Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

μάρκερ μου, εγώ δεν μπορώ να τον αφήσω νηστικό.

θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς για να τον βάλεις σε πρόγραμμα.

σιγά ρε σωσώ.. όλες έχουμε φτασει στα όριά νας.

ούτε ο δικός μου κοιμάται τα μεσημέρια.

μπορεί να κοιμηθεί τα σκ, αλλά οχι τις καθημερινές.

σήμερα κοιμήθηκε στις οχτώ... για να δούμε τι ώρα θα ξυπνηησει.

θα φάωτα κέλοκς μου κ πάω νατην πέσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια κ απο μενα..πηγαμε θαλασσα...τη μπυμπου δε την βουτηξα..

οντως αφου δε θηλαζα μετα το 2μηνο κοιμαται σερι!!

2 μερες τρωω τωρα..σ;ς το πα;;κριμα στο κιλο που εχασα..

ο λευτ φταιει που εχει ρεπο..εμας μαρκερ μας μεινανε 4 επεισοδια..αλλα μπραβο ρε θηριο!!ποτε καταφερνει κ τα βλεπεις...να ξερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!!!

μολις κάθησα.... Χρυσουλα. Τώρα που το έγραψα μου ήρθε. Καθισα ή κάθησα;;;;;

Ειμαι κομμάτια.

Σημερα ξύπνησε με μυξες ο μικρός. Που σκατα κόλλησε;;;

Ακομη ιωσεις αυτήν την εποχή! Ημαρτον!

μαρια να χαίρεσαι τον άντρα σου!!!! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι!!!!! Να χαίρεστε τα αγόρια σας!!! Και με μια κόρη!!! Χεχεχε!

λενιω να σε χαιρόμαστε!!! Να είσαι πάντα καλα!!!! Να χαίρεστε και συ την όμορφη οικογένεια σου!!! :)

η βαγκ πως να ειναι;;; Βαγκ αν μας παρακολουθείς πολλα φιλία!!!!

ουτε ο δικός μου κοιμάται μεσημέρι και με εξουθενωνει αυτο το πράγμα. Δε τη παλεύω.

ε ναι ποιος δεν εχει φτάσει στο αμην! Ανθρωποι είμαστε!

χρυσουλα εκμεταλλευσου το ψαρακι που τρώει. Με ποικιλία ομως για να μη το βαρεθεί.

τα μπροκολα δεν του αρέσουν; Εγω του δικού μου ας πούμε του είπα έλα να δεις κάτι δεντράκια! Αν και δε πείθεται εύκολα δοκίμασε έφαγε και τώρα ξετρελενεται. Και αγγουρι τρώει πολυ. Οχι οτι του προσφέρει τίποτα το φοβερο αλλα ετσι για να λέμε οτι τρώει σαλάτα. Είχε και θέμα με τη μασηση και τον βοήθησε πολυ.

πουρε λαχανικών ίσως;;; Πουρε καροτου πχ.

Μαρια η αλήθεια ειναι πως το πρωινο ειναι λίγο δύσκολο όταν κανεις αποκλεισμο γαλακτοκομικών.

μια ωραία λύση ειναι η ομελετα. Απλή τελείως χτυπημενη με μια κουταλια νερο. Τώρα αν σου πω οτι αν βάλεις απο πάνω μέλι ειναι φοβερο θα με πιστεύεις;;; Το έκανα στον Διονύση για πρωινο μετα τη πρόκληση που δεν έτρωγε για δέλεαρ και ξετρελαθηκε. Και μεις μαζί.

θυμιζει κρέπα.

Τώρα ομελετα με λαχανικα για πρωι εμεις κάνουμε αλλα δε ξέρω κατα πόσο ειναι εύκολο για κάποιον που δεν εχει συνηθίσει. Μια δυο φορές να το κανεις ομως θα καταενθουσιαστεις(αν σου αρέσουν αυτα)

αυγο βραστο με ψωμάκι μετα ειναι η εύκολη λύση.

φρουτοσαλατα. Πιο ελαφρύ πρωινο... Μπορείς να ριξεις μελακι απο πάνω. Εγω σημερα έκοψα φράουλες, μήλο, μπανάνα έριξα μέλι και μια χαρα χορτασα. Έχω κόψει και γω γαλακτοκομικα εδω και λίγες μέρες προληπτικά για το μωρο. Το προτείνουν πια οι ειδικοί στις μαμάδες που εχουν αλλεργίες και αλλεργικο παιδια.

το πιο απλό. Ψωμί με μαρμελαδα σπιτική καλύτερα. Χωρις μαργαρινες, βουτυρα. Η μαργαρινη εχει ίχνη.

Καλα στα ενδιάμεσα φρουτα. Τώρα θα βγουν και καρπούζια και πεπονια, κεράσια, νεκταρινια....

εγω αλλα και το παιδι τρώμε και αβοκαντο, μανγκο..

μεσημερι κανονικα αλλα αν θες να αφαιρέσεις μακαρόνια θα βάλεις πατατουλες ή ρύζι.

ψαρι πατάτα,

μπιφτεκια ρύζι κλπ

αλλα καλα θα ειναι για τα δίδυμα σιγα σιγα να ελαττωνεις το αμυλο για να αρχίσουν να τρωνε πιο πολυ.

τα δικά σου τρώνε σαλάτες βραστες; Εγω στην αρχη είχα σωθεί με τον πουρε λαχανικών που το περνούσε για πατάτα. Είχα πατάτα μέσα και σιγα σιγα τη μειωνα και τώρα την εξφανισα. Φυσικα δε μπουκωνει με το αμυλο και πειναει συνεχώς οπότε τρώει αυτο που του δίνω. Αλλα θέλει χρόνο η όλη ιστορία...

ενα κόλπο... Για να μη καταλαβαίνει οτι μειωνα τη πατάτα έβαζα στη θέση της κολοκυθακι αλλα έβγαζα το πράσινο.

Οποτε έβαζα λίγο πατάτα, κολοκυθακι που μοιάζει το χρωμα και πολλα καροτα. Στην αρχη το έκανα πουρε. Μετα με το πορουνι. Τώρα τα τρώει κανονικα.

αλλα και παλι ειναι στο παιδι. Τι προτιμήσεις εχει. Και το σημαντικότερο όταν γίνονται αλλαγές να μην εχει ενόχληση κάπου πχ απο ίωση, αλλεργία που δεν εχει διαγνωστει και το συνδυάσει άσχημα.

απογευμα παλι φρουτάκια και συμπληρωματικά μπορείς να φτιάξεις σνακς. Κεηκ νηστισιμο. Με λάδι και πορτοκαλι ή λεμόνι. Εγω έβαζα και καροτο μέσα. Εβγαλα και τη λευκή ζάχαρη και έβαλα μαύρη. Άλλες φορές έβαζα και μέλι.

κουλουρακια νηστισιμα.

κουκις με κουακερ, μέλι και ταχινι... Υπάρχουν ένα σωρο συνταγές.

κρεπες που αντί να βάλεις γάλα θα βάλεις μέσα πορτοκαλι χυμό!!! Φανταστικές!!!!

ολα τα παραπάνω φυσικα κάνουν και για πρωινο και για δεκατιανο.

αν θες να κόψεις ομως σιτηρα...

τοτε αλλάζει το θέμα.

χρησιμοποιείς αλεύρι καρυδας αλλα και λάδι και βούτυρο. Τα παίρνεις απο βιολογικά μμαγαζιά

Μπορει η τιμή αρχικά να φανεί τσιμπημενη αλλα μπαίνουν άλλες αναλογίες. Εκει που βάζεις 1κουπα αλεύρι, απο καρυδα θα βάλεις το 1/4. Αλλιώς θα βγει πολυ και τσιμέντο.

εγω ας πούμε κάνω μερεντα με κακαο βιολογικό, λάδι καρυδας και μέλι! ΘΕΙΚΟ!!!!

εδω ειναι μια συνταγή με τα ππαραπάνω

Coconut Flour Banana bread

βραδυ...

σαλάτες διάφορες. Βραστες, ωμες κλπ. Με τόνο ή σολομο. Οχι καπνιστο. Φιλετακι.

σαλατα με ντακο. Αυτα ειναι ωραία καλοκαιρινα γεύματα.

κατι απο το μεσημέρι.

αν δεν έχεις φρουτα όλη μέρα ίσως μια φρουτοσαλατα.

βελουτε σουπιτσες που ίσως φάνε και τα παιδια. Με ζωμο απο κρέας και λαχανικα διάφορα. Κολοκυθακια, καροτα, κίτρινη κολοκυθα, μυρωδικα κλπ. Βάζεις και λίγο κρεατακι μέσα και το αλεθεις.

Το παραπάνω πλάνο ειναι για σένα που θέλεις να κανεις αποκλεισμο. Υπάρχουν πολλές συνταγές στο διαδίκτυο. Οπως πίτσα χωρις γάλα στη ζύμη και χωρις τυριά.

ομως πολλα απο αυτα πρεπει να τα υιοθετήσουν και τα παιδια.

Παραδειγμα... Δε θέλουν φρουτα; Κανε φρουτοχυμους. Πιες και συ μαζί τους.

τα έγραψα εν συντομία. Ελπίζω να ειναι κατανοητά και να μη σε άγχωσα χειρότερα.

εγω βλέπεις είχα και τη γνώση αλλα δε μου έδωσε και πολλές επιλογές. Είχε εναν οργανισμό που αντέδρασε με αποκλεισμο της τροφής που τον ενοχλούσε και ηταν μονόδρομος η ευφάνταστη κουζίνα!

φυσικα στην αρχη το αμυλο το προτιμούσε... Οι ειδικοι με πίεζαν οτι για το καλο του έπρεπε να το κοψω μαχαίρι. Ομως ο Διονύσης ηταν ένα παιδάκι που δεν ήθελε πίεση. Αν και πιστεύω οτι κανένα παιδι δε θέλει..

Και ετσι αργα και σταθερά φτάσαμε ως εδω.

Οταν απέτυχε η πρόκληση εκλαιγα συνεχεια... Ολος ο κόπος φαινόταν να πήγε χαμένος. Και τελικα βγήκε σε καλο γιατι εκει έκανα τη μεγάλη στροφή και του έκανα τις αλλαγές που ήθελα.

τωρα δε τρώει σιτηρα, γαλακτοκομικα και ειναι άλλο παιδι!!! Καλυτερα απο πριν.

υποψιν.... Κανένα τεστ παλι δε μας έδειξε οτι ειναι θετικός κάπου....

μονο η δίαιτα αποκλεισμου το αποδεικνύει.

ελπιζω να μη σε μπέρδεψα.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω! Πολυ μπουρου μπουρου...

επισης να σου πω...

οχι γάλα κατσικίσιο, σογιας κλπ κάνουν συνήθως διασταυρουμενη αλλεργία με το αγελαδινο.

οποτε προσεχείς και τα ίχνη σογιας.

εγω δε θα έτρωγα πια μοσχάρι... Τα ταΐζουν όρο γάλακτος, σογιες και ένα σωρο ορμονες, αντιβιοτικά...

να σου πω και για τα κοτόπουλα ισχύει για τον όρο γάλακτος αλλα στο μοσχαρισιο εχουν ευαισθησία τα μωρά με αλλεργία στο αγελαδινο.

εμεις έχουμε δω τον παππου που μας φέρνει κοτόπουλα και παίρνω κατσίκι, αρνί και ψάρια πολλα.

ψωμι του τοστ να μη τρως. Εχει μέσα ίχνη...

τελος μπορείς να χρησιμοποιείς αλεύρι και γάλα αμυγδαλου αλλα δε ξέρεις απο την αλλη τι παίζει με τους ξηρούς καρπούς. Θέλει προσοχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να 'μαι και η κουλη!!!!!!

τυχερες ειστε που δε θα μπορω, για λιγες μερες να γραφω πολλα!

Χρονια πολλα στην Ελενη και στον αντρα σου μαρκερ!

εγω καλυτερα σημερα.

χθες καλα η επεμβαση.

μου εδωσαν το ηρεμιστηκο χαπακι και μετα στο χειρουργιεο με κανανε την ενεση στο λαιμο δεξια και μπλοκαρε το χερι ολο και λιγο δεξι ματι, που εγερνε λιγο(το καταλαβεο αντρας)

ο αναισθησιολογος μου εκοψε ενα κομματι απο το χαρτι που με ειχανε λοξα μπροστα της αποστειρωσης, για να βλεπω το μονιτορ. λες και εκανα μπανιστηρι! ειχαμε γελιο...

στην αρχη λες και εβλεπα νασιοναλ τζεογκραφικ. σε βυθο... με μπουρμουλιθρες και απ'ολα... μετα που καταλαβα τι εβλεπα... τι ριμαδι ηταν αυτο;;;

ο γιατρος το ειπε παρταλι! σα να βλεπεις ξεφτισμενο σκοινι! παντου κρεμοντουσαν πραγματα... εκοβαν, ρουφουσαν, καυτιριαζαν...

μετα εβαλαν 3 αγκυρες. τη βιδωναν στο οστο, και μετα το καραβοσκοινο(ειχε και μπλε ριγες, μεσα στημοδα) το ακνανε κομπο, το τραβουσαν γερα και το περνουσαν στο κλιψακι της αγκυρας σαν αυτα που εχουν για ασφαλιες οι ορειβατες!

καλα τρελη φαση!

ειναι ειπαν πολυ γερα τα κοκκαλα μου και αγκομαχουσαν για να βιδωσουν τις αγκυρες! και η τελετευταια δε βγηκε αμεσως απο το σωλινακι που την εχωσαν, ενω την εχαν ηδη βιδωσει και λεει ο γιατρος... το σφυρι! λεω, οπα ρε παιδια να το ξαξασκευτουμε! και εριξε 2-3 σφυριες και ολ ακαλα...

διορθωσαν λιγο και τον υπερακανθιο που ειχε και αυτος μια μικρη ριξη...

το εχω ολο και σε dvd. 3/4 κρατησε η ολη φαση.

στο σπιτι ο Σπυρος οταν με βοηθουσε ο αντρας να κανω ντουζακι, το εβαλε στο dvd και ρωτουσε. μαμα γιατι σε βαλανε βιδες και σκοινια... αυτο το κοκκινο ειναι αιμα;;; και το ρουφουσαν με καλαμακι;;;;

η Μαριαννα απο την α λλλη ρωτουσε αν με πονεσαν και αν με κανανε μεγαλη ενεση!

ειχε πολυ γελιο που το χερι ηταν τελειως κουλο και εγω νομιζα οτι ηταν διπλωμενο στην κοιλι μου και αυτο κρεμοταν ισιο διπλα μου!

χθες πηρα 2 ντεπον το απογευμα γιατι η μαριαννα εμ κοιτουσε στα ματια και αν εκανα γκριματσα ελεγε, πονας;;;

σημερα δεν πηρα τιποτα...

αυτο που με πειραζει ειναι μονο οτι ακομα δεν μπορω να κοιμηθω ξαπλωτη. ποναει. ισως γιατι η επεμβαση εγινε σε σχεδον καθηστη θεση. και στην καισαρικη εκανα 3 βραδυα γι ανα μπορω να κοιμιθω στο πλαι...

αυτα...

χιχι... και με ανα χερι μπορω να σας πριξω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΒΑΓΚ!

Ποιο χερι ειναι; το δεξι ή το αριστερό;

Πολυ ανετη ησουν στη διαδικασια!Εγω ουτε το μονιτορ στην κολποσκοπηση δε γουσταρω να βλεπω...

εισαι σκληροτραχηλη ομως!

Ειδες τα παιδακια;μην τυχον και πονας...

Σωσω εγω εφαρμοζω τον εκβιασμο γενικα, ας πουμε στην περιπτωση σου θα της ελεγα...αν δεν πας να κοιμηθεις δεν εχει θαλασσα...

τον εφαρμοζω στο φαγητο, αν δε φας δεν εχει παγωτο, στον μεσημ.υπνο αν δεν κοιμηθεις δεν εχει βολτα...κοκ

Μπραβο για τα κιλα...ειδες που και με παρασπονδια χανεις;αντε να χανες 8 κιλα με κλασσικη διαιτα..σε 6 μηνες...

Χρυσουλα εξηγησε μας τα ροζουλι παπουτσια, εχω κι εγω περιεργια

αγγουρι τρωει; ο Φανης ενω ειναι τοσο φαγανο παιδι, δεν τρωει λαχανικα και ανακαλυψαμε οτι τρελαινεται για αγγουρι!

Σε ενα ουζερι που ειχαμε καθισει μια φορα δεν εφαγε τιποτα εκτος απο αγγουρι που ειχαμε παραγγειλει!

Νανουκα δε ξερω τι ευχονται οταν σαραντιζει κανεις...να ειναι παντα γερος και καλοβολος οπως τωρα!

Πώς περασατε χτες Μαρκερ;ηρθαν τα πεθερικα να χαιρετισουν το γιο;

τι σκεφτεσαι να κανεις με το λαιμο σου;θα πας στο γιατρο να τον δει παλι;ή μετα τον θηλασμο;

ή τελικα εφτιαξε το πραγμα μονο του;

Μαρακι κουραστηκα και μονο που τα διαβασα αυτα που εγραφες οχι εσυ που τα μαγειρευες!

Οταν ερθεις να κλεισουμε μια αιθουσα συναντησης μαμυ...καλα σου λεει η μαρκερ!

Εμεις καλυτερα ειμαστε απο χτες, ο μικρος απυρετος, ο Βασιλης 37,3

δε σας ειπα εχει παλι την τσιμπλα, ενω το περασαμε το μικροβιο απο τον Οκτωβριο, το ξαναπερασαμε το Φλεβαρη, τωρα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο ή αλλεργια της Ανοιξης, παντως με τομπραντεξ καλυτερα...

αυτος ο παιδικος πρεπει να το σερνει το μικροβιο καιρο τωρα και οταν τους ειχα ρωτησει τοτε, γιατι η οφθαλμιατρος μου ειχε πει οτι ειναι κολλητικο και θα εχει στον παιδικο, μου το αρνηθηκε η δ/ντρια...

να μου πεις τι θα κανε...θα το παραδεχοταν; το εντιμο αυτο θα ηταν, οχι αυτα να τα αρνουμαστε και μιαμιση βδομαδα μετα τη γαστρεντεριτιδα του Βασιλη να φρικαρει γιατι της τον πηγα...

τελικα λεω να μην παω τον μικρο βρεφονηπιακο μετα κι απο συμβουλη της παιδιατρου-τη ρωτησα λογω του νεογεννητου-αλλα εκεινη περισσοτερο για τον ιδιο το Φανη μου το ειπε, οτι ειναι μικρος, οτι στους βρεφονηπιακους ειναι χειροτερα απο τους παιδικους, οτι στην αρχη μπορει να τα αντιμετωπιζει καλα αλλα μετα το ανοσοποιητικο του θα γινει σμπαραλια...

οποτε απο κει που προβληματιζομουν για το βρεφος τωρα με την πιθανη εξελιξη του Φανη το αποκλειω...

το τι θα φερνει ο Βασιλης βεβαια ειναι αλλο κεφαλαιο αλλα...ας καναμε κι αλλιως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,είχα να σας διαβάσω μέρες και πάλι δε τα διάβασα όλα.Έπεσα όμως πάνω στη περιγραφή της vag για το χέρι είναι και πρωί και μου ρθε μια ανακατωσούρα στο στομάχι κάνοντας όλο το σκηνικό εικόνα!!!Α πα πα ρε Vag σιδερένια!Μαράκι διάβασα όλα τα περί δίαιτας άνευ γαλακτοκομικών.Κουραστικά λίγο νομίζω για μια μάνα με 3 παιδιά να τα ετοιμάζει σε καθημερινή βάση ή να τρέχει να τα βρει σε λαικές και βιολογικά αλλά ήταν κατατοπιστικότατη και φαντάζομαι εσύ που τα κάνεις καιρό θα σου φαίνεται ρουτίνα πλέον.Αλήθεια είσαι διαιτολόγος ή από το ψάξιμο για τη δική σας περίπτωση τα μαθες όλα αυτά;Ντομ εμείς τις βάλαμε παιδικό 1 έτους δε γινόταν αλλιώς έπρεπε να γυρίσω δουλειά και η μάνα μου δεν τις κρατούσε και τις δυο μαζί.Εντάξει είχαμε τη πρώτη χρονιά ιώσεις φουλ η αλήθεια είναι αλλά συνήθισαν γρήγορα.Βέβαια εσύ με νεογέννητο σπίτι σωστά σκέφτεσαι να μην τον πας τον Φανάκο.Κάναμε τα χαρτιά για τους δημοτικούς.Η προσπάθεια της πάνας καθυστερείται λίγο...Ξεκινάμε και επισκέψεις λογοθεραπείας σήμερα στη μια μου.Ακόμα είναι πίσω για την ηλικία της στο λόγο και θέλω να τη "σπρώξουμε" λίγο.Σωσώ και γω δε σε βρίσκω σκύλα μάνα που λες.Εχει τύχει και γω να τη βάλω τιμωρία στο μπάνιο τη δικιά μου και να τη κλειδώσω κιόλας μέσα και να χτυπάει για να βγει τόσο δυνατά που ξεκόλλησε η κάσα της πόρτας!Είπαμε ανοχή ανοχή αλλά έχει στιγμές που σε βγάζουν εκτός εαυτού.Όχι φυσικά πως δε το ξανάκανε αυτό για το οποίο τη μάλωσα αλλά τουλάχιστον τρόμαξε και μαζευτηκε εκείνη τη στιγμή και ηρεμήσαμε οι υπόλοιποι.Η θάλασσα κρύα;Εδω δε μπήκαμε ακόμα...Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ντομ εγώ όταν ρώτησα τη παιδίατρο για το σχολείο ή τη γυναίκα... μου έιπε ότι εφόσον είναι δεύτερο παιδί δεν έχει σημασία γιατί υπάρχει ο άνθιμος που είναι μεταφορέας μικροβίων..

βαγκ, έτρεμε το χέρι μου όταν σε διαβαζα...

χαρά στην ψυχραιμία σου...

μαράκι μου, τι ναπω για σένα...

χίλια μπράβο για την υπομονή σου.

δεν ξέρω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου...

ντομάκι μου ευχαριατώ για την ευχή σου.

όντω, είναι καλόβολο μωράκι.

ξεκίνησα να ψαχνω ξέντρο για βάφτιση.

πανακριβα τα κέντρα ρε γμτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera κ απο μας..δλδ ντομ θα σταματησες το φανη οταν γεννησεις;;για ποσο;;και πως θα τα εχεις κ τα 3 ρε θηριο;;

κρυα λιγο η θαλλασσα αλλα καθαρη..η μπουμπου χθες την βουτηξα τα ποδια κ μας ακουσε ολη η παραλια..χαχα

βαγκ εισαι θεα..εγω πορωθηκα ετσι πως τα εγραφες..χαχ..περαστικα ρε!!

μαριαννα...σε λυπηθηκε,ε;;

η μπουμπου εχει γκριναι γουατ δε φακ..

θελει κ να ειναι ορια..αλλα πως;;αφου δε σηριζετε;;εσεις που τα ειχατε σε αυτη τη περιοδο;;

ριλαξ με τιποτα..

νανα οταν λες ακριβα για τι ποσο μιλας;;

μαρακι ..τι να πω..

θελω συνταγη για μερεντα....ζακυνθινη!!

μεχρι ποτε ειναι οι αιτησεις;;

θα σας παρουν μωρε ματρ ετισ δεν ειναι;;

πως παει η πανα;;

δε νεχω μαγειρεψει τιποτα κ θελω να κατεβω κ κεντρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

τι καλημερα δλδ

καλα μας εκανε ενα ξενυχτι 2-5 και δεν ηθελε τιποτα

δεν ηθελε αγγαλια - δεν ηθελε μπρουμυτα- δεν ηθελε ανασκελα - δεν ηθελε βυζι -καλε εαν δεν πειναει και παω να τυ βαλω το βυζι σεληνιαζετε - φωναζει πραγματικα χαχα

αλλα μας γονατισε - μετα στις 5 εφαγε 5 λεπτα με το ρολοι και ξεραθηκε απο τη νυστα

εχει και πολλα πονακια

ενι γουει κατα τα αλλα υγεια

βαγκουλα σιδερενια

εγω το θελω το dvd παλι - μη σουπω οτι ο κως θα ενθουσιαστει

ειδες τα κοριτσια; ψυχοπονιαρα

Μαρντ μου αληθεια η πανα πως παει;

Ντομ και εμενα ο γιατρος δεν θελει να τους πηγαινω παιδικο - ειναι γενικα πολυ κατα - ειναι φοβιτσος καλα κανει βεβαια

αλλα εμ τα θερια ολη μερα - πολυ απλα θα ξεπατωνομουν.

εγω θα τον πηγαινα - αφου οντως ο μεγαλος θα πηγαινει -πιο το νοημα;

με το λαιμο εχω να σας πω οτι πραγματικα δεν το πιστευα και μου το ειχε πει και ο ωριλα περιμενε να γεννησεις και μπορει να φτιαξει.

Δευτερα μπηκα να γεννησω μουγκη -αφου με ρωτουσαν τι φαρμακα παιρνω και επεμεναν και την Τεταρτη μιλουσα καθαρα σαν να μην ειχα παθει ποτε τιποτε.

λεω να μην παω ή καποια στιγμη να πεταχτω για το γμτ ετσι αν με δει.

νανα θα κανεις ανοιχτη βαφτιση; θα τους τραπεζωσεις ολους δλδ; γατι ξερω οτι καλειτε πολυ κοσμο εκει στην κυπρο.

εδω γενικα οι τιμες τα ιδια σκατα ειναι και πιο ακριβα απο τοτε που παντρευτηκα

φαντασου το κεντρο πυο ειχαμε παει στο γαμο ειχε τιμη πριν 5 χρονια 28ε και τωρα εχει 32ε - μα καλα πανε με τα καλα τους

Σωσω μπραβο που τη βουτας - δεν της πολυαρεσει ε; κανει και ψωφο ρε συ.

σε μια ξεδερφη που τη ειπα οτι τον αυγουστο θα τον βαλω φρικαρε; γιατι καλε της λεω; αφου αποστειρωνεις ακομα μου λεει δεν κανει, ε καλα δεν θα του δωδω να το πιει κιολας της απαντησα.

Μαρακι σε αφησα τελευταια

εγω πρεπει να ειμαι η λυπη του διαιτολου

απο αυτα που γραφεις ζητημα ειναι να τρωω τα μισα. αυγο δεν τρωω. γαλα δεν πεινω κανενος ειδους , απο κρεας μονο κοτοπουλο και μοσχαρι ,τρωω και κουνελι αλλα εδν ρωει ο κως οποτε δεν το βαζουμε σπιτι. απο λαχανικα μπροκολα κλπ δεν τα τρωω , οσπρια τα κλασικα -φακες φασολια , απο φρουτα ολα δεν εχω παραπονο. χαχαχα

θα προσπαθησω να ακολουθησω πραγματικα σου μιλαω τα περισσοτερα απο αυτα που γραφεις. θα φτιαξω σιγουρα τις κρεπες που ειπες και θα αποθηκευσω το ζυμαρακι στο ψυγειο ψιμενο να φτιαχνω.

και το κεικ μπορω να φτιαξω

φαγητο; δυστηχως δεν γινεται αν αφαιρεσω το μοσχαρι γιατι δεν ια εχω να φαω τιποτα

και φρουτα οκ νομιζω για να κανω μια προβα για 1-2 εβδ να δω πως θα παει μπορω να το κανω.

ευχαριστω πολυ πολυ πολυ

αυτο το αλευρι ειναι καλο που λες; αληθεια; δεν καταλαβα το κανονικα αλευρι τι προβλημα εχει.

παει ο πρωτοπαπας -κριμα το παλικαρακι ρε γμτ. πολυ λυπαμαι τα νεα παιδια.κριμα και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Το ξερά οτι θα φανούν πολλα και μαζεμένα!! ΧαΧαχα

αυτο ειναι το ιδανικό και γίνεται σε βάθος χρόνου σιγα σιγα... Όταν μπαίνεις στο χορό χορευεις αναγκαστικά. Όταν δεις μάλιστα οτι όλα αυτα εχουν αποτέλεσμα αυτο συμβάλλει ο όλο γω στη καλη ψυχολογία της μάνα δουλας που μαγειρεύει όλη μέρα για το βλασταρι!

οταν απέτυχε η πρόκληση σας λέω λαλησα!!!!!!!!!!!!

ειμαι διαιτολόγος Μαρντ αλλα πίστεψε με! Οσο ζω μαθαίνω με τον διονυσακη μου!!! ΧαΧαχα

μαρ κανε εσυ το κεκακι τα κουκις και τις κρεπουλες. Μη κόψεις μοσχάρι οκ.

δοκιμασε ετσι. Ετσι ξεκινήσαμε και μεις!!!!!!!!

μη κοιτάς.... Εγω τη κάνω αυτη την ιστορία κοντά 2 χρόνια τώρα!

επανερχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ μεγειά τα τίκερ.

άντε ρε.. οέθανε;

πολύ κρίμα...

βαρύ το δύο πέντε.. χαχαχα...

σεληνιάζεται με το βυζί ε;

εμ κι εσύ γιατί το έδινες;

χαχαχα

εδώ όποιον καλείς στη βάφτιση, τον καλείς κ στο φαγητό.

κ πάνε αλυσίδα ρε γμτ..

το καλό είναι ότι όλοι βάζουν λεφτά.

αλλά νιώθω άβολα να καλέσω σε βάφτιση τώρα που όλος ο κόσμος δυσκολεύεται..

αν συγκρινω τις τιμές μεαθήνα... είναι τζάμπα... χαχαχα.

δεκατέσέρα το πιο φθηνό αλλά πολύ μάπα μαγαζί...

κλεινω προς ένα μεσαίας τάξης.. δεκαεπτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περάσανε δυο χρόνια από κείνη τη φάση ρε μαράκι;

πώς περνάει ο χρόνος ρε κορίτσια;

σωσώ εγώ είχα πάρει κάτι από τα έρλυ αλλά ήταν πανάκριβο...

ήταν σαν στράτα χωρίς ρόδες.

όμως, άξιζε τα λεφτά του γιατί μας έλυνε τα χέρια...

κοιμήθηκα μια ωρίτσα κ ήταν τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ καλη ανάρρωση κοπελαρα μου!!!! :)

σημερα ζαλιζομαι πολυ ρε γμτ.... Δεν έπαιρνα τον σιδηρο και έχω χαμ,ήλιο αιματοκριτη, αιμοσφαιρινη... Σκατα. Θα με κραξει αυριο.

του χρωστάμε και μια εξέταση ούρων... Δεν την έκανα και θα με κραξει και για αυτο...

αλλα έχω μπλέξει τόσο με τον μικρο μετα τη πρόκληση που με έχω παραμελησει... Αλλα το θέμα ειναι οτι τη πληρώνει το μωρο.

δηλαδη ζαλιζομαι σε φάση που λέω οτι θα λιποθυμισω.....

τώρα πήρα σίδηρο αλλα τι να κάνει και αυτο.... Τώρα που το παίρνω τελευταία στιγμή...

σωσω θυμήθηκα το βίντεο που μας είχες στείλει με τη βουτιά της μαρθας!!! ΧαΧαχαχα

και μένα μαρ ο λαιμος μου ειναι χάλια απο τα συνεχόμενα κρυωματα. Είμαι σίγουρη οτι και γω όταν θα γεννησω με το καλο θα συνελθω.

οποτε τώρα θα κανεις βιοψια; Η θα σε ξαναδουνε;

αχζαλιζομαι.... Σας αφήνω για λόγο να ξαπλωσω... Αν με αφήσει το τερατακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τικερ

τελικα εχει ενα κολπακι διβαστε τις οδηγιες που μου εδωσε ο admin οταν θελετε να τα αλλαξετε

3 πλυντηρια παλι -μισα βεβαια αλλα πολυ χεσμεντεν το μπεμπε -βγαζεις πανα και ευχαριστιεται χεσιμο -πατωματα -πετστετες οπου βρει χεζει -στην πανα ενα μικρο πριτσ και μετα ολο τον τοπο χαχαχα

μαρακι θα προσπαθησω τα περισσοτερα

αλλα γλυκακι μου μωρε θα το φαω οποτε μπορω - εχουμε ενα τονο γλυκα απο τη γιορτη -πεταμενα να πανε χιχιχι

με μετρο ομως

καλα νανα εαν ελουμε υπαρχουν και εδω με 15-17ε - οχι ομως κεντρα -ταβερνες. καλη ακι η ταβερνα δεν το λεω με κακο

αλλα εαν θες κεντρο - με ροτοντες - τραπεζομαντιλο κλπ -λιγοτερο απο 25ε δεν υπαρχει με την καμια -ισως γ αυτο εδω τα κοψαμε τα πολλα τραπεζοματα -

εμεις 90 ατομα μαζευομαστε και ολοι απο το σοι του κωστα - εγω δεν θα καλεσω κανεναν

2 χρονια μαρακι -δε λες που βρηκατε το λογο και δεν ειχατε χειροτερα;

εμ και εσυ βαζε καμια συνταγη να ακολουθουμε -με νορμαλ υλικα ετσι; σαν το κεικ - οχι με τα περιεργα αλευρια χαχα

σωσω ξεχασα οσο κοιμαται ο μπεμπης ταυτοχρονα βαζω σηριαλ -φαγητο

τωρα θα συνεχισω γκρεισ και θροουνσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γραφω στα γρηγορα κλεινει η μπαταρια!

Σωσω εμεις σε αυτή την ηλικια είχαμε ένα μεγάλο χαλάκι δραστηριοτήτων στο σαλονι περιφράζαμε ένα χώρο ανευ επίπλων με κούτες και τις αφήναμε εκεί.Σε πάρκο προσπαθησαμε αλλα δε θέλαν.Εσυ το δοκίμασες;Αν πιάνεται από δίχτυα ίσως της αρέσει.Θα γλυτώνει και από το Μαρθούλι,χα χα

Παιδικοί αιτήσεις μέχρι 15/6.Εδω τα καταθέσαμε σήμερα.Νομίζω θα μας πάρουν.

Με τη πάνα δεν έκανα ακόμα το ΄βήμα να τις αφήσω ξεβράκωτες.Με πάνα βρακάκι τις πάω στη λεκάνη ανα ώρα αλλά δε κάνουν τίποτα εντός,ρεμβάζουν με τις ώρες και σηκώνοντας τα κάνουν πάνω τους.

Δεν δείχνουν να ενοχλούνται και βρεγμένες όμως.

Αν δε πετάξεις πάνα δουλειά δε γίνεται όλοι έτσι μου λένε,είναι να το πάρω απόφαση ότι θα ζοριστώ 1-2 βδομάδες.

Μαράκι πάρε τις βιταμίνες σου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θροοουν το ξεκινησαμε...αλλα δεν μας αρεσε..πολυ μπερδεμα..ενω λεει ολος ο κοσμος οτι ειναι τελειο..

εγω κανω στεκες..

οτι ναναι..

εχει δλδ κολπο το οτικερ,ε;;

νανα κ 17 ακουγεται πολυ καλη τιμη..μη νομιζεις οτι στην εστιαση εχει πεσει το φαγητο..γιατι ο κοσμος θα κανει τραπεζι οπωε κ να χει..

εμεις εννοειται δε θα κανουμε..δε το συζητω!!

που θυμηθηκες ρε μαρακι την φωτο της μαρθας..

εννοειται σκατοπαιδο η μαρθα κ σημερα..

εκανε μαλκ...χτυπησε 1 φιλη της κ της λεω ελα να μου πεις τι εγινε κ αρχισε να χτυπιεται και να κλωτσαει..

στην καφετερια κανονικα..την αρπαξα κ πηγα πιο περα να μιλησουμε..

οχι οτι καταλαβε..

παιδια δε μασαει τιποτα..

της λεω δε θα φας το ταδε κ λεει θα φροντισω να μη πεινασω μεχρι το βραδυ κ τετοια!!

θα το αρπαξω..αλλα ποτε θα ναι!!

τεσπα!!θα περασει..φαση ειναι..μαρκερ μαες νεινανε 3 επεισοδια..αλλα δε ξερω ο λευτ ποτε θα εχει ρεπο..μαλλον απο τον αλλο μηνα!!

αυριο θα φτιαξω αλλη 1 διση σαπουνι ελαιολαδου!!

μιλαμε τρελαινομαι με τη διαδικασια..πεθαινω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακ ιγιατι ετσι;;;μιλησες με γιατρο;;

μαντρ αστες ξεβρακωτες σου λεω..επαναπαυονται..

αν το γραφω σωστα..

χρυσουλα καλα;;

καλα θα δω αν μπορω να βολευτω για αυτο το χαλακι..

απο φιλες..

λεφτα χαζα δεν δινω!!

κανει τουμπες..κ βγαινει εκτος επιδαπεδιου παζλ κ κουτουλαει το κεφαλι τηςε κ κλαιει..

μπορει να απλωσω καμια πικε κατω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

που είσαι ρεχρυυς;

να μας πεις τι ήταν εκείνο το ροζουλί που καμία δεν κατά λαβε;

χαχαχα

όλα καλά με το νινί αλλά ξυπνάειαπό τις πέντε κ μετα λαγοκοιμάται κ ξυπνάει δτο τεταρτο...

τις άλλες δύο φορές που ξυπνάει, τρωωει κ κοιμάται αμέσως.

ούτε κακά κάνει...

μμαρντ, άστο να καλοκαιριάσει λίγο ακόμη.

εγώ είχα ξεκινήσει πολύ χαλαρά.

τον ιούλιο που τον είδα έτοιμο, δε μας πήρε ούτε βδομαδα.

τα κακά, ομως, τα έκανε στο πανί μςεχρι να γεννηθεί ο μπέμπης

στο σχολείο, όμως, κανονικά στην τουαλέτα.

αυτό που με εκνευρίζει είναι η εκμετάλλευση.

στις άλλες επαρχίες είναι πιλύ πιο φθηνά.

εδώ μας κατακλεύουν

σε λίγο θα πάω γυναικολόγο.

την πεθύμησα...

αύριο θα πάω τον α για αιματολογικές.

η παιδιιατρος μου είπε για έναν χημικό που παίρνει αίμα από το δάχτυλο.

για να δούμε αν θα τα καταφέρει με τον δικό μου... χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..ποναει τοσο πολυ το στομαχι μου απο εχθες..δε ξερω γιατι..πηρα μαλοξ..κ μετα μεσουλιτν!!

αντε να δουμε..εκει που καθομαι διπλωνομαι..για δευτερολεπτα..

κ ολη την υχτα βεβαια..

χθες ηπια 1 δυνατο καφε αλαλ δε νομιζω να μου το εκανε αυτο!!

λειπει κ ολευτ..τεσπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

καλα ειμαι πτωμα και τα εχω δει ολα...

δουλεια πολλες ωρες και διαφορετικα μαθηματα, ενταση με τις πανελληνιες..

τα παιδια σπιτι...χαλια...

ολοι απορουν πως τα βγαζω ετσι περα χαχαχα...ο νικος μια απιστευτη αλλεργιασ σε ολο το σωμα ειναι με φαρμακα...

τα παιδια καλα...ο μπεμπης κανει τρα ξυπνηματα...

σε καποιες δημοσιευσες μου εβγαναν κατι ροζ πεδιλα σε φωτο...

μαλλον σδεν τα προλαβε καμια να τα δει...

ξαναερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas

ολες διαβαζω σουπερ ε; χαχα

και εμεις εδω ψιλοχαλια

και εμας ο μπεμπακος εχει τρομερο εκνευρισμο

θα παρω τον ντοκ να αρχισουμε το σιροπακι γιατι συνεχιζει τους εμμετους - τωρα κανει στο ασχετο μετα απο 2 ωρες φαγητου -αχωνευτο - κλαιει στον υπνο του συνεχεια και δεν κοιμαται ευκολα

τι να πω αλλο μωρακι σε μια εβδ

μακαρι αν ειναι τυχαιο αλλα ποναει και φαινεται

Ελα ρε Χρυσ - μηως να μειωνες τη δουλεια; να μου πεις τωρα στο τελος; τι να πω υπομονη μαλλον

Χαχα μου αρεσει σωσω που ακομα συνεχιζεις με τις ασχολιες -πονοκοιλος πονοκοιλος και τα καθαριστικο καθαριστικο χαχα

καλα κανεις αφου σε ευχαιστει - εγω ολο ταινιε βλεπω οταν μπορω

να δειτε το KEVIN - το εχω δει παλια αλλα το ξεθαψα σημερα -καταπληκτικο

Μαρντ εγω προσωπικα θα τις ειχα αρχισει ηδη

μην αγχωνεσαι παντως με πανες δεν θα παντρευτουν φανταζομαι. χαχα - εμεις φρικαρουμε χωρις λογω ωρες ωρες

Νανα εξαρταται τους αναλυτες που εχουν για αιματολογικες εξετασεις - κανονικα και μια στογονα αρκει για ενα καλο ποσοστο εξετασεων - βεβαια να που του στραβου το δικιο το φλεβικο αιμα ειναι καλυτερο απο το τριχοειδικο γιατι μπορεις αν το διαχειριστεις πιο ευκολα.

γιατι να μην του παρει απο το χερι; μια χαρα θα βρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααασωσω και στην αρχη διαβαζα καθαρτικο και λεω κοιτα την παλαβη - εφτιαξε να πιει καθαρτικο για τον πονοκοιλο της χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...