Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο 41: Φθινοπώριασε...κάθε κατεργάρης στο πάγκο του...


Recommended Posts

Καλημερούδια σώσω

καλύτερα όχι κουφέτο , η αν βάλεις βαλε τα γεμιστά κουφετάκια χωρίς το μυγδαλο.

21 Οκτώβρη μας είπαν , κεραταδες πάνε να μας φάνε το μήνα.

όχι δεν θα αποθηλασω δεν νιώθω έτοιμη.

νανα τις πηρα

ο Μάριος ίδιος εσυ

φτου φτου όλο φαίνονται τέλεια πραγματικα

σώσω θα τα φτιάξω σήμερα έχω υλικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 945
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.αφού ενθουσιάστηκε και η σωσώ... τι να πω... πρέπει να ήταν όλα τέλεια... χαχαχαο μεγάλος έχει τα μάτια μου και σε ξεγελούν... είναι ίδιος ο μπαμπάς του.ο αδερφός μου δε φαίνεται καλά στη φωτό.αν το δεις μωρό είναι ίδιος ο Μάριος.το στρόγγυλο είναι όαση.εκείνο το πράσινο που χρησιμοποιούν τα ανθοπωλεία για να στερεώσουν τα λουλούδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ειναι η οαση κ που την βρισκουμε;

ρε παιδια πως σας φαινονται να κανω γενεθλια στα γκουντις;;τα παιδια τζουνιορ κ οι μεγαλοι κλαμπ!

νομιζω δεν ειναι κακη ιδεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι άλλο θα μπορούσα να σου πω για την όαση και δεν το κατάλαβες;

χαχαχα!

μια χαρά τα γκούντις.

αλλά για τους μεγάλους δώσε ακόμη μία επιλογή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είδες τις μπομπονιέρες;

τις έστειλα.

ούτε εμείς βάλαμε κουφέτα.

και πού είδες το πολύ χρυσαφικό μαρή;

να σ'α ακούσει κανείς θα νομίζει ότι είμαστε εμήρηδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα για τους εμίρηδες...Νανά σου στειλα μήνυμα,αν θες στειλε τις φωτο.....Σωσω μια χαρά τα Goodys τα βρίσκω για γενέθλια.Εμάς μας κάλεσαν τη Κυριακή σε γενέθλια έξω σε ένα εκκλησάκι Barbeque...ωραία ιδέα μου φάνηκε θα πάρουμε και τα ποδήλατα μας έχει λέει χώρο.....Μαρκερ προσπαθώ να συνηθίσω τη νοοτροπία του δημοσίου με τη χαρτούρα...πολύ χαρτούρα λέμε....Η lotion γράφει βάζεις σε βαμβάκι και καθαρίζεις τοπικά,μόνο αυτό γράφει πάνω.Από ότι φαντάζομαι είναι για να καθαρίζεις το δερματάκι χωρίς να χρησιμοποιείς μωρομάντηλα ή να πλένεις πχ μετά τα κακά.Τι να σου πω εγώ δε βρήκα χρησιμότητα αλλά τα παρήγγειλα ιντερνετικά για σαμπουάν κατα λάθος και δε μπόρεσα να τα γυρήσω πίσω.Λέει στο site για 0-6 μηνών,οπότε μάλλον είναι για ευαίσθητα δερματάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά όντως κουκλάκια τα παιδάκια σου έχεις δίκιο να καμαρώνεις..Η τρελοκοτσιδού με την ωραία φούστα είναι η Μαριγώ;Η γραβάτα σας κλέβει τις εντυπώσεις,πιο μεγάλη από το μπόι του!Πολύ διαφορετική σε είχα στο μυαλό μου...βασικά ξανθιά...δε ξέρω γιατί....Και οι κατασκευές σου απλές και γουστόζικες...Να σας ζήσουν και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι, είναι η κόρη των κουμπάρων μας.

η φίλη του η Αθηνά.

η όαση είναι εκείνο το πράσινο υλικό που στερεώνουν τα λουλούδια για να δημιουργήσουν συνθέσεις λουλουδιών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικά από ανθοπωλεία.

εγώ το αγόρασα από μία συνάδελφο που η μαμά της κάνει στολισμούς σε γάμους και βαφτίσια.

μαρντ, στείλε μου κι εσύ τις φωτογραφίες από το πάρτυ σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω πολλα τα λεφτα για γκουντις

συμφερει στο σπιτι

νανα εγω δεν πηρα πολλες φωτο μονο 6-7 νομιζω δεν φαινονται μπομπο στολισμος και τετοια

αν και ειμαι σιγουρη οτι ειναι σουπερ

τι εκκλησακι μπαρμεκιου καλε μαρντ δεν καταλαβα

γεννεθλια σε εκκλησια που θα κανουν εξω μπαρμπεκιου;

και η εκκλησια που κολαει με το γεννεθλιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια που ειστε;;μαλλον δε θα τα κανω γκουντις...γιατι μαζευμαστε καμαι 35αρια ατομα..οποτε μαλλον ακριβα!

που ιστε καλα;;

εμεις πηγαμε..σε 1 φιλη!

ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα θα μπω στομέιλ μου μετα....

αγωνιω να τις δω!

Σωσω στα γκουντις εκανε γεννεθλια σε παιδι της η βλαμμενη, παρεπιπτοντως ο αστυνομος ειπε Κυριακη-Δευτερα να βγει στις ομαδες.... του λεω καλα το συζητησες μαζι της; σε ποια ομαδα θα μπει και τετοια;; λεει.. δε χρειαζεται!

και συνεχιζω.... τα γκουντις σε αναγκαζουν και την τουρτα να την παρεις απο αυτους! οτι ταχα δεν μπορουν να σερβιρουν στο μαγαζι τους τροφιμο που δεν ειναι της εταιριας... και αυτη ειχε παραγγειλει και σε ζαχαροπλαστειο....

δε ρωτας σε παιδοτοπο;;; και να φτιαξεις εσυ εξτρα κερασματα για τον κοσμο; ετσι κανει η ξαδερφη μου.

Μαρκερ αν υποψιαζομουνα οτι η ΜΑριαννα ειχε γαστρεντεριτιδα δε θα αφηνα τον αντρα αν την παει φυσικα. τελικα ηταν οντως απλα κρυωμα της κοιλιας..

εγω εφαγα καπου 3 χουφτες αραπικο φυστικι... δεν ξερω... ηταν και πεντανοστιμο το ατιμο... ειχα καιρο να φαω...

Μαρντιο ελπιζω να σας κανει καλο καιρο στο μπαρμπεκιου παρτυ που θα πατε... ωραια θα ειναι... φανταζομαι οτι απλα ο χωρος που διαλεξαν ειναι αυλη εκκλησιας....

ρε Σωσω αυτο που εννοει η ΝΑνα ειναι το πρα;σινο σφουγγαρακι που πρεπει να ειναι υγρο παντα για να το χειριστεις. αν στεγνωσει τριβεται. σωστα Νανα;;;; δεν εχεις κανενα γνωστο σε λουλουδαδικο; ή ρωτα τους απο που τα παιρνουν αυτοι. αν θες να πω τη μαμα μου οταν παει στα μνηματα να ρωτησει τις λουλουδουδες απ'εξω που τις ξερει τοσα χρονια.

εμεις... ειχαμε σκατοκατασταση σημερα... ελπιζω να μην τρωτε...

η Μαριαννα το μεσημερι 1 ωρα προσπαθουσε... τιποτα.. κλαμμα... μεχρι που κουραστηκε η δολια και την πηγα αγκαλια για υπνο. ετσι δεν πηγαμε και γυμναστικη.

το απογευμα με το που ξυπνησε... τα ιδια... να κλαιει, να την παρακαλαω να τη βαλω κλισμα... δεν ηθελε με τιποτα... τελικα τα καταφερε καπου στα 45'!

εμ, με την κοιλια της ετσι δεν την εδωσα χθες φρουτα κια δεν την εβαλα και φυτικες ινες στο γαλα....

εβγαλε ενα θηριο!!!! ακομα να φυγει απο την τουαλετα! εριξα χλωρινη να διαλυθει παλι....

τι θα γινει με το κοριτσακι μου;; θα μας βουλωσει τους σωληνες!

ο πεθερος βγηκε, ολα καλα....

εμαθα οτι εμεινε επιτελους εγκυος σε διδυμα μια συναδελφισσα απο τα κεντρικα που δουλευα... ειχε ταλαιπωριθει πολυ η κοπελα.. συγκινηθηκα οταν το εμαθα... μπραβο της... αυριο αν βρω χρονο, γιατι θα γινεται χαμος στη δουλεια, θα την παρω τηλ....

ο αντρας πηγε με το ΣΠυρο να παρουν σπορτεξ.... πηγε και τον πηρε δερματινα μποτακια μαυρα ΝΙΚΕ που εχει κορδονια μεχρι πανω!!!!! γιατι τα ειχαν 19,90!!!! εμ, γι'αυτο ηταν φθηνα του λεω... πως θα τα φοραει και θα τα βγαζει;;;;;; εεεεε;;;;;; σαμπως αυτος θα τον βοηθαει;;; εγω θα κοψωμεσιαζομαι συνεχεια!!! με νευριασε! και γυρισαν και 9:30!!!!!! ποτε θα κοιμηθουν του λεω;;;;

εεεε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ..πεθαινω βαγκ..πεθαινω για τη παρτυ σου!!

καταρχην..που ξερει η μαμα σου ολες τις λουλουδουοδες απο τα μνηματα;;θα ρωτησω εγω στο ηακλειο και θα σου πω αν χρειαστιε να τις ρωτησει..δλδλ οταν στεγνωσει οτι εχει πανω πεφτει;;μη μου πεις;;

σκεφτομαι να κανω κατι ανιστοιχο για τη βαφιτση..και να κανω σοκολατακια με ξυλακια..κατι τετοιο..χχ.χ..

μαλλον παιδια σκετο καφε θα κερασω σε 1 παιδοτοπο κ τελος..

θα εχω γυρω στα 40 ατομα..ειναι πολλα..θα ερθουν κ η κουνιαδα παο πανω με τη φαμιλια για 10 μερες..

τελεια θα περασουμε..

αλλα εχω ακουσει πολυ κοσμο να κανει μονο καφε..και κανενα μπισκοτακι που θα φτιαξεις..θα ρωτησω στο παιδοτοπο που πηγαινουμε..

α νμπορω να φερω μπισκοτακια..

θα ρωτησω κ θα σας πω..εγω εφαγα 2 χουφτες σταφιδες..

μετα βαγκ σε θυμηθηκα κ σταματησα..ξεκινησα κουβεροτυρα..

μαεκρερ εκανες τα κουκις;;

κ αυριο θα δοκιμασω να κανω φλωρεντινες..

με κορδονια παπουτσια;;παιδια κ γω εχω μπερδευτει κ εχω παρει με κορδονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετοιμαζεται κ το σαπουνι με φρεσκο γαλα κατσικας παρακαλω..μου μενει αλη 1 δοση σαπουνι μες προτοκαλι τιγκα και κελεινει ο κυκλος για θεσ νικη..μετα θα εχουμε τα χριστουγεννιατικα παζαρια..χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

μάρκερ σου έστειλα τις φωτό σε δύο δόσεις γιατί μου έλεγε ότι ήταν μεγάλο το μήνυμα.

σωσώ η νύφη μου ρώτησε σε έναν παιδότοπο στην Αθήνα και της είπαν 140 ευρώ για 35-40 άτομα.

θα πάει έξτρα την τούρτα και κάποια αλμυρά.

εμένα μου φάνηκε πολλή καλή τιμή.

εδώ θέλεις ένα χιλιάρικο για να κάνεις γενέθλια σε παιδότοπο.

βαγκάκι, σου τις έστειλα τις φωτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα

βαγκ σιδερενιος ο πεθερος σου...

φυστικια; μιαμ μιαμ

δυδιμακια; της ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη...

μποτακια και εγω του πηρα με κορδονια και το μετανιωσα, γιατι λυνωνται και τα παταει....

τωρα θελω να του παρω με κρατς .

πως ειναι τωρα η μαριαννα;

γεωργια ωραια ιδεα σε παιδοτοπο να τα κανεις,νιωθουν πιο ανετα τα παιδια....

40 ατομα; θα γινεται χαμως,ωραια θα ειναι....

ευχομαι να περασετε τελεια...

μαρντιο γραφειοκρατια; κανει και τιποτε αλλο το δημοσιο;

υπομονη.....

μακαρι να κανει ωραια μερα και να περασουν ομορφα οι μικρες σου...

νανουκα μου καλοφωτιστο,και το μαριος ειναι το αγαπημενο μου ονομα...

της πηρα της φωτογραφιες, ειναι πολυ ομορφες

σας ευχομαι να ειστε παντα ευτυχισμενη....

να σου ζησουν....

μαρκερακο δεν θυμαμαι τη θα γινει στης 21;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera..εδω εχει λιγο κρυο.θα κατεβω κεντρο..

παιδοτοπο εννοω μονο καφε ποι μεγαλοι..

τα παιδια δε ξερω..αλαλ δε μπορεις να πας πραγματα...ετσι μου ειπε...απο τη στιγμη που τα πουλαει..δε ξερω..

θα ρωτησω κ θα σας πω!

140 ευρω με τι μεσα;;

με φαγητος

με μπουφε;

με τι;;

ψαροσουπα για τη μικρη..αρακα για λευτ..

αυριο κολοκ γεμιστα..με αυγολεμονο..το αγαπημενο της αδερφης..θα ερθει αυριο απο θεσ νικη για να παει σαντορινη μεσω ηρακλειου.θα κατσουν 1 μερα..με το γαμπρο..της μεγαλης αδερφης..κ λεμε αυριο να παμε στο σουσι..εκει που δουλευει ο λευτ..

κλεινει σε 10 μερες κ μαλλον θα απολυθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

40 ατομα κ παλι δεν οτυς καλω ολους..δημοσιο προσωπο βλεπεις..χχα..

τι να κανω;;

σιγουρα θα εχουμε απωλειες..δε το συσζητω..γιατι θα γινι το παρτυ τετ απογ..οποτε ολο κ καποιος δε θα μπορει..

πως παει η κοιλουμπα χαρα;;ολα καλα;;

το τσιγαρο;;κανενα νεο απο τον πετρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια δεν ειναι πολλα τα 140 ευρω με 40 ατομα και αυτα που σου παρεχει...

εμενα μια χαρα τιμη μου ακουγεται...σχεδον 3αμιση ευρω το ατομο

πολυ οικονομικα....

η κοιλουμπα καλα παει ευτυχως εχω χασει κιλα ολο αυτο το τριμηνο,οποτε καλα παμε...

σημερα θα παω γυναικολογο...

τσιγαρο καπου καπου θελω κανενα τσιγαρακι..

προσπαθω να μην το σκεφτομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια...έπεσε η θερμοκρασία κατακόρυφα....και δε πρόλαβα να κατεβάσω ούτε ένα μπλουζάκι με μανίκι.....για μας ευτυχώς...των παιδιών τα χω όλα κάτω....Σωσω εγώ χάλασα 450€ για 50 άτομα στο εξοχικό.Στο παιδότοπο που ρώτησα μου βγαιναν 500 με πλούσιο μενού δικό τους.Του χρόνου εκεί ούτε κούραση ούτε κουβάλημα ούτε στήσιμο ντεκόρ...χαλαρουίτα...Στα γενέθλια που μας κάλεσαν μεθαύριο είναι ένα μοναστήρι με τραπέζια που μπορεί να πάει ο καθένας.Θα πάρουν σουβλάκια,σαλατικά,πιτάκια πιτσάκια,τούρτα,πιάτα και αναψηκτικά και θα κάνουν γενέθλια.Πολύ οικονομικό το βρίσκω,ότι πρέπει για Κυριακάτικη βόλτα,δε θες και ντεκόρ.Δεν υπάρχει κανένα τέτοιο μέρος κοντά στο Ηράκλειο να κάνεις κάτι τέτοιο;Κολοκυθάκια αυγολέμονο ε;;;Και μένα μου αρέσουν.Χθες έκανε η μάνα μου καλαμαράκια γεμιστά και μας έβαλε...ήταν όνειρο..πρώτη φορά τα κανε αλλά της πέτυχαν.Σταματάω με τα φαγιά έχουμε και την εγκυούλα μας...μη της τρέχουν τα σάλια...Χαρά πως είσαι;Καθόλου καλύτερα;Κανένα σημείο ζωής από το μπεμπε ή είναι πόλύ νωρίς ακόμα ε;Ο μικρός σου τι έγινε τελικά με το παιδικό,ακόμα ίδια αντίδραση;....Καλέ η Ντομ μπηκε τα χωσε στο θέμα με τον παιδικό και σε μας δε μπήκε;;;Τρίτεκνη...απουσία θα σου βάλουμε....έλα και μας έλειψες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag λογικά θα το ξέρεις για τη δυσκοιλιότητα αλλά το γράφω επειδή εμάς μας βοήθησε με τη Χρυσανθούλα που είχε θέματα αν τυχόν δε το χετε δοκιμάσει.Βράζαμε τα ανθάκια από χαμομήλι και μέσα στο γάλα της βάζαμε λίγο από το ζουμί.Αν το κάνεις συστηματικά για καμιά βδομάδα βοηθάει.Και φυσικά φρούτα...αναντικατάστατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα θα παω γυναικολογο...

μαρντιο εχω αρχισει και το ακουω...

οταν ειμαι χαλαρη,μου λεει το καημενο,

εεεε εδω ειμαι, δωσε και σε εμενα λιγη σημασια....

δεν αλλαξε τιποτα...

τα ιδια και χειροτερα..

τεσπα μην λεω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια....

νανα της ειδα ολες της φωτο

πολυ ωραιο το φορεμα σου...

και ο μαριος ειναι φατσουλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...