Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα εγκυμοσύνης


margo79

Recommended Posts

kalispera koritsia eimai kainourgia edw eimai apo canada thelw na rotiso katarxas exw ena goraki 2 xronon kai prospathoume gia deutero teleftea periodos 26.04.13 auto to mina kaname eleftera 6 fores alla den xerw an eimaste mesa stin worixia i mia mera meta tin worixia alla egine kai 2 meres pou mou teliose i periodos exw apo proxthes ponous sta 2 stithi mou kai ta niotho varia otan exw periodo panta to ena me ponani kai oxi ta 2 alla simera exw ponous periodou pane kai erxonte lete na adiathetiso aurio perimeno alla exw kai kati apo proxthes perierga stin kilia lete [smilie=dontknow.gi:na min eimai kai to theloume polu to 2 pezi ponous periodou kai egkimosini sto proto den eixa ponous tipota thank you..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!

Κι εγώ έχω ένα αγοράκι 18 μηνών κι εδώ και δύο μήνες προσπαθούμε πολύ χαλαρά για το δεύτερο. Η τελευταία μου περίοδος ήταν 24/5 και περίμενα περίοδο 21/5. Η περίοδος ήρθε χωρίς καμιά καθυστέρηση, όπως νόμιζα, μόνο που ξεκίνησε με καφέ, όπως πάντα, αλλά τα καφέ συνεχίζονται και αίμα δεν κατεβαίνει. Χτες βράδι έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό, αλλά δεν υπήρξε καμιά άλλη εξέλιξη. Δεν ξέρω τι συμβαίνει, λέτε να είναι εγκυμοσύνη και να μην έδειξε το τεστ; Μπορεί, βέβαια, να είναι και καμιά κύστη ή κάτι άλλο...

Τα δικά σου συμπτώματα είναι και εγκυμοσύνης και περίοδου! Εγώ πάντως είχα δύο εγκυμοσύνες, μία που σταμάτησε το δεύτερο μήνα και μία ολοκληρωμένη. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρα πολύ έντονους πόνους περιόδου και πολύ πρησμένο στήθος, ενώ στη δεύτερη είχα ζαλάδες και το στήθος μου ήταν εντελώς ξεφούσκωτο. Κάθε εγκυμοσύνη είναι τελείως διαφορετική.

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστάκι κι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se euxaristw polu lew na min kanw akoma test kanonika simera itan na adiathetiso akoma tipota exw ponous periodou gia auto mpori na min eimai tixeri ti na pw an den erthoun tha kanw alla xlomo to vlepo stin proti egkimosini den eixa tipota ola kala edw den xerw oute ton perasmeno mina egine tipota auto to mina itan pio polles i prospathies to stithos simera einai kanoniko xalaro tha perimeno kai o theos voithos sou euxomai esena na eisai koritsi mou kane allo ena test meta apo mia eudomada theli nomizo kai pisteva oti gia na kaneis deutero einai pio eukolo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τελικά εμένα μάλλον μου κατεβαίνει το αίμα. Το προτιμώ είναι η αλήθεια, γιατί αν είμαι έγκυος κι έχω όλα αυτά τα καφέ, θα πρέπει να κάθομαι στο κρεβάτι, ίσως να πάρω και κάποιο φάρμακο, κ.λπ.

Καλά κάνεις που περιμένεις λίγο.

Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλες προσπαθειες ευχομαι και στις δυο σας...σιγουρα χρειαζεται χαλαροτητα και οχι αγχος....ετσι αυξανουν οι πιθανοτητες να ερθει το bebe.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[TABLE=class: tborder, width: 100%, align: center]

[TD=class: alt1, bgcolor: #FDFAF3]Καλημέρα!Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum κ θα ήθελα πραγματικά τη γνώμη σας.. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 10 Μαίου, η προτελευταία στις 16 Απριλίου κ η παραπροτελευταία στις 21 Μαρτίου. Σας αναφέρω κ τις 2 προηγούμενες γιατί ο κύκλος μου ήταν πάντα στις 27 με 30 μέρες το maximum. Την τελευταία φορά όμως ήταν στις 25 μέρες,στις 10 Μαίου δηλαδή.. Έχω μερδευτεί με τις γόνιμες μέρες μου.. η ελεύθερη επαφή με το σύντροφό μου ήταν στις 24 Μαίου προς 25 Μαίου [τα ξημερώματα icon_smile.gif ] Θα ήθελα πολύ να συμβεί κ σε μένα αυτό το θαύμα της ζωής κ γι αυτό θέλω πραγματικά τη γνώμη σας... Τα μόνα συμπτώματα που έχω,αν κ είναι πολύ νωρίς ακόμα είναι δέκατα εδώ κ 6 μέρες περίπου,πολλά ασπρα υγρά,πρησμένο στήθος,πόνους στην μέση κ κατά διαστήματα στην κοιλιά..Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα για το οτιδήποτε..Το μόνο που μπορώ να θυμηθώ είναι ότι στις 24 Μαίου είχα έντονους πόνους στην κοιλιά κ ένιωθα αρκετά πρησμένη..Υπάρχει κάποια κοπέλα που μπορεί να μου πει,με βάση τις ημερομηνίες,αν ήμουν ίσως σε γόνιμες μέρες? Έχω μπερδευτεί.. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

[/TD]

[/TABLE]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kurina γειά σου και καλώς όρισες στο φόρουμ μας!

Δεν έχω ιδέα αν ήσουν στις γόνιμες μέρες. Η συμβουλή μου είναι να μην κάθεσαι να ψειρίζεις τόσο πολύ τα συμπτώματα, γιατί αυτό μόνο άγχος μπορεί να προκαλέσει.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ασχολείσαι με κάτι άλλο και αν έχεις καθυστέρηση να κάνεις μια χοριακή!

Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα, αφού το θέλεις τόσο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κι απο μενα.προσπαθουμε κι εμεις για παιδακι σημερα τριτη μερα καθυστερησης.εχω πρησμενο στηθος καπου καπου με πιανει η μεση αλλα λεω να περιμενω λιγο ακομα γιατι 3 μερες πριν την καθυστερηση εκανα ενα τεστ αυτα που δειχνουν πιο νωρις κ βγηκε αρνητικο.εσεις τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω ότι δεν πρέπει να ψειρίζω τόσο πολύ τα συμπτώματα,αλλά είναι λίγο δύσκολο όπως καταλαβαίνεις...το μυαλό πάει από μόνο του εκεί... Σε ευχαριστώ πολύ πάντως,να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kurina, επειδή τα έχω περάσει κι εγώ, γι' αυτό στο λέω. Χαλάρωσε! Εγώ έμεινα δύο φορές έγκυος, και κάθε φορά υποτίθεται προσέχαμε και ήταν το τελευταίο πράγμα που είχα στο μυαλό μου. Ενώ, όποτε το σκεφτόμουν δεν έμενα με τίποτα!

Ελενίτσα, σίγουρα μπορεί να είσαι έγκυος και να μην έδειξε το τεστ. Καλύτερα κάνε μια χοριακή που είναι πιο αξιόπιστη, αν και, κι αυτό μπορεί να μη δείξει αν είναι πολύ νωρίς, σύμφωνα με το γιατρό μου τουλάχιστον.

Εύχομαι και στις δύο τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και απο προσωπικη μου εμπειρια λεω οτι και τις δυο κορουλες μου τις απεκτησα οταν προσεχαμε πιο πολυ εκεινη την περιοδο με τον αντρα μου....συμπερασμα....χαλαρωση και οχι στρες....θα ερθει αλλα στην ωρα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Καλημέρα!Εγγράφομαι πρώτη φορά σε site και πρώτη φορά μιλάω σε foroum, οπότε σας καλημερίζω όλες και σας εύχομαι τα καλύτερα!Έχω μια ερώτηση και μακάρι να βρω απάντηση:Τελικά, το να μην έχεις συμπτώματα περιόδου είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης;Έχω πάντα κύκλο γύρω στις 30 ημέρες,σχεδόν 7-10 ημέρες πριν την ημερομηνία περιόδου έχω πάντα απίστευτο πρήξιμο στο στήθος και πριν έρθει η περίοδος, πόνους χαμηλά στην κοιλιά...ξέρετε....Αυτή την φορά όμως, με μια φορά προσπάθεια σύλληψης,εκτός όμως ημερομηνιών ωορρηξίας, δεν έχω κανένα σύπτωμα περιόδου, σαν να μην περιμένω περίοδο...τελευταία περίοδος 17/09...Να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ή όχι;Έκανα και στο παρελθόν και επειδή μου βγήκε αρνητικό, χαλάστηκα και λέω να μην ξανακάνω και να περιμένω...Εσεις τί λέτε;Θα ήθελα πάρα πολύ να περιμένω μωράκι![smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Νικι...με το καλο σου ευχομαι, να εισαι εγκυουλα!!!!!!!!! Παντως να ξερεις τα συμπτωματα ειναι εντελως διαφορετικα σε καθε γυναικα...γι αυτο οτι κ να σου πουμε θα σε μπερδεψουμε και θα σε αγχωσουμε. Αν δεις μεχρι την Δευτερα και δεν ερθει παρε ενα τεστακι η καλυτερα κανε χοριακη. Εγω ειχα πρησμενο στηθος και πονακια χαμηλα..αλλες παλι τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas.eimai kainouria sthn parea sas!prospathoume edw kai 6 mhnes na kanoume mwraki.h teleutaia periodos htan 23-27.edw kai 2 meres exw kafe ugra oxi polla.den exw kanena sumptoma periodou prwthfora m sumbainei kati tetoio k exw mperdeuth[smilie=sad5.gif]

Επεξεργάστηκε από nini mou
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nini mou γεια σου!!!!!! ειμαι εγκυος 11 εβδομαδων και στις 28 μερες του κυκλου μου τοτε ειχα λιγα καφε χωρις να μου ερθει ποτε περιοδος τελικα!! γινεται η εμφυτευση τοτε!! στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μην εμπιστευτεις τα τεστ, καλυτερα β χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

suxarithria polu xarhka gia thn egkumosinh sou.exw kapoious fobous giati toso kairo prospathoume kai den ginetai tpt.to thelw toso polu pou den erxete.exw diabasei polla arthra se sxesei me t aima kai anakalupsame pws exoume koini omada aimatos 0 thetiko 0+ kai nomizoume pws ftaiei auto h oti pedeuthka arketa me kolpitida.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nini mou, καλησπέρα!Μήπως έπρεπε να κάνετε εξετάσεις απο πριν,λόγω της ίδιας ομάδας αίματος που έχετε;Εμάς μας είχαν πει ότι δεν κάνει ένα ζευγάρι να έχει την ίδια ομάδα γιατί λένε υπάρχουν πιθανότητες το παιδί να έχει μεσαγειακή αναμία. Με κάθε επιφύλαξη και χωρίς να θέλω να σε φρικάρω, ρώτα και μάθε γι αυτό!Μακάρι να είσαι έγκυος, στο εύχομαι ολόψυχα!!!!!!!!!!!!Πάντως για να μην μπερδεύεσαι και για να ξεκαθαρίσεις την εικόνα για αυτό που σου συμβαίνει, μίλα με τον γυναικολόγο σου!Μια ερώτηση απλή είναι που μπορείς να την κάνεις και απο το τηλ.[smilie=glasses10.g:

Εγώ πάντως την Δευτέρα, θα πάω για χοριακή Β'!Αν ντρέπεσαι να πάρεις τηλ, πήγαινε κι εσύ για χοριακή και τα λέμε Δευτέρα!

Καλό Σ.Κ.!Σας φιλώ!![smilie=hello.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ με τον άντρα μου έχω ίδια ομάδα αίματος, Α θετικό!! Δε παίζει ρόλο γιατί κι εγώ γεννήθηκα από γονείς με την ίδια ομάδα αίματος,! Το πρόβλημα είναι αν έχουν και οι δύο ρέζους αρνητικό, γι' αυτό κάνουμε εξτάσεις για την ομάδα αίματος!! Σας εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα!! Να περνάτε καλά με τους αντρούληδες σας και να μη το σκέφτεστε και να δείτε πόσο εύκολα θα γίνει!!!!! Σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...