Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα κοριτσακια μου, πηγαμε και μεις χθες στον γιατρο και ειδαμε το μπεμπακι, μια χαρα μας βρηκε οι μετρησεις στον μεσο ορο, σε καποιες βγαινει λιγες μερες μεγαλυτερι, το βαρος το υπολογισε 1842γρ και ειναι με το κεφαλι κατω!!! Μακαρι να μην αλλαξει θεση και να μεινει ετσι. Επομενο ραντεβου εχουμε σε τρεις βδομαδες παλι.

Δωρα θα ριξω και εγω μια ματια για τα σουτιεν αυτα στα h&m και ναι ετσι λενε να ειναι ενα νουμερο μεγαλυτερο γιατι φουσκωνει το στηθος. Μια χαρα και τα δικα σου νεα απο τον γιατρο, μη σε προβληματιζουν τα γραμμαρια μοντελακι θα ειναι η μπουμπου σου.

Χριστινα απλη επισκεψη στο ιατρειο ηταν, οσο απλη μπορει να θεωρηθει γιατι ειχα ραντεβου στις 19:00 και φυγαμε απο κει στις 21:00 αφου πανω απο μια ωρα ειχε πιασει πολυλογια ο γιατρος με τον αντρα μου για ολα τα οικονομικοπολιτικα θεματα της χωρας μας, ετσι κανουν καθε φορα βεβαια. ντοπλερ μου κανει ο ιδιος δεν με εχει στειλει καπου εξω ουτε τωρα ουτε στις προηγουμενες εγκυμοσυνες.

Για το καθισματακι εγω θεωρω πολυ βολικο το 3-1 για τους λογους που σου ειπε και η γεωργια απλα ειναι για λιγο καιρο αυτο το πρωτο που εχουν τα πολυκαροτσια, ειναι μεχρι τον χρονο περιπου αντε μεχρι 15 μηνων να το εχεις εκει. μετα θα χρειαστεις της επομενης κατηγοριας που ειναι μεχρι 4-5 ετων. Υπαρχουν και καποια που ειναι απο 0 μεχρι 4-5 ετων δεν τα γνωριζω αλλα μηπως σου ειπαν για αυτα σε περιπτωση που παρεις απλο καροτσι.

εχεις δικιο και με αυτα με τον ΕΟΠΥΥ μακαρι να βρεθει μια λυση γιατι τα χρηματα δεν περισσευουν, εγω που ρωτησα για το Ιασω μου ειπε οτι παραμενει συμβεβλημενο με τον ΕΟΠΥΥ ηταν πριν λιγες μερες καμια βδομαδα που εκαναν κατι σαν απεργια γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν τους πληρωνει, αλλα δεν φαινεται να εχει αλλαξει κατι.

Αυτα γραφω τοση ωρα γιατι καθε λιγο με τραβαει ο Νικολας να του δινω παιχνιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δωρακι εχεις δικιο ουτε εγω θα παρω το σετ τελεικα γιατι το εμαθα και εγω οτι δεν κανει το παπλωμα...θα παω τζαμπο να παρω παντα και κουνουπιερα μου εδωσαν μια ισως δεν παρω αλλη!παντος σεντονακια τα τζαμπο ειδα οτι δεν εχει βαμβακερα αλλα ειναι 80% πολυεστερας και 20% μονο βαμβακι...τα ειχε πολυ οικονομικα αλλα θελω να ειναι καλα να μην παθει τιποτα το μωρο...οσο για τα σουτιεν θηλασμου πρεπει να παω h&m απο οτι βλεπω ειναι πολυ ωραια και οικονομικα...στο avenue εχει σουτιεν γιατι δεν τα εχω δει οσες φορες εχω παει?

μια χαρα το μωρουλακι σου αλλα γιατι λεει συνεχεια για τα κιλα ειναι πραγματικα τοσο αδυνατη?τι να πω κανε ξανα το ντομπλερ για να ησυχασεις κιολας...

kangaroo το δευτερο μαρσιπο ειναι πολυ ωραιο το εχω δει στο σιτε αυτο αλλα ειναι ακριβουτσικο...δεν ξερω κιολας αν θα το χρησιμοποιησω γι αυτο δεν θελω να δωσω ενα σωρο λεφτα!υπνοσακο λεω να παρω και εγω εναν να εχω ετσι θεωρω και εγω οτι ειναι βολικος...ολα καλα και με το δικο σου μωρακι πολυ χαιρομαι...μακαρι το Ιασω να μην αλλαξει μεχρι να γεννησουμε και βασικα ολα τα μαιευτηρια γιατι χρηματα δεν περισσευουν απο καμια μας...τι στο καλο εχουμε την ασφαλεια αν δεν μπορει να μας καλυψει οταν την χρειαζομαστε,Ελλαδα σου λεει μετα!!

Jokots μια χαρα ετοιμαζεστε και εσεις!εννοειται οτι το γλυκο δεν ειναι μονο ενα την ημερα αυτο ειναι το κακο :/ ναι ευτυχως μας εδωσαν πολλα πραγματα και γλιτωσα πολλα λεφτα...

Γεωργιαννα τι να πω πολυ βιαστικο αντρακι εχεις χιχιχι ευχομαι οσο μπορειτε να μεινει μεσα στην κοιλιτσα σου και να γεννηθει με το καλο οταν πρεπει...

expecting angel μην σκεφτεσαι τετοια η μικρη σου ειναι απολυτα προστατευμενη μεσα στο σακο οπως και να γυρναμε εμεις αυτη δεν εχει θεμα...

ετσι και εμενα κοπαναει συνεχεια εν τω μεταξυ δινει κατι γερες ωρες ωρες η ατιμη....εχω απιστευτες κραμπες στις γαμπες καθε βραδυ μεχρι και απο τον υπνο μου εχω πεταχτει και ουραλιαζα απο τον πονο γιατι με επιασε οταν κοιμαμαι και δεν το καταλαβα να τεντωθω πριν πιασει για τα καλα και πεθανα απο τους πονους...οι γαμπες μου ειναι πρησμενες τουμπανο μποτα δεν με χωραει καθολου μονο οσες ειναι κατω απο την γαμπα!κατα τα αλλα νιωθω καλα εκτος απο μερικες φορες που δεν μπορω να αναπνευσω που οπως ειπε και ο γιατρος μου ειναι λογικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το Κατερινάκι μας. Και σένα πολύ ωραία τα νέα σου, μια χαρά το μπουμπουκάκι σου. Ναι ίσως για αυτό το λένε αυτό με το καθισματάκι του αυτοκινήτου οι φίλοι μου. Θα δω τι υπάρχει και θα αποφασίσουμε. Είναι πολλά που χρειάζονται και πρέπει να κάνουμε μια καλή έρευνα αγοράς. Καλά να είμαστε και όλα τα άλλα θα γίνουν. Αυτό είναι το σημαντικό. Πιστεύω πάντως πως το κουτσούνι σου δεν θα αλλάξει εύκολα θέση τώρα. Άντε και σε 3 βδομάδες εύχομαι τα ίδια καλά νέα. Πάντως καλύτερα και μένα ο γιατρούλης μου να είχε λίγο παραπάνω χρόνο γιατί μέχρι να βγάλω στη φόρα την κοιλίτσα για να κάνουμε υπέρηχο, την ξαναβάζω μέσα. Δεν προλαβαίνω να καταλάβω τι μου γίνεται. Αλλά από τότε που μου έτυχε εκείνο με το αίμα λέω ας είμαι καλά και αχρείαστοι οι γιατροί. Παλιά δηλαδή πως γεννάγανε; Όσο για το Νικόλα σου, θέλει μάλλον την προσοχή της μανούλας του. Τσίμπα κανά μαγουλάκι και για εμάς!!

Rosaki μου τώρα είδα και τα δικά σου τα νέα. Βλέπω και εσύ έχεις δυσκολίες στον ύπνο σου. Μαζί πάμε και στα πρηξίματα αλλά και στις κράμπες. Καλά πάντως και εγώ το λαχάνιασμα το έχω για την πλάκα μου. Αφού όταν μιλάω για αρκετή ώρα μου κόβεται η ανάσα. Αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες!Σε κουβέντα να βρισκόμαστε γιατί ας έχουμε αυτά μόνο και τα άλλα να είναι εντάξει και δεν μας πειράζει τίποτα.

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!!

Σας διαβαζω ανελειπως ομως δε μπορω να απαντησω παντα μιασ και ειμαι στην αθηνα και οπωσ σας ειπα ιντερνετ μονο απο το κινητο εχω και αυτο λιγοστο! Σημερα εκανα μια μεγααααλη βολτα, πηγα στο outlet στο φαληρο, βεβαια για να σας ενημερωσω, δε βρηκα τπτ μπεμπε εχει απειροελαχιστα και σχεδον ολα κοριτσιστικα, βεβαια οι τιμεσ ειναι καταπληκτικες, βρηκα ενα φορμακι εξοδου και το πηρα σε πολυ καλη τιμη. Επισης επισκεφτηκα και τα H&M στην ερμου...πηρα 2 σουτιεν θηλασμου, αλλα αυτα που ειναι 2 και εχουν 14,95 εχουν εξαφανιστει ειχε μονο ενα πολυ μικρο νουμερο και επισησ δε μου φανηκαν και πολυ σοι, πηρα ομως απο τα αλλα που τα εχει μονα και φαινονται πολυ ωραια, επιπροσθετα πηρα και κατι φανελακια θυλασμου που εχουν κατι σα μπουστακι απο μεσα και μου φανηκαν πολυ πρακτικα ηταν και παμφθηνα. Μια μπιτζαμα-νυχτικια εψαχνα η καημενη και δε βρηκα τπτ, ολεσ ηταν πολυ ακριβες πανω απο 30 ευρω...και οχι τπτ αλλο δε με βολεβουν κιολασ και δε νομιζω να τις ξαναφορεσω. Με πηγε και ο αντρουλησ μου προχθεσ στο outlet στο αεροδρομιο, αλλα και εκει τπτ δεν ειχαν. Κουραστηκα ομωσ σημερα πολυυυυ...δε το περιμενα!

Βλεπω ολες ειστε καλα και τα μπεμπακια το ιδιο και πολυ χαιρομαι! Δωρακι μου θα σου βγει μοντελο μην αγχεσαι!!! ευτυχως κραμπεσ δεν εχω ουτε πρηξιμο, ομωσ το βραδυ πιανομαι στο κρεβατι πολυ, αφηστε που οποτε ξυπναω ειμαι ανασκελα και το χω εννοια να γυρναω στο πλαι, ετσι δε κοιμαμαι καθολου καλα... Εκλεισα και ραντεβου για το ντοπλερ 19/12 πρωι πρωι μρ την αυγουλα!

αυτααααα!! σας φιλω πολυ!

υγ ο ξενυχτησ μολισ ξυπνησε και τον βλεπω ολο το βραδυ να χορευει παλι...που εμοιασε δε ξερω που και εγω και ο μπαμπας του ειμαστε υπναρουδικα και παμε και απο νωρισ για υπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες όμορφες!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα καλά σας λόγια.Δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα(στην αρχή μόνο στεναχωρήθηκα λιγάκι,για να μη λέμε ψέματα)αφού η απόκλιση, από αυτό που θεωρητικά θα έπρεπε να ζυγίζει,δεν είναι πολύ μεγάλη.Απλά ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω το doppler για να δούμε πως προχωράει η μπέμπα.

Πάντως είναι αλήθεια πως θα βγεί μοντέλο.....χιχιχι.Πήρε από τον μπαμπά της που σαν παιδάκι ήταν μόνο τα κοκκαλάκια και τώρα είναι μονάντερος.Τρώει τα ΠΑΝΤΑ και δεν παίρνει γραμμάριο.Καλύτερα γιατί η μαμά της δεν είναι τόσο τυχερή......μάλλον το αντίθετο θα έλεγα.

Χριστινάκι μου,να μην ανησυχείς ότι πατάς τη μικρούλα σου.Απλά,υποθέτω,πως όταν είμαστε ξαπλωμένες στα πλάγια και ακουμπάμε την κοιλιά μας στο στρώμα εκεί τα καταλαβαίνουμε περισσότερο τα χτυπήματά τους.

Κατερίνα μου μπράβο για τα νέα σου.Πολύ χάρηκα που όλα είναι εντάξει για το μωράκι σου.Έτσι και εμένα,έχει πάρει θέση με το κεφάλι κάτω και σκέφτομαι μακάρι να μείνει εκεί και να μην κάνει καμιά τούμπα πάλι!Εμείς πάμε μαζί απ'ότι φαίνεται και εμένα σε 2-3 βδομάδες μου είπε για το επαναληπτικό doppler.Ανάλογα πότε θα βρω ραντεβού.

Rose μου αυτά που μου δώσανε,μεταχειρισμένα αλλά σε πολλή καλή κατάσταση βέβαια, ήταν κάτι σεντονάκια από το mothercare και απο το prenatal.Επειδή είχα πάρει και ένα ζευγάρι από τζάμπο(τα μικρά για το καρότσι)μπορώ σίγουρα να σου πω πως δεν συγκρίνονται.Είναι πιο μαλακά και πολύ πιο βολικά στο σιδέρωμα.Φυσικά και είναι πιο ακριβά,αλλά αξίζει να δώσεις τη διαφορά.Όσο αφορά για τα σουτιέν τα είχα δεί στο avenue πρίν κανά μήνα που είχα πάει.

Τη μπέμπα την λέει αδυνατούλα ο γιατρός γιατί θα έπρεπε να είναι 200-300 γραμμάρια παραπάνω.Βέβαια στο τέλος παίρνουν το περισσότερο βάρος και μπορεί να ξεπεταχτεί,αλλά την υπολογίζει να βγει μικρούλα,σχετικά με άλλα μωρα.Όχι βέβαια ότι αυτό είναι σπάνιο ή ανησυχητικό.

Ρενάκι μου μεγεία τα ρουχαλάκια σου.Αυτά τα σουτιέν που λες θέλω να πάρω και εγώ.Ας ελπίσουμε να τα βρώ την άλλη βδομάδα που θα πάω να ψωνίσω.Νυχτικάκια-πυτζάμες πάντως να ξέρεις πως τα έχουν πολύ ακριβά.Οικονομικά θα βρείς είτε σε κάποιο συνοικιακό μαγαζί είτε στη λαική ή κινέζους.Κράμπες ούτε εγώ έχω,αλλά πιάνομαι και πολλές φορές ξυπνάω και είμαι ανάσκελα,ακριβώς όπως και εσύ.Αυτό που με τρελαίνει όμως κάποιες μέρες,είναι η καούρα.Μιλάμε για πολύ καούρα βρε κορίτσια....Ευτυχώς όχι κάθε μέρα!!!

Όσο για τον μικρό σου,σας βλέπω από υπναρούδικα....να γίνεστε ξενύχτηδες........

Αυτά από εμένα.Καλό σ/κ και πολλά φιλιά σε όλες σας!!!!

Επεξεργάστηκε από DORAKI.K
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!!

expecting angel αστα να πανε ο υπνος ειναι λιγο δυσκολος αλλα τι να κανουμε υπομονη!οπως λες και εσυ τα μωρακια μας να ειναι καλα και ολα τα αλλα....

renaki_mu με το καλο το ντομπλερ!αμα γυρναμε σε ολα τα μαγαζια ειναι κουραση ευτυχως εγω τα ειχα κανει αυτα πριν μπω στον 6ο και ημουν πιο καλα αλλιως τωρα δεν παιζει με τιποτα να διανυσω τοσες ωρες στα μαγαζια κουραζομαι γρηγορα...

Δωρακι πηρα και εγω απο τα τζαμπο μονο ενα σετ σεντονακια για κουνια γιατι ειδα οτι δεν ειναι βαμβακερα και δεν θελω να παθει τιποτα το μωρο...θα ψαξω ιντερνετ να βρω βαμβακερα και σε καλη τιμη γιατι τα πρεναταλ τα εχουν πανω απο 30 ευρω το σετ δεν μπορω να παρω τοσο ακριβα εχω και αλλα πραγμτα που θελω να ψωνισω!λογικο να ειναι πιο καλη η ποιοτητα τους οτι πληρωνεις παιρνεις λενε...θα παω και στα mothercare ομως απο βδομαδα να δω ποσα τα εχουν και εκει...σουτιεν θα κοιταξω να παρω τον Ιανουαριο που θα ειναι πιο κοντα στο να γεννησω να δω και τι νουμερο θα εχω φτασει χιχιιχι

ειπαμε η μπεμπουλα σου θα γινει μοντελακι δεν ανυσηχουμε :)

οι υπολοιπες τι κανετε?αντε απο αυριο θα ξαναμαζευτουμε γιατι το σ/κ ειπαμε εχουμε παντα απωλειες :P

φιλακια σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα σας κ καλο μηνα να εχουμε ολες μας !!!!!!!!!!!

εχω να μπω κ να διαβασω νεα σας οπως επισεις να γραψω κ τα δικα μου νεα πολυ καιρο γιατι ετρεχα με τις ετοιμασιες του σπιτιου κ του δωματιου του μπεμπη !!!!!!!!!!

βαψαμε το δωματιο καθαρισαμε το σπιτι στρωσαμε τα χαλια μας κ καναμε κ τα ψωνια για τον μπεμπακο ,καροτσι κουνια συρταριερα καθισμα αυτοκινητου αποστειρωτη πηραμε αυτον Dr. Brown's 856-GB | Skroutz.gr γιατι θα παρω κ αυτα τα μπουκαλια γιατι κ ο παιδιατρος που ρωτησα αυτα μου ειπε να παρω αλλα κ πολλες γνωστες μου που εχουν μωρακια μου ειπανε τα καλυτερα,πηραμε ακομα κουβερτουλες πανες φορμακια φανελακια ειναι σχεδον ολα ετοιμα . τωρα σιγα σιγα ετοιμαζω κ εγω την τσαντα μου γιατι την τριτη θα ειμαι 33 εβδομαδες κ λεω ας αρχισω (ισως να αργησα κ λιγο)

ο μπεμπακος ειναι αρκετα κινητικος κ πολυ μου αρεσει ,καναμε κ εμεις ντοπλερ κ ητανε ολα τελεια κ το βαρος μας στις 32 εβδομαδες ητανε 2000 γρ .κ εγω μεχρι τωρα εχω παρει ενα κιλο

αυτα τα νεα απο εμας ,ελπιζω ολα τα μωρακια στις κοιλιτσες να ειναι καλα κ ολες οι μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας...γεια σας!!!!Τι κανεται ομορφες εγκυουλες???

Εμεις δοξα το Θεο μια χαρα καλα κραταμε ακομη νομιζω!!!Μπηκαμε κ αισιως στον ΜΗΝΑ μας κ χαιρομαι παρα πολυ,δεν το πιστευω!!!!!!!Τωρα την Τριτη το απογευμα εχουμε γιατρο μετα απο εναν ολοκληρο μηνα,αντε να δουμε τι θα δουμε!!!Εντομεταξυ κοριτσια την βαλιτσα για το μαιευτηριο δεν την εχω φτιαξει ακομη κ λεω απο αυριο να ξεκινησω μην γινει τιποτα πιο νωρις και δεν προλαβω γιατι οι συσπασεις οσο παν κ δυναμωνουν!!!Αυτα απο εμας...

Τι ωραια και τα δικα σας νεακια απο τα ντομπλερ ευχομαι με το καλο κ οι υπολοιπες που εχουν μεινει και βουρ στην τελικη ευθεια!!!!!!!Φιλακια πολλα στις ομορφες κοιλιτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες και εμβρυακια καλο μηνα και καλες γιορτες να εχουμε!!

Χαθηκαμε λιγακι γιατι ειχε ερθει ο αντρουλης μου και τρεχαμε παλι για το σπιτι και ερευνα αγορας για τον μπεμπουλη <3!

Βγηκε η καμπυλη ζαχαρου ειναι ολα καλα μονο απο τις γενικες εξετασεις μου βρηκε χαμηλο αιματοκριτη και μου ειπε να ταραξω τα μπιφτεκακια για σιδηρο!χαχαχα εχω 33 και το οριο το κατωτερο ειναι 35 και μου ειπε οτι αυτες τις εβδομαδες πουα θα ερθουν κατεβαινει περισσοτερο και στη γεννα ακομη περισσοτερο γι αυτο πρεπει να ανεβει! Κατα τα αλλα ο μπεμπουλης μας ειναι ειναι μια χαρα ειναι 1100 γραμ και 1 εβδομαδα παραπανω στην αναπτυξη απο την ηλικια του και ειναι καλο αυτο μας ειπε! Εγω τσιμπησα και ενα κιλακι απο το πουθενα αλλα χαλαλι του!χεχε

Το σπιτακι μας τελιωνει κλεισαμε και τα επιπλα και αρχες γεναρη που θα ειναι ετοιμα μπαινομε επιτελους στο σπιτακι μας..Μονο το δωματιο του μπεμπουλη μενει να ετομαστει..Πηγα την προηγουμενη εβδομαδα στο Motherbaby στο περιστερι να δω για κουνια και καροτσακι και ειχε ωραια πραγματακια μαλλον αυτα θα παρουμε http://www.motherbaby.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=16&the2id=36&theid=36&open1=16&open2=36&thepid=78&page=2 http://www.motherbaby.gr/details2.php?

lang=1&wh=1&the1id=24&the2id=69&theid=69&open1=24&open2=69&thepid=876&page=1

Το καροτσακι ειναι πολυ καλο παρομοιο με το chicco που ειχε 150 ευρω παραπανω και αυτο το μαγαζι μαζι με αυτα δινει δωρο το στρωμα κοκοφοινικα για την κουνια και 40 ευρω ρουχαλακια δωρο με το καροτσακι οποτε μια χαρα. Αυτη την εβδομαδα θα επεξεργαστω και τη λιστα με οσα χρειαζονται για το μωρο κ μενα και θα παω για ψωνια λιγο πριν τις γιορτες...Αυτα προς το παρον απο εμας επιστρεφουμε να σας διαβασω αναλυτικα και να σας γραψω επιπλεον...

Πολλα φιλακια σε ολεςςςςςςςςςςςςςςςςςςς................[smilie=icon_rendee:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα.

Βλέπω όλες είστε μια χαρούλα!!Πολύ χαίρομαι!!

Επειδή πνίγομαι στις δουλειές θα σας σχολιάσω αναλυτικά αργότερα.Απλά βρήκα αυτό,που νομίζω ότι συμφέρει και είπα να το μοιραστώ με τις φίλες μου!!!!

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ - Οι καλύτερες προσφορές μόνο στο Babylikes

Προσωπικά παρήγειλα χτές το Νο 1 και το περιμένω μέσα στη βδομάδα.

PAMPERS NEW BABY NEWBORN Νο1 2-5 kg (74 τεμ.) - PAMPERS - 10,49 €

Φιλιά προς το παρόν από εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες!! Τι κάνετε; Χαίρομαι που βλέπω πάλι να έιμαστε φουλ απο ωραία νέα και από κοριτσάκια που έχουμε καιρό να ακούσουμε! Διάβασα όλα τα νέα των κοριτσιών και χάρηκα πολύ που όλα πάνε κατ' ευχήν!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ να έχουμε όλες και με το καλό να έρθουν τα Χριστούγεννα, που θα μας φέρουν όλες πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα ζουζούνια μας. Βλέπω δωμάτια ετοιμάζονται, αγορές γίνονται, χαμός! Εμείς μετο καλό θα ξεκινήσουμε λογικά στο τέλος αυτής της βδομάδας να μεταφέρουμε τα πράγματα από το δωμάτιο του μωρού (που είναι γραφείο) επί του παρόντος, σε άλλα μέρη του σπιτιού. Θα γίνει ένας ψιλοχαμός και σκέφτομαι πως ο αντρούλης μου θα περάσει όλο το μανίκι γιατί κακά τα ψέματα σε αυτά δεν μπορούμε να βοηθήσουμε καθόλου. Μόνο στο να δίνουμε οδηγίες. Ψώνια θα μπορούσα να παραγγέλνω εντωμεταξύ, έστω αυτά που θα πάρω online, αλλά για κάποιο λόγο με "τρώει" να ετοιμαστεί το δωμάτιο. Τα ψώνια επειδή έχω κάνει τη σχετική οργάνωση και έρευνα αγοράς πιστεύω πως θα τα βολέψουμε εύκολα και θέλω να τα ευχαριστηθούμε με την ησυχία μας. Άρα ανυπομονώ πολύ να έρθει το τέλος της βδομάδας για να ξεκινήσουμε πια και εμείς!!

Κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά και η μπουμπουκίτσα μου μου κρατάει παρέα αφού κουνιέται συχνά σα σκουληκάκι και μου δίνει πολύ μεγάλη χαρά!Έχω να κάνω πολύ διάβασμα αλλά το μυαλό μου είναι ξεσηκωμένο και όλο τις ετοιμασίες σχεδιάζω! Φιλάκια πολλά και περιμένουμε νέα και από τις υπόλοιπες τσούπρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, καλο μηνα και καλες γιορτες να εχουμε, να περασουμε ολες ομορφα με τις οικογενειες μας.

Εμεις στολισαμε χθες και το δεντρο μας, το στολισα με την Αγγελικη οσο ο Νικολας κοιμοταν για να μην δει την διαδιασια και αρχιζει να μου βγαζει κι να βαζει τα στολιδια. Ετσι οταν ξυπνησε του εκανε εντυπωση και του ειπαμε οτι μονο το βλεπουμε. Πιανει βεβαια τις μπαλες οι μεγαλη, οποτε με τετοιο δασκαλο παει και ο μικρος και τις κουναει.

Rose τετοιο πονο απο κραμπα τον υπνο μου με ειχε πιασει και μενα στην πρωτη εγκυμοσυνη, αλλα απο τοτε που κοιμαμαι στο αριτερο πλαι και βαζω και ενα μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια μου κοιμαμαι πολυ καλυτερα. Πάπλωμα δεν θα χρειαστειτε φετος αλλα του χρονου σιγουρα γιατι θα ειναι ακομα στην κουνια οποτε δειτε τι σας συμφερει, να ειναι μαζι με παντα και σεντονακια, σετ δηλαδη ή χωριστα.

Ρενα μεγεια τα πραγματα, τι κανει ο ξενυχτης σου?

Δωρα μια χαρα ειναι η μπουμπου σου, αντε να τα ξαναδουμε την αλλη φορα και να εινα παλι ολα καλα. Εχει να κανει σιγουρα και με τον σωματοτυπο των γονιων, δεν ειμαστε ολοι οι ανρθωπο ιδιοι, γιατι να ειναι τα μωρα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μασρορακι, μεγεια τα πραγματακια σας, ολα καλα ειναι με τον μπεμπουλη σου πλησιαζεις και εσυ.

Διαμαντουλα ενας μηνας εμεινε, αντε φτιαξε τι βαλιτσα για να εισαι ετοιμη. Θα περιμενουμε νεα σου και ευχομαι να παρεις ολο το μηνα.

Αναστασια πολυ ωραιο δειχνει και το καροτσι και η κουνια, και πολυ βολικη που μετατρεπεται και θα την εχεις και σαν κρεβατι, να τα παραγγειλεις. Καλες υπολοιπες αγορες και με το καλο να μπειτε στο σπιτακι σας.

Χριστινα αντε να κανετε την εσωτερικη σας μετακομιση, το χω ζησει οπως σου εχω ξαναπει και ξερω τι ειναι, και οπως λες εμεις μονο οδηγιες.

Εγω τα ιδια, το μπεμπακι κουναει αρκετα και δυνατα πλεον και εχουν αρχισει και μερικες συσπασεις χωρις πονο βεβαια κυριως μετα τον θηλασμο- πιπιλισμα που κανει ο μικρος.

Επεξεργάστηκε από kangaroo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

βελπω ετοιμασιες και ψωνια ειμαστε ολες αυτο τον καιρο.....μεγεια και οσα πηρατε με το καλο να τα χαρουν τα μπεμπακια!!!

μασρορακι οντως ειχες πολυ καιρο να μπεις,αφου ειστε καλα αυτο εχει σημασια!

ntoula ποτε σου εχει δωσει ο γιατρος ημερομηνια γιατι δεν εχω προχειρη την λιστα μας και δεν θυμαμαι...με το καλο να δεις και το νινακι στον γιατρο!

Δωρακι τα ειδα και εγω στο σιτε ειναι πολυ οικονομικα...θελω να παραγγειλω και σκεφτομαι ομως οτι το 1 νουμερο για ποσο καιρο θα το βαλει μην πανε χαμενα γιατι εχει πολλα μεσα!ειναι μεχρι 5 κιλα και αναλογα ποσο θα γεννηθει ισως δεν τα χρειαστει για πολυ καιρο,βεβαια απο την αλλη θα μου πεις πρεπει να παρουμε και τοσες μικρες πανες γιατι σιγουρα θα χρειαστει!μαλλον θα κανω και εγω αμεσα αγορα και ισως παρω και το πιο μεγαλο νουμερο γιατι εχει πολλες μεσα και ειναι οικονομικες!

kangaroo εγω δεν μπορω να κοιμηθω μονο απο την μια πλευρα στριφογυρναω συνεχεια!οι κραμπες ομως εκει δεν φευγουν και σημερα πηγε να με πιασει αλλα την προλαβα ευτυχως.παπλωμα οντως δεν θα παρω αλλα πηρα παντα απο τα τζαμπο με 10 ευρω η πιο οικονομικη που βρηκα γιατι στα μαγαζια ειναι πανακριβες...σεντονακια θελω να παρω τωρα και βρηκα αυτο το σιτε που εχει της nef nef και ειναι και 100% βαμβακερα Βρεφικα Σεντονια, Βρεφικά | Λευκά Είδη - Spitishop λεω να τα παραγγειλω αυτο το μηνα γιατι και στα μαγαζια θα θελω κανα 30αρι το ενα σετ 3 τεμαχιων.ποσα σεντονακια θα χρειστουμε?ελεγα να παρω και φανελενια που ειναι λιγο πιο χοντρα...λογικα θα θελουμε αρκετα γιατι καθε 2 ημερες θελουν αλλαγη?

αληθεια πως καταλαβαινεις οτι εχεις συσπασεις τι ακριβως νιωθεις?

η μπεμπα ειναι μια χαρα υπερκινητικη ριχνει κατι γερα κλωτσιδια που ποναω μερικες φορες χιχιχι το μονο που με ταλαιπωρει παλι ειναι η διαρροια...με ποναει εντονα χαμηλα η κοιλια μου και μετα παω τουαλετα!να εχω κρυωσει τοσο πολυ δεν νομιζω,εκει που ειμαι καλα μετα απο λιγες μερες αντε παλι!λετε να φταινε τα γλυκα που τρωω καθε μερα?χθες δεν εφαγα καθολου αλλα σημερα δεν αντεξα...καλα και η διατροφη μου δεν ειναι και η καλυτερη ισως παιζει και αυτο ρολο..δεν πηρα την μαια να της το πω γιατι ξερω την απαντηση της,λαπα μπλιαχ δεν μπορω να τρωω συνεχεια λαπα ομως....μηπως ειναι συμπτωμα της εγκυμοσυνης?γιατι το εχω διαβασει και αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κούκλες!!!

Μασροράκι μεγειά τα πραγματάκια σας και να χαρείτε το δωματιάκι του μπέμπη σου.Εγώ για μπιμπερό έχω ακούσει καλά λόγια και για τα NUK,αλλά αυτό φαντάζομαι είναι και λίγο υποκειμενικό.Ανάλογα με το τι βολεύει το κάθε παιδάκι.

Διαμαντούλα με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου.Πως πέρασε έτσι ο καιρός....ούτε που το καταλάβαμε τελικά.

Αναστασία μου άντε να μπείτε στο σπιτάκι σας με τον αντρούλη σου και μετά από λίγο θα έρθει και το μπεμπέ σου!!!!!Πολύ όμορφα και τα πραγματάκια σας.

Χριστίνα καλή υπομονή με την εσωτερική μετακόμιση!Είναι λίγο μανίκι,αλλά μετά θα έχετε έτοιμο το δωμάτιο της μπέμπας σου και θα το καταχαίρεσαι!!!

Κατερίνα μου τελικά την βρήκατε την άκρη με το δέντρο και τον μικρό σου μπόμπιρα.Καλά κάνατε γιατί γιορτές χωρίς στολισμό δεν λέει!!Α!Ξέχασα να σου γράψω ότι η φώτο με την κόρη σου είναι τέλεια.Μοιάζετε πάρα πολύ,όπως και με τον μικρό σου.Δεν ξέρω πως είναι ο μπαμπάς,αλλά άσε τίποτα και για αυτόν τώρα στο τρίτο........

Rose έχεις δίκιο για τις πάνες.Απλά επειδή έχω μάθει ότι τα νεογέννητα βρέχουν 5-6 πάνες τη μέρα,υπολόγισα ότι αυτές θα κρατήσουν για περίπου 12-13 μέρες και επειδή όπως έχω πει πιο πάνω εμείς θα γεννηθούμε μοντελάκια,να μην σου πω ότι θα μου χρειαστούν κι άλλες από αυτό το νούμερο.

Συσπάσεις πρέπει να έχω αρχίσει να έχω κ εγώ πιο έντονα.Χωρίς να ξέρω πολλά διάβασα ότι είναι όταν πετρώνει η κοιλιά για λίγο και ξαναεπανέρχεται,χωρίς όμως να έχεις πόνο.

Σεντόνια προσωπικά πήρα 5 σετ,διότι θα είναι και χειμώνας και που να στεγνώσουν.Άσε που την κούνια θα την χρησιμοποιήσουμε για πολύ καιρό,άρα χαμένα δεν πάνε(εμείς θα κοιμηθούμε στην κούνια μας εξ'αρχής).

Η μπέμπα μου όλο κλωτσάει και είμαι πού χαρούμενη!!!Έχει και λόξυγγα συχνά-πυκνά.Βέβαια φαίνεται ότι έχει αδυναμία στον πατέρα της και ήρεμη να είναι,όταν τον ακούει αρχίζει και κουνιέται!!Αυτά είναι τα δικά μας τα νέα.

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες κοκόνες και μωράκια! Σήμερα έχει κρύο και στην Αθήνα και μιας και λείπει και ο αντρούλης μου για λίγες μερούλες ξύπνησα με ρομαντική διάθεση! Ακούμε με τη μπεμπούλα αυτό το τραγούδι και σας το αφιερώνω σε όλες γιατί έχω καταλάβει τι αδυναμία έχετε όλες στα αγόρια σας

. Φιλάκια πολλααααα!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες και εν δυναμει μανουλες!! Πολυ καλο μηνα να εχουμε!!!! Κοντευουμε!! Απο οτι βλεπω ειστε ολες μια χαρουλα εσεις και τα μωρακια σας! Αυτες τις μερες τρεχουμε για τα τελευταια ψωνια και γι αυτο αραιωσαμε τις επισκεψεις μας εδω, αλλα οσονουπω επανερχομαστε αφου μας λειπουν μονο 2-3- πραγματακια που θα ολοκληρωθουν μεχρι το σ/κ. Για τα κοριτσια με τις κραμπες να σας ρωτησω, παιρνετε μαγνησιο? Γιατι εγω παιρνω και δεν εχω παθει ουτε μια φορα (προς το παρον τουλαχιστον!). Μηπως αν δεν παιρνετε να το συζητησετε με τον γιατρο σας? ntoula με το καλο!! Πως περασε ο καιρος!!!! Αντε, μακαρι να παρει πολυ απο το μηνα το μωρακι σου! Λογικα πρωτη απο ολες θα μας πεις τα ευχαριστα (εκτος απο τη vasako που χαθηκε...)!! anastasia1986 την ιδια κουνια πηρε μια φιλη μου κ εχει μεινει πλυ ικανοποιημενη!! Με γεια τα πραγματακια σου και καλη συνεχεια για τα υπολοιπα!DORAKI.K ευχαριστουμε για τα links σε βρισκω πολυ ενημερωμενη!!! Μπραβο σου που ψαχνεσαι τοσο! Οντως, αφου η μπεμπουλα σου θα βγει καλλονη νομιζω θα χρειαστες πολλες πανες Νο 1.expecting angel με το καλο να ξεκινησετε τα ψωνια σας!! Η οργανωση που εχεις κανει θα σε βοηθησει παρα πολυ, κ εγω τα ιδια ειχα κανει κ ευτυχως ετσι δεν βγαινεις και απο τον προϋπολογισμο σου. Παντως, να σου πω την αληθεια, επειδη εγω γυριζα κ σαν την τρελη ενα εκατομμυριο μαγαζια, δεν θα ειχα το κουραγιο τωρα με την κοιλια τουρλα να τα γυριζα! Αλλα εφοσον φανταζομαι εχεις κατασταλαξει στα καταστηματα, δε θα ταλαιπωρηθεις. kangaroo και του χρονου! Δυσκολο το στολισμα με τα μωρα σου να τριγυριζουν κοιταζοντας τι θα καταστρεψουν, ε? Αφου τα καταφερες με τον μικρο παλι καλα!rose25 υπομονη με τη διαρροια, ακριβως τα ιδια κ εγω, μια μερα μπορει να εχω διαρροια και μετα καποιες να ειμαι καλα, υστερα παλι τα ιδια... Στην αρχη αγχωνομουν παρα πολυ οταν πονουσε η κοιλια μου γιατι δεν καταλαβαινα οτι ειναι απο το εντερο νομιζα οτι ειναι το μωρο, αλλα μετα το εμαθα και το συνηθισα. Νομιζω οτι ειναι απο τη διατριφη μας αλλα και απο τον οργανισμο. Ουτε εγω κανω κ την καλυτερη διατροφη και τα γλυκα πανε κ ερχονται... οπως και τα κιλα σιγα σιγα μαζευονται, φτασαμε αισιως τα 6-7 και αυτο με αγχωνει λιγο, ολο λεω θα προσπαθησω να μην παρω αλλα, αλλα δεν μπορω να αντισταθω σε σοκολατα κλπ...μασρορακι με το καλο να φτιαξεις σιγα σιγα τη βαλιτσα σου, και με γεια σας ολα τα πραγματακια! renaki_mu για τον υπνο μην αγχωνεσαι τοσο! Δεν υπαρχει προβλημα και αν γυρισεις ανασκελα αν σε βολευει για λιγο, εγω μερικες φορες και μπρουμυτα γυρναω κ το καταλαβαινω αμεσως κ επανερχομαι! Οπως και να το κανουμε κ στο πλαι συνεχεια πιανομαστε! Εμενα με πιανει ο γοφος μου αν κοιμαμαι για ωρα αριστερα η δεξια, ανασκελα μου κοβεται η ανασα, οποτε ειμαι ολο το βραδυ σαν το Διακο! Ευχαριστησου τωτα υπνακο, γιατι μετα δεν μας βλεπω να κοιμομαστε κ τοσο...!!!

Εμεις καλα ειμαστε, μεγαλωνει κ το μωρο κ η κοιλια, μονο που ποναω οταν καθομαι οκλαδοδν στους προσαγωγους... Αλλα μαλλον ανοιγει η λεκανη, δεν εξηγειται αλλιως... Βαψαμε το δωματιο, ενα χερι μενει ακομα και τελος... Κρεβατακι δεν θα στησουμε ακομα, θα κοιμαται στο πορτ μπεμπε αρχικα...

Αυτα απο εμενα και τον μπεμπη! Φιλακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Ψωνιζετε βλεπω!

Φτιάχνετε και υπνοδωμάτια ε? για βάλτε καμία φωτο στην ομάδα, να παίρνουμε κι εμεις καμία ιδέα.

Οι κραμπες κάθε βράδυ καλα κρατούν και jokots εγω παίρνω μαγνήσιο μέσω μιας πολυ βιταμίνης αλλα εξακολουθώ να υποφερω. Εσυ παίρνεις καψουλα καθαρα με μαγνήσιο?

απο καουρες και ξινιλες πως πάτε? το βράδυ νιώθω και μια δυσφορία χάρη σε αυτές.

Το μπεμπακι μου ειναι 1600 γρ και αύριο στις 11 πάω για ντομπλερ..ελπίζω ολα να πανε καλα.

Χριστινακι, αυτη η ηρω αληθεια που χάθηκε??τελικα οι καλές φωνές χάνονται και βγαίνουν στην επιφάνεια κορμαρες που δεν τραγουδούν, απλα γκαριζουν, έχοντας τη ψευδαίσθηση ότι τραγουδούν.ασχετο το παραπάνω σχόλιο με το θέμα μας αλλα δεν πειράζει...χιχιχι@-)

φιλιαααααααααα στα μπεμπακια[smilie=smileinbox.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas1980 παιρνω χαπι με καθαρο μαγνησιο δυο φορες την ημερα κιολας και μου ειπε ο γιατρος οτι θα το σταματησω μολις μπω στο μηνα μου γιατι οταν το παιρνεις βοηθαει κ στη μειωση των συσπασεων. Trofocard λεγεται. Βεβαια δεν ξερω αν αυτο ευθυνεται που δεν εχω κραμπες, αλλα ξερω οτι το μαγνησιο βοηθαει σ αυτο. Καουρες ειχα λιγες πριν δυο εβδομαδες αλλα ας ειναι καλα η σοδα που πινω σχεδον καθε βραδυ κ με εχει σωσει... Με το καλο το ντοπλερ σου, αναμενουμε νεα!!

Κοριτσια εχω την αισθηση οτι απεκτησα (Νοεμβρη μηνα, αν ειναι δυνατον!!!) μυκητες. Εχει καμια περασει κατι παρομοιο στην εγκυμοσυνη??? Ειναι επικινδυνοι για το μωρο η μπορω να τους αφησω και να ασχοληθω μετα τη γεννα?

Καλο σας βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφα κοριτσια!!!!Τι κανετε????

Τελεια με τις ετοιμασιες βλεπω ολεσ σιγα σιγα τελειωνεται με τις αγορες για τα νινακια σας!!!

evinicolas με το καλο αυριο το ντομπλερ περιμενουμε νεακια απο την ζουζουνα σου!!!!!

jokots πολυ ομορφα κ τα δικα σου νεακια ευχομαι να το χαρειται με το νινι σας το δωματιακι του!!!!!!

kangaroo ευχαριστω πολυ για την ευχη σου ευχομαι το ιδιο για ολες μας να παρουμε υγιεις κ τελειομηνα μωρακια στις αγκαλιες μας!!!!

doraki αστα να πανε ο καιρος περασε κ εγω ουτε το καταλαβα....πλησιαζουμε ολεςςςςςς στην πολυποθητη ημερομηνια τοκετου μας!!!!!!Ευχαριστουμε κ για την ενημερωση με τις προσφορες κ εγω τα παραγγειλα τα παμπερς κ εκανα βλακεια που δεν εβαλα στην παραγγελεια κ τα μωρομαντηλα που εχει τα 4+2!!!

rose εχω κανονικα πητ 3/1/2014 αλλα θα γεννησω κανα 2 βδομαδες πιο μπροστα αν αντεξει η μπεμπουλιτσα μεχρι τοτε!!!!

Εμεις κοριτσια πηγαμε σημερα στον γιατρο ειδα την μπεμπουλα μου μετα απο ενα μηνα!!!!Καταχαρηκα μιλαμε,ολα ειναι καλα ειμαστε 2710kg ο γιατρος λεει οτι θα φτασουμε γυρω στα 3200 μεχρι το τελος,τρεφομαστε κανονικοτατα ο πλακουντας ειναι grade1 νεανικος κ ο τραχηλος επισης κραταει καλα ακομα!Μου πηρε κ δειγμα κολπικο και θα το παω αυριο για καλλιεργεια ,αυτο λεει γινεται για τυχον μικροβια στον κολπο που αν υπαρχουν πρεπει να θεραπευσουμε γιατι στον φυσιολογικο τοκετο δεν κανει το μωρο να περασει οταν ο κολπος εχει αυτα τα μικροβια!Θα κανω μαζι κ τις τελευταιες εξετασεις εγκυμοσυνης γενικη αιματος ουρων κτλ οποτε αν ολα ειναι καλα μετα θα ξενιασω κ θα περιμενω το ζουζουνι μου!!!!Το νεο μας ραντεβου με το γιατρο ειναι σε 2 εβδομαδες δηλ θα ειμαι 37+ !!!Αυτα τα νεακια τα δικα μας!!!Καλο βραδυ σε ολεςςςς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις όμορφες εγκυούλες!

Γεωργία μου και εμένα μου λείπουν μερικά πραγματάκια και κλείσαμε με τη μπέμπα!!!Τι ωραία!

Κράμπες εμένα ζήτημα αν με έχουν πιάσει 1-2 φορές σε όλη την εγκυμοσύνη και δεν έχω πάρει ποτέ μαγνήσιο.Αυτό που με ενοχλεί συχνά είναι οι καούρες και το μόνο που με σώζει είναι το γάλα.Όσο αφορά τους μύκητες,δεν ξέρω σίγουρα να σου απαντήσω,αλλά ρώτα το γιατρό σου για καλό και για κακό.Έχω διαβάσει,πάντως,πως δεν προκαλούν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και είναι απόλυτα φυσιολογικό να εμφανίζονται στην εγκυμοσύνη εξαιτίας της υγρασίας(πολλά υγρά)που εμφανίζεται κάτω.

evinicolas περιμένουμε τα αποτελέσματα από το doppler σου.

Διαμαντούλα πολύ ωραία τα νέα σου από τις εξετάσεις σου.Τώρα είσαι στην αναμονή....κουραστική βέβαια,αλλά όσο περισσότερο μείνει το νινί σου στην κοιλίτσα τόσο το καλύτερο!!!Κρίμα πράγματι που δεν έβαλες και τα μωρομάντηλα στην παραγγελία,γιατί είναι τζάμπα τα μεταφορικά λόγω των pampers.Βέβαια έχω την εντύπωση ότι όλοι οι παιδίατροι συστήνουν όσο το δυνατόν λιγότερη χρήση τους.Ειδικά στο νεογέννητο.Στο σεμινάριο που παρακολούθησα,η μαία μας είπε πως τα μωρομάντηλα είναι για έκτακτες περιπτώσεις(εξόδους) και το καλύτερο για το δερματάκι του μωρού είναι το νεράκι.

Όποια άλλη προσφορά,βρίσκω θα σας ενημερώνω κορίτσια!!!Γενικά μου αρέσει πολύ να το ψάχνω το θέμα πρίν ψωνίσω και φυσικά σε τέτοιους καιρούς οι προσφορές βοηθάνε πολύ!!!

Σήμερα θα πάμε avenue γαι να πάρω σουτιέν και κάποια άλλα πραγματάκια της μπέμπας.Έκλεισα και το επόμενο doppler στις 19-12.Ελπίζω εκεί να έχει πάρει λίγο τα πάνω της η μπέμπα και να έχει τροφαντέψει λιγάκι.....

Βρε κορίτσια,έχω ετοιμάσει τη βαλίτσα της μπέμπας μου για το μαιευτήριο και χτές την άνοιξα να προσθέσω κάτι και μύριζε όλη η βαλίτσα μωρουδίλα.Τι ωραία.....

Αυτά από μας.Φιλιά πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες μου!

Jokots μου πολύ ωραία τα νεάκια σου και όλες οι ετοιμασίες που έχεις κάνει. Για τους μύκητες που λες δεν μου κάνει εντύπωση ο μήνας γιατί έχω πολλές φίλες που εμφανίζουν όλο το χρόνο. Δεν είναι κάτι σημαντικό μη σε ανησυχεί, αλλά κάνε μια ερώτηση και στο γιατρούλη σου για καλό και για κακό. Η εγκυμοσύνη ξέρω πως ευνοεί την εμφάνιση μυκήτων επειδή είναι αυξημένα τα κολπικά υγρά. Όπως και να έχει δεν είναι κάτι που πρέπει να σε προβληματίζει πιστεύω.

Γεωργία μου γλυκιά καλή επιτυχία αύριο στο doppler σου! Περιμένουμε λεπτομέρειες όταν μπορέσεις! Εγω μόλις αξιωθούμε και ετοιμάσουμε το δωμάτιο θα σας βάλω σίγουρα φωτό. Φαντάζομαι μέχρι τα Χριστούγεννά θα είναι κομπλέ. Μπαμπάτσικη η μπεμπουλίτσα σου ε; Είχες πάει στο γιατρό σου πρόσφατα και ξέρεις το βάρος; Θα στα πει με λεπτομέρειες και σήμερα ο γιατρούλης. Όσο για την Ηρώ δεν ξέρω που χάθηκε. Τελείως τυχαία θυμήθηκα το τραγούδι. Πάντως ναι στην εποχή μας επιβιώνουν όσες είναι από φωνή....κορμάρα.

Διαμαντούλα τι ωραία τα νέα σου!!!!Φαντάζομαι πόσο ευτυχισμένη θα είσαι! Το πίστεύεις μου φαίνεται μακριά το να φτάσω στην εβδομάδα σου. Το συναίσθημα να περιμένεις το μωρό σου από βδομάδα σε βδομάδα και μετά από μέρα σε μέρα πρέπει να είναι απίστευτο. Χαίρομαι που όλα σου πηγαίνουν καλά και το μωράκι σου έχει πολύ καλό βάρος, επομένως και λιγάκι νωρίτερα να γεννηθεί θα είσαι κομπλέ! Καλά αποτελέσματα και απο τις τελευταίες εξετάσεις σου!

Δωράκι μου καλά ψώνια σήμερα. Πες μας και αν βρήκες κάτι της προκοπής που αξίζει τον κόπο! Θα περάσουν και οι μερούλες για το επόμενο doppler γρήγορα και όλα θα είναι μια χαρά. Μετά θα κάνετε Χριστούγεννα ξένοιαστα με τον αντρούλη σου.

Εμείς είμαστε πολύ καλά! Κράμπα και εγώ δεν έχω ξαναπάθει κορίτσια από τότε που το έχω κατά νου και κάνω πολύ αργές και προσεκτικές κινήσεις στο κρεββάτι όταν γυρίζω. Όταν νιώθω οτι πάει να με πιάσει γυρνάω ήρεμα στο άλλο πλάι και περνάει. Όσο για τις καούρες, αν δεν προσέξω πάρα πολύ, έχω κάθε μέρα ότι και να φάω. Και τώρα προσπαθώ το βράδυ να μην τρώω αργά και γενικότερα να αποφέυγω οτι έχω δει πως με πειράζει. Αλλά αν έχεις αυτό το θέμα δεν σε σώζει η διατροφή τόσο. Βάλτε 2-3 μαξιλάρια και σκαρφαλώστε το κεφάλι σας πάνω για να ανακουφίζεστε και που και που κανένα αναψυκτικό για ανακούφιση. Όσο για την μπεμπουλίτσα μου, μου κρατάει την καλύτερη παρέα πλέον! Ανυπομονώ και εγώ να τη δω σε μια βδομάδα περίπου! Φιλάκια σε όλεεεεεςςςςςς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, τι κανετε? εχει βαλει κρυο μπρρρ αυτες τις μερες, σημερα εφτιαξα μια ωραια σουπιτσα βελουτε και μολις εφαγα.

Μπραβο βλεπω εχετε βαλει ολες μπροστα τις ετοιμασιες, αντε γιατι λιγο μας εμεινε σε ολες. Και ολα τα μπεμπακια ζωηροτατα κανουν αισθητη την παρουσια τους!

Rose μια χαρα οικονομικα τα σεντονακια που βρηκες, οσες χρησιμοποιησετε καλαθουνα ή portbebe στην αρχη βολευουν αντι για μικρα σεντονακια να στρωνετε και τις πανες αγκαλιας που ειναι σχεδον στο ιδιο μεγεθος. Οι συσπασεις ειναι αυτο το πετρωμα της κοιλιας που λενε, νιωθεις οτι για μερικα δευτερολεπτα σκληραινει η κοιλια σου και μετα επανερχεται, οσο αυτες ειναι χωρις πονο και ακανονιστες ειναι απλα προετοιμασιες της μητρας και δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. Σε ταλαιπωρησε παλι η διαρροια, ελπιζω να εισαι καλυτερα τωρα.

Δωρα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια για τις φωτο, η αληθεια ειναι οτι μοιαζω αρκετα και με τον αντρα μου, καποιοι που δεν μας ξερουν μας εχουν πει και αδερφια οποτε δυσκολο να πεις σε ποιον ακριβως μοιαζουν τα παιδια, παντως οταν γεννηθηκαν και τα δυο εμοιαζαν πιο πολυ στον αντρα μου. Μαλιστα να σας πω να γελασετε στην κορη μου μολις γεννηθηκε και την πηγαν εξω οι μαιες να την δουν οι συγγενεις λεει η μαμα μου, Αχ κωστακη μου!!! Και της λεει η μαια ε κοριτσι ειναι, το ξερω της απανταει αλλα ειναι ιδιος ο μπαμπας της!!!!!

επισης για τις πανες ναι μπορει το 1 σε καποια μωρακια να ειναι για λιγο καιρο αλλα τις πρωτες μερες θα αλλαζετε μεχρι και 8 πανες την ημερα, οποτε καντε τους υπολογισμους σας.

Γιωργια μεγεια και τα δικα σας πραγματακια, εγω δεν παιρνω μαγνησιο, σε καμια εγκυμοςυνη δεν μου το δινει ο γιατρος μου και προβλημα με κραμπες δεν ειχα, οταν ειχα μια φορα στην πρωτη μου ειχε πει αυτο το να κοιμαμαι απο το αριστερο πλαι για να αιματωνεται καλα η μητριαια αρτηρια καπως ετσι. Για τουε μυκητες δεν ξερω αλλα ενημερωσε και τον γιατρο σου και θα σου πει τι πρεπει να κανεις.

Παω να παρω την μικρη απο το σχολικο, συνεχιζω μετα αν με αφησει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω...

Γιωργια περιμενουμε τα νεα σου σημερα απο την μπεμπουλα σου. Καουρες και ξινιλες εχω και εγω αυτη την φορα με πιανουν κυριως απο το απογευμα και μετα οχι καθε μερα αλλα αρκετα συχνα, εμενα με ανακουφιζει λιγο το παγωτο και το βραδυ πριν κοιμηθω πινω το ασβεστιο μου που ειναι αναβραζον και κανει αυτο το κατι σαν αναψυκτικο.

Διαμαντουλα τελεια ολα μιαχαρα θα ειναι απο βαρος η μπεμπουλα σου, λες να γεννησεις μεσα στις γιορτες δηλαδη? παντως ο τελευταιος μηνας επειδη εχει αυτη την αναμονη σημερα αυριο και την γλυκια ανυπομονησια για το μωρακι που ερχεται....συνηθως φαινεται οτι περναει πολυυυυ αργα.

Δωρα 19/12 εχω και εγω το επομενο ραντεβου, παμε μαζι τελικα, λες να γεννησουμε και την ιδια μερα?

χριστινα αυτο νομιζω ειναι το καλυτερο αργες κινησεις και στο πλαι, δεν πιανεσαι με τοσα μαξιλαρια ψηλα, το εχω ακουσει παντως και απο αλλες κοπελες οτι μονο ετσι καταφερναν να ηρεμησουν απο τις καουρες.

εγω εχω παθει και το αλλο αυτες τις μερες, με εχει πιασει ενας βηχας και καθε φορα που βηχω πρεπει να αλλαζω και εσωρουχο γιατι οπως καταλαβαινεται εχουν χαλαρωσει τοσο πολυ ολα εκει κατω....

αυτα παω στα ζουζουνια μου, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι πηρα τελεικα πανες libero απο σουπερ μαρκετ που ειχαν προσφορα και εχω και κουπονι και βγηκε οικονομικα το ενα πακετο...ετσι θα ξαναπαρω παλι οταν βαλουν προσφορα γιατι εχω πολλα κουπονια!εχω ηδη δυο πακετα το ενα ειναι το 1νουμερο και το αλλο το 2..μου εχουν δωσει και αλλα δυο πακετα δωρεαν απο σεμιναρια που εχω παει που εχουν και τα δυο μεγεθη μαζι οποτε προστοπαρον κατι εχω...οσο βλεπω προσφορες θα παιρνω και θα μαζευτουν σιγα σιγα...εχω και μωρομαντηλα ηδη 5 πακετα περιπου και θα παρω σιγα σιγα και αλλα!μαζευω οσο μπορω απο τωρα γιατι μετα θα πεσουν μαζεμενα ασε που απο αυτα θα θελουμε κουτες χιιχιχιχ σεντονακια απο που πηρες?μονο αυτα μου λειπουν τωρα και καμια μπουρνουζοπετσετουλα ακομα.

ετσι και η δικια μου μπουμπου κοπαναει συνεχεια και με τον μπαμπα αδυναμια τρελλη βλεπω να εχουν απο τωρα χιχιχιχιχ της μιλουσε και μενα και αρχισε να κλωτσαει,ο αντρας μου χεστηκε απο την χαρα του χαχαχαχα πιστευω κιολας οτι θα του παρει πολλα στοιχεια γιατι στον υπερηχο που καναμε την β'επιπεδου ειχε τα χερακια της κοντα στο προσωπακι της ετσι οπως κοιμαται και ο αντρας μου...αχ γερη να ειναι Παναγιτσα μου και ολα τα μωρακια!!!!

κοριτσια εχετε και εσεις αυτη την ανυπομονισια να δειτε το μωρακι σας πως ειναι?σε ποιον μοιαζει?εγω το σκεφτομαι και ανυπομονω τρελλα,θελω να την παρω αγκαλιτσα σφιχτα και να την νιωθω πανω μου,να την ρουφηξω στα φιλακια και θα ειναι το δικο μου παιδι οχι ξενα οπως εκανα τοσα χρονια....

Jokots εγω δεν παιρνω μαγνησιο και δεν ηξερα κιολας οτι συνδεεται το μαγνησιο με τις κραμπες...θα το πω στον γιατρο μου σε δυο εβδομαδες που θα παω!οσο για τα κιλα εσυ λες εχεις παρει 6-7 εγω που εχω ηδη 10 και φυσικα τωρα θα ειναι και παραπανω τι να πω :P αχ τι να κανουμε που ειμαστε γλυκατζουδες!α εχεις και εσυ θεμα με την διαρροια ε?νομιζα ημουν η μονη...αυτες τις μερες ειμαι καλα ελπιζω να μην με ξαναπιασει πρεπει ομως να το συζητησω και αυτο με τον γιατρο αν ξερω τι θα μου πει καλη διατροφη!

για τους μυκητες ρωτα τον γιατρο σου μπορει να σου δωσει καποιο χαπι να φυγουν δεν νομιζω να εχει προβλημα το μωρο.εδω και ουρολοιμωξεις ξερω που εχουν παθει κοπελες 7-8 μηνων...

evinicolas τι εγινε με το ντομπλερ?ελπιζω ολα να ειναι καλα....εγω νιωθω απο χθες σαν καουρα στον οισοφαγο ηπια ενα χυμο φρεσκο πορτοκαλι και απο τοτε με επιασε.λετε να φταιει αυτο?ξινιλες δεν εχω ευτυχως αλλα δυσφορια εχω....χθες το βραδυ με επιασε αρκετα εντονη εκανα ποση ωρα να κοιμηθω ενιωθα λες και θα σκασω αφου δεν μπορουσα να παρω ανασα!

ntoula δηλαδη υπαρχει περιπτωση να γεννησεις πριν τα Χριστουγεννα?καλα αποτελεσματα να εχεις και με τις εξετασεις....

kangaroo οντως τα σεντονακια ειναι πολυ οικονομικα θα τα παραγγειλω συντομα γιατι δεν εχω βρει αλλου τοσο φθηνα.σαν να εχω νιωσει πετρωμα στην κοιλια μερικες φορες για πολυ λιγο ισως ειναι αυτο που λες...δεν μπορω να το πω με σιγουρια ομως γιατι σαν πρωταρα δεν μπορω να διακρινω καλα οτι νιωθω :P οντως τα παιδακια σου ειναι κουκλια φτου φτου τελεικα ολα τα ζευγαρια οταν ειναι μαζι χρονια μου φαινεται μοιαζουν,ετσι λενε και για εμας!

τα δικα μου νεα οπως ειπα και παραπανω η διαρροια προς το παρον υποχωρησε θα δουμε σε λιγες μερες παλι....ειχα δυσφορια χθες το βραδυ πολυ εντονη αλλα τι να κανουμε ολα στο προγραμμα ειναι.η μπεμπα κλωτσαει συνεχεια και ειμαι χαρουμενη....εκανα κατι δουλιτσες σημερα και εσκυβα και με πονεσε η μεση μου μετα ετσι καθομαι χαλαρα και ξεκουραζομαι!δεν μπορω αυτο το σκυψιμο ομως κοριτσια με τιποτα και ενα περιεργο πραγμα ολα μου πεφτουν κατω συνεχεια :blink: αρρωστοι κυκλοφορουν γυρω μου και προσπαθω να μην κολλησω τιποτα και τρεχω αλλα δεν μπορω να το αποφυγω κιολας μερικες φορες ειναι και ο καιρος ετσι που πολυς κοσμος ειναι χαλια...αυτα τα νεα μας!

Να χαιρεστε οσους εχετε αυτες τις μερες,φιλακια πολλα σε ολες και στα μωρουλακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Apostolia88και γώ έχω τέτοιες ενοχλήσεις και πονάκια. Κυρίως με πιάνουν μετά το μεσημέρι και καταλήγω τα απογεύματα ξάπλα! Ευτυχώς είναι αυτές τις μέρες εδώ ο αντρας μου και βοηθάει με τα παιδιά.    Για κιλά εγώ δεν κάνει να μιλάω…+1 αλλά ξεκίνησα από 69!!!! @Pinacoladaγια πες πέρασες καλά;;;  Το ταξίδι ήταν οκ;;;
    • Όχι δε νιώθω απολύτως τίποτα, γι'αυτό και τρυπιέμαι συνεχώς! Νιώθεις κάτι;Αν ναι μήπως πρέπει να ενημερώσεις!
    • Τραγικό να σε βάζουν σε καισαρική για τις διακοπές τους. Από αυτή την άποψη ναι καλύτερα ειλικρίνεια! Εγώ το πέταξα σε μια επίσκεψη, λέω λόγω σακχάρου πρέπει να πάμε σε καισαρική; Και μου λέει όχι, αν προχωράμε καλά δεν υπάρχει λόγος! Ό,τι είναι ασφαλέστερο για το μωράκι και τη μαμά, ευτυχώς ο γιατρός μου εμπνέει εμπιστοσύνη σε αυτό το θέμα! Δε με φοβίζει πάντως και η καισαρική, αν πρέπει για την υγεία μας θα το κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη! Βέβαια, να μιλήσεις με την ψυχολόγο σου και νωρίς γτ τότε μπορεί να είσαι και ευαίσθητη λόγω των ορμονών, θηλασμού κτλ
    • @nanouko κορίτσι μου να σε ρωτήσω όταν έχεις ανεβασμένο ζαχαρο το καταλαβαίνεις ; Νιώθεις κάτι ; 
    • Ναι σίγουρα αν σε βοηθάει να επισκεφτείς την ψυχολόγο σου ..μας πέφτουν πολλά μαζεμένα στην εγκυμοσύνη μωρέ αλλά μόλις πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας να δεις μετά θα τα ξεχάσεις όλα 😊 θα έχουν μικρή σημασία και θα δεις με τον καιρό σιγά σιγά χωρις πίεση και άγχος θα μπουν όλα σε μια σειρά  ναι να πάρεις και στο Έλενα να ρωτήσεις κορίτσι μου σίγουρα θα βρεθεί κάποιος γιατρός κατάλληλος  Η καισαρική είναι πάντα μια εσχάτη λύση πιστεύω πως αν είναι όλα καλά δεν θα σου κάνουν και κουβέντα για καισαρική 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...