Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 vo40 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ VS ΑΓΟΡΙΑ ΓΡΑΨΑΤΕ 2


Recommended Posts

μάρκερ τι έπαθε το έντερ σου;

μαρντ, πολύ σε ζηλεύω για τα θέατρα.

μου αρέσουν πάραπολύ.

πού είσαι βρε μαριλού;

κι εσύ τώρα βρήκες να μας διαβάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα κι αυτα τα αγόρια σου είναι των άκρων... χαχαχα

ναι ρε... έπιασε πιπίλα κ ξαλάφρωσα λίγο.

αν κ τις τελευταίες μέρες πληγωθηκαν οι θηλές μου κ πονάω όταν θηλάζει.

μάλλον με κδικείται για την πιπίλα... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο εμας...

ξερα επεσαν και τα δυο...

Χαρα που εσαι οταν λες κοντα???θα ηταν δυσκολο να βρεθουμε εοειδη ειχ;α και το μικρο μαζι...

Μαρια αυτες ηταν οι διακοπες μας...χαχαχαχαχα!!!εχουμε την ανακαινιση του διαμερισματος που σας ελεγα και πολλα λεφτα πανε εκει,,,,το εχουμε παρατησει και λιγο λογω διακοπων...

Μαριλου μια χαρα τα παιδια σου!!!!!αντε λεμε να γραφεις πιο συχνα...

κιλα τελεια!!!!!μπραβο!!!!!!

Βαγκ οχι ρε δεν ειμαστε στα δημοφιλη...στη Λακοπετρα στο grecotel ειμαστε..πακετο 5 μερες..

Ντομ λυπαμαι...ελπιζω να εισαι καλα...

Νανα εισαι χρυσοχερα...τεινεις να ξεπερασεις και τη Σωσω....

Σωσωκα ακουω οτι η μπουμπου τρωει...ευχησου να ειναι ετσι και ο μικρος μου...

εμεις αυριο φευγουμε...παρα πολυ καλα!!!αλλα λιγο κουραστικα !!!ευτυχως δδεν κουνηθηκαμε καθολου απο εδω...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας...

εφυγε ο ανθρωπος στις 3.30 τη νυχτα που εφυγε ο αντρας μου για Χαλκιδα...και δε μου ειπε τιποτα τοτε για να μη στεναχωρεθω...απλα οτι τον περιμενουνε...

κι εγινε και η κηδεια στις 5.00 κι εγω δεν ημουν...αυτες τις μαλακιες να μη μου λενε για να μη στεναχωρεθω δε μπορω...λες και δεν εχω ξανακλαψει στην εγκυμοσυνη

τι να σας πω...μου στοιχισε να μην ειμαι στην κηδεια...16 χρονια τον ξερω τον ανθρωπο, σαν πατερα τον ειχα...

ελεγα οτι θα γινει αυριο...θα πηγαινα και στο γιατρο να μου δωσει το οκ, αλλα οτι θα γινοταν σημερα μου εκοψε τα ποδια, γιατρο ειχα 7.00μμ

δε μπορω να πω ολοι του ελεγαν να με προσεχει κλπ.αλλα κι εγω ηθελα να ειμαι διπλα του τετοια στιγμη...

ποια με ρωτησε δε θυμαμαι...ειχε καρκινο με μετασταση αλλα προχτες μπουρδουκλωθηκε πηγαινοντας να βαλει το παντελονι του κι εσπασε χερι και ισχιο.

Το χερι το ισιωσαν και το βαλαν σε γυψο αλλα το ισχιο ηθελε επεμβαση...δε συνηλθε καλα μετα την επεμβαση και τελειωσε...

ετρεχα να αγορασω και μαυρα ρουχα...τιποτα δεν ειχα...

ολα καλα στο γιατρο σημερα...2600 εφτασε ο μικρος...ελπιζω στις 21 να εχει παει 2900 με 3 κιλα...

Χρυσουλα η Χαρα μενει Αμαλιαδα...καλα περασατε;πώς ειναι ο μικρουλης;ησυχουλης οπως ηταν;

Τι εξετασεις εκανε η Μαρθα;

Μαρκερ εγω να σε βρισω για τις ξυλιες;εδω πεφτουνκαθημερινως και στους 2 και δε χαμπαριαζουν τιποτα...ο μικρος το βλεπει και παιχνιδι,

βαραει βαραω...δεν αντεχονται τα αγορια τερμα! το λεω και θα το λεω...κι αμα ακουω καμία να λεει ΄΄η δικη μου κανει για 10 αγορια΄΄μου ανεβαινει

το αιμα στο κεφαλι...

Μαρντιο με το καλο...η ημ/νια του φεκ σου θα ειναι η ημ/νια διορισμου σου...αφου ειναι εθν.τυπογραφειο απο στιγμη σε στιγμη βγαινει...

σου ευχομαι τα καλυτερα...

ειδα σημερα τα ξημερωματα που δε μου κολλαγε υπνος και τις φωτο των κοριτσιων...αυτη η ξανθια ειναι να την φας και φαινεται πολυ μαφια...

η αλλη η καημενη πρεπει να ειναι πιο αθωα...τι πλακα εχουν...

μαριλου σε ευχαριστω που εκανες πως δε διαβασες το ξεσπασμα μου για την Κρητη

Νανουκα μηπως σε ποναει στο στηθος επειδη αλλαξε πιπιλισμα λογω πιπιλας;

σε αυτη την εγυμοσυνη δε μου τρεχει καθολου πρωτογαλα οπως τις αλλες 2.

ελπιζω να ειναι τυχαιο...και να κατεβει μετα

Μαρκερ θηλαζεις ακομα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και το γκρεκοτελ μια χαρα ακουγεται Χρυσουλα!

αντε καλη επιστροφη....

Μαρκερ απο τι εγραφες;;;; ή ειμαι κουρασμενη ή ξανθια... ή ...

Ντομ να χαιρεσαι τον αντρα σου...

οσο για τον πεθερο... να ηρεμισει ο ανθρωπος...

δεν ξερω αν πρεπει να πας ομως σε κηδεια στην κατασταση σου....

αλλωστε δεν πρεπει να κρατας και τα παιδια;;

και εγω εκανα μια βλακεια....

με ειχε πει η μαμα μου να τη γραψω χαρτι με ζωντες και τεθνεωτες (Χρυσουλα..... χιχι) για να τα δωσει στην εκκλησια... ε και εγω εγραψα οοολους οσους μακαριτες απο το σοι θυμομουν...

και με λεει η μαμα μου... καλα καλε πια Σιδερη εγραψες στους πεθαμενους;;;; τη θεια σου λεω.... καλε αυτη ζει ακομα!!!!! ουπσ!

Μαρντιο καλη η παρασταση;;; τι καλα!!!! ετσι να πηγαινετε βρε παιδια! μπραβο!

Σωσω γιτι να μην πας και Χανια;;; σιγα το δρομολογιο...

Μαριλου μας ξεχασες....

Νανα ασε να λεει η Σωσω...

παντως περιμενουμε τις δημιουργιες σου!!!!

εμεις εδω παλι στην αυλη τη βγαλαμε....

εφερα και τη μαμα μου παλι γιατι ευριο ειμαστε και οι δυο πρωι...

καλα μιλαμε ξεχναμε να κανουμε δουλειες απο το κουσ κους...

ο αντρας το πρωι εστρωσε τις γειτονισσες στη δουλεια! εκοψε της μιανης το γκαζον και μετα την εδωσε τζουγκρανα να το μαζεψει, πηρε το φυσιτιρι και τις βοηθουσε να μαζεψουν ολα τα φυλλα και σκουπιδια της αυλης... ακομα και απο τις γωνιες!

μετα τον λεει η γιαγια των διπλανων... αμαν ρε Χρηστο! μουκεμα εγινα θα παω να κανω ντουζ... και λεει ο αντρας... πανε και ελα γρηγορα να κοιτας τα παιδια γιατι θα φυγω στη δουλεια και η Ευη θα ερθει σε κανενα 15λεπτο!

τετοια πιεση! μου τα λεγανε και γελουσαμε! σα να ηταν φανταροι ηταν οι γειτονισσες!

Σωσω εσυ που τον ξερεις θα τον εχεις σιγουρα ικανο για κατι τετοιο!!!!

εγω θα περιμενω να τελειωσει το πλυντηριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

Ντομ ζωή σε σας...ξεκουράστηκε ο άνθρωπος να μην υποφέρει άλλο.Κρίμα που δε πήγες στη κηδεία αλλά και στη κατάσταση σου με τη κοιλιά στο στόμα και τόση ζέστη,θα πρεπε να αφήσεις κάπου και τα παιδιά,φαντάζομαι δύσκολο.Θα βρεις άλλο τρόπο να τον τιμήσεις είμαι σίγουρη.

Οι κόρες μου όντως έτσι είναι όπως τις περιγράφεις.Η ξανθιά τσαμπουκαλού και η μελαχρινή άκακο αρνάκι.Αλληλοσυμπληρώνονται!χα χα

Μαριλου welcome back,γράφε πιο συχνά είσαι χείμαρος!Μπράβο για τα κιλά,τόσα πολλά σε τόσο λίγο διάστημα όντως εικόνισμα θα τον έχεις τον Ντουκάν!Και πόσο αποφασισμένη για τρίτη εγκυμοσύνη που έχεις απόφασίσει και το χρόνο που θα το κάνεις και τα κιλά που θα πάρεις παρόλη τη κλεισούρα και τη βυζοπιπιλίαση που περνάς,μπράβο σου!Θαυμάζω τέτοιες αποφασιστικές γυναίκες!Δύναμη να σου δίνει ο Θεός να τα βλέπεις αύριο μεθαύριο μεγάλα παιδάκια να τα καμαρώνεις να σε ανταμοίβουν για τις δυσκολίες που περνάς να τα αναθρέψεις.

Οι δικές μου αυτό το καλοκαίρι κάνα πολλές αλλαγές.Νομίζω τελικά το 3ων ετών είναι μια καθοριστική φάση.Η μια μου έκοψε τελείως πάνα και το βράδι χωρίς ατυχήματα,εύκολα μετά από 10 μέρες μόνη της σα να κανε ένα κλικ ο εγκέφαλος άρχισε να ζητάει τουαλέτα.Η άλλη ακόμα και τώρα αρνείται να κάνει στο γιογιό δε πτοούμαι όμως την έχω ξεβράκωτη και ας μαζεύω,νομίζω συνήθισα πια.Και έξω με αλλαξιές δε μου φαίνεται ζόρι όπως στην αρχή.Που θα πάει θα γίνει και σε αυτή το κλικ.Την πήρα με το καλό με το άγριο δεν ωφέλησε οπότε κρατάω αδιάφορη στάση τώρα μήπως το κάνει να τραβάει την προσοχή μου.

Κατα τα άλλα κόψανε μπιμπερό γιατί μου πίναν ακόμα εκεί το γάλα.Βγάλαμε τις κούνιες τα κάναμε κρεβάτια μονά.Ηταν αλλαγές μεγάλες νομίζω!Εχουν ηρεμήσει πολύ πάντως και με τους τρίτους πιο κοινωνικές κάπως.Μεγάλωσαν.....

Χα χα vag γέλασα με το χαρτί της μνημόνευσης.Και γω το χα πάθει και δε προλάβαμε να το σώσουμε.Η γιαγιά μου όταν ήμουν μικρή μου πε γράψε σε ένα χαρτί τους πεθαμένους και σε ένα χαρτί τους ζωντανούς και στους πεθαμένους βάλε ένα σταυρό από πάνω.Εγώ τα μπέρδεψα δε το τσέκαρε και εκείνη και στην εκκλησία έψαλε ο παπάς υπέρ υγείας στους συγχωρεμένους και υπερ αναπάύσεως στους ζωντανούς!!!!χα χα

Ετσι ό άντρας ε;Αστυνομικός με τα όλα του και στη ζωή,εντολές,τάξη και συμμόρφωση...Τον χαίρομαι μακάρι να ταν και ο δικός μου έτσι μερικές φορές...

Νανά τέλειο το θέατρο χθες,το τι γέλιο κάναμε,ψυχοθεραπεία.Ηταν interactive συμμετείχε το κοινό και καθόριζε την εξέλιξη της παράστασης.Οσες το πετύχετε κοντά σας μη το χάσετε αξίζει τα λεφτά του.Ο Ζουγανέλης κορυφή...

Καρφίτσα δεν έπεφτε...

Marker ούτε και γω κατάλαβα όλα όσα έγραψες.Πάντως απορώ πως κρατάς τη ψυχραιμία σου με τις σκανδαλιές και τα μαλώματα των μικρών.Πρέπει αν χεις περάσει στο στάδιο της αφασίας.΄χα χα.Εγώ όποτε τσακώνονται και τους φωνάζω μετά στεναχωριέμαι χαλάει η διάθεση μου έχω νεύρα...Δεν μπορώ μετά να το ξεχάσω και να συνεχίσω χαμογελαστή.Θα περάσω και γω στο στάδιο σου όμως...φαντάζομαι...

Σας αφήνω πάω για τη βουτίτσα μου όσες μου απομένουν ακόμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ντομάκι, συλλυπητήρια...

καλύτερα που δενπήγες.

είχες κ τα πονάκια.

εγώ θα σου έλεγα ούτε μαύρα να φορέσεις.

περιμένεις μια νέα ψυχούλα...

λες γι αυτό να μου πλήγωσε τις θηλές;

δεν το είχα σκεφτεί...

πονάω όπως τις πρώτες μέρες...

εμένα σε καμιά εγκυμοσύνη δεν έτρεξε το γάλα κ μια χαρά θηλάζω..

μη σε αγχώνει αυτό.

προσπάθησε να χαλαρώσεις...

χρυσούλα, τουλάχιστον, έχετε θάλασσα κοντά σας, οπότε θα κάνετε κι άλλα μπανάκια...

βαγκ, έκανα χάζι τη γιαγιά της γειτονιάς. χαχαχα

κημενούλα... την ψώφισε ο άνδρας σου...

φαντάζομαι ότι θα σε λυπήθηκαν μετά... χαχαχα

μαρντ κάνε κ για μένα καμιά βουτιά.

ήρθε η πεθερά με τα δίδυμα κ πήραν τον α.

είπα στην κουνιάδα να μην τους ταϊσει για να φάνε εδώ μπας κ φάει κι ο δικός μου.

με χίλια ζόρια να φάει δυο μπουκιές.

κ ήταν τόσο καλόφαγος...

μετράς τα κόκαλά του.

είναι κ η ζέστη αλλά είναι κ ζήλεια...

το μόνο καλό είναι ότι άρχισε κ πίνει αρκετό γάλα.

κ εννοείται ότι η ζωηράδα σε αγόρι κ κορίτσι διαφέρει πολύ.

αλλά να πω τη μαύρη αλήθεια... την απολαμβάνω τη ζωηράδα του.

ειδικά οταν κάνει τις αγορίστικες βλακείες... το απολαμβάνω... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

δεν ξερω βρε κοριτσια

εχει παθει τραλαλα ο υπολογιστης

μετα το χρονο κατι παθαινουν τα λαπτοπ

μια χαρα με εντερ γραφω

τωρα τι παταει αυτο χαχα

ντον ελευθερωθηκε ο ανθρωποςς

εγω ετσι τα βλεπω τα θανατικα τουλαχιστον

για τα ατυχηματα με μικρα παιδια στναχωριεμαι πραγματικα

για το σπιτι καπως ετσι ειμαστε και εμεις

μονο που πλεον τους αφηνω πρωτα να σφαχτουν και εαν δεν σταματησουν τοτε αρχιζω τις φωνες

μαρντ ειναι ηρεμες οι δικες σου μην το σκεφτεσαι εαν λυπασαι τοτε πραγματικα ειναι καλες - εγω παλι δεν λυπαμαι καθολου χαχα

ανακαινηση ε χρυσουλα;

πωπω πολλα λεφτα για τα σπιτια

και δεν τελαιωνουν ποτε οι δουλειες

του χρονου γκρεκοτελ και εμεις σιγουρα μιλαμε εχω ξεκωλωθει στις δουλειες εδω

αα ναι θηλαζω ακομα ντομ - ε υπομονη 2 μηνακια εμειναν για να φαει

δε σας ειπα

εβγαλε δοντι 99% το κατω αριστερα μπροστινο

εδω και 3 μερες δεν τρωει ηρεμα ρε γμτ

του βαζω την πιπιλα

πιπιλαει βγαζω και χωνω βυζι

τι να πω μπορει απο το δοντι

τοσο πολυ αφαγια βρε νανα ο μεγαλος;

οχι τα μεγαλα τρωνε με το ζορι αλλα τρωνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

ντομ κουμπαρουλα μου τι να πω λυπαμαι!!!

σε αυτα δεν ειμαι πολυ καλη.....

το μονο που μπορω να πω...

ο θεος να τον προσεχει εκει που θα παει...

και για την κηδεια;

καλυτερα που δεν πηγες,

γιατι στο μυαλο σου θα τον εχεις ζωντανο,και τις τελευταιες φορες που τον ειδες....ηταν καλα...

ενω αν πηγαινες στην κηδεια...θα ειχες αλλη εικονα,και δυστηχως δεν ειναι η καλυτερη....

προσευχησου γιαυτον,να τον προσεχει ο θεουλης...

και η γαιδουρα η κουμπαρα....δεν με πηρε κανενα τηλεφωνο...

εντελως γαιδουρα....

εδω της ειπα για την εγκυμοσυνη, και εξαφανιστηκε....

το τηλεφωνο του κουμπαρου δεν το εχω....

οποτε.....

αν δεν το ελεγες εσυ,εγω ουτε που θα το ηξερα,

να πω ενα λυπαμαι στον κουμπαρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααα

χρυσουλα ειμαι μιση ωρα δρομο....αλλα δεν πειραζει.....

καλο δρομο να εχετε....

μαρκερ τοσο μικρο δοντακια;

ισως καλυτερα να τα βγαλει νωρις, να μην τον πονανε τα ουλακια του....

μαρντιο καλο μπανιο....

ειδες ποσο γρηγορα αλλαζουν τα παιδακια μας;

βαγκ χαχαχαχαχα καλο!!!!και εγω το εχω κανει αυτο....

αυτους που εχουν φυγει τους εχω γραψει στο υπερ υγειας..

και εμας στο υπερ αναπαυσεως

χαχαχαχαχαχα

νανουκα με το καλο η βαφτιση....

να κανεις και τα γενεθλια του ανθιμου μαζι....

ωραια θα ειναι....τουρτιτσα και το τραγουδακι...

θα ειναι τελεια...

μαριλου γεια σου..

συγχαρητηρια για τα κιλα σου ....

και που εχεις φτιαξει το προγραμμα σου και σκεφτεσαι απο τωρα την πομενη εγκυμοσυνη σου μπραβο...

σωσω κοριτσι λες να εχω;

και πως το συμπερενεις;

η με κοροιδευεις οπως λεει και η ντομ;

τι εξετασεις κανατε;

δεν καταλαβα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκατα. Δε τα κατάφερα.

ντομ λυπάμαι πολυ για τον πεθερο σου. Ζωή σε σας.

Καλα λένε τα κορίτσια. Μη βάλεις μαυρα. Εκτός αν εννοουσες οτι τα ήθελες για την κηδεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α, καλα... οπως καταλαβατε δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι ηδη ειχε πεθανει ο πεθερος ρε Ντομ..., εμ, να τρως και να διαβαζεις...

ζωη σε σας. να ειστε καλα να τον θυμαστε τον ανθρωπο...

και να τον βαζετε στο σωστο χαρτι για την εκκλησια!

λιγο για να ευθυμισουμε...

γιατι τρελικα δεν ημουν η μονη που κανω τετοια λαθη!

Μαρκερ δε θα σε πληγωνει τη θηλη με το δοντακι;;;;

Νανα με τοση ζεστη δεν ειναι λογικο να κοψουν το φαγητο;;;; ισως γι'αυτο πινει γαλα που ειναι υγρο...

ΜΑρντιο η μια εκοψε τελειως την πανα;;;

τελεια!

μη μασας και για την αλλη... και εμενα ακομα ο Σπυρος το βραδυ πανα φοραει και δε βλεπω να την κοβει συντομα.... και ο γιος της συναδελφου που εμεινε εγκυος, που ειναι μισο χρονο μεγαλυτερος... τα ιδια!

εμεις πηγαμε το απογευμα cosmos. συναντηθηκαμε με την αδερφη του αντρα και τα παιδια της. χαμος! μουσκιδι γινανε και τα 4! τρεχανε σαν τρελα! στο διαδρομο που ειναι τα μαγαζια με τα παιδικα ειχει κατι κατι κατασκευεες για δραστηριοτητες, ισορροπια βουνα, κυματα, τρυπες κλπ και κολησανε εκει.

αργησαμε να γυρισουμε και μεχρι να μπανιαριστουν και να κοιμηθουν... 12παρα πηγε!

ελπιζω ο Σπυρος να μην ξυπνησει και αυριο 7 το πρωι!

το κακο και αυτο τις τελευταιες μερες!

εχει αγωνια ποτε θα κατεβει να παιξει στην αυλη με το γειτονακι!

αλλα το απογευμα δεν εχει σηκωμο! απο τις 4 κοιμηθηκαμε και με το ζορι τον σηκωσαμε 8παρα για να φυγουμε!

αυριο ερχεται η αδερφη μου με τα παιδια της! χαμος!

θα πρεπει να βολευτουμε τα 2 πρωτα βραδια ολοι στο σπιτι μας γιατι ο αντρας ειναι νυχτα και θα παει να κοιμηθει στο ισογειο οταν σχολασει....

καλο Σ/Κ! και οσες πατε για μπανακι καλες βουτιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

μαράκι, η μάρκερ είχε ανοίξει θέμα για τα τίκερ κ έχει οδηγίες.

βαγκ, άλλο να μπερδεύεις το χαρτάκι με τους ζωντανούς κ τους νεκρούς κ άλλο να πεθαίνεις άνθρωπο... χαχαχα..

εν τω μεταξύ δε μας έχεις πει κάτι για την οικογένεια με τη φιλιππινέζα.

μάθαμε κάτι καινούριο;

χαχαχα

κι εμείς εχθέςπήγαμε στη λήδρα.

έχει έναν αρμένη που φτιάχνει τέλεια πράγματα σε παραδοσιακό φούρνο κ τα έχει πάμφθηνα.

πχ ολόκληρη πίτσα την έχει τρία ευρώ.

μετά φάγαμε παγωτό, βρήκα ποπουτσι κ ζώνη για τον π, για τη βάφτιση...

κι επειδή ήταν φρόνιμος ο α, του τάξαμε μια βόλτα με τη μηχανή.

έχει έναν παιδότοπο....

εκεί που κάνει τη βόλτα του, δίπλα στο τραμπολίνο, βλέπω κάτι γνώριμα μπουτάκια...

καλέ!!!

η μαριγούλα μας!!!

χαχαχα

κάτι χαρές που βρεθήκανε... παίζανε τόσο όμορφα.

στο τέλος δώσανε ραντεβού να βρεθούνε κ αύριο.

πιαστήκανε χεράκι χεράκι κ προχωρούσανε πρώτοι.

σε κάποια φάση τους ακούμε να λένε... φεύγουμε μόνοι μας;

κ αρχίζουν να τρέχουν.βρε αμάν... πολύ γρήγορα δεν ξετσουτσούνιασαν αυτά;

χαχαχα

τρέχαμε με τα καρότσια οι μάνες να τα προλάβουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει Σωσω!!!!!να εινα γερό και πολυ πολυ ευτυχισμενο!!!!

η Θουλη ολα καλα???αν και στην τριτη γεννα πας βολτα....

Ντομ λυπαμαι γμτ..να ειστε γεροι να τον θυμοσαστε....

Νανα μια χαρα σας βγηκε η βολτα...φανταζομαι τη σκηνη με τον Ανθιμο και τρελαινομαι...

ο Θ ειναι αγαρμπος σε κατι τετοια...χαχχαχχαχ!!!!

Βαγκ ασε ειναι να μην υποσχεθουμε θαλασσα απο το βραδυ για το επομενο πρωι..απο τις 6 στο ποδι..οπως σημερα...και ξυπνησε και τον μπεμπη...γμτ....

Μαρακι και εγω που ακολουθησα τις οδηγιες παλι δεν τα καταφερα...εχω στειλει και μην στον διαχειριστη να μου τα διαγραψει για αν βαλω καινουρια αλλα τιποτα...

Μαρδιο οντως ολοι περνανε απο Ροδο καλλιτεχνικα...καλα κανετε και πατε...και εμεις γιατι τον Χειμωνα δεν εχουμε καμια ευκαιρια σχεδον εκτος και κανουν καμια αρπαχτη που τις πιο πολλες φορες δεν αξιζει κιολας...

Μαρια τα διδυμα αν συναντουσαν τον θ νομιζω οτι θα μας πηγαιναν μεσα...

ρε νομιζω οτι αντι να ηρεμησει γινεται χειροτερος...

ποιο εμβολιο κανατε τελευταιο????

εμεις μαζευτηκαμε ..πλυσιμο πολυ και σιδερωμα...

ο μικρος εκει παρα πολυ καλος εδω σημερα γκρινιαρης πρωτη φορα απο τοτε που γεννηθηκε...

πηγαμε καναμε εμβολιο το ειχαμε καθυστερησει παρα πολυ....

εφτασε τα 8,5 κιλα και 68 ποντους...ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν ειχε παρει υψος θα του εκοβε γευμα...ειναι παχουλος γμτ....η ιστορια επαναλαμβανεται ..ετσι ηταν και ο Θ και τωρα ειναι κοκαλιαρης....

τον μετρησαμε και αυτον...18 κιλα και 1.10...σταθερος σε ολα...

καλα περασαμε και ειδικα ο Θ...δεν μπορω να πω υπακουος γενικα αλλα ολιγοφαγος...παροτι ειχε διαφορα ετρωγε τα βασικα και ουτε δοκιμαζε τιποτα....

ο μπεμπης πολυ καλος..πολυ υπναρας και τα γευματα του κανονικα...το βραδυ ενα ξυπνημα σταθερα βεβαια στις 4...δηλ 9-4 και μετα μεχρι τις 8...καλα ειναι κανενα παραπονο δεν εχω....

γυρισαμε και εχει κανει του κοσμου τους σεισμους...κοντα το επικεντρο...

σας ειπα οτι την αλλη Δευτερα παω δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ παλι απο μας..

ολα καλα στη γεννη..το εκλασε κ οτ εβγλαε..

καθισε μεσα 1 μερα..γεννησε κ τνη επομενη βγηκε..κυκλογφορουν τετοια πκετα θεσ νικη..φανταζ κ σξην αθηνα..

συλληπητηρια ντομ..

μαυρα να βαλεις μονο αν νιωθεις κ οχι γιατι πρεπει..

μαριλου σε ζηλευω για τα κιλα..ςετγω νομιζω ναθ τα βαλω ολα..κριμα!!

μαριλου κ απο κοντα τα λεω για τους κρητικους..σιγα να μη μασησω!!

αφου ακομα με μιλας!!

αχαχ

περασαμε ωραια τυμακι..φαγητο θαλαλσσα κ τσιγαρα..

η μπουμπου γκρινια εδω..γκρινια κ εκει..

γαμ...τα!

χρυσουλα αληθεια τοσο νωριςθ πα ς δουλεια;;

καλες οι μετρησεις..

ρε μαρκερ πλακα μας κανεις που βγαζει δοντια!α;;;;εμεις ουτςε που φαινονται..θα σακταρω..βεβαια ετοιμη να μπουσουλισει ειναι!!!

η μαρθα γκρινια ..απο νυστα..η μπυμπου γκρινια απο ...μωρο ειναι οτι γουσταριε κανει..χαχα..

καλε χαρα το ενστικτο μιλαει για το φυλο..

ντομ ποσο χρ ο πεθερος;

ρε συ μαρκερ μαθε για την κρεμα για ψωριαση!!

κ γω πληροφοριες μαζευω..

καλα οποτε θυμηθεις..

δε ξερω για χανια..μακρυα μυ φαινονται..ποτε θα με διωξει ο αντρας μου απο το σπιτι δε ξερω..χαχχ...

βαγκ τον εχω ικανο για πολλα το χρηστο..χαχα...

εμπρος μαρς!

τα παιδια τα κοιμησα απο 9 τη μπουμπου και 9,30 τη μαρθα..μα δε παλευτοταν με τιποτα..

αχ κ να χα 2 πακετα γαριδακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε η Θουλη!!!!

να τους ζησει το 3ο παλικαρι!!!

σαν τη Ντομ και τη ΜΑρκερ και αυτη.... η αρχη μπορει να ειναι δυσκολη, αλλα μετα βασιλισσες θα σας εχουν!!!

εκτος και αν μπλεξουν με τιποτα στραβες νυφες και την πατησετε...

τοτε θα γινετε οι κακες πεθερες!!!

καλα για τη ΝΑνα βλεπω να του τον παρει μικρο μικρο καμια κυπραια με τα καμωματα του!!!!

ατσα με τη Μαριγουλα ο Ανθυμος!!!!!!

οσο για την πιτσα 3Ε.... θα γινοταν αναρπαστη εδω!!!!

Σωσω αφου δε σε εδιωξε ο αντρας ως τωρα.... μπαααα....

τι να πει ο κακομοιρης...

σαμπως δεν περναει καλα που γυρναει απο τη δουλεια και εχει στο σπιτι ΗΣΥΧΙΑ!!!!!!!;;;;;;;

Χρυσουλα ακομα σας κουναει εκει;;;

μακαρι να ειναι λιγα Ριχτερ και μη γινει πουθενα στην Ελλαδα κανενα μεγαλο μπαμ!

και τωρα μεχρι να συμμαζεψεις τα των διακοπων... δουλεια.... να χεσω το ΔΝΤ μου να χεσω!

Νανα οι αλλοδαποι των διπλα φυγανε Παρασκευη πρωι...

δε σας ειπα οτι η Φιλιππινεζα δεν αρεσε την Ελλαδα... το Ντουμπαι λεει ειναι καλυτερο...

εμ ,τη λεω... σαμπως ειδες κατι απο Ελλαδα;;;;

ολο με το μωρο ησουν... και κουνουσε το κεφαλι... καλα που οι γονεις της αφεντικινας της δεν ξερουν αγγλικα...

α! και σε καποια φαση που καθομασταν ολοι στην αυλη παιρνει τηλ η κορη στο κινητο του μπαμπα της και ηθελε να μιλησει στη νταντα για να ετοιμασει τα πραγματα για την αναχωρηση μιας και αυτη ηταν βολτα με τις φιλες της!!!!

αααχχχ... εμεις να τα βλεπουμε!!!!!

παιρνει το τηλ η νταντα και λεει.... hello my madam.... ... yes madam......i will madam.....

το πως κρατηθηκα!!!!! και να ειχα φραγκα να εχω υπηρετικον προσωπικον δε θα μπορουσα με τοποτα να με λεει μανταμ!!!!

τη μανταμ Σουσου με θυμησε η φαση!!!!!

το βραδακι ηθρε η αδερφημου με τα παιδια απο τη Λαρισα με το τρενο... πηγα με τα παιδια και τους πηραμε απο το σταθμο. ειδαν και πρωτη φορα τρενο τα δικα μου... φυσικα ηθελαν να ανεβουν και πανω.... καμια φορα μπορει να τους παω καμια βολτα με το τρενο μεχρικατα το Πλατυ ή τη Λεπτοκαρυα για να το φχαριστηθουν...

μην ξερουν μονο τον ΤΟμας το τρενακι.....

τελικα τους εβαλα ολους για υπνο στο ισογειο και μολις ξυπνησουν τα θερι αμου θα τα κατεβασω και αυτα κατω να κοιμηθει ο αντρας που θα κανει 2 σερι νυχτερινα....

θα παω και στη δουλεια εγω για λιγο... να δω τι θα γινει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..εγω τρενο..πεθαινω..κατι που με ενοχλει εδω ειναι οτι δεν εχει τρενα!!

εχω κανει απειρα ταξιδια με το τρενο..

καλως ηρθε η αδερφη σου βαγκ!!

να περασετε καλα..ποσο θα κατσει;;

εμεις σημερα οχι μπανιο.. αν κ εχει ωραια μερα..

αλλα δεν μπορω..απο αυριο παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζήσει ο γιος.αλλά δε μας δίνει κουράγιο η αδερφή σου... χαχαχαμπράβο που γέννησε εύκολα.ΒΑΓΚ, αυτή η εικόνα είναι πολύ γνώριμη εδώ.δε μου κάνει εντυυπωση πλέον.στην αρχή με ξένιζε πολύ...ΕΔώ κ η κουτσή μαρία έχει φιλοππινεεζα...Είναι ερωτιάρης ο γιος μου.. Ο μικρός φαίνεται ακόμη πιο ερωτιάρης...αχ τα αγοράκια μου...ΧΡΥΣ τέλειος ο μικρός σου.φτου φτου φτου.μη μιλάς καθόλου.εμείς ξυπνάμε 1, 4 & 6 είμαστε στο πόδι...κ αυτές είναι οι καλές μας μέρες.ΓΙΑ ποιον ρωτας για εμβολιο;ΝΑΙ ρε σωσώ, καλά σου λέει η βαγκ... τον χαλάει που έχει ησυχία στο σπίτι;ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia σας κοριτσιαδεν πιανει ρε γμτ κανω 2 ωρες να μπωνα πεις στη θουλη να της ζησει ο τριτος γιοςπαντα γερο και δυνατο να ειναι καλη λοχεια με δυναμημια μερα εκαστε; μωρε μπραβο - εδω δεν σε αφηνουν πριν τις 4 μερες να φυγεις ουτε με σφαιρες ναι εσκασε το ενα δοντακι μαςκαλα μην φανταστεις οτι φαινεται δονταρα αλλα φαινεται η μυτουλα η ασπρη και γραττζουναει λιγο στο χερι γιατι μωρε εχετε γκρινια; για την ψωριαση θα παρω τηλ - και μιλησαμε να φανταστεις αλλα δεν μου ειπε τιποτατωρα χρυσουλα να σου πω οτι ζηλευω νομιζω οτι ξερεις απο πριν για τα κιλα του μικρου λεω χαχαο μεγαλος σου οντως στασιμος εχεις δικιοεδω εφτασε τα 17 κιλα ο στελιος και 1.06το τριπλο καναμε και τον πειραξε τωρα στις 9 μου ειπε παλι αλλα θα τον παω στις 29 αυγ γιατι μετα εχουμε πολυ γαμοβαφτισογεννεθλιογιορτη και τον θελω περδικι εχουμε την επαναληπτικη για το 5πλο - δεν θυμαμαι ονοματαελα βρε νανα εφυγαν τρεχοντας; πωπω με πιανει η καρδια μου αληθεια - φοβαμαι παρα πολυτρενο ε; εμας εχουν δει -καλα εδω εχουμε τρενα τραμ τρολει -προαστιακους - ολο και κατι βλεπεις στο δρομο σου χαχαωστε ετσι με τη γκασπαζα ε; μη νομιζεις βαγκ ειναι πολυ που γουσταρουν το αφεντιλικι και να το παιζουν καποιοι - δεν μου φαινεται παραξενοεδω στις δουλειες μεσα και οι αλλοι θελουν να τους μιλας σαν να ειναι δεν ξερω τιενι γουει σημασια εχει να μην την κακομεταχειριζονται την κοπελαεμεις εδω τι να πωπηγαμε για φαγητο εξω χθες και τι εγινε πανικοςο κως δεν ειχε λεφτα και ψαχναμε 1 ωρα για τραπεζακατσαμε μετα παραγγειλαμε τα εφεραν και ηρθε σε μισγ ωρα η ωρα για τασιμα του μικρουτα ειχα βγαλει και το ειχα σε μπιμπερο το γαλακαι επαθε αμοκενω ρουφουσε κανονικα τα επαιρνε κρανιοσληνιαστηκε σας λεω δεν τον καναμε καλα με τιποταπληρωσαμε 90ε - δεν φαγαμε και φυγαμε αρρον αρρον - γμς τα σας λεωκαι ηταν ολο νευρα ολη μερα εχθες αφου εκλαιγα απο την απελπισια μου πραγματικαενα εκατομ δουλειες300κιλα μυρμήγκια παντου να μαζευω300κιλα πιατατα μεγαλα να ουρλιαζουν και ο πατερας με τον κως ολο να τα μαλωνουν και να ουρλιαζουν παραπανω αντι να ασχοληθουν λιγο μαζι τουςκαι να μου την λενε γιατι τους παραχηδευω λεειπανικ σας λεωγεικα καλα ομωςπολυ φαι πολυ πολυαδιαθετησα 2η φορα σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί δε μου έβαλε έντερ;

ευτυχώς, δεν έγραψα πολλά... χαχαχα

σας είπα ότι γύρισε απόανάσκελα μπρούμητα;

επίσης, σας έχω πει ότι όσοι τους βλέπουν μαζί, λυπούνται τον μ;

το πρωί πήγαμε εκκλησία κ ήταν ένας γνωστός του π... μας ευχήθηκε καλά κουράγια.. χαχαχα

εγώ τα συνήθισα πλέον κ δε μου φαίνονται παράξενα.

σωσώ το μπλοκ της oliviart το έχεις δει καθόλου;

έχει πολύ όμορφες συνταγές.

εγώ λέω να φτιάξω το baby oil, γιατί βάζω κι εγώ μετά το μπάνιο.

κ το βάμμα για τα παιδικά δοντάκια.

είναι πανεύκολες συνταγές

ρε σωσώ... όσες φορές έφτιαξα σαπούνι με μούργα είναι σκέτη αποτυχία... γιατί;

το τελευταίο έχει μικρά άσπρα στιγματάκια.

είναι σόδα;

άρα θέλει πέταμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα ρε μάρκερ.. κι εγώ θέλω να αδιαθετίσω...

ρ

ε βλάκα, θήλαζε κ έξω... ντρέπεσαι;

εγώ πηγαίνω σε γωνίτσες κ θηλάζω.

ο δικός μου είναι 15 κιλά.

μη μιλάτε καθόλου για τα δικά σας.

κι εμένα έτσι λέει ο π... ότι τον έχω κακομάθει.

εγώ δε θέλω να τον μαλώνω τώρα με τον μικρό.

δε θέλω να νιώθει ότι μετά το μωρό τον μαλώνω κι ας κάνει αταξίες.

έχω βρει δικό μας τρόπο επικοινωνίας κ πιάνει.

ενώ ο π, πριν το μωρό, δε του χαλούσε χατίρι κ τώρα επειδή λυπάται το μωρό, είναι συνέχεια παρατηρήσεις στον α.

κι επειδή αντιδράει το μωρό, φταίω εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μαρκερ..που εινα ιτ εντερ;;;

και τα τελευταια τα εχασα λιγο!!

καλε δε θηλαζεις δημοσια;;αλλο παλι κ αυτο..

εμεις καλα..η θουλη καλα!!

πηγαμε παιδοτοπο με 1 φιλη..

δε ξερω καλο μου για τη μουργα..εγω αγοραζω απο εδω λαδι και τοα φτιαχνω με αυτα..το μπλογκ νανα το ξερω..εζχω κανει μερικες συνταγες αλλα μερικες ειναι..μαπα!@

με το μπαρδον..

παιδια η μαρθα παλι αφηνιασε εμ τη μικρη..θα εχψω τρελο θεμα σας λεω..

παλι την σπρωχνει τηε πιραζει τα μαλλια και της τα τραβαει..

την εβαλλα τιμωρια..μαλκ δε λεω αλαλ δε μπορω ρε παιδια να την βλεπω να κλαιε αλλο..

αληθεια..μολις την πλησιαζει η μαρθα αυη κλαει..το λυπαμια σας λεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...