Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΝΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ!


Recommended Posts

Κοριτσάκια καλησπέρα! Σήμερα έκανα κι εγώ το Β΄ Επιπέδου κι ευτυχώς όλα πάνε super..Η μπεμπούλα μας είναι μια χαρούλα και αναπτύσσεται φυσιολογικότατα...Εχθες κλείσαμε την 21η εβδομάδα και το βάρος της κορούλας μου είναι 395 γραμμάρια (τόσο μεγάλη!):P :P και το μήκος της 22 εκατοστά! Είμαι πολύ χαρούμενη που όλα πήγαν καλά, αν καιείχα αρκετό άγχος...

Σήμερα η μπεμπούλα μου την ώρα της εξέτασης ήταν πολύ ήσυχη για 1η φορά γιατί κοιμόταν...Ενώ την εξέταζε ο γιατός λοιπόν, μου είπε να βγω έξω, να πάω να φάω μια σοκολάτα για να ξυπνήσει το αστέρι μου και να συνεχίσουμε την εξέταση...όπως καταλαβαίνετε, αγχώθηκα, έλεγα ότι κάτι συμβαίνει, αλλά αφού έφαγα τη σοκολάτα το νινί μου άρχισε τις κλωτσιές κι έτσι ολοκληρώσαμε το Β΄ Επιπέδου..Ο γιατρός ήταν ενθουσιασμένος με τα αποτελέσματα!

Και για το τέλος σας άφησα το καλύτερο...Είδα για 1η φορά τη φατσούλα της...Κι επειδή η μαία μου ζήτησε από οτ γιατρό και μια 3D φωτογραφία, εκείνος ευγενέστατος, μας την έδειχνε αρκετή ώρα στο 3D και μας έβγαλες περίπου 15 φωτογραφίες...Αν και φαίνονται πεντακάθαρα τα χαρακτηριστικά της, είναι ακόμα σαν ALIEN...:P :P :P :P

όμως είναι το πιο όμορφο εξωγηινάκι του κόσμου...Κι εγώ κι ο αντρούλης μου κατασυγκινηθήκαμε όταν την είδαμε...Πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας...:laugh:

:laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος και σε εκείνες που πλησιάζει η ώρα για το B Επιπέδου εύχομαι τα καλύτερα...

Φιλάκια πολλά!

Υ.Γ:Βρε κοριτσάκια μου επειδή το μπουμπουκάκι μου μου φαίνεται πολύ μικρό ακόμα (μόνο 400 γραμμάρια;;;;:dry: :dry: ), για πείτε μου τα δικά σας μωράκια πόσο ήταν όταν κάνατε Β' Επιπέδου και σε ποια εβδοάδα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xairomai mpempoula mou pou ola se pigan kala..

me sokolata ksipanaei to moro??????k tin ton peiraze pou koimotan?isa isa kanei kaliteres metriseis..

ego ekana ton megalo iperixo 6 minon akribos dil stin 23bpara mia mera k itan 504 grm..

mi stanaxoriesai tha megalosei to moraki sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xairomai mpempoula mou pou ola se pigan kala..

me sokolata ksipanaei to moro??????k tin ton peiraze pou koimotan?isa isa kanei kaliteres metriseis..

ego ekana ton megalo iperixo 6 minon akribos dil stin 23bpara mia mera k itan 504 grm..

mi stanaxoriesai tha megalosei to moraki sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ.ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΗΝ 23η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 600 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ.ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΗΝ 23η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 600 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gwgw mou sygxarhthria!!!!:woohoo: :woohoo:

eides pou sou eipa oti ola 8a einai mia xara??;)

emena h dikia mou akrivws 22 evdomadwn htan 450gr.

mhn anhsyxeis!!mia xara einai to mpempaki k exei

akoma mellon na ginei zoumpourloudiko!!!:silly: :silly: :laugh:

filakia polla:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gwgw mou sygxarhthria!!!!:woohoo: :woohoo:

eides pou sou eipa oti ola 8a einai mia xara??;)

emena h dikia mou akrivws 22 evdomadwn htan 450gr.

mhn anhsyxeis!!mia xara einai to mpempaki k exei

akoma mellon na ginei zoumpourloudiko!!!:silly: :silly: :laugh:

filakia polla:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε Thouli μου γιατί ήθελε να κουνιέται το κοριτσάκι μου..Αλλά είναι γεγονός ότι τα γλυκά προκαλούν υπερδιέγερση στα μωράκια μας..Τώρα, γιατί ήθελε να κουνιέται, δε με νοιάζει...Αφού είναι καλά το ζουζούνι μου και σάμπα να χόρευε δε με ενδιαφέρει καθόλου...:P:P :P

όσο για το βάρος συγκριτικά με το δικό σου είναι καλό...Εμένα πριν 2 εβδομάδες ακριβώς ήταν 282 και σήμερα ήταν 395..Οπότε σε δύο εβδομάδες, όσο ήσουν εσύ δηλαδή όταν έκανες το Β Επιπέδου, θα έχει ξεπεράσει ελπίζω τα 500 γραμμάρια..Οπότε μια χαρούλα!

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε Thouli μου γιατί ήθελε να κουνιέται το κοριτσάκι μου..Αλλά είναι γεγονός ότι τα γλυκά προκαλούν υπερδιέγερση στα μωράκια μας..Τώρα, γιατί ήθελε να κουνιέται, δε με νοιάζει...Αφού είναι καλά το ζουζούνι μου και σάμπα να χόρευε δε με ενδιαφέρει καθόλου...:P:P :P

όσο για το βάρος συγκριτικά με το δικό σου είναι καλό...Εμένα πριν 2 εβδομάδες ακριβώς ήταν 282 και σήμερα ήταν 395..Οπότε σε δύο εβδομάδες, όσο ήσουν εσύ δηλαδή όταν έκανες το Β Επιπέδου, θα έχει ξεπεράσει ελπίζω τα 500 γραμμάρια..Οπότε μια χαρούλα!

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Χρυσάκι μου..όλες μου το λέγατε ότι θα πάνε όλα καλά, αλλά το άγχος δε μας αφήνει μέχρι να μας το πει ο γιατρός...Είδες όμως ρε ζουζού;;;Χθες που με ξενυχτήσατε με τη φλυαρία σας όλη νύχτα,το κούρασα το κοριτσάκι μου και κοιμόταν όλη μέρα σήμερα...χιχιχιχιιχι...

:P :P :P :P όσον αφορά στο βάρος, έχω ηρεμήσει...Μια χαρά είναι...Θα γίνει μέχρι να τη γεννήσω τεράστια!;) ;)

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Χρυσάκι μου..όλες μου το λέγατε ότι θα πάνε όλα καλά, αλλά το άγχος δε μας αφήνει μέχρι να μας το πει ο γιατρός...Είδες όμως ρε ζουζού;;;Χθες που με ξενυχτήσατε με τη φλυαρία σας όλη νύχτα,το κούρασα το κοριτσάκι μου και κοιμόταν όλη μέρα σήμερα...χιχιχιχιιχι...

:P :P :P :P όσον αφορά στο βάρος, έχω ηρεμήσει...Μια χαρά είναι...Θα γίνει μέχρι να τη γεννήσω τεράστια!;) ;)

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα β επιπέδου στις 21 εβδομάδες καί ήταν μόνο 293g...Τότε μας είπε ο γιατρός ότι είναι μικρούλα...και τώρα στις 27 εβδομάδες, ήταν 1067g και μας είπε ο γιατρός ότι έίναι λίγο πιο βαριά απο όσο θα έπρεπε σε αυτές τις εβδομάδες....

Τα μωρά πέρνουνε βάρος συνέχεια και περίεργα, για αυτό δεν νομίζω ότι πρέπει να σου φαίνεται μικρή....και όπως λέει ένας γιατρός " Υπάρχουν μικρά και μεγάλα μωρά..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα β επιπέδου στις 21 εβδομάδες καί ήταν μόνο 293g...Τότε μας είπε ο γιατρός ότι είναι μικρούλα...και τώρα στις 27 εβδομάδες, ήταν 1067g και μας είπε ο γιατρός ότι έίναι λίγο πιο βαριά απο όσο θα έπρεπε σε αυτές τις εβδομάδες....

Τα μωρά πέρνουνε βάρος συνέχεια και περίεργα, για αυτό δεν νομίζω ότι πρέπει να σου φαίνεται μικρή....και όπως λέει ένας γιατρός " Υπάρχουν μικρά και μεγάλα μωρά..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Η Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ;;;

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΒΓΑΛΑΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ..

ΕΓΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΕΘΕΡΑ

ΜΟΥ ΟΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΜΕΝΑ...

ΧΙΧΙΧΙ..

ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ 420 ΓΡΑΜ. ΣΤΙΣ 22 ΒΔΟΜΑΔΕΣ.

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕ.. ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΟΥΛΙΑ ΑΚΟΜΑ..

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Η Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ;;;

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΒΓΑΛΑΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ..

ΕΓΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΕΘΕΡΑ

ΜΟΥ ΟΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΜΕΝΑ...

ΧΙΧΙΧΙ..

ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ 420 ΓΡΑΜ. ΣΤΙΣ 22 ΒΔΟΜΑΔΕΣ.

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕ.. ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΟΥΛΙΑ ΑΚΟΜΑ..

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 22+4 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ 507 gr!ΤΟΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΣΤΗΝ 27+4 ΗΤΑΝ 1067 gr ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΩΡΗΣΕ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 22+4 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ 507 gr!ΤΟΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΣΤΗΝ 27+4 ΗΤΑΝ 1067 gr ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΩΡΗΣΕ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας...Και σε εσάς και τα μπεμπάκια σας εύχομαι τα καλύτερα...Ηρέμησα με το βάρος της..Μια χαρούλα είναι..Μη βγει σαν τους γονείς της(εγώ γεννήθηκα 4300 κι ο αντρούλης μου 5100!!!:ohmy: :ohmy: :ohmy: και φυσιολογικά και οι δυο)! Βέβαια τώρα δεν είμαστε χοντρούληδες..Μωρά όμως...

Χριστινάκι μου όντως με τις φωτογραφίες τρελαθήκαμε..Κι εμένα τόσο ο αντούλης μου όσο και ο μπαμπακας μου λένε ότι είναι ίδια με μενα..Αλλά δεν το πιστεύω! Αφενός είναι πολύ νωρίς και αφετέρου οι κόρες μοιάζουν στους μπαμπάδες τους...:laugh: :laugh:

Φιλάκια και σας ευχαριστώ πολύ!

:kiss: :kiss: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας...Και σε εσάς και τα μπεμπάκια σας εύχομαι τα καλύτερα...Ηρέμησα με το βάρος της..Μια χαρούλα είναι..Μη βγει σαν τους γονείς της(εγώ γεννήθηκα 4300 κι ο αντρούλης μου 5100!!!:ohmy: :ohmy: :ohmy: και φυσιολογικά και οι δυο)! Βέβαια τώρα δεν είμαστε χοντρούληδες..Μωρά όμως...

Χριστινάκι μου όντως με τις φωτογραφίες τρελαθήκαμε..Κι εμένα τόσο ο αντούλης μου όσο και ο μπαμπακας μου λένε ότι είναι ίδια με μενα..Αλλά δεν το πιστεύω! Αφενός είναι πολύ νωρίς και αφετέρου οι κόρες μοιάζουν στους μπαμπάδες τους...:laugh: :laugh:

Φιλάκια και σας ευχαριστώ πολύ!

:kiss: :kiss: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου, εδω κι εγω!Σου εστειλα μηνυμα για να σου πω τα νεοτερα. Εμενα συστυχως δε μου εδειξε ομως το μωρς 3d αλλα κανονικα,σαν να εκανα κανονικο υπερηχο.Νομιζα οτι ετσι γινεται και δεν του ειπα τιποτα.γμτ...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου, εδω κι εγω!Σου εστειλα μηνυμα για να σου πω τα νεοτερα. Εμενα συστυχως δε μου εδειξε ομως το μωρς 3d αλλα κανονικα,σαν να εκανα κανονικο υπερηχο.Νομιζα οτι ετσι γινεται και δεν του ειπα τιποτα.γμτ...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...