Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

Αλεξακι μαζι γραφαμε τι καλα να συνηθισει κ το παπακι σου εμενα το πρωι εβαλε τσαντα κ κατεβηκε τη σκαλα κ περιμενε θα βαλω φωτο πολυ πλακα εγω δωροσακουλα εταξα σημερα χαχα

θα φαει θα δεις εμενα αρχισε σπιτι να τρωει μονος πολυ γρηγορα κ δε θελει με τιποτα ουτε βοηθεια ουτε κουταλια καταξεκουραστηκα κ τουαλετα μονο στα κακα φωναζει να τον πλυνω

τσισα παει μονος χαμπαρι δεν τον παιρνω

οσο περνα ο καιρος χαιρομαι κ περισσοτερο για το σχολειο

σαββατο εχει φλοισβο σφουγγΑρακι θα παμε ως τοτε θα μαστε εντελως περδικια μη κολησετε αν κ πινουμε φαρμακα οποτε μαλλον δε κολαμε χαρα διαφωτισε με αν ειμαι φορητος υιος

λεω να κανουμε εμβολιο για ιωσεις ακουω γνωμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα το ειδα κι εγω για το Φλοισβο,θα της αρεσει λογικα ,σημερα με ζαλισε για παιδικο Ντορα αλλα αρχιζε πιο μετα...Ειδα ειναι απογευμα,θα πρεπει να την κοιμισω μεσημερι για να αντεξει.οικογενειακα θα πατε;αν ειναι να πεισω τον συζυγο!! Κι εμενα τουαλετα παει μονη εδω και καιρο,αλλα με το σχολειο παρατηρησα οτι της εγινε συνηθεια να πλενει και τα χερακια ενω πριν επρεπε να της το λεω.σπιτι προς το παρον δεν θελει να φαει οταν γυρναει,τρωει καλη ποσοτητα στο σχολειο,αλλα πιο μετα της κανω καμια ομελετα και αλλα τετοια.για να δουμε σημερα....

ευχαριστω και για τον αντρουλη!!

αντε παω να συνεχισω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φορητέ ιέ;;;Θα με ξεκάνεις βρε Μάγκυ με τις ατάκες σου...χα χα έλυσα στο γέλιο...

Να του κάνεις εμβόλιο της γρίπης εννοείς;Ρώτα παιδίατρο.Εμεις δε κάναμε ποτέ αλλά περάσαμε άσχημα το πρώτο χρόνο παιδικό θυμάστε...

Αλεξ μπράβο στη δασκάλα που κάθεται και τα ταίζει με τόση υπομονή.Εδώ τα αφήνουν μόνα..και τη Χρυσάνθη που βοηθάει να κεντράρει μου το αναφέρει κιόλας στου στυλ "αντε πρεπει να μάθει μόνη"

Αχ τι ωραία Φλοίσβος...να μασταν και εμεις...

Δουλειά δεν έκανα 55 λεπτά με τη Σταυρούλα τηλέφωνο...Thanks για όλα και πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ 6.30 με 9.30 θα ναι ναι οικογενειακα θα παμε να ρθειτε καλα θα ναι πιστευω

κ εμενα τρωει συνηθως ολο η αφηνει λιγο γραφουν στο βιβλιαρακι

οταν ερχεται πινει γαλα κ ξερος κ εγω μετΑ του δινω φαγακι κ απο μας

εμενα παλι ψηλωσε κ φαινεται λεπτουλης νομιζω αλλα ειναι στην ταξη θηριακη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!!

Καλά Μαρία πολύ χάρηκα για την κουβεντούλα μας,μακάρι να ήμουν εκει και να βοηθούσα ουσιαστικά. Καλά το αυτί μου κόκκινο τόση ώρα από τον ασύρματο!!:)]:-pδεν μου έκοψε να πάρω το σταθερό της ξανθιάς να μιλάω...είμαι και εγω αν το ανοιξω δεν το κλεινω...τρεχα να κονταίνεις το φόρεμα καλέ μη το πατήσεις και έχεις άλλα μετα. πες στη μοδίστρα να στο κονταίνει πάλι ασύμμετρο.

Μαγδα δεν την σκαπούλαρες εσύ ε?περαστικά κοπέλα μου κοιτα τώρα να μην κουραστεις με τις δουλειες.θα πάτε μπομπ σφουγγαράκι? να ο μοναδικός λογος που θα ήθελα να ζω στην Αθήνα.Το Εμμελάκι κάθε φορά που βλέπει στην τηλεόραση κάτι τέτοιο μου λέει μαμα εκει θελω να με πας.

Αλεξ είδες που θα συνηθίσει σιγα σιγα.την άλλη εβδομάδα δεν θα κλαίει καθόλου.Καλέ πως κάνουν μόνα τους τσίσα ?εγώ την βάζω ακόμα στην τουαλέτα.εκείνη θέλει μόνη αλλά φοβάμαι να μην γίνεται χάλια.ασε που ισα ισα φτανει να ανεβει.

Χτες παραγγειλαμε τουρτα 4 κιλα.Η εμμέλεια διάλεξε μια παρασταση με τουιτι..:thumbup: Σημερα είχαν αγιασμό και θα σχολουσαν 10.30 και την πήρε η μαμα μου να πάνε λαικη.

εκανα και μια απότομη κίνηση χτες πονούσε η κοιλιά μου και κάθομαι σαν την κλώσσα σημερα και δεν κάνω τίποτα.(αλλο που δεν θελω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!!Χαθηκα ,αλλα εχω χασει τα αυγα και τα καλαθια που λενε!!!!Βεβαια σας διαβαζω καθημερινα ,αλλα δεν προλαβαινω να σχολιασω:shifty:

Προσπαθω να συντονιστω με το νεο μας προγραμμα,την κοιμιζουν στο σχολειο και στο σπιτι δεν ξαπλωνω καθολου οταν γυρναω,εχω μαγειρεμα,σιδερωμα,ψιλοδουλεις ....ολα δηλ οσα εκανε μεχρι περυσι η μανουλα!!!!Αλλα δεν παραπονιεμαι γιατι χορταινω το κοριτσακι μου!!!!Εχει αλλαξει η ζωη μας,η Δημ αγνωριστη,αφου τα ελεγα σημερα στη δασκαλα και δεν το πιστευε,γιατι μου λεει οτι οι αλλαγες φαινονται συνηθως κατα το Δεκεμβρη,αλλα τι να πω αφου εχει αλλαξει!!!!

Καταρχην κοιμαται σερι στο κρεββατι της και να ξυπνησει(γιατι την ακουω πολλες φορες δεν ερχεται),σημερα δε μου λεει,μην μου λες παραμυθι,θα διαβασω λιγο μονη μου και θα κοιμηθω@-)Παιρνει τον Μαικ και εγω παω τουαλετα,ωσπου να βγω κοιμοταν μακαριως!!!Μετα εχει γινει πολυ υπακουη και σεβεται τους κανονες και τις συμφωνιες!!!Αλλο παιδι λεμε!!!!

Το θεμα με το σχολικο φαινεται να το εχουμε ξεπερασει,αλλαξε και συνοδο αυτην την εβδομαδα(αυτη θα την εχει μονιμα) που ειναι πιο μικρη κοπελα και την εχει ερωτευθει την καΚατερινα!!!!Εχθες μας ρωταει:αυριο ποιος θα με παρει απο το σχολειο? Της λεεω:Εγω και απαντα:Οχιιιι,θελω το σχολικο:-tΘα μας κουφανει αυτο το παιδι!!!!

Κατα τα λοιπα,απο τα παρτυ μας,σας στειλαμε φωτο!!Στο σχολειο απο οσο ειπε η κυρια,περασανε τελεια,ηταν και το 1ο παρτυ και το ευχαριστηθηκαν!!!Οπως βλεπετε δε αγκαλια με ολα τα αγορακια!!!Φρικαρε ο μπαμπας μας!!!!χαχαχαχαχαχαχαΠαντως και εκει το αισθημα μας ειναι ενας Βατιλης!!!Σημερα εβλεπα της φωτο που μου εστειλε η Μαγδα και με ρωταει ποιος ειναι αυτος? Ο Βασιλης της λεω.Οχι,λε μαμα,μου λεει,τουβλο εισαι?Ο Βατιλης με παιρνει αγκαλια στο σχολειο!!!!!

Στον παιδοτοπο περασαμε σουπερ,της ειχαν ετοιμασει οι κοπελες ενα σωρο εκπληξεις!!!Αλλα την μεγαλη εκπληξη μας την εκαναν οι παππουδες απο την Κορινθο!!!Ηλθαν την προηγουμενη στις 11 το βραδυ για να μας κανουν εκπληξη!!!!!Καταχαρηκε η μικρη!!!

Την επομενη,την αφησαμε και πηγαμε Κοζανη για το γαμο ενος συναδελφου.Ο αντρας μου βεβαια χαλια ο κακομοιρης με τραχειβρογχιτιδα και αντιβιωση!!!!Αφου κατα τις 12 μου λεει στο γαμο,δεν αντεχω αλλο θα παω στο ξενοδοχειο γιατι πνιγομαι απο το βηχα,αλλα αν θες εσυ μεινε!!!Και εμεινα η αναισθητη και μαζευτηκα στις 4 τιο πρωι,αλλα περασαμε τελειαα!!!!Την αλλη μερα γυρισαμε και φυγαν και οι παππουδες για Κορινθο.

Προχθες ειχαμε συγκεντρωση γονεων στο σχολειο για ενημερωση,μιλαμε ζουμε μεγαλες στιγμες κοριτσια!!!!Μας μιλησαν ολες οι δασκαλες του παιδικου,η παιδοψυχολογος και οι δασκαλες των ειδικοτητων!!!Θα κανουμε αγγλικα-γαλλικα-γυμναστικη-μουσικη και θεατρικο παιχνιδι!!!

Αλλα βασικα οι συμβουλες της παιδοψυχολογου ηταν πολυ καλες για την προσαρμογη και γενικοτερα δηλ.Το γενικο συμπερασμα ειναι οτι οταν τα παιδια εχουν προβλημα προσαρμογης στο σχολειο,αντιλαμβανονται το δικο μας αγχος και ανασφαλεια,αν ειμαστε αποφασιστικοι εμεις και σιγουροι ειναι και αυτα καλυτερα.Χαρακτηρηστικα μας ελεγε οτι μπορει να αρνουνται ακομα και να ντυθουν,εμεις πρεπει να ειμαστε cool και να πουμε"δεν εγινε και τπτ θα παμε με τις πυτζαμες και ντυνεσαι στο σχολειο!!!"

Παντως στα γενικα,χαρηκα γιατι εχω κανει και σωστα πραματα.Μασς ειπε οτι ειναι πολυ σημαντικο να βρισκουμε χρονο μονο για εμας και τον συντροφο μας και περαν του γεγονοτος οτι αυτο μας κανει και γεμιζουμε μπαταριες,δινει στο παιδι το μην οτι δεν ζουμε αποκειστικα για αυτο,γιατι μονο τοτε κανουμε αυτονομα και ανεξαρτητα παιδια.Ακους Μαρια?????Που ανησυχεις για ενα 2μερο στην Κρητη!!!!

Αυτα τα νεα μας σε γενικες γραμμες!!!Θα γραψω και κατι στην ομαδα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικα σας τωρα,εν συντομεια....

Φουφουκι,ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΗΗΗΗΗ η Αγγελικουλα!!!Εννοειται οτι δενσας ξεχασαμε αλλα ηταν η μερα του παρτυ και τρεχαμε πανικοβλητοι.Εσυ τελικα που θα εισαι φετος δεν εχω καταλαβει!!!

Σταυρουλα,εγκυουλα, σιγα που θα κοροιδευατε την Εμ,αυτη ειναι γατα καλε!!!Τι επαθε η κοιλιτσα και ποναγε????Για προσεχε το μπεμπε!!!Μεγαλωσε ρε η ζουζουνιτσα σου!!!!Μην μου λες για το ποσα βραδυα κοιμασια μονη γιατι εγω βραδυ- παρα -βραδυ σχεδον!!!

Εξαιρετικη ιδεα η καλλιεργεια και καλα κανεις και εισαι κουκουβαγια!!!Του αξιζει!!!

Ακου ξανθια,αν ειναι να ελθεις Θεσ/νικη το Σαβ,παρε με απο Παρασκευη να συννενοηθουμε να βρεθουμε!!!!Μην τυχον και ελθεις και δεν τα πουμε!!!!

Αλεξ ,να χαιρεσαι το συζυγο αν και καθυστερημενα.Θα στρωσει μωρε το Κων/νακι ,θελει το χρονο του.Ειδες που τρωει απο ολα εκει?Και οσο παει θα στρωνει πιο πολυ!!!!

Μπραβο και για την παλινδρομηση,τι να κανει και το σπορι,ρε?Εδω μεγαλοι και δεν μπορουν να συνεργαστουν για την εξεταση,το μωρο θα μπορεσει?

Δεν σε πηρα για την κατασκευη γιατι με αυτα και με τ'αλλα το αμελησα!!!Θα προτοτυπησω παλι,θα παρω ρουχο!!!!χαχαχαχαχα

Ρουλα,αυτο που θες να κανει κοριτσι μου δεν ειναι παρτυ γεννεθλιων,ειναι ο Τασουλης στη χωρα των θαυματων!!! Παντως και το ταξιδακι ωραια φαση!!!Δεν θα κανεις και σχολειο?

Πολυ τελεια ακουγεται η τελευταια εξορμηση!!!Αγωνιω για τις φωτο!!!Να μου τον γνωρισεις αυτον τον φιλο σας!!!

Ασε αυτο που δουλευεις και δεν πληρωνεσαι,ειναι must μαλλον σε αυτην τη χωρα!!!Και εμας παλι απο τον Μαρτη εχουν να μας δωσουν εφημεριες[smilie=banghead.gi:Με τη δουλεια του συζυγου,τι θεμα υπαρχει?

Με γεια και το δωματιο,εγω θα το εκανα παντως,εμενα ειναι πρασινη και σε εναν τοιχο εχω λουλουδατη ταπετσαρια.

Συμπεθερα, περαστικα!!!Καλε σας ξετιναξε!!!Κυκλοφορει ιωση παντως.Ελα ρε θα στρωσει ο Βατιλης,δεν τον φοβαμαι εγω.Τουαλετα και εμενα μονη παει,καθεται στο θρονο και μου λεει :πουφ,φυγε βλωμαει,θα σε φωναξω οταν τελειωσω!!!!χαχαχαχαχα

Ευχαριστω και για τα καλα λογια,αλλα μαλλον θες οφθαλμιατρο,την κυτταριτιδα που φτανει στο γονατα και την κοιλουμπα δεν την βλεπεις????Τη Θεα δεν ξερω που βλεπεις!!!!

Μπομπ ο σφουγγαρακης,ε?Σουπερ!!!Η Μιμικα τον λεει Μπομπο.Και εδω εχει mazoo and the zoo το Σαββατο αλλα εχουμε βαφτιση και δεν νομιζω να προλαβω!!!

Μαρακι,σιδεροκεφαλη και καλη αρχη!!!Περιμενουμε νεα!!!

Τα πεθερικα σου ειναι Ροδο?Συγκινητικο θα ειναι!!!Οσο για την αδελφη και το παρτυ,τι να πω και εμενα δεν θα με πειραζε!!Εγω στο γαμο της αδελφης μου ειχα καλεσει 15 ατομα και μετα της το πα!!!!Οι ετοιμασιες παντως βαινουν καλως,αυτο μετραει!!!

Οχι που θα ξεγελασεις εσυ τη Δημ Κουνια που σε κουναγε...που λενε!!!

Ρε εσυ ,πολυ ωραιος ο Τεντυ,τι κριμα να το πετανε,αν δεν θες κατι τοσα ιδρυματα υπαρχουν ,που τα χρειαζονται!!!

Επισης ωραιος τυπος ο κουνιαδος,εχω να πω.Για το φουστανι,εξαρταται,αν εισαι εξοικοιωμενη να χορευεις με ουρα,αλλα κυριως απο το ποσο καλη ειναι η μοδιστρα,αν δεν ειναι δοκιμασμενη,μην το πας!!!!

ΑΑυτα εν ολιγοις,σας φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!Είναι 9 και έχω ήδη εξαντληθεί..Η Εμμέλεια από χτες το μεσημέρι παραπονιόταν ότι τσούζει οταν κατουρούσε και δεν έκανε τσίσα ΟΛΗ ΜΕΡΑ. το βράδυ την παρακαλούσα με χίλια δυο κόλπα,απειλές καλοπιασματα αλλά τίποτα.Με τα πολλά τα έκανε το πρωι και πήρα ουρα να κάνω καλλιεργεια.Καλα μιλάμε κρατήθηκε 17 ώρες:shock::shock::shock::shock: μόνο και μόνο από τον φόβο ότι θα τσούξει.που τελικά όταν δοκιμασε δεν πόνεσε αλλα της είχε μπει η ιδέα. Αλλά και με τον απιδικό μες στα νεύρα είμαι .γυρίζει κάθε μέρα μέσα στα χώματα .ακόμα και μεσα στο βρακι έχει χωματα και πετραδάκια.Η κυρία μου λέει ότι κυλιέται στην άμμο και δεν την ακούει να βγει. Μου ήρθε να της πω δως τη μια να καταλάβει εκέινη την ώρα αλλά εχεί χάρη η παιδαγωγική ιδιότητα..χαχαχα

Χαρουλίτα τι καλά που έχετε μπει σε ένα πρόγραμμα.Είδες με το σχολικό?όλα έφτιαξαν.Καλά και η δικιά μου μόνο με αγόρια κάνει παρέα. ειδικά ένα αγοράκι ο Θοδωρής της έχει τρελή αδυναμία. μου λέει χτες ο θοδωρης εκλαιγε γιατί του πήρε ένα αγόράκι το φτυαράκι αλλά πήγα και το πήρα πίσω και τους μάλωσα.εχουν αντιστραφεί οι ρόλοι κορίτσια..[smilie=icon_scratc:

Τα γενέθλια της Μιμίκας σουπερ οι φωτογραφίες τα λένε όλα.

Και μια που μιλάμε για φωτογραφίες.....επιτέλους άνοιξα το mail μου και τι να δω..προσπερνάω το ότι είστε όλες αδυνατούλες και κορμάρες και θα μείνω στα παιδιά κλώνους. ΟΛΕΣ? ΜΑ ΟΛΕΣ βγάλατε τους κλωνους σας? Ελα τωρα πείτε ύπαρχει κανένα ξόρκι που λέγατε μέσα σας μεταξύ του ..χμ και ..χμχμ, κάνατε καμία συγκεκριμένη στάση, διατροφή ,προσευχή?ήπιατε κανένα μαντζούνι?[smilie=laughing7.g:[smilie=laughing7.g:[smilie=laughing7.g:

Πάω να καωνω καμια δουλεια. bye!!!!

A!!!!Μαρία καλή αρχή σημερα.θα κατσεις κανονικά ή θα ορκιστείς και θα φύγεις?κάτι σαν τα σχολεία?:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδι κοριτσια!!!σημερα δεν εχω πολλες δουλειες του σπιτιου,τελικα αμα λειπει ο μικρος σιφουνας μενει και λιγο συγυρισμενο το σπιτι!!!αφηστε που μαζευει και το Κωνσταντινακι τα παιχνιδια του!!και πριν με βοηθουσε καπως όταν μαζευα και της ελεγα αλλα τωρα το κανει και από μονη της.Αρχισα σημερα να υλοποιω τα του παρτυ!!!αρχισα την πινιατα,την εκανα με χαρτονι για το σχημα,να δω πως θα την σπασουν!!χαχα Κατά τα αλλα ξυπνησε η Κωνσταντινα το βραδυ και εκλαιγε,σαν κατι να την ενοχλουσε,σαν να ποναγε ο λαιμος αλλα δεν μιλαγε και αυτό το παιδι να καταλαβω…την πηρα στο κρεβατι,στριφογυρναγε,ξαναξυπνησε γυρω στις 4 ηπιε γαλα και μετα πηγε μονη στο κρεβατι της.Το πρωι παντως ξυπνησε μια χαρα!!χθες εννοειται δεν αγγιξε τα φασολακια!!!θα τα φαει αραγε καποτε ή παντα θα πεισματωνει;;σημερα μακαρονια με κιμα πιστευω θα φαει !!

Μαρακι καλη αρχη!!!περιμενουμε νεα!! Από ότι μου ειπαν άλλες μαμαδες ειμαι τυχερη που εχουμε αυτην την δασκαλα,μαλλον είναι πολύ υπομονετικη!!αλλα φανταζομαι δινουν περισσοτερη προσοχη τωρα που προσαρμοζονται.Μια χαρα τα κοριτσια με τα ποδηλατα!!!το καταφερνουν το πεταλι;Δοκιμασα την Κωνσταντνα σε ένα τετοιο και δεν γυριζε ολο το πεταλι,μπορει και να ηθελε να κατεβει και η σελα βεβαια.

Μαγδα μου τελικα το Σαββατο θα παμε Σαλαμινα σε έναν φιλο που γιορταζει και θα κανει τραπεζι…βεβαια όταν ειπα στον συζυγο να παμε Κυριακη να δουμε την Ντορα δεν ενθουσιαστηκε!!!Ψηλωσε ο Βασιλακης;και η Κωνσταντινα πρεπει να ψηλωσε και μεγαλωσε κι άλλο το ποδι της,παλι της μικρυναν τα παπουτσακια!!

Σταυρουλα καλε πως μεγαλωσε το κοριτσακι σου!!!!!!μια γλυκα είναι!!συγνωμη εσενα δεν σου μοιαζει δηλαδη η Εμμελεια ;;;δεν της εχεις κανενα σκαλοπατακι στην τουαλετα να παταει εκει και να καθεται πιο ευκολα;ελα μωρε ,τι χαλια να γινει;εμενα που θελει να σκουπιζεται και μονη στα κακα καποιες φορες;;;ευτυχως δεν ειχαμε τιποτα ατυχηματα!!!καλε ποση ωρα κραταγε τα τσισα;;;ελπιζω να μην είναι τιποτα!!αφου εχει χωμα να της φορας πιο στενα ρουχαλακια,κανενα κολαν.Μπραβο στην δυναμικη Εμμελεια που τα βαζει με τα αγορια για τον καλο της!!χαχα Το μωρουλι ενταξει;προσεχε κι εσυ βρε λιγακι!!!θα σου γραψω και στην ομαδα!!

Αντε βρε Χαρα ,κι σκεφτομουν χθες ότι χαθηκες!!ευχαριστω για τον συζυγο και δεν πειραζει για το δωρακι,άλλη φορα θα το κανονισουμε καλυτερα!! ακουγεσαι πολύ καλα παντως ,εχετε μπει σε προγραμμα!!!μπραβο!!Ξεπεραστηκε και το προβλημα με το σχολικο,βεβαια πηγατε στο άλλο ακρο..χαχα μα τι ζουζουνι!!!Ο αντρας σου πως είναι;περαστικα του!!Συγνωμη καλε,θα κανει αγγλικα και γαλλικα;;φανατζομαι τιποτα τραγουδακια ε;Καλες και οι συμβουλες που σας εδωσαν ,ετσι κι εγω ενώ την αφηνω και γκρινιαζειτην χαιρεταω μεσα στην καλη χαρα με το χαμογελω και φευγω!!!με την εξεταση ενταξει ,συνεργαστηκε,αφου από μονη της ζηταγε να παμε να δουμε την κοιλιτσα,της ελεγα και καλα ότι εβλεπα στην οθονη το μπισκοτο που εφαγε και εψαχνε να το δει!!απλα κατουριοταν το καημενο και παραπονιοταν!!

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και γω από το σπίτι!!!Ορκίστηκα το πρωί μαζί με άλλους 6 μαντραχαλέους τεχνικές ειδικότητες,μας έβγαλαν και φωτο δημοσιογράφοι θα σας βάλω το link αν μας βρω σε κανα τοπικο blog.Μας καλωσόρισε ο δήμαρχος,υπογράψαμε το διορισμό,πήγαμε από το τμήμα μισθοδοσίας δώσαμε τα στοιχεία μας,με το καλημέρα σας ο Ελληνας για το μισθό μη χάσουμε...Εκεί ο προιστάμενος μου λέει εδώ θα έρθεις στο τμήμα μισθοδοσίας γιατί έφυγε μια κοπελιά που είχαμε.Καλά μου φάνηκε 4 άντρες είναι όχι στα κεντρικά του δημαρχείου λίγο πιο μακρυά.Αυτός ευγενέστατος με δίδυμα αγόρια φοιτητές στο πανεπιστήμιο που τελείωσα.Χάρηκα και γω αν και με μισθοδοσίες δε θέλω να πολυ έχω σχέσεις,μουρμουράνε όλοι για το μακρύ και το κοντό τους,νομίζουν ότι τους κλέβεις ή τους αδικείς,τέτοιες εμπειρίες έχω ως τώρα,αλλάζουν και τα νομοθετικά συνέχεια.

Να μη σας τα πολυλογώ μας κάλεσαν στο γενικό γραμματέα μετά ο οποίος είναι κομματόσκυλο αιρετός.Πολύ τυπικός αμέσως μου έδωσε τη κάρτα του φυσικά ότι θελήσω.Μου είπε θα πάω στο λογιστήριο τελικά στα ληξιπρόθεσμα μέχρι τέλος του χρόνου και από τη καινούρια χρονιά θα πάω στο γραφείο του δημάρχου σε μια εταιρία δημοσίου δικαίου που από ότι κατάλαβα ασχολείται με παλιές πληγές που πρέπει να κλείσουν με νέα κονδύλια.Δε πολυκατάλαβα.Μου τόνισε να μαι τυπική στο ωράριο μου στο 5λεπτο ειδικά τα 2 πρώτα χρόνια που θα μαι δόκιμη.Είπε να φύγουμε πρώτη μέρα και ξεκινάω από αύριο στο λογιστήριο τελικά με γυναίκα προισταμένη,δε πήγα να τη γνωρίσω αύριο.Πήγα οαεδ να διακόψω ανεργία που έπαιρνα τώρα για 2 μήνες,πήγα τράπεζα και βιβλιοπωλείο πήρα παραμύθια για τα κορίτσια να διαβάζουμε.Εψαχνα τα κλασικά κοκκινοσκουφίτσα,τρια γουρουνάκια κλπ κλπ γιατί αυτά τα μοντέρνα δε μου πολυαρέσουν,όσα πήρα είναι όλα με νεράιδες και ούτε μηνύματα βγάζουν είναι μόνο για το θεαθήναι και τη ζωηρή εικονογράφηση.

Οπότε σιδεροκέφαλη και προχωράμε...ευχαριστώ για τις ευχές....

Χαρά τι ωραία πράγματα στο σχολείο σας,όντως ακούγεσαι πιο ήρεμη και ας κουράζεσαι παραπάνω χωρίς βοήθεια.Τρελαίνομαι με ατάκες Μιμίκας...σα μεγάλη.Καλή αρχή στις δραστηριότητες σας...Το φόρεμα το πήγα χθες μοδίστρα,μου πε να μη το κοντύνω γιατί θα χάσει σε ομορφιά.Αν το τραβήξω λίγο πιο πάνω και με ένα κορμάκι από μέσα να σφηνώσει έρχεται just,οπότε θα το αφήσω έτσι για μια φορά και βλέπουμε.

Εχετε δίκιο που με κράζετε για τα παιδιά που δε τα αφήνω.Δε τις αφήνω όχι γιατί φοβάμαι ότι η γιαγιά-παππούς δε θα τις προσέξουν ή ότι δε θα περάσουν καλά αλλά δε θέλω να αναστατώσουν ή να κουράσουν τους άλλους..Πχ τώρα που θα πάμε Κρήτη έτσι,η μάνα μου έχει ένα μήνα που με ρωτάει πράγματα όπως,πως ζεσταίνω το γάλα,πόσο πίνουν,πότε κάνουν τσίσα,ποια παπούτσια να βάλουν,που έχω ρούχα τους...τη βλέπω δηλαδή έχει αγχωθεί για ένα βράδυ και το χει κάνει πλάνο στο μυαλό της.Δεν είναι ο χαλαρός άνθρωπος που θα του πεις φεύγω σκ πήγαινε κάτσε σπίτι κρατα τα παιδιά.Τα βράδια αφού κοιμηθούν 21,00-21,30 να ρθει να κάτσει να βγούμε το κάνει και έτσι και γω περνάω πιο καλά..Ευτυχώς κοιμούνται νωρίς και έχουμε ώρες με τον αντρούλη και να βγούμε και να μιλήσουμε και να πιούμε ένα ποτάκι στη βεράντα μας.

Χθες μου άφησε στο καθισμα του αυτοκινήτου ένα κουτάκι κωσμηματοπωλείου.Ηταν ένα κρεμαστό διαβολάκι με τρίαινα που έγραφε πάνω devil!!!Τι είναι λέω αυτό;;Είναι λέει για καλή αρχή για το διορισμό...Πάνω που πήγαινα να μουρμουρίσω που δε πήρα δώρο γιορτής κάτι έκανε στο άσχετο...

Περαστικά στον husband Χαρά,μπράβο οι παππούδες τέλεια έκπληξη και μας έρχονται το Σαββάτο και η αδερφή μου το ίδιο.Θα κάτσουν μέχρι Τετάρτη.

Αλεξ χθες πήγαμε πάλι για ποδήλατο.Κάνουν τη μισή κίνηση στο πετάλι.Πατάνε τα πόδια τους πάνε αλλά δε γυρνάνε γύρω γύρω το πόδι ή αν το κάνουν θα ναι κατα λάθος.Η Χρυσάνθη σε αφήνει να τις κρατήσεις τα πόδια να της δείξεις και νομίζω θα μάθει πιο γρήγορα.Η Δήμητρα ξεροκέφαλη όπως σε όλα λέει μόνη μου μόνη μου.Κοίτα δε πάμε και συχνά 2 άντε 3 φορές την εβδομάδα να έχουμε τη δυνατότητα να τις πηγαίνουμε στο αθλητικό κέντρο που έχει χώρο.Σπίτι μας είμαστε σε διαμέρισμα δε μπορούν να κάνουν.

Σταυρούλα καλύτερα σήμερα η κοιλιά;Βρε το Εμμελειάκι να κρατάει 17 ώρες τσίσα και γω νόμιζα το χαμε εμείς το ρεκόρ που τα κρατούσε η Δήμητρα 9 ώρες.Ελπίζω να μην είναι τίποτα.Καλά έκανες και τα πήγες για καλλιέργεια.

Αυριο κανονικά στο πόστο μου.Με πήραν και τα παιδιά από τη παλιά δουλειά να μου ευχηθούν καλή αρχή που το μαθαν ότι ξεκινάω.Συγκινήθηκα η αλήθεια,να δουμε εκεί θα χει νεαρά παιδιά να ανταλλάσουμε κοινά ενδιαφέροντα....

Πάω να διαβάσω και στην ομάδα...

Επεξεργάστηκε από MARDIO
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλαρες μου γλωσσουδες εγω εχω γινει περδικι ευτυχως

σημερα ο βασιλακος μου πηγαν εκπαιδευτικη εκδρομη σε πατητηρι ειδαν ολη τη διαδικασια αμπελιου τρυγου κ εμφιαλωσης ο βασιλης ξετρελαμενος

ειναι πολυ ζουζουνι ολες οι δασκαλες ερωτα του χουν τον εχουν κατσιασει στα φιλια ωωχ ξαναμπαινω ηρθε ο πεινασμενος συζηξ

χτες 15 μερα αρα γονιμη το γλεντησαμε αι να δουμε χιχι

θα σου κανω σταυρουλα παρεα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλαρες μου γλωσσουδες εγω εχω γινει περδικι ευτυχως

σημερα ο βασιλακος μου πηγαν εκπαιδευτικη εκδρομη σε πατητηρι ειδαν ολη τη διαδικασια αμπελιου τρυγου κ εμφιαλωσης ο βασιλης ξετρελαμενος

ειναι πολυ ζουζουνι ολες οι δασκαλες ερωτα του χουν τον εχουν κατσιασει στα φιλια ωωχ ξαναμπαινω ηρθε ο πεινασμενος συζηξ

χτες 15 μερα αρα γονιμη το γλεντησαμε αι να δουμε χιχι

θα σου κανω σταυρουλα παρεα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου καλη αρχη οτι κ αν κανεις θΑ διαπρεψεις αρκει να το θες πραγματικα

τα ποδηλατα αψογα σε λιγο δε θα της προλαβαινεις!!

σταυρουλα πες στη δασκαλα τα πιπια θελουν προσοχη ακους εκει!!

βαζε της παντα απο μεσα σορτσακι κολητο μακρυ λιγακι

τελικα τι δειξαν οι εξετασεις σκεψου αυτοσυγρατηση που χει ομως η κορακλα!!

συμπεθερα με τετοιο ματι κ τετοιο υψος πιστεψε με κανεις δεν ασχολειται με λεπτομεριες κ μικροατελειες που μονο εσυ βλεπεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβω για τη μιμικα κ εγω το επομενο στα δυο θα παει παιδικο αλλη φαση η πειθαρχια οι κανονες δε λεω καλη κ η υπερβολικη αγαπη παππουδων αλλα κανει κ λιγο κακο στη διαμορφωση του χαρακτηρα.

Αλεξακι μου για φασολακια τρελαινεται ο βασιλακος μου

που θα παει θα στρωσει το μωρο μας ολα νεα ειναι γιαυτα μωρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα πλεον το αδειαζει το πιατο παντα κ ερχεται με σφραγιδα η αυτοκολλητο

σημερα γιουβετσι με σαλατα λαχανο

κ το πρωινο παλι ολο φρουτα κ ψωμοτυρι

συμπεθερα φωστηρας απο τωρα θα γινει η μιμικα μσς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δε μου πατε το μαλλί αν το μαζέψω με το στράπλες ή να το αφήσω κάτω μπουκλέ;Μου αρέσουν εξίσου και τα δυο...

Με έσκασε η Δήμητρα το απόγευμα,τσακώθηκα και με τη μάνα μου σκατά....

Την άφησα να πάω μόνη με τη Χρυσάνθη Σούζυ και μου το φύλαγε η καρακαηδόνα.Γύρησαμε τις πήγα παιδότοπο και ξεκίνησε τις βλακείες,να μη θέλει να πάει να παίξει,να πετάει τους χυμούς,έσπασε ένα ποτήρι,έκανε κακά πάνω της,σήκωσε χέρι πάνω μου...σας λέω σα τρελαμένο και να χω τη μάνα μου απέναντι να μη κάνει τίποτα και να λέει: "Κακομαθημένο που το χεις δώσε της ένα χέρι ξύλο" και πάλι και δώστου και να με φορτώνει.Τους έβαλα όλους στο αυτοκίνητο και φύγαμε.Της λέω αντι να μου χτυπάς κάθε φορά ότι την έχω κακομαθημένη πες μου μια λύση πιο πολύ θα με βοηθούσες πχ πάρτην σε ένα παιδοψυχολόγο ή κάνε της αυτή τη τιμωρία το ξύλο δεν είναι λύση,τουλάχιστον από μένα.Και άρχισε το μονόλογο του Βασιλάκη Καίλα...ότι επειδή με νευρίασε το μωρό θα ξεσπάσω πάνω της και ότι σιγά τι είπε...

Από μιας αρχής δεν ήθελε να πάμε παιδότοπο ήθελε να κάτσουμε σπίτι να δει το μπάσκετ και μου το είπε μετά.Τόση αρνητική ενέργεια που μας μετέφερε ας έλειπε.Το βλέπει σαν υποχρέωση ότι πρέπει να ρθει και όταν την ακούσεις στους έξω λέει δε μπορώ να έχω ελεύθερο χρόνο πάω στα εγγόνια μου τα απογεύματα..

Είχα τόσα όνειρα για το πάρτυ μας το ετοιμάζω τόσο καιρό έκανα τόσα έξοδα και είμαι σίγουρη θα μου το χαλάσει για να γίνει το επίκεντρο της προσοχής.Θα πετάξει κανένα δεν έρχομαι περάστε εσείς καλά και άστε με εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELLOOOOO!!!!!!Τι νεα?

Εγω περιμενω να γινουν οι φακες,τα μωρα μου κοιμουνται!!!!

Πηρα το σπορι απο το σχολειο,ηλθε και ο μπαμπας μας κατα τις 5 μετα απο 2μερη εφημερια,ΕΛΕΟΣ δηλ!!!!!Μου το εχουν ξεκανει!!!Ο καημενος ηταν κομματια και μου λεει,δεν παμε παιδοτοπο να πιουμε και εμεις ενα καφεδακι,γιατι αν τον αφηνα θα κοιμοταν ατακα!!!!Γυρισαμε,μπανιο γαλα και στις 9:30 κοιμοταν [smilie=blob6.gif]Ονειρο ζω μην με ξυπνατε!!!!!!

Μαρακι,επισημοτητες βλεπω η ορκομωσια!Θα μου πεις ,με τον ρυθμο που θα γινονται απο εδω και περα οι διορισμοι,θα αποτελουν 1ο θεμα στις ειδησεις!!!!Μισθοδοσια??????Στα πολυ βαθια φιλεναδα!!!!Ετσι οπως μας ξεχνανε ολους απληρωτους,οι υπαλληλοι της μισθοδοσιας ακουνε τα σπασμενα!!!Παρεπτιτοντως,παλι απο τον Μαρτη ειμαι απληρωτη!!!!Σημερα ειχαμε συνελευση και μαλλον ξεκιναμε κινητοποιησεις παλι!!!!

Αμαν βρε παιδι!!!Σε εσκασε η κοντεσσα παλι!!!Παντως οντως θελει μαζεμα αυτη!!!Καταπιεζει και το αλλο το δολιο το παιδι!!!Παντως βρε Μαρια,απο αυτα που λες εχεις θεματακια με τη μανουλα,μαλλον:roll:Θα σου προτεινα να διβασεις λιγο Γιωσαφατ,βρισκεις και συνεντευξεις του στο youtube!!!!Η σχεση που εχουμε με τη μητερα μας ,ειδικα τον 1ο χρονο ,καθοριζει ολη τη ζωη μας!!!

Το μαλλι ψηφιζω πανω και μακρυ σκουλαρηκι,η μπουκλα με αυτα τα φορεματα μου βγαζει κατι κιτσ,ειδικα αν η κομμωτρια δεν κατεχει το θεμα μπουκλα,κινδυνευεις να βγεις σαν αρραβωνιασμενη σε βουνοχωρι!!!!

Σταυρουλα,ενταξει η κοιλιτσα?Παντως εμας η δασκαλα μας ειπε μην φοραμε φουστανια ή να φοραμε σορτσακι απο μεσα,αν και η αυλη δεν εχει χωματα,ειναι ολο γκαζον αλλα και παλι δεν ειναι υγιεινο να καθονται κατω με το εσωρουχο,ελπιζω να ναι ολα καλα.

Περιμενω τηλ αν ειναι να ελθεις!!!!!

Συμπεθερα,ηταν θεμα χρονου η προσαρμογη του γαμβρου!!!Εμας το υπολοιπο του φαγητου το αφηνουν μεσα στο μπολακι(το βαζω εγω το φαγητο) για να ξερουμε ποσο εφαγε!!!!Μονο το δικο μας ειναι καθε μερα λαμπικο!!!!Αν και μια μερα με εκανε ρομπα,δεν της αρεσε το φαι και λεει "κυλια,πολυ βλακεια το φαι ,που εκανε η μαμα μου' και την επομενη που της ειχε βαλει η μανα μου της λεει"παλι καλα σημελα μαγειλεψε η γιαγιακα μου"!!!!!!!

Εβαλες μπρος ολοταχως και εσυ για 2ο?Και μενα με πρηζουν ολοι,ειναι και η ηλικια που τους αγχωνει μαλλον!!!!Αλλα αφου ο δικος μου,δεν νοιωθει ετοιμος ακομα και εγω ειμαι τοσο πιεσμενη με την ειδικοτητα,τι δηλ να κανουμε παιδι και να μαστε στην τσιτα?Σκοπος ειναι να ειμαστε ηρεμοι και σιγουροι!!!

Ναι ρε ,φωστηρας!!!Τι νομιζετε,θα παρετε νυφη με γαλλικα και μπαλετο!!!!!χαχαχαχαχαχα

Ενταξει ρε μια 1η επαφη θα κανουν ,1/2 ωρα την εβδομαδα γαλλικα και 1/2 αγγλικα,αν και μας ειπαν οτι θα τα ακουμε στο τελος της χρονιας να μας λενε λεξεις,τραγουδια,να μας χαιρετανε ξενιστι....να δουμε!!!Δεν με πολυαγχωνουν αυτα,να με περναει καλα θελω για ναγαπησει το σχολειο!!!!

Αλεξ,ειδες ποσο τακτικα γινονται με το σχολειο?Εδω που τα λεμε,καλη ειναι και λιγη μοναξια,ηρεμεις λιγο κια τα περιμενεις με λαχταρα!!!

Αληθεια ,τι θεμα θα εχει τοπαρτυ σας φετος?Τ ι κατασκευες φτιαχνεις?

Αντε σας καληνυχτω,γιναναε οι φακες!!!!Φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμελακι χρονια πολλα!!!!!Να τα εκαστοστησεις!!!!Σταυρουλα μου να χαιρεστε το κοριτσακι σας και με το καλο να ερθει το μωρακι!!!

Αριακι κι εσυ να χαιρεσαι την Μαριλουκα σου!!!Δεν σου ευχηθηκαμε την Κυριακη!!Κανατε παρτακι;πως περασατε;

καλημερα κοριτσια,φτιαχω την πινιατα και εχω γεμισει κολλες....ειμαι στα μισα της διακοσμησης!!Κατα τα αλλα μια χαρα...ολο και λιγοτερη γκρινια το πρωι,ενα δακρυ ετρεξε βεβαια αλλα ενταξει...για να δουμε την Δευτερα παλι!!

Mαρια τελικα δεν καταλαβα σε τι θεση θα εισαι…αντε καλη αρχη!!!Μωρε μπας και την εχεις αγχωσει εσυ την μαμα;και να μην της πεις πώς να ζεστανει το γαλα,δεν θα βρει ένα μπρικι;ή δεν θα βρει παπουτσια να τους βαλει;Η Δημητρα τι επαθε χθες;εκανε κολπα επειδη λειπατε με την Χρυσανθη;και δεν την πηρες να φυγετε πριν σε νευριασει τελειως;η μαμα γιατι ασθανεται υποχρεωμενη να ερθει κάθε απογευμα;παρτην σημερα να μιλησετε μην εχετε δραματα στο παρτυ!Για τον συζυγο μην ξαναπεις τιποτα…ολο δωρα,εκπληξεις και εξοδους είναι!!!Καπως ετσι κανει κι εμενα ποδηλατο οποτε ενταξει,θα μαθουν που παει;Για το μαλλι θα συμφωνησω με την Χαρα,την μπουκλα κι εγω την εχω στο μυαλο μου καπως..εμενα μου αρεσει αυτό το σπαστο,ελαφρυ κυμματιστο.

Μαγδουλα και εκδρομουλα ο Βασιλακης;τι καλα!!γλεντια ακουω χθες βραδυ…μπραβο μπραβο!!μακαρι!!!

Χαρα γενικα εισαι απληρωτη από το Μαρτη;;τωρα που εχετε ΤΟΝ υπουργο,θα φτιαξουν τα πραγματα!!χεχε Υπομονη!!Το παρτυ μας θα είναι με την μινυ,τοση λατρεια της εχει!!θα κανω την πινιατα,μια γρλαντα με κεφαλακια της μινυ με το χρονια πολλα.κατι αλλα για διακοσμηση για τον μπουφε…σκεφτομαι κι αλλα και ότι προλαβω!!θελω να κανω και κατι για κερασμα για τον παιδικο.

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κανετε κουκλες?Εγω περιμενω το συζυγο να ξυπνησει να παμε για ψωνια Σ/Μ,η Μιμικα παιζει θεατρο μονη της!!!!!Θα σκοτωσει τις αλλες πρωταγωνιστριες αυτη μια μερα!!!!

Αυριο θα παμε σε βαφτιση το απογευμα,βαφτιζει μια συναδελφος το μπεμπη της.Θα παμε μονες με τη μικρη γιατι ο συζυγος θα μεινει να αναψουνε φωτια με τους γειτονες!!!Αυριο εχουμε αυτη την καθιερωμενη γιορτη στη γειτονια για να αποχαιρετησουμε το καλοκαιρι!!!Θα εχουμε γλεντιοα,ευτυχως στη βαφτιση δεν θα εχει τραπεζι αλλα catering εξω απο την εκκλησια,οποτε θα ξεμπερδεψω γρηγορα!!!

Πρεπει να παω να ψωνισω και δωρα,να παω και τζαμπο για να παρω υλικα για χειροτεχνιες,μας δωσαν λιστα απο το σχολειο,αυριο κομμωτηριο....ηθελε και ο δικος μου να παμε να μου παρει γυαλια ηλιου για την γιορτη μου,αλλα δεν βλεπω να προλαβαινουμε...σνιφ...σνιφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμελεια[smilie=occasion18.:[smilie=occasion18.:, χρονια πολλααααααα!!!!!!Σταυρουλα μου να τη χαιροσαστε,με το καλο ενα σπιρτουλι ακομα,σαν το κοριτσακι σας!!!Που χαθηκες καλε?Θα ελθετε αυριο τελικα?

Αρια,χρονια πολλα στη Μαριλουκα!!!!Πωπωπω!!!!Το ξεχασα το κοριτσακι μας:oops:

Αλεξ,μην μου λες για ΤΟΝ Υπουργο!!!!Καλε μας κοροιδευει ολος ο κοσμος,οταν διοριστηκε μας λεγαν ολοι :να σας ζησει ο Υπουργος!!!Αν ημουν τελειως απληρωτη,θα το καταλαβαινατε,ρε!!!Θα ειχα γινει στυλακι!!!χαχαχαχα

Οχι,μονο εφημεριες μας χρωστανε,αλλα τι να λεει εχουν μαζευτει παλι ενα σωρο λεφτα,και αν τα παρουμε γραψε μου!!!

Τι κολα,εβαλες για την πινιατα?Εγω περυσι ειχα βαλει αλευροκολα,αλλα μου χε πει η κουμπαρα μου οτι θα ταν καλυτερα η ΑΤΛΑΚΟΛ

Αντε σας αφηνω να ξυπνησω τον καλο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, καλησπέρα!!!Θα γραψω μονο τα Χρονια Πολλα στα κοριτσακια μας, γιατι εχω τον μικρο με γαστρεντεριτιδα και πεταχτηκα να κανω δυο δουλιτσες στο γραφειο!!!

Σταυρουλίτσα μου, να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και με το καλό το σπορακι!!!Χρονια μας πολλά και για αυριο, να μας χαιρονται!!!

Αριάκι μου, να χαιρεσαι το Μαριλάκι σου!!!Ελπίζω να ειστε καλα!!!

Ασχετο!Μαρακι εισαι θεα με το φορεμα, μην σε ξανακουσω να γκρινιαζεις για κιλα και αλλες τετοιες μπουρδες!!!Πανω να τα κανεις τα μαλλια, γιατι το φορεμα ειναι πολυ εντυπωσιακο και δεν χρειαζεται πολλα πολλα!!!!Σουπερ ο συζηγος!!!(επίσης μην ξαναγκρινιαξεις!!!)

Φιλιά πολλά σε ολες σας, να περασετε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σαι...δε σας καλημέρισα σήμερα και μου λείψατε αλλά βλέπει ο σύζυξ μπάσκετ οπότε βρήκα την ευκαιρία...

Σταυρούλα ελπίζω να είδες το sms αλλά τελικά πρόλαβα και να μπω..Ευχές πολλές στο κορίτσι μας έτσι πάντα ζωηρό και τσαχπίνικο να ναι!

Αρια αν μας διαβάζεις και συ να χαίρεσαι το Μαριλούκι σας!

Σταυρούλες επίσης χρόνια πολλά για αύριο δε ξέρω αν θα προλάβω να μπώ,υγεία πάνω από όλα η μια με το καλό το μωράκι της και η άλλη άντε να το τσακώσει το σπορί!(Ρουλάκι αστειεύομαι μη μπω και γω στη λίστα αυτών που σε πρήζουν..)

Αυριο μεγάλη μέρα.Το πρωί έρχονται πεθερικά,το βράδι αργά σήμερα η αδερφή μου με αμόρε και όλοι θέλουν να μας δουν το πρωί.Μετά θα ρθω να κοιμήσω να φάμε και 18,00 είναι τα στρουμφογενέθλια του Αλεξανδρούκου και της Δανάης μας...Ανυπομωνούμε...Η Χρυσάνθη από σήμερα λέει ότι θα φάει τούρτα αύριο!!

Ρουλάκι περαστικά ο Τασούλης ...τι σκατά κυκλοφορεί ίωση από Αθήνα εως Τρίπολη;Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για σώμα,φόρεμα,αντρούλη...Είμαι γκρινιάρα ώρες ώρες το ξέρω...

Χαρά τι ωραία που καθιερώσατε τέτοια γιορτή στη γειτονιά,πλάκα θα χει.Η Μιμίκα θα κλέψει τη παράσταση...Με το καλό τα ψώνια σας...Και γω βρήκα κοπέλα να με χτενίσει τη Κυριακή.

Λοιπόν τα νέα μου είναι πήγα στο λογιστήριο του δήμου εκεί θα μαι τελικά όχι στη μισθοδοσία.Ωραίο περιβάλλον μικροί συνάδελφοι,η προισταμένη πολύ καλή μου φάνηκε.Δε μου έδωσαν σήμερα γραφείο απλά μου έδειξαν γενικά τα προγράμματα και τις διαδικασίες.Το ευχάριστο είναι ότι μου παν δικαιούμαι 1 ώρα ημερησίως μειωμένο ωράριο μέχρι να πάνε τα παιδιά 4ων.Και επειδή είναι δίδυμα ίσως λέει δικαιούμαι και παραπάνω ή για περισσότερο χρόνο.Εκανα αίτηση θα μου απαντήσουν τη Δευτέρα.Θα πηγαίνω 07,30-14,30 δηλαδή μπορεί και 07,00-14,00 που είναι σούπερ για μένα αφού θα μπορώ να γυρνάω σπίτι πριν έρθουν τα ζουζούνια να συμμαζεύω λίγο.

Το πρωι τις πήγε ο μπαμπάς,δεν είχαν ιδιαίτερη γκρίνια.Με ζήτησαν λέει αλλά όχι τρέλες.Μόνο που δε τις χτένισε,αλλά και το γάλα ήπιαν και τσίσα και ρούχα δε το ζόρισαν.Εφυγαν βέβαια 08,20 για σταθμό αλλα θα στρώσουν.

Το άλλο που μου παν πρέπει από την ασφάλιση του ΙΚΑ να πάω για τον κλάδο ασθενείας στο ΤΥΔΚΥ είναι του δημοσίου.Εντωμεταξύ αν γίνει αυτό θα χάσω τις λογοθεραπείες της Χρυσανθούλας που είναι μέχρι Νοέμβρη και έφτυσα αίμα να μου τις γράψουν και να περάσουν από ελεγκτη.Δε μου είπαν ότι έχω δικαίωμα να επιλέξω ταμείο όπως ήξερα αλλά ότι υποχρεωτικά γίνεται έτσι.Από ότι κατάλαβα γενικά δε σε ενημερώνει κανείς μόνος σου ότι βρεις.

Το αντικείμενο τώρα δεν έχει να κάνει με τόσο λογιστικά όσο με νομικίστικα γνωμοδωτήσεις και τέτοια,πολύ διάβασμα στην αρχή και μυαλό μόνο για αυτό δεν έχω.Βέβαια όλες εκεί που με είδαν προβληματισμένη μου παν τυφλοσούρτης είναι σε λίγο θα σου φαίνονται ρουτίνα.

Τις άδειες τους τις παίρνουν τυπικά,μάλιστα τους πιέζουν να τις πάρουν,πράγμα πρωτόγνωρο για μένα.Όποτε ζητούσα άδεια στη παλιά δουλειά όλο και κάποιος συνάδελφος θα το κανε θέμα.

Το καλύτερο σας το άφησα για το τέλος,έχει ιντερνετ προσβάσιμο παντού.Όταν εγκληματιστώ ελπίζω να έχω χρόνο να μπαίνω και πρωινά.

Γύρησα με κεφάλι καζάνι τρομερό πονοκέφαλο,μου πεσαν πολλά μαζί,συστήθηκα σε τόσο κόσμο,όλοι πέσαν πάνω μου να ρωτάνε πως μπήκα και τι τελείωσα και που δούλευα και πόσα έπαιρνα κλπ κλπ.

Τις πήγα παιδότοπο με συμμαθητές.Η μάνα μου ούτε φωνή ούτε ακρόαση.Ούτε καν πήρε να δει πως πήγα πρώτη μέρα αν θέλω κάτι με τα παιδιά τίποτα...Μόνο τον άντρα μου είδε το πρωι στο μαγαζί και τον ρώτησε :"Πως είναι η Δήμητρα με τα ψυχολογικά της;;;;".Να δείτε που θα μου χαλάσει τη διάθεση μεθαύριο..εκτός αν έρθει η κορούλα της αύριο και ξεχαστεί με εκείνη να μη μου το χαλάσει...

Τους παράγγειλα πάνινα παπούτσια από ιντερνετ με 11€.Ηρθαν σήμερα με πριγκίπισσες πάνω σε κουτιά disney.Ξετρελλάθηκαν τα φορούσαν όλο το απόγευμα και τώρα για να τους τα βγάλω να λουστούμε έκανα τάμα..Με συγκινεί που χαίρονται με τόσο μικρά πράγματα...Τα δειχναν στους συμμαθητές με καμάρι..

Αχ πολυλογία με έπιασε...Σαν αύριο μπήκα νοσοκομείο πριν 3 χρόνια με τη κοιλούμπα μου τη χαίδευα και περίμενα με αγωνία να ξημερώσει να τις πάρω αγκαλιά....

Καλό ΣΚ να μας χαίρεστε και να περάσετε όλες τέλεια!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαιρόμαστε τις κοριτσάρες που είχαν γενέθλια αυτές τις μέρες.

Φουφουκα χιλιοχρονο το Αγγελικάκι.

Συμπεθέρα να την καμαρώνουμε πάντα τη νυφούλα μου.

Σταυρούλα να τα εκατοστήσει η πολυλογου σου και να σε κάνει πάντα περήφανη.

Οι προετοιμασίες για το πάρτυ κορυφώνονται και εμένα δεν με κρατουν τα πόδια μου από την κούραση.

Ο Αλεξ πολύ καλά τις πρώτες μέρες στον παιδικό. Μονο σήμερα έκλαψε λίγο όταν έφευγα και αυτό οφείλεται πιθανότατα σε χθεσινο καβγά με συμμαθητη που τον δάγκωσε!!! Δεν του το έχουν ξανακάνει και τρόμαξε. Χθες μολις έγινε μου είπε η δασκάλα ότι αποτραβήχθηκε και κλείστηκε στον εαυτό του. Σήμερα δεν ήθελε να παίξει με τους υπόλοιπους, μόνο καθόταν μαζί με τη δασκάλα όλη την ώρα.

Θα τα πούμε με λεπτομέρειες άλλη ώρα.

Μην περιμένετε σχόλια, αλλά δεν μπορώ να μη πω κάτι:

Όταν εγκληματιστώ ελπίζω να έχω χρόνο να μπαίνω και πρωινά.

Ποιον έχεις κατά νου να σκοτώσεις;; χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...