Μετάβαση σε περιεχόμενο

20η εβδομάδα-κλωτσιά μηδέν


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι στην 20η εβδομάδα και ακόμα δεν είχα ούτε μια κανονική κλοτσιά από τον μπέμπη.. Νιώθω χτυπηματάκια συνήθως λίγο μετά το φαγητό αλλά αυτό λογικά είναι το εντεράκι και όχι το μωράκι.. Πήγα να το δω στον υπέρηχο την περασμένη εβδομάδα και όλα ήταν καλά.. Οι περισσότεροι λεν πως στην 20η εβδομάδα ξεκινάς να το νιώθεις κανονικά.. Είναι και καμμιά άλλη κοπέλα που δεν το ένιωσε μέχρι την 20η? Ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ..

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ..

ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΛΩΤΣΑΕΙ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΛΑ!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ..

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ..

ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΛΩΤΣΑΕΙ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΛΑ!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamatobe μην ανησυχεις καθολου κι εγω τον ακουσα μετα τον μεγαλο υπερηχο δηλαδη σχεδον στον 6ο αλλα απο τη στιγμη που αρχισε με εχει τσακισει το μαιμουδακι!!!ασε που στην αρχη μπερδευεσαι οντως γιατι ειναι σαν να συσπουνται τα εντερα αλλα τελικα αυτο που νιωθεις ειναι το μικρουλι αρχιζει να δινει το παρον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamatobe μην ανησυχεις καθολου κι εγω τον ακουσα μετα τον μεγαλο υπερηχο δηλαδη σχεδον στον 6ο αλλα απο τη στιγμη που αρχισε με εχει τσακισει το μαιμουδακι!!!ασε που στην αρχη μπερδευεσαι οντως γιατι ειναι σαν να συσπουνται τα εντερα αλλα τελικα αυτο που νιωθεις ειναι το μικρουλι αρχιζει να δινει το παρον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις! Και εμένα ήταν ιδιαίτερα ήσυχη. Την ένιωθα πολύ λίγο. Αλλά όλα ήταν πάντα καλά. Τώρα που πλησιάζουν οι μέρες τη νιώθω έντονα, αλλά φταίει και που δεν εχει πολύ χώρο πλέον!

Άκουσα πως λίγη ζάχαρη βοηθά το παιδί να γίνει πιο κινητικό. Βέβαια δεν ξέρω τι συμβουλές είναι αυτές. Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει μια παστούλα, ένα τσουρεκάκι... ένα τιραμισού.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις! Και εμένα ήταν ιδιαίτερα ήσυχη. Την ένιωθα πολύ λίγο. Αλλά όλα ήταν πάντα καλά. Τώρα που πλησιάζουν οι μέρες τη νιώθω έντονα, αλλά φταίει και που δεν εχει πολύ χώρο πλέον!

Άκουσα πως λίγη ζάχαρη βοηθά το παιδί να γίνει πιο κινητικό. Βέβαια δεν ξέρω τι συμβουλές είναι αυτές. Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει μια παστούλα, ένα τσουρεκάκι... ένα τιραμισού.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα τα χτυπηματακια ειναι σιγουρα το μωρουλινι σου το οποιο συντομα θα κανει πιο αισθητη την παρουσια του!Χαλάρωσε και ετοιμασου να απολαυσεις τις επιθεσεις του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα τα χτυπηματακια ειναι σιγουρα το μωρουλινι σου το οποιο συντομα θα κανει πιο αισθητη την παρουσια του!Χαλάρωσε και ετοιμασου να απολαυσεις τις επιθεσεις του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα. Mama to be είχα ακριβώς το ίδιο "πρόβλημα" με σένα! Είμαι στην 26η εβδομάδα και πριν απο μια εβδομάδα ενιωσα με σιγουρια οτι με κλωτσάει το μωράκι μου. Μη φανταστείς συνέχεια συνήθως το βράδυ την ώρα που χαλαρώνω απο τη δουλειά. Μην αγχωνεσαι και θα τις φας τις κλωτσιές σου,που θα πάει:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα. Mama to be είχα ακριβώς το ίδιο "πρόβλημα" με σένα! Είμαι στην 26η εβδομάδα και πριν απο μια εβδομάδα ενιωσα με σιγουρια οτι με κλωτσάει το μωράκι μου. Μη φανταστείς συνέχεια συνήθως το βράδυ την ώρα που χαλαρώνω απο τη δουλειά. Μην αγχωνεσαι και θα τις φας τις κλωτσιές σου,που θα πάει:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα:)

θα μου επιτρεψεις να σου πω, χωρις να ειμαι ειδικη ουτε και τοσο εμπειρη, πως μαλλον αυτο που νιωθεις ειναι το μωρο σου. Διοτι στην αρχη δεν το νιωθεις σαν κλωτσιες αλλα σαν συσπασεις. Καπως ετσι το ενιωσα και εγω πριν απο 5 μερες ( ειμαι στην 20η).Ολα ειναι καλα μην αγχωνεσαι για τιποτα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα:)

θα μου επιτρεψεις να σου πω, χωρις να ειμαι ειδικη ουτε και τοσο εμπειρη, πως μαλλον αυτο που νιωθεις ειναι το μωρο σου. Διοτι στην αρχη δεν το νιωθεις σαν κλωτσιες αλλα σαν συσπασεις. Καπως ετσι το ενιωσα και εγω πριν απο 5 μερες ( ειμαι στην 20η).Ολα ειναι καλα μην αγχωνεσαι για τιποτα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανχονεσε και εγω την δικια μου την καταλαβα στην αρχη σαν φτερουγησμα σαν συσπασεις στο εντερο που νιωθουμε καμια φορα σαν να χοροπηδαει.Ημουν νομιζω 4 μηνων με 4.5 :) κλωτσιες....καλα φενοταν τι θα γινει απο ενωρις η μπουμπου.Στους 5 με 5.5 μηνες κλωτσαγε κανονικα...Ο γιατρος μου ελεγε θα ειναι ζωηρη..Καναμε τον υπερηχο και οπου πηγενε ο γιατρος το μηχανημα αυτη κλωτσαγε δυνατα.Την ενοχλουσε φενετε!!:P Γι'αυτο μην στεναχωριεσε.Παντα στης 1ες μανουλες ειναι αοριστα στο 2ο επειδη γνωριζουμε καποια πραγματα λενε πως μπορουμε να το καταλαβουμε απο ενωρις.Δεν το γνωριζω αυτο ακομα!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανχονεσε και εγω την δικια μου την καταλαβα στην αρχη σαν φτερουγησμα σαν συσπασεις στο εντερο που νιωθουμε καμια φορα σαν να χοροπηδαει.Ημουν νομιζω 4 μηνων με 4.5 :) κλωτσιες....καλα φενοταν τι θα γινει απο ενωρις η μπουμπου.Στους 5 με 5.5 μηνες κλωτσαγε κανονικα...Ο γιατρος μου ελεγε θα ειναι ζωηρη..Καναμε τον υπερηχο και οπου πηγενε ο γιατρος το μηχανημα αυτη κλωτσαγε δυνατα.Την ενοχλουσε φενετε!!:P Γι'αυτο μην στεναχωριεσε.Παντα στης 1ες μανουλες ειναι αοριστα στο 2ο επειδη γνωριζουμε καποια πραγματα λενε πως μπορουμε να το καταλαβουμε απο ενωρις.Δεν το γνωριζω αυτο ακομα!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον έχετε δίκιο :) Απλά απογοητεύομαι που του μιλάω, τον χαϊδεύω και ενώ περιμένω ένα έστω ένα μικρό "τακ", εκείνος τίποτα.. Μάλλον θέλει το χρόνο του και δεν πρέπει να τον καταπιέζω.. :side: :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον έχετε δίκιο :) Απλά απογοητεύομαι που του μιλάω, τον χαϊδεύω και ενώ περιμένω ένα έστω ένα μικρό "τακ", εκείνος τίποτα.. Μάλλον θέλει το χρόνο του και δεν πρέπει να τον καταπιέζω.. :side: :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe θα συμφωνήσω με ΟΛΑ τα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

Κι εγώ το ίδιο με σενα νιωθω...λες και είναι το έντερο...αμ δε...χιχιχιχι

Μόνο την 14η εβδομάδα όμως που ένιωθα κάτι γκλουπ γκλουπ λες και είχα πιει ΟΛΟ το Βόσπορο!!!! Ήταν το μωρό που έκανε τούμπες κλωτσούσε κλπ. απλά επειδή ήταν πολύ μικρό τους κραδασμούς τους απορροφούσε το αμνιακό υγρό!!!!

Πάντως συμβαδίζουμε στις βδομάδες...χιχιχιχι...τουλάχιστον εσύ ξέρεις το φύλο...εγώ ακόμα....:(

30 Δεκεμβρίου θα κάνουμε τον μεγάλο υπέρηχο και ελπίζω να το μάθουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe θα συμφωνήσω με ΟΛΑ τα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

Κι εγώ το ίδιο με σενα νιωθω...λες και είναι το έντερο...αμ δε...χιχιχιχι

Μόνο την 14η εβδομάδα όμως που ένιωθα κάτι γκλουπ γκλουπ λες και είχα πιει ΟΛΟ το Βόσπορο!!!! Ήταν το μωρό που έκανε τούμπες κλωτσούσε κλπ. απλά επειδή ήταν πολύ μικρό τους κραδασμούς τους απορροφούσε το αμνιακό υγρό!!!!

Πάντως συμβαδίζουμε στις βδομάδες...χιχιχιχι...τουλάχιστον εσύ ξέρεις το φύλο...εγώ ακόμα....:(

30 Δεκεμβρίου θα κάνουμε τον μεγάλο υπέρηχο και ελπίζω να το μάθουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι..ούτε εγώ ένιωθα τίποτα..τότε περίπου άρχισαν κάτι ανεπαίσθητα φτερουγίσματα και τώρα που ειμαι 24 εβδομάδων...η δικιά μου κάνει πάρτυ εκειμέσα!!! Θα δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι..ούτε εγώ ένιωθα τίποτα..τότε περίπου άρχισαν κάτι ανεπαίσθητα φτερουγίσματα και τώρα που ειμαι 24 εβδομάδων...η δικιά μου κάνει πάρτυ εκειμέσα!!! Θα δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας. Τελικά το ζουζουνάκι μου πάει πάντα by the book και ξεκίνησε τις κλωτσιές (μάλλον αγκωνιές και γονατιές) στο τέλος της 20ης εβδομάδας :side: :side: :side: Ο μπαμπάς του έχει ξεχαζωθεί εντελώς και έρχεται, πιάνει την κοιλίτσα, του μιλάει και περιμένει να τον νιώσει :laugh: Πάντως, μετά από 2-3 κλωτσιές, κάθε φορά, νιώθω και μια έντονη πίεση σε όλη τη μήτρα, σαν να γυρνάει ολόκληρο το σωματάκι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες?? όλα καλά λοιπόν!!! Δεν είναι ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ??? Χαρείτε το!!! Κι εμείς με την μπέμπα μας σε μια τέτοια κατάσταση είμαστε!!!

Με το καλό κοπέλα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...