Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημερα μανουλες!

πως ειστε? το βραδυ ξυπνησα με φοβερους πονους σε κοιλια και μεση.. Ηταν σαν πονοι περιοδου. Τρομαξα παρα πολυ γιατι ειναι νωρις ακομα ξυπνησα και τον καλο μου που δεν ηξερε τι να με κανει. Βεβαια κρατησαν συνεχομενα 1 ωρα περιπου και σταματησαν οποτε δεν τον τραβηξα τον καημενο στις κλινικες και τα νοσοκομεια. Διαβασα μετα στο ιντερνετ οτι ειναι προπαρασκευαστικοι πονοι και εφοσον δεν επαναλαμβανονται τακτικα δεν ανησυχουμε.. Εγω παντως με αυτον τον πονο στην περιοδο (επειδη πονουσα πολυ) επαιρνα μεσουλιντ.. Αρα μια χαρα μου ακουγεται η επισκληριδιος σαν ιδεα τελικα...και επισης θυμηθηκα και πως ειναι να εχεις περιοδο. Ομολογω δεν μου εχει λειψει καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα κοιλίτσες και μωράκια!!

Τι κάνετε;;;;

Κατερινάκι καλή δύναμη με τη μετακόμιση! Εσύ να δίνεις εντολές κι οι άλλοι να τις εκτελούν!!

Νικούλα μεγάλωσαν τα διδυμάκια σου!! Τσίμπα λίγο τα μπουτάκια κι από μας!!!!!

Aurora δώσε μας μερικά γραμμάρια για την κοιλίτσα του που είναι μικρή!!

Υπομονή στα κορίτσια που είναι ξάπλα! Περνάνε οι μέρες! κι εγώ έτσι ήμουν πριν μια εβδομάδα και τώρα αλωνίζω και πέρασαν όλα τα πονάκια... Σου λέει δε με αφήσατε να βγω οταν ήθελα, τώρα θα με περιμένετε!!

Fun τέλειο το δωματιάκι!! Ατμοσφαιρικό κι ιδανικό για μια πριγκίπισσα!!

 

ΑΑΑ να μην ξεχάσω σήμερα στα lidl έχει σουτιέν θηλασμού ωραιότατα με 7 ευρώ!! Εγώ πήρα 2! Αν δεν έχετε πάρει ρίξτε μια ματιά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! KATERINA μεγάλωσε και η δική σου μπέμπα! Προσοχή με την μετακόμιση στην φάση που είσαι, επιστράτευσε φίλους, οικογένεια να σας βοηθήσουν. Όπως λέει η Thagia δίνε εντολές. Ελπίζω όλα να γίνουν εύκολα και να είναι έτοιμα για τον ερχομό της μπέμπας, αλλά και να μην είναι μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν. NIKI μου μας καταλαβαίνεις απόλυτα γιατί το έχεις ζήσει. Και εγώ είμαι "υπο περιορισμό" από αρχές Φεβρουαρίου αλλά μόνο που σκέφτομαι τον σκοπό παίρνω δύναμη και κάνω υπομονή. Ξεπετάχτηκαν τα μικράκια σας και απο εδώ και πέρα ποιος τα πιάνει, θα γίνουν θηριάκια!!! :-) Αλλά η μικρή σταθερά πρώτη σε ανάπτυξη. FUN τι πέρασες βραδιάτικο.... Κάπως έτσι πρέπει να είναι οι πόνοι τοκετού, οπότε πήρες μια πρώτη γεύση. Πήρες τηλέφωνο τον γιατρό σου? THAGIA πείσμωσε ο μπεμπης, έτσι για να καταλάβεις ότι αυτός κάνει κουμάντο. χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια λιγος καιρος σου εμεινε και εσενα! Κουραγιο!!!

Κατερινα και μια φιλη μου μετακομιζει τωρα και τραβαει τα ιδια!! μαζεψε κοσμο να σε βοηθησει και γρηγορα!!

Δεν την πηρα την γιατρο μου το βραδυ ! Την λυπηθηκα 4 η ωρα! Αλλωστε θυμομουν οτι δεν γεννας τοσο ευκολα οποτε λεω ας περιμενω και ως το πρωι και αν συνεχισει την παιρνω. Μου ειπε βεβαια προχτες οτι πλεον ολοι οι πονοι ειναι φυσιολογικοι και ευπροσδεκτοι . Το μονο που μας ανησυχει ειναι το αιμα και τα πρασινα υγρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Fun κ εγω χθες βράδυ απο τις 11 κ μετα ειχα πονους δυνατους σε μεση κ κατω χαμηλά!! Εκανα χλιαρό ντους κ ενιωσα καλύτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση!  Η αλήθεια είναι πως μου φαίνεται βουνό αλλά όλα θα γίνουν! Σχετικά με το μωρό δεν μου έχουν αρχίσει πονάκια ακόμα και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ αλλά καλό θα ήταν να είχαν αρχίσει γιατί αυτά δείχνουν ότι ο τράχηλος προετοιμάζεται για τη γέννα! Μάλλον η κόρη μου έχει βολευτεί στην κοιλιά και θέλει να μείνει!!! Κορίτσια από κιλά πόσα έχετε πάρει? Εγώ είμαι σαν φούσκα πια! 10 προς 11 πάω άστα να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια τελειος συγχρονισμος χθες βραδυ!!!!! :-) Κατερίνα εγω πηρα 15 κιλα..αλλα σε όσους το λεω μου λενε οτι μονο η κοιλια φαινεται!!! Τι να πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα συγχρονιστηκαμε χτες!! Katerina μην ανησυχεις καθολου.. θα σου ερθουν κι εσενα! εγω σημερα ξεκουραζομαι γιατι με πιανουν πονοι και συσπασεις οταν παω να κανω καμια δουλεια!! ασε να κλεισουμε την 37 πρωτα και μετα ας κανει οτι θελει!!!

κι εγω εχω παρει 10 κιλα και ειναι ολα στην κοιλια .κι εμενα σταλιτσα μου λενε οτι απο πισω δεν φαινομαι εγκυος !! εγω βεβαια διαφωνω βλεποντας την λεκανη μου και βλεποντας πως περπαταω σαν φωκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα ετοιμη και η δικια σου,πραγματικα τα κοριτσακια φτιαχνουν μπουτακια στην παρεα μας,τα αγορακια το πανε για αθλητες!Αγχος τετοιες μερες η μετακομιση αλλα θαχετε νεο ξεκινημα ολοι μαζι!

Νικουλα μπραβο στα ζουζουνια,μεγαλωνουν γρηγορα τωρα!Βαλε καμια φωτο στην πριβε ομαδα να μας τρελανεις!

Fun και stalitsa προετοιμαζεστε σιγα σιγα,υπομονη με τους πονους και θετικες σκεψεις!

Thagia οντως τωρα θα τον περιμενεις το μπεμπη σου!Καλυτερα,θαναι ετοιμος 100%!

Ναταλια πλησιαζουν οι βολτες με τα καροτσια,λιγο ακομα κρεβατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aurora μου το ειδα για την πριβε ομαδα αλλα δεν εχω προλαβει να μπω.ασε που πηγα να ανεβασω μια φωτο τις προαλλες και δεν την επαιρνε ελεγε ειναι μεγαλη.θα προσπαθησω παλι και θα ερθω και πριβε.φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγαλώνουν τα μπεμπακια :-D :-D Το Σάββατο θα δουμε και εμείς ποσο έχουμε μεγαλώσει :-D Κατερινακι υπομονή με την μετακόμιση και μην κουραζεσαι.Πονακια έχω και εγώ που κ που. Κορίτσια λίγο έμεινε :-D Νικουλα εννοείται οτι τα παιδιά μας θα μοιάζουν στην μαμα :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα στην ομαδα αλλα μου λεει οτι θελει εγκριση για να κανω οτιδηποτε.περιμενω να εγκριθω....χαχαχαχαααα!!!!

Ενταξει το τακτοποιησα!Θελει εγκριση για να μπαινουμε εμεις μονο και οχι να φαινεται δημοσια.Εβαλα κι εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?σημερα ειχα γιατρο τελικα εφτασε στα 2800 η μπεμπα μου!!σε τρεις βδομ πηρε 1 κιλο.υπολογιζει να παει στα 3500 αλλα κ παλι λεει αυτο ειναι σχετικο.αλλα μωρακια τα παιρνουν στον 8 αλλα στον 9.εγω εχω παρει συνολικα 7 κιλα και το τελευταιο 2μηνο κανω πολλες ατασθαλιες!.σχετικα ψηλα ειναι ακομα αλλα ουτε στο μηνα μου δεν μπηκα οποτε  καλυτερα.δεν μουκανε καμια αλλη εξεταση κ μουπε να παω σε 2βδομ τωρα.πολυ χαλαρο τον βλεπω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εισαι Κρυστ,μια χαρα!Απο βαρος πολυ καλα.Οσο για τη χαλαροτητα...ξερω τι λες... Προχθες 37+2 και δεν ηθελε ουτε τραχηλο να δει,εγω επεμενα... Ολο νωρις λεει!Αντε να μπεις κι εσυ στον 9ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα μπήκα και εγώ στον 9ο μήνα!!! Τελική ευθεία... Σε λίγες μέρες ξεκινάνε και οι τοκετοί, μια μια θα παίρνουμε σειρά! KRYST μπουτάκια για τσίμπημα και για φίλημα θα έχει η μπέμπα με το καλό όταν βγει!!! :-)STALITSA σε βλέπω πρώτη να παίρνεις τα ηνία, το σώμα σου μέρα με την μέρα προετοιμάζετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από εμένα κορίτσια μου!!! Ναταλία μου σου εύχομαι καλό ένατο μήνα κ με το καλό να πάρεις στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου!!!!! :-)  Άσε κάθε μέρα χειροτερεύει ο πόνος!!! Πάλι καλά ήρθε η μανούλα μου από το χωριό κ έχω κάποιον αν συμβεί κάτι επειδή ο άντρας μου δουλεύει!! Πήγα για περπάτημα σήμερα το πρωί κ θα ξαναπάω το απόγευμα. Μίλησα με τη γιατρό κ της είπα για τους πόνους κ μου είπε να περπατάω όσο μπορώ κ να κάνω όσες δουλειές μπορώ αλλά ελαφριές για να βοηθήσουμε τον μπέμπη να εμπεδωθεί καλά!! Αχ έχω αρχίσει κ αγχώνομαι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα μου να περπατας οσο μπορεις αλλα κι αν δεν μπορεις ολα εχουν παρει το δρομο τους :-) Συντομα αγκαλιτσες!

Ναταλια καλο 9ο μηνα!Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια :-) Ναταλία καλό 9ο :-) Αχ σταλιτσα σύντομα θα κρατας τον γιο σου αγκαλιά :-D Το αγοράκι μου πρέπει να είναι ακόμα ψηλά γιατί χτες είχα απίστευτη δυσπνοια,επίσεις τον νιώθω κάτω απο τα πλευρα μου,τα οποία έχουν αρχίσει και πονανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?ναταλια καλο 9ο.στις 35 κ 5 δεν μπαινουμε στον μηνα μας?

να ρωτησω,οταν εχετε συσπασουλες κ πετρωνει η κοιλιτσα νιωθετε καθολου κατι σαν δυσπνοια σαν ταχυκαρδια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...