Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Μπράβοοοοοοοοοοοοοοο κορίτσι μου!!! Να είναι πάντα καλά το μωράκι σου και να απολαύσεις απο εδώ και πέρα την εγκυμοσύνη σου όσο δεν πάει! Έκανες καλή αρχή και σιγά σιγά θα σε ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες![smilie=sunny.gif] Χάρηκα πολύ με τα νέα σου. Μακάρι να έχουμε πάντα ευχάριστα σε αυτό το post από εδώ και στο εξής, μέχρι να γεννήσει και η τελευταία.

Τι πλήρωσες τελικά; Σου έδωσε και τίποτα εξετάσεις να κάνεις μέχρι τον άλλο μήνα που θα πας;

Εγω σήμερα την έβγαλα με δουλειές έξω και μέσα απο το σπίτι και το κούρασα το μωράκι μου. Μέχρι να έρθει η κοπέλα αύριο δεν θα έχει μείνει δουλειά να κάνει! χααχαχαχ! Πάντως τώρα έφαγα ένα μεγάλο πιάτο φαγάκι και θα πάω να ξαπλώσω για να το ακούσω το νινάκι μου γιατί δεν το πήρα είδηση τόσες ώρες που δεν στάθηκα καθόλου. Σας χαιρετώ για την ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια! ευχαριστω πολυ με το καλο να γεννησουμε ολες μας...

kangaroo μπραβο πολυ χαρηκα που ολα ειναι καλα...μακαρι να ακολουθησουμε και εμεις με τοσα υπεροχα νεα συντομα!ναι μετα την β'επιπεδου οι υπολοιπες αγορες για να σιγουρεψουμε και το φυλλο μην τα παρω ολα ροζ και στο τελος βγει αγορακι χιχιιχι

εγω θα παω στον γιατρο μου σε 3 εβδομαδες και τοτε θα μου πει ποτε θα παω για την β'επιπεδου,εχω ακομα!

ξεχασα να σας πω οτι ανεβηκα αλλα 3 κιλα πανω και εχω φρικαρει...ο γιατρος μου ειπε αυστηρα απο εδω και περα να προσεχω την διατροφη μου γιατι αν δεν τα καταφερω μονη μου θα πρεπει να παω σε διαιτολογο.μωρε κοριτσια πως ανεβαινουν ετσι γρηγορα τα κιλα και δεν τρωω ποσοτητες απλα τρωω βλακειες μερικες φορες και δεν κινουμε γι αυτο ανεβαινει η ζυγαρια επικινδυνα!τωρα κομμενα ολα αυτα υγιεινα να δουμε την επομενη φορα που θα παω ποσο θα με δειξει..δεν θελω να ξεφυγω ειναι νωρις ακομα αμα παω 7-8 μηνων δηλ.ποσα κιλα θα φτασω!τελεικα ειναι δυσκολα και εγω νομιζα οτι θα ετρωγα οτι ηθελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rosaki μη μου λες για κιλά, εγώ ήμουν γύρω στα 7-8 κιλά πάνω, την τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό. Δεν θα πάρω ακόμα μέχρι τη Β επιπέδου; Στάνταρ πιστεύω οτι κάποιο θα τσιμπήσω. Το σφάλμα μου ήταν στο Α τρίμηνο που λόγω της κλεισούρας, της αυπνίας, της πείνας κλπ πήρα 5 κιλά. Εμένα πάντως ο γιατρός δεν το σχολίασε καθόλου την τελευταία φορά. Τώρα προσέχω λίγο και εγώ αλλά το καθισιό στο σπίτι δεν βοηθάει. Τι να κάνουμε, να παίρνουμε τους δρόμους κάθε μέρα; Ας είναι όλα καλά στην καμπύλη ζαχάρου και τα κιλά θα τα χάσουμε. Δυο φίλες μου πήραν πάρα πολλά κιλά στις εγκυμοσύνες τους και τα χάσανε μέσα σε 9-10 μήνες από τη γέννα. Δεν λέω οτι χαίρομαι που πήρα τόσα και μάλιστα προσπαθώ να βάζω μόνο τα απαραίτητα από εδώ και πέρα. Απλά με νοιάζει να μην δημιουργηθεί κανένα θέμα στο παιδί κυρίως. Πάντως μην αγχώνεσαι γιατί δεν βοηθά. Απλά να προσπαθήσουμε να αποφεύγουμε τα πολλά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλησπέρα! εχω χαρει παρα πολυ με τα νεα σας και που ειναι καλα τα μωρακια σας!!!Αντε να περνουμε σιγα σιγα σειρα οι υπολοιπεσ!! Αχ ροζακι, τι ωραια με το κοριτσακι, σε λιγο καιρο που θα αρχισεται να τουσ περνετε τα φρου φρου θα μου τα στελνετε να τα βλεπω να χαιρομαι και εγω χαχαχαα!

αχ το ειδα και εγω αυτο με το ναυαγιο!πολυ τρομακτικο, και αν εισαι και στην θεση των αμοιρων κινεζων που δεν καταλαβαιναν τι εγινε και ξανακοιμηθηκαν.φοβερο ομωσ...!

ευτυχωσ με τα κιλα τα παω καλα, 1κιλο εχω βαλει ολο κι ολο, ομως εμετους ειχα μεχρι και προσφατα οποτε λογικο, απο τωρα και στο εξησ να δουμε!

μια βδομαδα ακομα μου εμεινε για το γιατρο, πωσ και πωσ το περιμενω και μετα λογικα θα με στειλει για τη β επιπεδου!αγωνιιιιιιιιιιια και λαχταααααααααααααρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κατερινακι.[smilie=wav.gif]Τι καλα που ειναι οταν φεύγει και αυτο το άγχος!!

νομιζω μετα εγω εχω σειρά ε?? 30/9 θα πάω εγω.εχει άλλη πιο μπροστά???

ροζακι, επιβεβαιωσες τον κοριτσαρο?? [smilie=hello2.gif]άμα δεν είδε τιποτα μεχρι τωρα να πετάγεται, το βλεπω δύσκολο να δει σε 2-3 βδομάδες.......

βρε κορίτσια μη μιλάτε για κιλά. Εγω ειμαι απο τους τύπους με τους χάλια μεταβολισμους.....βάζω πολυ εύκολα κιλα και μάλιστα και με τη σεσουλα.ειχα δηλαδή πάντα περισσότερα κιλα αλλα ήταν κατανεμημένα αναλογικά στο σώμα μου και ήμουν αυτο που λέμε νταρντανα. Στο Νικόλα είχα πάρει 28 και έχασα τα 12. Αρα ξεκίνησα αυτη την εγκυμοσύνη με 16 κιλα περισσότερα και για να καταλάβετε απο τις 8/8 εώς και τις 10/9 που πήγα στο γιατρο εχω πάρει 5.μονο σε ενα μήνα!συνολικα εχω πάρει 8 και ακόμα ειναι η αρχή......τα 25 εώς το τέλος τα εχω στο τσεπακι. Αρα κάντε τον υπολογισμό!!

16+ 25= 4 1. Πως θα τα χάσω μετα?[smilie=banghead.gi:

ο γιατρός μου πάλι με βλέπει που ειμαι σαν γουρούνα, αλλα ειλικρινά χεστ........κε?!!!! [smilie=pottytrain4:

Τι γίνεται βρε κορίτσια?? άλλοι θυμωνουν και άλλη το ΧΑΒΑ τους????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σίγουρα θα εχουμε όλο ευχάριστα να λέμε απο δω και πέρα, θα λέμε και για τις ετοιμασίες και μετα για τις γεννες ...

χριστινα 130 πλήρωσα, εξετάσεις μου ειχε δώσει πριν τρεις βδομάδες που με ειχε δει ο γιατρός και μου ειχε πει να τις κάνω την βδομάδα πριν τη β επιπέδου και έτσι τις είδε και αυτες σημερα.

Rose Ασε και εγω αυτη την φορα μου φαίνεται ότι μπαίνουν πιο εύκολα τα κιλα αλλα μπορει σαν κιλα να έχω παρει περισσότερο είμαι ομως στα ιδια πανω κάτω με τις προηγούμενες φορές στην αντίστοιχη εβδομάδα και αυτο γιατι ξεκίνησα πιο αδύνατη απο τις δυο προηγούμενες φορές. Πάντως για να σε ξεαγχωσω, χωρις να είμαι σίγουρη ότι ισχύει παντα, εγω και τις δυο φορές ότι κιλα πήρα τα είχα παρει μέχρι και τον 8ο τον τελευταιο μήνα δεν είχα παρει τίποτα.

Ρενα ένα κιλο τίποτα δεν ειναι μια χαρα.

Ξεχασα να σας πω το πρωι το μπεμπακι ου ειναι 419 ολόκληρα γραμμάρια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργια μπορει να μην πάρεις τόσα και αυτη την φορα θα τα χάσεις όλα μαζι μετα που θα σε τρέχουν και τα δυο μην ανησυχείς!!!

εχεις δίκιο μετα την β επιπέδου φεύγει μεγάλο άγχος λες ότι ήταν να δουν το είδαν και ειναι φυσιολογικα μετα μονο να μεγαλώνει αναλογικά κοιτάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά. Επειδή εγώ πηγένω σε διαιτολόγο αν θέλετε μπορω να σας γράψω το πρόγραμμα που μου έδωσε. είναι 1600-1800 θερμίδων με περιθόρειο καποιας παρασπονδίας μέσα στην εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληπσερα κοριτσια μου...σημερα ελιωσα στον καναπε....νιωθω τοσο εξαντλημενη που δεν το περιμενα.....

εχπερτ μου εγω δεν εχω βοηθεια απο κανεναν απ την αρχη....γινομαι ωρες ωρες κακια γιατι δεν σεβονται ευκολα αυτα που λες αλλα ετσι ειναι...δυσκολευομαι πολυ παραπανω με την εγκυμοσυνη και τον μικρο τωρα αλλα το προτιμο απ το να μου σπανε τα νευρα κ να αρπαζομαι....περασα γερες φρικες στην αρχη κ ετσι αλλαξα τελειως συμπεριφορα....εγω πηρα ενα κιλο μεχρι τωρα...μονο κιλια εχω κανει ως τωρα....εχθες εκανα κ την γενικη μονο το μπανιο μου εμεινε κ τα πλυντηρια κ τελος...το απογευμα πρωτα ο θεος..κουραστικα παρα πολυ αλλα οκ....οταν τρεχεις μονος σου αυτα εχεις...αλλα τουλαχιστον εγιναν ολα οπως ηθελα εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες! Τι κάνετε;;

renaki εσύ δεν έχεις πάρει τίποτα από κιλάκια! Πως τα κατάφερες βρε θηρίο; Καταλαβαίνω την αγωνία σου μέχρι να περάσουν οι μέρες. Και όταν περιμένεις κάτι τόσο πολύ δεν περνάνε οι άτιμες! Άντε να κανονίσεις και εσύ τη Β επιπέδου να δούμε πότε θα στη βάλει.

Γεωργία μου γλυκιά ναι εσύ είσαι η επόμενη για Β επιπέδου και μετά ακολουθώ εγώ στις 3/10. Παρηγοριέμαι να ακούω πως και άλλα κορίτσια έχουν βάλει τα ίδια κιλά με μένα!Και εγώ πιστεύω πως τα 20 τα έχω στο νερό! Πάντως και εμένα ο γιατρός δεν έκανε κανένα απολύτως σχόλιο. Όσο για το πως θα τα χάσουμε.....Έ κάπως θα γίνει! Θα μπούμε σε πρόγραμμα και θα κυνηγάμε τα ζουζούνια όλη μέρα. Πάντως και εγώ περιμένω πότε και αν θα με κράξει ο γιατρός μου.

Καγκουράκι μου normal η τιμή που πλήρωσες. Η αναμενόμενη ήταν! Καλά που έκανες και τις εξετάσεις και ησύχασες. Εμένα δεν μου έχει δώσει τίποτε και γι αυτό φαντάζομαι οτι μετά τη Β επιπέδου θα έχω να κάνω και εξετάσεις. Το μπουμπουκάκι σου κοντεύει μισό κιλάκι;;;; Τέλεια!!!

Γεωργιάννα μου και να δώσεις το πρόγραμμα διατροφής δεν νομίζω εγώ τουλάχιστον να μπορέσω να το τηρήσω!Δεν ξέρω τα άλλα κορίτσια αν μπορούν. Ας ελπίσουμε να μην χρειαστεί μέχρι το τέλος, αλλά αν χρειαστεί θα στο ζητήσω. Ευχαριστούμε!

Binoula μου εννοείται πως είναι δύσκολο να τα κάνεις όλα μόνη σου και με ένα μωράκι που έχεις εσύ. Εμένα με αγχώνουν όμως οι πολύ βαριές δουλειές, επειδή φοβάμαι για το μωράκι. Ξέρω πως είμαι υπερβολική αλλά ίσως φταίει που είναι η πρώτη εγκυμοσύνη. Γι αυτό πήρα τη βοήθεια 2 φορές το μήνα. Φυσικά ενδιάμεσα η συντήρηση είναι συνεχής γιατί δεν κρατιέται το σπίτι με καθαρισμα 2 φορές το μήνα. Πριν μείνω έγκυος δεν ήθελα καν να συζητήσω να βάλω γυναίκα στο σπίτι μου να καθαρίζει. Όμως τώρα είπα να το δοκιμάσω για πρώτη φορά και να δω αν αξίζει τον κόπο!

Φιλάκια κούκλες!!

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expecting angel αυτο ηταν και το δικο μου σφαλμα πηρα 4 κιλα στο πρωτο τριμηνο και τωρα αλλα 3 και εδεσε το γλυκο...τι να πω ρε κοριτσια εμενα ο γιατρος μου ειπε αυστηρα να προσεχω γιατι τα κιλα δυσκολευουν στην γεννα...αμα λεει δεν τα καταφερω μονη μεχρι σε διαιτολογο μου ειπε να παω!αυτο λεω και εγω τι να κανω πως να κινουμε αφου ολη μερα σπιτι ειμαι τι να κανω?δουλειες δεν κανω αποφευγω γιατι φοβαμαι,εχω βοηθεια την μητερα μου...ετσι ολη μερα καθισιο-ξαπλα και μαμ πως να μην μενουν...

renaki_mu αμα δεν ειχες τους εμετους στανταρ θα ειχες παρει και εσυ κιλα...απο εδω και περα οπως λες θα ανεβαινεις σιγα σιγα η γρηγορα χιχιιχ κοριτσακι λαχταρουσες και μας λες να στα στελνουμε να τα βλεπεις?εσυ θα κανεις τον παιδαρο για να εχουμε γαμπρο ντε αμα ηταν ολο κοριτσια τι θα καναμε :P αντε μια βδομαδουλα εμεινε θα περασει,να κανεις και εσυ την β'επιπεδου να δεις οτι ολα ειναι καλα να ηρεμησεις...μετα μου φαινεται θα εχω εγω σειρα?η τελευταια ειμαι?

evinicolas ναι ναι επιβεβαιωθηκε :) ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα ακομα κραταω μια πισινη μηπως στο τελος μου πουν οτι ειναι αγορι...γι αυτο θελω να δω στην β'επιπεδου τι θα πουν για να ξεκινησω αγορες...ρε κοριτσια κοιτουσα για το τι χρειζεται το παιδι και τρελαθηκα ενα σωρο πραγματα...πραγματικα τι εχει αναγκη εσεις οι εμπειρες μαννουλες δεν μας λετε να ξερουμε?γιατι πολλα λενε και μου φαινεται οτι καποια δεν ειναι απαραιτητα!οσο για τα κιλα και εγω βλεπω πολλες κοπελες που λενε οτι πηραν πολλα κιλα αλλα εμενα μου εβαλε "χερι".....ειναι στον γιατρο πως το βλεπει τι να πω...

kangaroo ποσα εχεις παρει δηλαδη μεχρι τωρα?αν μεχρι τον 8ο οπως λες παιρνουμε κιλα τοτε θα φτασω στα υψη εδω σε 3 εβδομαδες εβαλα 3 κιλα...ειπαμε να παρω αλλα οχι τοσα πολλα!!!μα το θεμα ειναι δεν τρωω ποσοτητες αλλα παχαινω γιατι προφανως φταιει που καθομαι ολη μερα...δυσκολα τα πραγματα εχω αγχωθει λιγακι θα το παλεψω ομως!

Γεωργιαννα για στειλτο μου το προγραμμα να δουμε τι σου εχει γραψει μηπως πανω κατι μπορεσω να το τηρησω...αν και ο γιατρος μου ειπε τι να τρωω και τι να αποφευγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειας σας κοριτσακια! αχ πηρα να κλεισω ραντεβου για τη β επιπεδου και μου ειπαν τελος οκτωβρη...σνιφ περιμενα οτι θα μου ελεγε γυρω στις 12 αλλα επεσα εξω! Λοιπον μου φαινεται οτι κατι κανει ο μπομπιρασ εκει μεσα, σα να μου φαινεται οτι τον καταλαβαινω. βεβαια οχι και πολλα και πολυ αραια, μονο οταν ειμαι απολυτως ηρεμη. επισης εσεις κανατε και Α-Τεστ και αυχενικη? γιατι με πηρε ο γιατροσ μου και μου ειπε να παω να κανω και το Α-τεστ για ασφαλεια...Υπερβολικεσ μωρε τις βρησκω ολεσ αυτεσ τισ εξετασεις. ασε που αυτο το Ατεστ αποτι διαβασα στο ιντερνετ δεν ειναι αξιοπιστο.Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!

Rose μου καλό να προσέχουμε και οι δυο αλλά μην τρελαθείς και από το άγχος σου! Προφανώς και όσο λιγότερα κιλά τόσο το καλύτερο, αλλά κάνε οτι μπορείς χωρίς υπερβολές και θα δούμε πως θα πάει. Και εγώ αυτό θα κάνω. Όμως αν μου έρθει να φάω ένα κρουασάν ρε παιδιά θα το φάω. Τι να πω ψέματα; Και το βράδυ που μένω με τις ώρα ξύπνια, με κόβει η πείνα, πάω και τρώω κάτι και μετά ξαπλώνω. Αλλά αν δεν φάω λυσσάω απο την πείνα. Να δούμε ποια θα φτάσει στο υψηλότερο σκορ στο τέλος. Βέβαια οι περισσότερες είστε εκτός συναγωνισμού με τα 1 και 2 κιλάκια που έχετε πάρει! χχαχααχαχ

Renaki μου σε ποιά βδομάδα θα είσαι όταν θα την κάνεις; Στην 22η; Αφού σου είπε να την κάνεις τότε κάτι θα ξέρει. Το Α τεστ πάντως δεν έχω ακούσει να το κάνει καμία κοπέλα τώρα....Τι να σου πω. Πράγματι οι πολλές εξετάσεις προκαλούν άγχος και ίσως είναι και υπερβολή στο τέλος τέλος. Εγω όταν σκέφτομαι τη Β επιπέδου αγχωνομαι τρελά, αλλά προσπαθώ να το αποβάλλω. Αν σκεφτεί κανείς πόσες μετρήσεις κάνουν, πρέπει να κάνουμε το σταυρό μας για να βγούνε όλα οκ. Πάντως αφού στο είπε ο γιατρός σου μάλλον πρέπει να πας να το κάνεις. Ρώτα τον (αν έχεις θάρρος) άλλη μια φορά γιατί είναι απαραίτητο και πες μας. Αν και ο κάθε γιατρός τελικά έχει το δικό του σύστημα. Μπράβο που νιώθεις και το μωράκι σου! Σε ποια βδομαδούλα είσαι; Sorry που ρωτάμε συνέχεια αλλά ξεχνάμε γιατί τα δικά σου δεν τα βλέπουμε.

Εγω σήμερα πάλι εξωτερικές δουλίτσες (ψώνια, εφορία, τράπεζες) με τον αντρούλη μου. Αρκετή ορθοστασία αλλά μπορούμε να μπούμε και στη γυάλα ρε κορίτσια; Εσεις κάνετε δουλειές έξω με ορθοστασία και περπάτημα; Εντωμεταξύ χθες το νινι όλη μέρα ήταν απίστευτα ήσυχο. Δεν καταλάβαινα τίποτα και είχα ανησυχήσει! Και το βράδυ έγινε πάρτυ, ενώ άλλα βράδια τίποτα. Δεν ξέρω από τι εξαρτάται τελικά. Μάλλον τώρα στην αρχή είναι τυχαία όλα.

Φιλάκια σε όλες :-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον νομιζω επιτελουσ το εφτιαξα το τικερακι! τεστ τεστ

Του τα εξηγησα ολα αυτα με το Ατεστ οτι εχω ενημερωθει οτι ειναι ξεπερασμενο κλπ και το μονο που μου ειπε ειναι οτι απο τι στιγμη που υπαρχει γιατι να μην το κανεισ, δε χανεις και τπτ, καθωσ επισης μετα μου εκανε και την ερωτηση "δηλαδη μου λεσ οτι αν υπαρχει μια περιπτωση για συνδρομο down εσυ το παιδι εισαι διαθετημενη να το κρατησεις?". Ετσι και αλλιωσ ολες οι εξετασεις ειναι στατιστικα, δυστυχως μπορει να τυχει οποιοσφηποτε να ειναι αυτο το 1...τεσπα ειπα να παω αυριο το πρωι να την κανω, να μη λεω οτι δε το εκανα, υπαρχει και στην οικογενεια συγγενης με το συνδομο οποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε φιλεναδες?ολα καλα? τη μικρή εχει τωρα δυο μερες που δεν τη νιώθω καθόλου. Αγχωθηκα αρκετά μπορώ να πω και ετσι έβαλα σε λειτουργία αυτο τον υπερηχο που σας είχα πει ότι μου εχει δώσει μια ´φιλογειτονισσά´και άρχισα να ψάχνω το μωρο. Ευτυχώς στα 10 λεπτά το βρήκα!!!!!!ακουσα την καρδούλιτσα της και ηρέμησα. Τωρα όμως γιατι δεν τη νιώθω, ένας θεός ξέρει.ελπιζω να ειναι ολα οκ. Μπορεί να ειναι πολυ ήσυχη. τι να πω?

ρενακι μου, που ειναι το τικερακι σου?? εγω δε το βλεπω! Για ξαναδοκιμασε γιατι κάτι πρεπει να έχεις κάνει λάθος.αυτο που λες με το Α τεστ εγω το βλεπω ότι ο γιατρός εχει ανάγκη απο λεφτα. Δεν εχω πρόθεση να σε επηρεασω αλλα εγω ετσι βλεπω τα όσα μας εχει εξιστορησει..

γεωργιανα για στείλε τη διατροφή αν και δε με βλεπω να την κάνω.

Ροζακι μετα τη β επιπέδου θα αρχίσουμε, πρώτα ο θεός, εμείς οι έμπειρες μανουλες να σας λέμε τι ειναι ανάγκη να πάρετε για τα μικρουλια, γιατι στα καταστήματα ειναι άξιοι να σας πουλήσουν ότι μ.......κια τους κατέβει στο κεφάλι.

μπινουλα με τη βάπτιση ολα οκ?

καγκουρακι που είσαι?

χριστινακι μου εγω στέκομαι αρκετές ώρες στη δουλειά και εχω και το Νικόλα που με βάζει να σκυβω και να τον κρατάω αγκαλιά ανεβοκατεβαινοντας σκάλες..

πολυ πιο δύσκολη η δεύτερη εγκυμοσύνη απο την πρώτη και πολυ παραμελημενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας τι κάνουν οι κοιλιτσες?

ποια με ρώτησε για τα κιλα, rose εσυ νομίζω, λοιπόν έχω παρει σχεδον 7 μέχρι τωρα και σύμφωνα με ένα προγραμματακι που έχω στο κινητο έχω ένα περισσότερο απο όσα θα έπρεπε να έχω παρει μέχρι την 21η εβδομάδα στην οποια βρίσκομαι. Απο την μια λέω λέω σιγα ένα κιλό παραπάνω τι ειναι απο την άλλη σκέφτομαι ότι είμαι στα μισα και έχω παρει ήδη 7 κιλα. Πάντως στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα παρει 13 σύνολο ξεκίνησα 54 και έφτασα 67, στην δευτερη πήρα 14,5 ξεκίνησα 56 και έφτασα τα 70. Τωρα να δουμε ποσα θα πάρω ξεκίνησα 52 και είμαι 59. πάντως και τις δυο προηγούμενες φορές στο τρίμηνο μετα την γέννα τα είχα χάσει απλα μένουν 3-4 στο τέλος που φεύγουν πολ πιο δύσκολα απο τα υπόλοιπα.

Παντως και εγω τρώω και τα γλυκακια μου αλλα προσπαθω να μην τρώω πολυ βαριά το βραδυ, γιατι καθε φορα που θα φάω πολυ το βραδυ κυρίως αν είμαστε κάπου έξω τοτε την άλλη μερα μισο με ένα κιλο το έχω τσιμπήσει.

Ρενα και εγω αυτο ξέρω για το Α τεστ, αν έχεις κάνει αυχενικη μαλλον δεν χρειάζεται και η αλήθεια ειναι ότι δεν έχω ακούσει καποια κοπέλα τουλάχιστον εδω στο mammy που γεννουσαμε μαζι τις προηγούμενες φορές να το εχει κάνει. Επισης και η απάντηση που σου έδωσε ο γιατρός σου δεν μου φάνηκε και πολυ εμπεριστατωμένη να σου εξηγήσει δηλαδη τι παραπάνω θα προσφέρει αυτη η εξέταση αφου πάλι στατιστικά νούμερο θα σου δώσει. Με την ιδια λογική γιατι να μην κανεις και αμνιοπαρακεντιση που δίνει 100% αποτέλεσμα και οχι κάτι στατιστικο.

Χριστινα το περπάτημα κακο δεν κάνει απο την άλλη αν μπορείς να παίρνεις προτεραιότητα για να αποφευγεις την πολυ ορθόστασια σε ουρές και τετοια καλο θα ήταν. Εγω την προηγούμενη βδομάδα που είχα να πάω σε ΟΑΕΔ ΔΕΗ και τετοια δεν επερνα καν χαρτάκι με την κοιλια και τον Νικολα μαζι πήγαινα κατευθείαν να με εξυπηρετήσουν.

Γιωργια εδω είμαι θα την νανουρισες την μικρη όλη μερα με τις δουλειές γιαυτο ειναι ήσυχη μολις ηρεμησεις θα δώσει το παρόν. Και εγω μια απο τα ιδια τον μικρο αγκαλια πολλες φορές μέσα στην μερα και συνεχεια να μαζεύω τα παιχνιδια απο κάτω. Μονο στην πρώτη εγκυμοσύνη σε έχουν στα ωπα ωπα μετα δεν υπάρχει αυτο.

Καλο βραδυ και καλο σαββατοκύριακο κούκλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ θα σας καληνυχτίσωγια σήμερα.

Έχω κάποια πονάκια συνεχόμενα και έντονα λιγάκι, πιο πολύ από ότι συνήθωςκαι πήρα τον γιατρό μου και με ρώτησε αν είναι μόνο από τη μια μεριά και του είπαναι, από τη δεξιά. Μου είπε ότι είναι κολικοί του εντέρου και δεν πρέπει να ανησυχώ,να ξαπλώσω και να ξεκουραστώ σήμερα και αν συνεχίσουν ή αν γίνει κάτι που με ανησυχείνα τον πάρω ένα τηλέφωνο για να με δει.

Αλλάβέβαια, εγώ αυτές τις 2 – 3 μέρες σε ησυχία δεν έκατσα, να βάλω πλυντήρια, 5 παρακαλώ,να τα σιδερώσω, να καθαρίσω κρεβατοκάμαρα, να μην ετοιμάσω και τα χειμωνιάτικα σιγάσιγά;;; Να μην κάνω και μια καλή καθαριότητα στην κουζίνα;;; Τα ήθελε ο κ..λοςμου !

Δεν νομίζω ότι είναι τίποτα αλλά θα πρέπει να ξαπλώσω οπότε, καληνύχτα γιασήμερα και θα τα πούμε από αύριο. Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Πρωινή ειμαι σημερα.ο Νικόλας με ξύπνησε απο τις 7 και αλωνίζει το σπιτι.ευτυχως χθες βράδυ ένιωσα τη μικρή μου...λίγο ομως....

γεωργιαννα καλό το διαιτολόγιο σου!θα το προσπαθησω. Ηρεμησε και ξεκουρασου και ολα θα ειναι οκ. Δεν ακούγεται κάτι σοβαρό, οπότε ξαπλώσε και αφεσου στην τηλεόραση..χαχα

εχω μια απορία. Τα γιαούρτια με φρούτα έχουν μέσα γλυκαντικα? σε μένα αρέσει πολυ εκείνο της μεβγαλ που ειναι μήλο, σταφίδες,κανέλα αλλα δεν ξερω αν ειναι οκ να το τρώω. Δε γράφει επάνω ότι εχει μέσα κάτι σε γλυκαντικα,αλλα αναρωτιέμαι πως ειναι τοσο γλυκο!!την ίδια απορία εχω και με τις μπάρες δημητριακών. Σας ρωτάω γιατι εκτος απ μενσ συνήθως θέλει και ο Νικόλας, οταν με βλέπει, να φάει γιαούρτι και μπάρες.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Είστε όλες καλά;

renaki μου μπράβο για το tickeraki!!! Ε αλλιώς θα σε πρήζαμε συνέχεια, γιατί είμαστε όλες πολύ κοντά και τα μπερδεύουμε! Κάνε όπως νομίζεις καλύτερα εσύ αλλά και ο γιατρός σου. Και με το καλό και τα αποτελέσματα που θα είναι σίγουρα τέλεια για άλλη μια φορά!

Γεωργία μου τα ίδια περνάμε εμείς. Και εγώ πχ το ένα βράδυ πετάω στα σύννεφα γιατί κουνιέται και μετά κάνω καμιά μέρα να την ακούσω και κάθε φορά τρελαίνομαι. Τι είναι και αυτό ρε παιδί μου. Σκοτσέζικο ντους! Εγω ξέρεις τι πιστεύω; Πως είναι ανάλογα με το πως γυρνάει το μωρό. Αν κλοτσάει προς τα μέσα λογικά δεν το νιώθουμε. Τι άλλο να πω. Πάντως άλλες κοπέλες μέχρι και την 22η δεν έχουν ακούσει τίποτα άρα πρέπει να κάνουμε υπομονή. Πάντως σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ και να ξέρεις πως το ίδιο συμβαίνει ακριβώς και σε μένα.

Καγκουρό μου έχεις δίκιο, όπου μπορώ θα κοιτάζω να εξυπηρετούμαι γρήγορα. Πάντως και εσύ με τα παιδάκια εννοείται οτι έχετε πολλές υποχρεώσεις. Δεν είναι δυνατόν με ένα μικρό παιδάκι να είσαι ξάπλα όλη μέρα. Και δεν χρειάζεται κιόλας. Απλά πιστεύω πως στις πρώτες εγκυμοσύνες είμαστε όλες ψαρωμένες και μας αγχώνει το κάθε τι. Βέβαια από οτι βλέπω και παο εσάς το άγχος δεν τελειώνει ποτέ! Όσο για τα γιαουρτάκια αυτά, τα παίρνουμε και εμείς και είναι πράγματι πάρα πολύ ωραία. Ε και να έχει κάποιο γλυκαντικό, πόσες θερμίδες θα έχει; Γιαουρτάκι είναι! Όσο για τις μπάρες, νομίζω πως γράφουν πάνω θερμίδες κλπ. Τα είδες καλά στις μπάρες;

Γεωργιάννα μου και μένα κάποιες φορές με έπιανε σαν ένα δυνατό πιάσιμο στη μια μεριά. Το έχω γράψει και παραπίσω. Νομίζω φυσιολογικά είναι αυτά, αλλά οι γιατροί ξέρουν καλύτερα. Ξεκουράσου σήμερα και είμαι σίγουρη πως δεν είναι τίποτα. Πάντως μας πιάνει και με τις δουλειές τρέλα καμιά φορά αλλά τι να κάνουμε! Όλες τα ίδια κάνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Τι κάνετε; Εμείς εδώ τα ίδια. Τα πονάκια επέμεναν,όποτε πήρα τον γιατρό μου, και μου είπε να πάρω ένα buscopoan το μεσημέρικαι ένα το βραδύ και την Δευτέρα, αφού θα κατέβω για αιματολογικές στην πόλη ναπάω λιγάκι να με δει. Θορυβήθηκα με το γεγονός ότι μου έδωσε χάπι, γιατί ούτε depon δενμε αφήνει, εδώ καλά καλά στοματικό διάλυμαμου είπε μέρα παρά μέρα… Όποτε και εγώ πήρα τον αντρούλη μου και πήγαμε μια βόλταμέχρι το νοσοκομείο μας. Ακούσαμε τον μπέμπη, με έβαλαν και σε ένα μηχάνημα γιασυσπάσεις για 20 λεπτά, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα και μας είπαν να φύγουμε.

Μου είπε η γιατρός στο νοσοκομείο να μην πάρω πολλά κιλά, γιατί είναι πολύ νωρίςγια να έχω τέτοια πονάκια και όσο πιο γυμνασμένη είναι γενικά μια γυναίκα τόσοπιο δύσκολα θα πονέσει. Όποτε με ακόμα περισσότερη προσοχή από τώρα και στο εξήςτο φαγητό γιατί για να γυμναστώ είναι λιγάααακι αργούτσικα!!!!

Αυτά από εμάς, εσείς κούκλες τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλεςκαλά, και τα μώρα σας και οι οικογένειες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιαννα σου εστειλα και εγω π.μ ευχαριστω πολυ!να μην κανεις τοσες πολλες δουλειες μαζεμενες και κουραζεσαι σιγα σιγα ολα θα γινουν,να προσεχεις.αφου το ακουσατε και ειναι καλα το μωρακι σου μην ανησυχεις απλα ξεκουρασου!

renaki_mu εμενα δεν μου ειπε να κανω αυτη την εξεταση..τι να πω δεν ξερω καθε γιατρος εχει τα δικα του...ωραιο το τικερακι σου μπραβο!

expecting angel δικιο εχεις αλλα αν δεν κανω κρατει δεν γινεται αφηνομαι και τρωω οτι να ναι!δεν μπορω ομως τοσους μηνες να μην τρωω οπως θελω χαλαρα και να ειμαι συνεχεια στην τσιτα...απλα οταν ξαναπαω στον γιατρο θελω να δω ποσο εχω φτασει στεροντας καποια πραγματα για να δουμε αν παμε καλα....παντος η αληθεις ειναι οτι πειναω τι να με χορτασουν τα φρουτα το απογευμα ισα ισα μετα πειναω πιο πολυ,ουφ μαρτυριο!!!

evinicolas και εγω μετα την β'επιπεδου θα αρχισω να ψωνιζω απλα οποτε μπορετε πειτε μας τι χρειαζεται γιατι με εχει πιασει ενα ψιλοαγχος για ολα αυτα που θελουμε να παρουμε...μπαρες δημητριακων κανει να τρωμε μου τις συστησε ο γιατρος μου αν θελω να τρωω!

kangaroo αυτα τα κιλα τα εχω παρει εγω απο τωρα ομως που ειμαι σχεδον 18 εβδομαδων γι αυτο ο γιατρος μου εβαλε "χερι"...πρεπει να προσεχουμε αλλα απο την αλλη δεν γινεται να μην τρωμε τις χαζομαρες μας ειναι τοσοι μηνες δεν αντεχεται!

κοριτσια θυμαστε που σας ελεγα οτι νιωθω σαν πιεση στη κοιλια μου μερικες φορες?ετσι νιωθω ακομα και μου φαινεται να κανει σαν χτυπηματα μαλλον το μωρακι θα ειναι...το βραδυ ειδικα τα νιωθω πιο εντονα που ξαπλωνω και μερικες φορες ειναι λες και ειναι τελειος χαμηλα και κουνιεται εκει...αλλα δεν τα νιωθω σαν φτερουγισματα που λενε ισως ειναι νωρις ακομα!παντος νομιζω οτι εχει αρχισει να δηλωνει την παρουσια της χιχιιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...