Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Καλημέρα κ απο μας! Ξυπνησαμε στις 7, βγηκαμε για κατι δουλιτσες, γυρισαμε, θα μαγειρεψω σε λιγο κ στις 5 θα παω τον αντρα μου αεροδρομιο. Το Σ/Κ περασε ηρεμα. Το Σαββατο βραδυ πηγαμε βολτιτσα με φιλους κ χθες λιγο για καφε κ παιχνιδι ο μικρος.

Μωρουδενια αρχισε απο τωρα τις γκομενοδουλειες ο γιος σου? χαχαχα Μια απο τα ιδια κ εμεις!! Ειδικα οταν βλεπει το κοριτσακι των γειτονων αγκαλιαζονται κ φιλάει το ενα το αλλο!! χαχα πολύ γελιο!!

Αυτο με το φαγητο το εκανε κ μενα καποτε..τωρα αν του πεσουν ειναι φορες που τα πιανει απο κατω κ τρεχω κ αλλες φορες που ξερει κ μου λεει λερμενο σκουππιδια. Σιγα σιγα θα μαθει, να επιμενεις κ θα το καταλαβει.

Μαγδα μου γεια σου..Εχουμε ξαναγνωριστει αλλα επειδη ξεχναω καλα εκανες κ μου ξανασυστηθηκες!! Εγω ειμαι η Μαρια απο Κυπρο κ εγω τον Στεφανακο μου 2 χρ.

Κατερινα μου στην Αγγελική ειπες οτι ερχεται αλλο νινι? Πώς πάει στον παιδικό? Θα εχετε βαφτιση τωρα ε? πότε με το καλο?

Ανθη μου καλως σε βρηκα! Τι κανεις? Ο Πανουλης και η φραουλιτσα σου? ΤΗ βαφτισατε απο οτι καταλαβα ε? Να την χαιρεστε! Ο Στεφανακος ξυπναει γυρω στις 7-7:30, κοιμαται το μεσημερι κ το βραδυ κοιμαται 10 κ καποτε 11. Τωρα που ειναι καλοκαιρι αυτο το ωραριο...Εχει πολλή ενεργεια κ μιας κ δεν παει παιδικο ειναι σε δραση συνεχεια χαχα

Τι επαθε ο αντρουλης σου? Περαστικα του.

Αννα Μαρια Χρονια σου πολλά κ ευτυχισμένα! Παντα γερη να εισαι να σε χαιρεται η οικογένεια σου κ σύντομα με ένα 2ο παιδάκι.

Τι καλα που εχεις κ τη μαμα σου κ μπορειτε να πατε καμια βολτα. Εμεις παντου μαζι. Μονο μια φορα αρχες του μηνα τον αφησα σε κτι ξαδερφια μεγαλα σε ηλικια που λατρευουν τον Στεφανο κ το ιδιο κ ο μικρος. Ηταν μια χαρα ευτυχως, αλλα πηγα να τον ξανααφησω την προηγουμενη των γενεθλιων του για να τελειωνα τις δουλειες μου κ με πηραν αρον αρον να παω γιατι εκλαιγε συνεχεια κ με φωναζε. Κ ηταν κ τα πεθερικα εκει αλλα δεν μπορεσαν να τον ηρεμησουν.

Αννα Μαρια για την ζωγραφικη που λεει κ η Κατερινα, θα σου πω οτι ο Στεφανος απο περσι κραταει το μολυβι κ τα χρωματα κ μουντζουρωνει. Κραταει τελεια το μολυβι. Τωρα ειμαστε στη φαση που προσπαθει να αντιγραψει κυκλους. Του δειχνω κ το προσπαθει. Του αρεσει πολύ. Κ παραμυθακια πολλά ή βιβλια με εικονες κ τα λεμε και τα δειχνουμε κ στην πραγματικοτητα!

Κατερινα μου τι κανεις? Τα αγορια σου? Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Για το Δημητρακη σου νομιζω να μην αγχωνεσαι...αφου τον βλεπεις οτι ειναι πιο μπροστα με βοηθεια ολα θα ειναι οκ. Θα τον εχεις εγνοια γιατι συνηθως τα αγορια ειναι πιο ανωριμα κ θα δεις στην πορεια. Μεγαλωσε κ το ανηψακι σου ε? Μεγαλωνουν σε χρονο ρεκορ τα ατιμα!! χαχα

Βασω φανταζομαι την τρομαρα σας με την μικρή! Ευτυχως τελος καλο ολα καλα! Απο Κύπρο δεν εισαι κ εσυ?

Λοιπον σας αφηνω προς το παρον...παω να κοιμισω τον μικρο κ μετα θα παμε αεροδρομιο τον αντρα μου..

ΦΙλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια πολυχρονη να τα εκατοστισεις!!!γρηγορα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου ευχομαι!!

Βασω ησυχια δεν εχετε φετος απο γαμους και γενεθλια παντως!!να χαιρεσει το ανηψακι σου!!παλι λαχταρα πηρες με τη μικρη,η πεθερα σου δεν την κραταει και ηθελε να κοιμηθει με τη μαμα σου;περαστικα στην Ιωαννουλα συντομα και να μεινει μονο στο συναχι,προδημοτικη εννοεις τα νηπια;

Μαρακι γιαυτο με αγχωνει ακουω διαφορα οτι εχουν το μυαλο τους περισσοτερο στο παιχνιδι ,οτι τα αγορια ειναι πιο ανωριμα απο τα κοριτσια κτλ,θα μου πουν και οι δασκαλες οταν ξεκινησει πως τον βλεπουν αντε να δουμε ,που θα ταξιδεψει ο αντρας σου;εκλεισε τα 2 ο Στεφανακος σου ε;να τον χαιρεσαι να τα εκατοστισει το μαναρακι σου ,κανατε παρτυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

αρχισαν οι ετοιμασίες, για αρχη έφτιαξα με την μαμα και την αδερφη μου κάτι πουγκια σαν καραμέλες με βότσαλα μέσα και τα ευχαριστήρια χαρτάκια του Νικολα. Τα βότσαλα αν τα ξέρετε ειναι κουφετα που μέσα έχουν κεράσι, βυσινο, κουμκουατ, καρύδι ή πάστα βερυκοκου,ειναι απλα τέλεια και αυτα θα τα εχουμε πανω στα πιάτα στα τραπέζια. Ο Νικόλας κοιμάται η Αγγελικη παιδικο οπότε είπα να χαζεψω λιγάκι...

Βασω νομίζω ότι ειναι αυτο που λες τελικα για την μαμα σου θελει να την εχει ικανοποιημένη την νύφη της για να τους εχει παντα κοντα της με τον αδερφο σου.

Για τις δουλειές του σπιτιού καθαριοτητα σιδερο τετοια και εγω προτιμω μονη μου η βοήθεια που θέλω ειναι εκείνη την ώρα να μου απασχολούν τα παιδια για να μπορω να τις προχωραω, τωρα για μαγείρεμα δεν λέω ποτε οχι.

Μαρακι είσαι μοναχουλα αυτη τη βδομάδα? Όλα καλα τελικα με τον άντρα σου, ελπίζω να μην ειναι τίποτα.

Αννα Μαρια μαλλον δεν θα αποθηλασω όπως το βλέπω, ο γιατρός μου μου ειπε ότι ουτε η εγκυμοσύνη επηρεάζει τον θηλασμο, πολλες φορές γύρω στον 5ο-6ο μήνα πολλα μωρα αποθηλαζουν απο μονα τους γιατι τοτε ελαττωνετε πολυ το για, ουτε ο θηλασμος την εγκυμοσύνη. Απλα μου ειπε αν θέλω να το ελαττωσω γιατι θηλαζα πολλες φορές μέσα στην μερα. Τωρα θηλαζω 2-3 φορές το 24 ωρο. Ασχετα ομως με την εγκυμοσύνη αυτη θα έκανα προσπάθειες αποθηλασμου όταν χρονιζε αλλα δεν τον βλέπω και τον Νικολα έτοιμο ακομα.

Μαρινα ήθελα τρίτο μωρακι, οπότε και τωρα που ήρθε μια χαρα θα έχουν 18 μήνες διαφορα. Να σου πω την αλήθεια τωρα έχω ακομα αντοχές, δεν δουλεύω κιόλας αν το αφηνα να περάσει περισσότερος καιρος και έπιανα και καμια δουλεια δύσκολα θα το αποφάσιζα. Καρδιοκατακτητης ο μικρουλης σου!!!

συνεχιζω σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ1 μου τη πεθερα μου δεν την βλεπω συχνα οποτε ηθελε τη μαμα μου περισσοτερο!βασικα εμενα ηθελε εκεινη την ωρα αλλα επειδη ελειπα σου λεει παρα τιποτα??χαχα

Μαρακι μου ναι απο Κυπρο ειμαι!απο Λεμεσο συγκεκριμενα!εχω την Ιωαννα που 6 Αυγουστου γινεται 20 μηνων!να σου ζησει ο Στεφανακος σου!Ποτε εκλεισε 2?

Καγκουρακι καλυτερα λενε να εχουν μικρη διαφορα ηλικιας!θα τα μεγαλωσεις και δεν θα το καταλαβεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω

Για το φύλο λέω αφου έχω ένα και ένα δεν με πειράζει ότι και να ερθει, οπότε είπα να μην μάθω φύλο και συμφώνησε και ο Κώστας, εντωμεταξυ ότι και να ναι θα ναι Γιώργος ή Γιωργια αφου η μαμα μου και ο πεθερος μου έχουν το ίδιο όνομα και δεν το έχουν ακούσει, οπότε ολοι ευχαριστημένοι θα ειναι. Μου αρεσει που αρχισατε τα στοιχήματα......

Ανθη μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια είμαι ήρεμος και οργανωτικος άνθρωπος ε φτάνω και εγω που και που στα όρια μου, ελπίζω πάντως να τα καταφέρω και με τα τρία, μέχρι εκει πάντως 4ο δεν. ΠΗΤ έχω 29-30 Ιανουαρίου.

Αννα Μαρία σου το εύχομαι να είσαι η επόμενη άντε μέχρι να φύγει το καλοκαιρι πιστεύω θα μας έχεις πει τα ευχάριστα. Να τα εκατοστησεις σημερα πολύχρονη και ευτυχισμένη και ότι επιθυμείς να γινει πραγματικότητα, να σε χαίρονται και οι άντρες σου.

Μαρίνα να πας για μπανακι, μονη σου ειναι λίγο δύσκολο αφου δεν στέκεται πουθενα κυρίως όταν θα πρέπει να μαζέψεις πράγματα και τετοια. Για το αλλο με το ψωμι συνέχισε να το λες και να το ξανά λες και να σε βλέπει ότι μετα το πετάς έτσι ώστε να συνδυάσει την εικόνα ότι έπεσε κάτω πήγε στα σκουπίδια, αλλιώς δύσκολα το καταλαβαίνουν.

Κατερινα μου έχουν πει το εξής γιατι είχα ρωτήσει και εγω ότι εμάς που έχουν γεννηθει στο τέλος της χρονιάς μπορούμε να επιλέξουμε αν θελουμε να πανε με τα παιδια του 2009 για παράδειγμα ή του 2010. Τα περισσότερα δεν έχουν πρόβλημα ειδικα αν έχουν εμπειρια απο παιδικο και προνηπιο και αν φαίνεται καποια διαφορα αυτη γινεται αντιληπτή απο τους δασκάλους μέχρι την δευτερα άντε τριτη δημοτικού μετα οι μήνες διαφοράς δεν φαίνονται. Εγω σκέφτομαι να την στείλω κανονικα με του 2009 τα παιδια.

Πάω να ταισω τον ΝΙκολα τα υπόλοιπα το βραδυ, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσα γράψατε βρε πολυλογούδες!!! Σας διαβάζω τμηματικά απ' το πρωί, αλλά τώρα δε θυμάμαι τίποτα!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!! Και ναι, γίνομαι 33 χρονών! Τα χρόνια του Χριστού που λένε, χεχε... Μου φαίνεται απίστευτο ότι είμαι τόσο, μάλλον κάποιο λάθος πρέπει να έχει γίνει στο πιστοποιητικό γέννησης!

Σήμερα το πρωί πήγαμε εκκλησία με τον Αντρέα, μια που είναι τα γενέθλιά μου. Ήθελα να κοινωνήσω, αλλά είμαι ακόμα αδιάθετη, οπότε κοινώνησε ο Αντρέας.

Τώρα έφτιαξα μια πίτσα και περιμένω τους γονείς μου και τον αδελφό μου να έρθουν για να τη φάμε. Ο άντρας μου πήγε και μου πήρε μια τούρτα που γράφει πάνω "Χρόνια πολλά μωράκι μου" ή "Να ζήσεις μωράκι μου" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, που τελειώνει σε "μωράκι μου". Απορώ πώς το έπαθε ο άχρηστος! :P

Σας φιλώ όλες, θα τα πούμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κουκλες γραψατε σεντονια παλι! Ολα τα διαβασα, αλλα δεν προλαβαινω να σχολιασω, χαρηκα με τα νεακια σας παντως!

Αννα Μαρια πολυχρονη, χαρουμενη, γελαστη, παντα με χιουμορ και με ενα ακομα μπεμπε συντομα κοντα σας!

Την ιδια ηλικια εχουμε...

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε για καφέ και γυρίσαμε κατά τις δέκα και μισή. Ο Αντρέας ήπιε γάλα και έπεσε ξερός, αφού όλη την ώρα στην καφετέρια δεν σταμάτησε δευτερόλεπτο να τρέχει. Ευτυχώς ήταν κι άλλοι στην παρέα μας, κι όλο και κάποιος τον αναλάμβανε.

Χτες μας λαχτάρησε ο άτακτος. Ήμασταν στο δωμάτιό του κι έπαιζε, και προσπαθούσε να πετάξει παιχνίδια απ' το παράθυρό του. Του είπα ότι αν το ξανακάνει θα τον βάλω τιμωρία. Το κάνει μία, το κάνει δύο, το κάνει τρεις, τον βάζω τιμωρία στο κρεβατάκι. Αυτός έπαιζε μέσα στο κρεβατάκι, δε φάνηκε να ενοχλείται που τον έβαλα εκεί μέσα. Σε κάποια φάση, όπως καθόμουν εγώ στην πολυθρόνα και διάβαζα, δίνει μία, σκαρφαλώνει στα κάγκελα, και βουτάει απ' έξω. Έπεφτε με το κεφάλι, αλλά πριν ακουμπήσει στο πάτωμα γύρισε, κι έπεσε με την πλάτη. Ευτυχώς δε χτύπησε, έκλαψε πολύ, βέβαια, απ' την τρομάρα του, αλλά του πέρασε πολύ γρήγορα. Πήρα τον παιδίατρο και αφού με καθησύχασε, ότι αυτά είναι πολύ συνηθισμένα στα παιδιά αυτής της ηλικίας, μου είπε τα κλασικά, να τον παρακολουθούμε, κ.λπ., αλλά ευτυχώς δεν είχαμε πρόβλημα, κατευθείαν συνήλθε κι άρχισε να παίζει και να τρώει. Ούτε υπνηλία τον έπιασε, ούτε εμετοί.

Εμένα με ξανάπιασε ο λαιμός μου, και δυσκολεύομαι πολύ να καταπιώ. Αύριο θα πάω στο γιατρό, γιατί έχουμε και το ταξίδι...

Καγκουράκι όντως ο Αντρέας έχει τρομερή αντίληψη. Καταλαβαίνει τα πάντα, έχει καλή μνήμη, έχει μάθει τραγουδάκια, δεν τα τραγουδάει βέβαια, αλλά όταν του τραγουδάμε κάποιο τραγούδι, αυτός συμπληρώνει κάποιες λέξεις, π.χ. στο τραγούδι του Μικρού Νικόλα, κάπου λέει "παιδιά σαν κι εμένα", κι όταν ακούει το "σαν κι" λέει από μόνος του "μένα". Αναγνωρίζει σχήματα, π.χ. όταν δει αστέρι φωνάζει "ατέι", όταν δει κύκλο λέει "κύκο", κι αν του ζητήσεις να σου δείξει κάποια άλλα σχήματα που τα ξέρει, το κάνει.

Καλέ, πότε βαφτίσατε τον Βασίλη της Καρολίνας; Μας το είχες πει; Δεν το θυμόμουν...

Δεν υπάρχει λόγος να αγχωθείς για τη βάφτιση, γιατί να αγχωθείς; Εγώ δεν είχα αγχωθεί καθόλου! Καλέ, διάβασα αυτό που έγραφες για τα βότσαλα, και σκέφτηκα "καλά, γιατί θα τους δώσει βότσαλα για δώρο;" και μετά είδα τι είναι τα βότσαλα! Θέλω κι εγώ αυτά με το βύσσινο!

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι κοριτσάκι το παιδί σου. Αλλά μπορεί να είναι και αγοράκι. :P

Όντως, ο θηλασμός δεν επηρεάζει την εγκυμοσύνη. Εγώ, βέβαια, που πρέπει να παίρνω ασπιρίνες, δεν θα μπορούσα να θηλάσω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Κατερίνα ωραία περάσατε το σκ!

Για το σχολείο εγώ δεν το σκέφτηκα καθόλου. Αν είναι ώριμο το παιδί, τότε γιατί να μην το στείλεις; Πάντως, αυτό που λέει η Βάσω είναι πολύ σωστό, καλύτερα να αργήσει το παιδί να πάει σχολείο ένα χρόνο, παρά να ταλαιπωρείται μετά και να μην μπορέσει ποτέ να προσαρμοστεί. Μια ανηψιά μου πήγε δημοτικό μόλις γεννήθηκαν τα δίδυμα αδέλφια της. Καταλαβαίνετε, χαϊδεμένο κοριτσάκι, έχασε την πρωτοκαθεδρία στο σπίτι, και για να την επανακτήσει, συμπεριφερόταν κι αυτή σα μωρό. Αποτέλεσμα: πήγε στο σχολείο και φερόταν κι εκεί έτσι, και στο τέλος της χρονιάς δεν είχε μάθει καλά καλά να διαβάζει. Η δασκάλα είπε στους γονείς να την αφήσουν στην ίδια τάξη, και επέμεινε πολύ, οι γονείς τελικά δέχτηκαν, και αυτό τη βοήθησε πάρα πολύ. Τώρα θα πάει έκτη δημοτικού και είναι πολύ καλή μαθήτρια. Αν πήγαινε κατευθείαν στη δευτέρα, θα κουβαλούσε μαζί της όλα τα κενά, τα οποία θα έπρεπε να καλυφθούν στην πρώτη τάξη, και δε θα κατάφερνε να φτάσει τους άλλους.

Προδημοτική είναι τα νήπια νομίζω, δηλαδή η τάξη του νηπιαγωγείου πριν το δημοτικό.

Αυτό με το φαγητό ο Αντρέας το κάνει σαν παιγνίδι. Δεν τον ενδιαφέρει και τόσο να φάει αυτά που πετάει κάτω, όσο απλά να τα πετάξει. Περνάει φάση που πετάει πράγματα τώρα...

Βάσω πάλι γάμοι και γενέθλια; Καλά, δεν ησυχάζετε δευτερόλεπτο! Πιο συχνά πηγαίνετε σε γάμους και σε γενέθλια παρά στο σούπερ μάρκετ! :P

Ευτυχώς που ηρέμησε και κοιμήθηκε η Ιωαννούλα. Εμάς ο Αντρέας το βράδι δεν μας ακούει όταν πηγαίνουμε να τον δούμε, αλλά το πρωί αν κοιμάται και πηγαίνω να τον ελέγξω, ξυπνάει στάνταρ...

Χιχι, λες να τα καταφέρουμε και να μείνουμε έγκυες μαζί; :)

Μαρία καλό ταξίδι στον άντρα σου, αν και θα έχει φτάσει μέχρι τώρα!

Κι ο Αντρέας περίπου ίδιο ωράριο με τον Στέφανο έχει!

Ο Αντρέας με τους γονείς μου κάθεται ευχαρίστως. Με άλλους δεν τον έχω αφήσει ποτέ.

Κι εμείς διαβάζουμε παραμυθάκια, βλέπει τις εικόνες και αναγνωρίζει τα πάντα, π.χ. τον ρωτάω πού είναι τα δέντρα, μου τα δείχνει, βλέπουμε έναν από τους ήρωες του παραμυθιού, τον ρωτάω πού είναι τα μάτια του, η μύτη του, κ.λπ., και μου τα δείχνει. Αλλά τώρα τελευταία, όποτε πάω να του διαβάσω βιβλίο, μου το παίρνει, το ξεφυλλίζει μόνος του, και μετά το αφήνει κάτω. Αν το ξαναπάρω για να του το διαβάσω, αρχίζει το ίδιο πάλι. Έχει, όμως, και πολλά βιβλία τα οποία παίρνει μόνος του απ' τη βιβλιοθήκη του και ξέρει πού έχουν κάποιες εικόνες που του αρέσουν, π.χ. ένα βιβλίο έχει κόκκινα αβγά, βρίσκει την εικόνα και λέει "αγά", ένα άλλο έχει ένα μωρό, βρίσκει την εικόνα και λέει "νινί", και παίρνει κι αυτά τα βιβλία με τις χοντρές σελίδες που έχουν μια εικόνα και από κάτω γράφουν τη λέξη, και βρίσκει διάφορα που ξέρει, π.χ. τον ανανά και λέει "ανανά" κι άλλα τέτοια. Αναγνωρίζει τα αυτοκίνητα, π.χ. όταν δει το αυτοκίνητο της μάνας μου λέει "γιαγιά". Σήμερα στην καφετέρια ο αδελφός μου είχε πάρει το αμάξι της μάνας μου και το είχε παρκάρει απ' έξω, το είδε ο Αντρέας και φώναζε "γιαγιά, γιαγιά". Και τώρα τελευταία άρχισε να λέει και το όνομά του: όταν βλέπει τον εαυτό του σε φωτογραφία ή στον καθρέφτη, λέει "ντέα"!

Χριστίνα πολλά φιλιά!

Πωπω, πόσα έγραψα!!!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια:)

Αννα Μαρια σας λαχταρησε ο Αντρεας ε?και η Ιωαννα κανει προσπαθεια να σκαρφαλωσει απ το κρεβατακι της γι αυτο και μολις την ακουσω να κλαψει τρεχω γιατι φοβαμαι πως μια μερα θα το επιχειρησει και θα πεσει!παλι καλα που δεν επεσε με το προσωπο!το καημενο πρεπει να φοβηθηκε πολυ!πιστευω οτι θα ειμαστε μαζι εγκυες, 9 μηνες ολοκληροι δεν θα καταφερουμε να συνυπαρξουμε εγκυες και οι 2?χαχα!συντομα και για τις 2 ευχομαι!αληθεια ποια αλλη θελει να φουσκωσει η κοιλιτσα της συντομα?μονο εγω και η Αννα Μαρια?αντεεε βαλτε μπρος!χαχα

Η Ιωαννιτσα ειναι καλυτερα με το συναχι, εχει λιγη μυξουλα αλλα ηπια πραγματα!σημερα το πρωι δυσκολευτηκε να κανει κακα!απ οτι παρακολουθησα νομιζω ειναι το κρεας που την ενοχλει!αλλα οχι ολες τις φορες!καποτε την πιανει καποτε δεν την πειραζει!εμαθα το κολπο ομως και της βαζω ελαιολαδο και αμεσως τα βγαζει οταν δυσκολευεται!

χθες την πηγα και στο παρκο εδω στο χωριο,επαιξε στις κουνιες, μετα ηρθαν κι αλλα παιδακια και ηθελε την μπαλα απ το ενα το αγορι και φωναζε μπαλα μου, μπαλα μου παλι!δεν της την εδινε και τελικα ειχε κατι παιδια 15-16 χρονων που επαιζαν μπαλα και σταματησαν και της εδωσαν τη δικη τους!ουφ αλλη φορα θα της παιρνω μια μπαλα μαζι μας αν και ξερω πως θα θελει τη μπαλα των αλλων!χαχα!

9 Αυγουστου ειναι η τελευταια μερα στο παιδικο!Κλεινει και ξανανοιγει 2 Σεπτεμβριου!10 με 14 Αυγουστου, πρωτα Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ παμε διακοπες και μετα ακομα 2 μερες στο χωριο του αντρα μου γιατι εκει γινονται πανηγυρια τον 15υγουστο μιας και γιορταζει η Παναγία και εκει κοντα είναι το Μοναστήρι της Παναγίας του Κύκκου!μετα επιστρεφω δουλεια!τη μικρη λιγο η μαμα μου λιγο ο αντρας μου γιατι θα καθεται με αδεια μαλλον, αν χρειαστει να παει δουλεια θα πρεπει να ρθει και λιγες μερες η πεθερα μου!

Σκεφτομαι να κανω ενα δωρακι στη δασκαλα της μικρης τωρα που κλεινει η σχολικη χρονια να την ευχαριστησω γιατι αληθεια ειναι τοσο καλη και φιλικη, η μικρη την λατρευει!τι λετε να της παρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

χθες τα αντρακια μου αργησανε να κοιμηθουν και σημερα κοιμομασταν μεχρι τις 10 ,χορτασαμε υπνο φετος το καλοκαιρι οσο μεγαλωνει κι ο μικρος κοιμαται ολο και καλυτερα κι ετσι ξεκουραζομαι κι εγω ,δεν ξερω με το σχολειο πως θα εξελιχθει με αγχωνει πολυ παντως θα δουμε πως θα τα παει και τι θα μου λενε οι δασκαλες και βλεπουμε,παντως να τον καθυστερισω χωρις λογο δεν το βλεπω σωστο ετσι δεν ειναι;βαζω φωτογραφιες στην ομαδα δειτε και πειτε μου

Βασω μια γλυκα η Ιωανουλα σου με το φορεματακι της σκετη κουκλιτσα!!να τη χαιρεσαι κι εσυ κουκλα με τα καλα σου!!αφου εμεινε μονο στο συναχι ενα μικρο κρυολογημα ειναι μαλλον απο το φουσκωτο ,αφου βρηκες τροπο με τα κακα της παλι καλα τουλαχιστον να μη ζοριζεται η καημενουλα ,κατι σε κοσμημα μπορεις να παρεις για τη δασκαλα ,κατι για το λαιμο ή σκουλαρικια αν φοραει ή καποιο βιβλιο

Αννα Μαρια λαχταρα πηρατε κι εσυ αλλα και ο μικρος ,μιας γνωστης μου ο μικρος ειχε πεσει απο το κρεβατακι του κι εσπασε το χερι του θελουν πολυ προσοχη,παλι καλα που δεν χτυπησε πολυ,ο Δημητρης απο πολυ μικρος του αρεσε να ξεφυλλιζει παραμυθια και τωρα αν παρω να του διαβασω ενα πρεπει να τα διαβασουμε ολα ο λαιμος με πιανει καθα φορα,εσυ γιατι παλι ο λαιος σου κρυωσες παλι;ειδες ποσα πραγματα αντιλαμβανεται μεγαλωνει και καθε μερα θα ασε εκπλησει ολο και περισσοτερο ,καλε γιατι τον λες αχρηστο τον ανθρωπο σου εφερε και τουρτα κι εσυ γκρινιαζεις;αχαριστη παπαπα,για το σχολειο που λες καλυτερα να αργησει να παει ενα χρονο αυτο ομως ποιος το αποφασιζει;δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα πρεπει να εισηγηθει ο δασκαλος για να το κρατησουν αλλη μια χρονια στο νηπιαγωγειο μονη της η μαμα δεν μπορει να κανει τιποτα και δεν ειναι και η μονη καταλληλη να κρινει νομιζω...

Κατερινακι να μην αγχωθεις καθολου με τη βαφτιση ολα θα γινουν μια χαρα,θελω κι εγω να δοκιμασω αυτα τα βοτσαλακια που λες μιαμμμ!!εγω που ρωτησα δεν μου ειπε κανενας οτι υπαρχει τετοια επιλογη αλλα οτι πρεπει να παει κανονικα με τα παιδακια του 2009 εφοσον δεν εχει καποιο προβλημα που θα το επιβεβαιωνει η δασκαλα του...

χθες εκανα σουφλε με κολοκυθια και μακαροναδα κι εμεινε και για σημερα ετσι δεν εχω μαγειρεμα παω να καθαρισω το πανω οροφο μεσα στη σκονη ειμαστε παλι γκρρρρ....

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κόρες!

Ευτυχώς σήμερα είναι πολύ καλύτερα ο λαιμός μου, έτσι δεν πήγα στο γιατρό. Ελπίζω να μην με ξαναπιάσει πάλι...

Πριν πήγαμε για διάφορες εξωτερικές δουλειές, και στο γυρισμό ο μικρός κοιμήθηκε στο αμάξι. Μεταξύ άλλων πήγαμε και στη Δημοτική Βιβλιοθήκη. Κατέβηκα εγώ και οι άντρες με περίμεναν στο αυτοκίνητο. Ο Αντρέας συνέχεια φώναζε "ατέι, ατέι", επειδή την προηγούμενη φορά που πήγαμε, η υπάλληλος εκεί του κόλλησε αυτοκόλλητα αστεράκια στο χέρι, και ήθελε πάλι. Τον έφερε μέσα ο άντρας μου και του κόλλησαν πάλι τρία αστεράκια, και φώναζε "ατέι, ατέι"! Του λέω "πες ευχαριστώ" και λέει "τοοοο"!

Τώρα έβαλα κοτόπουλο με κολοκυθάκια, ντομάτα και βασιλικό στη γάστρα (αξιοποιώ τη σάλτσα που περίσσεψε από την χτεσινή πίτσα).

Βάσω, μακάρι να περάσουμε και τη δεύτερη εγκυμοσύνη μας μαζί!!!

Ευτυχώς που της πέρασε της Ιωαννούλας.

Στις φωτογραφίες είστε και οι δύο κούκλες. Σε μια φωτογραφία που είστε και οι τρεις, και φαίνεται στον τοίχο μια φωτογραφία γάμου, εσύ είσαι η νύφη;;;;;;; Έχεις αδυνατίσει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!

Για τη δασκάλα εγώ θα πρότεινα βιβλίο, γιατί εγώ πάντα βιβλία αγοράζω για δώρα, χεχε!

Κατερίνα, εγώ το μόνο που δε χορταίνω αυτό το καλοκαίρι είναι ο ύπνος, γκρρρ... Α, και τα παγωτά, κλαααααααααψ..............

Δεν κρύωσα, είναι η ίωση που με ταλαιπωρεί από τις 3 Ιουλίου.

Είδα και τις δικές σας φωτογραφίες, είστε μια απίθανη οικογένεια!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια με εκανες και γελασα που με ρωτας αν ειμαι εγω η νυφη!χαχα!ναι εγω ειμαι!ημουν +35κιλα εκει σε συγκριση με τωρα!αυτο με ρωτανε οι πιο πολλοι που δεν με ηξεραν προηγουμενως!λενε εσυ εισαι η νυφη?χαχα!ηθελε ατει ο αντρεας?μου αρεσει που οτι τους λες τωρα το επαναλαμβανουν πισω!ποσο μεγαλωσαν!

ΚΑ1 κατι τετοιο θελω να παρω στη δασκαλα!κατι προσωπικο βασικα!θα δω αν ενδιαφερονται και οι αλλες μαμαδες για να παρουμε κατι συμβολικο ολες μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, τι κανετε? Εγω εδω κομματια αφου κοιμηθηκα στις 3:30 με το ζορι κ μετα ξύπνησα νωρις νωρις. Πηγαμε εκδρομουλα στα βουνα (κακοπετρια για τις κυπριες!). Ειχε παει το σχολειο μου που εχουν καλοκαιρινο εκδρομουλα κ πηγαμε να τους δουμε..Ωραια ηταν. Ο μικρος κοιμηθηκε στην επιστροφη κ τωρα κανει ζαβολιες. Περιμενω τους γονεις μου να ερθουν θα μου φερουν κ τη βαφτιστηρα μου για διακοπές λιγες μερες!!! Χθες εκανα τις δουλιτσες μου μεχρι αργα κ ετσι σημερα μονο πλυντηριο ειχα και ξανα μαεμα σαλονι κουζινα που πηγαινοερχεται ο μικρος!

Κατερινα μου μην αγχωνεσαι.θα σου πουν οι δασκαλες αν εχει κατι κ θα ρωτας κ εσυ.. Ο αντρας μου πηγε Γερμανια..Ο Στεφανακος μου εκλεισε τα 2 στις 12. Καναμε παρτυ κ ενθουσιαστηκε. Οταν εσβησε τα κερακια λεει στο τελος " κι αλλο μπερντει το γιου"!!! χαχα το απολαυσε πραγματικα!!

ΚΑτερινα καγκουρακι τελικα ειχε φουσκωμενο εντερο ο αντρας μου, ειναι καλυτερα ευχαριστω!

Βασω μου εγω μενω Λευκωσια! Να χαιρεσαι τη μικρη σου. Ο μικρος μου εκλεισε τα 2 στις 12/7. Δωρακι καναμε κ εμεις στη δασκαλα του μικρου..ΤΗς καναμε ενα διακοσμητικο με κερακι..Καλη λυση ειναι κ το βιβλιο ή πετσετα θαλασσας ή κρεμα σωματος απο marks &spencer.

Αννα Μαρια μπραβο στον Αντρεακη σου...Ωραια η αφιερωση στην τουρτα!! Σας λαχταρησε ο μικρος ε? Εμενα να δεις ποσες φορες τα κανει αυτα..παντου σκαρφαλωνει κ πειραζει!!! Για τα βιβλια κ μενα πολλες φορες μου τα πιανει κ απλα ξεφυλιζει ή προσποιειται οτι διαβαζει μονος χαχα Κ ο Στεανακος μετραει απο 1-10, ξερει τον κυκλο, τριγωνο, αστερι κ αλλα πολλα. Καθε μερα με εκπλησσει!! Ποτε φευγετε ταξιδι? Περαστικα για το λαιμο...

Σας αφηνω παω να ετοιμασω να κανω μπριαμ...Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τελείωσαν τα ψέματα! Σήμερα το απόγευμα φεύγουμε για Πάφο, και αύριο το πρωί πετάμε για Πάτρα!

Λογικά θα ξαναμπώ κάποια στιγμή, αλλά σας φιλώ όλες από τώρα!

Θα τα πούμε 1 ή 2 Αυγούστου!

Πολλά φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!παλι ο πατερας μας πηγε επαγγελματικο ταξιδι...γυρναει το Σαββατο!οποτε παλι μονοι μας εδω...θα πηγαινουμε βολτουλες τα 2 μας..δ.εν πειραζει!απο εχθες αρχισα διαιτολογο...ελπιζω να με βοηθησει!

Κατερινα εσυ θηλαζεις ακομη και τωρα που εισαι εγκυος?ή το εκοψες???θα κανεις και ταντεμ?εγω δεν νομιζω να αντεχα για ταντεμ!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ εσενα πως ηπιε ξενο ο Αντρεας>???του εχω παρει ποσες μαρκες αλλα τιποτα...καλα για το κατσικισιο δεν το συζηταω!!!το εφτυνε!αχαχαχαχαχ θελω μονο το βραδυ να πινει γιατι πλεον κουραστηκα το βραδυ να θηλαζω και του δινω γιαουρτακι και κοιμαται...για τη μερα δεν εχω προβλημα...θηλαζει οσο θελει!και θα το συνεχισω....αλλα το βραδυ??? Κατερινα εσυ μου ειχες πει ενα κολπο?πες το μου ξανα γιατι τωρα λεω να το δοκιμασω...

ποπο σε λαχταρησε Ανννα Μαρια!!!βρε τα ατιμα...παει και η κουνια δηλαδη...θα τον βαλεις σε κρεβατι κανονικο σιγα σιγα ε?εμενα γινεται και κρεβατι η κουνια...οποτε αν μου το κανει αυτο καμια φορα θα την καταργησω την κουνια!εχει ακομη βεβαια...και εμενα ειχε πεσει αν θυμασαι απο το καναπε...δεν ειχε τιποτα ...υπνηλια και εμετο να μην κανει με ειχε πει!

Βασω αντε και εσυ να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα και με το καλο να πατε διακοπουλες...και εμεις αλλες 3 μερες θα παμε διακοπες...στις 16 με 18 Αυγουστου...γιατι 12 με 15 Αυγουστου θα ασχολουμαστε με τη μετακομιση!!!

αυτααααααααααααα φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια καλο ταξιδι και καλα να περασετε! θα μεινετε σε ξενοδοχειο στην Πσφο αποψε ή σε καποιο συγγενη?Μαρινα ευχαριστω για τις ευχες!εσυ απ οτι ξερω δεν θες τοσο συντομα να κανεις αδελφακι στον Αντωνακη οποτε στο ευχομαι οποτε το θελησεις να ρθει:)Mαρακι μου απο Λευκωσια εισαι?και εισαι διορισμενη δασκαλα στη Λεμεσο???αρκετη αποσταση για να την κανεις καθημερινα αλλα ας ειναι, δουλεια να υπαρχει!σε ποιο σχολειο εισαι διορισμενη?Α δεν σας ειπα. . .!χθες μου ηρθε αναλαμπη γιατι εκανα ταμα Στην Παναγία Της Τήνου να παρω τη μικρη να προσκυνησει καθως και Στην Αγία Ειρήνη Την Χρυσοβαλάντω!και επειδη λογαριαζω να αρχισω προσπαθειες για εγκυμοσυνη δεν θα μπορω να ταξιδεψω και κοιταμε για τελη Σεπτεμβριου να ερθουμε Αθηνα και απο Ραφηνα να παμε Τηνο την μια μερα και την επόμενη απο Ραφηνα να παμε Άνδρο να προσκυνησουμε Στην Αγία Μαρίνα!θελω πολυ να παω σε αυτες τις Εκκλησιες να παρω και τη μικρη!βασικα θα παει και η μαμα μου, η γιαγια μου, η θεια μου, μπορει να παει και ο ξαδελφος μου με την κοπελα του γιατι ο αντρας μου λεει δεν παει μονος του με τοσες γυναικες αρα αν παει ο ξαδελφος μου θα παει αν δεν παει θα μεινει Κυπρο και θα παω εγω με τη μικρη και τις υπολοιπες κοπελες!βασικα πηγαμε το 2010 πριν μεινω εγκυος και Στην Παναγία της Τήνου και Στην Αγία Ειρήνη Την Χρυσοβαλάντω παλι με τη μαμα μου, τη γιαγια μου και 2 φιλες και εκανα ταμα να με βοηθησουν να μεινω εγκυος και να παω εκει με το μωρακι μου να προσκυνησουμε!νομιζω πως θα παμε τελικα και ισως ακυρωσω τις διακοπες που κλεισαμε για εντος Κυπρου αν δεν βγαινουμε οικονομικα!θα δω!βασικα τωρα περιμενω να δω ποσα ατομα θα καταληξουμε να παμε και θα τα κλεισω!να αλλαξουμε και λιγο παραστασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε στο τικερακι μου δεν προχωραει η ηλικια της μικρης!γιατι?πως το διορθωνω?η Ιωαννα τωρα ειναι 1 ετους, 7 μηνων και 18 ημερων!γιατι αυτο εμεινε κολλημενο στο 1 χρονο 4 μηνων και 10 ημερων?για πειτε καμια ιδεα να το διορθωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω να πατε Τηνο!και εμεις πηγαμε τον Ιουνιο και εκπληρωσαμε το ταμα μας για τον Αντωνακη μας!!! ειναι ενα ΤΕΛΕΙΟ ταξιδι!εμεις μονο Τηνο πηγαμε για 4 μερες!πολλες ωρες ταξιδι απο Θεσνικη Ραφηνα και μετα Τηνο ...με το μωρο αρκετη κουραση αλλα αξιζε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω να πατε Τηνο!και εμεις πηγαμε τον Ιουνιο και εκπληρωσαμε το ταμα μας για τον Αντωνακη μας!!! ειναι ενα ΤΕΛΕΙΟ ταξιδι!εμεις μονο Τηνο πηγαμε για 4 μερες!πολλες ωρες ταξιδι απο Θεσνικη Ραφηνα και μετα Τηνο ...με το μωρο αρκετη κουραση αλλα αξιζε!!!

καλα απο οικονομικα ξετιναχτηκαμε με αυτο το ταξιδι,,,,χιλιαρικο και!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γλυκα σας διαβαζω ανελιπως ως να σχολιασω τα μισα τα ξεχνω

αννα μαρια μου καλο ταξιδι σας λαχταρησε ο αντρικος κ μενα 6 μηνων σηκωθηκε ορθιος κ φουνταρε απο την κουνια ειχα παρει αποστευτη λαχταρα τα βγαλα νωρις κ ειναι κουνια κρεβατι μιας κ εκανε ταρζανιες στην αρχη ειχα προστατευτικο αλλα για πολυ λιγο καιρο

αννα μαρια χιλιοχρονη υγεια κ ευτυχια εγω 22 ειχα γιορτη

μαρακι τι κανει ο συζηξ γερμανια για δουλεια;

αφου περασε παλι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα με το καλο κ εσυ για δευτερο η παναγια μαζι σου τηνο ειναι πολυ ομορφα ειχα παει για ταμα κΑποτε ειχε τροχαιο η αδεσφη μου κ σωθηκε απο θαυμα κ ειχα ταξη λαμπαδα στο μποι της αδερφης μου οταν πηγα ενιωσα απιστευτα ομορφα απιστευτα!!

καγκουρακι μου σε θαυμαζω τρια παιδακια με κοντινη διαφορα μπραβω σου κοριτσαρα μου εχεις κοντα τη μανουλα θυμησε μου;;

αναλαμπη βασουλα εισαι μια κουκλα κ με συν35 κιλα κ με πλην 35 κιλα η κορη με τα φουλαρια σε κουκλιτσα ψευτικη

έπισης κα κορμαρα φτου φτου με τρεις αντρες μαλλον τεσσερις βασιλισσα να πω κ κατι ετσι για να ευθυμησουμε με ολο το θΑρρος στειλε κ λιγο βυζι σε μενα το παραπονο μου εχω μικρο βυζι κ παντα καμαρωνω τις κοπελες με πλουσια ελαιοι χιχι

η αδερφη μου φοραει το 4 σουτιεν πηρε κ τη μεριδα μου χαχα εγω το δυο με το ζορι σνιφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου κ τα δυο σας καλα θα περασετε δεν εχεις αμαξακι να πατε κανα μπανακι;;θυμισε μου περιοχη που μενεις;; Συγνωμη αλλα το αλτσχαιμερ μου χει χτυπησει ηδη την πορτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναλαμπη μωρουδενια μου το φαι που πεταει κατω κ εγω το πεταγα επιδεικτικα μπροστα του κ ελεγα επεσε τωρα πφφφ βρωμικο κ σταματησε να τρωει απο κατω κ μενα δην οερασε τη φαση σας παντως χιχι

επισης καγκουρακι εμενΑ στο κολυμβητηριο ξεκινησε με τετοια τουβλακια εξι. Κ ενα ενα βγαζαμε στη θαλασσα παρολο που ξερει για να μην κουραζεται μιας κ παμε αρκετα βαθια τον αφηνω κ με τα εξι νομιζω ειναι καλα γιατι δεν επαναπαυονται κολυμπανε κανονικοτατα αν κ πιο πολυ απο οσο ειδα ειναι κ η σιγουρια κ καλα κατι φορανε. Εχει πλακα ο β παιζει εξω οταν θελει να μπει βαζει τη ζωνη μονος του κ βουταει εχει πολυ πλακα η ανεξαρτησια τους σε αυτη την ηληκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς είμαστε μια χαρούλα! Σήμερα είχε η μαμά μου τον Πάνο και έτσι ξεκουράστηκα κάπως! Το απόγευμα πήγα με τη κορούλα μου στο mall για ψώνια και περάσαμε όμορφα! Σκεφτόμουν πως όταν μεγαλώσει θα πίνουμε μετά και καφεδάκι...Χαχαχαχαχα! Ανέβασα κι εγώ φωτογραφίες στην ομαδούλα μας! Ευτυχώς στο νέο mammy τα κατάφερα. Του Πανούλη η φωτογραφία είναι από τα Χριστούγεννα. Αυτή που κρατάω την Αλεξάνδρα αγκαλίτσα και χαίρομαι είναι από το πάρτυ του Πάνου τον Μάρτιο! Οι άλλες δύο με το ροζ φορεματάκι τραβήχτηκαν αρχές Ιουνίου και γι' αυτό δεν είχα βγάλει ακόμα τα χαλάκια. Η πιο πρόσφατη είναι αυτή που φορά η Αλεξάνδρα πορτοκαλί φορεματάκι αλλά βγήκε πλαγίως...Χαχαχαχαχα. Όταν με το καλό πάρω φωτογραφίες από τη βάφτιση θα σας βάλω! Κατά τα τέλη Αυγούστου μου είπε ο φωτογράφος και ξενέρωσα αλλά δεν πειράζει. Θα κάνω υπομονή μέχρι τότε. Κατερινάκι μου άρεσαν πάρα πολύ οι φωτογραφίες που ανέβασες! Τα αγοράκια σου είναι και τα τρία πανέμορφα και μου αρέσει τόσο πολύ που παίζουν μαζί! Εσύ είσαι μια κορμάρα και στο έχω ξαναπεί ότι δεν φαίνεται πως έχεις κάνει 3 παιδάκια. Φτου φτου! Όσο για το στήθος σου, ζηλεύω κι εγώωωωω....Δεν ξέρω τι έγινε αλλά μετά το θηλασμό και ειδικά όταν έχασα κιλάκια εξαφανίστηκε. Άσε που γενικώς έπαθε πλάκα το καημένο. Μακάρι να ξαναπάρει κάποτε τα πάνω του! Προς το παρόν δεν θέλω ούτε να το βλέπω....Η παραλία φοβερή! Έτσι ακριβώς μου αρέσουν οι παραλίες!Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος να το πας το παιδί αργότερα στο δημοτικό. Αφού είναι μπροστά γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο; Άσε να δει και η δασκάλα του και θα σε συμβουλεύσει κι εκείνη καταλλήλως. Ο Πάνος θα πάει παιδικό γιατί το κανονικό σχολείο σε εμάς δεν παίρνει προνήπια αλλά μόνο νήπια. Όσα παιδάκια πάνε προνήπιο -δεν είναι υποχρεωτικό όπως ξέρεις- πρέπει να πάνε παιδικό σταθμό και να κάνουν εκεί το προνήπιο. Βάσω μου και οι δικές σου φωτογραφίες είναι υπέροχες! Η Ιωαννούλα σου μια μικρή πριγκίπισσα! Μου αρέσουν πολύ τα μεγάλα της μάτια και η σοβαρότητά της! Είναι κουκλίτσα σαν τη μαμά της! Είσαι κι εσύ πολύ όμορφη και γενικώς είστε μια όμορφη οικογένεια! Όσο για το δώρο της δασκάλας, θα έπαιρνα ή βιβλίο ή κάποιο κόσμημα για λαιμό ή χέρι.Θα περάσετε όμορφα στην Τήνο. Τι πιο ωραίο από μια γυναικοπαρέα;;;; Άννα Μαρία ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για τα γενέθλιά σου! Πάντα ευτυχισμένη να είσαι και σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλίτσα! Πολύ τρυφερός ο άντρας σου και παρεμπιπτόντως γέλασα πολύ που τον αποκάλεσες άχρηστο..Χαχαχαχαχα...Βρε τον δόλιο. Τι άλλο να κάνει πια ο χριστιανός;Ο Αντρέας λέει και κάνει πάρα πολλά πράγματα! Είναι έξυπνο παιδάκι! Φαντάζομαι την λαχτάρα που πήρες με την πτώση από την κούνια. Αν η κούνια γίνεται κρεβάτι να το κάνεις άμεσα και να πάρεις ένα προστατευτικό ώστε να μπορεί να κατεβαίνει μόνος του όποτε θέλει από το κρεβάτι. Εγώ όταν είδα ότι ο Πάνος άρχισε τις ταρζανιές έκανα αμέσως την κούνια του κρεβάτι. Καλές διακοπές! Να περάσετε πολύ όμορφα και περιμένουμε σύντομα νέα! Μαρίνα θα έχετε μετακόμιση μέσα στον 15Αύγουστο;;; Κουράγιο. Μετά θα φύγετε και θα ξεκουραστείτε. Γιατί σε κούρασε ο βραδινός θηλασμός; Ξυπνάει μέσα στη νύχτα συχνά για να θηλάσει; Δεν ξέρω να σου προτείνω κάποιον τρόπο για να πάρει ξένο. Η Αλεξάνδρα το δέχτηκε αμέσως. Σκόνη έδωσα. Το frisomel. Εύχομαι να ξεκολλήσεις από τα 80 γιατί είναι πράγματι πολύ σπαστικό να προσέχεις και να μη χάνεις. Μάγδα τι κάνει ο Βασιλάκης σου; Εσείς πότε φεύγετε για διακοπούλες;; Γέλασα με τα νούμερα του σουτιέν που είπες πως η αδερφή σου πηρε ένα νούμερο και από σένα...Χαχαχαχαχαχα. Κατερίνα μου λίγες μερούλες έμειναν μόνο μέχρι τη βάφτιση του Νικόλα. Όλα θα είναι υπέροχα! Είσαι πολύ οργανωτική και τα ετοίμασες όλα εγκαίρως! Ανυπομονούμε να έρθουμε και να σας καμαρώσουμε! Τι κάνει το νινί στην κοιλίτσα;; Σε λίγο καιρό θα αρχίσει και τις κλωτσίτσες! Έχουν αρχίσει και τα στοιχήματα για το φύλο του μωρού! Μας κρατάς σε αγωνία! Μπράβο σου που αντέχεις να μη μάθεις φύλο. Μεγάλη αυτοσυγκράτηση έχεις! Εσύ αλήθεια τι διαίσθηση έχεις;;; Για να δούμε το ένστικτο της μάνας. Μαράκι ο Στεφανάκος σου είναι πολύ μπροστά! Ξέρει να μετράει και ως το δεκα;; Μπράβο στο αγοράκι σου! Είναι ζωηρούλης;;; Περάσατε όμορφα στην εκδρομή ε;; Τρελαίνονται και τα παιδάκια για τις εκδρομούλες! Χριστινάκι πώς τα πάτε με την πάνα;; Εντάξει με τα κακά;; Έχετε κάνει απόπειρα να κόψετε και την βραδινή;;; Αύριο το απόγευμα περιμένω μια φίλη-συνάδελφο που θα έρθει με την κορούλα της για να παίξουν και τα παιδιά. Ήμασταν μαζί εγκυούμες και στο πρώτο και στο δεύτερο! Ο απόλυτος συγχρονισμός! Αυτά τα νεάκια μας! Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Ανθη τι κουκλακια παιδια εχεις!νομιζω σου μοιαζουν και τα 2!πιο πολύ ο Πανος νομιζω!ευχαριστω και για τα ομορφα λογια για τις δικες μας φωτο!αστα και το δικο μου στηθος εγινε. . . .οπως λες και συ επαθε μια πλακα μετα την εγκυμοσυνη και το χασιμο των κιλων!παντα θυμαμαι τον εαυτο μου με μεγαλο στηθος γιατι ειχα παντα παραπανισια κιλα, μετα που εχασα τοσα πολλα κιλα αναγκαστηκα επαθε το τραλαλα του!χαχαΜαγδουλα ευχαριστωωωω!!!!ο Βασιλακης πως ειναι?χαιρεται τη θαλασσα τωρα το καλοκαιρακι!τι ειναι αυτο με τα τουβλακια?θελω και γω να μαθει η Ιωαννα κολυμπι για να μπορω να την αφηνω να μπαινει στη θαλασσα χωρις να τρεμω!θυμαμαι που ειχες ξαναναφερει για το ατυχημα της αδερφης σου και για το ταμα που ειχες κανει Στην Παναγία Της Τήνου και το εκπληρωσες!Οι Άγιοι κανουν θαυματα!πιστη να χουμε πανω απο ολα!γι αυτο θελω και γω να παρω τη μικρη μιας και παρακαλεσα την Παναγία τοτε που πηγα να καταφερω να μεινω εγκυος και θα παιρνα το παιδι μαζι να προσκυνησουμε!μιας και θελω να ξαναμεινω εγκυος, δεν θα μπορω να ταξιδεψω και ετσι τωρα ειναι ευκαιρια!ΚΑ1 τελεις οι φωτο σας!και οι παραλιες καταπληκτικες!τι ομορφα α α!θα πατε και μεσα στον Αυγουστο καπου ή τελειωσαν οι διακοπες σας?Αννα Μαρια τωρα ή θα εισαι στο αεροπλανο ή θα εισαι στο αεροδρομιο!καλο ταξιδι να εχετε!φιλια στον Αντρεα!Μαρινακι τι κανεις?ο Αντωνακης καλα ειναι?ποτε μετακομιζετε?θα παμε Στην Παναγία Της Τήνου!σημερα μαλλον θα κοψουμε και τα εισιτηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...