Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

Σταυρουλινι μου στειλε φωτο σου εκανες καθολου κοιλιτσα;;

η εμμ τρελαμενη;;

αντε σας αφηνω θελω να τελειωσω ενα βιβλιο κ να δω κανα ταινιακι

αυριο θα χω τα κουνιαδια τι καλα!!!

φιλια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγκυ απόλαυση είσαι!Ευχαριστούμε για τις φώτο!Κουκλάκια όλες και ο ένας!!!Το Μαράκι πως μεγάλωσε καλέ έτσι...Με τη Δανάη επειδή τη βλέπω συχνά δε το καταλαβαίνω.αλλά τη δικιά σας είχα να τη δω καιρό και μου φάνηκε....

Και σενα λεφτά ο Βατίλης;Εγώ τις έβαλα χθες να γράψουμε και καλά γράμμα στον Αγιο Βατίλη για το τι δώρο θέλουν.Και ξέρεις η Δήμητρα τι ζήτησε;;;;"Ευρά"...έτσι ακριβώς μου το πε...Και τι θα τα κάνεις τα ευρά της λέω;"Θα αγοράσω γιαούρτια μου λέει και κασόν(καλσόν)!!"Ακού εκεί απάντηση τρίχρονου!!

Ωστε αεροσυνοδός ε;Και σε εμίρη...αυτά είναι...ε ρε οι τύχες οι καλές πως χάνονται...Για τα μάτια του Βαγγέλη σου και μόνο!Καλορίζικο το σκούτερ!Οντως στην Αθηνα βολεύει.Με υγεία τα ψώνια...Είδα τις φωτο από το παιδότοπο του mall άκουσα και τις περιγραφές και ζήλεψα!!!!!!Θα πάμε και Christmas όλοι μαζί ε;

Εμείς πήγαμε στο γύρο της πόλης που γίνεται φέτος για 4η χρονιά ως αντικαρκινική εκστρατεία συμπαράσταση στους πάσχοντες για να μαζευτούν χρήματα για την αγορά οργάνων για το νοσοκομείο μας που έχουν σχέση με τη πρόληψη,πχ πέρσι πήραν μαστογράφο,φέτος κωλονοσκόπειο(17,000 ευρω κάνει).Μαζεύονται πολύ κόσμος κάθε χρόνο,είναι η τέταρτη χρονιά και περπατάνε το γύρο της πόλης με μπλουζάκια που από πίσω μπορείς να γράψεις ένα σύνθημα για κάποιον δικό σου που νόσησε ή νοσεί..πχ τρέχω για την μητέρα μου.Πολύ ωραία πρωτοβουλία,λαοθάλασσα.

Ηταν βέβαια και η Πανελλήνια συνάντηση ταυτόχρονου θηλασμού στο κέντρο.Πρωτοστάτησε η Φωτεινή μας,αλλά περπατήσαμε εμείς και μέσα στο κόσμο δε πήγα κατα εκεί.Μιλήσαμε όμως και μου πε πήγε καλά.

Ο μπαμπάς μας πήγε να δει τον Ολυμπιακό παίζει με Κολοσσό.Εγω διαλέγω φώτο των κοριτσιών.Μου βαλε η Φωτεινή ιδέα για δώρο Χριστουγέννων σε παππουδογιαγιάδες.Ημερολόγιο που κάθε μήνας είναι και μια φωτο.Βρήκα site που κατεβάζεις πρόγραμμα επεξαργάζεσαι τις φωτο και στο τυπώνουν αυτοί.Μένει να βρω καλές φωτο να ναι και οι δυο μαζί ή να κάνω κολάζ.

Αλεξ πήρα velcro αρνητικό-θηλυκό από είδη ραπτικής για να στερεώσω τα banner λογικά θα τα ξέρεις είναι αυτά που κολλάμε και τα χαλιά κάτω στο πάτωμα να μη σηκώνονται.Ελπίζω να πιάνει και στο τοίχο.Ακόμα δε βρήκα ησυχία και άδειο το δωμάτιο να τα βάλω για να στα φωτογραφήσω.

Σας φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!τι κανετε;εμεις ας τα λεμε καλα...Η Κωνσταντινα παλι με πυρετο ειναι...Αντε να δουμε που θα παει αυτη η κατασταση...Μου εφερε παλι ψειρουλες..γεμισα κι εγω!!Κατα τα αλλα το σκ περασε ωραια.Χθες ειχε ερθει μια ξαδερφη μου ,εχει ενα συνομήλικο αγορακι και ενα μωρακι 6,5 μηνων.πηγαμε βολτα,μετα σπιτι παιξανε και τα παιδια,Η Κωνσταντινα ειχε ξυπνησει απο τις 5.30 το πρωι οποτε καποια στιγμη μας χαιρετησε και πηγε και ξεραθηκε μαζι με το μωρο!!Το βραδυ πηγαμε σε κατι φιλους που εχουν ενα κοριτσακι ιδια ηλικια,παιξανε κι εκει.Σημερα πηγαμε σε κατι αλλους φιλους που εχουν και αυτοι ενα κοριτσακι 3 χρ.Η Κωνσταντινα τοτε ανεβασε και πυρετο και δεν ηταν στα καλυτερα της,ηρθαμε σπιτι και πηγε για υπνο μονη της... Αυριο δεν θα την παω παιδικο,να κατσει να ξεκουραστει..

Σταυρουλα μια χαρα με την αυχενικη!!ωστε αδερφουλη ετοιμαζεις στην Εμμελεια λοιπον!!πως σου φαινεται;;Να κανεις και τις εξετασουλες στην μικρη!!

Μαγδα μου αντε επιτελους σηκωθηκε ο Β!!!που εστειλες καλε τον κωδικο;;δεν πηρα τιποτα.Με γεια τα ψωνια!!πηρε τελικα σκουτερακι ο Β ε;καλοταξιδο!!η αληθεια ειναι οτι στο κεντρο δεν βολευει το αμαξι!!Και το Μαρακι μεγαλωσε!!κουκλια με το Βασιλακη!!Πολυ γελασα που θα σε πουλαγαν για καμηλες..χαχα

Μαρια δινεις βιταμινες στα κοριτσια ε;μου ελεγε η μαμα μου να παρω στην Κωνσταντινα για να αντεχει που αρρωσταινει.Καλη ιδεα το βελκρο,ηθελα να στο γραψω κι εγω γιατι το συζητουσαμε με την ξαδερφη μου χθες για το πως μπορω να κρεμασω ενα ημερολογιο που ειχα δει να φτιαξω.Επιτελους αδιαθετησες!!ρε μην αφηνεις τα χαπια,τι να κανεις βεβαια,ειναι κουραστικο ολο αυτο αλλα...Ξεμπερδεψες και με τις λογοθεραπειες ,μια χαρα!!Καλα και ο δικος μου μολις του πω για γιατρο αρχιζει τα ‘’δεν ειναι αναγκη,και τι πας και ταλαιπωρεις το παιδι..’’ Καλα η Δημητρα σε γιαουρτια θα τα φαει τα λεφτα;;χαχα Εχουν πλακα!!εμενα σιγουρα σοκολατα θα ζητουσε.

Χαρα οντως μεγαλη ομοιοτητα η Δημητρα με το κοριτσακι..Εχει τρομοκρατηθει η καημενη και ξυπναει και το βραδυ.οσο γινεται να μην συζητατε τετοια θεματα μπροστα της και να μην βλεπει ειδησεις!!!

Φωτεινη εγω να δεις πως σε σκεφτομαι...χαχα Ραβω ,ραβω και τελειωμο δεν εχω...Το χριστουγεννιατικο ψαχνω να βρω,θα σου στειλω και μειλ.και η Κωνσταντινα ετσι αν κοιμηθει μεσημερι,πρεπει να χορτασει υπνο και να ξυπνησει απο μονη της για να μην γκρινιαζει.Αν δεν τον κοιμιζεις και ξεραθει απο νωρις;;Μελισσοκομος;;καλε πως του ηρθε;;ειδα και τις φωτο σας,γλυκα και τα 4!!η Δαναη εγινε ολοκληρη κοπελα!!!ξεπεταχτηκε!!

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...καλή βδομάδα!!!

Αχου το πετικάκι μας μωρέ....Αλεξ κάντε το το εμβόλιο της γρίπης,κάτι θα σώσετε δε μπορεί...Ναι εγώ της δίνω της ασπρουλιάρας μου βιταμίνες της power health τα multi kids είναι δισκία σα καραμελάκια τα γλύφει.Και σίδηρο πήρα να ξεκινήσω αλλά δε το θέλει το σιρόπι μου το φτύνει και είναι και κόκκινο πάνω στα μπλουζάκια δε φεύγει.Αλλα το ΣΚ έφαγε λίγο καλύτερα οπότε λέω να της δώσω παράταση!

Και από γκρίνια καλύτερη ήταν αφού φυσικά ήμασταν συνέχεια έξω...χα χα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνες μου χαθηκα λιγο αλλα ολο κ κατι κανω

μαρουσκακι η κοντεσινα αρχισε να στρωνει καλε;;θα δεις βρε το καλυτερο παιδι θα γινει να μου το θυμηθεις!!

αλεξουκω θα σε παρω το απογευμα τηλ ποιος ξερει σε ποιον εστειλα τον κωδ μου χαχα

αρρωστησε μωρε το πετιτακι μας παλι;;μαλλον το εμβολιακη εσεις πρεπει να το κανετε να μη ταλαιπωρειται να τα περνα πιο ελαφρια

εμενα ολο μυξες εχει μπλιαψ!!

κ επισκεπτες στα μαλλακια παλι μωρε ρωτα στο φαρμακειο κατι για προληψη.ευτυχως εμενα ο ξανθοψειρας ο πεντοτριχης εχει λιγο μαλλι κ αν κολησει θα τις διωξω ευκολα χαχα

επισης εγω δεν κολαω λενε.κ καλα δεν πανε σε μαλλια βαμμενα ελπιζω οτι η ψειρα θα θεωρησει βαφη κ τις ανταυγιες μου κ δε θα με καταδεχτει χαχα!!!

αλλα νεα σπιτι δουλεια δουλειες μια ομορφια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτειναρα μπραβω ρε φιλεναδα πρωτοστατησες στο θηλασμο αστερι!!

ρε τι αψογες φωτο το δαναο μου θυμιζει τη μαρια της ινας ειναι κουκλι κ ο αλεξ αντρακι αλλα ειπαμε ειχαν να μοιασουν καρμπον ρε συ εσυ

ο τσαμπικος ας ελπιζει στο τριτο..

μαρακι ποτε θα ρθετε αθηνα;; Ενοειται οτι θα βολταρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες....κούτσα κούτσα να γεμίσουμε καμιά σελίδα....Που σε βρε Ρουλάκι με τα κατεβατά σου;;;;

Μάγκυ 20 με 29 Δεκέμβρη ερχόμαστε.

Και γω δεν έχω νέα,ησυχίες...λίγο οι αμυγδαλές...βράχηκα χθες έριχνε καρέκλες την ώρα που πήγα να τις πάρω το μεσημέρι.

Και σήμερα βροχερός ο καιρός.

Καλή σας μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!!!

Καλα τα λες ρε Μαρια,το διαλυσαμε το μαγαζι=((,θα μου πειτε τι μιλας,σαμπως εσυ εισαι τακτικη και εμεις οχι?Οχι,απλα στεναχωριεμαι που δεν μαζευομαστε οπως παλια.

Σας σκεφτομαι καθε μερα,αν και δεν το δειχνω,που λεει και η Φωτεινη,αλλα εχω τα δικα μου αυτο το καιρο.....στην ομαδα τα νεα.

Κατα τ'αλλα ο αντρουλης φευγει σημερα το απογευμα για Λονδινο για τη συνεντευξη και γυρναει Παρασκευη πρωι,οποτε φευγουμε Γιαννενα,μπας και μου φτιαξει λιγο η διαθεση...

Για σχολια θα μπω,αυριο βραδυ που θα ειμαι μοναχουλα:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες!!καλε τι εγινε;χειμωνιασε;;νεα ιδιαιτερα δεν εχουμε.σχολειο,σπιτι το Κωνσταντινακι,μονο το σκ ειχε πουρετουλη,την Δευτερα την κρατησα σπιτι αλλα ηταν μια χαρα.οποτε χθες πηγε σχολειο.

Μαρια οντως ετσι με τον σιδηρο,κι εγω χαλασα κατι μπλουζακια ,δεν φευγει.εγω της το εβαζα στα φρουτα,μπορεις να το βαλεις στον χυμο εσυ.

Μαγδουλι παλιτρεχεις;ο Β καλυτερα;Ασε με τους επισκεπτες δεν μπορω....τωρα πηρα μια πιο δυνατη λοσιον γιατι ολο βρικσω...και θα της παρω και μια κολονια λεει που ειναι απωθητική .

Χαρα καλο ταξιδι στον αντρουλη και με το καλο να ερθει και να πατε το ταξιδακι σας!!!σου εγραψα και στην ομαδα,κρατα γερα!!!!

αντε σας φιλω να πεταχτω στην λαικη πριν αρχισει η νεροποντη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα καλε το διαλυσαμε το μαγαζι;;;

εγω συνεχιζω μια απο τα ιδια σπιτι δουλεια τα παμε κ απο την ομαδα

συγκλονιστικα νεα δεν εχω ο β καθε μερα φερνει κατασκευες απο το σχολειο κ τρελαινομαι!!

στη δουλεια με εχει πιασει τρελη βαρεμαρα βγαινουν κ ολο κατι κουλα κ τρεχουμε η νεΑ ειναι λιγο αργη να μου πεις ειμαι αυστηρη μαλλον αρχη ειναι αλλα οταν ο αλλος το χει κανει μπαμ απο μακρια κ δυστυχως το κοριτσακι δεν το χει κατα τα αλλα ειναι γλυκητατη.

σημερα ηρθε κ ενας συναδελφος απο την αλλη δουλεια να μου κανει εκπληξη ειχα 2 χρονια να τον δω κ τρελαθηκα παντρευτηκε κ εχει κ γιο καταχαρηκα ειμασταν πολυ δεμενοι παλια τα τελευταια χρονια λογω υποχρεωσεων χαθηκαμε αλλα σημερα ειπαμε νεα δυο χρονων σε μιση ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακι του ξεφορτοθηκατε τους παρανομους ενοικους;;

πως ειστε;;

μαρουσκακι στανταρ θα βολταρουμε μια βδομαδα δε μπορει καποια στιγμη θα μας κατσει!!

καλε για πες με δουλεια πως πας τωρα πια δε σχολιαζεις εστρωσε;;

συμπεθερα καλο ταξιδι ο αντρουλης κ καλο ταξιδακι μετα κ σαν ζευγος θα σας κανει καλο εμεις εχουμε χωρια αδεια αρα ταξιδι χλωμο το βλεπω γκρρ κ θελω τοσο να ξεφυγω για λιγο..

ο συζηξ επιτελους εγινε τελειως καλα κ το σπιτι παλι αστραφτει χαχα

η ινα εκανε τα μαλλια της καστανα κ τωρα δε της αρεσουν χαχα

αυτα τα νεα σας τα πα ολα η σχεδον...

φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!!!Ναι ρε παιδια,το διαλυσαμε το μαγαζι!!!!Πολυ στεναχωρεθηκα!!!

Τα βασικα νεα μου τα εγραψα στην ομαδα,ο αντρουλης λογικα θα ετοιμαζεται να πει αεροδρομιο για να ελθει πισω σπιτακι μας....πολυ δυσκολη η προβα!!!Η μικρη απο τωρα,με ρωταει ποτε θα γυρισει ο μπαμπουλακος της!!!!

Εχθες το απογευμα,ειχαμε συναντηση με την παιδοψυχολογο στο σχολειο,πηγα μαζι με τον μπαμπα μου,να ακουσουν μερικα πραματα περι οριων,αλλα που!!!!Μπαινακης-βγαινακης που λενε!!!Ασε που την ελεγε ολη την ωρα στην παιδοψυχολογο ,μου εσπασε τα νευρα!!!

Της ειπα και την κατασταση μας και μου ειπε να το παρατησω το θεμα υπνου τωρα και αν σηκωνεται να την παιρνω γιατι στο τελος θα φυγει απο το σπιτι ο αντρας μου!!!Αλλα της ειπα οτι θα κανονισουμε ενα προσωπικο ραντεβου καποια στιγμη,να ειναι και ο καλος μου.

Αλλα τελικα,ανακαλυψα οτι εχει φοβιες το παιδι και φταιω εγω η χαζη!!!Της ελεγα συνεχεια οταν παμε στα εμπορικα,να μην αφηνει το χερι μου γιατι εχει κακους που θα την παρουν κλπ και εχει 2 φορες που βγαινοντας απο το σπιτι μου ειπε:"μαμα φοβαμαι παρα πολυ ,μην με παρουν οι κακοι!!!"

Μα τι χαζη που ειμαι τελικα!!!!

Κατα τ'αλλα επειδη στεναχωρεθηκα αυτο το 2μερο,πηγα εχθες cosmos,μετα το γιατρο και χτυπησα 2 ζευγαρια παπουτσια,μια φουστα και εσωρουχα!!!Σημερα δε μετα το μπαλετο,πηγα τη μικρη στην αδελφη μου και πηγα να παρω δωρο στη μανουλα και μετα πηρα και εγω 2 μπλουζες και μια ζακετα!!!Μιλαμε 1η φορα χαρηκα που τοσο που ξοδεψα τοσα λεφτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακια,μην μου θυμωσετε αλλα μου μαζευτηκαν πολλα και δεν θυμαμαι να σχολιασω:-t

Υποσχομαι ομως οτι απο τωρα θα μαι τυπικη!!!!

Παω να την πεσω...φιλια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...Μεγάλη μέρα σήμερα!Να χαίρεστε όσους΄και όσες έχετε....

Κατερινάκι να χαίρεσαι το Αγγελικάκι σας,γερό και δυνατό να σας κάνει πάντα περήφανους!

Εγώ έχω εδώ ένα συνάδελφο,το κουμπάρο μου που πάντρεψα,ένα ξέδερφο...όχι κάτι κοντινό από εορτάζοντες πλέον....

Στη δουλειά κορίτσια όλο και μου δίνουν και περισσότερες αρμοδιότητες και μπαίνω στο κλίμα.Ο συνάδελφος ο εορτάζων είναι καλός και με πήγε μου σύστησε και άλλα άτομα στο δήμο και μου μαθαίνει για τις βαθμίδες και τις μετατάξεις και τα δικαιώματα μου κλπ κλπ.Δύσκολα το κάνει κάποιος στην εποχή μας και το εκτιμώ...Κατα τα άλλα η δουλειά είναι βατή για μένα,ξέρω το πρόγραμμα,του δείχνω και δυνατότητες που δεν τις ξέρει αυτός και το εκτιμά.Φαινεται να χουμε καλή συνεργασία...

Οι συμβασιούχες με τη μια καλά,ήσυχο κορίτσι.Η άλλη έχουμε μόνο τα τυπικά.Μου μίλησε μια μέρα και καλά τι έχω μαζί της και τέτοια...Της είπα ότι με υποδέχθηκε με αρνητισμό και συνεχίζει να το κάνει και καταλήξαμε ότι δε ταιριάζουν και όλοι με όλους....απλά συμβιώνουμε.

Θα ξαναπάρουν άτομα με τη νέα σαιζον.Αυτές τελειώνουν 31 Γενάρη.Γίνεται μέσω ασεπ αλλά αυτές από ότι είδα έχουν πολλά μόρια από ανεργία οπότε έχουν πιθανότητα να τις ξαναπάρουν εξου και αντλούν τη σιγουριά του αμετακίνητου.

Η νοοτροπία τώρα είναι τελείως διαφορετική με τον ιδιωτικό τομέα...από το πιο απλό...πχ θες ένα μελάνι παίρνεις λεφτά από το ταμία πας το παίρνεις...εδώ πρέπει να δηλώσεις την ανάγκη...να κάνεις αίτημα...να εγκριθεί...να το πάρεις από συγκεκριμένο προμηθευτή να μη ξεπερνάει μια στανταρ τιμή...για να πληρωθεί αυτός μετά να κάνεις πρωτόκολλα παραλαβής και εντάλαματα....τρεχαγυρευόπουλος...αθάνατο ελληνικό δημόσιο που λένε...χα χα

Ο μισθός μου δεν τον είδα ακόμα...και θα αργήσει επειδή κατέθεσα το μεταπτυχιακό δικαιούμαι να πάω όχι στη πρώτη βαθμίδα στην αμέσως επόμενη που κανονικά πας μετά τα 2 έτη.Και περιμένω αίτημα που έκαναν κατά πόσο μπορώ να το καταθέσω ως δόκιμη και κατά πόσο είναι συναφές...Να εγκριθούν να περάσουν από ελεγκτικό συνέδριο...κανα 8 μηνο δηλαδή ακόμα!!!Ούτε έναντι δε μπορώ να πάρω....από το Μάιο απλήρωτη...Αλλά μου πε ο δικηγόρος της εταιρίας εδώ ότι καλό είναι να περιμένω γιατί μπορώ και να αποσύρω το μεταπτυχιακό και να το παρουσιάσω αργότερα που θα έχει αρχίσει να κυλάει η μισθοδοσία μου αλλά δε με συμφέρει λέει γιατί τότε ο χρόνος που θα περνάει θα πληρώνομαι και αθ προσμετράται σα να είμαι στη χαμηλότερη βαθμίδα.Μου πε απλά να βρω τα διαβιβαστικά του ερωτήματος που έστειλε το γραφείο προσωπικού και αυτός έχει κάποια κονε να κυνηγήσουμε τον αρμόδιο υπάλληλο να το τρεξει.Είμαστε 4 άτομα παρόμοια περίπτωση.ΠΕ με μεταπτυχιακό μετά το διορισμό.

Είδατε πόσα σας είπα;;;Σας ζάλησα....

Χαρά καλορίζικα τα ψώνια σου και πολύ καλά έκανες!!!Παντα τα ψώνια και μένα μου φτιάχνουν το κέφι!Μποτάκια ψάχνω αλλά δε βρίσκω της προκοπής.Περιμένω να περάσει το 10ημερο των εκπτώσεων που είπανε μήπως βγάλουν κάτι καλύτερο.

Μη μετανοιώνεις οταν είσαι αυστηρή με τη Μιμίκα...αυτή τη κουβέντα είχαμε χθες με Σούζη.Με έφτασε στα όρια μου η δικιά μου πριν με τη συνηθισμένη γκρίνια και της έδωσα κωλαριές.Εφυγα φουντωμενη για τη λογοθεραπεία.Το συζητήσαμε και μου λέει σε τέτοιες περιπτώσεις έντονου πείσματος που σκοπό μόνο έχει να τραβήξει τη προσοχή το παιδί αυτής της ηλικίας δε το νοιάζει αν θα τραβήξει τη θετική ή την αρνητική προσοχή αρκεί να είσαι η προτεραιότητα του.Οπότε μου λέει αδιαφορία,ούτε στα μάτια να μη τη κοιτάω εκείνες τις στιγμές.Με έφερε σε τέτοιο σημείο που με έπιασε το στομάχι και είχα ξινίλες μέχρι το βράδι και αυτή ήταν μετά τρεις λαλούν και δυο χορεύουν...Ε δε μπορεί να συνεχιστεί αυτό...κάποιος πρέπει να της τον κόψει τον αέρα.

Βέβαια χρειάζεται κοινή γραμμή από τους συζύγους...Δε μπορεί πχ να μαλώνω εγώ και μόλις φεύγω να την κανακεύει ο πατέρας της.Ή δε μπορεί εγώ να την έχω νηστική για να φάει τη ψαρόσουπα και μόλις φύγω να της βάζει ο μπαμπάς corn flakes και η απάντηση του στο ότι "χαλαέι" το παιδί να είναι "έλα μωρε πολύ αυστηρή είσαι όλα τα παιδιά έτσι κάνουν".Ε όχι δε κάνουν όλα τα παιδιά έτι,έχω άλλο ένα στο σπίτι και βλέπω...μιλάω και με άλλες μαμάδες.

Οπότε καταλήξαμε με τη Σούζυ στο επόμενο μάθημα να πάει ο άντρας μου και να του κάνει μια κουβέντα.....

Πω πω σεντόνι άπλωσα....είδες Χαρά δε σε απασχολούν μόνο εσένα τέτοια θέματα...

Οσο για τις φοβίες και γω όταν αργούν το βράδυ να παλουκωθούν στα κρεβάτια τους λέω πρέπει να κλεισουμε τα φωτα γιατί θα περάσει ο παλιατζής και σε όποια δωμάτια δει φως θα έρθει να πάρει τα παιδάκια.Το ξέρω δε κάνουμε καλά,αλλά όταν σε φτάνει μια ψυχή στο αμήν με τις ιδιοτροπίες της ή όπως λες έξω να μη σου κρατάει το χέρι...ε κάτι πρέπει και συ να σκεφτείς να πεις εκείνη την ώρα.Εγω πχ όταν περπαταμε στο δρόμο για να τους αποσπάσω τη προσοχή να μου κρατάνε το χέρι τους μιλάω συνέχεια,πχ λέω να κοίτα ένα σκύλο ή κοίτα αυτή η κυρία που απλώνει ρούχα ή δες τι στολησε στη βιτρίνα το μαγαζί...και αρχίζουν τις ερωτήσεις και ξεχνιούνται.

Η δασκάλα μου κανε παρατήρηση για πολλοστή φορά για τη Δήμητρα με τα κακά.Δε κάθεται όπως τα άλλα παιδάκια λίγο παραπάνω στη λεκάνη να της έρθουν,θέλει να κάτσει να κανει τα τσισα και να φυγει να γυρήσει στο παιχνίδι.Με αποτέλεσμα να τα κάνει πάνω της...Και φυσικά η κυρία δε μπορεί να καθαρίζει,μου πετάει τα εσώρουχα.Της μίλησε,φάνηκε να ντρέπεται αλλά πάλι τα ίδια.Στο σπίτι δε μου το κάνει αλλά βέβαια τη βλέπω εγώ πότε ζορίζεται και της λέω τρέχα πάμε δεν ακούω κουβέντα,η δασκάλα με 15 παιδιά δε μπορεί να έχει έτσι το νου της για το καθένα.Της μιλάω και γω στο σπίτι,ότι αυτό που κάνει στεναχωρεί και μένα και τη δασκάλα της,κατεβάζει το κεφάλι παίζει τη θλιμμένη περιστερά και την επόμενη φορά τα ίδια....θα με σκάσει σας το λέω...στην εφηβεία θα χουμε ομηρικές μάχες!!!Που έμοιασε;;;

Το Χρυσανθάκι μου χθες κατουρήθηκε πάνω του τη νύχτα.Εχει τύχει καμιά φορά να μη προλάβει να της φύγουν λίγα στο εσώρουχο αλλά το χθεσινό ήταν άλλο πράμα.Της φύγαν όλα...αφού τα υποσέντονα που άλλαζα 04,00 τα χαράματα(γκρρρρ) ήταν ασήκωτα!!Εννοείτα την αλλαζα κοιμισμένη μέσα έξω...αφού κουτουλούσε το κακόμοιρο...και μου λεγε συνωμη μαμα συνωμη...το μωρό μου...

Χθες μαλώνοντας τη Δημητρα της φώναξα είσαι κακό παιδί.Και στο αυτοκίνητο όταν γυρνούσαμε από τη Σούζυ μου λέει η Χρυσάνθη:"μαμα να πάρουμε βοτα και τη Μημητα είναι καλο παιδι".Το ψυχούλο μου....Εννοείται σε όλη αυτή τη βαβούρα των μεσημεριών αυτό μένει αποσβωλωμένο και παρακολουθεί....

Μάγκυ μου φιλάκια...τι να σχολιάσω...δεν έμεινε και χρόνος...

Μόλις με πήρε ο άντρας μου,ξύπνησε πάλι μούσκεμα το Χρυσανθάκι...τι γίνεται άραγε;;;2 φορες το ίδιο βράδυ;Δε το χει ξανακάνει...Που τα βρήκε τόσα ούρα!!

Παρασκευάρα....καλό ΣΚ!Εχουμε παιδικό πάρτυ γιου πρωην συνδέλφου αύριο σε σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα μεγεια τα ψωνια ετσι κ εγω το προηγουμενο σκ ξεσαλωσα ενιωθα τετοια χαρα μιλαμε αν κ μενα δωσε μου ψωνια ψοφαω μιλαμε!!!!η καλυτερη μου!!

καλως να δεχθεις το συζηξ κ να το καψετε το σκ!!!

λογικο να της λειπει της μιμης εμεις γυρναμε απο σχολειο κ τρεχει φωναζωντας μπαμπουνι!!!!!

μαρακι ετσι σε θελω με τα κατεβατα σου σουπερ που βρηκες συναδελφο να ταιριαζεις κ εγω ειχα κ σε νιωθω αλλα εφυγε σνιφφφφφφ!!!

Η δημητρα θελει τιμωρια νομιζω αλλα σκληρη πετα δυο παιχνιδια στερησε της αυτα που θελει κ θα σου πω εγω καλα να μου πεις με τον αντρα σου ενας χτιζει ενας γκρεμιζει στειλτον σουζυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα μια παλιομερα στη δουλεια γυρησα ετρεχα σαν τρελη δεν εκατσα δευτερολεπτο κ για κατουρημα ο β εμπαινε κ ο β ειχε παθει μαμακιαση γκρρ ο αντρας μου στον κοσμο του!!!

κ με νευριασε κιολας ο β παντα καθεται στο καρεκλακι στο αμαξι σημερα γυρνωντας απο σχολειο του πεσε ενα αμαξι ρωταει να σηκωθω να το παρω λεω ναι μιας κ φταναμε σπιτι ο αντρας μου στον κηπο τον βλεπει κουναει το κεφαλι μπαινω μεσα αρχισε μπιρι μπιρι χριστιανε μου του λεω μια μοναδικη φορα σηκωθηκε οχι θα το βγαλω αστο βγαλτο το βγαλε με εκανε τουρμπο μιλαμε!!!

τουιτακο σε θυμηθηκα που σα σασταν ολη μερα μαζι κ σκοτωνοσασταν το λενε οι παροιμιες οι σοφες μακρια κ αγαπημενοι παν μετρον αριστον

οσο πιο πολυ τον εχω σπιτι τελικα τοσο με τσιτωνει..

συμπεθερα βρε μπας να τον στειλω παρεα στο συμπεθερο;;;

κατα τα αλλα κ το βραδυ γινοταν χαμος στη δουλεια 9 φευγα καταφερα να φυγω.,

ευτυχως υπαρχουν οι μικρες λεπτομεριες που μου φτιαξαν το κεφι εστω κ στο τελος της βραδιας

ας ειναι καλα το μικρο μου...με εχει τρελανει.....

καληνυχτα κ φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!! σας εχω γραψει νεα στην ομαδα!!!

Κατερινακι να χαιρεσαι το Αγγελικακι σου για χτες!!! Κι οποιες ειχατε εορταζοντες χτες να τους χαιρεστε! Να με χαιρεστε κι εμενα που ειχα γενεθλια αλλα δεν μεγαλωσα σας το λεω!!!! χαχαχαχα φιλακια πολλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα Αριάκι πολύχρονο με το καλό το σπορί σου να τα χαίρεσαι και τα δυο!Πολύ μου άρεσε το σχόλιο έχω γενέθλια αλλά δε μεγάλωσα... χα χα

Μάγκυ πολυλογού πεθαίνω που τα λες έτσι όλα μαζί συνοθύλευμα...χα χα...Λατρεύω Μάγκυ...άμα σε είχα αδερφή θα χαμε χρυσώσει τον ΟΤΕ από τις ώρες που θα κουτσομπολεύαμε στα τηλέφωνα!χα χα...Την αδερφή μου έχω να της μιλήσω από 15 Σεπτέμβρη που ήταν εδώ.Σα ξένες μιλαμε πια....και όταν μιλάμε δεν έχουμε κάτι ουσίας να πούμε...καλά καλά καιρός καλός καλός...

Σήμερα έχουμε γενέθλια παιδικά ο γιος ενός πρωην συναδέλφου,τώρσ στις 18,00.Είναι χωρισμένος και τα οργάνωσε μόνος και θέλει τις τσούπρες να μαζέψει παιδάκια!Του φτιαξα μηλοπιτάκια και πιτσάκια.Λέω μόνος του τι θα χει φτιάξει...αν και πιάνει το χέρι του.Το βράδυ θα ρθει η μάνα μου,θα βγούμε με τους γονείς του συμμαθητή.

Καλά τα πήγαμε σήμερα...μια μικρουστερία είχαμε μόνο...της κοντεσίνας φυσικά...δεν ήθελε να βάλει ζακέτα...μάλλον ήθελε να βγάλει η Χρυσάνθη τη ζακέτα της αλλά όχι για να τη βάλει αυτή για να τη σέρνει στο δρόμο για τον παππού...Μια κυρία την άκουσε να ουρλιάζει και μου λέει τι έχει κόρη μου το παιδί ελάτε μέσα να του δώσω ότι θέλει....Θέλετε να τη κρατήσετε της λέω;;;;Την δίνω και δε θα περάσω να την πάρω....Και δωστου και γκάριζε αυτή...Μωρέ θα της το κόψω εγώ το γινάτι....να μη με λένε Μαρία!!

Σας φιλώ πάω και στην ομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουσκακι τα χουμε πει οτι ειμαστε αδερφουλες καλα στανταρ στο μπιρι μπιρι θα λιωναμε μωρε εγω περιμενω πως κ πως να ρθεις τα χριστουγεννα θα παρω κ δεκα λιτρα νερο θα μαλιασει η γλωσσα μας χαχα

εγω παλι με ινα δυο τρεις φορες στανταρ θα μιλησω ετσι κ δε οαρω στελνει ζεις;; Δε με αγαπας πια κ τετοια.. Που να μη παρω υπαρχουν φορες που κανουμε δουλειες τηλεφωνικα φωτια περνουν τα αυτια μας..

ειμαι σιγουρη οτι εσυ τη δημ θα την κανεις αρνακι

εμεις σημερα παρτυ η ευγενια εδω στα πεθερικα θα γινει χαμος εχουν καλεσει πολυ κοσμο!!

το πρωι ψωνια πηγα να εξιλεωθει ο συζηξ για τη μουρμουρα του του λεω λεφτα μου λεω ανοιξε κ παρε εσυ οσα θες μετα φταιω εγω αν τα παρω ολα κ αφησω τα ψιλα;; Χαχα

φουφουκα να χαιρεσαι το αγγελικω

αρια σουπερ νεα

αλεξ εμεις θα μαστε παλι μαζι να μου το θυμηθεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κόρες....

Επεξεργάζομαι το νέο μου κινητό...μου το παρήγγειλε ο συζυξ από Κίνα εδω και κανα μήνα και μόλις ήρθε..Είναι μαιμου i phone.Το προηγούμενο δεν είχε internet...Κάθε αρχή και δύσκολη...

Χθες περάσαμε πολύ ωραία στο πάρτυ...Ο μπαμπάς διέπρεψε,μέχρι πιτσάκια σε σχήμα από ζωάκια έφτιαξε...φοβερός...και όλοι έφεραν και από κάτι για τον ίδιο λόγο επειδή είπαν εργένης τι θα χει τώρα...και τελικά φτιάχτηκε ένας μπουφές υπερπαραγωγή..Ο πιτσιρίκος έρωτα με τις δικές μου,τους χάρισε και παιχνίδια φεύγοντας...Ηταν ωραία όλοι ήταν από την πρωην δουλειά και με ρωτούσαν πως τα πάω και ήθελαν να μάθουν λεπτομέρειες.

Το βράδυ πήγαμε στο εστιατόριο του Σκαρμούτσου,του τηλεοπτικού σεφ.Ανοιξε εδώ και 4 μήνες.Ergon λέγεται έχει άλλα 5 στην Ελλάδα.Πολύ ωραία και ιδιαίτερα πιάτα,ωραίο περιβάλλον,το παιδί που το ανέλαβε εδώ γνωστός και πολύ εξυπηρετικός,κάτι γλυκά κόλαση....λευκή σοκολάτα με τσουρέκι και χαλβά....τζησκεηκ με κάστανο...άλλο να σας περιγράφω και άλλο να βάζατε το κουταλάκι...Φωτεινή κανόνισε να κατεβείτε ένα βράδυ να πάμε...

Σημερα πήγαμε παιδότοπο με τα παιδιά από κάτω με το μωρό και μετά για φαι σε ένα χωριουδάκι ψηλοορεινό με ωραίες ταβέρνες.

Τώρα πάμε δούμε Ολυμπιακό...έχουμε και κάποια ιδεώδη βρε αδερφέ....

Αντε να γεμίσουμε μπαταρίες για τη νέα εβδομάδα...

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου

μαρουσκακι μου μεγεια το κντ σου

ωραιο το παρτακυ ειδες αμα το χεο καποιος δε παιζει ρολο αντρας η γυναικα τελικα.. Ετσι κ ο στρατος μονος στα τραπεζια κανει 5 φαγητα κ 5 γλυκα κ ολοι φερνουν παντα λενε αντρας σιγα μη το χει κ τελικα γινεται χαμος μετα στα φαγητα..

κ εμεις στο παρτυ ξεσαλωσαμε εφαγα ηπια κουτσομπολεψα τελεια ηταν

ο β ξεσαλωσε κυριακη μου κανε δεκατα κ ετσι σημερα τον κρατησα προληπτικα αν κ περδικι εχει λυσαξει!!!!

εγω αδεια κ ειμαι στην τρελη χαρα με ενα μονιμο χαμογελο μου κανει το πρωι ο συζηξ που ξυπνησα εισαι πολυ ομορφη (σπανια εως ποτε να πει καλο λογο μονο στα πονηρα λεει)

λεω σκεψου απο τη χαρα μου κ την ξεκουραση μαλλον δειχνω διαφορετικη χαχαχα!!!

αλλα νεα δουλειας ψωνια εκανα κ κεηκ με μπιλι μου βοηθο ονειρο εγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουσκα εχει κ αθηνα σκαρμουτσοταβερνα να με παει;; Με ξελιγωσες καλε...

ασε που ολο φαγητα σκεφτομαι αυτες τις μερες τεταρτη αδιαθετω κ ηδη ποναω αλλιως με τοση ορεξη θα λεγα οτι ακολουθω αρια κ τουιτακο κ φουφουκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!τι κανετε;εμεις ειμαστε καλα,ελπιζω να μεινουμε ετσι και να μην κολλησουμε τιποτα αλλο!!Νεα ιδιαιτερα δεν εχουμε,εγω φτιαχνω χριστουγεννιατικα στολιδακια,το Κωνσταντινακι στο σχολειο μια χαρα,την Κυριακη γκρινιαζε να παει...θα με τρελανει...Χθες μαλλον ειδε καποιον εφιαλτη και φωναζε να ανοιξω την πορτα..ηταν γυρω στις 5.30,μεχρι να ηρεμησει,να πιει γαλα που ηθελε ,βρηκε και το κεφι της,την αφησα με τον μπαμπα της που βρυκολακιαζε στο σαλονι και ξανακοιμηθηκα λιγακι αν και ολο ερχοταν απο πανω μου και μου ελεγε μανουλα,ποσο το λατρευω να το λεει!!τωρα τελευταια αρχισε να το λεει!Ευτυχως κρατηθηκε μεχρι τις 8+ οπου και ξεραθηκε!!Το Σαββατο βγηκαμε με τον αντρουλη ,πηγαμε σε ενα μαγαζακι οπου τραγουδουσε ενας φιλος.καλα ηταν,αν ειχε και εξαερισμο και δεν κοντευα να παθω ασφυξια απο την καπνα θα ηταν ακομα καλυτερα!!Αλλα δεν μπορω πια το ξενυχτι..4 φυγαμε. Την μικρη την προσεχε ο αδερφος του αντρα μου,την ειχα ηδη κοιμησει .Βεβαια οταν γυρισαμε κοιμοταν εκεινος στον καναπε και η Κωνσταντινα ειχε παει στο διπλο!!ουτε την καταλαβε!!την Κυριακη βεβαια ξυπνησα απο τις 7 ,να ναι καλα το παιδακι μου,με 3 ωρες υπνο ημουν κομματια...ο αντρας μου απο κρεβατι σε καναπε ηταν ολη μερα χαλια..ηταν και λιγο μαπα το κρασι και το τσιπουρο που πιναμε.

Μαγδα αδειουχα,καλε τι καιρο μας κανει;μου φαινεται τηλεφωνικα θα πιουμε καφε..θα σε παρω αυριο.Τους επισκεπτες μαλλον τους ξεφορτωθηκα,αλλα με εχει πιασει εμμονη,και μολις νιωσω κατι παιρνω το χτενακι και χτενιζομαι. Ευτυχως δεν αρρωστησε ο Βασιλακης,μια χαρα στο παρτυ της Ευγενιας,ξεσαλλωσατε!!αντε βρε που δεν σου λεει καλο λογο ο Β...Καλωπισμο αυριο;αντε καλα να περασετε!!!

Χαρα δεν φταις μωρε εσυ για τις φοβιες της Δημητρας.πρεπει να εχουν και λιγακι την αισθηση του κινδυνου σε δημοσιους χωρους.Δεν θυμαμαι αν σας το ειχα γραψει,μια φορα που γυρναγαμε απο το σχολειο κατι ηθελε και γκρινιαζε και μου αφησε το χερι ακι μουλαρωσε,της ειπα οτι φευγω και εκανα μερικα βηματα,εκεινη μου γυρισε και την πλατη και περναγε ενας παππους και σταθηκε απο πανω της και την ακουμπησε,εκεινη τρομαξε γιατι νομιζε πως ημουν εγω και εβαλε τα κλαμματα και ακομα και τωρα ,ποσες εβδομαδες μετα θυμαται και μου λεει οτι την τρομαξε ο κυριος.κι εγω της ειπα οτι γι αυτο δεν πρεπει να μου αφηνει ποτε το χερι . Με γεια και τα ψωνια!!!

Μαρια καλυτερα τα πραγματα στην δουλεια ε;καλα η αλλη ηρθε να ζητησει και τα ρεστα;;τι να πεις!!σε 8 μηνες θα πληρωθεις;;δεν καταλαβα τιποτα βεβαια απο τα διαδικαστικα αλλα τουλαχιστον θα τα παρεις μαζεμενα!!Με την Δημητρα πως τα πας;θα σου βρουμε αλλο ονομα τελικα;;χαχα Παντως αυτο που λες για την αδιαφορια το εκανα τις προαλες που για κατι επεμενε,δεν της εκανα το δικο της και αρχισε να πετα ενα ενα τα πραγματα απο το τραπεζακι της..παιχνιδια,παζλ,ξυλομπογιες...και να με κοιταει με ενα υφος..να δει αντιδραση μου...Πηγε ο αντρας σου στο μαθημα τελικα;ξερεις επειδη εμεις τα αναλαμβανουμε ολα και ειμαστε οι αυστηρες εκεινοι παιρνουν τον ρολο του καλου..αν ομως τα ειχαν ολη μερα και ασχολιοντουσαν εκεινοι με τα παντα δεν νομιζω να ηταν τοσο ελαστικοι!!Αυτο με τον παλιατζη και ολα τα συναφη δεν το μπορω...εχω μια φιλη που αυτη φοβεριζει την κορη της με την γρια..Αλλα το παρακανει βρε παιδι μου,συνεχεια οτι κι αν κανει το παιδι,να η γρια,και απεναντι μενει η γρια και θα βγει.ειχαν ερθει σπιτι μας και του ελεγε οτι ειναι μεσα στο τζακι και αρπαζει τα παιδακια που δεν ειναι καλα,κοιτουσε και η δικια μου,λεω εχει γουστο να μου το φοβισει το παιδακι μου!!Καλα η δασκαλα πεταει τα βρακακια;;ενταξει δεν ειπα να το πλυνει αλλα υπερβολικη και εκεινη!!Δεν μπορει αν της το ξαναθυμησει λιγο αργοτερα;Η Χρυσανθη ξαναεκανε τσισα το βραδυ;Μια χαρα προτασουλες κανει πια ε;Ωραια στα γενεθλια περασατε,μπραβο!!αμα θελει να ασχοληθει και ο μπαμπας μια χαρα τα καταφερνει!!Καλε θα με παρετε κι εμενα για καφε και μπιρι μπιρι οταν ερθεις ε!!!!Με γεια το κινητουλι!!!αντε τωρα θα σερφαρεις οπου κι αν βρισκεσαι!!το σκ βλεπω δεν κατσατε και καθολου σπιτι,ολο βολτες!!ετσι!!

Αρια χρονια πολλα και απο εδω μικρουλα!!!περιμενουμε νεα σου αυριο!!!!!!!

Καλο βραδυ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...