Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Δεν μπορώ τα ορθογραφικά λαθηηηηηηηη.....και αυτο το κομπιούτερ με βοηθάει να κάνω συνέχεια. Πιο πάνω έγραψα κλείνω προς το δε θέλω. Ηθελα να πω πως κλινω......σορρυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα να μπω και εγώ στην παρέα σας! Έγραφα και παλιά στο forum όσο προσπαθούσα να μείνω έγκυος, έκανα ένα διάλειμμα και επέστρεψα έγκυος! Έκανα και εγώ αυχενική πριν από 2 βδομάδες με πολύ πολύ καλά αποτελέσματα. Εκεί μου είπαν πως το μωράκι μάλλον πηγαίνει για κορίτσι αλλά να μη το δέσουμε γιατί είναι πολύ νωρίς. Άρα θα περιμένω το επόμενο ραντεβού που είναι σε δυο εβδομάδες απο τώρα. Γενικά έχω καλή εγκυμοσύνη αλλά είμαι και εγώ αγχώδης όπως και η rose που διαβάζω εδώ και κάποιο καιρό [smilie=tongue5.gif].

Μονίμως ανησυχώ για κάτι αν και έχω και ένα λόγο. Είχα κάνει πριν κάποιους μήνες μια επέμβαση στον τράχηλο και για όσες ξέρουν είναι κάπως κοντός από τώρα. Αυτό με αγχώνει αν και ο γιατρός μου λέει πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας τουλάχιστον για την ώρα.

Θα θελα να μάθω και δικά σας νέα αν και εχω κάνει και μια μικρή ανάγνωση. Ελπίζω να τα λέμε συχνά από εδω, επειδή είμαστε λίγο πολύ στα ίδια και έχουμε τις ίδιες αγωνίες και χαρές! Μακάρι να έχουμε όλες μας τέλειες εγκυμοσύνες και να γεννήσουμε υπέροχα μωράκια. Εγω πάντως στη φάση που είμαι δεν μπορώ να κρατηθώ μέχρι να το "ακούσω"! Ανυπομονώ τρελά!!!

ΥΓ: Αχ βρε κορίτσια κάθισα και διάβασα αναλυτικά από την αρχή του post και ήταν σαν να έγραφα εγω. Μετάνιωσα που δεν έμπαινα τόσο καιρό. Τις ίδιες αγωνίες τραβάμε όλες είναι τρομερό!

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! αχ και εγω πηρα σημερα τα αποτελεσματα της παπ-α συγκρινομενα με την αυχενικη και ειναι μια χαρα, οοοοοοουφ ενα βαρος μου εφυγε η αληθεια να λεγετε!πηγαμε και για υπερηχο σημερα και μασ ανακοινωσαν οτι ειναι μπεμπης και οχι μπεμπα που μασ ελεγαν στην αρχη!το προτειμουσα το κοριτσακι αλλα ευτυχωσ αφου ειναι καλα, ολα καλα!πηρα και την αδεια 15 μερες βεβαια και καθε 15 θα πρπει να ανανεωνονται αλλα οοοοουφ τι ωραια τη δευτερα δε θα παω στη δουλεια!τη ευτιχια! αντε βρε Rose μου τι ωραια και με σενα που ολα πηγαν καλα! Evinicolas ποτε θα τα αμθουμε τα αποτελεσματα απο την εξεταση αιματος, σε αναμενα καρβουνα καθομαι, ειλικρινα σαν να περιμενω δικα μου απαοτελεσματα νιωθω! ελευθερια τι εγινε περιμενουμε και απο σενα νεα! Καλως ορισεσ angel!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενάκι ευχαριστώ για το καλοσώρισμα και συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα της παπ α!! Και εγώ είχα άγχος μέχρι να τα πάρω αν και η αυχενική ήταν άψογη. Όμως μετά από πόσο καιρό από την αυχενική πήγες για υπέρηχο; Εμένα με έβαλε στις 5/9 όπου θα είναι ένας μήνας από την αυχενική. Πολύς καιρός πάλι ρε κορίτσια και δεν περνάει! Συγχαρητηρια και για τον γιό σου!!

Εμείς και οι δυο πριν μείνω εγκυος αλλά και όταν έμεινα λέγαμε για αγόρι. Στην αυχενική που μας είπαν πως είναι μάλλον κορίτσι, χάρηκα πολύ. Να σου πω την αλήθεια με οτι και να είναι θα χαρώ αν και πάντα ήθελα να κάνω ένα γιό. Κατάλαβα λοιπόν πως δεν με ενδιαφέρει καθόλου το φύλλο αλλά θα ήθελα να το μάθω την επόμενη φορά. Θα έχω κλείσει μόλις τις 17 εβδομάδες τότε. Εσυ πόσο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τωρα ειμαι στην 14 εβδομαδα, στις 12/8 πηγα για αυχενικη και χθες πηγα στο γιατρο, ομωσ νομιζω μου ειπε να παω τοσο συντομα επειδη με παρεπεμπψε σε αλλον να κανω την αυχενικη και ηθελε να δει τα αποτελεσματα και αυτος. φαντασου τωρα μου ειπε να ξαναπαω στισ 19/9 ενα μηνα μετα, στην αρχη μου ειπε 3βδομαδεσ και μετα διαπιστωσε οτι θα λειπει σε τρισ βδομαδεσ και ετσι μου ειπε σε ενα μηνα, βεβαια θα τον επισκεφτω και καπου στη μεση γιατι πρπει να μου γραψει αδεια που το σκεφτηκα μετα που εφυγα απο κει..!ομως ναι και μενα μου φαινεται μεγαλο το διαστημα, ειδικα τωρα που δεν τα καταλαβαινουμε ακομα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τότε γι αυτό σε φώναξε να ξαναπάς. Εγώ πήγα το ίδιο απόγευμα αμέσως μετά την αυχενική στον γιατρό μου και τα αποτελέσματα της pap a τα έστειλαν και σε μένα και στο γιατρό με email (δεν το περίμενα!) και μου είπε τηλεφωνικώς πως είναι πολύ καλά. Άντε να αρχίσουμε να το καταλαβαίνουμε μπας και ησυχάσουμε λίγο, αν και από οτι διαβάζω για κάποιες κοπέλες αυτό γίνεται σχετικά αργά άρα δεν είναι σίγουρο πόσο μας μένει ακόμη μέχρι τότε. Ας ελπίσουμε να είμαστε απο τις τυχερές που θα το καταλάβουν νωρίς αν και εγώ τα έχω και τα κιλάκια μου και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, νομίζω κάτι ένιωσα σημερα αλλα θα δω αν θα συνεχιστεί και τις επόμενες μερες ή ειναι και μένα το εντερακι μου. Τι να πω έπρεπε να έρθω Κρήτη για να το νιώσω...έχω ερθει με την Αγγελική γιατι βαπτιζει μια φίλη μου τα διδυμακια της αυριο.

Expecting angel καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλο να ερθει και το δικο σου μωρουλι!!! να σκέφτεσαι θετικα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου ειναι πολυ γλυκια αυτη η περίοδος ειδικα για σας τις πρωτομανουλες!!! πες μας περισσότερα για σένα για να σε γνωρίσουμε και μεις.

Κι εγω έχω να πάω στον γιατρο απο την αυχενικη και τωρα λόγω διακοπών δικών μου κυρίως έκλεισα 5 βδομάδες απο τοτε, αλλα είπαμε αλλιώς την πρώτη φορα αλλιώς την τριτη όπως ειναι η δικια μου. Την επόμενη βδομάδα θα πάω ομως και εγω γιατι μου ειχε πει να με δει ξανα τέλος Αυγούστου.

Ρενακι μια χαρα με τα αποτελέσματα όντως φεύγει ένα βάρος και αλλο ένα φεύγει με την β επιπέδου και μετα ηρεμεις μέχρι να μπεις στον μήνα σου που ξανα πιάνει το άγχος του τοκετου. Αγοράκι τελικα θα έχεις κανε λίγο υπομονη και μετα τις 16-17 βδομάδες φαίνεται κανονικα οπότε και με την β επιπέδου το σιγουρευουν.

τωρα που σας έγραφα πάλι κάτι ένιωσα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και σε σένα kangaroo! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και τις ευχές. Να χαίρεσαι και εσυ τα ζουζούνια σου και με το καλό το τρίτο! Τρία παιδάκια θα έχεις μπράβο μεγάλη ευτυχία! Μπορεί να ένιωσες το μωρό σου στη βδομάδα που είσαι. Μου έχουν πει από τη 16η μέχρι την 21η-22η οτι το έχουν νιώσει. Μεγάλο εύρος. Εσυ όμως που έχεις και εμπειρία ίσως είσαι πιο ψιλιασμένη και μπορείς να καταλαβαίνεις ευκολότερα το σώμα σου. Με το καλό να πας και εσύ στο γιατρό όταν επιστρέψεις!

Εμένα όπως σας είπα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, είμαι 29 χρονών και μένω στην Αθήνα. Είχα μια βιοχημική 2 μήνες πριν μείνω έγκυος και αυτή τη στιγμή όλη μου η σκέψη είναι να πάνε όλα καλά με αυτό το μωράκι. Έχεις δίκιο πως είναι από τις ωραιότερες περιόδους στη ζωή κάθε γυναίκας και ελπίζω πως όταν σε λίγο καιρό δεν θα είμαστε τόσο στα τυφλά, θα το ευχαριστιόμαστε πολύ περισσότερο. Δεν ξέρω τι άλλο να πω για να με γνωρίσετε, τα υπόλοιπα θα βγουν στην πορεία μέσα από την καθημερινότητα. Ελπίζω να περάσετε πολύ ωραία στη βάφτιση σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια τώρα που το θυμήθηκα θέλω να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα και πείτε μου χύμα αν είμαι τρελή ή όχι.Με εκνευρίζει τρομερά όταν πολύ κοντινά μου άτομα (μαμά, γιαγιά κλπ) μου λένε από τώρα τι θα κάνουν στην κούνια του μωρού, τι θα ράψουν, τι θα πάρουν κλπ. Δεν ξέρω τι παθαίνω αλλά μόλις ακούω να μου κάνουν σχέδια από τώρα μου ανάβουν τα λαμπάκια. Και μετά όταν τους λέω πως εγώ περιμένω να βλέπω οτι όλα είναι καλά στο κάθε ραντεβού που πηγαίνω γιατί έχω άγχος κλπ, μου λένε να μην γρουσουζεύω. Αυτό έχει ως συνέπεια να αισθάνομαι ακόμα χειρότερα επειδή κάνω και καλά "αρνητικές" σκέψεις για την εγκυμοσύνη μου και δεν μου αρέσει αυτό. Τις καταλαβαίνω οτι το κάνουν από αγάπη και λαχτάρα αλλά μου δημιουργούν νευρικότητα και εκνευρισμό με αυτή την υπερβολική βιασύνη και με κάνουν να θέλω να τις φρενάρω .

Με τον άντρα μου έχουμε επιλέξει να παίρνουμε τα πράγματα βήμα το βήμα και να τα ζούμε σιγά σιγά. Δεν λέω οτι δεν κάνουμε όνειρα αλλά είναι αλλιώς γιατί δεν εισπράττω αυτή τη "λύσσα" αλλά έχουμε και οι δυο μια προσμονή για οτιδήποτε καινούργιο. Με χαλαρώνει απίστευτα και είναι το αντίδοτο σε όλα τα άγχη μου.

Πείτε μου ειλικρινά έχει καμιά άλλη αυτό το πρόβλημα ή μόνο δικό μου είναι; Και να συμπληρώσω στο τέλος πως γενικά μου αρέσει να μιλάω για την εγκυμοσύνη μου με όλους αλλά χωρίς να προτρέχω και να υπερβάλλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!βλεπω νεες μαννουλες προστεθηκαν...με το καλο και σε εσας κοριτσια να ερθουν τα μωρουλια σας!

expecting angel ταιριαζουμε σε αρκετα εμεις...ιδια ηλικια,ιδιο φυλο μωρου αν τελεικα ειναι κοριτσι γιατι και σε μενα τα ιδια εχουν πει και περιπου ιδιες εβδομαδες εγκυμοσυνης.το αγχος το ρημαδι δεν φευγει με τιποτα ειδικα αν δεν εχεις κανενα συμπτωμα οσο μπορουμε ομως πρεπει να το καταπολεμαμε γιατι δεν κανει καλο στο μωρο μας.παντος απο την αυχενικη και μετα ειμαι αρκετα ηρεμη και πιο σιγουρη οτι ειναι καλα!εχω αρχισει πλεον και το συνηδειτοποιω οτι ναι ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ και ειναι καλα το μωρακι μου......

μην δινεις σημασια στο τι λενε οι αλλοι εσυ κανε οτι δεν τους ακους η αν σε ενοχλουν συνεχεια ξεκοψε τους το...πεστους ευθεως οτι δεν θες να ξαναπουν τιποτα και οταν ερθει η ωρα βλεπουμε γιατι αμα το παμε ετσι εκεινοι το γρουσουζευουν λεγοντας τι θα φτιαξουν και τι θα παρουν...δεν εισαι καθολου τρελλη ετσι σκεφτομαστε και εμεις...θελουμε βημα βημα να πηγαινουμε να βλεπουμε οτι ειναι καλα το μωρακι μας και οταν με το καλο φτασω 7-8 μηνων τοτε θα ξεκινησουμε αυτα που θελουμε για το μωρο να παρουμε...απλα το ξεκοβεις και ησυχαζεις!

Ρενακι μπεμπης τελεικα ε?γερο να ειναι και οτι να ναι..ετσι ελεγα και εγω οτι ηθελα κοριτσι αλλα πλεον δεν με νοιαζει πραγματικα!χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με την αυχενικη σου και το papp A .

εγω την Δευτερα θα παρω τηλ.τον γιατρο μου να μου πει ποτε να με δει γιατι λογικα θα θελει να δει και την αυχενικη....το papp A το εχουν στειλει σε εκεινον αλλα τωρα εκανε διακοπες οποτε απο βδομαδα θα το παρει στα χερια του.ετσι θα παω να με δει και να μου πει και τι χρειαζονται απο εξετασεις τωρα...τι καλα θα ξαναδω το μικρακι μου χιχιιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello Φιλεναδες. Expecting angel καλώς ήρθες στο παρεακι μας. Εγω ειμαι η Γεωργία και εχω ήδη ενα παιδάκι 19,5 μηνών. Το όνομα σου πως ειναι?εχεις διαλέξει υπέροχο ψευδώνυμο, αλλα ειναι λίγο μεγάλο για να το γράφω κάθε φορά που θα ήθελα να αναφερθώ σε σένα.ειναι η αλήθεια ότι και εγω δε θέλω να προτρεχω και να κάνω όνειρα για το νέο μωρο. Οταν ήμουνα έγκυος στο Νικόλα δεν έκανα κανένα σχέδιο και όνειρο και για να καταλάβεις άρχισα να φτιάχνω δωμάτιο και να προετοιμαζομαι για τον ερχομό του λίγο πριν τα Χριστούγεννα και γέννησα 10/01. Αλλα εχω προσέξει ότι οταν πρόκειται για άλλων την εγκυμοσύνη, τότε πιστεύω ότι θα ειναι τελειομηνη και χωρίς προβλήματα. Μόνο για τη δική μου εχω το άγχος μήπως και παει κάτι στραβά οληηηηηηηηη την ώρα.

Ρενα, αρκετός καιρός μέχρι τις 19 οντως...

κατερινα τέλεια η Κρήτη. Σε ζηλευωωωωωωωωωω. Εγω το Νικόλα τον ένιωσα στη 21η βδομάδα. Τωρα που δεν ειμαι πρωταρα λες να το νιώσω και εγω απο τωρα? τυχερουλα που είσαι αφού το ενιωσες και σου φεύγει κάπως το άγχος.

Rose περιμένουμε αποτελέσματα για τον παιδαρο σου εεεεε. Μην αρχίσεις τις βόλτες αύριο και να μας έχεις στο περίμενε. :lolno:

Ντουλααααα, μαστορακιιιιιιιι που ειστεεεεεεεεεεεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου rose μου! Το δικό σου story το ξέρω και από παλιά που έμπαινα στο forum αν και δεν έχουμε μιλήσει. Παρακολουθούσα αυτά που έλεγες κατά καιρούς και ειλικρινά χάρηκα πάρα πολύ με την εγκυμοσύνη σου! Και εγώ δεν έμεινα γρήγορα έγκυος και είχα και εγώ τις αγωνίες μου και σας καταλάβαινα. Χαίρομαι πάρα πολύ που ακούω πως σκέφτονται και άλλες κοπέλες σαν και μένα. Νιώθω πιο normal[smilie=laughing11.: . Πάντως και εγώ μετά την αυχενική έχω ηρεμήσει πολύ! Μετράω τις 10 μέρες που απομένουν αντίστροφα για να πάω στο γιατρό να δω τι γίνεται τώρα. Θέλω να δούμε πως είναι τα πράγματα, τι εξετάσεις χρειάζονται αλλά αν είναι δυνατόν και το αν είναι τελικά αγοράκι ή κοριτσάκι! Αν και να σου πω την αλήθεια και στη Β επιπέδου να το μάθω το φύλο δεν με απασχολεί καθόλου! Αυτό που θέλω πολύ να γίνει είναι να αρχίσω να καταλαβαίνω το μωράκι μου. Και πιστεύω εμείς θα τα νιώσουμε κοντά τα δικά μας και εκεί θα τρελαθούμε τελείως :clap:!!

Εσένα σου εύχομαι να σε δει σύντομα ο γιατρός σου για να δεις και το ζουζούνι σου πάλι!

edit: Γεωργία τώρα είδα και το δικό σου μήνυμα και σ' ευχαριστώ και σένα πάρα πολύ για το καλωσόρισμα! Καταρχήν να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό και το επόμενο ζουζούνι. Εμένα με λένε Χριστίνα επομένως μπορείς να με φωνάζεις και έτσι. Δεν θυμάμαι, εσύ ξέρεις αν έχεις κορίτσι ή αγόρι; Βλέπω και εσύ σκέφτεσαι όπως και εγώ αρά επιβεβαιώνω αυτό που έγραφα παραπάνω. Ευτυχώς γιατί είχαν αρχίσει να με κάνουν να νιώθω οτι έχω θέμα. Και εγώ έχω πει πως αν όλα είναι καλά πρώτα ο Θεός θα ψωνίσω το Γενάρη. Καμιά φορά σκέφτομαι οτι παραασχολούμαι με βλακείες αλλά ήθελα από περιέργεια να σας ρωτήσω μιας και είμαστε στις ίδιες βδομάδες. Πάντως σχετικά με αυτό που λες, οι μαμάδες που έχουν ήδη παιδάκι λένε πως τα ακούνε νωρίτερα από αυτές που είναι για πρώτη φορά εγκυούλες. Άρα μπορεί και εσύ όπου να ναι να έχεις αυτή τη μεγάλη χαρά και στο εύχομαι να γίνει πολύ σύντομα!!!

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas νομιζεις οτι το δικο σου ψευδωνυμο ειναι μικρο?χιχιχιχι να σου πω ενα κολπο να κανεις για να μην το γραφεις συνεχεια..θα πας πανω στο ονομα που θες πατωντας αριστερο κλικ και κρατωντας το θα γινει μπλε.μαρκαρεις οτι θελεις πατας δεξι κλικ αντιγραφη και μετα πας στο κειμενο ξανα δεξι κλικ και επικολληση ετσι δεν γραφεις συνεχεια ;)

μαλλον εχεις μπερδευτει δεν θα παω εγω αυριο στον γιατρο ουτε μπεμπη εχω...εκτος αν εχεις δει μεσα στην κοιλια μου και καταλαβες οτι αντι για μπεμπα που μου ειπαν ειναι μπεμπης χιχιιχιχι

expecting angel γιατι καλε δεν εμπαινες να μας μιλησεις και τοτε?ειδες ποσο καλες κοπελες και προθυμες ειναι ολες εδω μεσα να βοηθησουν οπου μπορει η καθε μια...ετσι ακριβως σκεφτομαι και εγω ολα ομως θα πανε καλα και θα ξαναδουμε το μικρακι μας!αντε να δουμε τελεικα τι θα ειναι...η αληθεια ειναι μου αρεσει πολυ η ιδεα να ειναι κοριτσακι εχω μια αδυναμια αλλα αν μου πουν οτι ειναι τελεικα αγορακι φυσικα δεν θα απογοητευτω...εδω εχω περασει τοσα χρονια ενα σωρο για να ερθει αυτο το μωρο,οπως τα ξερεις και εσυ εφοσον με διαβαζες,σε αυτο θα κολλησω..γερο παιδακι να ειναι πανω απο ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!πολυ χαιρομαι που ειστε ολεσ καλα και σιγα σιγα που θα παει θα τα ακουσουμε τα μπεμπακια και θα ηρεμησουμε κιαλλο! Τις τελευταιεσ μερες εγω ειχα πολλα υγρα και αποφασισα να παω να κανω μια καλιεργεια, να αναφερω οτι ευτυχωσ μεχρι τωρα δε εχω κολλησει τπτ, και τσουπ σε αυτη μου βρηκαν ουρεοπλασμα, σε μικρη αναπτυξη, αλλα και παλι υπαρχει, πωπω επαθα σοκ και ακομα σοκαρισμενη ειμαι, πηγα στο γιατρο με καθησυχασε για παω τηναληθεια και μου εδωσε αντιβιωση, το μεγαλο μου θεμα ειναι οτι πωσ θα την πιω με τουσ εμετους, ηδη εχω προσπαθησει να την πιω δυο μερεσ και τπτ, και τισ δυο την εξήγαγα...αχ ελπιζω να πανε ολα καλα, γιατι και με αυτα που διαβαζω μεσα στο ιντερνετ ανησυχω περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα renaki! Το ξέρω καλά το ουρεόπλασμα γιατί το είχα φάει στη μάπα παλιά πριν μείνω έγκυος. Μην ανησυχείς δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά όπως πολύ καλά σου είπε ο γιατρό σου θα πάρεις αντιβίωση. Εμένα μόνο για χλαμύδια με εξέτασε μέσω του αίματος στον προγεννητικό έλεγχο και μου έκανε εντύπωση που δεν μου είπε για κολπική καλλιέργεια. Προφανώς τα χλαμύδια είναι τα "επικίνδυνα". Εγω από την άλλη θα κάνω και τεστ ΠΑΠ σε αυτό το ραντεβού και αυτό με φοβίζει αρκετά. Εκεί θα δω λογικά αν έχω τσιμπήσει και κανένα μικρόβιο αν και δεν νομίζω. Πάντως μην ανησυχείς θα περάσει και μην διαβάζεις στο internet γιατί ξέρω τα διάβαζα και εγώ παλιά και είχα φρικάρει. Βλακείες είναι! Τώρα όσο για τους εμετούς...αυτό είναι λίγο θέμα. Αν υπάρχει κάποιο φαγητό που δεν σου προκαλεί εμετούς, φάε αυτό για κάποιες μέρες για να πάρεις και την αντιβίωση. Έχεις ακόμα καθημερινούς εμετούς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο την αρχη δεν ειμαι καθε μερα ετσ,ι μια - δυο φορες τη βδομαδα με πιανει και ειμαι χαλια, αλλα για νερο ουτε λογος, μονο το βραδυ πριν κοιμηθω ακομα και τωρα, αν πιω κατα τη διαρκεια της μερας ειναι σαν να προκαλω την τυχη μου. Εγω τον ρωτησα για τεστ παπ, και μου ειπε καλυτερα μετα την εγκυμοσυνη διοτι λεει περνουν επιχρησμα απο τον τραχηλο και ισωσ ερεθιστει. αχ να φυγει το ατιμο μικροβιο να ηρεμησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα φύγει που θα πάει, μόλις νιώσεις καλύτερα πάρε την αντιβίωση σου. Για πόσες μέρες σου είπε; Καλά το τεστ παπ και εγω ήθελα να το αποφύγω αλλά δεν το βλέπω. Εγω έχω και θέμα όμως γιατί είχα κάνει επέμβαση στον τράχηλο λόγω μη φυσιολογικών κυττάρων και νομίζω πως είναι υποχρεωτικό. Τι να πω θα μάθω μόλις πάω το Σεπτέμβρη. Βασικά σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά προσπάθησε όσο γίνεται να μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Χριστίνα δεν έχεις καθολου άδικο σε ότι σκέφτεσαι και νομίζω έτσι όπως το έχετε αποφασίσει με τον άντρα σου να πηγαίνετε βήμα βήμα ότι αφορά το μωρακι σας ειναι το καλύτερο. Απο την άλλη ειναι φαντάζομαι και οι δικοί τους λαχτάρα πολυ μεγαλη για το μωρακι που έρχεται αλλα αν τους εξηγήσεις ότι θέλεις οι επιλογές να ειναι δικές σου και ότι ειναι αρκετα νωρις ακομα για ετοιμασίες ίσως καταφέρεις και τους πείσεις...

Γιωργια εγω το δεύτερο το ένιωσα μιάμιση βδομάδα νωρίτερα απο το πρώτο γιατι όπως έγραψε καποια είσαι υποψιασμενη πια τι περιμένεις να νιώσεις. Τωρα στο τρίτο αν ειναι αυτο που ένιωσα το μωρο το ένιωσα στην εβδομάδα που ένιωσα και το δεύτερο, και λέω αν γιατι χθες και σημερα δεν κατάλαβα κάτι, βέβαια δεν έχω κάτσει καθολου, είχα και το ταξιδι της επιστροφής απο Κρήτη οπότε καταλαβαίνετε.

Ρενακι εύχομαι με την αντιβιωση να το ξεφορτωθείς γρήγορα, αφου σε καθησυχασε ο γιατρός σου αυτο ειναι το βασικο και μην τρομαζεις με όσα διαβάζεις στο Ίντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κοπέλες. Καλώς γύρισες kangaroo! Σ' ευχαριστώ και σένα για την ψήφο εμπιστοσύνης στις σκέψεις μου! [smilie=happy8.gif] Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως τα πάτε σημερα?

ο άντρας μου εχει κάτι σαν γαστρεντεριτιδα και ο Νικόλας εχει ξεσαλωσει και κάνει ότι βλακεία του κατέβει στο κεφάλι. Με εχει τρελανεί.

Αυτα τα αποτελέσματα μου δε λένε να βγούνε, να πάρω και εγω μια ανάσα. Εφτασα 17 βδ και ακόμη περιμένω αποτελέσματα της 12 βδ. Ελεοοοοοος. Κι ειναι άξιο απορίας. Αν και λέω αν ( μακρυά απο μας) εχει το μωρο κάτι, τι θα κάνω.???αλλο να είσαι 12 βδ κι αλλο να είσαι 17 και βαλεεεε (όπως παει θα παω και 18) και ακόμα να μην έχεις χαμπάρι τι γίνεται.

Αρχισα πάντως να τα χάνω. Τρελαινομαι. ...........απο την αγωνία και το άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γεωργία μου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Το να περιμένεις τόσες μέρες για τα αποτελέσματα σου είναι βασανιστικό. Δεν σου έχουν πει ημερομηνία να τηλεφωνήσεις ή να πας να τα πάρεις; Έχεις απόλυτο δίκιο να έχεις φρικάρει, εδώ περιμένουμε καμιά βδομάδα για αποτελέσματα εξετάσεων και τρελαινόμαστε. Το μόνο που μπορείς να κάνεις όμως είναι να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς και να απασχολείσαι με άλλα πράγματα. Και αφού το πρώτο σου παιδάκι είναι μια χαρά και αυτό καλά θα είναι. Απλά ξέρω πως το μυαλό παίζει παιχνίδια, γι αυτό σου λέω προσπάθησε να βρεις κάτι να σκοτώνεις την ώρα σου χωρίς να σκέφτεσαι. Όλα καλά θα πάνε είναι σίγουρο και θα το δεις και εσύ σε λίγες μέρες. Εύχομαι να βγούνε επιτέλους τα άτιμα να ησυχάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα, τετοια ώρα έχουν κοιμηθει και τα δυο και χαλαρωνω. Αχ δυο μερες ακομα διακοπές και μετα επιστροφη στην πραγματικότητα, καλομαθα τόσο καιρο και δεν θέλω να σκέφτομαι τι δουλειές με περιμένουν όταν θα γυρίσω. Την Πέμπτη θα πάω και στο γιατρο να δω το μωρακι μου εχω να πάω απο τις 19/7 που έκανα την αυχενικη κοντα ενάμιση μήνα. Εντωμεταξυ με εχει πιάσει τρελό άγχος αν όλα ειναι καλα γιατι ένιωσα κάτι πριν 2-3 μερες και μετα τίποτα.

Γιωργια ποτε σου είχαν πει θα έχεις τις απαντήσεις, όντως όταν περιμένεις κάτι δεν περνάνε οι μερες με τίποτα. Όλα καλα θα ειναι και να δεις που θα το νιώσεις και εσυ όπου να ναι και θα ηρεμησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καγκουράκι και υπόλοιπα κορίτσια! Με το καλό να ρθείς και εσύ και να δεις το νινί σου!! Αχ αυτά τα μεγάλα χρονικά διαστήματα δημιουργούν τελικά άγχος. Πιστεύω πως αν ήταν στο χέρι μας κάθε βδομάδα στον υπέρηχο θα ήμασταν. Εσυ κούκλα όπως έχω δει να τα μετράνε στα sites είσαι ουσιαστικά στην 1η βδομάδα του 5ου μήνα (18η). Άρα από οτι λένε είναι νωρίς για να το ακούς ή αλλιώς για να το ακούς συνέχεια. Αλλά ξέρω πως θα ησυχάσεις όταν το δεις με τα μάτια σου να κουνιέται!

Από κοιλίτσες πως πάτε; Εσείς οι έμπειρες για πείτε μας από πότε αρχίζεις να φουσκώνεις απότομα; Έχω κάνει κοιλιά και εγώ αλλά κοπέλες που βλέπω στις τελευταίες βδομάδες του 5ου είναι πολύ φουσκωμένες. Γι αυτό αναρωτιέμαι αν από τα μέσα του 5ου φουσκώνεις απότομα ή αν είναι σχετικό.

Όλα καλά να πάνε σε όλες μας! Τίποτε άλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!Εγώ είμαι 4-5 εβδομάδων! Το διαπιστωσα μια βδομάδα πριν! Αύριο έχω προγραμματισμένο ραντεβου με τον γυναικολόγο. Ειμαι πανευτυχής και αγχωμένη να πάνε ολα καλα, το ιδιο και ο συντροφος μου. Η μόνη που δεν φαινεται να εχει χαρει ιδιαιτερα ειναι η μητέρα μου. Έχει διάφορα προβλήματα, στα οποια την έχω στηρίξει ολο αυτο το διάστημα. Εφτασα 35 χρονων για να πάρω την αποφαση να κάνω ενα παιδάκι γιατι τα προβλήματα της οικογενειας μου με κρατούσαν πισω και παντα σε αυτα έδινα προτεραιοτητα. Αντι λοιπον να χαρει που προχωράω τη ζωη μου φροντιζει να με μιζεριάζει και να βλεπει απαισιοδοξα τα πάντα. Ειναι που ειναι απαιτητική και κουραστική η δουλεια μου και πρεπει το λιγο χρονο που μενει να ξεκουραζομαι και να εχω ευχάριστα ερεθισματα, έχω να αντιμετωπισω και τη μιρλα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! πωπω evinicolas ακομα τπτ??μαλλον εμπλεξεσ και με τις αργιες μου φαινεται!αχ κοριτσια για να μη κοιταω τα παλια μνματα, ποια ηταν στα Χανια για τη βαφτιση των διδυμων? μηπως Τη μανουλα τους τη λενε Σοφια?εμένα παντως η κοιλια τπτ, θα μου πειτε νωρις ειναι, το μονο που παθαινει ειναι πρηζεται μεχρι το βραδυ ξεπρηζεται το πρωι, καταταλλα τπτ, ουτε κιλα παραπανω προσ το παρον, βεβαια ειναι και αυτοι οι εμετοι που δε μαφηνουν να παρω γραμμαριο μαλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...