Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτιου Μαριε σε περιμενουμε!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σας :)

Περιμένουμε νεοτερα από Γωγώ!! Να έχει εύκολο και γρήγορο τοκετό με ένα υγιέστατο μπεμπάκι!!! Τι καλά!!

Λενάκι μη στενοχωριέσαι βρε....ξεκίνα τη θεραπεία που σου είπε ο γιατρός και βλέποντας και κάνοντας. Μπορεί να μη χρειαστεί και τίποτα άλλο. Αν χρειαστεί το βλέπεις τότε ;)

Αφησα τα κορίτσια σχολείο και είμαι στη δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω κατι νευραααααα

ελεος με το σχολειο..παμε σημερα 9 ακριβως..οκ αργησαμε λιγο γτ μπηκα να σας ενημερωσω..

κ ειχα ξεχασει να πω τη αληθεια οτι εμ ειπαν μεχρις της παρα 10 να το πηγαινω..

κ πριν τη τελικη πορτα εχει 4 σκαλακια..

κ παιδια μολις ειχα φτασει κ εβγαζα το παντελη απο το καροτσι

κ βλεπω μια αχαρακτηριστη κ ενω με βλεπει οτι ανεβαινω τις σκαλες κλειδωνει τη πορτα κ φευγει

εγω εβγαζα καπνους..χτυπησα 3 φορες τη πορτα κ δε ανοιγαν..ετοιμη εγω να φυγω βλεπω το θοδωρη να βαζει τα κλαματα κ το λυπηθηκα κ ερχεται μια κ με ανοιγει τη πορτα..

κ λεω αρχιζω μιλαω οτι αφου με βλεπει με 2 μωρα περνει κ κλεινει τη πορτα κτλ κτλ

κ ερχεται η δασκαλα μας κ τη λεω τι εγινε κ λεει δε ειναι προσωπικο αλλα αν αργει ο καθενας κτλ κτλ

κ λεω ναι οκ εχετε κ σεις δικαιο αλλα δε το κανω καθε μερα κ με βλεπει οτι εχω 2 παιδια

παιδια εκνευριστηκα πιο πολυ γτ ενω ανεβαινα τα σκαλια μου κλεινει τη πορτα...

βλαμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη μέχρι 8:30 είναι κανονικά? Και σας αφήνουν μέχρι 9 παρά δέκα?

Ναι κανονικά πρέπει μέχρι συγκεκριμένη ώρα για να μη γίνεται μπάχαλο όποτε μπαινοβγαίνει ο καθένας, αλλά να σε δούνε και μάλιστα με 2 μωρά και να σου κλείσουν στη μάπα την πόρτα?? Ε όχι...

Μήπως το έκαναν επίτηδες μπροστά σου για να το καταλάβεις και να στην πούνε??

Τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι στανταρ επιτηδεες το κανε..αλλα με εκενυρισε οτι ημουν στα σκαλια..κ μαλιστα πρωτη φορα με ειδε να πηγαινω αργα...

επισης,μεχρι της παρα 10 αφηνουν..τεσπα..τη συγχωρω...χαχαχα

τι να κανει η γωγωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα βρε γεννάμεεεε?????

Γωγώ εύχομαι μια εύκολη γέννα και ένα υγιέστατο μπεμπάκι :)

Θούλη, όντως ρε απαράδεκτο από την στιγμή που σε είδε, έπρεπε να περιμένει!!.....

άσε που αν ήταν οι ίδιοι συνεπείς θα έπερεπε η πόρτα να είχε ήδη κλείσει δλδ στις 8.50,....εσύ πήγες 09.00 και ήταν ήδη ανοιχτή!!!.....άρα για 2 ή 3 λεπτά δεν χάθηκε και ο κόσμος....εγώ θα το έλεγα και αυτό!!! ......αν θέλουν να είναι συνεπείς δλδ!!!

Χρύσα τι έκανες ρε και άυξησες τα ποστς σου? χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας οσα παιδιατρωνε προιονο στον παιδικο πρεπει να ερχονται μεχρι τις 8:30 το αργοτερο..οσαδεν τρωνε μεχρι τις 9...αλλα εχει τυχει ακι εγω να αργισω τον Χ- τοτε πουπηγαμε για υπερυχο στον αφαλο ε ηρθαμε 10:30..εχω τυχψει και αλλεςμαμαδες...αλλα θα μου πειτε ιδιωτικος ειναι..

Ομως αυτο ρε Θουτο θεωρω απαραδεκτο..θα μπορουσε να το χειρηστει διαφορετηκα..αφου σε ειδε ναπει ελα Θοδωρη τρεχα γρηγορα..με χαμογελο καιπλακιτσα..ηταν αναγκη να στοκλεισει τη μουρη...γκρρρ..βλαμενη...

Τωρα που το ειπεςαυτο..σημερα σταματησα στο φουρνο γιατι ειανι η μερ απου φερνουν το ψωμι μαςκαι επευκαιρια πηρα μια μπαγκετα για το σαντουιτσ του Ο στο δρομο αυτα για τηδουλεια, δεν ειχα παιδια..βλαπω απο το παραθυρο σταματαει αμαξι μπαινει ο τυποςμεσα στο φουρνο..ειχε κοσμο αρκετο..βγαινω και τι βλεπω...μεσα στο αμαξη στοκαθησμα του συνοδηγου ειναι χυμα ενα κοριτσακι.

.ποσο να ταν2,5..αντε 3 χρονων καθετε..ουτε δεμενο με ζωνι ουτε ΚΑΝ σε καρεκλακι..χυμα..καιο μπαμπας το αφισ εμονο του και μπηκε στο φουρνο...εβγαλα ατμους./..οδηγει καιμπεμπα τρομαρα του!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό με το κάθισμα, δεν ξέρω πώς σκέφτονται μερικοί......αλλά αυτό που το άφησε μόνο του, το έχω κάνει και εγώ.....δλδ να μπω στον φούρνο (άδειος όμως) και να φήσω την Ρ. μόνη της, αλλά με κλειδωμένο αυτοκίνητο....το οποίο και αυτό θεωρώ επικίνδυνο....διότι αν κάτι - χτύπα ξύλο - τύχει στο αμάξι???? αυτά τα 2 λεπτά που λείπεις από το αμάξι είναι σημαντικά!!!

Χρύσα πες της να σου σβήσει το άλλο με το επίθετό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω δεν τηναφισες ετσι χυμα στο μπροστινο καθισμα φανταζομαι..θα την αφισες δεμενη στοκαρεκλακη της.

ΟΚ μπορει να είναιισυχο το παιδι..αλλα..ΑΝ λυσει το χειροφρενο..ΑΝ ασφαλισε τις πορτε ςκαι ΔΕΝμπορεις να μπεις μεσα….

Είναι μικρομωρο..εγω το θεορω αυτό εξαιρετηκα επικινδυνο..

Ας το αφινε μονοτου ΟΚ εφοσων ειχε οπτικη επαφη,…αλλα όχι και ετσι ρε συυυυυ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι ρε, στο πίσω κάθισμα δεμένη στο δικό της, εννοείται.....αυτό με το χειρόφρενο ναι, ο πατέρας δεν είχε το κλειδί μαζί του? εννοεώ ακόμη και να κατάφερνε να ασφαλίσει τις πόρτες θα το ξανα άνοιγε το αμάξι....τι γίνεται αν αποφάσιζε το παιδί να κατέβει???? να ανοίξει την πόρτα και να φύγει!!! :o

εγώ πάντα το κλειδώνω το αυτοκίνητο γιατί μήπως και ξέρω αν κάποιος δνε ανοίξει την πόρτα και πάρει το παιδί????

γενικά, όμως, δεν πρέπει να αφήνεις μόνο το παιδί ακόμη και δεμένο να είναι....εγώ πάντα σκέφτομαι μία φωτιά, μια έκρηξη στο αμάξι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω δεν ξερω..ηταν παρκαρισμενο απο πισω μου απλα ειδα το παιδιακι..σηγα μη καθομουν να δω τι εκανε..θα με περναγε για τρελη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααα!!!!!

τι κάνετε;;;

ειδα οτι γενναμε σημερα!!!Τι τέλεια...Αυριο εχει και το Μαρτινακι γενεθλια ε;;;

Γωγουλα μου ολα να πανε κατ ευχην. <3

Ρε κοριτσια τωρα που πιασατε παλι κουβεντα για τα καθησματακια...τα παιδια σας μπορουν να ανοιξουν τις ζωνες απο το καθισμα τους;; Εμας ο Νικολας παντως τις ανοιγει ..ευτυχως οχι οση ωρα κινειται το αμαξι ..αλλα μολις παμε να παρκαρουμε τσουπ παταει το κουμπακι και μενει ελευθερος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα ο Χ το κανει..και μαλιστα βγαζει απεσως και τις ζωνες και ετοιμαζετε να πηδηξει κατω...βασικα οταν δε βαριετε..ο Γ δεν επειχειρη ακομα κατι τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε μας η Ρ,....ποιός άλλος? αυτή είναι η ατίθαση της παρέας!! :P ....... άνοιγε την ζώνη εν ώρα οδήγησης!!! και θυμάμαι όταν γυρνούσαμε πέρυσι το καλοκαίρι, ο άντρας μου σταμάτησε σε ένα πάρκινγκ και της το έκανε ξεκάθαρο ότι ΔΕΝ την ανοίγουμε!!!.....αλλά εκείνη πάλι τα ίδια, το έκανε 2-3 φορές μετα΄την πήρε ο ύπνος!!!....ε τώρα μεγάλωσε :P και δεν το κάνει!!! :rolleyes:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...