! Εύχομαι να συνεχίσουμε να τα λέμε και μετά τις γέννες μας! Κορίτσια μου γλυκά σας εύχομαι με έναν πόνο να έρθουν τα μωράκια σας στον κόσμο, να είστε πάντα ευτυχισμένες με τις οικογένειες σας και να έχετε πάντα υγεία και αγάπη!!! Ίσως αν έρθω ξανά στο μαγαζί αυτές τις μέρες να καταφέρω να σας ξαναγράψω! Αν όχι να προσέχετε! Θα σας σκέφτομαι και θα σας στέλνω θετική ενέργεια!! Φιλάκια πολλά στις κοιλίτσες σας και θα τα πούμε όσο πιο σύντομα γίνεται!!!!

[smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif]

Κατερινακι με το καλο το μωρακι σου και με εναν πονο!Ολα να σου πανε καλα και οταν μπορεσεις μας ξαναγραφεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!

Κατερινάκι συγκινήθηκα...... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και με το καλό να αντικρύσεις τη μπεμπούλα σου! Θα σε περιμένουμε όταν επανασυνδεθείς!!

Εγώ κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό! 2900 ο μπεμπουλης μας μεγαλώνει με το δικό του ρυθμό, πλακούντας καλός και έχει μπόλικο υγρό οπότε τον αφήνουμε να μεγαλώσει με την ησυχία του!! Την άλλη Τετάρτη θα ξαναπάω! Στο καρδιοτοκογράφημα είχα αρκετές συσπασούλες αλλά δε μας πειράζει πια αφού ετοιμαζόμαστε!!

Σταλίτσα θα είσαι η πρώτη πάντως, έτσι νομίζω!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!

Κατερινάκι συγκινήθηκα...... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και με το καλό να αντικρύσεις τη μπεμπούλα σου! Θα σε περιμένουμε όταν επανασυνδεθείς!!

Εγώ κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό! 2900 ο μπεμπουλης μας μεγαλώνει με το δικό του ρυθμό, πλακούντας καλός και έχει μπόλικο υγρό οπότε τον αφήνουμε να μεγαλώσει με την ησυχία του!! Την άλλη Τετάρτη θα ξαναπάω! Στο καρδιοτοκογράφημα είχα αρκετές συσπασούλες αλλά δε μας πειράζει πια αφού ετοιμαζόμαστε!!

Σταλίτσα θα είσαι η πρώτη πάντως, έτσι νομίζω!! :)

Ετοιμαζεσαι κι εσυ;;Συσπασουλες διαβαζω!Μεγαλωσε ο μπεμπης,ειδες;Ολα καλα πηγαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια :-) Κατερινακι σίγουρα δεν θα χαθουμε :-D Με το καλό το κοριτσάκι σου :-D Εγώ παλι απο συσπάσεις 0 εκτός πια κ αν δεν νιώθω η αναίσθητη :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα και καλή πρωτομαγιά κορίτσια μου! Τι ωραίος μήνας ο Μάιος, θα μας φέρει τις ζωούλες μας!

Κορίτσια χρειάζομαι τα φώτα σας. Αδιαβροχο υποσέντονο που βάζουμε κατω από το σεντονάκι για να μην βρέχετε η κούνια πήρατε? Και αν ναι από πού? Επίσης πόσα σελτεδάκια είναι καλό να έχουμε? Και από που τα πήρατε?

Αυτά προς το παρόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλο μηνα!!!! Σύντομα θα έχουμε τσ μωρακια μας!!!! :-) Ναταλια εγω εβαλα σελτεδακι πάνω από το στρώμα της κουνιας. Το πηρα από το jumbo. Πηρα ακομη 2 για να το αλλαζω οταν θα λερωνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοιλιτσες!Χαλια εδω ο καιρος.Συννεφια και αερας,δε θυμιζει Πρωτομαγια...

Ναταλια εγω πηρα σελτε κουνιας,στα μετρα του στρωματος με λαστιχο,απτο Ηρα.Για το πορτ μπεμπε και για τη βολτα πηρα δυο σελτεδακια μικρα και για το σπιτι δυο μεγαλυτερα.Μισα απο jumbo και μισα απο Ηρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια.. καλο μηνα να εχουμε! Ο καλος μου θα λειπει τις επομενες 4 μερες οποτε ελπιζω να μην μας κανει καμια εκπληξη η μπεμπα...εγω ολα αυτα τα αδιαβροχα και τα σελτεδακια τα πηρα απο το τζαμπο! Σελτεδακια ειναι αυτα τα μικρα που ειναι για σαλια κτλ? Εγω πηρα καμια 15 τετοια διαφορετικα γιατι μου ειπαν οτι ειναι τα πιο χρησιμα! Επισης λεει πολυ χρησιμες ειναι και οι πανες χασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!καλο μηνα!!πως περασατε σημ?κ δω χαλια ο καιρος βροχη μας εχει λιωσει!!aurora οταν λες σελτε κουνιας?ειδα στο ιντερνετ κατι αδιαβροχα υποσεντονα της grecostrom γυρω στα 40 και της media strom 60ε τα 2.τετοια η τον κανονικο σελτε?εγω μονο 2 πηρα αλλα μαλλον αυριο θα παω κ γιαλλα γιαναχω κ στο νοσοκομειο.αυτα κατω απο το σεντονι δεν μπαινουν?βρε κοριτσια ασχετα απο τις συσπασεις ειναι σκληρη η κοιλια σας?γιατι συσπασεις δεν νιωθω αλλα η κοιλια πετρα!

katerina με το καλο το μωρακι εννοειται δεν θα χαθουμε!thagia ερχεται ο γιος!!stalitsa πως πας?εσενα αν θυμαμαι καλα περιμενουμε πρωτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun αν αποθηκευσες τη φωτο απτο libero περιμενω να τη δω!Το προγραμματακι τα σπαει αποτι καταλαβα..... Πες στη μπουμπου να κατσει σταυγα της λιγες μερες!

Σελτεδες ειναι αυτα που πανω αλλαζουμε το μωρο,που απτη μια ειναι σαν πετσετε και απτην αλλη αδιαβροχο.

Πανες αγκαλιας(χασε που λες) πηρα 2-3 και θα χρησιμοποιησω και τα σεντονακια του πορτ μπεμπε.

Kryst δεν πηρα υποσεντονο,σελτε κανονικο αλλα για στρωμα,καπου 10€ νομιζω.Συγκρατειται με λαστιχο πανω στο στρωμα και στρωνεις απο πανω.Πετρωματα εχω κι εγω ολη μερα,ετσι καταλαβαινεις τη συσπαση,σφιγγεται η κοιλια απο κατω χαμηλα προς τα πανω.Δεν ειναι βεβαια μαλακη τις αλλες ωρες αλλα στη συσπαση εχει διαφορα.Δεν εχω ομως συσπασεις τοκετου,αυτες συνοδευονται απο πονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κοριτσάκια μου :-D Εδώ εχει καλό καιρό αλλά δεν πηγαμε πουθενά,ήρθαν οι κουμπάροι μας και φαγαμε.Σελτε με λαστιχο πήρα και εγώ για το πορτ μπεμπε,για την κουνια δεν πήραμε ακομα.Πανες αγκαλιάς έχουμε πάρει 2 φανελε και πολλές που είναι σαν σεντονακι λεπτες.πετρώματα εγώ δεν νιωθω αλλά η κοιλιά μου είναι σκληρη.Fun περιμένω και εγώ να δω την φωτο :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια και κοιλιτσες καλο μηνα και απο μενα!!!να σας πω λοιπον μια και πιασατε το θεμα σελτεδακια κλπ.σελτεδακια μεγαλα απο τζαμπο για απο κατω απο το στρωμα στις κουνιες και στο παρκοκρεβατο που τα εχω μαζι προς το παρον πηρα 6  3 για καθε φορα και μολις τα πλυνω θα βαλω τα αλλα.σελτεδακια μεσαιου μεγεθους παλι απο τζαμπο γυρω στα 8 γιατι πιστεψτε με το τσισο και τα κακα θα πανε συννεφο στο αλλαγμα γιατι μολις τα βγαλεις το παμπερς θυμουνται κυριως τα αγορακια!!!οχι πως τα κοριτσια πανε πισω!!!επισης απο τζαμπο πηρα (ευτυχως μου εκοψε) ποοοοοοοοοολλεεεεεεεεεεες σαλιαρες!!!!!εγω μιλαω για δυο μωρα βεβαια αλλα προσαρμοστε τα.σαλιαρες εμεις θελουμε γυρω στις 6 την ημερα γιατι πεφτει γαλα γουλιες και τετοια και γινονται μουσκεμα.εγω πηρα 3 12αδες και βολευτηκα.

και επειδη εχω κανει διατριβη πλεον στο θεμα μπιμπερο (οσες χρειαστειτε) η νουκ εχει την τρυπα στον ουρανισκο του παιδιου φανταστειτε και δεν τα πολυβολευει τουλαχιστον τα δικα μου.οποτε chicco η΄ εν παση περιπτωση οποιοδηποτε μπιμπερο με την τρυπα στην ακρη της πιπιλας.

αυτα.αν θυμηθω κατι αλλο θα σας πω και ρωτατε κιολας αν ξερω να βοηθησω!!!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ αλλη απορια: η κουνια που πηρα λεει στρωμα 60χ130 αλλα τωρα που το μετρησα αν βαλω στρωμα 60ψμ σαν ναχει κενο 1.5 εκ με 2.εσας εφαπτεται στα καγκελα?βασικα εχει καγκελα που ανεβπκατεβαινουν κ μαλλον γιαυτο δημιουργει το κενο.. niki οταν λες ciccho ποιο ακριβως εχει στην ακρη?εγω πηρα ενας της νουκ δεν τοξερα.τελικα δεν πηρες τα dr brown?δηλ αποτι καταλαβα με ενα σελτε το στρωμα ειναι μια χαρα προστατευμενο δεν χρειαζεται  υποστρωμα ειναι κ ακριβο οχι τπτ αλλο :) ναι να μας ενημερωνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kryst μου ολα τα στρωματα εχουν ενα μικρο κενο με την κουνια ανεξαρτητα αν πεφτει το καγκελο η΄οχι.για να στρωνουμε τα σεντονακια μας!εγω εφαγα τα χερια μου να μπουν καλα μεσα που να μην ειχε και κενο!

οταν λεω στην ακρη εννοω την τρυπα της θηλης που βγαινει το γαλα.τα βολευει πιο πολυ ετσι παρα της νουκ που την εχει την τρυπα στον ουρανισκο τους η θηλη.τα dr Brown ευτυχως μου τα αλλαξαν.ανοιξα δυο απο τα μικρα που ειχα παρει πριν ερθουν τα μωρα για να κανω προβα και τα επαιξα!για να τα πλυνεις και να τα αποστειρωσεις πρεπει να τα κανεις 8 κομματια!!!σκεψου ποσο χρονο θελει στο πλυσιμο και μετα στη συναρμολογηση!!!ετσι πηγα και πηρα chicco και νουκ αλλα της νουκ δεν τα προτιμαμε.

το σελτεδακι  θα το βαλεις εκει περιπου στη μεση που θα ειναι ο πωπος του παιδιου δε χρειαζεται σε ολη την κουνια-παρκοκρεβατο-πορτ μπεμπε η΄οπου το εχεις το παιδι για αρχη.υποστρωμα οχι εγω τουλαχιστον δεν πηρα για το λογο ακριβως που λες.κοιταμε και τα οικονομικα γιατι ναι ολα καλα αλλα τα παιδια εχουν πολλα εξοδα και τα περιττα γιατι να τα αγοραζουμε?εγω παιρνω πληροφοριες απο μια ξαδερφη και βλεπω και απο τα δικα μου.οτι θελετε κοριτσια εδω ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?καλο μηνα κ απο μενα.με το καλο τα μωρακια μας.εμεις ψησαμε το μεσημερι κ εφαγα του σκασμου παλι.20 κιλα εχω παρει:-).αυριο εχουμε κ γυναικολογο πρωτα ο Θεος να δουμε ποσο μεγαλωσε η μπεμπα μας.κοριτσια εχετε βλεννες?(σορυ κιολας).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...