Μετάβαση σε περιεχόμενο

πως θα αποθηλασω φυσικα


Recommended Posts

γεια σας,

η κορη μου σε λιγεσ μερεσ κλεινει τον 13ο μηνα και θηλαζει.τουσ τελυταιουσ 2 μηνεσ θηλαζει μονο πρωι βραδυ αλλα επειδη εχω εξαντληθει θελησα να το κοψω.απο την προηγουμενη τριτη το εκοψα .πηρα τη γιατρο μου και επεμενε ναευχαριστω παρς φαρμακο και να το δεσω.επειδη ομως εγω δεν ειμαι υπερ των φαρμακων θεωρησα οτι μπορω να το κοψω μονη μου.τριτη και τεταρτη λοιπον προσπαθησα να βγαζω λιγο το βραδυ με το χερι αλλα μαλλον δεν εκανα καλη δουλεια γιατι αρχισε να πριζετε ιγο το ενα μου στηθος (ψηλα στο στερνο)επειδη την πεμπτη το πρωι ειχε πριστει αρκετα ανχωθηκα και εβαλα τη μικρη να μου το αδειασει (οπως και εγινε).παρασκεθη και σαββατο δεν τησ εδωσα και κριακη σημερα τησ εδωσα παλι το πρωι γιατι ειχε πρηστει λιγο.(οφειλω να πς οτι αυτη τη φορα δεν ξεπρηστηκε τελειωσ,,ισωσ γιατι ημουν ξαπλωμενη διπλα τη?)

θα ηθελα λοιπον να ρωτησω τη συμβουλη σασ αν κανω καλα ή οχι.πως μπορω να το κοψω φυσικα?ποτε πρεπει να ανησυχησω για το στηθοσ μου?ανχωνομαι και δε ξερω τι να κανω.να βαζω θηλαστρο ή να με θηλαζει ?ανα ποσεσ μερεσ?

ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela mou an sinexizeis na tis thilazeis dn tha sou kopei.fisika min pareis xapia.menw ston kanada kai ta xapia ta exoun apagoreusei.tha stamatiseis na ti thilazeis afou sigoureuteis oti pinei kanonika to kseno gala.meta mera para mera tha vgazeis poli ligo me to xeri isa isa gia na se kselafrwnei tis 3-4 prwtes meres tha se enoxlei to stithos sou kai tha se ponaei meta tha arxizei na min se enoxlei katholou prwta tha ksekinisei na vgazeis poli ligo mere para mera meta mia for a an 3 meres meta ana 4 kai otan deis oti dn se varainei min vgazeis tha sou kopei teleiws kai o organismos estw kai stagones na exoun meinei sto stithos tha to aporofisei.opote min anisixeis einai poli eukolo.ta xapia dn einai kala gia ton organism oute to desimo sto stithos mporei na sou dimiourgisoun mastitida.apagoreuontia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα αποθηλασεις σταδιακα και δεν θα έχεις πρόβλημα ουτε χάπια θα χρειαστείς. Πρώτα το ένα γεύμα μετα και το δεύτερο και μετα για μερικές μερες μερα παρα μερα, καθε δευτερη, μπορει και καθε τριτη και τέλος. Κανε το όλο αυτο σε διάστημα μεγαλύτερο απο δυο βδομάδες. Μπορει να σου αρει και μηνα. Το στήθος θα ξανα γεμίσει σίγουρα μετα τον τελευταιο θηλασμο και τοτε βγάλε αυτο το γάλα με το χέρι ή θηλαστρο, οχι την μικρη, μετα απο μερικές μερες ίσως ξανα χρειαστεί. Γάλα πάντως θα έχεις αρκετό καιρο αν πιέζεις μονη σου το στήθος αλλα και αυτο ειναι φυσιολογικο.

post-16528-13873940430811_thumb.jpg

post-16528-13873940431613_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

κι εγώ την κόρη μου την αποθήλασα 13+ αλλά δεν είχα καποιο θεμα. Την έβαζα λίγο στο στήθος σαν πιπίλα μέχρι να ζεσταθεί το γάλα (δικό μου που το είχα καταψήξει) και ίσα ίσα που με ξαλαφρωνε. Σε λίγες μέρες και μέχρι να τελειώσει το στοκ μου, είμασταν οκ και οι δύο. Δεν είχα ούτε πρηξηματα, ούτε με πόναγε. Καλό κουράγιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...