Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο 41: Φθινοπώριασε...κάθε κατεργάρης στο πάγκο του...


Recommended Posts

Καλέ Σωσω χιλιομπερδεύτηκα...Η Αρετούλα έχει τα πρώτα της γενέθλια το Σάββατο που θα είναι και το πάρτυ;Ε τότε γιατί να τη κόψετε από σήμερα το μεσημέρι τη τούρτα;ή τη φτιάχνεις από σήμερα για να τη κόψετε το Σάββατο;;;

Να τη χαίρεστε όπως και να χει! Δε θα ναι ξενέρωτα έτσι και αλλιώς τα πρώτα γενέθλια έχουν πολύ συγκίνηση νομίζω...ειδικά στα μάτια της μανούλας!Είναι οι μνήμες της γέννησης τόσο νωπές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 945
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες και να χαίρεστε τις εορτάζουσες αν έχετε!!!

Εμείς είμαστε καλά! Ο Χριστόφορος έμαθε πια να σηκώνεται τη νύχτα για τουαλέτα! Πλέον θα του ξεφύγουν πολύ λίγα τσισάκια περίπου 1 φορά στις 10 μέρες, και αυτό επειδή δεν προλαβαίνει να σηκωθεί! Πάει μόνος στην τουαλέτα και ούτε που μας ξυπνάει. Εγώ τον καταλαβαίνω από το καζανάκι! Στο σχολείο είναι πια από τα καλύτερα παιδάκια! Δηλαδή πάντα καλός ήταν αλλά λίγο ζωηρούλης. Και τώρα είναι αλλά την ώρα της παράδοσης είναι προσηλωμένος και παρακολουθεί κάθε δευτερόλεπτο! Συμμετέχει πολύ και ειδικά σε θέματα που αγαπά (τώρα κάναμε για την ελιά) είναι πρώτος σε όλα! Και με το Πολυτεχνείο ενθουσιάστηκε τόσο πολύ που βρήκε στο youtube τους φακελους του Παπαχελά με θέμα το Πολυτεχνείο και έκατσε και είδε όλη την εκπομπή με αμείωτο ενδιαφέρον! Συνέχεια για τον Παπαδόπουλο λέει.... λέτε να μου βγει χουντικός;;;; Αμάν!!!!

Το Σάββατο φτιάξαμε και λαδοκούλουρα και του έδωσα δική του ζύμη, ταψί και διάφορα κουπ-πατ και έφτιαξε μόνος του τα δικά του μπισκοτάκια!!! Τα φούρνισε κιόλας και με το που κρύωσαν έφαγε τα μισά! χαχα!!! Καλά δεν έφτιαξε και 1 κόσμο, γύρω στα 15 ήταν! Ήταν πολύ χαρούμενος και περήφανος! Βγάλαμε και φωτογραφίες που ήθελε! χαχα! Το ψώνιο!!!

Ο μικρός μου μια χαρά! Ξεκίνησε να πίνει γάλα επιτέλους αλλά έχουμε φτάσει στο άλλο άκρο... πίνει σχεδόν 1 λίτρο την ημέρα. Το πρωί και το βράδυ πίνει ίσως και από 2 ποτήρια και καμιά φορά ζητάει για απογευματινό αντί το ψωμάκι με το μέλι που τρώει συνήθως. Είναι βέβαια πολύ ζωηρός αλλά πολύ πολύ γλυκούλης! Και τις διαβολιές που κάνει παρόλο που με εξοργίζει, τις κάνει τόσο γλυκούλικα που δεν μπορώ να τον μαλώσω όσο θέλω.... αχ με έχει ήδη τουμπάρει αυτό το παιδί! Ανυπομονώ βέβαια να έρθει ο Σεπτέμβρης για να πάει και εκείνος παιδικό σταθμό! :oops:

Βρε Μάρντιο μου πολύ στεναχωρήθηκα με τις καταστροφές στο νησί σας και με τους ανθρώπους που χάθηκαν... εύχομαι να μην γίνει τίποτα χειρότερο.

Το τζάμπο είναι ο χειρότερος εχθρός τώρα τις γιορτές! χαχα!!! και εγώ αποφεύγω τέτοιες εποχές να τους παίρνω!

Όσο για τη Σωσώ, συνήθως κάνει 1 τούρτα την ημέρα των γενεθλίων για την οικογένεια (αύριο) και το Σάββατο θα κάνει άλλη τούρτα και θα έχει και παιδάκια. Αυτό κατάλαβα και αυτό κάνει συνήθως και στην Μάρθα.

Ρε φιλενάδα μου έλειψες!!!! Αντε να έρθετε! Με την μακαρονομηχανή τί έκανες τελικά; Θα την στείλεις; Την χρησιμοποιήσατε;

Ωραίες οι φώτο ε; Αφού είναι καλλιτέχνης ο μπατζανάκης καλέ! Και εγώ εντός των ημερών θα πάρω το βίντεο και το δείγμα με τις φωτογραφίες για να διαλέξουμε. Πολύ γέλασα με το πεθέρι!!! χαχα!!!Κυρία!!!!

Νανούκα υπομονή.... προσπάθησε με διάφορες θηλές το μπιμπερό και να το δίνει καλύτερα, μέχρι να το μάθει, κάποιος άλλος. Λογικό αν το δίνεις εσύ να μην θέλει. Δίνε του συχνά και θα μάθει να πιπιλάει, πού θα πάει;;; Εκτός και αν είναι και ο Μάριος φούτερος σαν το δικό μου που κρεμόταν από το βυζί και με τίποτα δεν έπαιρνε ψεύτικη θηλή.

Βαγκ τί τυχεροί που είστε με το χιόνι!!! Ζηλεύωωωωωωωω!!!! Εμείς για να δούμε χιόνι πρέπει να πάμε στον Ψηλορείτη που και εκεί τα τελευταία χρόνια στρώνει λίγο χιόνι και πολύ ψηλά και δεν ρισκάρω να πάρω τα παιδιά εκεί πάνω.... αντε και καλούς χιονοπόλεμους!!! Εμείς από την τηλεόραση θα το χορτάσουμε και φέτος... φάτε μάτια ψάρια και κοιλιά περίδρομος που λένε!!! χαχα!!! :)

Επίσης το κρύο ακόμα δεν το έχουμε νιώσει... δεν έχουμε ανάψει ακόμα τη θέρμανση. Τα χαλιά τα έχω βάλει 1 μήνα τώρα μόνο και μόνο για να παίζουν τα παιδιά και να μην κυλιούνται στα πλακάκια.

Επεξεργάστηκε από maryloo28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε μαριλου..καλα τα λες για τη τουρτα..μια αυριο για το τυπικοκξενερωτο...

και μια το σαββ που α εχουε παιδια...

παρτυ χωρις φασαρια γινεται;εμεις καλα..1 δεκεμβρη γυρναμε αριλου..και γω ας πεθυμησα..κα η αρθα ψασχνει τους φιλους της..ποτε θα παμε σπιτιτ κ τετοια..

μωρε νιωθει;;τι ναπω..και γω πεθυμησα το σπιτι μας..

πρεπει να κανονισω κ χριστ πρωτοχρονια τι θα κανουμε..

αθηνα ητανε να παμε αλλα δε μπορει η κουμπαρα ας..

σαντορινη ητανε να παμε αλαλ δε βολευουν τα πλοια...

μωρε λες να κατσουμε σπιτι μας;;

πολυ μπαναλ..αχαχ...

αληθεια πινει τοσο γαλα ο γιαννης;;θα τρελαθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πέρασε κι όλας χρόνος ε;

απίστευτο.

γεια σου ρε μαριλού κουκουβαγια... χαχαχα...

πόσο χαίρομαι τις μαμάδες που καμαρώνουν για τα παιδάκια τους...

έτσι κι εγώ...

η δασκάλα μου είπε ότι είναι ο καλύτερος του χορευτικού που έχουν στη γιορτή.

βαγκ, σήμερα μας δώσανε κ το ποιηματάκι.

δύο στροφές, από τέσσερις στίχους.

ελπίζω να το λένε όλα μαζί γιατι δε νομίζω να ανοίξει το στόμα του διαφορετικά.

εν τω μεταξύ είμαι να σκάσω από το πρωί.

ας πάρω τα πράγματα από την αρχή μπς κ γνωρίζει καμιά σας...

ο τάφος που θάψαμε τη μαμά μου ήταν οικογενειακός.

όταν είχε πεθάνει ο προπάππους μου, τον είχε αγοράσει η δεύτερη γυναίκα του η οποία δεν είχε κανένα συγγενή.

μετά που πέθανε κ η γιαγιά, τη θάψανε κι αυτήν εκεί.

μετά θαυτηκαν ο παππούς, γιος του προπάππου, κ η γιαγιά μου.

δηλαδή, οι γονείς του μπαμπά μου.

μετά θάψαμε τη μαμά μου κ προχθές θάψαμε την αδερφή του παππού μου η οποία δεν είχε άλλους συγγενείς κ την είχε αναλάβει η θεία μου.

μια υπάλληλος του δήμου ανακάλυψε ότι ο τάφος έπαψε να είναι οικογενειακός από τη στιγμή που δεν υπάρχει άλλος εξ αίματος συγγενής της προγιαγιάς.

κ έρχονται τώρα κ ζητάνε 1600ευρώ πρόστιμο για τους τέσσερις νεκρούς...

ή μάλλον... για τον κάθε νεκρό.

το ποσό αυτό είναι μαζί με την ενοικίαση τριών χρόνων.

κ είπε το θεικό η θεία μου... να ξεθάψει τη θεία κ να την πάει σε ένα χωριό που είναι πιο φθηνοί οι τάφοι...

κ τους γονείς της να τους παει στην οστεοαποθήκη για να μην πληρώσει πρόστιμα.

κ πώς θα ξεθάψει τη θεία εφόσον έχει τρεις ημέρες που πέθανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε καλα κανω κ δεν παω τους οικογενειακουα ταφους...

συγγνωη ρε νανα..αλλα αυτο δεν ηαν οικογενειακος ταφος...

στρατο πεδο συγκεντρωσης ητανε..ε το παρδον κιολας...

ολοι περασανε...

εγω δεν δεχοουν να θαφτει η μαμα η ο παπας με κανεναν...

δε ξερω γιατι..

ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ να ειναι νιιμα τα λεφτα που σας ζητανε..

δε ξερω..αλαλ σιγουρα δε μπορει να ξεθαφτει η γυναικα που θαφτηκε πριν 3 μερες...

ετοιασα τη τουρτα..αλλα οχι τοσο καλη..δε ξερω γιατι..τεσπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανεις ρε Νανα!!!!!!

τι λες τωρα!

καλα τοοοοσα χρονια που σας εδιναν τν αδεια ταφης δηλαδη κανενας δεν ηταν τοσο αξιος υπαλληλος να το καταλαβει και να σας ενημερωσει;;;;;;

ή ο δημαρχος Δραμας προσπαθει ακομα και τους νεκρους να εκμεταλευτει για να βγαλει κανενα φραγκο;;;

και με ποιο δικαιωμα σας τα ζητανε απο εσας τα λεφτα; κληρονομισατε κατι απο τους αποθανοντες και ειστε νομιμοι κληρονομοι;;;

ρε σα δε ντρεπονται!

τωρα νευριασα μιλαμε...

ο αντρας λεει ας στειλουν το τσεκ στον παραδεισο!

ΜΑριλου καιρο ειχες να μας πεις τα νεα σου.

το πινει μαζεμενο το γαλα ο μικρος ε;;;

τι καλα που ο μεγαλος εβγαλε πανα...

εδω στο Βιλαμπαχο.... ακομα τριβουμε.....

ΜΑρντιο διαβασα για νεο κυμα κακοκαιριας με βροχες που σας ερχεται.... προσοχη.....

Σωσω γιατι καλε μπαναλ να μεινεις σπιτι γιορτες;;; που σιγα μη μεινεις δηλαδη...

σιγουρα με φιλους μια χαρα θα περασετε.

γιατι απορεις που η Μαρθα παθυμησε το σπιτι και τους φιλους της;;;;

το καλοκαιρι τα δικα μου 1 μηνα μεινανε εκτος σχολειου και εβλεπαν τη φωτο με τους συμμαθητες τους και ολο ελεγαν... να η Ασημενια, η Ζωη κλπ.... ποσο μου λειπουν.....

Εγω συνναχωθηκα....

το πρωι ξυπνησα με ενα ρουθουνι μπουκωμενο και το απογευμα.... ολα τα καλα... το τι φτερνισμα εχω ριξει...

ελπιζω να ειναι το μπουκωμα που ειχαν τα μικρα την προηγουμενη βδομαδα και ωσ το Σαββατο να ειμαστε ολοι οκ για το παρτυ της Αρετης!!!!

στη δουλεια το πρωι μας εφεραν λαθροδιακινηση... 26 ατομα, οι 4γυναικες...

ολοι στριμωγμενοι σε ενα βαν. οι γυναικες που μιλησα μαζι τους, μανα με 3 κορες που σκοτωθηκε ο αντρας της στον πολεμο και πανε να βρουν στο Βελγιο το γιο της που εφυγε νωριτερα.... Συριες. στην πατριδα τους πρεπει να ηταν καλοστεκουμενη οικογενεια... ολο μου εδειχνε τα λασπωμενα της ρουχα, επιδη περασαν τον Εβρο, και τρελαινοταν! τις εδωσα ενα σακολακι bake rols που ειχα στο γραφειο και αν και τους ειχα δωσει μωρομαντηλα να καθαρησουν τα χερια τους, το ζητησν μονες τους, η μανα σιχαινοταν με λερωμενα χερια να τα πιασει και να τα φαει και τα ετρωγε απο τη σακουλα!

τι τραβανε οι ανθρωποι...

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

Πω πω βρε Νανά τι κάθονται και ψάχνουν αν είναι δυνατόν....Αν θάφτηκαν λέει στον οικογενειακό τάφο εξ αίματος συγγενεις....άκου να δεις...Ούτε που θα πήγαινε το μυαλό μου....Τι να πω...καλά ξεμπερδέματα...

Μαριλού welcome....γράφε πιο συχνά βρε κορίτσι....μου ανεβάζεις τη διάθεση έτσι όπως τα περιγράφεις,οικογενειακά,γούτσου γούτσου,μαμαδίστικα...Μπράβο στα καμάρια σου για τα επιτεύγματα τους...Περήφανη μανούλα...Κοίτα το 4χρονο ζήλο για το Πολυτεχνείο...εντύπωση μου κάνει.

Και οι δικές μου τρελαίνονται οταν φτιάχνουμε πράγματα στη κουζίνα.Τσακώνονται ποια θα πρωτογυρνάει το μίξερ,ποια θα πατάει το κόφτη,φέρνουν τα κουπάκια να βάζουμε τα κεηκάκια...αφασία...

Σωσω να τη χαίρεσαι την κοράκλα!Τώρα κατάλαβα με τις τούρτες!Αντε καλά να περάσετε...Καλά σε λενε τα κορίτσια γυρίστρω,κώλο δε βάζεις κάτω...ακόμα δεν επιστρέψατε πότε θα ξαναφύγετε σκέφτεσαι...Μπράβο...Εγώ πάλι θέλω τη βολή μου.Χριστούγεννα θα πάμε Αθήνα στα πεθερικά.Μου αρέσει τότε γιατί εδώ είναι ψιλονέκρα χειμώνα.

Vag περαστικά για το κρυολόγημα.Ακουγα ειδήσεις σκαι χθες,έλεγε 11,000 παιδάκια στη Συρία νεκρά από αυτό τον εμφύλιο.Το διανοήστε;;;11,000 ούτε ένα ούτε δύο...Απίστευτη τραγωδία...

Η υπηρεσία που διορίστηκα είναι κοντά στην ασφάλεια και περνάω κάθε πρωί.Το τι σομαλούς βλέπεις απο έξω...και όλο φωνές ακούγονται και βρισίδια.Ούτε να σκέφτομαι τι γινεται εκεί μέσα και πως τους στέλνουν πίσω μετά....

Marker τελευταία σε άφησα...Να χαίρεσαι το Στελλάρα σου!Γερός και δυνατός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

όταν ξέρεις ότι έχεις δικό σου τάφο, θα δώσεις €10.000 για να αγοράσεις άλλο;

κι επειδή ο δικός μας είναι διπλός, στοιχίζει €20.000.

βαγκ, δεν το σκέφτηκα αυτό που λες...

γιατί να πληρώσουμε εμείς για λάθος δικό τους;

κ τώρα μίλησα με τη θεία μου.

πήγανε στο δημαρχείο και κλείσανε ραντεβού με τον δήμαρχο.

μιλήσανε, όμως, με έναν υπάλληλο τους κ τους είπε ότι φταίνε οι υπαλλήλοι τους, αυτοί να πληρώσουν το πρόστιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε Μάρκερ!

να χαίρεσαι τον Στελλάρα σου!!!

θα κάνετε γιορτούλα;

βαγκ, δε θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά σου.

θα πονούσε η ψυχή μου όταν θα έβλεπα τα γυναικόαιδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ χιρεσαι το στελιο ρε αρκερ...κ γω τηνκορη ου..πηγα τζαμπο..εδω βρεχει..

ελπιζω να κανετε νανα κανενα διακξανονισμο...θα παρουε δωρο στη πεθερα1 τηλ..εχει μιαπαλαιοληθικη..

χαλαλι της...

βαγκ σε θελουμε κ αρρωστη...

η αλεκα μπορει..εκτοςαπροοπτου..κ μη διανοηθεις κφερεις τιποτα..εφερες στη βαφτιση για ολους..

1 μαζωψη θα κανουμε..εμεις κμεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα να μη φερω;;;;

το σιγουρο ειναι οτι θα φερω αυγα γιατι με παραγγειλε η Θουλη το μεσημερι.... χιχι...

Νανα σκιστε το Δημαρχο! ερχονται και δημοτικες... να θα φαει....

ακου ρε φιλε....

δεν ξερω, μου τη βιδωσε πολυ το θεμα....

μα και απ'τους νεκρους μας λεφτα να βγαλουν;;;;; ελεος!

Μαρκερ να χαιρεσαι το Στελιο! καλ να ειναι και καλο παιδι να ειναι να μην ταλαιπωρει τη μανουλα του!

Μαρντιο ολοι αυτοι που ερχονται λαθραια στη χωρα μας, σιγουρα ερχονται για ενα καλυτερο αυριο, αλλοι ακομα χειροτερα, γαι να μη σκοτωθουν.....

το κακο ειναι οτι μαζι με τους οικογενειαρχες και τα γυναικοπαιδα ερχονται και οι κλεφτες, οι φονιαδες και οι τρομοκρατες των χωρων τους...

μακαρι να μπορουσαμε να τους ξεχωρησουμε... αλλα ειναι ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ!!!!! ΜΑ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ!! που δυστυχως μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα...

βαλε και την τελειως διαφορετικη κουλτουρα....

πρεπει να επιβιωσουμε και εμεις ως ελληνες στο τελος τελος!

τωρα ηρθε και ο αντρας... καλα το πρωι εκανε μεγαλη μ...κια!

τα ρουχα των παιδιων για το σχολειο τα εχω ΠΑΝΤΑ στις καρεκλες του σαλονιου απο το βραδυ....

σημερα εντυσα, χτενισα τη Μαριαννα και επιδη ο Σπυρος στραβοξυπνησε δεν καθησα να το συζητησω... εφυγα για τη δουλεια... ειχα ηδη αργησει...

και πηγε και του φορεσε για το σχολειο τα ρουχα του σπιτιου!!!!! φορμα κοντη, πανω απο τον αστραγαλο και ευτυχως καθαρη φουτερ!

μα καλα ειναι δυνατον!!!!!

το τι νευρα ειχα!!!!!

ειναι και ολο μεσα στα νευρα!

αλλα δεν μπορω... φουντωνω και εγω!

ποτε θα ηρεμισουμε οπως παλια;;;;;;;

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληερα...εμεις κοψαμε χθες τη τουρτα..δεν ητανε καλη εσαομως..εννοω οχι τοσο καλη..οχι οτι δε τρωγοταν...

φευγουε σηερααπο καβαλα..παε θεσ νικη..

1 χαρα..

χθες η αρετη εκανε 2 βηατα..αλλα τυχαια..

κολωσε μετα...εδω βρεχει...καιθελω να κατεβω κ κατω..

εχω να κατεβασω τοσα πραγατα...να δω που θα χωρεσουν..αλλον θα ξανα στειλουε με κτελ κ αλλα..

στο τελος θα με βρισει ο λευτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Vag και μένα τις "ετοιμάζει" τώρα για το σχολείο,επειδή με τη καινούρια δουλειά 07,30 πρέπει να μαι εδώ.Εκτός ότι καθυστερούν πάντα,γιατί του ζητάνε πχ corn flakes τους βάζει,του ζητάνε dvd τους βάζει έχει τύχει να τις δω το μεσημέρι που τις παίρνω εγώ με τη μια να φοράει τα ρούχα της άλλης...και έχουν 3 κιλά διαφορά άλλο σωματότυπο.Και βλέπεις το αδύνατο ντυμένο σα σακί και το παχουλό να σφίγγεται στο κολάν...Αντε και πες μπέρδεψε τα ρούχα που είναι στις καρέκλες πάνω όπως λες σε διαφορετικές μεριές,δεν τις είδε μετά ότι κάτι δε πάει καλά;;;;Αλλά δε μουρμουράω γιατί και αυτός τσατίζεται και στη τελική ξέρω ότι είναι δύσκολο να τις κουμαντάρεις το πρωί.

Βέβαια όσο ήμουν στη παλιά δουλειά που τις πήγαινα εγώ 08,00 ήμασταν σχολείο 08,10 ήμουν στη δουλειά μου...Αλλά σε μένα δεν έχει μάνα μου κυρά μου...ξύπνησες,πλύθηκες,ντύθηκες,τσίσα,γάλα φύγαμε...

Ευτυχώς που είναι διαφορετικού φυλου δε λες να μη στα έντυνε και ανάποδα;;χα χα

Γενικά έχουμε φάσεις που είμαστε τσίτα και φάσεις ηρεμίας νομίζω σα ζευγάρι σαν άνθρωποι όλοι μας..οπότε μη νοσταλγείς την παλιά ηρεμία θα ξαναρθει..κύκλος είναι...και τα νευρα θα ξαναρχονται και η ένταση...δε μπορεί η ζωη μας να ναι ολο flat.

Και γω του λεγα χθες για τους ταφους Νανα και φρίκαρε...πρωτακουστο του φανηκε και εκείνου....Τι τους είπε τελικά ο δήμαρχος;Που κατέληξαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω καλημέρα...

Και μας έτσι η Δημητρούλα εκεί που δεν είχε κάνει κανένα βήμα 11 μηνών έκανε μια μέρα 2 μόνη εννοώ,την άλλη 4,την τρίτη 8 και την επόμενη έφυγε σφαίρα,ούτε που κατάλαβα πως περπάτησε...

Η Χρυσανθούλα πάλι μας έσκασε 18 μηνών περπάτησε...νομίζω σας τα χω ξαναπεί...όλο στα γόνατα πήγαινε...αφού όλες οι φόρμες της είχαν φαγωθεί στα γόνατα..

Αχ τι ωραίες εποχές,θυμάμαι βιντεάκια που τραβούσα σε κάθε τους προσπάθεια...ψώνιο μάνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιστροφη στη βαση μας εντος ολιγου. θα σκασω απο φαγητο κ πιτες κ γλυκα. το βραδυ κανονισα να βγω. μαντ αθηνα ποτε λετε να πατε;να ξερω βρε πΙδι μου. η αρετη δεν εκανε κανεναβημα σημερα.νομιζωπαντως οτι φοβαται πολυ. παιδια περιμενω πως κπως να παμε σπιτι μας. πεθυμησα πιλυ κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ ΠΑΜΕ 20 ΜΕ 29 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΑΘΗΝΑ.ΛΕΣ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΕΚΕΙ;;;ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ...ΠΑΩ ΝΑ ΠΕΡΙΗΓΗΘΩ ΣΤΟ blog ΤΟΥ ΛΕΥΤΕΡΗ.ΨΑΧΝΩ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε Σωσω, τοσο κοσμο βλεπεις εδω πανω που ειχες να τους δεις καιρο και σου λειψανε οι κρητικοι;;;; να μπου πεις σου'λειψε το σπιτι σου οκ....

αχ... σε χασαμε και σενα..... κρητικοποιηθηκες!!!!

Μαρντιο ετσι και μου στειλει το Σπυρο στο σχολειο με ροζ φορμες........

θα τον σκισω!

ή μαλλον θα το πω στο μπαμπα του!!!! χαχα!

η ΜΑριαννα εμαθε ολο το ρολο της για το θεατρικο!

αντε να δουμε τωρα, πρεπει να μαθει και κινησεις κλπ...

ο Σπυρος... βαριεται...

δεν ειναι και τοσο ενδιαφερον οσο της Μαριαννας... ετσι εμαθε λιγο το δικο της...

αλλα με ειπε το απογευμα οτι μια συμμαθητρια του... εκανε εμετο πανω στο τραπεζι τους!!!

ωωωωχχχχχ παλι.....

αρχισα χθες να φτιαχνω ημερολογιο με το publisher που ειπε η ΜΑρκερ!

τελειο! ηδη εβαλα ολες τις φωτο εκτος απο το Δεκεμβριο γιατι περιμενω να στολισουμε και να τους βγαλω καινουρια, εγραψα καθε μηνα στις σημειωσεις ευχες ή παροιμιες και κοντεβω να τελειωσω το σημειωμα ολων των γεννεθλιων του σογιού! ετσι ολοι θα ξερουν και θα παιρνουν τηλ να ευχηθουν!

θα αγορασουμε καινουρια μελανακια χρωματιστα, χαρτι Α4 λιγο πιο σκληρο απο το κανονικο αλλα να το παιρνει το πολυμηχανημα, πρεπει να φτιαξω και το εξωφυλο, λεω να βγουμε μια οικογενειακη οταν θα στολισουμε, να γραψω και ημερολογιο 2014 και ετοιμο. θα θελει μονο να το παω για σπιραλ.

ποσο παει τωρα το σπιραλ; εχω να κανω.... καμια 15ετια!

αλλα ειμαστε μεγαλο σοϊ και μονο για γονεις αδερφια, θειες και νονους.... θελουμε...11! αρα θελουμε 2 πακετα Α4, 2 μελανακια και 11 σπιραλ... συνολο;;;

παλι θα γκρινιαζει ο αντρας και θα με σπασει τα νευρα!

κρυωσε ο καιρος αρκετα εδω πανω... σημερα ειχαμε λιακαδα, ευτυχως, αλλα κρυο!

σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

αρχικα ευχαριστω για τις ευχεςσας

καλα να ειναιτα παιδακια μας

γιορτουλα δεν καναμε κανεις δεν θα ερχοταν αλλα ειπα σε οσους πηραν τηλ οτι εανθες λουν να ερθουν για ενα καφεδακι την κυριακη

μη φανταστειτε καμια 10αρια ανθρωποι

τωραειμαστε με γαστρεντεριτιδααπο το σαββατο

παρασκευη βραδυ ο νικοςμεχρι σαββατο βραδυ

δευτερα βραδυ οστελιοςκαι ο μπεμπης και σημερα ειναι οκ και οι 2 ευτυχως μονο τον μπεμπακο τον πηραζουν λιγο τα γαλακτοκομικα -πχ η σκονηκαι το γιαουρτακι και θα του κανω λιγη διαιτουλα για 1-2 μερες ακομα

νανα τι να πω πρωτη φορα ακουω να μην κλειρονομειται ο ταφος

ευτυχως εμας θαβονται στο χωριο οι δικοι μας και εκει ειναι απλωτα απλωτα - χωρανε ολοι χαχαχα

μακαρι να βρειτε λυση κριμα ειναι τοσο χρηματα να πανε πεταμενα

σιγα μην ξεθαβα το θαμενο καλε - θα γονοταν χαμος

καλα κανατε και πηγατε στο δημαρχο

χρονια πολλα στη κοριτσαρα σου σωσωκα

παντα τυχαιρη και με υγεια να ειναι

καλη επιστροφη να εχετε

μαρντ στο ξαναλεω τα κοριτσια σου πρεπει αν ηταν αγια μωρακια για να τα θυμασαι με νοσταλγια χαχαχα

οσο για το ντυσιμο το αναλμαβει ο κως εξ'ολοκληρου

δεν προλανβαινω με τιποτα

εχω εχω ολες τις φορμες τους σετακια οποτε δεν εχει να σκεφτει τι θα τους φορεσει παιρνει ενα σετ και τελος

ουτως η αλλιως τζιν κλπ δεν θελουν να τους φοραμε στο σχολειο αυτες- βαριουνται να ξεκουμπονουν στο κατουρημα.

ειδες βαγκ που σας ειπα οτι ειναι ευκολο το παμπλισερ

εαν το μαθεις να δεις ποσα θα μπορεις να φτιαξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag τα φωτα ΣΟΥ.ΠΩΣ ΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥΣ ΣΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ; ΕΓΩ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΤΟ publisher.

Μαρκερ περαςτικα ςας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστηκά σας ρε Μαρκερ!

αμαν οι γαστρεντεριτιδες! και επιασε και το μικρο, ε;

να ειστε καλα το σ.κ να το γιορτασετε.

ΜΑρντιο δεν ξερω με το προγραμμα ειναι αυτο που βρηκες, αλλα το παμπλισερ τι κανει σε εξελ οποτε αρκει να κανεις κλικ και μπορεις να γραψειςκατευθειαν και να αλλαξεις γραμματοσειρα, μεγεθος κλπ και μπορεις να το γραψεις ειτε σσαν επικεφαλιδα, διπλα στο νουμερο της ημερας, σαν υποσημειωση στο κατω μερος του κουτιου ή στο κεντρο κανονικα.

σε μας το μπουκωμα καλα κρατει... και χειροτερευει...

καλα εμενα δε με πειραζει...

η Μαριαννα ομως αρχισε να πνιγεται απο τις μιξες που κατεβενουν και βηχει!

οτριβιν πρωι-μεσ-βραδυ....

και αρχισε και ο Σπυρος να εχει λιγες....

καλα, το προτιμω απο τη γαστρεντεριτιδα της ΜΑρκερ φυσικα.... κοπελια μην το παρεις προσωπικα... χιχι...

ασε που η ΜΑριαννα ολο το απογευμα δεν κατουρησε οιτε μια φορα! και οταν πηγαιναμε για μπανιο ειπε οτι την ποναει η μεση... αρα... νεφρα! την εβαλα με το ζορι στην τουαλετα οσο εκανα μπανιο το Σπυρο και δεν κατουρησε παλι!

τωρα ηπιε 300 μλ γαλα! ελπιζω σε καμια ωρα να σηκωθει για κατουρημα!

αυτα.... καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρα βαγκ δεν ερχεστε;;;δε σας διαβασα..μπηκα να σας πω για το παρτυ!6 ω ρα θα γινει..τελικ ΟΧΙ ΤΟΥΡΤΑ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ..ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΙΝΙΑΤΑ..ΕΥΚΟΛΗ..

Η ΑΡΕΤΗ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ..ΕΚΑΝΕ 5=6 ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου.

αρρώστιες βλέπω...

περαστικά να είναι.

βαγκ, κι ο δικός μου κατουράει λίγες φορές κατά τη διάρκεια της μέρας.

τους αγοράσαμε σπορτέξ adidas, 28 & 15 του καθένα.

κ τώρα τρέχει όλη την ώρα γιατί τα καινούρια παπούτσια είναι πολύ γρήγορα.

κ δε θα τα φοράει στοσχολείο για να μην τα λερώσει... χαχαχα

σήμερα ήταν η τελευταία μέρα της φοιτήτριας που έκανε την πρακτική της.

την αγαπούσαν πολύ τα μωρά αλλά το δέχτηκαν ότι δε θα ξαναέρθει στο σχολείο.

τους έκανε κ δώρο από μία κούπα που έγραψε το όνομα του κάθε παιδιού, ένα στολίδι-μπισκότο κ μία ευχή.

της ετοίμασα κι εγώ ένα καλαθάκι με σαπουνάκια κ θα το δώσω στην ξαδέρφη της που είναι συναδέλφισσά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στην Αρετη για το περπατημα!!

αντε Σωσω κανε περπατοπιτα!

εμας δε μας βλεπω να ερχομαστε.... δυστυχως...

η ΜΑριαννα ειναι τοσο μπουκωμενη...

και πρεπει να ειναι το ιδιο που εχω εγω. εχω μπουκωμα βαθια μεσα. στερεο τελειως. που οσο και να φυσας ή να βαζεις ορο δε φευγει... εγω βαζω οτριβιν αντβανσ 3 φορες την ημερα! τοσες βαζω και παιδικο τη μικρη και παλι την πιο πολυ ωρα ειναι τοσο μπουκωμενη που δε μπορει να μιλησει!

εμενα αρχισε και ο λαιμος. ειναι κατακοκκινος απο το πρωι και επιδη στη δουλεια επρεπε να μιλησω πολυ κοντεψε να κλεισει η φωνη μου....

ευτυχως οι αντρες του σπιτιου ειναι καλυτερα...

ΝΑνα και εμενα τα adidas ειναι τα αγαπημενα μου παπουτσια και γενικα αθλητικα...

καλη η εκπαιδευομενη... και μπραβο της που τα εκανε και δωρακια...

και η κυρια Ειρηνη που ειχε απο περισυ ο Σπυρος και καναμε ολοκληρη διαδικασια να την παρουν και φετος και την πηραν μονο με 2μηνη συμβαση, μεχρι τις γιορτες θα ειναι... τα παιδια παλι θα τρελαθουν... θα την ψαχνουν ολα και μετα θα νευριασουν που τα παρατησε... ετσι θα νομιζουν δηλαδη...

μπορει και εγω να την κανω κανενα δωρο... κανενα μεταλικο κουτι ή αυτα τα κεφαλια ΑηΒΑσιλη που εχουν τα τζαμπο και να το γεμισω με σοκολατακια κλπ....

ελπιζω να μην παρεξηγηθουν οι αλλες δασκαλες... αυτες... στο τελος της χρονιας...

πωπω... εφαγα ενα ψωμακι σαντουιτσ με ταραμα και θελω κιαλλο..... αλλα κρατιεμαι.... αλλα τα φυστικια δε μου γλυτωνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

εμείς μιαχαρα , τον μπέμπη λίγο τον πειράζει το γαλα αλλα οκ.

τρέχω μετά της βάφτισης τώρα και νιώθω πτωμα.

προτειμω τα θεριά απο το γυρω γυρω.

περαστικά βαγκ,

δεν με πειράζει πες ότι θες χαχα.

σώσω μπραβο που περπατήσατε.μωρε πως μεγαλώνουν. Σαχθες γέννησες.

αντε τώρα και στα δοντινια.καλα να περάσετε στα γενέθλια.

νανα μπραβο που τους έκανε δώρο. Θα είναι λίγα παιδιά ε γιατι εμάς είναι 30 πιτσιρίκια.

χαχα,τα,ίδια,λένε και τα δικα μου για τα καινούρια παπούτσια. Εμένα μου αρεσουν τα δικα και τα νικε, πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...