Μετάβαση σε περιεχόμενο

Egkymosynh?


Recommended Posts

Kalhspera...

Pane merika xronia pou prospa8ousa na kanw paidi... xwris epityxia vevaia... Anakalypsa tote oti h mia h salpigga den exei diavatothta kai h allh den exei kinhtikothta... To pososto na syllavw fysiologika kai na mhn einai ekswmhtrio einai...mhden! Alla ginontai kai 8aumata (eipe o giatros). Egkateleipsa ka8e prospa8eia tote.

Shmera sth sxesh pou vriskomai den skeftomai na kanw paidi (parolo pou h idea na ginw genika mana panta flertarei). Se diasthma 2 mhnwn exw taktikotath epafh me to syntrofo xwris kamia profylaksh.

Exw megalh anhsyxia omws giati enw eixa periodo thn hmeromhnia pou eprepe (17/11), h roh ginotan me dyskolia kai 8a elega oti htan sxedon h mish apo oti synh8ws. Meta to telos synexisa na exw roz ygra... Epishs gia kapoio logo eimai poly eusygkinhth kai exw apisteuth nautia... Den trww kai den exw oreksh.

Apo x8es exw ponous xamhla sthn koilia... fovamai gia ekswmhtria kyhsh... An kapoio melos exei na sxoliasei kati h' eixe paromoia empeiria, 8a ektimousa to sxoliasmo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά, αν και δεν έχω παρόμοια εμπειρία ελπίζω να μην είναι εξωμήτριο και να είναι μια εγκυμοσύνη φυσιολογική αν είσαι τελικά!

Γιατί δεν κλείνεις ένα ραντεβού με τον γυναικολόγο σου ή ένα τεστάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά, αν και δεν έχω παρόμοια εμπειρία ελπίζω να μην είναι εξωμήτριο και να είναι μια εγκυμοσύνη φυσιολογική αν είσαι τελικά!

Γιατί δεν κλείνεις ένα ραντεβού με τον γυναικολόγο σου ή ένα τεστάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σκέφτεσαι θετικά, όλα θα σου πάνε καλά , αυτό να έχεις στο μυαλό σου!!! Μην το αφήνεις όμως πρέπει να πηγαίνουμε τακτικά στον γυναικολόγο μας!!!

Περιμένω νέα σου σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σκέφτεσαι θετικά, όλα θα σου πάνε καλά , αυτό να έχεις στο μυαλό σου!!! Μην το αφήνεις όμως πρέπει να πηγαίνουμε τακτικά στον γυναικολόγο μας!!!

Περιμένω νέα σου σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Μερικές φορές, τα πράγματα που μας φοβίζουν, έχουν κάποια πολύ συγκεκριμένη βάση για να το κάνουν αυτο...

Η γνώμη μου είναι οτι πρέπει οπωσδήποτε και το συντομότερο δυνατόν να κάνεις ένα τεστ ή μια εξέταση αίματος γιατι ξέρω απο την μητέρα μου, που είχε πριν αρκετά χρόνια εξομήτριο κύηση, οτι η κύηση αυτη φέρνει ψευδοπερίοδο. Αίμαι δηλαδή σε ακατάστατες μέρες του κύκλου (ροζ ή καφε) και αίμα και όταν θα περίμενες κανονικά περίοδο.

Πρέπει να το προλάβεις αν είναι κάτι τέτοιο κοριτσάκι μου. Η μητέρα μου κόντεψε να χάσε την ζωή της γιατι έσπασε η σάλπιγγα και ήταν σπίτι. Μέχρι να πάει στο νοσοκομείο, δεν ξέρω και γω πόσες φυάλες αίμαι χρειάστηκε και πόσες ώρες χειρουργίο.

Και αυτο γιατι φοβότανε. (ήταν 28 και εγω 8).

Αυτα.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο... και να προσέχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Μερικές φορές, τα πράγματα που μας φοβίζουν, έχουν κάποια πολύ συγκεκριμένη βάση για να το κάνουν αυτο...

Η γνώμη μου είναι οτι πρέπει οπωσδήποτε και το συντομότερο δυνατόν να κάνεις ένα τεστ ή μια εξέταση αίματος γιατι ξέρω απο την μητέρα μου, που είχε πριν αρκετά χρόνια εξομήτριο κύηση, οτι η κύηση αυτη φέρνει ψευδοπερίοδο. Αίμαι δηλαδή σε ακατάστατες μέρες του κύκλου (ροζ ή καφε) και αίμα και όταν θα περίμενες κανονικά περίοδο.

Πρέπει να το προλάβεις αν είναι κάτι τέτοιο κοριτσάκι μου. Η μητέρα μου κόντεψε να χάσε την ζωή της γιατι έσπασε η σάλπιγγα και ήταν σπίτι. Μέχρι να πάει στο νοσοκομείο, δεν ξέρω και γω πόσες φυάλες αίμαι χρειάστηκε και πόσες ώρες χειρουργίο.

Και αυτο γιατι φοβότανε. (ήταν 28 και εγω 8).

Αυτα.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο... και να προσέχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia euxaristw... Einai megalh ypo8esh telika na moirazesai tis agwnies sou... 8a paw apo Deutera twra na milhsw me to giatro mou kai na me ka8odhghsei. Elpizw pantws na mhn mou symvei kai auto... arkei pou den mporw na syllavw fysiologika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia euxaristw... Einai megalh ypo8esh telika na moirazesai tis agwnies sou... 8a paw apo Deutera twra na milhsw me to giatro mou kai na me ka8odhghsei. Elpizw pantws na mhn mou symvei kai auto... arkei pou den mporw na syllavw fysiologika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alkyoni εχουμε το ιδιο προβλημα. Κι εγω ειμαι με μια σαλπιγγα αλλα εδω και εξι μηνες κουβαλαω το μωρακι μου.

Ναι γινονται θαυματα και αν εχεις συχνοτατη επαφη και χωρις προφυλαξη ειναι πολυ πιθανο να εισαι εγκυος! Γιατι κι εγω οταν πηγα στην γυναικολογο με καθυστερηση καθε αλλο παρα την εγκυμοσυνη ειχα στο μυαλο μου. Ειχα μια εγχειρηση κυστεως στο ιστορικο μου και γνωματευσεις για δυσκολια τεκνοποιησης...

Θαυματα γινονται και μακαρι ειτε εισαι εγκυος ειτε οχι να σου πανε ολα καλα.

Παντως επειδη και εμενα οι σαλπιγγες μου ειναι "καπως" δεν υπαρχει δεν γινεται-τωρα που βλεπω την κοιλια μου να φουσκωνει ακυρωνω ολους τους γιατρους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alkyoni εχουμε το ιδιο προβλημα. Κι εγω ειμαι με μια σαλπιγγα αλλα εδω και εξι μηνες κουβαλαω το μωρακι μου.

Ναι γινονται θαυματα και αν εχεις συχνοτατη επαφη και χωρις προφυλαξη ειναι πολυ πιθανο να εισαι εγκυος! Γιατι κι εγω οταν πηγα στην γυναικολογο με καθυστερηση καθε αλλο παρα την εγκυμοσυνη ειχα στο μυαλο μου. Ειχα μια εγχειρηση κυστεως στο ιστορικο μου και γνωματευσεις για δυσκολια τεκνοποιησης...

Θαυματα γινονται και μακαρι ειτε εισαι εγκυος ειτε οχι να σου πανε ολα καλα.

Παντως επειδη και εμενα οι σαλπιγγες μου ειναι "καπως" δεν υπαρχει δεν γινεται-τωρα που βλεπω την κοιλια μου να φουσκωνει ακυρωνω ολους τους γιατρους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να επισκεφθεις το γιατρο σου και αφου ενδιαφερεσαι για μωρακι μακαρι να ειναι φυσιολογικα ολα και να γινεις και εσυ μια ευτηχισμενη μανουλα.Ακομη ομως και να μην ειναι κατι μην απογοητευτεις τιποτα πλεον δεν ειναι απιθανο.Εγω προσωπικα ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα και να πανε ολα τελεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να επισκεφθεις το γιατρο σου και αφου ενδιαφερεσαι για μωρακι μακαρι να ειναι φυσιολογικα ολα και να γινεις και εσυ μια ευτηχισμενη μανουλα.Ακομη ομως και να μην ειναι κατι μην απογοητευτεις τιποτα πλεον δεν ειναι απιθανο.Εγω προσωπικα ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα και να πανε ολα τελεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι με ολη μου την ψυχη να αποκτησεις συντομα μωρακι ειτε με φυσιολογικη συλληψη ειτε οχι.

Θα γινεις μια υπεροχη μανουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι με ολη μου την ψυχη να αποκτησεις συντομα μωρακι ειτε με φυσιολογικη συλληψη ειτε οχι.

Θα γινεις μια υπεροχη μανουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xairomai pragmatika gia sena... san na eimai egw!

Thavmata h' mh, kapoia stigmh 8a mou symvei giati to 8elw para poly kai to pisteuw... apla oxi auth th fora!

Otan to krathseis sthn agkalia sou meta apo ligo kairo dwse ths... (h' tou) ena fili apo emena!

Na 'ste kala oles, sas euxaristw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...