Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτιου Μαριε σε περιμενουμε!!!!


Recommended Posts

Γιωτα τον Φευρουαριο η μαμα μου εκανε ολικη ιστεροκτομη..για την ακριβεια Ρυζικη ιστεροκτομη αφου τα εβγαλε ολα για ολα..Ειχε χροναι ινωμυοματωδες μητρα και πρινα πο 3 χρονια περιπου ενας γυναικολογος την ειπε να κανει ΑΜΕΣΑ ιστεροκτομη γιατι δεν βλεπει καλα τα πραγματα ..εκτοτε η μανα μου που ειναι απιστευτα φοβιτσιαρα και αγνοησε τη σοβαροτητα του τοτε τεστ παπ και επικεντρωθηκε αποκλειστηκα και μονο στα 2 ινωμυοματα που ειχε. Φυσικα σε ολους γιατροςυ πηγε ελεγε μονο γαι το ινωμυομα οι ανθρωποι την εκαναν υπερυχο και την ελεγαν πως αφου ακομα εχει περιοδο να το παρακολουθουν στενα και βλεπουμε. Φετος ομως ταρακουνηθηκε για τα καλα αφου το τεστ παπ εδειξε δυσπλασια τραχηλου και αναγκη για κολποσκοπιση και αποξεση τραχηλου για βιοψια..ο γιατρςο της την ειπε να κανει Αμεσα ιστεροκτομη - δεν την τρομαξε και μπηκε χειρουργειο και τα εβγαλε ολα τοτε ο γιατρος ειχε πει πως προλαβαμε στο παραπεντε γιατι η απλη βιοψια ειχε δειξει προκαρκινικα κυτταρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα τι εννοείς να προσέχει???

να πηγαίνει στον γιατρό τακτικά για εξέταση???

δλδ έχει καρκινικά κύτταρα, τα οποία κάποια στιγμή ίσως και να γίνουν "κακά" με την έννοια του πολλαπλασιασμού και της εξάπλωσης κ.λπ.........

ε'υχομαι να μείνουν ως έχουν και να μην ταλαιπωρηθεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα αυτο ακριβως.Επειδη δεν εκανε - δε χρειαστηκε και δ εχρειαζετε μας ειπαν- να κανει καμια θεραπεια ουτε με ακτινε ςπουτ εμε φαρμακα υποτιθετ εοτι για την ωρα δεν υπαρχει κινδυνος. Απλα ειναι αυτο που λεει η ΑΡγυρω πως πρπει να κανει τακτηκα ολες τις απαραιτητες εξετασεις, αιματολογικες αξονικες κλπ και καποιος συγκεκριμενες ιστολογικες για να παρακολουθουν την κατασταση γιατι εαν εχουν μινει κυτταρα και καποια στιγμη διαμεσω της εξαπλωσης και του πολλαπλασιασμου πανε αλλου σε αλλα τριγυρω οργανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaλημερα κορίτσια! Τι καλημέρα, αλησπέρα δλδ...

Η μπεμπουλα χθες το βραδυ ανεβασε πυρετο, έχει βηχαλακι και καταρροή και το βραδυ δεν κοιμηθηκαμε γιατι πνιγόταν το τσαμενο μου μωρε...

Τωρα την εβαλα στην κουνια της μπας και κοιμηθει, πρωτη φορα το κάνω, αλλα μάλλον για αποτυχία το κοβω... την ακουώ που έχει πιάσει συζητηση με το κρεμαστο της παιχνιδάκι!

Αχ καθολου δε με τραβαει το καινουργιο μαμυ ρε γμτ...

Η κουμπαρα μου δεν φανηκε σήμερα;;

Η Γωγω ουτε αυτη φάνηκε;; Θα την πάρω τηλ.

Χρυσάκι δεν καταλαβαίνει τι ακριβως συμβαίνει και τι πρέπει να προσέχει απο δω και περα η μαμα σου...

Αναστασι που χαθηκες μαρη;;;

Αφρο τώρα που είπες προπληρωμενη καρτα, μου θύμησες οτι πρεπει να ανανεωσω και γω την δικη μου, τώρα που είναι δωρεάν...

Γιωτα περαστικά ρε συ... παντως εμενα τα τικεράκια, ενω οταν πηγα να τα βαλω μου εβγαλε το ίδιο μνμ με σένα, χωρις να κάνω τίποτα στο τέλος μου τα εμφάνισε... μηπως έχει να κάνει που έκανε λογαριασμο καινούργιο ρε;

Αργυρουλα καλη αρχη στο γυμναστήριο...

Αρχισε τα παραπονα η μικρούλα... παω να την σηκώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι εαν εχουν μινει κυτταρα και καποια στιγμη διαμεσω της εξαπλωσης και του πολλαπλασιασμου πανε αλλου σε αλλα τριγυρω οργανα...

Κλάφτα Χαράλαμπε μετά...... :(:(

αλλά.....εμείς ελπίζουμε και πιστεύουμε ότι αυτό ΔΕΝ θα γίνει :)

Σισσιώ περαστικά στην μικρούλα :)

δλδ πού την κοιμίζεις κανονικά? όχι στην κούνια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου... Τι κάνετε;;;εγω εδώ, τίποτα ο γιος μου ακόμα...εχω απογοητευτεί τελείως... Πλέον δεν εχω κάν συμπτώματα όπως πριν... Φοβάμαι μήπως καταλήξω με πρόκληση η καισαρικη... Γενικά δεν ειμαι καλα, δεν εχω διάθεση... Τα κορίτσια μου άρρωστα κ εγω μάλλον κολλησα... :-( Ουφ, δε θα γεννησω ποτε...;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

εμεις λεμε καλα..ειδα τη ζυγαρια κ τρομαξα..+6 κιλα..μου ηρθε αποτομο,,

γωγω μια κ εξω θα σου ερθουν οι πονοι..περπατα οσο μπορεις..αχ κουραστηκες μωρε λογικο ειναι..λες να τραβηξει μια βδομαδα ακομα?

περαστικα σας ρε..ξεκολα με τη καισαρικη..οσο για τη προκληση ξ αγγελικη με ειχε πει οτι αν γινει μετα τη πητ δε εχει καμια σχεση η εξελιξη της με το το αν τη εκανες πριν..

αναστασια πεφτει διαβασμα ε?η αννυ καλα?

χρυσα μακαρι να το παρακολουθει η μαμα σου..αρα ο χαντζη ειχε δικαιο?

γιωτα γτ ποναει το δοντι?απνευρωση?

αργι ποτε θα ερθουν τα πεθερικα?

ελενα τι εγινε στο γιατρο που πηγες??περιμενω νεα σου

σισσακι περαστικα σας..κ γω μια απ τα ιδια..ακομα ολοι μαζι κοιμομαστε..δηλ μετα της 3 ολοι μαζι.χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε γωγουλινιιιιιι..χαλαρωσε ρεεεεεεε Ολα καλα θα πανε..ειπαμε..αγορακι ειναι ...να μη σε παιδεψει λιγο το σκατουλι... Θου δεν ειχε απολυτο δικιο..ειχε εν μερη δικιο..απλα η συμπεριφορα του ηταν αστα να πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ θα έρθει ρε πού θα πάει??? μην αγχώνεσαι :)

ρίξτο στο περπάτημα.....

Λενάκι καλή τύχη με τον γιατρό :)

Θούλη εσύ είσαι αδύνατη βρε, θα τα χάσεις στο πι και φι τα κιλά μετά,...οπότε φάε τώρα που μπορείς!!! ;)

Μαρία τι έγινε με τον Άλεξ???

Θούλη στις 5 Μάη θα έρθουν, την μέρα του Πάσχα.....καλύτερα που δεν έρχονται νωρίτερα, δεν θα ήθελα την Μ. Εβδοβάδα να έρθουν!! :rolleyes:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α δε σας ειπα..μας δωσαν χαρτι στο σχολειο οτι ηρθε κ τα ειδε λογοθεραπευτης κ δωσαν σχεδον σε ολες τις μανουλε (με ειπαν απ τις 50 οι 13 δε πηραν)

εμενα ελεγε οτι εχει ροτακισμο..καπως ετσι..οτι δλ δε λεει το ρ

κ χρειαζεται θεραπεια

ανε εγω ξερω οτι δε πρεκειται να το πει γτ το λεει γ αντι για ρ

αλλα να δειετε τι ελεγε σε μωρα 2,5+3 ετων

οτι θελει θεραπεια γτ δε λεει τους φθογγους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!

Σας διαβασα λιγο αλλα κλεινουν τα ματακια μου... Νεα απο τον ουρολογο. Στο δεξι νεφρο το σωληνακι που οδηγει τα ουρα στην ουροδοχο κυστη ειναι λιγο στενο και ετσι δεν αδειαζει ευκολα το νεφρο, γιαυτο και αν πιω καμια μερα πολυ νερο με ποναει, πρηζεται. Θα κανω παλι κατι σαν σπινθηρογραφημα, νεφρογραφημα λεγεται εδω και βλεπουμε. Μαλλον λεει θα μου δωσει διουρητικα και αν δεν περασει εγχειρηση... αυτα τα ωραια.....ααα εχω και ουρολοιμωξη που δεν ειχε θεραπευτει καλα πριν 2 μηνες που ξαναειχα και παιρνω αντιβιωση. δεν ειμαι καλα ψυχολογικα..σορρυ αν απεχω λιγο...φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :)

Λενάκι μην στεναχωριέσαι, μπορεί να σου περάσει και με αυτ΄απου θα σου δώσει.....σκέψου θετικά!!

όλα αυτά πότε θα τα κάνεις???

περαστικά :)

Νατάσα όλα είναι μια συνήθεια!!! ;)

Θούλη δεν ξέρω να σου πω....σου είπαν αν ο Ντόντος πρέπει να κάνει κάτι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Ελενα μην στεναχωριεσαι, δεν είναι τιποτα ....το ξέρω το πέρασαν και εγω και μόνο που σκευτωμαστε οτι πρέπει να γίνει μια επέμβαση κατι νιώθουμε ....

Εμείς εδω καλά, δεν έχουμε τηλεωραση ακόμα (σήμερα θα την πληρώσω) αλλα έχουμε ευτυχώς τον υπολογιστή σηνδεμενο με την τν και χθές είδα την αγαπημένη μου σειρά σε επανάληψη και τα παιδιά παιδικά.

Καλά τι βγάζει η μύτη του Μ καθε πρωί!!! Τι τέρατα!!! Μάγους δράκους και ολόκληρα κάστρα χαχαχαχα

ο μικρός ειπαι έρχομαι!!! Τον φώναξα στο μπάνιο και ακούω ενα "εμομαι "!! Θα με τρελάνει αυτο το παιδι ,μπορεί να μην λέει τιποτα μπροστά σε άλλους η όταν τον ρωτάω αλλα τα πετάει απο μόνος του ξαφνικά.

post-15892-13873940238856_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημσεραααααα

δε διαβασα τιποτα γτ βιαζομαι να το παω σχολειοοοο

γενναμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

με εστειλε μην η γωγωκα οτι τη πιασαν οι πονοι..πηγε ειναι στη αιθουσα τοκετου κ εχει διαστολη 2..οποτεεεεε εεεεεχει ακομα

δε λεει το κινητο τι ωρα μου το εστειλε..

θελει θετικη ενεργειααααααααααααααααααααα

γωγωκα με ενα πονο να ερθει ο μαριουληςς μας..ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα..τελειαααα..αντε ρε Γωγουλινι..με το καλο κοριτσαρα!!!! Λενακι μου τι να σου πω..κανε οτι ειναι απαραιτητο με την υγεια δεν παιζουμε. Πολλα πολλα φιλια και μια μεγαλη Αγκαλια... Η Ιουλια δε φανηκε παιδια..ποτε ειπαμε οτι ειχε την Β επιπεδου;;;;;. Νατασα γιατι ρε εισαι σε δυσκολη φαση..ελλααα..τσιαρ απ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
    • Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια.. Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...