Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτιου Μαριε σε περιμενουμε!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα .

Καλά περάσαμε χθές.

Ο Κ κατέβηκε αυτός να πάρει τον Μ απο το σχολικό και ο μαημενος μόνο τα κλαμματα που δεν έβαλε απο την χαρα του που είδε τον μπαμπά. Ήρθαν μετα στο σπίτι γεμάτος χαρα και με ευχαριστη διάθεση.

το απόγευμα πήγαμε απο το σχολείο του γιατι είχα ενημερωση . Η δασκάλα λέει οτι είναι αξιολατρευτος, τα πάει πολύ καλά με τα παιδάκια κιι δεν έχει χτυπήσει ποτέ μα ποτέ!! Πάντα όταν έρχεται σε δύσκολη θέση το λέει στην δασκάλα και φωνάζει οτι δεν του αρέσει. Μιλήσαμε για το θέμα του λόγου του και η δικιά της γνώμη είναι οτι εξελησετε κιι οτι πολλά παιδάκια σε αυτήν την ηλικία είναι μπερδεμένα ανάμεσα στο να είναι μωρά και στο να μεγαλώσουν .άλλες φορές μπεμπεκιζουν ηθελιμενα . Είναι λίγο πίσω αλλα τιποτα τραγικό και οτι έχει θέμα με τον συνδιασμο γραμματων. Μου ειπαι οτι καλύτερα να τον αφήσω το καλοκαίρι και να δω το θέμα λογοθεραπευτη απο τον Σεπτέμβρη που θα είναι και 4,5 (αμάν αυτο το 4,5 ηλικία ωροσημο!!) Σε αυτήν την ηλικία κάνουν τον μπαμ στην ομιλία και να μην τον αγχοσω.

τα είπα λίγο με τον Κ και δείχνει να θέλει να κάνουμε αυτο που μας ειπαι η δασκάλα και το ίδιο ειχε πει και ο παιδοψυχολογος οτι ό τα 4,5 κιι μετα είναι η σωστή ηλικία .

Μαλλον αυτο θα κάνουμε ...βλέπω και τον Μ οτι τωρα τα παιρνιι ολα στην πλάκα δεν σηγκεντρωνετε να μιλήσει γιατι χαριεντιζετε σαν μωρό .... είπαμε έχεις χιούμορ πολύ αλλα το έχει παρά ξηλώσει!!! Χαχαχα

Μετα πήγαμε παιδική χαρα και παίξανε.

Ακούστε τωρα, Στις 9 ιουνίου θα κάνουν την καλοκαιρινή γιορτή και θα σημετεχει οποίο παιδάκι θέλει .... η στολή θα ράφτει και θα μας δωθει και κανει 55 εύρω!!! Συν κάποιο πόσο που δεν μου ειπαι για την ενοικιαση του χώρου .... βάλτε μεσα και τα μετέπειτα ντιβιντι φωτο κάνα 30 εύρω .... το έχουν παρά ξεφτιλισει ..... μαλλον δεν θα πάρει μέρος στην "γιορτή " ....πάνε να βγάλουν απο την μύγα ξίγκι ....

Οχι δεν μου ειπαι τιποτα ο Κ για το οικονομικό, δεν ξέρω αν πει στο μέλλον χαχαχα

Επεξεργάστηκε από AFRODITH
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

Αφρο μιλάμε για πολύ τρέλα πουλάνε κάποια ιδιωτικά σχολεία στην Αθήνα ε? Οκ να αγοράσεις στολή αλλά 55 ευρώ είναι πάρα πάρα πολλά ειδικά στην εποχή μας. Επίσης όταν λες για την ενοικίαση του χώρου??? Δε θα γίνει στο σχολείο? Κι αλλού να πάνε είναι έξοδο που κατά τη γνώμη μου πρέπει να καλύψει το σχολείο μόνο του. Τι ειν'τούτοι ρε, μη χάσουν κανα ευρώ.

Χτες πήρα τα αποτελέσματα του τεστ, θα το ξανακάνω σε 6 μήνες γιατί ορισμένα κύτταρα παρουσιάσαν κάποιος ας πουμε "ευμεγέθεις πυρήνες" σε σχέση με τα υπόλοιπα:-q το οποίο μπορεί να σημαίνει κάποιος τραυματισμός κατά την επαφή ή κάποια φλεγμονή ή μόλυνση ή επειδή το έκανα αμέσως μόλις τελείωσα από περίοδο (και μου το επεσήμανε η κυτταρολόγος) να βγήκε ετσι. Όπως και να είναι θα το παρακολουθήσω μη μου εξελιχθεί και σε κανένα κονδύλωμα . Τεσπα θα το κάνω σε 6 μήνες δε με πειράζει. Με εοππυ πλήρωσα μόνο 6 ευρώ!!![smilie=glasses9.gi: Τον Οκτώβρη πάλι. Χτες το βράδυ με έπιασε ένας πανικός να το πω, ένα "δευτε τελευταιον ασπασμό" να το πω αλλά μετά χαλάρωσα, είναι και ψείρας η γιατρός που πήγα, όλα καλά θα είναι.

Και μετά από αυτή την περιπέτεια Θούλη :-@θα πρέπει να ψωνίσω για να ανέβει το ηθικό μου!!!

Κοίτα ναι ξοδέυουμε αλλά όταν βρίσκουμε προσφορές πώς να αντισταθούμε ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο 55ε???? :shock:

μα δεν σου λένε πώς θα είναι να την ράψεις εσύ???? [smilie=nono.gif]

δλδ τα δικά τους έξοδα ποιά θα είναι? αν εσείς πληρώσετε στολές, ενοίκιο, φωτό κ.λπ?

της Ρ. η γιορτή είναι στις 25 Μάη και μας ζήτησαν να πάμε ένα άσπρο κολάν και 1,50ε!....το θέμα θα είναι "ταξίδι στον χρόνο", ...... πόσταραν και μια λίστα με το τι θα ήταν καλό να φέρει ο κάθε γονιός π.χ ένα τελάρο κόκα κόλα ή σπράιτ ή νερό ή κάποιο γλυκό, καφέ κ.λπ.......και πόσταραν και μία λίστα με το πόσο θα κοστίσει αν κάποιος θέλει να πιεί ή φάει π.χ ένα ποτήρι κόκα κόλα ή νερό θα κάνει 0,50ε.....ένα ψωμάκι με λουκάνικο ή κοτόπουλο θα κάνει 1,50ε!!

αυτά και θα γίνει στον κήπο του σχολείου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ όχι στα ιδιωτικά τις παραγγέλνουν να είναι όλες ολόιδιες και να υπάρχει ομοιομορφία.

Αυτό που μου αρεσε πολύ φέτος στο σχολείο μας εδώ είναι ότι τις στολές τους τις έφτιαξαν οι δασκάλες με τα παιδιά και μάλσιτα τη μέρα της γιορτής καμάρωναν πολύ με τα σχόλια που άκουγαν. Και μη φανταστείς, χρησιμοποίησαν χαρτόνια, φτερά, υφάσματα, ότι υπήρχε διαθέσιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα..τι κανετε;;;;περιση στη γιορτη του Χ ειπαν ολα τα παιδια να φορανε μονοχρομες μπλουζες και μπλε σορτσακι η φουστα...τα υπολοιπα τα κανανε στο σχολειο..ειχαν φτιαξει οι δασκαλες κατι σαν στολι με γραμματ ακαι αριθμους..φετος δεν ξερω τι θα κανουν..αλλα και στη γιορτη των Χριστουγεννων εκεινες φτιαξανε τις στυολες..τα δικα μας επρεπε μονο να φορανε σκουφι αη βασιλη και να φερουν εν ατριγονο...Και εγω θεορω μεγαλη ξεφτιλα να ζητας κατι τετοιο...εννοω 55 ευρω..σηγα..ελεος πια το εχουν παραξηλωσει. Μαρακι να το επαναλαβεις ρε πουλιμ το τεστ..δε νομιζω να γινει κατι αλλα. Η μανα μου καλοπερναει εκει..πινει τωρα καφε με την θεια μου και μετα θα παει για ψωνια και θα καθαρισει το σπιτι του αδελφου μου και θα μαγειρεψει να φανε..χαρα ο αδελφος μου..αυριο εχουν ρεπο και μαλλων θα πανε Στρασβουργο - μιαγεφυρα εχουν να περασουν.χεχεχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία αν σου είπε να το ξανακάνεις οκ, δλδ δεν το θεωρεί επικίνδυνο ε?

επίσης συμφωνώ για τα ψώνια, μια ζωή την έχουμε [smilie=thumbsup.gi: \\m/

Αφρο καλά σας είπε η δασκάλα, έτσι να κάνετε....τα παιδιά αναπτύσσονται κάθε μέρα....ακόμη και μισός χρόνος υπάρχει ανάπτυξη!!!

Συμπεθέρα έλα εδώ να δεις τι φοράνε τα παιδιά.....σήμερα είδα συμμαθητές του Λ. να φοράνε βερμούδα!!! και ένα άλλο χειμωνιάτικο μπουφαν και σκουφάκι χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται θα το επαναλάβω βρε, δε θα το άφηνα έτσι κι αλλιώς

Ελπίζω ότι δεν είναι κάτι. Απλώς πρώτη φορά μου βγάζει κάτι έστω και λίγο και γι'αυτό έπαθα. Πάλι καλά που είχα κάνει και τον υπέρηχο μαζί αλλιώς θα αγχωνόμουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία και σε μας θα υπάρχει ομοιομορφία....δλδ το μπλουζάκι από πάνω θα το αγοράσουν αυτοί (ίσως να είναι το 1,50ε που ζητάνε) και θα το ζωγραφίσουν οι δασκάλες - ίσως και τα παιδιά δεν ξέρω - πέρυσι είχαν ντυθεί βαατραχάκια (είναι και το όνομα του γκρουπ της Ρ. )....θα σας βάλω φωτό να δείτε!!!

Χρύσα μια χαρά θα περάσει η μαμά βρε [smilie=thumbsup.gi:

αυτό ακριβώς μου αρέσει εδώ, έχεις δίπλα σου όλες αυτές τις χώρες να επισκεφθείς με μία μόνο ώρα !

α! Αφρο είδες ρε τι παιδί έχεις? για τον Μανωλάκη λέω....τι καλός! :x

η Γωγώ πήγαν σπίτι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα..Αργυρω γι'αυοπυς ειναι 15 λεπτα το στρασβουργο...χαχα... Μια χαρα...επιτελους θα ξεκουραστει λιγακι Τωρα δε που πηρε το κολαει..τη βλεπω να την κανει τη διαδρομη συχνοτερα Το εντερ ρε παιδια δε δουλευει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα ναι ρε συ αυτό μου αρέσει....15 λεπτά και βρίσκεσαι αλλού!!....από εδώ που είμαστε εμείς, σε μία ώρα είσαι Ολλανδία, Βέλγιο, στο Λουξεμβ., αν θυμάμαι καλά μίαμιση ώρα,.....δλδ λες πάμε μια εκδρομή Αμστερνταμ? .......

δεν υπάρχουν σύνορα, δεν κάνεις συνάλλαγμα, δεν δείχνεις διαβατήριο....πολύ όμορφα....αφού υπάρχει δρόμος, όπου τα σπίτια τςη μίας πλευράς ανήκουν στην Γερμ και τα σπίτια της άλλης πλευράς ανήκουν στην Ολλανδ.!!! :)

αυτός είναι και ο λόγος που είπα στον άντρα μου να μείνουμε εδώ......μπορούσαμε να πάμε και Αμβούργο....εκεί θα μου άρεσε γι ατην θάλασσα περισσότερο......ο άντρας μου πρότεινε Βερολίνο.....οκ είναι η Πρωτεύουσα και σου προσφέρει πολλά και είναι όμορφη πόλη....αλλά από άποψη ταξιδιών, σιγά.......

τώρα θα μου πεις πόσο συχνά ταξιδεύουμε?! χαχαχαχα

αυτό είναι άλλο θέμα!!!

μετά εδώσ τα δυτικά έχουμε περισσότερες αργίες χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχ..αργυρω στη μαμα μου αρεσε παρα πολυ εκει..εγω σας το εχω ξαναπει εμενα αυτη η νοοτροπια..η βορειοευρωπαικη μου ταιριαζει..και ταιριαζει και στη μαμα μου..λεει οτι ολα ειναι τοσο ισυχα τοσο καθαρα ολοι τοσο ευγενικοι, καλα εννωειται οτι δε χρειαζετε να ξες γερμανικα γιατι παντου εχει ρωσσοςυ και αυτο ειναι ισος το μοναδικο που δεν της αρεσε..Τωρα εχει βγει για ψωνια και θα ξοδεψει οσα λεφτα της εδωσα γιατι λεει οτι ο μικρος χρειαζετε παρα πολλα..κυριως γυναικειο χερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι άλλο να πω .....

Χρυσα η μαμά σου πήγε στον αδερφό σου, καλά κατάλαβα?

Απο την μια λυπάμαι για τον Μ απο την άλλη και πολλά λεφτά είναι και κοροϊδία ....

Σίγουρα κατι θα κάνουν άλλο στο σχολειο γιατι είδα αρκετά οχι στο χαρτί που έγραφε η δασκάλα. Εμάς θα λείπει και ο Κ και είναι ένας λόγος και αυτός ....

Το παίζουν και καλά κλασατο εκπεδευτηριο .... όπως τα χριστουγεννα που εκτός της παραστασης στο σχολείο είχαν "γιορτή, δεξιοση "και στο χιλτον με 25 εύρω είσοδο!! Αφήστε .....

Χαιρωμαι πολύ για τον Μ μου που μου λένε πόσο αξιαγάπητος είναι και τον βλέπω πως κανει με όλες τις κοπέλες εκει ...χθές τον είπαν "ο αγκαλιτσας " γιατι κανει αγκαλιά συνέχεια σε όλες τις δασκάλες χαχαχα (έχει και πολλές γιατι εκτός των δασκάλων μεσα στην τάξη έχει και βοηθητικες. )

Πάω να βαλω λυπασμα στα φυτά μου (2 έχω και με το ζόρι ζούνε) χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο γρήγορα για λίπασμα!!!

πάντως θα πρέπει να λείπει πολύ ο Κ. στον μανωλάκη ε? :-(

δέχεται αγκαλιές και δίνει αγκαλιές!!!

εκπαιδευτήριο ή όχι θ απρέπει να συμβαδίζουν με την εποχή και τις δυσκολίες που έχουν οι γονείς.....γιατί τι θα γίνει αν κανείς ΔΕΝ πάει???.....

και πραγματικά έτσι πρέπει να γίνει για να καταλάβουν......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο ναι καλε...πηγε χτες και θα γυρισει Παρασκευη... Και απόσο καταλαβα παιζει μεγαλη πιθανοτητα να παιε ο μπαμπας μου εκει να δουλεψει... Α ξες εγω γι'αυτο τον λογο δενε χω φυτα..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αΦΡΟ καλα εκανες και δεν τα εδωσες...εεεεεεεε μα ειναι προκλητικοι....ναι χαι κλασατο εκπαιδευτηριο...αλλα τα περισσοτερα παιδακια ειναι μεσο εσπα.!

εμας εδω μονο μια νηπιαγωγος κανει δουλεια...αλλα η κοπελα το εχει!

οι υπολοιπες ....απλα ασχολιαστες....ασε που καθε εργασιμη πριν απο αργιες την κανουν ημιαργια..δηλ δεν εχουν υπνο τα παιδια!

περιμενω να δω τι θα ακνουν την μ. δευτερα και μ. τριτη!

αλλα εκει θα μιλησω...

επησιες ειναι οι μονες που δεν δουλευουν 8ωρο...συνεχοζουν ακομα το 6ωρο!

συμπεθερα πολυ ωραιο αυτο με τη Ρ.

κουμπαρα...τελεια η μαμα!

το μ. σαββατο φευγουν μονιμα τα ξεδελφια του για Γερμανια ειναι και τα αλλα εκει!

ΖΗΛΕΥΩ!!!!!!!!!!!!

Η Μ-Ι εχει πολυ πλακα...

τραγουδα στο Λεο... " ονονος μου θα ερεθει και θα μου φερεει λαμπαδα αυγο και τσουρεκι....ο δικος σου δεν θα ερθει, δεν θα εχεις λαμπαδα και εγω δεν θα σου δινω να φας τσουρεκι..τσουρεκι τσουρεκι "

αν δεν παρακολουθουσα τα λογια θα νομιζα οτι τραγουδουσε καποιο παιδικο τραγουδακι

και ο Λεο χορευει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAA..τη σκατουλααααααααα.!!!!!!!! Ο Λεο θα εχει και λαμπαδα...και δωρο..και τσουρεκι....Ενταξη ΟΚ..μπορει να μην ειναι φυσικη η παρουσια μου εκει..αλλα ευελπισω απο του χρονου πριν τα ΧΡιστουγεννα και πριν το Πασχα να μπορω να ξεκλευω καμια μερα και να ερχομαι ΚΑΙ εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερες!

τίκανετε;

εμεις καλα..το δωματιο του γιωργου ευελπιστουμε να τελειωσει,τα βαψιματα,καθαριοτητες δηλαδη,πριν το Πασχα..μετα εχω να δω κουρτινες,φωτιστικο,καπακια για την ντουλαπα,εχει εντοιχισμενη αυτο το δωματιο κ θα αλλαξω τα καπακια της,και διαφορα..

αλλα σιγα σιγα..δε θελω να αγχωθω..

ποναει φοβερα το δεξι μου ποδι ψηλα,εκει που ενωνεται με τον κορμο..τοσο που σημερα ενω γυρνουσαμεμε τον γιωργο απο γυμναστικη εβαλα τα κλαματα..περπατουσα οπως οι γιαγιαδες..μου θυμησα τη γιαγιακα μου και ποσο πονουσε κ εγω τη θεωρουσα υπερβολικη..

ενταξει,το παραεκανα με δουλειες,αλλα νομιζω οτι ισως κληρονομησα κανενα θεματακι στο ποδι..και ανησυχω λιγο..ακομη ποναω..γμτ..κουτσαινοντας προχωραω..τεσπα..

αφρο χιλιοχρονη κοριτσαρα μου!!!

τί ομορφα λογακια που ακουσες για τον μανωλη!!!παντα τετοια και μονο χαρες και χαμογελα να σου δινει το παιδακι σου!!

συμμφωνω κ εγω..η λογοθεραπευτρια ιεχε πει,οταν ηρθε στον παιδικο του γιωργου,οτι ως τα 4,5 περιμενουμε..ε..για να το λενε ολοι..περιμενε λιγο κ εσυ!!

για τη γιορτη..παρα πολλα λεφτα..μα παρα πολλα..

εγω καθε δεκαπενθημερο πεφτω εξω οικονομικα,γιατι ολο κατι νεο βγαινει..μα παντα μιλαμε!

το τελευταιο η ομοιοπαθητικος,αυτο το αμαξι,αναψε το λαμπακι του κινητηρα,αρα συνεργειο,πριν τα σπατουλαρισματα..ποτε μα ποτε δεν κυλαει ομαλα..κ εγω την παρασκευη περιμενω!!μα καλα!ολοι την παρασκευη περιμενουμε!!!χα χα χα!!!ειναι που θελω να παω και ωριλα τον γιωργο,αλλο εκτακτο κ αυτο!!!α ναι καλε!ειχα κ την παιδοδοντιατρο τον προηγουμενο μηνα εκτακτη!!

γιωτα να χαιρεσαι τον γιωργη σου και περαστικα του!ευχομαι να ευχαριστηθει πολυ τη γιορτουλα οταν αναρρωσει με το καλο!!

βικυ πολυ ωραιες οι μπομπο!!2ε και κατι ομως..ακριβουτσικες δεν ειναι;;απο τί υλικο ειναι και κανουν τοσο;;

αυριο θα παω σε ενα μπαζαρ κ θα παρω λαμπαδες,λεω να παρω και για τις δασκαλες στον παιδικο του γιωργου..λετε να το παρεξηγησουν;;;

σας φιλω,κατι ψαχνω απο φωτιστικα ταυτοχρονα!!

καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα βρήκα χρόνο να γράψω.

είδα τα 3 επεισόδια γκειμς οχ θροουνς σήμερα και μια ταινία με τον Κ και πέρασε η μέρα.

Ο Μ σήμερα πήγε σε εργαστήρι κεραμικης και του έδειξαν εκει πως φτιάχνουν μπολ και φτιάξανε και αυτα απο ενα πραγματακι μετα το βαψανε το διακοσμησαν και το ψήσανε! Πήραν και διαπιστευτηριο οτι τα κάνανε αυτα και οτι ξέρουν απο κεραμικη χαχαχα

αύριο θα πάνε εκκλησιά.

Κούλια λογικό να σε πονάει, είναι λόγο της κατάστασης σου και εγω πονούσα παρά πολύ παντού, κοιλιά πόδια μέση λεκάνη ...τα πάντα ... δεν μπορούσα να περπατήσω και εγω έκλαιγα απο τον πόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας [smilie=icon_sunny.:

συμπεθέρα πολύ γέλασα με την νυφούλα μου χαχαχαχαχαχ αλλά και με τον Λέο που χόρευε χαχαχαχα, που να ήξερε ο καημένος τι εννοούσε!!! χαχαχαχαχα

αλλά από αυτό φαίνεται και πόσο τον ζηλεύει ε??

τα ξαδέλφια τι θα κάνουν στην Γερμ. που έρχονται? έχουν βρει κάποια δουλειά ή ψάξουν για να βρουν?.......και εσύ τι ακριβώς ζηλεύεις?? [smilie=icon_scratc:

Ιουλία είναι από την κούραση καλέ.....σιγά μην κληρονόμησες κάτι τέτοιο και βγήκε σε αυτή την ηλικία......μην στεναχωριέσαι, απλά ξεκουράσου.....στην εγκυμοσύνη κουραζόμαστε πιο εύκολα.......μην υπερβάλεις.....ακόμη δεν τέλειωσε το βάψιμο??

εμείς θα αλλάξουμε το Σάββατο την ταπετσαρία της κρεβατοκάμαρας, θα έρθει μια φίλη μας που είναι ειδική σε αυτό και θα την βάλει.....και έτσι ο άντρας μου ξεκίνησε χθες να βγάζει την παλιά, είναι πολύ μπελάς το βγάλσιμο!!! .....τώρα είναι άσπρη και έχουμε αγοράσει για τον έναν τοίχο (στην κορυφή του κρεβατιού) σοκολάτα σκούρα και στον άλλον με ένα αφηρημένο σχέδιο, που έχει κάτι στρογγυλά, μερικά από αυτά είναι σοκολατί χαχαχαχαχαχα

ελπίζω να γίνει καλός!!!

Αφρο τι καλή δραστηριότηατ αυτή με την κεραμική που τους πήγαν!! :)

σήμερα ο Λ. θα πάει τις 2 πρώτες ώρες σε πισίνα μαζί με την τάξη του για κολύμπι....κάθε Τετάρτη θα πηγαίνουν μέχρι να κλείσουν τα σχολεία!!!........

προσωπικά είμαι λίγο αντίθετη με τέτοιες πρωτοβουλίες....π΄ρωτα το ποδήλατο και έπειτα το κολύμπι......τι γίνεται αν ένα παιδί δεν γουστάρει ούτε το ποδήλατο ούτε το κολύμπι???

το θεωρώ λίγο πίεση ειδικά όταν σου λέει ότι, για το κολύμπι, ένα παιδί ΔΕΝ θα πάει μόνο αν έχει πρόβλημα υγείας και προσκομίσιε χαρτί από τον γιατρό!!!

βασικά σαν ιδέα για εκείνους που τους αρέσει είναι οκ, αλλά τι γίενται για τους άλλους???

π.χ στον Λ. δεν αρέσει το ποδήλατο για αυτό και δεν προσπαθεί να μάθει.....

αυτά για την ώρα......

εμείς ταινίες κ.λπ βλέπουμε μόνο το βράδυ αφού πάνε τα παιδιά για ύπνο, πριν είναι τελείως αδύνατο......εσείς πώς τα καταφέρνετε ρε Αφρο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

πηγα τα παιδια σχολειο, τρεμει η ψυχη μου καθε πρωι...

ασε που σημερα τα πηγα με στανιση ...τη διαφημηση του τζαμπο...μα δεν αντεχεται με τιποτα πρωι πρωι!

καλε να για να του την πει τραγουδουσε...ναι τον ζηλευει και προσπαθει να το παιζει αδιαφορη....

καλα ο Λεο ειναι στα χαι του ...αλλωνιζει ολο το σπιτι και ψαχουλευει...χθες μου ειχε αδειασει το συρταρι με τα σουτιεν ακι τα εφερε στο σαλονι...καλα που ειμαστα μονοι!

Ιουλια...λογικο να πονας...ξεκουρασου και λιγο!

οσο για τις μπομπο ...καλε θα μου βγουν λιγοτερο απο τη μιση τιμη...θα κανω εγω ολη τη δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Αργυρώ υπάρχει παιδάκι που να μην του αρέσει το ποδηλατο και το κολύμπι?!!! Δεν νομίζω .... μόνο ο γκρινιάρης απο τα στρουμφακια θα έλεγε οχι χαχαχα

Καλά και η ΜΙ με το τραγούδι της και ο Μ με το να μου λέει συνέχεια "εγω είμαι το πρώτο παιδι και με αγαπάς περισσότερο " δείχνουν οτι ζηλεύουν ...ε και λογικό είναι.

Χθές ο Μ πήρε την πλαστςλινη και έκανε οτι είναι πηλός και μας έδειξε όλες τις κινήσεις!!!

Μαλλον αυτήν την ευδομαδα κατι θα κάνουν με τον πηλό που έχουμε πάρει στα υλικά ...περιμένω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας.....

τι κανετε;;;;

εμεις λεμε καλα.......εχω φρικτο πονοκεφαλο απο χθες......

ο γιωργος ακομα με βηχα......

η γωγω βγηκε απο το νοσοκομειο;;;ολα καλα με τον μικρο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μην το λες.....και εγώ δλδ αυτό νόμιζα.....και ειδικά θεωρούσα ότι η Γερμ. είναι χώρα του ποδηλάτου, αλλά όχι....η Ολλανδία κατέχει τον τίτλο, αλλά έχω συζητήσει με κάποιους εδώ και μου είπαν ότι δεν τους αρέσει το ποδήλατο για αυτό και δεν έχουν!!!.....τώρα το κολύμπι δεν νομίζω να μην αρέσει σε κάποιον.......μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι που τρελαίνονται και άλλοι όχι και τόσο, αλλά να μην αρέζσιε καθόλου? δεν ξέρω....ίσως και να υπάρχει κάποιος.....

όπως π.χ υπάρχουν και παιδιά που δεν τους αρέσουν οι πατάτες οι τηγανιτές !!! :shock:

ή οι σοκολάτες!!!

συμπεθέρα γιατί φοβάσαι κάθε φορά που πας στο σχολείο???

Γιώτα αν είναι μόνο βήχας.....σχολείο πάει???

είδα σήμερα στο γκρουπ της Ρ. ένα κοριτσάκι, νήπιο, τόοοοσο ψηλό!!! με το στόμα ανοιχτό έμεινα!!! άνετα έλεγες ότι πάει 2α δημοτικού!!!

σήμερα ο καιρός καλός με ήλιο και σκέφτομαι να πάρω το ποδήλατο για μια βόλτα.....είπα στον άντρα μου να συνεχίσω το βγάλσιμο της παλιάς ταπετσαρίας, αλλά μου είπε όχι θα το κάνει εκείνος!!!......δεν με εμπιστεύεται και καλά θα το χαλάσω χαχαχαχαχαχα εδώ γελάμε!!!

αλλά καλύτερα, ας κάνει και εκείνος κάτι!!!.......αν και μένα μου αρέσουν τέτοιου είδους δουλειές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Τι χαρά!!! Καλά κάνει και είναι ενθουσιασμένη. Έτσι είθισται αν με ρωτάς! Εγώ αυτόν τον ενθουσιασμό τον έχω πάρει μόνο απο τη δεύτερη μητέρα μου. Τουλάχιστον ο μπαμπάς μου έκανε σωστή επιλογή τη δεύτερη φορα! Εννοείται πως περιμένουμε και να μας πεις για να ξέρουμε κι εμείς! Όσες δεν έχουμε δηλαδή! χιχι
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Όταν λες αίμα;;; κανονικό;;; δηλαδή κατέβηκε κανονικά η περίοδος; Έχεις ροη; 
    • Αχχχχχ μπράβο κοριτσάκι μου!!!! Όλα καλά!! 😍😍😍😍 Πολύ χαίρομαι!!! Αυτή την ηρεμία και αισιοδοξία θέλω και εγώ που έχεις!! Έρχεται μετά την αυχενική λες;; Έτσι δινε μας δύναμη να σε ακουλουθουμε που είμαστε πιο πίσω..!!! ❤️❤️❤️❤️
    • Γλυκούλα μου!! Σε ευχαριστώ τόσο για τα καλά σου λόγια!! ❤️❤️❤️ Σε θυμάμαι πόσο παλεψες και εσύ για αυτή την εγκυμοσύνη.. αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά για όλες μας!!! 🙏🙏🙏 Πολύ χαίρομαι για τα ευχάριστα νέα σου!!! Μπράβο το σπορακι!! 😍😍😍😍😍 Και χαίρομαι που σε ακούω ενθουσιασμένη με το γιατρό!!! Εντέλει πέτυχες καλό γιατρό να σε στηρίξει σε αυτό το δύσκολο ταξίδι..!! Γιατί και αυτό είναι κορώνα γράμματα με έναν καινούριο γιατρό..! Οπότε τώρα χαλάρωσε όσο μπορείς και αφεσου στα χέρια του, όλα θα πάνε κατ'ευχήν!!!! 🥰 Για τα μικρόβια ναι μου είχε δώσει αντιβίωση, zinadol, για αυτό σου έγραψα ότι είναι ασφαλής στην εγκυμοσύνη, την είχα ψάξει δηλαδή πριν την πάρω. Στο δημόσιο που είχα κάνει την εξέταση, δεν μου έδωσαν τίποτα γιατί λέει γίνεται η οργανογεννεση τώρα και δεν δίνουμε τίποτα στο α τρίμηνο αν και με προέτρεψαν να μην το αφήσω γιατί ο στρεπτόκοκκος συγκεκριμένα που είχα ανάμεσα σε όλα, μπορεί να προκαλέσει αποβολές.. ευτυχώς ο γιατρουλης μου δεν με άφησε έτσι, μου έδωσε την αντιβίωση και ευτυχώς έφυγε..!! Τώρα στην επαναληπτική που έφυγαν όλα τα άλλα και βρέθηκε άλλο μικρόβιο, δεν μου έδωσε τίποτα..! Μόνο τα προβιοτικα που συνεχίζω αν και τα παίρνω μήνες πριν μείνω έγκυος.. για αυτό σε έκανα tag κιόλας γιατί θυμάμαι την αγωνία σου με το τι να κάνεις..  και σε εμένα που βρέθηκε πάλι άλλο μικρόβιο, είδες δεν έδωσε τίποτα! Φαντάζομαι εξαρτάται από την επικινδυνότητα του κάθε μικροβίου σε συνδυασμό του ότι πρέπει να αποφεύγονται οι αντιβίωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε κρίνουν πότε χρειάζεται και πότε όχι να πάρουμε.. ή μπορεί να έχει να κάνει και με το ότι πήραμε ήδη αντιβίωση μια φορά και ίσως το να πάρουμε παραπάνω μπορεί να μην είναι ασφαλές για τα μωράκια μας..! Εν πάση περιπτώσει εμπιστεύομαι απόλυτα το γιατρό μου και για να μην μου δίνει τώρα τίποτα κάτι ξέρει παραπάνω, εγώ υποθέσεις κάνω! Εφόσον και ο δικός σου τώρα ο καινούργιος γιατρός, σου φαίνεται πολύ καλός και σου εμπνέει ηρεμία και εμπιστοσύνη δεν έχεις παρά να ακολουθείς τις οδηγίες του και όλα θα πάνε τέλεια!!! 😘😘😘
    • *Καλημέρα κορίτσια μου!! Ξεκίνησα να σας γράφω χθες το απόγευμα αλλά ξεράθηκα με το κινητό στο χέρι.. 😅😅 @Θέτις Κ. @lilly1984 @Kallia.Geo @Tonia. @Kate1992 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ για την κατανόηση και την στήριξη..!!! Προσπαθώ ειλικρινά με όλο μου το είναι να είμαι αισιόδοξη και να ελπίζω για το καλύτερο αλλά λυγίζω και εγώ.. ευτυχώς έχω πολύ υποστηρικτικό περιβάλλον μαζί και εσάς..!!! 🥰🥰🥰🥰  Θα σας έγραφα νωρίτερα αλλά γύρισα σπίτι αργά μέχρι να φάω έπρεπε να φύγω να πάω στη σχολή γιατί ξεκίνησε και η εξεταστική χθες.. 🥴 Σχετικά όλα καλά στον υπέρηχο..!! Δηλαδή το μωράκι πολύ δραστήριο, μας χαιρετούσε, καρδιακή λειτουργία άψογη λέει ο γιατρός.. δεν μου είπε πολλά αυτή τη φορά, μου λέει δεν χρειάζεται να τα μετρήσουμε, τα βλέπω όλα τέλεια..! @Θέτις Κ. ρώτησα και για την θέση του πλακούντα, θα το δούμε αυτό στην αυχενική μου είπε, είναι νωρίς τώρα.. ρώτησα και για το φτέρνισμα/βηξιμο/τέντωμα που με πιάνουν σφαχτες μου είπε και εμένα φυσιολογικό.. γενικότερα σήμερα δεν μου έδωσε πολλές ακριβής απαντήσεις.. ήταν πολύ αισιόδοξος πάντως και καθησυχαστικος.. θα το ξεγεννησει ο ίδιος αυτό το μωράκι μου λέει είναι σίγουρος..!! Αν και γενικά θέλω να τα ξέρω όλα οπότε λίγο με χάλασε που δεν μου μέτρησε το μωράκι αν αντιστοιχεί στην εβδομάδα κύησης και πόσους χτύπους καρδιάς έχει, πάραυτα εκτιμώ τρομερά την αισιοδοξία του και την θετική του ενέργεια! Προφανώς με είδε πόσο αγχωμενη είμαι και σου λέει χαλάρωσε, δεν χρειάζεται να ξέρεις πολλά, το μωράκι είναι καλά και όλα είναι τέλεια για εμένα.. Γενικότερα δηλαδή στάθηκε περισσότερο στο να μου ανεβάσει την ψυχολογία αυτή τη φορά και για αυτό τον αγαπώ!! Anyway, στα υπόλοιπα νέα.. επιτέλους βρήκαμε το λόγο των αιμορραγιών!!! Από την μια δεν σας κρύβω ότι ένιωσα μερική ανακούφιση που επιτέλους βρέθηκε κάτι.. από την άλλη δεν ξέρω πόσο πρέπει να ανησυχώ παραπάνω.. αιμάτωμα δίπλα/πίσω σχεδόν από το μωράκι αρκετά μεγάλο.. πάνω από το μισό μέγεθος του μωρού... πάλι δεν μου είπε πολλά.. αλλά ήταν καθησυχαστικος.. απλά μου είπε ξεκούραση/ξάπλα, από προγεστερόνη λέει είμαι καλυμμένη, σταματάω και από την δουλειά.. και στην σχολή τώρα αναγκαστικά θα πάω τις μέρες που ακολουθούν για να μην χάσω το εξάμηνο.. με μεγάλη προσοχή φυσικά... Αλλά βρε κορίτσια μου.. είναι δυνατόν με αυτή τη ζέστη να μην υπάρχει καμία πρόβλεψη για τους σπουδαστές που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες;;;  Αυτά...!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...