Μετάβαση σε περιεχόμενο

μια μικρη βοηθεια παρακαλω....


Recommended Posts

γεια σας....

ειμαι η αναστασια και ειμαι πολυ πολυ καινουρια στην παρεα σας. θελησα να γραφτω πρωτον γιατι εχω καποιες αποριες και δευτερον γιατι ολες φαινεστε τοσο γλυκες. δεν ηξερα οτι υπαρχουν τετοιου ειδους sites...

κατ'αρχην να ευχηθω στις υποψηφιες μανουλες με το καλο και γρηγορα και στις ηδη μανουλες να χαιρονται τα μωρα τους και να βαλουν μπροστα για αλλα....;)

σας στελνω μηνυμα απο τη Ζαμπια της Αφρικηε οπου μενω με τον αρραβωνιατικο μου. γενικοτερα ειμαστε πολυ προσεκτικοι αλλα αυτος ο μηνας ειναι λιγο διαφορετικος.περιμενα περιοδο στις 28/11 αλλα τιποτα. ειχα 2 μερες καθυστερηση και τα χαρακτηριστικα συμπτωματα της περιοδου (πονακια)αλλα οχι πρηξιμο στο στηθος.μετα μου ηρθαν κατι ροζ και λιγο κοκκινα για μια μερα και μετα πάλι τίποτα. τα παναλακια συνεχισαν και αρχισε να πρηζεται το στηθος μου πολυ.τωρα εχω και πονους στη μεση και μερικες καουρες... λετε να ειμαι εγκυος?????:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και καλωσήρθες στο mammyland!!

Ειναι συχνό φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης να έχεις πόνους όπως της περιόδου..Θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης για να σιγουρευτείς.Σου εύχομαι οτι επιθυμείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και καλωσήρθες στο mammyland!!

Ειναι συχνό φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης να έχεις πόνους όπως της περιόδου..Θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης για να σιγουρευτείς.Σου εύχομαι οτι επιθυμείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες στην παρεα μας απο την μακρινη Ζαμπια της Αφρικης!

πωπβ πολυ μακρια εισαι!

ολα αυτα που περιγραφεις ειναι συμπτωματα κυησης αλλα καλο θα ηταν να κανεις ενα τεστακι να δεις!

ευχομαι να βγει το αποτελεσμα που ποθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες στην παρεα μας απο την μακρινη Ζαμπια της Αφρικης!

πωπβ πολυ μακρια εισαι!

ολα αυτα που περιγραφεις ειναι συμπτωματα κυησης αλλα καλο θα ηταν να κανεις ενα τεστακι να δεις!

ευχομαι να βγει το αποτελεσμα που ποθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ.ΑΝ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.ΕΠΙΣΗΣ, ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ) ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ.ΤΙ ΚΑΘΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ;;ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ.ΑΝ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.ΕΠΙΣΗΣ, ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ) ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ.ΤΙ ΚΑΘΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ;;ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια καλωσ ηρθες.Ευχομαι τα αποτελεσματα να ειναι αυτα που επιθυμεις,κανε μια εξεταση για να εισαι σιγουρη και μη μας ξεχασεις να μας πεις τα νεακια σου......:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια καλωσ ηρθες.Ευχομαι τα αποτελεσματα να ειναι αυτα που επιθυμεις,κανε μια εξεταση για να εισαι σιγουρη και μη μας ξεχασεις να μας πεις τα νεακια σου......:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Αναστασία, πιθανόν να έχεις νινάκι. Θα σου πρότεινα κ γω το τεστ για σιγουριά. Εύχομαι να έρθουν τα πράγματα όπως το επιθυμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Αναστασία, πιθανόν να έχεις νινάκι. Θα σου πρότεινα κ γω το τεστ για σιγουριά. Εύχομαι να έρθουν τα πράγματα όπως το επιθυμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια καλως μας ηρθες στην γλυκια μας παρεα...Πω!Πω!πολυ μακρια...πως και μενετε εκει;Λοιπον θα συνφωνησω με τα κοριτσια,κανε το τεστ εγκυμοσινης και δες εαν εισαι.Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις θετικα αποτελεσματα.:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια καλως μας ηρθες στην γλυκια μας παρεα...Πω!Πω!πολυ μακρια...πως και μενετε εκει;Λοιπον θα συνφωνησω με τα κοριτσια,κανε το τεστ εγκυμοσινης και δες εαν εισαι.Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις θετικα αποτελεσματα.:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσήρθες στην παρέα μας από την μακρινή Ζάμπια. Κι εγώ θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστάκι για σιγουριά το οποίο πιστεύω θα έχει και σωστό αποτελέσμα μιας και έχει περάσει τόσος καιρός από την προηγούμενη σου περίοδο. Ωστόσο μπορεί να είναι και κανένα ''κρυωματάκι'', έχω ακούσει περιστατικά από φιλες μου και σε μένα παλιότερα συνέβη, αν κάνω μπάνιο με κρύο νερό να κοπεί η περίοδος. Σου εύχομαι πάντως ό,τι επιθυμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσήρθες στην παρέα μας από την μακρινή Ζάμπια. Κι εγώ θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστάκι για σιγουριά το οποίο πιστεύω θα έχει και σωστό αποτελέσμα μιας και έχει περάσει τόσος καιρός από την προηγούμενη σου περίοδο. Ωστόσο μπορεί να είναι και κανένα ''κρυωματάκι'', έχω ακούσει περιστατικά από φιλες μου και σε μένα παλιότερα συνέβη, αν κάνω μπάνιο με κρύο νερό να κοπεί η περίοδος. Σου εύχομαι πάντως ό,τι επιθυμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτον σας ευχαριστω ολες για το καλωσορισμα σας αλλα και για το ενδιαφερον σας. ακομα μαθαινω το site γιατι με μπερδευει λιγο... αλλου απανταω τη μια αλλου την αλλη...:blush:

οπως ειπα και στη "manoyla" αν ημουν στην ελλαδα θα τα ειχα κανει ολα οπως επρεπε, αλλα εδω τα πραγματα ειναι διαφορετικα και δυκολα. τα "καλα" τεστ εγκυμοσυνης εδω ειναι πολυτελεια.... δεν υπαρχουν πουθενα... μονο κατι υποτυπωδη και πληρως αναξιοπιστα.... καλα απο γιατρουςσ δεν το συζηταω καν.... ευτυχως σε 10 μερες ερχομαι ελλαδα και θα τα κανονισω ολα.... οπως μου ειπε η "manoyla" αλλα και η δικια μου η μανουλα υπομονη και βλεπουμε...

εσεις κοριτσια σε τι κατασταση εισατε? προσπαθειτε για μωρο? περιμενετε μωρο? εχετε μωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτον σας ευχαριστω ολες για το καλωσορισμα σας αλλα και για το ενδιαφερον σας. ακομα μαθαινω το site γιατι με μπερδευει λιγο... αλλου απανταω τη μια αλλου την αλλη...:blush:

οπως ειπα και στη "manoyla" αν ημουν στην ελλαδα θα τα ειχα κανει ολα οπως επρεπε, αλλα εδω τα πραγματα ειναι διαφορετικα και δυκολα. τα "καλα" τεστ εγκυμοσυνης εδω ειναι πολυτελεια.... δεν υπαρχουν πουθενα... μονο κατι υποτυπωδη και πληρως αναξιοπιστα.... καλα απο γιατρουςσ δεν το συζηταω καν.... ευτυχως σε 10 μερες ερχομαι ελλαδα και θα τα κανονισω ολα.... οπως μου ειπε η "manoyla" αλλα και η δικια μου η μανουλα υπομονη και βλεπουμε...

εσεις κοριτσια σε τι κατασταση εισατε? προσπαθειτε για μωρο? περιμενετε μωρο? εχετε μωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aναστασια γεια σου κι απο μενα!Γιατι δεν ειπες στη μαμα σου να σου στειλει ενα τεστ απο εδω να μην εχεις την αγωνια;σε 10 μερες ερχεσαι μονιμα ή για διακοπες;γιατι αν ειναι αρνητικο τωρα το τεστ και ξαναγυρισεις Αφρικη θα σου ελεγα να εφοδιαστεις με μερικα τεστακια απο εδω να εχεις για την επομενη φορα..Εγω περιμενω μεχρι το τελος του μηνα αντε αρχες του αλλου να ερθει ο μπεμπακος μου κι εχω τρομερη αγωνια!!Δε μας ειπες ομως θελεις να ειναι θετικα τα αποτελεσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια για τον μπεμπη σου, με το καλο και με εναν πονο.. ειναι το πρωτο σου? σιγουρα ειναι το καλυτερο χριστουγεννιατικο δωρο που ελαβες ποτε...

οταν σκεφτηκα να πω στην μαμα μου να μου στειλει ενα, ηταν ηδη αργα. αργουν πολυ να ερθουν τα πραγματα εδω. κοντα ενα μηνα κανουν. αλλα σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο. τωρα που θα ερθω ελλαδα αν ειναι αρνητικο θα φροντισω να εφοδιαστω με πολλα τεστ κατα την επιστροφη μου στη ζαμπια.... δε θα αντεξω δευτερη φορα τοσο αγχος...

οσο για το αν θελω ή οχι θα σου πω. οταν αρχισα να εχω καθυστερηση αγχωθηκα παρα πολυ. δεν ηθελα με τιποτα. οταν ομως ειδα λιγο αιμα εβαλα τα κλαμματα.... οταν λοιπον καταλαβα οτι δεν εχω κανονικη περιοδο αλλα κατι ροζ και την επομενη μου κοπηκε, πεταξα απο τη χαρα μου. τωρα λοιπον ξερω οτι θελω να ειμαι... βεβαια θα μας αλλαξει πολυ το προγραμμα αλλα χαλαλι του... τετοια δωρα πρεπει νατα εκτιμας οτι ωρα και αν ερθουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια για το μωρακι σου... με το καλο να το δεχτεις. ξερεις τι ειναι? μπεμπουλα ή μπεμπουλης?

στην ζαμπια ειμαι τον τελευταιο χρονο και πηγαινοερχομαι ελλαδα. ο αρραβωνιαστικος μου ηταν εδω και ετσι τον ακολουθησα. εχει επιχειρησεις εδω και αφου στην ελλαδα τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο ηρθα και εγω εδω. ειπες οτι εισαι στη δανια? εκει μενεις? και που ηταν να πας γιατι δεν το καταλαβα αυτο το μερος που μου εγραψες..θα πηγαινες εκει για δουλεια? και τωρα που σκεφτεσαι να πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mou katarxas... kalos irthes stin parea mas...:silly: :silly: :silly:

oso gia ta ponakia pou egrapses ki emena etsi kapos eixane arxisei me ti mesi kai xamila stin koilia...

den mas eipes omos theleis moraki i oxi akomi????

pantos min anisixeis ola kala tha pane ela me to kalo stin ellada kane ena test kai tha isixaseis...

filia :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου που μενεις;;;μου ακουγεται λιγο τριτοκοσμικη η κατασταση!Γυρνα στο πολιτισμο να κανεις τα παιδακια σου με ασφαλεια να μεγαλωσουν λιγο και μετα βλεπεις..Η μανουλα σου θα εχει καημο φανταζομαι..βεβαια για να πω την αληθεια παντα ηθελα να παω Αφρικη σε ενα τετοιο μερος οπου δε θα υπαρχει πολυ αναπτυγμενος πολιτισμος,να ειμαι κοντα στη φυση και να ερχομαι σε επαφη με τα αγρια ζωα οπως τα ντοκιμαντερ(εχω παθος με τα ζωα!)..Οχι ομως για μονιμα και φυσικα χωρις παιδια να με τρωει το αγχος μη παθουν τιποτα και δεν υπαρχει ενα νοσοκομειο της προκοπης(οχι οτι υπαρχουν στη Ελλαδα αλλα τελος παντων!).Ευχομαι παντως,αφου το θελεις τελικα, σε 10 μερες να μας πεις οτι περιμενεις κι εσυ το μπεμπακι σου!!!Οσο για μενα σιγουρα θα ειναι τα πιο ομορφα Χριστουγεννα της ζωης μου με το αγιοβασιλακι μου αγκαλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα να δεις, καθε μερος εχει τα καλα του και τα κακα του. εδω εχει πολλα καλα και μονο κακο το θεμα της υγειας και των γιατρων (πολυ σημαντικο....) για αυτο σου ειπα οτι το θελω το μωρο αλλα θα μας αλλαξει ολα μας τα σχεδια. εννοειται πως αν τελικα ειμαι θα μεινω για καποιο διαστημα ελλαδα και μετα θα επιστρεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...