Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Γεια σας φίλες μου!

Τα έπαιξα και σήμερα απ' τις δουλειές! Έστειλα τον Αντρέα στη μάνα μου και έκανα γενική στο δωμάτιό του, σφουγγάρισμα στο δικό μου δωμάτιο, σιδέρωσα δύο πλυντήρια περίπου, έφτιαξα καλαμαράκια γιαχνί, πιλάφι, σαλάτα, καθάρισα πάγκους και νεροχύτη, συμμάζεψα... Ουφ, δεν τελειώνουν οι δουλειές...

Τώρα θα πάω να την πέσω.

Αλεξάνδρα καλώς ήρθες και πάλι!

Δεν ήξερα ότι είχε πρόβλημα με τα νεφρά η Κωνσταντίνα. Πώς το καταλάβατε; Από ουρολοίμωξη φαντάζομαι... Ευτυχώς που πέρασε κι αυτό! Μιας συναδέλφου μου ο ένας γιός είχε σοβαρό πρόβλημα κι έκανε εγχείρηση, και ο άλλος έπαιρνε αντιβίωση μέχρι πέντε χρονών.

Άντε, μακάρι να έχουν περάσει και όλες οι αλλεργίες.

Καγκουράκι ελπίζω να μην έγιναν άλλοι σεισμοί.

Όντως το παιδί σε περιορίζει πολύ, αλλά η κουμπάρα απ' ό,τι κατάλαβα πρέπει να παρεξηγήθηκε λίγο. Δεν μπορεί να καταλάβει ότι, άλλο να πάμε οι δυο μας ή οι τρεις μας και να έχουμε και το μωρό, κι άλλο μια παρέα δέκα-δεκαπέντε ατόμων, που κανείς τους δεν έχει παιδί. Μάλιστα, μου είπε ότι πήγαν μετά και για ποτό, και ότι τον καφέ τον κανόνισαν για να πάμε κι εμείς...

Συμφωνώ για τους παιδιάτρους, αλλά τόση διαφορά ο ένας με τον άλλο, έστω και λόγω ηλικίας; Αυτή η κοπέλα μου έλεγε ότι μέχρι και κρόκο αβγού της είπε να δώσει από τους έξι μήνες. Εγώ πάντως δε βιάστηκα να δώσω καμία τροφή, στο κάτω-κάτω το μωρό έχει μια ζωή να φάει ό,τι θέλει, τον πρώτο χρόνο ας θηλάζει περισσότερο παρά να τρώει.

Βάσω εγώ του Αντρέα του δίνω το απόγευμα αργά φρούτο, αλλά το άσχημο είναι ότι τσιμπολογάει συνέχεια. Αν δει κάποιον να τρώει κάτι, θέλει κι αυτός. Φυσικά μιλάμε για ψωμί, μπισκότο, φρούτο, τέτοια πράγματα. Είναι, όμως, και μέρες που τρώει μόνο το φρούτο του. Πιο αργά μπορεί να του δώσω λίγο γιαούρτι σκέτο, και κατά τις δέκα το γάλα του. Δε θέλω να του δίνω φαγητό το βράδι, γιατί φουσκώνει, και μετά το γάλα το κάνει εμετό.

Σας αφήνω, πάω να ξαπλώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα σε χάσαμε, αλλα μαθαιναμε τα νεα σου απο την Μαγδα. Πολυ ευχάριστα όλα για την Κωσταντινα πιστεύω σιγα σιγα θα ξεπερασει όλες τις αλλεργίες και δεν θα εχει κανένα θέμα. Ξεκουραστηκατε στο εξοχικό? και μεις διακοπαρουμε . Σε ευχαριστω και για τις ευχές σου και για τον Νικολα και για το μπεμπακι που έρχεται.

βασω ωραίο δωράκι έκανες τελικα στη δασκάλα!

Αννα Μαρία εσυ μια χαρα τα λες και νομίζω ότι καλυτερα να μπαίνουν σταδιακα οι τροφές και έτσι θα δοκιμάζει και απ όλα σιγα σιγα. Πολλες δουλειές έκανες και εσυ σημερα!

Κατερινιω σου έχω στείλει μήνυμα, πες μου αν το ελαβες, σε αναζητα το courier.

Εμεις το πρωι κάναμε το μπανακι μας και τωρα ξεκουραζομαστε. Χθες το βραδυ εκανε δυο τρεις μικρούς μετασεισμούς και εκανε και εναν πάλι πριν λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσοπουλα!

Καγκουρακι τι γινεται με τους σεισμους?ποσο τους φοβαμαι να ξερες. . . εκανε πριν καμια δεκαπενταρια χρονια ενα σεισμο εδω στην Κυπρο που ακομα τον θυμαμαι και τρεμω ειλικρινα! πως τα παει η εγκυμοσυνη?δεν θα μαθεις φυλο τελικα ε?Αντεχεις αυτη την αγωνια?χαχα!βεβαια γερο να ναι πανω απο ολα, υγιες, και αγορακι εχεις και κοριτσακι εχεις! εσυ τι προτιμας?για πες!

Αννα Μαρια εγω της δινω καποτε φαγητο καποτε γιαουρτι!εξαρταται αν το φαγητο που εχω ειναι βαρυ, δεν της δινω και της δινω μονο γιαουρτι!αλλα γαλα δεν πινει αρκετο μετα, μαλλον γιατι ειναι χορτατη!

Μαγδουλα που εισαι?αλωνιζεις στις παραλιες?χαχα

Μαρινακι μετακομισατε τι γινεται?χαθηκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

χθες πηγαμε με την αδερφη μου για νυφικο και παπουτσια,ηθελε να μοιαζει με φορεμα να μην ειναι πολυ φορτωμενο και φουντωτο,πηγαμε πρωτα σε μαγαζι με νυφικα δοκιμασε μερικα,ενα που μας αρεσε ειχε 600ε ενοικιαση μετα πηγαμε σε μαγαζια με ρουχα οπου και βρηκε ενα φορεμα οπως το ηθελε ισιο ολο δαντελα απο πανω και κατω απο το στηθος εχει σατεν υφασμα,πολυ ωραιο ειναι τις εστρωσε τελεια και κολακευει πολυ το σωμα της ,το πηρε τελικα 300ε ,μετα πηγαμε για παπουτσια στην αρχη βρισκαμε πολυ ψηλα ,δεν ηθελε επειδη θα εχει το μωρο αγκαλια αγχωνεται με τοσο ψηλο τακουνι και ψαξαμε χαμηλοτερα βρηκαμε ενα πεδιλο και της ηταν πολυ ανετο και το πηρε 90 ευρουλακια,τακτοποιηθηκε ευτυχως γρηγορα με το μωρο αγχωνεται να το αφηνει σε αλλους επειδη δεν της το κραταει κανενας λογικο ειναι να νιωθει ανασφαλεια τελοσπαντων,εριξα κι εγω μια ματια αλλα απογοητευτηκα αφηστε που ολα ειναι πανακριβα δεν μου αρεσε και κατι ιδιαιτερα ειδα μια φορμα που μου αρεσε και εβγαινε 200 εμ την εκπτωση κι ενα φορεμα 120 θελω και παπουτσια με τιποτα δεν δινω τοσα λεφτα η μανα γυρω στα 100 θα μου δωσει ....δεν ξερω τι θα κανω σκεφτομαι να βαλω το φορεμα που φορυοσα στη βαφτιση του Γιωργου και να παρω μονο παπουτσια θα σας βαλω φωτο να μου πειτε τη γνωμη σας....

σημερα ο μπεμπουλης ανεβασε πυρετο και την επιασε πανικος με πηρε πρωι πρωι τηλεφωνο να τον παμε στο γιατρο με μια φορα που εκανε , της ειπα να περιμενει λιγο να δωσει αντιπυρετικα και να δει πως θα παει και μετα να τον παει στο γιατρο,αυτη βεβαια νομιζει οτι ο γιατρος θα κανει μαγικα και θα τον κανει αμεσως καλα αχ οι πρωτομανουλες!!!

Κατερινακι τελικα το πηρε ο αντρας μου το δεμα και θα μου το φερει οταν σχολασει σε ευχαριστω πολυ!! χαρηκα πολυ που σε ακουσα και μιλησαμε εστω και λιγο και σημερα που ακουσα και τις τσιριδες του Νικολα ,σε καταλαβαινω απολυτα με τους σεισμους μακαρι να μην ξανακανει ,οσο για την εγκυμοσυνη για ποτε θα περασει ο καιρος και θα εχεις και το τριτο μπεμπακι σου στην αγκαλια χαμπαρι δεν θα παρεις ,οταν γυρισεις Αθηνα να ξαναμιλησουμε ,να τα κανετε οπωσδηποτε τα σιναμπον ειναι απο τα αγαπημενα μου τελεια γινονται

Αννα Μαρια η αδερφη μου πρεπει να συναντηθει οπωσδηποτε με τον κουνιαδο σου θα εχουν τοσα πολλα να πουν,η αδερφη μου που λετε ειναι η μικροτερη και ειναι 32 χρ.δεν ειναι και μικρη ,ακρη δεν μπορω να βρω μαζι της σιγουρα θα μαωσουμε αν ανοιξουμε ξανα τετοια συζητηση,την εκανες την ροδακινοπιτα;ωραια εγινε ελαφρια και οχι πολυ γλυκια ,καλα οποιος δεν εχει παιδι δεν μπορει να καταλαβει πως ειναι οταν εχεις και το θεμα ειναι οτι σε κατακρινουν κιολας και θα χαθεις και δεν θα μπορεις να συμετασχεις σε εξοδους οπως πριν λογικο ειναι αλλα που να το καταλαβουν....και τα δικα μου παιζανε πολυ στο ικεα μπαινανε σε καθε δωματιο και κανανε διαφορα...καλα για τους παιδιατρους δεν το συζητω οτι του φανει του καθενος ολοι διαφορετικα πραγματα λενε αντε να βρεις ακρη

Μαγδα τι γλυκος ο Βασιλακης που ταιζε τον παππου τι καλο παιδακι που ειναι!!ευχομαι να πανε ολα καλα με την γαμοβαφτιση της αδερφης σου να μην βρουν αλλα εμποδια ,τι ωραια που κανετε τοσα μπανακια κι εγω θελω....ασε απο αδιαφορια αλλο τιποτα η αδερφη μου τρεις εγκυμοσυνες και γεννες περασα κανενα ενδιαφερον ,πεταμε ενα εχει τα ψυχολογικα της και βγαινουμε λαδι ετσι δεν ειναι;

Βασω παντα απο τη δευτερη εγκυμοσυνη και μετα δεν καταλαβαινεις και πολλα ειναι φορες που ξεχνας οτι εισαι εγκυος ειδικα οταν εχεις μικρα παιδια κι ετσι σου φαινεται πολυ πιο μικρο το διαστημα ,λιγα παιδακια θα εχει ο σταθμος σας παλι ιδιωτικος δεν ειναι;μια χαρα το δωρακι που πηρες στην δασκαλα σας πολυ χρησιμο!!

Αλεξανδρα μας ενημερωνει η Μαγδα για το που βρισκεσαι δεν μπορεις να κρυφτεις χαχαχα που ειναι το εξοχικο σας;χαιρομαι που δεν εχει παλινδρομηση πλεον η Κωνσταντινουλα σου ευχομα να ειναι καλα και το νεφρακι της ,οσο μεγαλωνει θα τα ξεπερασει ολα αυτα και θα τα θυμασαι σαν ενα κακο ονειρο ολα καλα θα πανε

παω να τους βαλω να φανε πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!

Ευτυχώς κοιμήθηκα κάπως καλύτερα, αλλά το πρωί που σηκώθηκα ήταν λες και με δέρνανε όλη νύχτα... Παρ' όλα αυτά, έφτιαξα γεμιστά με πληγούρι και καθάρισα τα μπάνια. Τώρα φάγαμε, κοίμησα το μωρό και θα την πέσω κι εγώ.

Καγκουράκι ελπίζω να σταμάτησαν τελείως οι σεισμοί.

Βάσω για ποιον σεισμό λες; Είχε κάνει έναν όταν ήμουν β' λυκείου, ήταν κάπως μεγάλος και είχε και μετασεισμούς τις επόμενες μέρες, αλλά εγώ πιο πολύ θυμάμαι τις απίστευτες πλάκες που κάναμε εκείνες τις μέρες στο σχολείο, με τις ασκήσεις που μας έβαζαν να κάνουμε (πάντα θυμούνται να κάνουν άσκηση για σεισμό μια μέρα μετά το σεισμό...) και τη φάρσα που κάναμε σε μια καθηγήτρια ότι και καλά έκανε σεισμό, κι αυτή το πίστεψε, κι ακόμα το πιστεύει ότι εκείνη τη μέρα έγινε σεισμός!

Κι εγώ χτες το απόγευμα τελικά έδωσα στον Αντρέα πιλάφι με γιαούρτι και το έφαγε και πολύ πιο αργά ήπιε και το γάλα του χωρίς πρόβλημα. Τελικά βγήκαμε χτες με την κουμπάρα, κι ο Αντρέας δεν καθόταν δευτερόλεπτο στο καθισματάκι. Ήθελε συνέεεεχεια βόλτες. Τελικά, μετά από μία ώρα στην καφετέρια, κι ενώ φυσικά πάντα κάποιος έπαιρνε τον Αντρέα βόλτα, φύγαμε και περπατήσαμε στην παραλία. Ευτυχώς ο μικρός κοιμήθηκε, έτσι μπορέσαμε και κάναμε τη βόλτα μας με την ησυχία μας. Ελπίζω να κατάλαβε η κουμπάρα το λόγο που δεν πήγαμε στον καφέ την Τρίτη, παρ' όλο που σε κάποια φάση μου είπε "γιατί δεν τον αφήνεις καμιά φορά στη μάνα σου;"... Γκρρρ...

Κατερίνα πολύ εύκολη είναι η αδελφή σου! Δηλαδή αυτό το φόρεμα το πήρε για νυφικό; Μια χαρά, αφού τακτοποιήθηκε, και με τόσο λίγα λεφτά, παρ' όλο που, για φόρεμα και για παπούτσια, πολλά μου φαίνονται. Καλά, όσο γι' αυτά που είδες εσύ, πανάκριβα! Όταν λες φόρμα, τι εννοείς; Τι ρούχο είναι και κάνει 200 ευρώ με την έκπτωση; Μια χαρά θα είναι να βάλεις το φόρεμα που έχεις, άλλωστε αγοράζουμε τα καλά φορέματα με ένα σωρό λεφτά, και δεν τα ξαναφοράμε ποτέ. Εγώ το φόρεμα που φόρεσα στη βάφτιση του Αντρέα το ξαναφόρεσα μόνο μία φορά σε μια άλλη βάφτιση.

Η αδελφή σου δεν είναι και μικρή, αλλά αυτά τα άτομα δεν έχουν ηλικία! Το βλέπω και στον κουνιάδο μου. Εικοσιεννιά χρονών και συμπεριφέρεται σαν πεντάχρονο, πραγματικά... Τουλάχιστον η αδελφή σου είναι αυτή και ο εαυτός της, ο κουνιάδος μου, όμως, παντρεύτηκε κι έκανε και παιδί, το οποίο δε φταίει και σε τίποτα. Ευτυχώς η πρώην γυναίκα του έχει βρει κάποιον άλλο και ετοιμάζονται για γάμο, οπότε το παιδί έχει πατέρα, έστω και μ' αυτόν τον τρόπο.

Τη ροδακινόπιτα λέω να την κάνω την Κυριακή για να την πάμε τη Δευτέρα σε μια συνάδελφό μου, που παραθερίζουν στο Τρόοδος και θα πάμε να τους επισκεφθούμε. Ελπίζω να πετύχει!

Λοιπόν, σας αφήνω και θα τα ξαναπούμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νευρα μου μαυτο το σαιτ παταω απαντηση για να μου βγαλει να ανεβασω τη φωτογραφια και δεν μου το βγαζει γκρρρρ,θα προσπαθησω μετα παλι

Αννα Μαρια δεν νομιζω να μη σου πετυχει εη ροδακινοπιτα ειναι πανευκολη,τη φαγαμε για πρωινο ωραιοτατη ηταν,η αδερφη μου απο την αρχη ειπε θελω φορεμα και δεν το εψαξε και πολυ εξαλλου της ηρθε γαντι της εστρωσε τελεια δεν θα μπορουσε να βρει καλυτερο πιστευω ειναι ετσι οπως το ηθελε,επειδη θα εχει το μωρο ηθελε να εχει ελευθερια κινησεων και να μην πιεζεται απο κανενα αβολο νυφικο,καλα μη νομιζεις οτι γινεται και με πολυ ορεξη αυτος ο γαμος με χιλια ζορια γινονται ολα ο αντρας της ειναι στην κοσμαρα του και δεν ασχολειται με τιποτα ουτε καν προθυμοποιειται να κρατησει το μωρο, να φανταστεις της ειπα τι ωρα θα γινει ο γαμος και μου λεει δεν ξερω να ρωτησω την πεθερα μου απο κει να δεις τι γινεται ολα τα περιμενουν απο τους αλλους....οσο για την μικρη μας τι να πω οπως λες παλι καλα που δεν εκανε οικογενεια να εχει κι αλλους στον λαιμο της,η φορμα που λες ειναι ολοσομη παντελονα επισημη ομως ,με διαφορα χρωματα σε γηινες αποχρωσεις πολυ ωραια ηταν μου αρεσε και θα μου ταιριαζε νομιζω ,οταν ρωτησα την πωλητρια γιατι εχει τοσο πολυ μου ειπε οτι ειναι ολομεταξη γιαυτο και ειναι τοσοσ ακριβη α! καταλαβα λεω στην αδερφη μου ειναι για ολομεταξους κωλους δηλαδη χαχαχαχα οι δικοι μας δεν κανουν!!!ετσι δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι και εγω είχα ξαπλωσει, με ειχε παρει και ο ύπνος και εκανε πάλι σεισμό και ξύπνησα, ευτυχώς τα μικρα δεν κατάλαβαν τίποτα και κοιμούνται ακομα. Άντε να δουμε για πόσες μερες ακομα θα κουναει.

Βάσω δεν καταλαβαίνω τίποτα απο εγκυμοσύνη, μονο που εχει πεταχτεί πάλι η φλέβα μου στο πόδι, όπως και στον Νικολα, και φοραω καλοκαιριατικα καλσον για τους κιρσος μέσα στο σπιτι και έχω παρει ήδη τρία κιλα, αυτο το τρίτο για ποτε το τσιμπησα ουτε που το κατάλαβα. Για το φύλο λέω έτσι να το κράτησω για έκπληξη, προτίμηση πραγματικα δεν έχω ότι ερθει γερο να ναι, προαισθημα έχω ότι θα ναι κοριτσάκι, δεν ξέρω απο που ίσως επειδη λεει συνεχεια η Αγγελικη ότι θελει μια μπεμπουλα.

Κατερινα μια χαρα η αδερφη σου, αφου βρήκε αυτο που ήθελε και της έκατσε και καλα, και η τιμη αν και ακριβη για φόρεμα αν πήγαινε σε νυφικό δεν θα έβρισκε στην ιδια τιμη. Η φόρμα όπως την περιγράφεις θα έδειχνε πολυ ωραία πανω σου εσυ που είσαι και ψηλή αλλα όντως 200 ευρώ πολλα ειναι για ρούχο στις εποχές που ζούμε, και εγω τωρα που έψαχνα για την βάπτιση δεν ήθελα με τίποτα να ξεπεράσω τα 120-130 ευρώ απο κει και πανω ήταν πολλα για φόρεμα. Το φόρεμα δεν μπορω να το δω δεν μου το ανοίγει εώς για βάλτο στην ομάδα μήπως εκει μπορω να το δω. Χάρηκα πολυ που τα είπαμε στο τηλεφωνο και θα ξανά μιλήσουμε σίγουρα.

Αννα Μαρία δεν νομίζω να παρεξηγηθηκε η κουμπαραδες σου, άλλωστε βγαινεται χύμα και βλέπει πως ο Αντρεας ειναι σε ηλικία που δύσκολα κάθεται έξω σε καφετέρια για πολυ ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι πηρα το δεμα σε ευχαριστω παρα πολυ,ολα ειναι τελεια τα μπισκοτα,η κουπα, το παζλ τα παιδια ξετρελαθηκαν φαγανε αμεσως τα κουφετακια σου και τα μπισκοτα,ισα που προλαβα να δοκιμασω ,απο ζαχαροπλαστειο πηρες αυτα τα καραμελακια-κουφετα πως να τα πω;το παζλ το εδινες στα παιδακια;η κουπα πολυ ομορφη και χρησιμη ,τα μπισκοτακια σου εγιναν τελεια πεντανοστιμα και πολυ ομορφα και ωραια συσκευασμενα ,τι χρωματα εβαλες και εγιναν τοσο εντονα γιατι με τα υγρα που τα εχω δοκιμασει εγω βγαινουν πιο απαλα τα χρωματα ,ξαναπροσπαθησε να δεις το φορεμα ή στειλε μου το μειλ σου γιατι τις εσβησα κατευθειαν απο τη μηχανη και δεν τις βγαζει ουτε στον καδο ανακυκλωσης πρεπει να ξαναφωτογραφηθω για να τις ξαναβαλω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Χαθηκα..ηρθε ο αντρας μου κ μετά όλο κάπου ειχα να πάω. Κ ο μικρος χαλασε το ωραριο του υπνου του κ δεν μ αφηνε να ησυχασω...μιλαμε τα επαιξα! Κ σημερα που τον καθυστερησα να κοιμηθει γυρω στη 1, μετα απο μια ωρα ξύπνησε. Ενω μεχρι πριν μια βδομαδα κοιμοταν 2-3 ωρες...ουφ...ΤΟ θεμα ειναι οτι μετα τον πιανει η γκρινια λογω νυστασ κ δεν παλευεται. Ελπιζω να ξαναστρωσει...εξαλλου σε 3 βδομαδες ανοιγουν τα σχολεια...

Κ μια που ειπα σχολεια βγηκε ο διορισμος μου, παλι Λεμεσο...Α κ εκανα κ αιτηση για μεταπτυχιακο και κερδισα μερική υποτροφια. Θα δω τα οικονομικα μου ομως και θα δω αν θα προχωρησω.

Εσεις τι κανετε? Δεν διαβασα πολλά.

Κατερινα μου δεν ανοιγει το φορεμα να το δω. Ακριβη η ολοσωμη για 200. Σιγουρα θα βρεισ κατι πιο φθηνο αλλα κ ωραιο.

Καγκουρακι πάλι σεισμος ε? Σας κανει πολλούς τελευταια?

Ελπιζω να καταφερω να διαβασω κ τα υπολοιπα κ να σχολιασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα λεω εγω ειναι κωλοσαιτ γκρρρ

κι εγω οταν παταω πανω στις φωτο με πεταει εξω κι λεει να συνδεθω ενω ειμαι συνδεδεμενη ,συνδεομαι ξανα σε μια φορμα που μου βγαζει κατω και μετα μου τις εμφανιζει για δοκιμαστε παλι αν οχι να ξαναφωτογραφηθω μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μόλις πατήσω στις φωτογραφίες σου, με πετάει έξω. Το ίδιο έγινε και με τις προηγούμενες που είχες βάλει, με τα cinabbons.

Γιατί έτσι η αδελφή σου; Δεν τα πάνε καλά με τον άντρα της, ή τους έφθειρε η καθημερινότητα;

Α, κατάλαβα, είναι επίσημη η φόρμα, για επιδέξιους κώλους, χιχι! Καλά, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που αγοράζουν τόσο ακριβά ρούχα;

Καγκουράκι τι γίνεται με τους σεισμούς; Τα ακούμε κι εμείς εδώ στις Ειδήσεις.

Μαρία μόλις ήρθες χάθηκες!

Θα στρώσει ο Στεφανάκος, κι ο Αντρέας μας κάνει διάφορα νούμερα με τον ύπνο πότε-πότε. Κάποια μεσημέρια δεν κοιμάται καθόλου, αλλά συνεχίζει ντούρασελ, δεν έχει καθόλου γκρίνια.

Πριν χάζευα στο φέισμπουκ και έπεσα πάνω στις φωτογραφίες του Στέφανου. Σε μία είναι σε ένα αυτοκινητάκι και μόλις το είδε ο Αντρέας φώναζε "τουτού"!

Σας αφήνω γιατί είμαι πολύ κουρασμένη.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου χαθηκα αλλα δεν ξερω γιατι αλλα ο χρονος μου για μενα εχει μειωθει τρελα ξυπναω φευγω για δουλεια γυρναω ταιζω κοιμιζω συμαζευω τρωω κανω δουλειες κ παλι φευγω για δουλεια το βραδυ γυρναω κομματια ταιζω κοιμιζω ξανασυμαζευω κ αν προλαβω τρωω κατουραω κ κοιμαμαι αντε μια βδομαδα ακομα κ βγαινω σε αδεια γιατι δεν την παλευω αυτον τον καιρο στη δουλεια γινεται της τρελης στο σπιτι δεν εχω βοηθεια ο αντρας μου εχει ολο βραδυνα για να κρατα το βασιλη μιας κ η πεθερα μου κρατα τις ανιψουλες που κλεισαν τα σχολεια η μαμα μου πγε στο χωριο να δει τη γιαγιακα μου κ η αδερφουλα μου διακοπες κερκυρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ μου τις φωτο δεν μου τις ανοιγει η βλακειουλα αν κ εισαι κορμαρα οτι και να βαλεις θα σου πηγαινει πολυ ολοσωμη φορμα ειχα βαλει στον πολιτικο γαμος της αδερφης μου ειναι ανετη κ κομψη σαν ιδεα παντως βεβαια κ 200ευρα ειναι καπως..

κ εγω πρεπει να παρω φορεμα για τον γαμο της ινας μου κ ακομα δεν εχω ιδεα απο που πως να ναι κ αχ ζορικα αν κ ειμαι βολικη οποτε σε μια μερα θα χω τελειωσει εδω νυφικο διαλεξα σε μια μερα παπουτσια θα βαλω αυτα που φοραγα στον γαμο μου σιγα μην παρω αλλα αυτο με τους γαμους κ βαφτησεις να δινεις ενα καρο λεφτα κ μετα να το καμαρωνεις στην ντουλαπα πολυ χαζο το βρισκω ετσι οταν ημουν κουμπαρα εδωσα ενα καρο λεφτα κ το βαλα μια κ μοναδικη φορα ακομα τα κλαιω τα λεφτακια μου αν κ το φορεμα ηταν ονειρεμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου μπραβω που ηρθε ο αντρουλης κοιτα να τον απολαυσεις κοριτσακι μου ωωχ μηπως κατι τον ενοχλει κ αλλαξε συνηθειες υπνου??

εμενα μια χαρα συνηθως κοιμαται αλλα χτες ξυπνησε καμια 200 φορες κ μου λεγε οτι πονανε τα ποδια του μαλλον ψηλωνει η επαιξε πολυ γκρινιαζε πανω απο το κεφαλι μου αλλα ημουν τοσο κομματια που απλα τον ακουγα να μουρμουραει κ λαγοκοιμομουν 1 φορα που δεν κουνησα ρουπι κ ετσι σηκωθηκε ο αντρας μου δεν αντεχα πραγματικακ ας ακουγα μαμακα μαμακα...

παντως τωρα ειμαι σαν κοτοπουλο στην δουλεια κυριολεκτικα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρακι μου τι σας ελαχε καλε με τους σεισμους παναγια μου πως τους φοβαμαι ελπιζω να μην κανει αλλους ξουττ

το μωρακι εχεις εσυ διαισθηση για κοριτσακι ε?για να δουμε γερο να ναι κ ολα τα παιδακια του κοσμου γερα να ναι..

η κορουλα σου σηλαδη το αναμενει ε?? τελεια!!!!!!!!!

λοιπον ακουω συμβουλες για οσες εχουν παει παιδικο ηδη με εχει παισει ενα τρελο αγχος αν θα του αρεσει αν θα περναει καλα αν θα αρρωσταινει ολα παρηγορειστε με γιατι εχω φρικαρει οσο πλησιαζει ο καιρος

αννα μαρια μου στην κουμπαρα νομιζω η συζητηση θα βοηθησει να της εξηγησεις ακριβως πως νιωθεις κ πως λαχταρας να πας μαζι τους απλα εκ των πραγματων δυστυχως η ζωη σου εχει αλλαξει νομιζω πως αν της μιλησεις ανοιχτα σιγουρα θα καταλαβει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρακι κ εγω απο τσιρο εχω μεινει τρελα ευχαριστημενη εκει κανουμε τουρτες γλυκα κ αλλα.

αχ καγκουρακι μακαρι οντως η δευτερη εγκυμοσυνη μου να ναι πιο ευκολη γιατι δεν θελω να φανταστω οτι θα χω παιδι κ θα μαι τοσο αναγουλιασμενη σαν την πρωτη μου εγκυμοσυνη χιχιχι.

αλεξουκω μου καλως ηρθες κ απο δω μου λειψες!!!!!!!!!!!!!!!

για τους παιδιατρους κ τροφες σιγουρα ειναι πιας σχολης κ χρονολογιας ειναι ο καθενας τωρα απο εξι μηνων αμφιβαλλω αν το στομαχακι ειναι ετοιμο ακομα για τοσα πολλα εγω σιγα σιγα τα κανα ολα κ το ιδιο θα κανω κ στο δευτερο παιδακι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, εγώ χτες βράδι κοιμήθηκα χάλια... Ερχόταν ο άντρας μου και κολλούσε πάνω μου και με ξυπνούσε, έκανε και ζέστη, κι επειδή ήμασταν πάρα πολύ ιδρωμένοι φοβόμουν να βάλω ανεμιστήρα, τέλος πάντων, απ' τις τεσσεράμιση μέχρι τις έξι στριφογύριζα και μια κοιμόμουν, μια ξυπνούσα. Στις έξι ξύπνησε ο Αντρέας, αλλά δεν είχα κουράγιο να τον κρατήσω. Του έφτιαξα γάλα, το ήπιε και μετά τον ανέλαβε ο άντρας μου. Εν τω μεταξύ, κάνω και διάρροιες, δεν ξέρω αν είναι γαστρεντερίτιδα, πάντως, είμαι χάλια. Ο μικρός έκανε εμετό το πρωί μου είπε ο άντρας μου, πάντως τα κακά του ήταν σφιχτά και μετά δεν ξανάκανε. Τώρα τον έστειλα στη μάνα μου, μήπως και γλιτώσει.

Σας αφήνω, τα λέμε μετά, αν είμαι καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα βρε αννα μαρια μου μπορει να ναι κ κρυωματακι αν ομως εχεις διαροιες κ εμετους παιζει κ η γαστρεντεριτιδα..

απο μακρια οσο γινεται τον αντρικο μην ειναι ιωση μπας κ την σκαπουλαρει το μωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κα μου και ναι μου ανοιξε τις φωτο αμα λεω εγω κορμαρα πολυ ομορφο το φορεμα κ τα χρωματα του σου παει τελεια πλακα εχει που η φωτο ειναι ακεφαλη χιχι

καλα κοριτσακι μου απο αδερφες ψωνισες απο χερι μιλαμε η μια στον κοσμο της η αλλη ολιγον στον κοσμο της αααχ

τι κριμα ομως γιατι κ αυτη που παντρευεται αν ξεκινησαν απο τωρα τα προβληματα κ η αδιαφορια τι θα γινει στα δεκα χρονια που λενε?

ισως γιαυτο να μην τα ψαχνει πολυ τα του γαμου αμα βλεπει εναν αδιαφορο αντρα με τη καρδια να κανει ετοιμασιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα εσενα δεν τρελαινεται για γαλα η κουκλιτσα σου εμενα παλι ενα λιτρο την μερα δεν με φτανει χωρια τα γιαουρτια κ τα τυρια του αρεσουν πολυ απο οτι βλεπω τα γαλακτομικα..

βασουλα τοσα παιδακια τα βγαζει περα μονη της η κοπελα που κραταει την ιωαννουλα?εμας θα χει 10 λεει το τμημα μεσα κ θα ναι δυο δασκαλες κ παλι αγχωνομαι αν θα τα προφτενουν ολα οι δολιες με τοσα παιδακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια να υποθεσω οτι τρεχετε με την μετακομιση κ σε χασαμε?

ανθη μου κ χριστινιω κ σεις που ειστε καλε διακοπουλες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες

τις εβαλα στην ομαδα τελικα τις φωτο με το φορεμα ελπιζω εκει να μπορειτε να τις δειτε και να μου πειτε γνωμες,χθες το απογευμα ειχα σιδερο και δεν τα τελειωσα ολα τελειωσε το νερο απο το μποιλερ και τα παρατησα μετα,τελικα ο μπεμπουλης μας εχει φαρυγγιτιδα ,ο καημενουλης ψηνεται στον πυρετο,τον πηγαν στο γιατρο και του εδωσε αντιβιωση amoxil που την βρηκαν καλοκαιριατικα τετοια ιωση....

Αννα Μαρια περαστικα και σε σας ευχομαι να μην ειναι γαστρεντεριτιδα και να περασει γρηγορα,μια χαρα τα πανε με τον αντρα της η αδερφη μου απλα ετσι ειναι το στυλ του,δεν ηθελε καν να κανει θρησκευτικο γαμο και γενικως δεν ασχολειται με το μωρο μονο θεωριες ειναι πχ μην το κρατας ετσι και αλλα διαφορα ,για πολυ επιδεξιους κωλους ομως η φορμα γιαυτο και πιστευω θα μεινει στην κρεμαστρα παντως στα μαγαζια που εριξα μια ματια εκεινη τη μερα ολα απουλητα φαινονται ειδικα τα αμπιγιε ρουχα που ειναι και πιο ακριβα αλλα δεν μου αρεσε σεδον τιποτα ολο φρου φρου και υπερβολικα μου φαινοταν

Μαγδα μου να μην αγχωνεσαι για τον Βασιλακη σου ολα καλα θα πανε στην αρχη μπορει να ζοριστει λιγο αλλα μετα θα συνηθισει,θα μαθει να ζει σε μια μικρη κοινωνια ,να συμμετεχει και μοιραζεται,θα κανει καινουργιους φιλους και θα μαθει καινουργια πραγματα ,οσο για τις ιωσεις και στο σπιτι να ειναι παλι θα αρρωσταινει γιαυτο μη σκας,με τα καλα ρουχα δυστηχως ετσι γινεται δινουμε ενα σωρο λεφτα και τα φοραμε μια -δυο φορες,αλλα ειμαστε και οι γυναικες μυστηριες ομως ελεγα σε μια φιλη μου οτι μπορει να φορεσω το ιδιο φορεμα που φορουσα στη βαφτιση του Γιωργου και τι μου λεει αφου σου το ειδαν πως θα το ξαναβαλεις;κι αν μου το ειδαν τι πειραζει μετα απο 7 χρονια το δικο μου φορεμα θα θυμουνται ολοι κι αν το θυμαται καποιος δηλαδη τι εγινε αν ειναι το ιδιο, κακο ειναι αμαν πια οι αντρες δηλαδη γιατι φορανε το ιδιο κουστουμι και δεν λεει κανεις τιποτα τι νοοτροπια κι αυτη...

Κατερινακι τι εγινε με τους σεισμους,ξαναεκανε;κι εγω απο την αρχη ειπα οτι θα κανεις κοριτσι τα περισσοτερα κοριτσια ειπαν αγορι αντε να δουμε !!η Ανθη τι κανει πηγε κατευθειαν Κρητη απο τη Ροδο μιλησατε καθολου;

Μαρακι χαθηκες παλι,βαλε κι εδω καμια φωτο να δουμε πως μεγαλωσε ο Στεφανος,μηπως απο τη ζεστη αναστατωθηκε ετσι ο υπνος του,θα στρωσει παλι μην αγχωνεσαι

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα μου μαζι γραφαμε,αληθεια σου αρεσε;χαιρομαι και σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,αν και το εχω 7 χρονια τα μακρια που ειδα στα μαγαζια στο ιδιο στυλ ειναι γιαυιτο και σκεφτηκα να το φορεσω,δεν εχουν προβληματα μεταξυ τους απλα ετσι ειναι σαν ανθρωπος ,δεν ηθελε απο την αρχη να κανει θρησκευτικο και δεν τον πολυνοιαζει για τις ετοιμασιες,γενικα δεν ειναι αδιαφορος αφου ασχολειται ακομη και με διαφορα στο σπιτι πχ με τις κουρτινες,ηθελε να ερθει κι αυτος στο φορεμα κι αλλα τετοια απλα το μωρο δεν μπορει δεν θελει δεν ξερω να το κραταει και γενικα εχει τις δικες του λιγο μυστηριες κατα τη γνωμη παντα αποψεις τελοσπαντων αφου τα βρισκουν οι δυο τους εμεις περισευουμε ετσι δεν ειναι;δυο δασκαλες για δεκα παιδια μια χαρα ειναι εμεις περσυ ηταν δυο για τριαντα φαντασου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Ευτυχώς είμαι καλύτερα, δεν ξαναέκανα διάρροια, αλλά έχω λίγο αναγούλα και ζαλάδα... Ο μικρός πήγε στη μάνα μου, κοιμήθηκε, ξύπνησε, ευτυχώς δεν έκανε διάρροια ή εμετό, και τώρα θα φάει.

Κατερίνα τις είδα τις φωτογραφίες. Τέλειο το φόρεμα, σου πάει τρελά! Για ποιο λόγο να αγοράσεις άλλο; Άκου "αν το θυμάται κανείς"!!! Αν σε ρωτήσει κανείς "είναι αυτό που φορούσες στη βάφτιση του Γιώργου;" (που δεν υπάρχει περίπτωση) εσύ θα πεις "ναι, αυτό είναι, μ' αρέσει πολύ και ήθελα να το ξαναφορέσω". Άκου λέει!

Περαστικά στον μπεμπούλη. Δημήτρη είπαμε τον λένε; Καλά θυμάμαι;

Εντάξει τότε, αφού τα βρίσκουν η αδελφή σου με τον άντρα της, τότε μια χαρά! Κρίμα, όμως, που δεν ασχολείται με το μωρό...

Μάγδα κι εσύ κομμάτια ε; Εγώ πάντως είμαι άνθρωπος χωρίς μεγάλες αντοχές. Τώρα αυτές τις μέρες που δεν κοιμόμουν καλά και κουραζόμουν πολύ, περιμένω και περίοδο και έχουμε και καύσωνα, κατέρρευσα. Το ίδιο και στις αρχές Ιουλίου που αρρώστησα...

Όσο για την κουμπάρα, η αλήθεια είναι ότι δε λαχταρούσα και πολύ να βγω μαζί τους, γιατί δεν ήξερα κανένα στην παρέα, εκτός απ' την κουμπάρα μου κι ένα άλλο παιδί. Οι υπόλοιποι είναι μια μεγάλη παρέα, πολύ δεμένη, και μια άλλη φορά που βγήκαμε όλοι μαζί (στα γενέθλιά της), καθίσαμε σε μια άκρη και κυνηγούσαμε τον Αντρέα, και δεν ανταλλάξαμε λέξη με κανέναν απ' αυτούς, πέρα απ' τα τυπικά. Το ίδιο και ένα άλλο ζευγάρι με ένα κοριτσάκι λίγο μεγαλύτερο απ' τον Αντρέα. Μερικές φορές, με κάποιους ανθρώπους απλά δε δένεις. Αλλά, εννοείται, αν δεν είχα τον Αντρέα, θα πήγαινα λόγω της κουμπάρας μου.

Σας αφήνω και τα ξαναλέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...