Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

καλημερα κ απο μας..νανα τι χρωματα παρηγγειλες;;πες μου κ α νεχω παραγγειλει αλλα θα σου στειλω απο λιγο..μη μασας..εχω πολυ για μενα..

δες για εισητηρια...εκεισα και για την πεθερα..10 μερες..ποτε παραπανω..τι να πω..τηςε τα εκλεισα με 100 ευρω πηγαινε ελα..απο θεσ νικη..

πηγα τη μαρθα σχολειο..

7 η ωρα σηκωθηκε για κακα..και σηκωθηκα κα γω ενοειται@

απλα την ειπα α παιξει στο σαλονι μη ξυπνησει κ τη μπουμπου απο τις 7..

εδω φυσαει..οποτε ακυρο το απογ μπανιο..κριμα..

θα κατεβω κεντρο..μαρκερ θα σου στειλω κ το δεμα..

κριμα στο διονυσακη της τζουλ..

μα ωρες ωρες θελον σκοτωμα οι γιατροι..τι να πω..

το ειδατε αυτο στη κινα με το παιδακι που το πεταξε η αλλη στην τουαλετα και το βρηκανε ζωντανο μεσα στο σωληνα;;

μαρακι καλα κανεις κ γουρουνιαζεις..τωρα που μπορεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ο θανούλης της τζουλ... χαχαχα

κ ο μπαμπάς μου δε θέλει να κάτσει πάνω από δύο βδομάδες μου ειπε...

παρήγγειλα λιλά. κίτρινο κ μπλε.

το μωρό ξύπνησε 12:30, 3:30, 4:30, 5:30 κ ουσιαστικά από τότε δεν ξανακοιμηθηκε... δεν πειράζειγιατί θα τον πάρω μαζί στην αισθητικό κ θέλω να κοιμάται εκεί. χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Διάβασα τα νέα σας μαζεμένα σήμερα που έχω χρόνο στη δουλειά να ξεκλέψω.Έχει έρθει αντικαταστάτης και επειδή του δείχνω αρκετές ώρες τη μέρα δεν έχω την ευχέρια να μπαίνω.Εγώ καλύτερα με την αντιβίωση,άνοιξε ο λαιμός πρέπει να την πάρω όλη βέβαια.Η κόρη η μια μου κανε ωτίτιδα.Περίεργη όμως αυτή τη φορά.Είναι όλη μέρα μες τη τρελή χαρά και μόλις έρθει η νύχτα αρχίζει πιάνει το αυτί,σηκώνει δέκατα και το πρωί βλέπω κηλίδες υγρού στο σεντόνι και ξεράματα στο αυτί.Δώσαμε αντιβίωση 8μέρες αλλά συνεχίζει το βιολί και μας είπε τώρα άλλες 5 μέρες άλλο σχήμα αντιβίωσης να πιάσουμε όλα τα μικρόβια.Αν είναι λέει βάκιλος ή μύκητας και συνεχιστεί θα χρειαστεί να πάρουμε δείγμα από το υγρό για καλλιέργεια.Ελπίζω να μη χρειαστεί.Σχολιάζω σε ξεχωριστό μήνυμα να μη φαίνεται κατεβατό και δε μπορείτε να το διαβάσετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά θαυμάζω τα καμώματα του γιου σου στο μωρό!χα χα.Και γω ψηφίζω υπερ της λύσης της Ανθούλας.Αν κατάλαβα καλά θα κρατάει το μωρό η Ανθούλα και στις 13,00 θα περνάει με το καρότσι από το σταθμό να παίρνει και τον Ανθιμό;Και συ γυρνάς δουλειά;Αυτά μιλάμε από Σεπτέμβρη;Και μεις κάναμε τα χαρτιά για δημοτικό σταθμό τέλος Ιουλίου μας είπαν εμείς να ενδιαφερθούμε για τα αποτελέσματα.Χρυσούλα καλή ξεκούραση και καλά αποτελέσματα στα παιδιά!Μπράβο στο Θανούλη τύπος και υπογραμμός Big brother!Σωσώ για το Μαρθούλι πάλι δεν έχω λόγια το τσαχπίνικο....Οι χλέπες καλέ που πέταξε στα μούτρα του μωρού τι είναι;Μπράβο για τα εισητήρια!Η Θεσσαλονίκη έχει χαμηλούς φόρους Αθήνα που θέλουμε εμεις στα πεθερικά 4 άτομα είναι πολλά τα λεφτά!Εγώ πάλι χθες έκλεισα για Ηράκλειο για Σεπτέμβριο παντρεύεται ο κολλητός μου από Πανεπιστήμιο και θέλω τόσο να πάμε.Χωρίς παιδιά η πρώτη απόπειρα για σκ φυσικά δεν τις αφήνω παραπάνω.Marker τα είδα και γω τα αγόρια σου,κουκλάκια και έτσι τρυφερά που κρατάνε το μωρό,έλιωσα η μάνα!Μοιάζουν μεταξύ τους τα δίδυμα σου,πολύ.Εμένα καμία σχέση.Και μεις δίναμε Infacolic για κωλυκούς πριν το γάλα λίγες σταγόνες.Είναι φυτικό νομίζω πορτοκαλάκι.Για ρώτα το γιατρό σου να ανακουφίζεται ο μπέμπης και το κεφάλι σου...Ντομ να χαίρεσαι τον Φανάκο σου πολύχρονος!Για το ζάχαρο δε ξέρω τίποτα.Τι θα ακούς και συ στη δουλειά ε,φαντάζομαι με τόση αγανάκτιση ο κόσμος!Vag ωραία πραγματα φτιάξατε στο σχολείο.Εμάς πέρσυ μας έδωσε ένα cd που χορεύανε τα παπάκια και φωτο από όλη τη χρονιά.Για να δούμε φέτος.Ρωτήσαμε για γιορτή καλοκαιριού και είπε ακόμα δεν αποφάσισαν αν και πότε θα κάνουν.Πολύ βαρεμένες σε αυτό το τομέα για ιδιωτικός σταθμός.Μαράκι Ζακυνθινό φάε τώρα που μπορείς και έχεις και τη μπέμπα άλλωθι!χα χα...Και γω γλυκό αν φάω το βράδι αφού κοιμηθούν τα κορίτσια στα κρυφά.Γιατί αν με δούν ή δε θα το ευχαριστηθώ να το φάω γρήγορα ή θα το τραβανε να το φάνε αυτές!χα χα...Φιλιά...ελπίζω να μη ξέχασα καμιά..περαστικά στα κορίτσια που λέτε με τα άρρωστα παιδάκια...Maryloo,Αλεκα where are you????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μαντρ εντερ εχει ο υπολογιστης σου..χαχα///περαστικα κα στη μικρη για την ωτιτιδα..

τοσο πολυ;;να σταζει κιολας;;

η αλλη οκ,ε;;

θα ερθετε ηρακλειο;;

ποτε;;που;;4 μερες μονο;;

αλλα ειπες χωρις τα παιδια ,ε;;ε χωρις τα παιδια δε σε θελω να βρεθουμε..χαχα!!

μαθαινει ο αντικαταστατης η ειναι στουρναρι;;

χλεπα ειναι ....το σαλιο..το φτυσιμο..

θα σου ριξω 1 χλεπα..αυτη ειναι η εκφραση..ρε νανα..τις ιδιες αποχρωσεις πηραμε;;χαχ..

δε πεειραζει..

εγω μπορει να εχω κανενα χρωμα παραπανω..τα μεταφορικα ποσο θα σου βγουν;;

αντε να σηκωθοει ο λευτ να ταισω κ να παω κερντρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Ωστε ετσι ο Θανουλης; τι λες ρε παιδι μου...μα καλα οι λεμφαδενες βγαινουν;δεν ειναι απαραιτητοι;ειμαι ασχετη...

Σωσω εχουν προβλημα με το εντερ η μαρντιο και η μαρκερ καλε!

ωστε μαθαινεις τη ντουκαν και σε αλλους...αλλα ποιος στην εμαθε!

εγω πηγα γιατρο χτες, το αμνιακο υγρο οχι απλως στα ανωτατα επιπεδα, εχει βγει εκτος οριων!

Ζαχαρο!μου δωσε κατι χαπια γκλουκοφαζ, αυστηρη διατροφη(γαμω την πουτανα μου γαμω!)

δηλ.οταν του εδειξα μετρηση μετα απο πρωινο κουλουρι Θεσ/κης+1 ποτ.σοκολ.γαλα μου λεει:και ποιος σου ειπε οτι επιτρεπεται το κουλουρι;ποιος σου ειπε οτι επιτρεπεται το σοκολατουχο γαλα;

ε λ ε ο ς !

αλλα εχε χαρη που μπορει να παθω λεει αποκολληση με τοσο πραμα, που ειμαι λεει σαν να χω διδυμα, που υπαρχει λεει κινδυνος προωροτητας(χτυπα εκει που ποναμε) αλλιως θα του την ελεγα!

και εκτακτως θα παω τη Δευτερα να με ξαναδει...

αλλα μου εβγαλε και μια φωτο 3-δ και εχω να πω οτι ειναι πολυ γλυκουλης ο 3ος ηγεμονας!

βαγκ αυτες τις σταγονες για κολικους θα προσπαθησω να τις θυμηθω οταν ερθει η ωρα...αχρειαστες να ναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ, δυστυχώς θα πρέπει να πηγαίνει με αυτοκίνητο να τον παίρνει.

θα είναι περίπου τέσσερις φορές το μήνα.

πρέπει ξα τη ρωτήσω κιόλας αν δέχεται...

μόνοι μας καναμε το σενάριο... χαχαχα.

σωσώ, ήθελα το λιλά για κοριτσίστικο, το μπλε για αγορίστικο κ πήρα κ το κίτρινο για ναβγάζω κ πράσινο... χαχαχα.

τα μεταφορικά μου στοίχισαν τριάντα ευρώ.

να σου πω την αλήθεια... λίγο κατά λαθος την έκανα την παραγγελία...

αλλά το φιλοσόφισα κ είπα ότι είναι δώρο για τα γενέθλια μου... χαχαχα.

πήγα αισθητικό μαζί με τον μικρό.

κοιμόταν σε ολη τη διάρκεια.

έχασα τρεις πόντους στους γλοτούς κ πέντε στα πόδια μετά από τρεις επισκέψεις.

σήμερα μακαρόνια με κιμά.

ντομ, το ορόβλημα με αυτή τη διατροφή είναι το πρωινό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα αφου θα ειναι για 4 φορες το μηνα γιατι δε λες στην πεθερα σου;

θυμαμαι που ειχες πει οτι γιαυτο ηθελες την Ανθουλα για να μην υποχρεωνεσαι σε κεινη αλλα...

αν ειναι για τοσο λιγο μόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

ο μπεμπης εχει αρχισει και μενει ξυπνιο το πρωι και θελει αγκαλιτσα το μαναρι μου και αυτο

οποτε δεν ξερω γιατι αλλα δυσκολευομαι να μπαινω

ενι γουει αρχικαγιανα μην ξεχασω

μαρντ βαλε τον chrome ή δοκιμασε το ctrl+M και θα εχεις εντερ

ρε συ μην παιρνεις τσαμπα τοσες αντιβιωσεις γιατι δεν πας να κανεις μια καλλιεργεια

ο συνδιασμπς αντιβιωσεαν ειναι πολυ συνηθες σε περιπτωσεις που δεν εχουμε αποτελεσμα.

ευχομαι περαστικα σου και γρηγορα

ντομακι ελα ρε συ τοσο πολυ; γιατι δεν κανεις ενεσιμη μορφη κατευθειαν; πιστευει οτι θα ρυθμιστεις;

λες να βγει αληθινο το προαισθημα σου

σκεψου το παντως για τη λιμνη -δε λες καλυτερα στη λιμνη να ερθει εδω;λες να μην μπορουν;

η μανα σου πως παει ρε συ; ηθελα καιρο να σε ρωτησω.

σωσω το πηρε το πμ

ευχαριστω και παλι σου μιλαω μεσα απο τη καρδια μου

καταλαβαινω πως νιωθεις - το ιδιο ενθιωθα στα διδυμα.

αν τα εστειλες τα πραγματα στειλε μου ποσο εκαναν ολα μαζι.

τα δικα σου ηρεμησαν καθολου;

βρε νανα γιατι τοσο πολυ ο μπεμπης; ειχε τιποτα; ή ετσι;

ναι θα πει ηανθουλα εκτο και εαν φυλαεικαι αλλο παιδακι.

πηρα το ινφοκολικ - λεω να το αρχισω απο αυριο

το λυπαμαι πλεον πραγματικα και ειναι τοσο καλο

κλαιει γοερα στον υπνο του και βογκαει πεινει γαλα σφυγγεται και βογκαει και τελικά ή δεν μπορει να πιει να πιει πολυ απο τον πονο ή μενει ξυπνιο απο την υπερενταση.

αν ακι σημερα 2 γευματα τα περασαμε χωρις κολικους -φτου φτου μην το ματιαξω.

βρε βαγκ αυτο λεει για παιδια και για μεγαλους που μου εγραψες

φανταζομαι οτι θα κανεικαι για βρεφη αλλα δεν το αναφερει αν πω την μαυρη αληθεια -εκτος εαν το περασα.

πως δινουμε το ινφο

1-2 σταγονες πρι καθε γευμα;

μαρακι τα κωλοκιλα μενουν ειναι η μαυρη αληθεια και δεν χανονται ευκολα -τουλαχιστον τα δικα μου

αλλα φαε που θα βρεις αλλη ευκαιρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφαγα ενα τοστ

μια κομματαρα χαλβα

πεινω την χωρις αλκοολ μπυριτσα μου και θα κατεβασω καμια ταινια

εχω και ενα πονοκεφαλο

του που@@@τη ποναω -πηρα ντεπον

νυσταζωωωωω

μιλαω μοναχη εδω ε; χαχαχα

παραμιλαω μαλλον χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ, είναι καθημερινή αυτή η κατάσταση με τον βραδινό ύπνο... δυστυχώς..

κ είναι το μοναδικό του κουσουράκι.

προς το παρον δεν έχει άλλο παιδάκι η ανθούλα.

αυριο θα της τηλεφωνήσω...

κι εγώ παραέφαγα το απόγευμα.

έφαγα μία αυγόφετα, ένα παγωτό σάντουιτς, ένα καλιτσούν, ένα κομματι δούκισσα κ σπανακόπιτα...

κ το μυαλό μου ει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δουκισσα;;;μα ολα κοντεσικα τα εχεις ρε νανα;;και τυα γλυκα σου;;χαχα

πηγαμε παρκο..την αρπΞΑ κ φυγαμε..

παλι στυπουσε ταπ αιδια..τρτςσβουσε..ρεζιλι..

τι ναπω!!

μαρκερ θα σου στειλω πμ με τα εξοδα ...αποστολης..

μαρκερ ποσα κιλα σου μεινανε;;

εσενα νανα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα γλυκο Δουκισσα πρωτη φορα ακουω...

μας εστειλες παλι Νανα....

Σωσω τοσο επιθετικη η μΑρθα;;; στο σχολειο οι δασκαλες τι λενε;;; κανει και εκει τετοια ή μονο μαζι σου;

Μαρκερ τις σταγονες τις επαιρνε και η μικρη της Καλυψους, και ρωτησα και τη γιατρο πριν τις παρουμε και ειπε οκ.

Μαρντιο μπραβο που θα τις αφησετε εστω για ενα σ/κ και θα φυγετε μονοι σας...

να'ξερες εμας πουσο μας εχει λειψει κατι τετοιο....

εδω τις προαλλες που τα παιδια ηταν σχολειο και πηγαιναμε στο γιατρο να κλεισουμε ραντεβου για την επεμβαση ειμασταν μονοι μεσα στο αμαξι και μας φαινοταν τοσο ωραιο! και τη Δευτερα που εβγαλα τα ραμματα και μετα γυρνουσαμε τα εμπορικα και σουπερ μαρκετ για ψωνια.... ήταν θαυμασιο! ειχαμε να το κανουμε 3,5 χρονια!!!!!!

Ντομ εισαι που εισαι γλυκια... τωρα με το ζαχαρο εγινες σερμπετι!

αντε να ερθει με το καλο ο 3ος πριγκιπας και να μπουν ολα στη θεση τους!

καλε καπου ειχα διαβασει οτι αυτος ο Ντουκαν, πως τον λενε, που κανετε τη διαιτα, ηταν τις προαλλες στην Αθηνα για διαλεξη και τετοια... πως δεν πηγατε...

εμεις οκ. το ενα απο τα γειτονακια εχει απο χθες 39 και πυρετο, ιωση, και αναγκαστηκα μειναμε μεσα το απογευμα, μιας και αυτα ηταν εξω! τι να κανουμε... οργανωνουμε εξωσους και επισκεψεις για τις επομενες μερες μπας και τη γλυτωσουμε.

καθομασταν και βλεπαμε βιντεακια απο οταν ηταν μωρα.... ο Σπυρος σκυλοβαρεθηκε...

πωπω... ξεχασα το Γκρέις... φακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

το ήξερα ότι η σωσώ θα σχολιάσει τη δούκισσ... χαχαχα.

είναι πό τα πιο αγαπημένα εδω στην κύπρο.

μοιάζει με τον κορμό τον δικο μας.

κ το έκανε τέλειο η κουμπάρα...

έβγαλα γάλα νε θήλαστρο.

είπα να ξεκινήσω την τράπεζα γάλακτος σιγά σιγα.

σωσώ μου μείνανε τέσερα κιλά από τη γέννα κ έχω άλλα τέσσερα που κουβαλάω από πριν τις εγκυμοσύνες μου...

δηλαδή, ζει ο ντουκάν;

χαχαχα

βαγκ, πόσο σε νιώθω..

κι εμείς νιώθαμε τέλεια όταν πηγαίναμε κάπου μόνοι μας..

έστω κ στον γιατρό όπως λες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα δεν υπαρχει περιπτωση να σας προλαβω...

Περαστικα στα παιδια της τζουλιας και της Μαριας...

Μερικοι γιατροι θελουν καταγγελια βαρβατη...

ευχομαι να ειναι γερά και δυνατά...

Ντομ δεν εχω ιδεα απο τα του ζαχαρου οποτε δεν μπορω να βοηθησω...

ειναι σιγουρο οτι και ο 3ος θα ειναι κουκλος...

Μαρια προς το παρον κολικους εντονους δεν εχει...εχει ομως πονακια γενικα και κανει και κατι εντονα σφιξιματα ειδικα το βραδυ μαλλον εντερικα....

δυσκοιλιοτητα εχουμε γμμτ και υποφερει....

Σωσω παμφτηνα τα εισιτηρια!!!!θα εμπαινα aegean να δω προσφορς για κανενα ταξιδακι αλλα για φετος δεν το βλεπω..κανενα κοντινο μερος για διακοπες και πολυ φετος....

Νανα και εγω ψηφιζω υπερ Ανθουλας...ειναι καλη και δοκιμασμενη οποτε μια χαρα...

τελειοι οι ποντοι..για το δικο μου σωμα ειναι πιο σημαντικοι απο τα κιλα....

Βαγκ ολα μια χαρα πηγαν με το χερι..

σου φαινονατ πολλα τα 14 ε???

ακου εδω..4 μικρες φωτο ιδιες μεταξυ τους σε μαγνητικη κορνιζα και μια μεγαλη με δασκαλες και ολα τα παιδια μακρινη κιολας σε ημερολογιο 15 ευρω.περυσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες!Στη δουλειά το mammy είναι κλειδωμένο και μπαίνω σαν hacker!Χα χα.Δεν μπαίνω κλασικά δηλαδή με explorer ή chrome.Θα δοκιμάσω και το ctrl+M αλλά δε νομίζω να πιάσει.Το enter δε πιάνει σίγουρα.Σωσω χωρίς παιδιά θα έρθουμε για το γάμο Ηράκλειο και αυτό Σαββάτο πρωί με Κυριακή μεσημέρι.ίσα ίσα για το γάμο.Και μεις σπάνια βρισκόμαστε μόνοι πεταγόμαστε πχ να πάρουμε κάτι και μας κάνει εντύπωση η ησυχία στο αυτοκίνητο.Βρε τη Μάρθα θηλυκό που ναι!Νανά φοβερή πρέπει να ναι η Δούκισσα,χα χα!Ξέρετε ότι υπάρχει και Βουδαπέστη γλυκό ε;Είναι αυτό με τη μαρέγκα τα φρούτα και τη σαντυγί.Δηλαδή για να καταλάβω ο Ανθιμος θα σχολάει μόνο 4 φορές το μήνα 13,00;Μόνο για αυτές τις 4 είναι το θέμα;Μαρκερ ναι τις σταγόνες στάζαμε στο στοματάκι τους 2-3 πριν από κάθε γεύμα.Γλυφόντουσαν τους άρεσε θυμάμαι.Τα αγοράκια λένε τους περνάνε πιο δυνατά τους κωλυκούς.Κλείσαμε και για Αθηνα φθηνα tickets για Ιούλιο με αυτή τη προσφορά που είπες Σωσω 350 και οι 4 πηγαινελα λέμε να πάμε κάπου εκεί κοντά για διακοπές.Για πειτε ιδέες οι στεριανές για κάπου κοντά.Θέλουμε κατά προτίμηση ξενοδοχείο all inclusive τύπου που τρως πίνεις μέσα δίπλα σε καλή θάλασσα και να χει και το μέρος κάπου να πας μια περατζάδα τα απογεύματα κσμιά πλατεία με καφετέρειες.Δυο χρονιές τώρα με τα παιδιά πάμε Κω αλλά βαρεθήκαμε και τρίτη.Σκεφτόμαστε για Ναύπλιο αλλά αν έχετε κάτι άλλο δοκιμασμένο ακού προτάσεις.Δε θα το αφήσουμε για Αυγουστο φέτος μήπως έρθει ο διορισμός στο δήμο και δε μπορώ να πάρω άδεια.Ντομ τα glucophage τα χα πάρει μια περίοδο που προσπαθούσαμε για παιδί.Ρυθμίζουν την ινσουλίνη στο αίμα.Δεν είχα θέμα αλλά ο γυναικολόγος είπε βοηθούσαν στη ρύθμιση των ορμονών και στη σύλληψη.Με λίγο προσοχή όλα καλά θα πάνε.Vag φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Βαγκ πολυ γλυκεια ειμαι! Πρωινο:γαλα και δημητριακα ολ.αλεσης και μισο φραπε με ζαχαρινη και εδειξε 141! ενταξει δηλαδη γαμησε με!

αλλα ξεχασα το χαπι μετα το πρωινο η μαλακισμενη!

Αχ ρε Μαρκερ...πώς να ναι η μανα μου...κανει πονηριες να μην παιρνει τα χαπια της...τσαμπα τοσα λεφτα πεταμενα, τα πληρωνει απο την τσεπη του ο πατερας μου

γιατι η μανα μου ειναι συνταξιουχος αγροτικης που εχουν θεμα απο τον προηγουμενο χρονο οι συνταξιουχοι αγροτικης και δεν εχουν ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη

(ας ειν΄καλα ο Σαλλας της Πειραιως, σκατα τα κανε)

και ειναι πανακριβα του αλσχαιμερ τα χαπια...

κατα τα αλλα...εχω παντρευτει τους γονεις μου, η μανα μου πανω κατω καθε 5 λεπτα(δεν υπερβαλλω με τα λεπτα) ο πατερας μου να κυνηγαει τη μανα μου, μην κλασει μη θυμωσει μην μην μην...

εχει φαει κολλημα, λογικο ως φροντιστης αλσχαιμερ...αλλα ειμαι κι εγω φροντιστης κατα καποιο τροπο, οταν τρωνε πινουνε σε μενα

ανακατευεται με τη διαπαιδαγωγηση τοων παιδιων-παω να τα βαλω τιμωρια κλπ και ολο ΄΄δεν καταλαβαινουν ειναι παιδακια ακομα΄΄και τετοια-η μανα μου τα λεει...

ο αδερφος μου απο κατω αποβλακωμενος τελειως με την καριολα που πηγε και παντρευτηκε μου κανει παρατηρησεις συνεχεια για το θορυβο που κανουν τα παιδια

(τον μπριζωνει αυτη και ερχεται και μου τα λεει ο χαλβας!)

τις προαλλες Σαββατο βραδυ 9.00 εκανε πατινι στο μπαλκονι ο Βασιλης, κι ερχεται αλαφιασμενος να με ρωτησει τι ειναι αυτος ο θορυβος που ακουγεται!Κι οταν του ειπα καταλαβα οτι ειχε θεμα το τσοκαρο απο κατω

γιατι δε μπορουσε να διαβασει το βιβλιο της!

αλλη παλι φορα μου παραπονιοταν για τα κροξακια που φορανε και τρεχουνε και ακουγονται απο το σαλονι μας που τρεχουν στην κρεβατοκαμαρα τους.(λες και τους φοραω τσοκαρα μικρη ολανδεζα!)

Οποτε δεν αντεχα και του λεω τι ωρα ηταν και μου λεει 6 και του λεω, 1ον 6 η ωρα δεν εχεις ερθει εσυ ακομα(αρα η μαλακω σου τα λεει) και 2ον 6 δεν ειναι κοινης ησυχιας...

δηλ ρε παιδια ξεφτιλα οταν καταντας να λες για κοινη ησυχια με τον αδερφο σου

εχω και την εννοια που ο πατερας μου δεν εχει γραψει ακομα τη περιουσια στα παιδια του, πραγμα που επρεπε να γινει απο χρονια, και τωρα δεν εχει λεφτα να το κανει!Εχει αυθαιρεσιες που πρεπει να πληρωθουν αν θελουμε να μεταβιβαστουν

και χοντρες αυθαιρεσιες που πρεπει να χρυσοπληρωθουν

η νυφουλα μου ανακατευεται και σε αυτο, εμενα με αφηνουν στην απεξω πατερας και γιος

προχτες καταλαβα οτι χαλβαδιαζε ο αδερφουλης μου την κεραμοσκεπη(φυσικα αυτη τον εστρεψε εκει)που ζουσα χρονια με τον αντρα και το Βασιλη μεχρι που ηρθε ο Φανης δε χωραγαμε και αν θυμοσαστε μετακομισα

εφαγα τοση πικρα που πιστευω μου το εκτοξευσε το ζαχαρο

το Χειμωνα που ηταν στο νοσοκομειο το παιδι μου μια βδομαδα ουτε που πατησε το ποδι του ο αδερφος μου, κι αν δεν του το ελεγα, δε νομιζω να επαιρνε καν τηλ τον αντρα μου που ηταν εκει μια βδομαδα να τον ρωτησει αν χρειαζεται κατι

η δε νυφη μου ουτε καν ανεβηκε 10 σκαλια να ρωτησει για το παιδι...παρα ηρθε εκεινη τη βδομαδα επειδη εμαθε οτι περιμενω παλι αγορι να μου κανει πλακα(μου το ειπε κιολας!)και ειδε που ημουν στενοχωρημενη και το κοψε...

συγγνωμη για το κατεβατο και το ξεσπασμα...

αυτη ειναι η σκατοζωη μου αυτους τους μηνες...και ισως γιαυτο σας φαινομαι περιεργη...

η Βαγκ θα ειναι η μονη που μπορει να καταλαβει τι εστι αλσχαιμερ μες στο σπιτι

και δε μας φτανουν ουτε 100 σελ. για να περιγραψω σκηνικα...

η πιο παραστατικη φραση ειναι αυτο που λενε οι επιστημονες γιαυτο:βιωνεις μια ατελειωτη κηδεια...

σας μαυρισα πρωι πρωι ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Ντομάκι τραβάς τέτοια ζόρια με μαμά ε;Δε το ξερα.Ε πως να μην ανέβει το ζάχαρο μετά.Είναι θέμα άγχους και αυτό όχι τόσο διατροφής ή κληρονομικό.Από άνοια ξέρω από τη γιαγιά μου αλλά ήταν μεγάλη όταν το παθε.Η μάνα μου είχε γυναίκα και πάλι δεινοπαθούσε.Κάτι παρόμοιο φαντάζομαι είναι με το αλτσχαιμερ.Πολύ δύσκολο να το περνάς από τόσο κοντά σε ένα τόσο δικό σου άνθρωπο που εκεί που τον έχεις εσύ ανάγκη αναγκαστικά πρέπει να τον φροντίζεις κιόλας.Ουφ...δύσκολες καταστάσεις ρε κορίτσι...σε θαυμάζω διπλά τώρα που τα κατεφέρνεις μόνη εργαζόμενη μανούλα με 2 θηρία και γκαστρωμένη με το ζάχαρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μαλακιες λες πρωι πρωι...

για τα χαχα ειμαστε εδω μονο???για ολα ειμαστε//.,...

'και εγω σε καταλαβαινω με το αλτσχ....και πρεπει να ειστε και σε πρωιμο σταδιο...

πρεπει να δεις την πεθερα μου...Ντομ απιστευτο παραληρημα ολη μερα...

ειναι οι αντρες μαλακες...οχι ολοι..μερικοι ομως επηρεαζονται παρα πολυ...και ο αδερφος μου οταν και αν παντρευτει ετσι θα ειναι ειμαι σιγουρη...

μαρδιο εχεις δικιο..θηριο η Ντομ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

το αρχισα σημερα το σιροπι -προσεχηθειτε

αν και μεσα λεει οτι θελει καιρο μλκ

2ον μαρντ βαζε και εσυ πολλες τελειες να εχει κανα κενο χχα

πωπω θα κανετε το 3ο μαρντ μετα απο τοσο καιρο μοναχουλια κοιτα να μη περιοδο κοπελια

3ον Χρυσουλα οπως το λες κολικοι ειναι και εσας - ολα τα εντερικα στους κολικους κατατασονται αλλα λογικα το περνατε ελεφρια -μακαρι το μαναρι μου να σας παει ετσι και να μν εχει καθολου

4ον Ντομακι

Θα σε ξαναπω χαζη και θα παρεξηγηθεις ετσι

ρε συ και λιγα γραφεις

γραψε εκει ειναι πολυ καλη ψυχοθεραπεια εδω μεσα

αρχικα καλα τα χαιβανια τους αντρες δεν θα τα σχολιασω -ολοι ετσι ειναι -ολοι επιρεαζονται απο τις μαναδες ή γναικες και ετσι θα ειναι και τα δικα μας. αλλοι πιο πολυ αλλοι πιο λιγο.

καλα η συνηφαδα δεν καταλβαινω γιατι εμπλεκεται με τα οικογενειακα σας -ειναι πραγματικα ισως το μονο που δεν εχω κανει ποτε εγω ως νυφη -βγαλτε τα ματια μονοι σας λεω -δεν περνω θεση. γιατι δεν τσακωνεσαι χαχα -πλακα κανω -

αν και εγω θα το ειχα κανει ηδη

2ον εκει που θα μεινω ειναι οτι πρεπει οπωσδηποτε να λυσετε τις μεταβιβασεις σας γιατι θα εχετε χοντρο θεμα -τα συζητουσα με μια φιλη που δουλευει σε συμβολαιογραφικο. καλυτερα να πληρωσετε προστυμο τωρα παρα με τα- θα σας τα φανε ολα. λεφτα δεν υπαρχουν θα μου πεις αλλα ειναι το α και το ω.

3ον αλτχαιμερ εμεις δεν εχουμε αλλα ειχαμε αλλα θεματα ψυχολογικης φυσεως -δεν ξερω τι ειναι χειροτερο αλλα ολες οι αρρωστιες του μυαλου ειναι δυσκολες.

Βαγκουλα και εμας τοσο ειχαν οι φωτο και μαλιστα μονο 3 μας εβγαλε -- ξερουν οτι θα παρουμε και μας πατανε ακομα και εκει οι κεραταδες.

για τη σχολικη εορτη δεν εχουν πει τιποτα σε εμας.

μονοι μας διακοπες ειχαμε παει για ενα 2ημερο με τον κως οταν ηταν 6 μηνων τα παιδια - ηταν που ημουν για ψυχιατρειο και εγω -και βοηησε πολυ. μιλαμε ηρεμει το μυαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα χρυσουλα ηθελα να στο πω απο καιρο

ο αντρας σου ειναι φτυστος ενας φιλος μας -μα φτυστος ομως

και με το που τον ξαναειδα ενιωσα οτι σας ξερω απο παντα και τους 2.

δωσε πολλα χαιρετισματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...