Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

Καλημερα και καλο μηνα!!!!εριξε μια βροχη τη νυχτα….πολυ μπουμπουνητο!!και ακομα βρεχει!!Σας ευχαριστω για τις ευχες σας!!!μεγαλωσε η γοργονιτσα μου…!!τελικα το παρτυ μας αναβληθηκε!!την Παρασκευη που ελεγα ότι ηταν καλυτερα αρχισε να εχει πολύ βηχα και ανεβασε παλι πυρετο,την παω στην παιδιτρο να την δει μηπως πρεπει να παρει τιποτα για τον βηχα ,εκει που περιμεναμε αρχισε να μαραζωνει και να ζεματαει,της βαζω θερμομετρο και ειχε φτασει 39,5!!τρεχανε να της δωσπυν αντυπυρετικα,και κομπρεσες.μας εστειλε και για καποιες εξετασεις και δυστυχως ειχε και στρεπτοκοκκο!!!τελεια δηλαδη….!!!αρχισε αντιβιωση και το σκ ηταν πολύ καλυτερα αλλα με λιγη γκρινια .ολα αυτά τα βραδια δεν κοιμομουν…ξυπναγε από τον βηχα συνεχεια και εκλαιγε γιατι ποναγετην επαιρνα μαζι μου για να μην πηγαινονερχομαι και εκανε πολύ αστατο υπνο .Δεν ετρωγε ,ουτε γαλα,μονο νερο!!ευτυχως σημερα ξυπνησε και ζητησε γαλα!!!και χθες κοιμηθηκε αρκετα καλα.μπορει παρτυ να μην καναμε αλλα ένα μινυ παρτυ το καναμε χθες οικογενειακα!!της εφτιαξα μια τουρτιτσα για να σβησει το κερακι της και χαρηκε πολύ!!θα σας στειλω και φωτο.παιδικο από την αλλη Δευτερα ,προσπαθω να της το θυμιζω και δεν θελει καθολου..δεν της ελειψε χαχα!!μαλλον θα φτιαξω και κανενα κερασματακι να παει μπας και σαν γλυκατζου που είναι το παρει καλυτερα!! Αυτά τα δικα μας.

Σταυρουλα είναι ενταξει τωρα το Εμμελακι;ευτυχως που δεν κολλησες κι εσυ!!κι εγω αυτό ελεγα ,μια λαρυγγιτιδα μου ελειπε…

Μαρια τι καλα που περασετε ομορφα !!!αφου και τα κοριτσια ηταν φρονιμα όλα καλα!!!Δεν πειραζει για το μαλλι,κι εγω κουρευτηκα το Σαββατο,ειπα να τα κοντυνω λιγο γιατι ειχα κουραστει αλλα ο κομμωτης εκοβε ,εκοβε…τελοςσπαντων..θα ξαναμακρυνουν!!καλα η προισταμενη τι παιρνει;;;γιατι τετοια επιθεση;δεν της ειπες ότι εκεινοι σε καλεσαν;;μην στεναχωριεσαι Μαρακι,αμα δεν ησουν καλη δεν θα την ενοιαζε να σε στειλει σε άλλο τμημα..Μπορει να μην κανεις καμια χειρονακτικη δουλεια αλλα και η πνευματικη κοπωση είναι εξισου σημαντικη..η μαμα δεν το λεει για κακο φανταζομαι.καμια γενικη εχεις κανει τελευταια;ισως και μια ωριτσα γυμναστηριο να σε βοηθησει να εχεις λιγες αντοχες παραπανω και φυσικα σε ολες τις δουλειες που λες ότι θα σε περιμενουν να συμμετεχει και ο μπαμπας.Τι λες τωρα;;αλλαξε η μαμα τροπαρι;;χαχα

Μαγδα ολο τρεχεις αλλα και οι βολτες βολτες!!χαχα καλα κανεις,τωρα που αρχισαν οι βροχες θα κλειστουμε μεσα…κολυμβητηριο δεν θα ξαναρχισει;τελικα την κοπελα τουμπανο πηρατε;;αντρες!!!ελπιζω να μην σε παιδεψει.

Φιλακια κ

οριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ γενικό ξεσκόνισμα έκανα με τις εξετάσεις στο νοσοκομείο το Μάιο που χρειάστηκαν για το διορισμό,ήταν οι αίματος καλές.Η προισταμένη είπε σε συναδέλφους ότι μετάνοιωσε που μου μίλησε απότομα και της ζήτησα άδεια να πάω στο ικα και στο τυδκυ να φτιάξω τα χαρτιά και μου έδωσε 1 ώρα....δε θα χαλαστώ άλλο δεν αξίζει...υπάρχει πολύ ζήλια και κακεντρέχεια άνευ λόγου και αιτίας...ο καιρός χάλασε ψιχάλισε...βρε το πετικάκι μου...κουκλίτσα να της τα κάνεις κοτσίδια τα μαλλιά της πάνε πολύ....η τούρτα με τα smarties γιαμι γιαμι...εννοείται να ετοιμάσεις τα μπισκοτάκια τα μηλαράκια σου για το σταθμό....θα ενθουσιαστεί η μικρή θα κάνεις και διαφήμιση....θα τρελαθούν και τα πιτσιρίκια....Περαστικά σας γρήγορα....Ρουλάκι new sex symbol;;;;Καλέ τι φωτογράφος ήταν αυτός αλλά και τι στήσιμο το μοντέλο...δεν έχω λόγια...μπές γράψε νέα...επίσης Χαρά,Φουφούκι αγνοείστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφιες μου καταρχην η συμπεθερα μου ειναι αρρωστη γιαυτο δε μπαινει

μαρακι σορυ για τα ακαταλαβιστικα απο το κντ εγραφα

κολυμπι εχει τριτη πεμπτη κ δε μπορω να τον παω λογω δουλειας φετος σνιφφφ

γιαυτο κ βρηκα δευτερα τεταρτη πολ τεχνες

μαρακι αδιαφορησε γιατι καλα τα πε η αλεξ την καιει γιατι χανει μια καλη υπαλληλο

οσο για αντοχες σε νιωθω τρελα νιωθω μονιμος ερειπιο μιλαμε

η μαμα σου μαλλον για καλο στο λεει για gym αλλα εξω απο το χορο πες της ολα ευκολα ειναι τεσπα κουραγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειναι η φωτο ρουλα κ αλεξ;;;εγω δε της ειδα με ξεχασατε;;

πηραν την τουμπανο η οποια ηρθε σημερα αλλα ειναι πολυ μετρια μαλλον πρωτη φορα ειχε ερθει πολυ φτιαγμενη που δεν την ειχα δει σημερα οι αντρες ξενερωσαν χαχα πολυ γελασα

ξεκιναει τον αλλο μηνα επισημα ελπιζω να ναι εξυπνη εμενα αυτο με αφορα αλλωστε..

αλεξ μεγεια το μαλλακι θα μακρυνει μωρε

εμενα ο β ολο στο σχολειο θελει να παει παρασκευη απογευμα μας εχουν ενημερωση αι να δω

επισης παρασκευη παλι εκδρομη εχει σε κτημα να δουν ζωα ελαφια παπιες κ αλλα ειναι η γιορτη ζωων γιαυτο

σημερα εκανε καρτα για γιαγια γιορταζει η τριτη ηληκια

πολυ ουαου ο παιδικος μας παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρια εγω λεω οτι μολις εγκλιματιστεις στη δουλεια θα χαλαρωσεις λιγακι,τωρα εχεις πολυ αγχος και γι αυτο σου βγαινει τοση η κουραση.ειδες κομμενο που ηταν το κοριτσακι μου;που να δεις και τις προηγουμενες μερες....κοτσιδια θα τα κανουμε τα μαλλακια,πηραμε και κοκκαλακια καινουρια...αν και εχει αποψη και η ιδια και δεν με αφηνει να της τα κανω παντα οπως θελω...χαχα

Μαγδουλα στις εστειλα καλε,και απο οτι ειδα και η Ρουλα στις εστειλε,αν ειναι να στις προωθησω παλι αλλιως μπες και στην ομαδα στον καφενε. Ημερα τριτης ηλικιας σημερα;ασε δεν το λεω στην γιαγια μην της ερθει αποτομο..χαχαχα 4/10 η μερα των ζωων ε;αφου θα ειναι καλυτερα και η δικια μου θα κανονισω να την παω καμια βολτα...μπραβοσ τον παιδικο σας,ολο δραστηριοτητες!!

Χαρα περαστικα!!!!!!ελπιζω να μην αρρωστησε και η μικρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....Έχεις δίκιο Αλεξ και γω νομίζω από την αγωνία για το νέο περιβάλλον και το νέο αντικείμενο μου βγαίνει κούραση.Ας μη ξεχνάμε ότι καλόμαθα 3 μήνες στο ρελαντί πρέπει πάλι να μπω στη μπρίζα.Το αμαξάκι μου έτοιμο αλλά έχει και άλλα θέματα που θέλουν φτιάξιμο.Είναι 10ετίας.Είπα αν είναι να δωσω κοντά 1000αρικο να το φτιάξω προτιμώ να το πουλήσουμε γιατί και πάνω από 2-3 χιλιάρικα δε θα πιάσει και να αρχίσουμε να κοιτάμε για καινούριο με τη νέα χρονιά,κάτι σε στυλ vagon να χωράνε άνετα ποδήλατα,παιδιά,συμπράγκαλα.Ακούω προτάσεις αν ξέρετε από αυτά γιατί εγώ είμαι άσχετη......Χαρά τι έπαθες;Κρυωμένη;Η Μιμίκα κούκλα στο κορμάκι της και μεγαλόσωμη βρε παιδί μου δείχνει,εμείς δίπλα της θα μαστε σα στρουμφάκια...Ευτυχώς που τα γκινιάξατε με το Βατίλη που είναι στα ίδια κυβικά.....Πολεμικές τέχνες ο Βατίλης φέτος;Ουάου...μπράβο μαμά και ο Αντωνάκης ο συμμαθητής ήθελε να ξεκινήσει αλλά εδώ τα πέρνουν από 4ων σε όσες δραστηριότητες ρώτησε η μαμά του....Ο παιδικός σας όντως πολύ ψαγμένος...άκου τιμή στην ημέρα της τρίτης ηλικίας....Εμάς κάθε εβδομάδα έχουν ένα θέμα και όλη τη βδομάδα κάνουν κατασκευές πάνω σε αυτό.Πχ τη προηγούμενη κάναν τα φρούτα του φθινοπώρου και φτιάχναν σταφύλια,μήλα δαγκωμένα,σκετς με το μανάβη.Τώρα είναι τα φύλλα του φθινοπώρου και είδα φτιάξαν ένα τεράστιο δέντρο στο χαρτόνι και το καθένα κόλλησε πάνω ένα φύλλο.Είναι πολύ εφάνταστη η δασκάλα του προνηπίου που έχουμε τώρα και γενικά οι μανούλες είδαμε διαφορά στα παιδιά,μάθαν πιο πολλά τραγουδάκια,αναγνωρίζουν τους αριθμούς,κάνουν γυμναστική ασκήσεις,προσποιούνται συναισθηματα πχ λυπημένος,θυμωμένος.Εχουν πολύ γέλιο οι δικές μου.Γυρνάνε πλάτη με πλάτη και λένε "δε γαπάω" και σκύβουν τα μουτράκια σταυρώνουν τα χέρια και μετά γυρνάνε αγκαλιάζονται και λένε "γαπάω εσένα"!!χα χα...Οντως τελικά πολύ ουσιαστική η όρεξη της παιδαγωγού....Φυσικά με τη Δήμητρα έχει παράπονα αλλά και ποιος δεν έχει άλλωστε με τη συγκεκριμένη μανταμέσα!!!...Σας φιλώ...Δεν πατάει το εντερ εδω και θα με βρίσετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα γεια σας ομορφουλες μου σημερα απογευμα σπιτακι τι καλα

καλε τη μοντελα μπαλαρινες ζαχαροπλαστησες εχουμε!!!!!

ρουλα κορμαρα κ πολυ ομορφη οσο για το μαγιο αψογο!!

συμπεθερα η μπαλαρινα γυναικαρα οντως ευτυχως θα χει προστατη το β μου!!

αλεξ για την τουρτα μου τρεξαν τα σαλια πανεμορφη σαν την κων!!

μαρακι οντως ο παιδικος μας ειναι αψογος παρασκευη εκδρομη στα ζωα γιατι ειναι η μερα των ζωων γενικα κανουν παρα πολλα πραγματα

το απογευμα παρασκευης μας εχουν καλεσει για συζητηση κ ενημερωση

σημερα μου δωσαν κ το προγραμμα του οκτωβριου αναλυτικα τι θα μαθουν τι χειροτεχνιες που θα πηγαινουν τραγουδια πεντε σελιδες αναλυση μιλαμε

ο β ενθουσιασμενος πηγα να τον παρω χτες κ μου λεει απο τωρα ρε μαμα φυγε κ ξαναελα μετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!τι κανετε;το Κωνσταντινι κοιμαται ακομα στο κρεβατι μου…ξυπνησε νωρις και λεω αφου δεν κοιμασαι μεσημερι κοιμησου τωρα μαζι μου αλλιως δεν θα την βγαλουμε ολη μερα!!!ευτυχως κοιμαται καλα τωρα το βραδυ,εχει λιγο βηχα ακομα,της δινω και ένα φυτικο σιροπακι να μαλακωσει το λαιμο και να φυγουν τα φλεματα.

Μαρια εμεις εχουμε το ford focus station..αμκαρι να το ειχαμε και όταν κουβαλουσαμε και το καροτσι ..πολυ βολικο,εχεις την απλα σου!!πλακα εχουν τα κοριτσια που προσποιουνται τα συναισθηματα χαχα.

Μαγδα σε ευχαριστω πολύ για την τουρτα και το Κωνσταντινι,ολη την ωρα ανοιγοκλεινε το ψυγειο για να παρει smarties,και με κοιτουσε πονηρα και ελεγε ‘’ένα μονο’’.

Χαρα ξεκινησατε μπαλετο;μια κουκλα!!!αλλα ασε τις φωτο και γραψε τα νεα σας!!!

Ξυπνησε,φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια.....μπήκα να προδώσω τη φιλινάδα μου.....η Φωτεινή μας έχει γενέθλια σήμερα!!!Την πήρα μόλις και φτιάχνει νύχια λέει!!!........Αλεξ ford δε ξαναπαίρνω.Το ford fiesta έχω τώρα 10 χρόνια,σκληρό τιμόνι,σκληρές ταχύτητες.Δε ξέρω αν φταίει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ή γενικά έτσι είναι τα γερμανικά.Ο άντρας μου έχει seat ibiza και όταν το πιάνω είναι αφρός!Μεγάλη διαφορά...Μπράβο στο πετικάκι που αναρρώνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα Φωτεινη Χρονια πολλα!!!!Να τα εκατοστησεις!!!νυχακια ε;μπραβο μπραβο !!!

Μαρια δεν ξερω κι εγω απο αυτοκινητα,το συγκεκριμενο παντως δεν μου ειναι καθολου δυσκολο ουτε στην οδηγηση ,ουτε στο παρκαρισμα. αυτα που κοιταγε ο δικος μου οταν ψαχναμε ηταν σχετικα με τα ανταλακτικα να μην ειναι πανακριβα,πχ ηθελε ενα Opel νομιζω αλλα δεν συνεφερε και να ειναι γερο αμαξι πχ ford citroen, τωρα αυτα απο την εμπειρια μας!!!

φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια.....μπήκα να προδώσω τη φιλινάδα μου.....η Φωτεινή μας έχει γενέθλια σήμερα!!!Την πήρα μόλις και φτιάχνει νύχια λέει!!!........Αλεξ ford δε ξαναπαίρνω.Το ford fiesta έχω τώρα 10 χρόνια,σκληρό τιμόνι,σκληρές ταχύτητες.Δε ξέρω αν φταίει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ή γενικά έτσι είναι τα γερμανικά.Ο άντρας μου έχει seat ibiza και όταν το πιάνω είναι αφρός!Μεγάλη διαφορά...Μπράβο στο πετικάκι που αναρρώνει...

Μη χάσεις, όλα να τα καρφώσεις :shh:[smilie=laughing6.g:

Ω, ναι σήμερα έχω γενέθλια, έπιασα τα χρόνια του Χριστού, τώρα καλό είναι αυτό δεν ξέρω;!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές κούκλες.

Αλεξάνδρα μου να χαίρεσαι την μικρή σου. Πόσο έχει μεγαλώσει ρε συ; Ήθελα να στο πω και την προηγούμενη φορά που είχες στειλει κάτι καλοκαιρινές φωτογραφίες. Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι από το καλοκαίρι η Κωνσταντίνα έχει αλλάξει φατσούλα πια, είναι πιο παιδάκι.

Μαρία δεν μπορούσα να σου μιλήσω όταν πήρες γιατί φοβόμουν μη χαλάσω τα νύχια με το κινητό και επίσης ήθελε να μου το αρπάξει η Δανάη να μιλήσει. Ψάχνεις αυτοκινητάκι; Εγώ πάλι είμαι ευχαριστημένη με το δικό μου Φιεστάκι αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω οδηγήσει και άλλη μάρκα για να συγκρίνω. Τώρα από βάγκον δεν ξέρω πολλά, όταν θα πάμε για το 3ο παιδί θα αρχίσω να ψάχνω, αλλά το καπό του Honda Civic του Τσαμπίκου χωράει τα πάντα. Επίσης τεράστιο καπό έχει και το Scoda Octavia. Προσωπικά δεν θα θα αγόραζα γαλλικό αμάξι, ίσως γιατί βλέπω τι έχει τραβήξει η αδελφή μου με το Peugot.

Μάγδα μπράβο για τον παιδικό. Γενικά νομίζω ευτυχώς όλες στην παρέα είμαστε τυχερές με τους παιδικούς. Σήμερα ρωτουσε η δασκάλα τι ζωάκι θα ήθελαν να είναι (αύριο παγκοσμια ημερά ζώων) και ο Αλεξ είπε "Ελέφαντας" , χαχα τι να εννοεί με αυτό το παιδί μου;;;

Χαρά τι την ταϊζετε την Μιμίκα και έχει τέτοια ποδάρα;;;; Καλέ αυτή θα γίνει πανύψηλη.

Ρούλα θεά στη φωτογράφηση.

Άρια κράτα γερά και εύχοαμι όλα να πάνε καλά.

Σταυρούλα φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΕLLOOOOOO!!!!!!Και ομως ειμαι ακομα εδω[smilie=wave.gif]

Τι να κανω ρε κοριτσια,τρεχω σαν τρελλη!!!!Δεν υπαρχει μερα που να μη σας διαβαζω,αλλα που να προλαβω να γραψω!!!Ουτε στις εφημεριες δεν προλαβαινω πια!!!!

Ας αρχισω με τις ευχες που χρωσταω και φυσικα 1α απο τον γαμβρο μου(:shifty:):ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,ΒΑΣΙΛΗΗΗΗΗΗ!!!!Μαγδουλα να τον καμαρωνετε!!!

Κωνσταντινι,πολυχρονη,να μεγαλωνεις και να παχαινεις να χαιρεται η μανουλα!!!Εχεις και την ιδια μερα γεννεθλια με τον ανδρα μου!!!

Και ας περασαμε στις γριουλες(ποια μιλαει?????):Να σε χαιρομαστε Τασσωωωω!!!Οσο ανεβαινεις αγνοεις,ακου και εμας τις μεγαλες γυναικες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα τ'αλλα οπως ειπα,εχω χαζεψει απο το τρεξιμο,με βρηκε παλι και μια λοιμωξη αναπνευστικου με πυρετο(οχι που θα μου ξεφευγε) που με αποσυντονισε τελειως!!!!Σκεφτειτε οτι τη Δευτερα ειχε γεννεθλια ο αντρουλης και το ξεχασα!!!!Μιλαμε εκλαιγα απο τις τυψεις,αν και ο κακομοιρης μου λεει:μην τρελλαινεσαι ,σε βλεπω πως τα χεις παιξει,δεν με ενοχλησε καθολου.Αλλα εγω καταστεναχωρεθηκα!!!

Η Μιμικα με το σχολειο πολυ καλα,ειμαι τρελλα ευχαριστημενη μαζι τους,αλλο παιδι εχω σπιτι μου,καμια σχεση!!!Αρχισαμε και γαλλικα,ξυπναει ενα πρι και μας λεει:bonjour!!!!Χεστηκαμε πανω μας με τον μπαμπα της!!!

Εχθες μαλωνε το σκυλο και του λεει:μην το ξανακανεις.No-no-no(γιατι ειμαστε και αγγλομαθεις βεβαιως-βεβαιως)

Αρχισαμε και μπαλετο,οπως ειδατε απο τις φωτο.Με αυτο εχω προβληματιστει πολυ...Ξεκινησε με μεγαλο ενθουσιασμο,αφου απο το 1ο μαθημα με εδιωχνε για να κανει μπαλετο και στα 2 επομενα,το ιδιο.Την προηγουμενη εβδομαδα επειδη εφημερευα,πηγε με τον μπαμπα της 2 φορες,αλλα τη 2η(την Τριτη),την επισαε υστερια,οταν του την πηγαν εξω,ειχε κανει και εμμετο!!!Την ηηρεμησε ο δικος μου,αλλα δεν ηθελα με τπτ να ξαναμπει,.του ειπαν να μπουν μαζι,αλλα δεν ηθελε να την ζορισει.Σημερα πηγαμε μαζι και μπηκα και εγω μεσα,αλλα εγινε κατι που με χαλασε,ενα κοριτσακι ζητουσε νερο,της λεει λοιπον η δασκαλα της οτι δεν μπορει να βγει εξω γιατι ολεες μετα θα θελουν νερο και θα χαλασει το μαθημα και την εβαλε σε μια γωνια να ηρεμησει.Αυτο βεβαια εκλαιγε το κακομοιρο και αυτη δεν του δινε σημασια,μονο που και που του ελεγα να ηρεμησει,μονο οταν αρχισε να ουρλιαζει το αφησε να βγει εξω!!!!Οκ το ξερω οτι ειναι αυστηρα στο μπαλετο,αλλα σε 3χρονα κανει μαθημα!!!!Φανταζομαι οτι κατι τετοιο θα γινε με τη δικια μου και την επιασε υστερια!!!Την Τριτη θα τα πω στη διευθυντρια και θα δω,οτι θελει το παιδι,ετσι και αλλιως απο του χρονου θα ανει και στο σχολειο!!!

Κατα τ'αλλα παιδοτοπους,παρτυ....πριν 2 εβδομαδες πηγαμε ακδρομη με αλλα 3 ζευγαρια και τα παιδια τους σε μια φαρμα με αλογα,ειχε εστιατοριο,τεραστια παιδικη χαρα με γκαζον,ειχε και τελεια μερα ,περασα ονειρο!!!

Σημερα μετα το μπαλετο,πηγαμε και γραφτηκα γυμναστηριο.Απο αυριο το πρωι που ρεπαρω,αρχιζω!!!

Μας επιασαν και τα κρυα ξαφνικα,ευτυχως που ειχα φτιαξει τα ρουχα της μικρης.

Λοιπον σας φιλω και τα νεα αυριο!!!Promise!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!!Ειδατε τι συνεπεια?Πρωινη -πρωινη!!!Καλε τι νεα ειπα οτι θα πω σημερα,απο εχθες!!!!Σχολια ηθελα να πω!!!Ου γαρ,ερχεται μονο.....

Ρουλακι,αρχιζω απο σενα γιατι εντυπωσιαστηκα με τη φωτογραφηση!!!!!Θεα!!!!!Καλα ο φιλος καταπληκτικος,πες του θα σας καλεσω για weekend στο Βραχατι για να με φωτογραφησει και μενα με τη ζουζου μου,που οι μονες καλες που εχουμε ειναι απο τη βαφτιση.

Για να περιοριζεσαι μονο στην αποστολη φωτο,φανταζομαι τρεχεις και δεν φτανεις!!!!Περιμενουμε ομως νεα για το τρελλο φατσονι τον Τασουλη!!!!Εχει χαρη που τον εχει κλεισει η Κων και ειμαστε και εμεις δεσμευμενες,αλλιως θα στον επαιρνα Θεσ/νικη απο τωρα!!!!Οσο μεγαλωνει φαινεται τρελλη αλητοφατσα,μου θυμιζει τον ανηψιο μου!!!

Μαγδα,καταρχην να σας ζησουν οι νεονυμφοι και η νεοφωτιστη!!!Εσυ θεα,δεν το συζητω,ειχα ανοιξει τις φωτο στη δουλεια και ειχες συγκεντρωσει θαυμαστες,τους συναδελφους!!!!Μην με παρει χαμπαρι ο συμπεθερος!!!Αλλα και ο γαμβρος!!!!!!Κουκλι!!!!!Η αδελφη φορουσε κοντο νυφικο απο την αρχη ή μετα στη δεξιωση μονο?Προχω το βρηκα!!!

Ετσι ε,και σε εσας σεξιστικος ρατσισμος!!!!Αδικια μεγαλη αυτο το πραμα και πως με νευριαζουν διευθυντες και προισταμενοι οταν κανουν σαν λιγουρια!!!!

Μπραβο που εισαι ευχαριστημενη με τον παιδικο,πολυ σημαντικο!!!Εμας εκδρομες αρχιζουν πιο μετα,οταν καταλαβουν οτι ειναι ομαδα,μας ειπε η δασκαλα,προς το παρον ειδα οτι την προηγουμενη εβδομαδα(μας στελνουν το προγραμμα),πηγαν στο αλσος του σχολειου και φυτεψαν λουλουδακια!!!Μετα η δικια μου ηθελε να μου ξεριζωσει το δενδρολιβανο για να τον φυτεψει!!!!

Με το φαι που με ειχες ρωτησει,δεν υπαρχει θεμα,βασικα μας δινουν προγραμμα καθε εβδομαδα αν και δεν ειναι υποχρεωτικο να το τηρουμε,αλλα ισα-ισα που μου ζηταει φαγητα που μεχρι τωρα δεν τα ηθελε πχ.αρακα.Ασε που οι δασκαλες μας λενε οτι ετσι διδασκονται παραλληαλα μα μην ζηλευουν αυτο που εχει ο αλλος.Ειδα δε οτι μια μερα στο προγραμμα, η Πιπη η Φακιδομυτη τους ειπε τους κανονες της τραπεζαριας και της τουαλετας και μετα επρεπε να τα εφαρμοσουν!!!

Σε θαυμαζω ομως που Βεγγος μεν,οι βολτες απαραιτητες δε!!!Εμεις αυριο πρωι λεμε να ξαμολυθουμε σε εμπορικα!!!

Η τουρτα του β,μ'αρεσε παρα πολυ!!!!Μιλαμε καλλιτεχηνς η Λοις!!!Στελνει και Θεσ/νικη,που θελω cup cakes για τη γιορτη μας για το σχολειο???

Αλεξ,περαστικα σας καταρχην!!!Τι ατυχια ρε παιδι μου να σας χαλασει το παρτυ,αλλα δεν πειραζει,γερο να ναι και του χρονου θα της ετοιμασεει μεγαλεια η μανουλα!!!Παντως η τουρτα,μ'αρεσε παρα πολυ!!!!!Χρυσοχερα ρε Αλεξ,μπραβοοοο!!!!

Ααααα,για ford θα συμφωνησω!!!Ειχε ο δικος μου παλια το focus και το ευχαριστιομουν στην οδηγηση.

Ξαναρχισε θεωρια το Κωνσταντινι?

Παντως θα συμφωνησω με τη Φωτ,πολυ διαφορετικη εχει γινει,κοριτσακι σωστο και με τα κοτσιδια κουκλι!!!!

Φωτεινη,οτι σημερα σχολιασες,δεν θα το σχολιασω καν[-xΜας δουλευεις μαρη????Μια γραμμη για τη καθεμια!!!!!Λοιπον διωξε τη μαμα απο το σπιτι επειγοντως γιατι σε χασαμε!!!!:-w

Οι φωτο απο το παρτυ που ειναι??????Αντε να δουμε!!!

Τον δαγκασανε τον Κολοσσο????Ποιος τολμησε!!!!Στειλε τη Δαναη να καθαρισει!!!!!Το ξεπερασε,οκ?

Πως ταιριαζουμε τελικα,μεχρι και στα αυτοκινητα!!!Εγω εχω ενα Honda Jazz και ο αντρας μου ενα Skoda Yeti!!

Mαρακι,καταρχην μπραβο που περασατε ωραια στο γαμο και πειρατε το βαπτισμα του πυρος!!!Ειδες πως καθισαν μια χαρα οι κουκλες!!!Λες οντως να της θελει παραπανω η μανα σου και να σου τα κανει ολα αυτα?Να διεκδικει χωρο γιατι αισθανεται οτι την περιοριζεις?Για τα μαλλια μην σκας,συμβαινουν αυτα οταν δεν ξερεις την κομμωτρια,ετσι και αλλιως οταν περναμε καλα αυτο βγαινει στο προσωπο μας!!!

Σχετικα με τη δουλεια,θα πω οτι επεσες απλα σε κομπλεξικη προισταμενη ,που αφ'ενος καταλαβαινει οτι εχει ενα ικανο ατομο και δεν θελει να το χασει,απο την αλλη θελει να το ψαρωσει κιολας.Μην σκας στην τελικη δεν ειναι η ιδιωτικη της ειχειρηση.Εσυ θα πας στη θεση σου και θα διαπρεψεις,αλλωστε προφανως μαθανε οτι εισαι καλη και σε θελουν νωριτερα,κοροιδα ειναι?Ειδες μεγαλεια?Σφαζονται στην ποδια σου!!!!

Συγχαρητηρια και για το μεταπτυχιακο!!!Παντα τετοια!!!

Παιζει μεγαλο ρολο η δασκαλα,δεν το συζητω!!Δεν ηταν αυτη περυσι στο σχολειο ή ειχε πιο μεγαλα παιδια?

Ηλθε η ωρα να σε μαλωσω τωρα!!!!Βρε Μαρακι,αν διαβασει κανεις αυτα που γραφεις για τις επισκεψεις της αδελφης σου θα σε περασει για σχιζοφρενη τουλαχιστον!!!Απο τη μια θυμωνεις που δεν ερχεται και απο την αλλα οταν ερχεται θες να την βαλεις σε καλουπι!!!Δεν ειναι ετσι ρε Μαρακι,τους ανθρωπους τους αγαπαμε οπως ειναι,δεν εγινε και τπτ να κοιμηθουν τα παιδια ενα βραδυ αργοτερα,ποσι μαλλον εσεις!!!Γιατι και αυτη αντιστοιχα μπορει να σκεφτει,"καλα καθε μερα παμε σπιτι τους?Δεν μπορουν να κοιμηθουν μια ωρα πιο μετα?"Δεν μας επισκεπτονται στρατιωτακια!!!

Σταυρουλα,τι εγινε πιασατε το μηδεν???Κρυο ρε φιλη!!!!Τι λεει η κουκλιτσα,περασε η ιωση?Εσυ παντως με τετοιο κρυο καλα κανεις και κλωσσας!!!

Αληθεια,ρε πως βαλατε τα τικερακια,εγω δεν τα καταφερνω!!![smilie=icon_scratc:

Αργω,αλλα αν μπω....δεν εχετε παραπονο!!!!Αντε σας φιλω γιατι ηλθε και η γυναικα πανω και κανει δουλεις,παω να βαλω πλυντηριο,περιμενω και τον καυστηρατζη να κανει συντηρηση και μετα βουρ για γυμναστηριο.....

Αντε θα μπω και το βραδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά όντως σε απόλαυσα....βέβαια με το ότι θα με περάσει κανείς "τουλάχιστον για σχιζοφρενή" επειδή θέλω ο καλεσμένος μου να με σέβεται δε θα συμφωνήσω.Όπως εγώ σέβομαι οποιονδήποτε κολλητό,αδερφό,φίλο,συγγενή έτσι απαιτώ να με σέβεται και ο άλλος όσο χουντικό και αν ακούγεται.Δε θα πάω επίσκεψη σε σπίτι με μικρά παιδιά όσο οικειότητα και να χω πχ 21,00.Και η αδερφή μου έλεγε θα ρχοταν 18,00 και ερχοταν 21,00.Και όχι συνέβει μια φορά,συμβαινει πάντα να καθυστερεί.Ε όταν μου έρχεται 21,00 δε μπορώ και γω να κρατήσω τα παιδιά ξύπνια που την άλλη μέρα έχουν σχολείο και θα φτύσω αίμα να τα ξυπνήσω ή να τα αφήσω να ξαγρυπνήσουν και μετά από την υπερένταση να μη κοιμούνται και να τη πληρώσω πάλι εγώ.Φυσικά στην αδερφή μου έχω την οικειότητα να της πω πήγε 01,00 ξέρεις νυστάζουμε,που και που της το έλεγα δε σηκωνόταν...έφτασε πια να δει τον άντρα μου να κουτουλάει για να πει ο φίλος της να φύγουν.Γενικά όμως έτσι είναι το στυλ μου δε θελω να κουράσει η επίσκεψη μου ούτε να κουραστώ από μια επίσκεψη.Το χύμα style όπως με έχετε ψυχολογήσει δε μου ταιριάζει΄παραείμαι του προγράμματος χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε θα βγω από αυτό κάποιες φορές.Και φυσικά η αδερφή μου ή οι κουμπάροι μας πχ που έρχονται βράδια αν κάνουν δικά τους παιδιά όχι τη πόρτα τους δε θα ανοίγουν μετά τις 21,00 αλλά ούτε τα τηλέφωνα δε θα σηκώνουν..και λογικό.Δε πατάει και το εντερ και θα με σιχτιρήσετε...Σήμερα τελευταία μέρα σε αυτό το πόστο πάω στο καινούριο από Δευτέρα για να δούμε τι θα δούμε...ελπίζω να ναι όντως πιο κοντά στο αντικείμενο μου όπως μου είπαν.Θερμοκρασία έπεσε κατακόρυφα...ΣΚ δουλειές πολλές με χειμωνικά και πλυσίματα.Κυριακή μας κάλεσαν σε γενέθλια barbeque στο προαύλιο από ένα μοναστήρι λέει.Δεν έχω ξαναπάει...εφάνταστο μου φάνηκε!Καλό ΣΚ...Παρασκευάρααααααααα Χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!καλε πολύ ψυχρα εβαλε..το βραδυ σκεπαστηκα και με μια κουβερτουλα.Η μικρη χθες το απογευμα ενώ εκανα κατι δουλιτσες εγειρε στον καναπε και μετα δεν ξυπναγε…το βραδυ φυσικα μετα τις 11 κοιμηθηκε αλλα ευτυχως το πρωι ξυπνησε κατι τις 10!!κατα τα αλλα βαριεμαι…….πως τα καταφερνετε ολες με τα προγραμματα σας και κανετε τοσα πολλα…τελικα οσο πιο γεματη είναι η μερα τοσο περισσοτερα εχεις ορεξη να κανεις…

Φωτεινη εγω πριν οδηγουσα γαλλικο αμαξι,citroen και ηταν σουπερ,δεν ειχε βγαλει τιποτα περα από τις φυσικες φθορες.τελικα είναι θεμα τυχης;; Για την Κωνσταντινα οντως ολοι μου το λεγανε από το καλοκαιρι,εγινε πια παιδακι.αλλαξε το μουτρακι της,μιλαει κανονικα,εδεσε και το κορμακι της!!

Χαρα αρχικα για το τικερ όταν αντιγραψεις την διευθυνση σβησε από μπροστα και από πισω τις αγκυλες με το url και μετα αποθηκευσε.Ευχαριστουμε για τι ευχες και να χαιρεσαι τον αντρουλη!!καλε εσυ κάθε φορα αν δεν αρρωστησεις βαρια δεν γινεται…τωρα εισαι ενταξει;Μ ε το μπαλετο ,τι να σου πω…τι να καταλαβουν τα 3χρονα από τοση αυστηροτητα ;ενταξει σιγουρα δεν είναι ωραιο να σταματανε συνεχεια το μαθημα αλλα να τα αφηνει να κλαινεμεχρι να κανουν εμετο;;πώς να το αγαπησουν μετα;καλε το παρτυ θα το κανουμε…αυτην την Κυριακη.ε το περιμενει πως και πως ,δεν μπορουσα να μην το κανω.σου αρεσε η τουρτα;που να δεις τα υπολοιποα που ετοιμαζω…ελπιζω να μου βγουν όπως τα θελω…τι εννοεις ξαναρχισε θεωρια;δεν το επιασα αυτό!

Μαρια καλη αρχη στο νέο ποστο. Ελπιζω να είναι ευχαριστο το περιβαλλον και οι συναδελφοι!!!!Ωραιο το barbeque party,ελπιζω να μην κανει πολύ ψυχρα μιας και θα ειστε εξω.

Φιλακια κοριτσακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό χειμώνα!!!!Μιλάμε πολύ κρύο!!!γύρω στις 8 το πρωι είχε 4 βαθμους.εννοείται οτι αναβουμε καλοριφέρ.αλιμονο μας από τωρα!!!!!

Φωτεινή χρόνια πολλά να χαίρεσαι την οικογένεια σου.πήγες 33?εγω νόμιζα ότι είσαι κατω από 30...μπράβο ρε φιλενάδα που έχεις χρόνο να βάψεις και νύχι...

Χαρά να χαίρεσαι τον αντρούλη σου.πως να μην το ξεχάσεις που τρεχεις όλη μερα. τωρα που το εφερε η κουβεντα και ο δικος μου εχει την τρίτη , να μην ξεχάσω...Πόσο ζηλεύω που μαθαίνουν ξένες γλώσσες στον παιδικο.Η Εμμέλεια απο τις διακοπές και μετα έχει τρελαθεί με τα αγγλικα και με ρωταει συνεχεια πως λέγεται το ενα και το αλλο.και τα πιάνουν αμέσως τα σκατουλάκια.οσο για το μπαλέτο λίγο αυστηρό το μάθημα..ας έχουν εκει τ παγουράκια τους να πινουν τι θα πάθουν?είναι και τσαούσα η δικιά σου δεν τα σηκώνει αυτά... Καλή αρχή με το γυμναστήριο...

Μαράκι ελπίζω στην καινουρια θέση να έχεις καλύτερο προϊστάμενο. βρηκαν καλή υπάλληλο και δεν θέλουν να σε χάσουν. Καλά να περάσετε στο μπαρμπεκιου.Και εγώ είμαι τυπική με ορισμένα πράγματα αλλά επειδή ο άντρας μου είναι χειρότερος από μένα, αναγκαστικα είμαι εγώ η χαλλλλλαρη.και η αδερφή σου θα έπρεπε μωρε να σε καταλαβαίνει λίγο περισσότερο, αλλά αν δεν έχεις δικά σου παιδια δύσκολα μπαίνεις στην θέση του άλλου.καλα και εσεις διδυμες αλλά με τόσο διαφορετικό χαρακτηρα.

Μαγδα μου τι κάνεις? Καλά έχω τρελαθεί με το σχολείο του Βασίλη.Να υποθέσω ότι είναι ιδιωτικό ε? κανένα πρωινο αν δεν εχεις δουλειά πάρε να κουσκουσάρουμε που έχουμε και καιρό να τα πούμε.το σταθερό μου το έχεις?

Αλεξ περαστικά σας.τα είπαμε και στο τσατ εμεις. Αντε να γινετε καλα και να κανετε το παρτυ σας.θα φωνάξετε κανενα παιδακι από το σχολειο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτες τις μέρες είχα λίγα πονάκια και ξάπλωνα (αλλο που δεν ήθελα)από χτες είμαι καλά αλλά είχα αρκετη δουλεια στο γραφείο.

Βγήκαν και οι πίνακες για αναπληρωτες έχω την ίδια σειρά. να σας θυμήσω ότι κάθε χρόνο παίρνουν αναπληρωτές στην ειδικότητα μου και σταματάνε ακριβώς σε μένα.τέτοια τύχη μιλάμε.φετος είπανε ότι θα πάρουν πιο πολύ κοσμο,για να δούμε.

Χτες πήγαμε την Εμμέλεια στον παιδιατρο για εμβόλιο και ήμουν τσιτα γιατί κάθε φορά εκλαιγε από το ασανσέρ μεχρι να φυγουμε.για να την εξετάσει ο γιατρος την κρατούσαμε και εγω και ο Πετρος.Χτες όμως άλλο παιδι.την εξέτασε ο γιατρός και δεν έκανε κιχ.μόλις πήγε να της κάνει το εμβόλιο λέω αυτό ήταν τώρα θα γίνει Ο χαμός.μιλάμε τίποτα κια κοιτούσε και όλη την διδικασία.δεν το πιστευαμε με τον άντρα μου.καλά μετα τι κιντερ και σοκολάτες εφαγε....χαχα

Θα με χασετε λίγες μέρες γιατι θα μονώσω τα πίσω δωμάτια,της εμμέλεια και το άλλο που που το εχουμε σαν γραφειο και είναι οι υπολογιστες.θα κάνω εσωτερικη μονωση γιατι δεν βολεύει από εξω οπότε πρέπει να βγαλουμε εξω όλα τα πραγματα..θα γίνει χαμός η εμμέλεια θα κοιμάται στην γιαγια της και όταν θα βάψουμε μάλλον θα φυγω και εγω.

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Σταυρουλίτσα μακάρι να σε πάρουν για φέτος.Και η κοπέλα που μένει από κάτω μας είναι δασκάλα ειδικής αγωγής και χθες έμαθε ότι την πήραν από τους αναπληρωτές τελικά σε δημοτικό σχολείο δίπλα μας!Είχε έρθει τη προηγούμενη να της δώσω τη συνταγή της φανουρόπιτας γιατί της άρεσε.Μήπως την θες και συ;;;Σα να πιάνουν τα τάμματα...χι χι.......Με το καλό οι εργασίες σας...κλώσσα εσύ και άσε τους άλλους να τρέχουν....Τελικά θα αιτηθούμε και άλλο εξάμηνο τις λόγο της Χρυσανθούλας,η δασκάλα λέει έχει προοδο να μην την κόψουμε.Αιντε να δουμε που θα ξαναβρω τους υπεύθυνους για τις τζίφρες...Την προηγούμενη φορά χρειάστηκε να ζητήσω 5 φορές να λείψω από τη δουλειά για να ξεμπερδέψω.....Αλεξ με το καλό το παρτάκι σας...περιμένουμε φώτο...Καλός καιρός είδα ΣΚ,τουλάχιστον όχι βροχές...Καλοριφέρ από τώρα ε;;;;Πω πω....ποιος μας σωνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας καλημερίζω όσο έχω καρέκλα ακόμα να κάτσω!!!!:)

Μαρία κάναμε επαναληπτικό της ηπατίτιδας που γίνεται στα 3. ήταν το τελευταίο τώρα τα υπόλοιπα 4-6 ετών.

Πάρε τις λογοθεραπείες αφού δικαιούσαι και έχεις δει πρόοδο.Τι μόνο να πληρώνουμε στις ασφάλειες?για τους αναπληρωτες ειδικης αγωγής είπαν ότι θα πάρουν αρκετους μέσω εσπα.για να δούμε....

Ηρθε και η αδερφή μου που έχω να την δω από το Πάσχα και θα πάμε εκεί σε λίγο να τους δούμε...τι αλλα νεα?εδω συνεχίζει να έχει ψωφοκρυο και τα καλοριφερ εχουν πάρει φωτια.Αυτά τα νέα κοριτσάρες μου.καλα να περνάτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπες μου σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να σχολιαζω γκρρρ

τα μισα τα χω ξεχασει δυστυχως

συμπεθερα μου δυναμικη επανεμφανιση πολυ το χαρηκα περαστικα κ παλι

λοιπον για το μπαλετο βρες αλλη σχολη στανταρ κ εγω εκανα μικρη κ βασικα οσο γυμναζεσαι καλο ειναι να μην πιεις νερο αλλα ο τροπος της απαραδεκτος πιασε το παιδι κ εξηγησε του με ευχαριστα επιχειρηματα κ οχι επειδη θα θελουν κ αλλοι νερο

θελει πειθαρχια αλλα μα αγαπη στο παιδι κ το αθλημα μην το παρει αγγαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουιτακο χαρα στα κουραγια σου με το νινι στην κοιλια κ το ζουζουνι απεξω κ θα χεις μαστορια.

κ εδω τρελο κρυο μιλΑμε εβγαλα μερικα χειμωνιατικα

μαρακι μου γλυκο αντε να πας στο ποστο σου να ηρεμησεις κ εσυ επιτελους!!

καλα θα κανετε που συνεχιζεται λογοθεραπειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουιτακο στειλε μου το σταθερο να σε παρω να παρλαρουμε!!

ιδιωτικος ο παιδικος εως κ πρωτη δημοτικου εκει θα μαστε εχω ενθουσιαστει

την παρασκευη μας ειχαν ενημερωση την ψωνησα ο β μου αστερι τρελαμενες οι δασκαλες μαζι του

μετα πηγα κ ενα γρηγορο καφε πριν τη δουλεια σουπερ ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...